Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Dobrý den. Chtěla bych se zeptat. V srpnu mi konci poslední splatkou insolvence. Může se stát, ze by mne splátku strhli ještě v září.?
Ahoj, stát se to může. O ukončení se žádá, není to automatické.
Ano, stát se to nedopatřením může. Ale pokud k tomu opravdu dojde, peníze vám insolvenční správce vrátí. Ona totiž každá mzdová účetní nezná zákonnou úpravu insolvenčního řízení a neví, že má přestat srážet (což je pochopitelné).
O ukončení se nežádá, insolvenční soud vydá příslušné rozhodnutí po předložení závěrečné zprávy insolvenčním správcem.