Klesnou ceny nemovitostí?

33981
21.4.20 13:34

Klesnou ceny nemovitostí?

Mám pocit, že snad každý v mém okoli plánuje nákup nemovitostí, až „to klesne“. Lidi vytahujou ze slamníku úspory a jen čekají, až budou nemovitosti za „normální ceny“. :mrgreen:

Věříte, že dojde k nějakému velkému poklesu?

Podle mě ne. :think: Ale kdyby ano, taky bych si chtěla splnit sen a koupit si něco v centru :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2049
21.4.20 13:35

Podle mé mozna trošku, als spíš to jenomže přestane rust.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
21.4.20 13:36

Myslím, že neklesnou, případně pouze kosmeticky a krátkodobě. Taky mám kolem sebe několik známých, kteří čekají s koupí, myslím, že budou zklamaní, tak jako v roce 2008.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22898
21.4.20 13:37

Jako když praskla bublina v USA? Myslím, že ceny nemovitostí klesnou. Ale málo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
21.4.20 13:37

Pokud se nahrne hromada koupěchtivých investorů, tak to ceny spíš vystřelí nahoru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
21.4.20 13:38
@maarkeeta píše:
Myslím, že neklesnou, případně pouze kosmeticky a krátkodobě. Taky mám kolem sebe několik známých, kteří čekají s koupí, myslím, že budou zklamaní, tak jako v roce 2008.

Přesně tak. :nevim: taky si to myslím. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52401
21.4.20 13:39

Klesnou… navíc se zvažuje zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ale pokud přijde krize, jako že přijde, tak lidi přijdou o práci. Podívej se, kolik lidí už teď skučí, jak mají problém utáhnout domácnost, když musí zůstat s dítětem kvůli zavřené škole na ošetřovačce. Česká ekonomika je do značné míry závislá na automobilovém průmyslu… myslíš, že teĎ lidi ve světě budou kupovat auta?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.4.20 13:39

Realitní trh na tak krátkodobé výkyvy moc nereaguje. Bude asi trochu nejistota u airbnb. Trochu se změní poměr mezi bydlením a podnikáním (tam kde jde provozovat obojí), ale jinak se asi nic moc nezmění a když tak jen lokálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
21.4.20 13:40
@divine woman píše:
Jako když praskla bublina v USA? Myslím, že ceny nemovitostí klesnou. Ale málo.

To byla ale úplně jiná situace než u nas. Doporučuji film Big short, tam je to krasně vysvětlený.

V USA dostával hypotéku každý, třeba na jméno svého psa… Podvody se vršily. Stavěly se celé čtvrti duchu uprostřed pustiny, kde nikdy nikdo nebydlel.

To v Praze nehrozí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
21.4.20 13:42
@lucenka píše:
Klesnou… navíc se zvažuje zrušení daně z nabytí nemovitosti. Ale pokud přijde krize, jako že přijde, tak lidi přijdou o práci. Podívej se, kolik lidí už teď skučí, jak mají problém utáhnout domácnost, když musí zůstat s dítětem kvůli zavřené škole na ošetřovačce. Česká ekonomika je do značné míry závislá na automobilovém průmyslu… myslíš, že teĎ lidi ve světě budou kupovat auta?

V roce 2008 taky přišla krize a pokles nebyl nic moc.

Ale jestli jo, rozuměním a koupim si něco na Starém Městě. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
21.4.20 13:43
@Zumpa píše:
Pokud se nahrne hromada koupěchtivých investorů, tak to ceny spíš vystřelí nahoru.

Právě že je spousta hladových investorů, co čekají na 3+1 za dva mega :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16156
21.4.20 13:44

Moje okolí spekuluje s tím, že má dost lidí hypotéku na byt na airb&b (či dokonce na několik) a to že má nemovitosti a ceny uvolnit. Já na to nevěřím, nemyslím, že speciálně v Praze to půjde dramaticky dolů. I když bych to mnoha lidem přála, situace je tu fakt neúnosná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5771
21.4.20 13:47
@Bábrdl píše:
Právě že je spousta hladových investorů, co čekají na 3+1 za dva mega :nevim:

A takových bytů je hromada, jen to chce investovat mimo Prahu a podobně velké prd*le. V jiných vesnicích je návratnost kolikrát rychlejší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
21.4.20 13:51
@Bábrdl píše:
Právě že je spousta hladových investorů, co čekají na 3+1 za dva mega :nevim:

budou a jsou, ale leda tak v Teplicích :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20052
21.4.20 13:53

@maarkeeta ale po krizi v 2008 ceny klesly poměrně výrazně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat