Za jakých podmínek lze dovážet zboží?

1077
25.6.06 17:37

Za jakých podmínek lze dovážet zboží?

Ahojky,

holky mohli byste mi poradit, kde získám podrobné informace, když chci dovážet různé zboží ze států evropské unie a zde ho prodávat? Vím, že na kojenecké potřeby (kočárky, láhvičky, autosedačky apod.) není dovozní clo. Ale jak je to s různými podmínkami? Kde tyto informace získám
Děkuji moc za rady.

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10782
25.6.06 17:52

Od 1.5.2004 není clo na žádné zboží, které má status Společenství (EU).
Předpokládám, že se jedná o zboží obchodního charakteru (nákup - prodej). Systém se změnil tak, že si v členském státě nakoupíš zboží, které volně přivezeš do ČR (na hranicích už celníci více jak 2 roky nejsou). V ČR pak formou daňového přiznání pouze odvedeš příslušnému finančnímu úřadu DPH. Pokud budeš mít hodnotu dovezeného zboží za celý rok hodně vysokou (jedná se o miliony Kč), tak jsi ještě povinna podat každý měsíc na příslušný celní úřad hlášení Intrastat. Ale pokud s nákupem budeš teprve začínat, měla bys tuto povinnost nejdříve od příštího kalendářního roku.
Jestli máš nějaké konkrétní otázky, tak mi písni SZ. Pokusím se ti na ně odpovědět.
Zkus prohledat stránky www.cs.mfcr.cz a možná se dá něco najít i na www.mfcr.cz

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1077
25.6.06 18:23

Upřesňuji dotaz.

Musím toto zboží kromě českého návodu ještě opatřit nějakými atesty apod nebo jej mohu hned prodávat?

Ivulka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
53
25.6.06 21:42

Ahoj Ivulko,
ohledně atestací a certifikátů na dané zboží, které chceš dovážet, si zavolej na ČOI a zeptej se přímo jich, mně tam výborně poradili. Pokud to zapotřebí nebude, stačí přeložit návod a můžeš začít dovážené zboží prodávat. Přeju Ti v podnikání hodně úspěchů!!!!
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama