Vlasy - nejspíš tvrdá voda

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
7.11.21 20:54

Vlasy - nejspíš tvrdá voda

Ahoj, zkouším se zeptat tady, třeba budu mít štěstí a někdo mi pomůže. Měla jsem vždy krásné vlasy, dlouhé, lesklé, rovné a to jsem nemusela používat kondicioner ani nic podobného, klidně jen sampon z drogerie a nic víc. Nezehlila, nefenovala, nechávám uschnout přírodně a vlasy si také nebarvim. Od té doby co jsem se odstěhovala tak se moje vlasy zmenily a proto usuzuji, ze to bude vodou🤷🏽‍♀️. Cokoliv použiju na vlasy je to vždy stejné, vlasy vypadají nehezky - suché od půlky délek, jsou zkroucené, nedají se nosit rozpuštěné ani v culíku, každý vlas je jinak dlouhy, proste změna je opravdu hodně znatelna. Byla jsem v nejmenovaném salonu, kde jsem utratila skoro 4000, koupila produkty které mi měly pomoci ale přijde mi ze se to zhoršilo, dokonce jsem začala používat kondicioner, ampule, ale žádná změna. Proste stejne jakobych si umyla vlasy samponem za 50 Kč a žádný kondicioner nepouzila 🤷🏽‍♀️. Jsem z toho už zoufalá a tak se ptám, jestli někdo z vás má podobnou zkušenost a jestli mate dokonce něco co vám pomohlo, tak prosím o doporučení, moc vám děkuji 🙏🏼

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7080
7.11.21 20:57

Ano, může to být tvrdou vodou. Minerály obsažené ve vodě se mohou usazovat na povrchu vlasu a pak jsou takové, jak popisujes. Suché, lámou se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1144
7.11.21 20:57

Chlor je prý osabuje. Doporučuje se používat balenou nebo odstátou, z níž už vyprchal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18722
7.11.21 21:30

Tvrdá voda = zásadité minerály.

zajdi si někam na hloubkové čištní vlasů a posléze pozžívěj vždy na závěr kyselý oplach - tedy ředěný ocet, kys. citronovou a nebo askorbovou.

další variantou je pořídit si na sprchu filtr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
7.11.21 21:36

Kyselý oplach - voda s jablečným octem (slabý roztok, třeba lžíce octa na litr vody), černý čaj, mohla by pomocí i nějaká květinová voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1363
7.11.21 21:40

Já jsem to řešila tak, že jsem prodloužila intervaly mytí, no ale ty vlasy si na to zvykly až skoro po roce. A to jsem používala i kdeco na suché vlasy (masky, krémy, oleje, vitaminy) - tak nějak částečně to asi pomáhalo, ale nejvíc pomohl čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
7.11.21 21:58

Vyzkousela jsem x samponu nez jsem nasla co mi sedi..takze te uplne chapu..! Drzim palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 06:36

@Tykaja moc děkuju a co pomohlo tobě za šampon??

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 06:37

@Ou moc dekuju, zkusím 👍🏼

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
8.11.21 06:37

@ProfZav zkusím, dekuju👍🏼

• Citovat
  • Nahlásit
18782
8.11.21 06:56

Jj to bude build up, nánosy tvrdé vody i produktů. Hloubkové čištění a kyselý oplach. Ja to dělám jednou za 14dnu. Častěji to moje vlasy nesnesou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3819
8.11.21 12:32
@Anonymní píše:
@ProfZav zkusím, dekuju👍🏼

Mne třeba ten jablečný ocet strašně mastí vlasy, ale je to individuální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
8.11.21 12:40

Kokosový olej :) nebo směs olejů :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1692
8.11.21 16:11

JJ, chce to hloubkove cistici sampon. V drogerce je to myslim Timotei pure nebo tak nejak..
V eshopech se da koupit tam, kde se specializuji na curly girl method.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat