Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Zajímavou skupinou žen jsou ženy na první dojem zásadové, rádoby moralistky nebo chcete-li samozvané inkvizitorky.
Poznáte je tak, že ke všemu a ke každému mívají vlastní jízlivý komentář a zpravidla vás odsoudí. Se vším jsou vždy rychle hotovy, jsou přesvědčeny o své pravdě a názor druhých je ani v nejmenším nezajímá.
Potkáte je všude a také internetová diskuzní fóra jich bývají plná. S potěšením a škodolibostí komentují vše, od nešťastných manželek přes nevěrné muže až po milenky.
Přitom však k tématu nenabízejí žádné vlastní řešení, ale pouze patřičným způsobem dávají najevo, jak naivní, hloupý a ubohý ten který člověk je. často také své komentáře vztahují na svou osobu a dokazují okolí, že jim by se to stát určitě nemohlo.
Co za tím ale opravdu vězí?
Závist a nepřejícnost.
Tyhle ženy závidí všechno a všem. Jsou nespokojeny samy se sebou, s vlastními životy, ale namísto toho, aby pracovaly samy na sobě, hledí k ostatním a uspokojují se tím, že ti druzí mají velké starosti.
Čerpáno z knihy " 13. komnata milenek". Líp bych to neuměla napsat…
Čtu často, ale tohle je opravdu moje první téma a první příspěvek co píšu. To cos napsala je pro mě lichotka
Jak jsem ale četla tu knihu tak mi to nedalo.
@marra2 píše:Ty tady asi moc novacek nebudes, co?
Nemlich totééééž mně napadlo
![]()
@schnulla
Souhlasím, taky mám občas při čtení tady i na jiných diskusních fórech tento pocit.
![]()
Holky dobrou noc a opatrujte svoje robátka. já už to mám za sebou ![]()