Zhorší se mi pigmentové skvrny při jedné návštěvě solárka?

Anonymní
13.8.15 09:33

Zhorší se mi pig. skvrny při 1 návštěvě solárka?

Prosím o zachování anonymity, abych neproflákla kamarádčinu svatbu :-D. Děkuji :kytka:

Ahoj mamči, jsem kamarádka chce, abych jí šla za svědka. Ale šaty mi nechává šít ona, podle jejích představ - ona bude mít tmavé s bílými prvky, já budu mít bílé šaty s tmavými prvky. Jenže mně se před třemi lety udělaly pigmentové skvrny a od té doby se sluníčku vyhýbám, jak jen můžu. Tudíž jsem hrozně světlá a v bílých šatech budu vypadat jako vyblitá :(.
Loni jsem si nechávala dělat nástřik a skončila jsem s alergickou reakcí, kdy mě svědilo celé tělo a vyrážku jsem měla dva týdny - takže tentokrát nástřik zavrhuji. Napadlo mě solárko, chodívala jsem kdysi cca 1 x za 3 měsíce a měla jsem lehce tmavý nádech. Ale od té doby, co mám pigmentové skvrny, raději nechodím. Myslíte, že by mi mohla jedna návštěva na cca 10 minut uškodit??? Mám z toho celkem nerva. Nechci na kamarádčině svatbě vypadat jako bledule, ale na druhou stranu zase nechci svou pleť kvůli jednomu dnu zbytečně ničit :-(. Už takhle mám z těch skvrn depku. Máte prosím někdo zkušenost? Děkuji moc, Lenka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

6529
13.8.15 09:38

No a proč prostě nevyjedeš na koupaliště a nenamažeš si obličej faktorem 50?
Nebo svatba bude někdy v zimě? Když uvažuješ o solárku?
Jinak ano, bála bych se, že skvrny vyskáčou…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.8.15 09:44

@Black Cat Protože svatba je příští pátek a já jsem v práci zrovna i o víkendu. Jsou dovolené, tak zaskakuji za kolegyni a na koupák není čas :-(

• Nahlásit
  • Citovat
47171
13.8.15 09:54

Mi to dělá pigmentova skvrna na ruce, od jara do podzimu je vidět a přes zimu ne.
Do skládka ani nemusím chodit, stačí být venku na zahradě.
To se ti slunkem jen zvyrazni, nezmizi, čím víc mám tělo opalene, tím víc pigmentova je vidět, vždycky je o pár odstínů výraznější.

Co zkusit to solarko, jak dělají nástřik rovnoměrně? To by možná pro tebe bylo řešení. Zkus najít nějaký salón kde to dělají a poptej se.
Ted chod i ven na slunko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2726
13.8.15 10:22

No já si vždycky myslela, že pigmentová skvrna vzniká z přemíry pigmentu na tom místě, pokud ji stimuluje sluneční záření (ale nejsem odborník, můžu se mýlit). Takže dle toho si myslím, že i solárko ji zviditelní ještě víc.

Já to mám tak, že mám pigmentovou skvrnu pod nosem :( v létě vypadám, jako bych měla kníra… letos poprvé se mi nevytvořila, dokonce jsem se i trochu opálila na rukou (jinak se spálím a sloupnu) ale to přičítám těhotenství :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13.8.15 13:00
@Modesta píše:
No já si vždycky myslela, že pigmentová skvrna vzniká z přemíry pigmentu na tom místě, pokud ji stimuluje sluneční záření (ale nejsem odborník, můžu se mýlit). Takže dle toho si myslím, že i solárko ji zviditelní ještě víc.Já to mám tak, že mám pigmentovou skvrnu pod nosem :( v létě vypadám, jako bych měla kníra… letos poprvé se mi nevytvořila, dokonce jsem se i trochu opálila na rukou (jinak se spálím a sloupnu) ale to přičítám těhotenství :)

neeee presne tohodle knira jsem na sobe objevila letos i ja :-(( Jenze ja to mam dedicne po mamce ona ma ty skvrny po licich a cele ja zatim jen pod nosem… no vypada to hrozne, nejvic to vyleze kdyz se slunim. poradili me celorocne brat bioaktivni betakaroten. nebo jej zacat brat vzdy aspon na jaro nez se objevi poradne slunicko a pokracovat cele leto. uz ted beru treti tyden a ke fakt ze rozdil se kapanek umazal

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama