Začínající barvení hennou

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 21:46
Začínající barvení hennou

Ahoj holky :kytka: chtěla bych se Vás zeptat ohledně henny. Jakou doporučujete značku henny co pěkně zbarví vlásky do tmavě hnědé barvy a aby šediny také chytly, kryly. Poprvé jsem z hennou barvila tchýni a henna chytla právě tak na půl takže výsledek nic moc takže bych potřebovala nějakou kvalitnější hennu. Co doporučujete. Děkuji za odpovědi. ;)

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
martina.se
Hvězda diskuse 56909 příspěvků 19.06.15 21:50

@Liliana.30 kupuju v tetě http://www.akcniceny.cz/…nna-1342848/

je fakt, že měděnou, ale zatim mi nic neobarvilo vlasy tak dobře, šediny zcela zmizely..

Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 21:54

@martina.se
Děkuji za tip. Právě jsem tuto značku kupovala a výsledek nic moc. Co všechno do barvy přidáváš :?:

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 19.06.15 22:07

Hennou se barvím už 12 let, napoprvé mi barva taky moc nechytla. Nejdřív jsem kupovala taky tu z drogerie, pak mi kamarádka kadeřnice poradila značku Henné color a jsem spokojená. Poradila mi taky nemíchat prášek s vodou ale s kafem, což podle mě pomohlo víc než změna značky, ale experimentálně ověřené to nemám :-)
U té Henné color si barvím svoje tmavě hnědé, prošedivělé vlasy odstínem mahagon a výsledek působí kupodivu přirozeně.

Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 22:14

@Suzuveverka
Tchýně si právě dlouho nebarvila vlasy. Tu hennu Henné Color právě jsem se na ní dívala na internetu vypadá zajímavě. A ten odstín Mahagon to je tmavě hnědá barva :?: A co do barvy všechno dáváš :?: A jak dlouho necháváš barvu působit na vlasech?

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 19.06.15 22:25

Mamka si henou barví vlasy už spoustu let a nechce červenou, je moc spokojená s henou od Lush, chytá opravdu dohněda, vypadá přirozeně. Je dražší, ale ona toho už vyzkoušela spoustu, na kratší a ne moc husté vlasy stačí půlka toho, co se jinak doporučuje.

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 19.06.15 22:27

@Liliana.30 Mahagon je taková červená, v kombinaci s mojí přirozenou barvou to ze mě udělalo takovou tmavší zrzku. Můžeš zkusit kouknout tady na vzorník http://cestaprirody.cz/…henne-color/
Do barvy nedávám nic, nasypu do misky prášek, přileju kafe, smíchám, barvím. Před porodem jsem nechávala barvu na vlasech klidně celý den, teď s dítětem podle toho jak je čas, prostě co nejdéle. Na ucházející obarvení mi stačí půl hodiny až hodina.

Nevím, jak je to s vymýváním henny šamponem. Přišlo mi, že po přechodu na přírodnější šampony se barva trochu zlepšila, ale to se mi taky mohla zlepšit kvalita vlasů.

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 19.06.15 22:30

Hnědá od Henné color mamce taky chytla opravdu do hněda.
Ale ono záleží i na konkrétních vlasech. Kolegyni z práce henna na vlasy skoro nechytá, spolubydlící na koleji zas měla ze všeho vlasy do červena :nevim: Nevím ale s jakou značkou se barvily.

Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 22:33

@zuzkasim
Tchýně má vlasy po krk a málo husté. Kouknu na internet všechno se musí vyzkoušet a potom se rozhodnout která bude nejlepší ale o lush jsem také zaslechla ale z rosmanu už nebudu kupovat chytlo to tak na půl takže nic moc čekala jsem víc.

Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 22:38

@Suzuveverka
My jsme barvili s barvou z rosmannu odkaz je ten první příspěvek a nebyla jsem spokojená z výsledkem jako chytlo ale tak na půl.

Liliana.30
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.06.15 22:49

@Suzuveverka
A za jak dlouho se barvíš znovu po henně?

Gerberka
Závislačka 3269 příspěvků 20.06.15 08:56

@Liliana.30

ahoj, zkus pohledat tady na diskuzích zkušenosti ;)

já se hennou barvím 20 let - nejdřív tou „hennou z DM“ a teď asi 3 roky francouzskou Henně Color. Ta z DM neříkám, není špatná, ale časem už mi tak nechytala…tak jsem přešla na tu Henné Color. U henny není nikdy jistý stoprocentní výsledek, jaká bude ta barva, ale henna vždycky ztmavuje, takže někdy je zapotřebí x-vrstev, než člověk docílí té kýžené barvy - a i ta je odvislá od původní barvy vlasů atd…henna spíš „natónuje“ - mně třeba na ty začínající šediny chytá světleji, takže je to jakoby „melír“ (ještě teda těch šedých nemám moc), ale mně to nevadí, chemickou barvu nebo melír bych si nedala nikdy (bojím se toho, že to vlasy ničí). Henna vlas krásně obalí, neproniká dovnitř.

Na konkrétní barvu (krabičku) člověk musí nějak časem dospět sám, já míchám hnědou s měděnou tak půl na půl a přidávám oříšek kondicionéru Henné Color (líp se to nanáší) a ještě lžící meruňkového oleje - vlasy jsou po tomhle prostě skvělý, nedá se to jinak nazvat. Naposled jsem rozmíchávala v ovocném čaji a taky jsem byla spokojená, jak to chytlo. U henny jde vždycky spíš o výživu, než o tu barvu…

Co doporučuju a mockrát jsem to tu psala, tak vitamínovou hennu od Henné Color (fialová krabička), je to pouze a jenom směs jemně rozmletých bylinek (rozmarýn, tymián, kopřiva, chinin, a asi půl procento neutrální henny) - to je úžasná regenerace, použití je úplně stejné jako u „barvící“ henny - čili rozmíchat v horkém na pastu, přidat ingredience, co kdo chce a nanést - pozor, pokud do toho půjdete, tak tato směs se hůř nanáší, má tendenci „odpadávat“, ale ať vás to neodradí, chce to zkoušet a podruhé potřetí to jde líp a líp…fakt doporučuju, vlasy jsou po téhle kúře jako znovuzrozený.

Já střídám 1× za 14 dnů zábal na cca 4 hodiny - jednou barvící hennu a podruhé tu vitamínovou a je to teda super, lepší než všelijaké drahé kúry…

Gerberka
Závislačka 3269 příspěvků 20.06.15 08:59

@Liliana.30

na www.hennecolor.cz mají poradnu, pročti si tam ty dotazy a odpovědi, mně to hodně pomohlo…píšou tam, že na vyloženě na šediny nejlépe chytne mahagon nebo bordó - kvůli přidané látce sodium picramate - na zvýraznění červené barvy a že to šediny překryje nejlíp…ale sama zkušenost nemám, jsou spokojená s hnědou + měděnou

nebo zkus rozmíchat v silném černém čaji - taky to lépe chytne…já jsem zkoušela ovocný jahodový a dobrý

Gerberka
Závislačka 3269 příspěvků 20.06.15 09:01

@Liliana.30

jak dlouho se barvit znovu, jak se ptáš…no na začátku bych barvila třeba po 14 dnech, když jsem měla kratší vlasy, tak jsem měla hennu na hlavě po 3 týdnech, co mám dlouhé a chci je mít pevné a zdravé, tak po 14 dnech a střídám barevnou a vitamínovou, takže vlastně barevnou hennu mám na hlavě jednou za 4 týdny…je fakt, že na to mám čas na tyhle piplačky ;), tak aspoň ať ty vlasy mám hezký, co :lol:..

Suzuveverka
Kelišová 5020 příspěvků 20.06.15 09:22

@Liliana.30 Když jsem měla čas pečovat o sebe, tak jsem barvu měla na vlasech max po měsíci, kdy už začínaly být vidět odrosty. Teď to plácám jak se dá, už jsem dokonce i uvažovala, že to nechám odrůst, ostříhám na krátko a barvit se přestanu :oops:

@Gerberka Mahagon od Henné color překrývá šediny pěkně, mám hodně prošedivělé vlasy a chytá to jako takový červený melír, kupodivu to ale vypadá přirozeně. Když nemám vidět odrosty, nepoznají lidi, že se barvím. Ale mě na šediny dobře chytala i měděná z drogerie, jen to kvůli výrazně jinému odstínu na šedinách a tmavých vlasech nevypadalo tak hezky.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama