Reklama

Vztahy v rodině otce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:11
Vztahy v rodině otce

Ahoj, z předchozího manželství mám dceru (10let). Její bio otec si ji bere každé dva týdny na víkend, o Vánocích na dva až tři dny. O velkých prázdninách si ji bere minimálně, ani ty víkendy, kdy má být u něho, většinou nedodrží. Dcera se u něj většinou nudí, buď je na mobilu, nebo koukají na filmy.
O svou vnučku projevují zájem jeho rodiče, rádi by si ji občas vzali k sobě na víkend (samozřejmě, že na ten víkend, kdy nemá být u otce), do kina, do aquaparku apod. Jenže on s nimi nemá dobré vztahy a nesouhlasí s tím, aby k nim dcera jezdila. A když už, tak pouze s jeho souhlasem a s tím, že on ji tam odveze a zase ji přiveze. Když jsme se nedávno dohodli bez něj, byl hned oheň na střeše. Dcera k prarodičům jezdí moc ráda, vždy přijede nadšená.
A teď, babo raď, co s tím. Pokud bych to brala přes otce a jeho souhlas, tak se dcera uvidí s prarodiči možná jednou za rok, což je podle mě škoda. Když ho budu obcházet, jeho vztahy s rodiči to možná ještě zhorší a mohlo by to poškodit i jeho vztah s dcerou. Fakt nevím co s tím, abych nenadělala víc škody než užitku. Nějaké nápady?


Reklama

Reakce:
 
Anna766
Hvězda diskuse 69145 příspěvků 21.01.18 16:20

Když se půjde do důsledku, prarodiče mají na vnučku právo a vnučka má právo na prarodiče. Jde to i přes soud.To asi nechcete co? Že je otec blb psát asi nemusím že?

 
inkakřivák
Extra třída :D 13592 příspěvků 21.01.18 16:21

Já si myslím, že on nemá právo diktovat, s kým se budete stýkat. To by stejně tak mohl říci, že si nepřeje, abys dejme tomu jezdila s dcerou ke tvým rodičům. Poslechla bys ho? To je přece hloupost. takže bych se zařídila jednoduše podle sebe. Když ti návštěvy nevadí, klidně ji tam pouštěj.

 
Janli
Kelišová 5696 příspěvků 9 inzerátů 21.01.18 16:24

Tatínka upozorni, že zakazovat dceři prarodiče je stejné, jako jí zakazovat vídat jeho. Taky na to nemá nikdo právo. A pokud se bude cukat, můžou si jeho rodiče nechat stanovit styk s vnučkou soudem. Jeho vztahy s rodiči tě nemusí zajímat, je dospělý člověk, jaký si to udělá, takový to má. Tady jde o dítě. Vůbec bych s tím o tom nediskutovala, ať se třeba postaví na strop a mává ušima, tohle jde mimo něho.

 
vertunka
Závislačka 4623 příspěvků 21.01.18 16:30

Ja bych ji normalne k prarodicum poustela, at se ex treba zblazni. Sam se moc nestara tak co.

 
monuschka 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:36

Bývalý manžel si děti bere taky 2× do měsíce. Vozí je ke své mamce a jsou tam na noc. Jinak o kluky rodina bývalého nijak velký zájem nejeví, i když mě to mrzí. Já bych byla ráda, kdyby měli takový zájem, jako mají rodiče tvého ex. Když on sám neumí zajistit své dceři hezký program a prarodiče se zajímají, tak bych se bývalého vůbec neptala. Je dospělý, ať se s tím srovná sám, třeba se začne víc snažit. Dcera si přece může sama rozhodnout, s kým stráví čas. Za vztahy v jejich rodině nemůžeš, tak se tím netrap :) Hlavně, když je šťastná tvoje dcera :kytka:

 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.01.18 16:50

To že je ex blb, to už vím moc dobře. Je na nejlepší cestě k situaci, že k němu dcera nebude chtít jezdit. Je opravdu „zábavné“ trávit víkend na gauči u tv nebo mobilu. Už teď občas bojujeme. Zájem o dceru má fakt minimální, nezajímá ho ani učení, výsledky ve škole… O tom, že nedá ani korunu navíc (např. na školu v přírodě, nebo teď když jsme řešili jeden zdr. problém), ani nemluvím.
O stanovení styku soudem už jsem si taky něco přečetla, ale nerada bych to hnala do takových krajností. Nicméně pohrozit mu tím můžu.
Bojím se hlavně toho, aby pak něco dceři nevyčítal, až bude u něj apod. Mám z toho hlavu v pejru…

 
jita22
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 3 inzeráty 21.01.18 17:20

10let uz je dost na to, aby si dcera rekla co chce. Urcite je dobre, ze ma lidi kterym na ni zalezi a taky bych ji za babi a dedou z otcovy strany poustela.

 
jita22
Ukecaná baba ;) 1307 příspěvků 3 inzeráty 21.01.18 17:22

Kdyby dcera prisla s tím, ze ji to vycita, probrala bych to s ni nejak citlive.

 
Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33145 příspěvků 10 inzerátů 21.01.18 17:29

Pokud je tam pěkný vztah a chce dcera i prarodiče, určitě bych tyto kontakty podporovala. Jestli otec dělá tyjátry ohledně toho, zašla bych na ospod a dohodla tam schůzku s otcem a před sociální pracovnicí vyjednala podmínky návštěv u jeho rodičů, ospod o tom udělá písemný zápis a může otci domluvit, aby kontakt umožnil.

 
LimitedEdition
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 21.01.18 17:44

Máš jí v péči ty tak on nemá co rozhodovat kde bude mimo jeho víkend. U něj se nudí, babí s dědou se jí věnují a je tam ráda. Tak co řešíš?

 
Malina7
Závislačka 2655 příspěvků 21.01.18 17:59

On nemá právo rozhodovat o tom s kým se budete stýkat a je třebas mu to zdůraznit. Klidně emailem, ať to máš černé na bílém a důkaz, kdyby dělal v budoucnu zle. Pokud by dcerka nechtěla jezdit k tátovi, hlavně jí nenutit, že musí. Jaké si to u ní udělá, takové to bude mít. Nesmíš se ex bát se důrazně ozvat a nastavit mantinely. Docela drzej na můj vkus.

 
Anna766
Hvězda diskuse 69145 příspěvků 21.01.18 19:42
@Tiger-lily píše:
Pokud je tam pěkný vztah a chce dcera i prarodiče, určitě bych tyto kontakty podporovala. Jestli otec dělá tyjátry ohledně toho, zašla bych na ospod a dohodla tam schůzku s otcem a před sociální pracovnicí vyjednala podmínky návštěv u jeho rodičů, ospod o tom udělá písemný zápis a může otci domluvit, aby kontakt umožnil.

A to není špatný nápad, jít na Odspod..Přijde mi od otce megasobecké bránit dceři navstěvovat prarodiče, obzvláště když se mají rádi a už tuplem že on sám má zájem minimální a dceři nedopřeje zážitky sám.


Reklama

 Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Podvedená Bohdalová v thrilleru o důvěřivosti seniorů: Z toho jde Strach!

Klobouk dolů! Jiřina Bohdalová (87) je profík každým coulem. S Jiřím Strachem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >