Zasedací pořádek při pohřbu?

10.8.13 12:10

Zasedací pořádek při pohřbu???

Ahoj, může mi někdo objasnit, jestli je při církevním pohřbu nějaký zasedací pořádek? Zemřela maminka mamčina partnera a já jsem trošku zmatená. Vnučka nejsem, ale cizí taky nejsem. Kam si mám v kostele sednout a kdy jí hodit kytku do hrobu? Hned po rodině nebo až začnou házet ostatní? A je při pohřbu v kostele nějak určený oblečení a styl květin? Nemám s tímhle jedinou zkušenost a nerada bych udělala něco netaktkního, necitlivýho,… Děkuju za radu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.8.13 12:20

Jako nevěřící jsem se držela radši vzadu
přeci nebudu vstávat a sedat, když nevím o čem je řeč
a nechci zas, abych nějak pohoršovali ty, co věří, tím, že zutávám sedět :nevim:

možná to asi není podle pravidel ale takhle mi to bylo příjemnější

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3065
10.8.13 13:09

Nevím jistě ale bude stejný jako při civilním pohřbu, takže v prvních lavicích sedí nejbližší rodina ve druhé pak příbuzní a dál pak přátelé květiny do hrobu hází nejbližší a pak rodina což budeš asi i ty a pak teprve ostatní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
750
10.8.13 13:09

Pokud patris k rodine tak sedis co nejblize. Prvni lavice patri rodine, zalezi taky kolik jich je. Velke kytice se mohou davat nekde v kostele pokud je to velky pohreb s venci. Vetsinou je to tak ze u hrobu se pak nechavaji kytice a ty se pak daji na zasypany hrob, to si ridi rodina nebo hodis do hrobu. Obleceni tmave, ale nikdo ti neutrhnenhlavu kdyz nejsi cela cerna. Kytka se dela sudy pocet a to ti uvazou dle prani, kolik chces aby stala a jaky je to clovek ( mlady, stary, zena, muz). V kostele delas co ostatni, kdyz stoji tak stojis, kdyz kleci tak sedis, nejsi verici a neni nutne, aby jsi klecela. Mela by jsi sedet vedle mamky jako jeji dcera, ale klidne muzes byt vzadu a pri ceste z kostela se pridat k mamce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
nepřihlášená ADeMar
10.8.13 13:28

Holky, díky moc. Já z toho mám trošku nervy, sedět s našima nebudeme (jde i brácha), přece jen nechci, abych zabírala místo „pravým“ vnoučatům… oblečená jdu v černé, kytka se nechávala dělat s ostatníma od rodiny, takže já tam „svoji“ mít budu, ale zařizují to naši.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama