Vysoké Tatry - dovolená s dítětem

472
18.7.06 13:13

Vysoké Tatry - dovolená s dítětem

Chtěla bych požádat, zda ti z Vás, kteří podnikli dovolenou na Slovensko do Tater, by se mohli podělit o své zkušenosti a případně zážitky.

Odjíždíme za 12 dní autem do Dolního Smokovce, měli bychom bydlet v bezbariérovém hotelu bez jídla, tak ráda uvítám i typy kam se zastavit třeba na dobré jídlo ( v Okolí - v Popradě a apod. ).

Máte nějaké rady co pro malé dítko nezapomenout či naopak sebou netřeba brát??? Jaká je voda z vodovodu ? Kupovali jste kojo vodu???

Máme krosničku a tak chceme udělat nějaké výlety, žádná velká vysokohorská turistika, co poradíte, kam se zajít případně zajet ( nějaké koupání) podívat ???

Jaké jsou ceny v této oblasti na Slovensku ? ( oběd ? plínky? )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2107
18.7.06 13:28

myslím, že kopec zaujímavých info nájdeš tu :

www.slovakiatourism.sk

čo sa týka cien „v tejto oblasti“ :lol: tak strava od porovnateľných cien v ČR až po astronomické sumy - asi vysokohorská prirážka :evil:

plienky sú na SK oveľa drahšie ako tu (19% DPH a iné robia svoje), takže niekde aj dvojnásobok českých cien.
zase ale vďaka našej „úžasnej“ vláde :evil: :evil: :evil: nám krásne klesá slovenská koruna, takže kurz za českú je výborný.

peknú dovolenku :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
664
18.7.06 13:30

Ahoj, my jsme byli před 14 dny na Slovensku v akvaparku poblíž Liptovského Mikuláše a byli jsme na malých výletech s krosnou. Krásná byla cesta ze Štrbského plesa na Popradské(naprosto nenáročné). Malá (16m) všude naprosto spokojená, všude dětí jak smetí. Stravovali jsme se jen po restauracích a bylo to v poho. A jestli máte rádi vodu, akvapark určitě navštivte (Tatralandia), my nemohli malou dostat z vody ani v 7 večer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1168
18.7.06 13:40

Ahoj my jedeme teď v sobotu do Staré Lesné 3 km od Tatranské Lomnice. byli jsme už loni, ale to se nedá srovnat. kojili jsme plně, takže jídlo ani nějaké velké túry jsme neřešili. Hlavně vemte teplé věci, neboj se zimní bundy. nás tam chytla teplota 8 stupňů a déšť celý týden. Jinak tam ale seženeš všechno a já už letos neberu ani jídlo pro Alberta. Určitě zajeďte do Popradu an koupák. je to krytý bazén s různými atrakcemi a je tam i hodně teploučký minerální, tam jsme byli s Bertíkem a měl 6 měsíců. byl tam za atrakci. Všichni koukali, jak se rochní a potápí:) Vřele doporučuji. A taky je super bobová dráha v tatranské Lomnici. paráda!

julie s bertíkem 16 měsíců

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
739
18.7.06 16:06

S dítětem v krosničce bych doporučila trasu z Biele Vody (Parking u silnice) na chatu pri Zelenom plese. Velká část cesty jde lesem - příjemný stín, který není poničený vichřicí ani ve spodní části od silnice. Výstup k chatě trvá cca 3 hod. Pak buď stejnou trasou zpět nebo další 1/2 hod. k Bielemu plesu. Odtud zpět do Biele vody 2 a 1/2 hodiny. Velmi pěkné.

Pokud byste chtěli dobrého průvodce mohu doporučit od Bergverlag Rother - freytag a berndt VYSOKÉ TATRY (autor. Stanislav Samuhel). Trasy jsou tam rozděleny dle náročnosti, jsou tam uvedeny časy, jak dlouho to odkud kam trvá (což tedy lze najít i v mapě, takže hlavně lze zjistit náročnost a taky co je k vidění :D ).

Musím se přidat k doporučení: i za pěkného dne teplé oblečení s sebou a taky pláštěnku a něco na převléknutí min. pro dítě, kdyby Vás zastihl déšť. My jsme byli v Tatrách před týdnem a na Solisku jsme potkali Maďarskou rodinku, která promokla, i když asi v době kdy začal slejvák nebyli daleko od chaty, promokli na kost. Nejstarší z kluků to ještě zvládal, mladší dva se klepali jak osiky, měli modrý rty - no hrůza. I když jim v chatě někdo něco půjčil - nic moc to nebylo, tak se rozhodli pokračovat ještě v dešti v sestupu dolů (lanovka nejezdila), otec jim vykroutil trika, oblíkl - za děsnýho řevu a vyrazili, asi aby byli v pohybu a zahřáli se. Poučení i pro přihlížející.

Jinak opalovací krémy - to asi nemusím zdůrazňovat :D. Pokud nefouká, tak bylo vedro, večer ovšem velmi příjemný chládek (dnes na něj vzpomínám a toužím po něm :lol: :lol: :lol: ).

V Tatranskej Lomnici mohu doporučit Grill Bar (nebo Pub už nevím) přímo nad nádražím - super zahrádka i jídlo.

Do okolí se dá vyrazit na Pltě k Spišské Vsi, tam jsme byli před 4 rokama a bylo to docela pěkný (člověk se sveze v loďce, zpět jsme se vraceli pěšky - v pohodě po rovince), no nic moc akčního, ale s prckem ideál :D .

Koupat jsme se byli v Kúpeloch Vyšné Ružbachy, není to moc velké, ale docela to jde a není to daleko (směrem na SV z Tater).

No měla bych toho ještě spoustu, ale nechám prostor i ostatním holkám :D :D :D .

Pěknou dovolenou přeje
sisina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
18.7.06 18:29

Děkuji moc za rady a typy na tůry a výlety, to se bude hodit, budeme tam 12 dní, tak ať nesedíme jen na hotelu.

Jak to tam vlastně teď vypadá po té vichřici ??? Okolí Smokovce je asi bez lesa dívala jsem se na nějaké fotky na internetu. Já tam byla asi před 8 rokama, ale ještě z svobodna a bezdětná :wink: tak jsem řadu věcí neřešila. také si vzpomínám že v červnu byl na horách sníh.

Pořizovali jsem teď boty Kefasy a nepromokavé bundy s kapucema určené do hor v Gigasportu ( měli výprodeje pro nás jak dělaný ), tak snad to zvládneme. Teda manža mi ťuká na čelo, že jsem se zbláznila, jenže on nikdy v horách nebyl ( za naši známost jsme byli každý rok, tj. 6× u moře ) ani s rodičema a já tak nějak asi vím, že z hor je třeba mít respekt a nepodceňovat to.
Malému jsem pořídila na krosničku Pončo pláštěnku a polštářek k případnému spánku. Ale jemu asi budu muset ještě nějaké teplé oblečeníčko do té doby dokoupit. Asi je lepší dítě do té krosničky obléci do více vrstev, že ano ??? A co na nožky, když ještě nechodíme ??? Poradíte ??? takové ty botičky na parádu jsou mu všechny malé aspoň co jsem viděla v obchodech.

Sisina - když se Ti bude ještě chtít, tak ještě klidně něco dopiš, budu vděčná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2107
18.7.06 19:53

No a hlavne sa poistite - zasah horskej sluzby uz musi dotycny turista uhradit! ale da sa na to poistit. Teda bodaj by ste ho nepotrebovali, ale istota je istota.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
18.7.06 20:29

Pojištění jsme u Generali. Snad je to tak ok.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
8.2.14 09:40

Obnovuji diskuzi. V létě chceme jet do Tatranské Lomnice, má někdo dobrý tip na ubytování a tip na výlety? Můžete doporučit i jiné místo v Tatrách… Děkuji :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
8.2.14 09:51

@kometa32 hotel Hutnik 1, Tatranske Matliare, cca 2 km od Lomnice, pod Lomnickym štítem. Super vyžití v hotelu a krásné procházky okolo ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
8.2.14 10:00

@Elí2014 Na něj jsem taky narazila při vybírání, ale nejspíš to byl Hutnik II. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
8.2.14 13:04

@kometa32 Ty hotely jsou u sebe, akorát Hutnik 1 je po rekonstrukci a bude tam možná rozdíl ve službách, ale to nevím jistě. My jsme byli v 1 a super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13148
8.2.14 13:18

@Elí2014 Díky, mrknu na to. A jak dlouho jste tam byli?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
126
8.2.14 16:44

@kometa32 Týden v zimě. Ale určitě to musí být super i v létě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1011
8.2.14 16:58

@Elí2014 prosím ještě o info k Hutníku I.
Letos jsem ho měla v merku, dost se mi líbí ty hotely SOREI, nakonec jedem do Rožnova pod R., ale do toho Hutníku se určitě vydáme.
Byli jste letos?
Jakou formou jsou podávány snídaně a večeře?
V hotelu dětský koutek je, je i něco v restauraci pro děti -nějaké místo např. se stolečkem a omalovánkami /někde to bývá i v restauračce takový mimikoutek/.

Měli jste pobyt normálně koupený za pultovou cenu nebo se dá někde pořídit levněji, např. slev. portály? Tam jsem zaregistrovala se SOREI jen hotel v Staré Ľubovni.

Je ještě něco, co by stálo za zmínku, co se Vám líbilo a co méně?

Děkuji moc za čas a ochotu odpověď. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama