Zduřelé uzliny na krku

22.4.20 19:04

zduřelé uzliny na krku

Ahoj holky.

Již dva měsíce mě trápí dvě zduřelé uzlinky na krku za kývačem. Né snad, že bych si nedošla k dr, ale obvodní mi řekl, že tam můžou být klidně i 5 týdnů a orl dr mi řekla, že je to alergická rýma( není). Šla jsem tedy k třetí lékařce, též orl a ta mi řekla, že je to SPÍŠE benigní záležitost a že kdybych jí tam měla třeba půl roku, pak by to asi možná řešila. Včera jsem na druhé straně krku objevila další dvě- nebolí, dá se s nimi hýbat, jsou malinké, ale děsí mě to. Chci se zeptat, zda má někdo zduřelé uzliny nějak chronicky, nebo prostě pořád. Nevím, zda jsem už hypochondr, ale bojím se lymfomu. Jinak se cítím skvělě. Taky si občas říkám, že se možná prohlížím tak často, že mi začnou uzliny sami reagovat. :zed:
Máte s tím někdo zkušenosti? ještě podotýkám, že nemocná též nejsem a ani jsem v uplynulých měsících nebyla :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3825
22.4.20 19:11

@Nikoleta123 mam to podobne. Pro klid jsem si nechala udelat sono uzlin jako samoplatce :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2744
22.4.20 19:15

Jo, už asi 15 let. Mám za sebou vyšetření na hematoonkologii i sono uzlin a všechno v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3668
22.4.20 19:19

Mám už asi tak rok, zvlášť na jedné straně. Celkem to neřeším, tipuju, že je za tím růst osmiček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.20 19:21

Moc vám dekuji za odpovědi. Jeste bych se chtela zeptat, zda vám nějaká uzlina zůstala zvětšena?

Mě doktor řekl, ze si nemyslí, ze jsou za tím zuby, druhy zase tvrdí, ze klidně ano. Co se tyče uzlin, KAŽDÝ dr má jiný názor, už mě to štve! Jeden říká, hlavně, ze nebolí, druhy zase, ze je dobre, když bolí. V tom aby se čert vyznal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
22.4.20 19:40

@Nikoleta123 no ja si na ten krk proste uz nesaham, stresuje mne to :mrgreen: ale na sonu rikala, ze mam proste chronicke uzliny, a ze takove typy lidi proste jsou :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.4.20 20:08

No, ja bych sono taky rada, jenže v téhle koronasituaci je všechno zavřené, navíc- dr mě tam ani poslat nechce, ze vzhledem k věku to nic není, jenže ja jim na diagnózu-vzhledem k věku, pekne prdim! :P To je podle mě hrozny nesmysl… na krk si snažím nesahat, pry se tak zvětšují samovolně, když se na ne neustále sahá, ale jsem tím jako posedlá. Ani o tom nevim a hrabu si na krk. Moje mamka má též už léta zvětšené uzliny na krku i v trislech, tak snad jsem to jen zdědila po ni a není to nic horšího.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3825
22.4.20 20:46

@Nikoleta123 no rikam - ja se proste objednala sama na sono jako samoplatce, platila jsem 700,– tusim, za ten klid mi to stalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.6.20 14:25

Ahojte, chtěla jsem se zeptat. Včera jsem si objevila docela dost velkou zdurelou uzlinu. Už asi týden jsem hrozně unavená a dost mne bolí hlava. Dnes jsem s tím byla u MUDr. a začínám být docela nervózní. Příští týden jdu na odbery na velký krevní obraz. Ale mám strach. Já už zvětšené uzliny měla v zime, ale ty zmizely. Prosim, setkal se s tím někdo? Mám strach, jsem docela mlada (lehce přes 30), doma dvě malé děti. Bohužel rodinná anamnéza je docela blbá :?.

• Citovat
  • Nahlásit
370
25.6.20 17:13

Samozrejme nejsem vedma, ale vyzadala bych si ultrazvuk primo te uzliny. Hodne to napovi. Zdurele uzliny mivaji radu pricin. Podezrele je, kdyz je boule nehybna a prirostla ke svemu podkladu, tvrda a dela shluky…napr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat