Výzva k vyklízení bytu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
30.9.21 22:30

Vyzva k vyklizení bytu

Dobrý večer
1.2.2021 nam skončila smlouva na dobu určitou máme ji na rok. A dneska po 7 měsících mi majitelka dala výzvu k vyklizení bytu pro zánik práva nájmu uplynutim doby stim že se mám do 10.10 vystěhovat. Ale jak jsem četla tak podle zákona když mi ten papír nedá 3 měsíce po skonceni nájmu tak se to automaticky prodlužuje. Můžete mi prosím poradit co delat a jak se proti tomu branit? Mám 3 děti a rozhodně si nemůžu stihnout něco najít za takovou krátkou dobu. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6411
30.9.21 22:35

@Wendy2684 a proč jsi se neptala o prodloužení? Nijak nerypu, jen mě to zajímá z čistě praktického hlediska. Že když nevím, tak řeším dřív. Ne až cosi nastane a zavání to průšvihem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
30.9.21 22:35

Krátkou dobu, vždyť si na to měla skoro 8 měsíců?  :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
30.9.21 22:36
@Wendy2684 píše:
Dobrý večer
1.2.2021 nam skončila smlouva na dobu určitou máme ji na rok. A dneska po 7 měsících mi majitelka dala výzvu k vyklizení bytu pro zánik práva nájmu uplynutim doby stim že se mám do 10.10 vystěhovat. Ale jak jsem četla tak podle zákona když mi ten papír nedá 3 měsíce po skonceni nájmu tak se to automaticky prodlužuje. Můžete mi prosím poradit co delat a jak se proti tomu branit? Mám 3 děti a rozhodně si nemůžu stihnout něco najít za takovou krátkou dobu. Děkuji za odpověď

Proč jsi se nestarala dřív?
Zda smlouvu prodlouží nebo si hledat něco jiného a ne teď hledám způsoby jak se proti tomu bránit…Věděla jsi a víš skoro 8 měsíc, že jsi bez smlouvy na bytě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23000
30.9.21 22:36

Vždyť ti nájem skončil 1. 2., už sis dávno mohla najít nové bydlení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
30.9.21 22:37

Smlouva se vám prodloužila opět o rok, takže majitelka postupuje protizákonně. Zajdi do nějaké občanské poradny ať ti pomůžou sestavit dopis, kde se odvoláváš na paragraf 2285 OZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
30.9.21 22:39
@Janli píše:
Smlouva se vám prodloužila opět o rok, takže majitelka postupuje protizákonně. Zajdi do nějaké občanské poradny ať ti pomůžou sestavit dopis, kde se odvoláváš na paragraf 2285 OZ.

V tom případě, by ale měla zakladatelka počítat, že jestli ji tohle projde, tak příště už si majitelka bytu pohlídá výpověď tak jak má. A 1.2.2022 ji vyhodí, takže zakladatelko hledej si nový byt, protože za 5 měsíců letíš určitě :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434

@Trojlístek @JancaS84 @smajlik345 @topazio nic jí neskončilo, smlouva je dále platná. Vy se to do ní obouváte a samy nemáte ani páru, jak nájemní smlouvy fungují… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434

@smajlik345 tak s tím počítat bude, a co? Ví, že si má hledat jiný nájem…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
30.9.21 22:42

Majitelce jsem samozrejme říkala kdy nam napíše novou smlouvu říkala že ji napíše a nenapsala a vše bylo v pořádku pravidelně platíme nájem atd. A podle toho co jsem četla tak se nam automaticky prodloužila. A ona to věděla když neposlala žádný papír. A nedala novou smlouvu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
30.9.21 22:43

Samozřejmě že stim počítám ale pořád je. lepší mít nějaký čas na hlídání bytu než než jenom 10 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
30.9.21 22:44
@Janli píše:
@Trojlístek @JancaS84 @smajlik345 @topazio nic jí neskončilo, smlouva je dále platná. Vy se to do ní obouváte a samy nemáte ani páru, jak nájemní smlouvy fungují… :roll:

Já to vím. Ale to nemění nic na tom ze měla mít tu slušnost to řešit už dávno když ji končila smlouva.
Edit: teď čtu že majitelka nereagovala. Tak to se omlouvám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6435
30.9.21 22:47

To jako si dovoluješ bydlet od února nezákonně v bytě majitelky a ještě hledáš díru v zákoně, abys nemusela v říjnu pryč??
to si snad děláš legraci, ne?? PROČ ti smlouva skončila?? platíš vše řádně? nájem i spojené poplatky???
hanba by mne liskala bydlet někde, kde mne majitel nechce.
Dávno sis měla hledat nové bydlení, např. městský byt bys jako samoživitelka s 3 dětmi dostat měla a mohla.. jen stačí nemít u města dluhy a podat žádost,
ale to jsi asi neudělala, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1023
30.9.21 22:49

Jestli se nic nezmenilo, pokud by vyzadovala, abys odesla drive, musela by Ti sama sehnat bydleni v kvalite a cene ne horsi/vyssi nez stavajici bydleni + uhradit naklady. Na to taky majitele bytu hodne slysi :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23434
30.9.21 22:50
@Lucy75 píše:
To jako si dovoluješ bydlet od února nezákonně v bytě majitelky a ještě hledáš díru v zákoně, abys nemusela v říjnu pryč??
to si snad děláš legraci, ne?? PROČ ti smlouva skončila?? platíš vše řádně? nájem i spojené poplatky???
hanba by mne liskala bydlet někde, kde mne majitel nechce.
Dávno sis měla hledat nové bydlení, např. městský byt bys jako samoživitelka s 3 dětmi dostat měla a mohla.. jen stačí nemít u města dluhy a podat žádost,
ale to jsi asi neudělala, že.

Tak tohle jsem od tebe nečekala…ty nevíš, co to je automatická prolongace nájemní smlouvy? V dnešní době takhle funguje většina nájemních smluv… Jaká díra v zákoně? Vždyť s tímhle OZ normálně počítá…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat