Vztahy v rodině otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:11
Vztahy v rodině otce

Ahoj, z předchozího manželství mám dceru (10let). Její bio otec si ji bere každé dva týdny na víkend, o Vánocích na dva až tři dny. O velkých prázdninách si ji bere minimálně, ani ty víkendy, kdy má být u něho, většinou nedodrží. Dcera se u něj většinou nudí, buď je na mobilu, nebo koukají na filmy.
O svou vnučku projevují zájem jeho rodiče, rádi by si ji občas vzali k sobě na víkend (samozřejmě, že na ten víkend, kdy nemá být u otce), do kina, do aquaparku apod. Jenže on s nimi nemá dobré vztahy a nesouhlasí s tím, aby k nim dcera jezdila. A když už, tak pouze s jeho souhlasem a s tím, že on ji tam odveze a zase ji přiveze. Když jsme se nedávno dohodli bez něj, byl hned oheň na střeše. Dcera k prarodičům jezdí moc ráda, vždy přijede nadšená.
A teď, babo raď, co s tím. Pokud bych to brala přes otce a jeho souhlas, tak se dcera uvidí s prarodiči možná jednou za rok, což je podle mě škoda. Když ho budu obcházet, jeho vztahy s rodiči to možná ještě zhorší a mohlo by to poškodit i jeho vztah s dcerou. Fakt nevím co s tím, abych nenadělala víc škody než užitku. Nějaké nápady?

Reakce:
Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 72201 příspěvků 21.01.18 16:20

Když se půjde do důsledku, prarodiče mají na vnučku právo a vnučka má právo na prarodiče. Jde to i přes soud.To asi nechcete co? Že je otec blb psát asi nemusím že?

inkakřivák
Extra třída :D 14550 příspěvků 21.01.18 16:21

Já si myslím, že on nemá právo diktovat, s kým se budete stýkat. To by stejně tak mohl říci, že si nepřeje, abys dejme tomu jezdila s dcerou ke tvým rodičům. Poslechla bys ho? To je přece hloupost. takže bych se zařídila jednoduše podle sebe. Když ti návštěvy nevadí, klidně ji tam pouštěj.

Janli
Kelišová 6313 příspěvků 21.01.18 16:24

Tatínka upozorni, že zakazovat dceři prarodiče je stejné, jako jí zakazovat vídat jeho. Taky na to nemá nikdo právo. A pokud se bude cukat, můžou si jeho rodiče nechat stanovit styk s vnučkou soudem. Jeho vztahy s rodiči tě nemusí zajímat, je dospělý člověk, jaký si to udělá, takový to má. Tady jde o dítě. Vůbec bych s tím o tom nediskutovala, ať se třeba postaví na strop a mává ušima, tohle jde mimo něho.

vertunka
Závislačka 4731 příspěvků 21.01.18 16:30

Ja bych ji normalne k prarodicum poustela, at se ex treba zblazni. Sam se moc nestara tak co.

monuschka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:36

Bývalý manžel si děti bere taky 2× do měsíce. Vozí je ke své mamce a jsou tam na noc. Jinak o kluky rodina bývalého nijak velký zájem nejeví, i když mě to mrzí. Já bych byla ráda, kdyby měli takový zájem, jako mají rodiče tvého ex. Když on sám neumí zajistit své dceři hezký program a prarodiče se zajímají, tak bych se bývalého vůbec neptala. Je dospělý, ať se s tím srovná sám, třeba se začne víc snažit. Dcera si přece může sama rozhodnout, s kým stráví čas. Za vztahy v jejich rodině nemůžeš, tak se tím netrap :) Hlavně, když je šťastná tvoje dcera :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:50

To že je ex blb, to už vím moc dobře. Je na nejlepší cestě k situaci, že k němu dcera nebude chtít jezdit. Je opravdu „zábavné“ trávit víkend na gauči u tv nebo mobilu. Už teď občas bojujeme. Zájem o dceru má fakt minimální, nezajímá ho ani učení, výsledky ve škole… O tom, že nedá ani korunu navíc (např. na školu v přírodě, nebo teď když jsme řešili jeden zdr. problém), ani nemluvím.
O stanovení styku soudem už jsem si taky něco přečetla, ale nerada bych to hnala do takových krajností. Nicméně pohrozit mu tím můžu.
Bojím se hlavně toho, aby pak něco dceři nevyčítal, až bude u něj apod. Mám z toho hlavu v pejru…

jita22
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 21.01.18 17:20

10let uz je dost na to, aby si dcera rekla co chce. Urcite je dobre, ze ma lidi kterym na ni zalezi a taky bych ji za babi a dedou z otcovy strany poustela.

jita22
Ukecaná baba ;) 1326 příspěvků 21.01.18 17:22

Kdyby dcera prisla s tím, ze ji to vycita, probrala bych to s ni nejak citlive.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33506 příspěvků 10 inzerátů 21.01.18 17:29

Pokud je tam pěkný vztah a chce dcera i prarodiče, určitě bych tyto kontakty podporovala. Jestli otec dělá tyjátry ohledně toho, zašla bych na ospod a dohodla tam schůzku s otcem a před sociální pracovnicí vyjednala podmínky návštěv u jeho rodičů, ospod o tom udělá písemný zápis a může otci domluvit, aby kontakt umožnil.

LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 841 příspěvků 21.01.18 17:44

Máš jí v péči ty tak on nemá co rozhodovat kde bude mimo jeho víkend. U něj se nudí, babí s dědou se jí věnují a je tam ráda. Tak co řešíš?

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 21.01.18 17:59

On nemá právo rozhodovat o tom s kým se budete stýkat a je třebas mu to zdůraznit. Klidně emailem, ať to máš černé na bílém a důkaz, kdyby dělal v budoucnu zle. Pokud by dcerka nechtěla jezdit k tátovi, hlavně jí nenutit, že musí. Jaké si to u ní udělá, takové to bude mít. Nesmíš se ex bát se důrazně ozvat a nastavit mantinely. Docela drzej na můj vkus.

Uživatel je onlineAnna766
Hvězda diskuse 72201 příspěvků 21.01.18 19:42
@Tiger-lily píše:
Pokud je tam pěkný vztah a chce dcera i prarodiče, určitě bych tyto kontakty podporovala. Jestli otec dělá tyjátry ohledně toho, zašla bych na ospod a dohodla tam schůzku s otcem a před sociální pracovnicí vyjednala podmínky návštěv u jeho rodičů, ospod o tom udělá písemný zápis a může otci domluvit, aby kontakt umožnil.

A to není špatný nápad, jít na Odspod..Přijde mi od otce megasobecké bránit dceři navstěvovat prarodiče, obzvláště když se mají rádi a už tuplem že on sám má zájem minimální a dceři nedopřeje zážitky sám.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Zářez dne: Dáda si na sebe vzala luxusní legíny a předvedla camel toe

I luxusní legíny značky Gucci mohou napáchat pěknou škodu. Zvlášť když si je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >