Zátěž a tepová frekvence

615
14.6.13 09:38

zátěž a tepová frekvence

Ahoj/Dobrý den,

mám trochu obavu ohledně toho, jestli mé srdce zvládá zátěžové situace. Začala jsem chodit na heat. A vzhledem k tomu, že bych ráda shodila pár kil, tak jsem si koupila hodinky na měření tepové frekvence. Sice vím, že mám od přírody vyšší tep než je normální, ale když se dostávám do většího tempa na cvičení, tak tep vyskočí k 200 za minutu. Kdybych měla jet v tempu s instruktorkou, tak by asi tep přeskočil i těch 200. Volala jsem tréninkovému poradci, prý mi zkusí domluvit schůzku s kardiologem. Nemáte zkušenosti? Není to nebezpečné?

Každá rada drahá. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64469
14.6.13 09:46

@HATI zvol jiné cvičení, evidentně Ti to nesedí. Jinak tepovku držet na tom, co Ti řekl dr nebo výživový poradce, jinak totiž nespaluješ a nezhubneš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 09:50

@martina.se Mě to právě zrovna začalo bavit. Poradce řekl, že budeme muset zjistit mou hranici, která mi sedí na míru. Ale že by prý k tomu raději konzultoval s kardiologem. Bylo by mi líto, kdybych s tím musela skončit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48977
14.6.13 09:52

Tepovka 200 je šílená 8o Nastav si na těch hodinkách spalovací pásmo, pokud jedeš přes 80% max. tepovky, tak buduješ svaly a zvyšuješ si fyzičku, tzv. jedeš na cardio.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 09:58

@MUFICE Mám nastaveno. Problém je v tom, že i když cvičím opravdu pomalejším tempem, pod 180 se nedostanu. Klidová tepová frekvence je mezi 75 a 80. Stačí, že vstanu ze židle a rychle stoupá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
14.6.13 10:04

@HATI pak fakt jedině to kardio, tam snad zjistí, proč máš tu tepovku tak šílenou :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 10:07

@martina.se Asi jo. To je tak, že jsem se do toho zase vrhla po hlavě a nekonzultovala s výživovým poradcem. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
14.6.13 10:09

@HATI lepší toto řešit s odborníkem, než si zadělat na zdrav. problémy… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48977
14.6.13 10:12
@HATI píše:
@MUFICE Mám nastaveno. Problém je v tom, že i když cvičím opravdu pomalejším tempem, pod 180 se nedostanu. Klidová tepová frekvence je mezi 75 a 80. Stačí, že vstanu ze židle a rychle stoupá.

A když jdeš někam na procházku nebo na túru, tak máš taky tak vysokou TF?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 10:15

@martina.se Teď mi po telefonu poradce řekl, že by se mi také mohlo stát, že budu v dobré náladě a budu mít chuť jít do toho cvičení naplno a mohlo by se mi něco stát. Malinko mě postrašil, takže si od něj dám poradit, seznámit se s tím kardiologem a probrat své hranice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 10:18

@MUFICE No já mám ten měřič teprve krátce, takže při procházkách jsem si tep nikdy neměřila. Ale někdy se mi u lékaře stávalo, že se podivoval nad mým vyšším tepem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
14.6.13 10:19

Mě taky třeba hrozně vylítává tep, měla jsem i zdravotní problémy a byla jsem na zátěžovým testu u doktora a ze začátku se mi skoro smáli, že to je hrozný, jak mladá holka nemá žádnou kondici (na tom rotopedu jsem měla i při minimální zátěži hrozně rychle i tep i dech úplně mimo) a po chvíli jsem jim tam zkolabovala a museli mě odpojit a sundat z kola a probrat mě, tak už se moc nesmáli… ale já mám problém při spoustě pohybových aktivit, obzvlášť třeba chůze do kopce, po horách apod… Takže raději si nechej udělat ty testy, ať pak při nějakém tom cvičení nezkolabuješ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.6.13 10:27

@janica252 To by mě mrzelo, kdyby se mi u doktora smáli. Pravda, mám po těhotenství nadváhu, ale že bych byla pecivál, to zrovna ne. Má matka bere léky na vysokou srdeční aktivitu. Ale přijde mi, že na takovou tepovou frekvenci jsem příliš mladá (29).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5502
14.6.13 10:33

@HATI já tam právě byla tak ve 23, jako nebyla jsem nejhubenější, ale ani nijak tlustá (teď mám o hodně víc, tehdy jsem měla asi 70 kg na 174 cm), ale fakt to bylo nepříjemný, když jsem se jim snažila říct, že už nemůžu a oni, přece nejste taková bábovka, taková mladá holka, ještě jsme vám ani nezvýšili zátěž, takže to vám nemůže nic být, to vydržíte, no, já věděla, že nevydržím… pak se teda dost divili a ještě mi říkali, že jsou rádi, že mě zrovna nenapojili i na nějaký druhý přístroj, protože mi u toho měli měřit i ještě něčím jiným, že neví, jestli by mě stihli včas sundat, fakt to znělo super…

A i se ti hůř dýchá nebo s tím problémy nemáš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64469
14.6.13 10:36

@HATI jj, je to tak.. já mám třeba pro změnu tep hrozně nízký, nízký tlak, tepovku si musim hodně hlídat, aby to se mnou nepinklo.. nech si udělat ekg a spol a poradit se s kardiologem. Ten tep je totiž šílenej a lepší řešit včas než pozdě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat