Vzít si dítě příbuzných?

50
8.5.17 21:16

Vzít si dítě příbuzných?

Zdravím, dostala jsem se do pro mě složité situace. Sestra mého přítele, se dostala na dlouho dobu do péče lékařů, takže se nemůže starat o svého synka. Její manžel syna odvezl má slovensko, ale z důvodu o nichž se mi nechce psát, mu bude syn nejspíše odebrán… A teď se řeší, co s ním bude. Jeho prarodiče jsou už dost stáří, takže jim ho nikdo nesvěří a v úvahu nyní případáme pouze my. Jenže já mám půlroční dcerku a nedovedu si představit jak bych se starala o dvě malé děti. Zázemí by jsme měli, ale nejsem si jistá, jestli by jsem zvládla péči o oba. Byli by to jen dočasně, ale i tak mě to děsí. Ale nechci aby klučina skončil v dětském domově nebo v jiné náhradní péči i kdyby jen dočasně. Takže bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti, nebo co by jste na mém místě udělali vy? Předem děkuji za odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
8.5.17 21:18

Neuvažovala bych nad tím ani minutu a okamžitě bych si ho vzala k nám

• Nahlásit
  • Citovat
1647
8.5.17 21:19

Od bráchy (v tvém případě od sestry ) bych si dítě vzala… Určitě to bude lepší řešení než DD. hodně štěstí :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3306

Dítěte by mi bylo líto a snažila bych se o něj postarat. Pokud je to na přechodnou dobu, tak by to snad šlo i za cenu, že holt bude méně času a více starostí. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2611

Pokud by nevzití si ho pro něj znamenalo děcák, tak bych si ho vzala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
8.5.17 21:20

Ani minutu bych neváhala :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
258

Taktez. Rodina je pro me svata a okamzite bych si dite vzala. A doufam, ze by pro nas moji pribuzni udelali totez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

To zvládnete a pro to dítě bude mnohem lepší být u Vás než v jakémkoliv zařízení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26531

Jak je dítě staré?
První mne napadá, že bych si ho vzala. Třeba by se od prarodičů(možná i tvých rodičů) dalo alespoň čekat občasné hlídání. Není to netrvalo, byla bych velmi vděčná, kdyby mé dítě při mojí nemoci a neschopnosti otce, bylo u někoho z rodiny. Představ si, že bys v její situaci byla ty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17440
8.5.17 21:21

Na 100% bych si dite vzala, stejne jako ostatni clenove rodiny by si vzali nase deti, tim jsem si jista. 6 mesicni dite uz neni tak silene fyzicky narocne jako napr. 3 mesicni, nebude to lehke, ale od toho rodina proste je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Myslim, ze dospejes sama brzy k zaveru, ze chlapecka budes chtit mit u sebe, protoze jinak se budes trapit, jak se mu dari.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1199

Koukla bych na to z druhe strany. Kdyby se neco stalo vam, cekala bys, ze se o vase dite postara pribuzenstvo, jak by ti bylo, kdyby ho radeji dali do domova? ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49241

Zatla bych zuby, přestala se bát a vzala bych si dítě k nám… nikdy nevíš třeba ten klučík bude pro vaši rodinu báječným přínosem…chce to jen otevřené srdce pozitivní mysl a nepředjímat blbiny ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26162
@Freyas píše:
Zdravím, dostala jsem se do pro mě složité situace. Sestra mého přítele, se dostala na dlouho dobu do péče lékařů, takže se nemůže starat o svého synka. Její manžel syna odvezl má slovensko, ale z důvodu o nichž se mi nechce psát, mu bude syn nejspíše odebrán… A teď se řeší, co s ním bude. Jeho prarodiče jsou už dost stáří, takže jim ho nikdo nesvěří a v úvahu nyní případáme pouze my. Jenže já mám půlroční dcerku a nedovedu si představit jak bych se starala o dvě malé děti. Zázemí by jsme měli, ale nejsem si jistá, jestli by jsem zvládla péči o oba. Byli by to jen dočasně, ale i tak mě to děsí. Ale nechci aby klučina skončil v dětském domově nebo v jiné náhradní péči i kdyby jen dočasně. Takže bych se chtěla zeptat, jestli nemáte někdo zkušenosti, nebo co by jste na mém místě udělali vy? Předem děkuji za odpověď.

A mohla bys normálně fungovat s vědomím, že je chlapeček v děcáku mmj. i proto, že ses děsila toho, zda bys to zvládla? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6952
8.5.17 21:22

Nevahala bych ani minutu, a dite si na přechodnou dobu vzala, lepsi nez dd pro dite

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama