Život v domě po rodičích, jak to máte??

Anonymní
17.7.19 14:45

Život v domě po rodičích, jak to máte??

Poprosila bych o nezaujatý názor..
Zajímal by mě jeslti máme lidské právo, požádat tátu o odstěhování..
Sirtuace.. Rodiče se rozvedli je to 13 let, nemohli se domluvit o majetek, tak nakenc po dlouhé době, kdy jsme bydlení měli!!! nám vyvrhli, jeslti se nechceme jít na dům, protože dělit, prodej, nechtějí. Tak jsme souhlasili. Dům byl prostě starší, docela chátral, protože v té době, což se řešilo dlouho táta, zůstal rok a něco sám na domě a prostě se nestaral- nepořádě, plíseň bordel,.
Hned než jsme se nastěhovali tak domluva byla jasná.. Mama měla přítele ta bydlí u něj, táta, se kasal, že on s náma bydlet nebude… Jakmile se nastěhujem, že se to pořeší, tak bydlel dál a my opravovali- rok, dva, tři.. Všechno nové moderní..
Ale bohužel, táta se k otmu postavil tak, že sice do ničeho nekecá, ale s ničím nepomůže a ni nic neplatí a bydlí snáma- ted to bude 7 rok.
Po nastěhování bylo, že až děda- byl vážně nemocný, že babička, nemůže být sama.. zase nic..
Pro ty, co si budou rýpat, že čekáme, až rychle odejde… NIkdy jsme tátovi neřkela křivého slova, jenom několikrát jsme mu říkali, že prostě svoji elektriku, vodu by si platit měl, že když dovezou společené dříví- 10 tis, že zase ot platíme my, že to tak neni ok..
Pro ty, co tomu třeba věřit nebudou, tak orpavdu neplatí ani 100 kč na měsíc, nic, a ještě můj si platí i internet tak všechno manžel.. Vydrželi jsem to 7 let, když opravdu jsem se bránila nějakému extra vychroceného konfliktu..
jenomže ted jsme zjistila, že táta má dávno trvalý pobyt už najiném domě- co podědil sám od prarodičů, má přítelkyni 10 let, neni to vetchý stařeč, měsíčně 15 tisíc- důchod plus opatrovné..
Bojuje to ve mě, na jakou stranu se přidat. Na jedné straně slyším, takové, něco o vděčnosti, na druhé straně vím, že rodiče manžela nadávají, že to neni normální, aby nepřispíval, že je normální, že se podílí všichni co bydlína domě..
Manžel chce, na podzim mu přostě říct, at se odstěhuje..
Jnak dům je ve vlastnictví hned po přepsaní, ale právě nechtěla jsem být za tu hyenu- pro okolíco hned vyhodí tátu někde na jiný dům, ale prostě je to hodně dlouho, co jakoby, pořád - jsme vděční..
zajímalo by mě, máme právo přostě za těchto okolností žádat odstěhování, když je dům v našem vlastnictví, táta má trvalý pobyt jinde, má příjem, přítelkyni a bohužel platíme i za něho všechno???
Kdyby se táta ji nak choval, tak myslím,, že by nebyl problém se soužitím, protože takto si s mojím rozumí, ale prostě platit mu dál život finančně už manžel nechce..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12255
17.7.19 14:51

Píšeš to celé hrozně zmateně, ale vychází mi z toho, že jasně proč ne. Táta nezůstane na dlažbě, není nemohoucí, dům je Váš. Takže bych ho požádat zkusila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
17.7.19 14:52

Tak on vám dal půlku baráku zdarma, takže dle mě má právo tam taky zdarma bydlet, proč by vám měl platit? Nebo jste mu to zaplatili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 14:53

@Šarlota4 možná zmateeně, protože jsem chtěla nacpat všechno do 7 let, k prostě, táta má dům kde bydlí babička a hend při přepsání říkal, že s půjde tam..
Nejdřív, že neni přepsaný, že děda nechce, tak ok, ted děda dváno bohužel umřel, babička je tam sama, a pořád výmluvy.. Myslela jsem, že dům, mají s babičkou napůl, že tam je problém, že třeba ona nechce, ale prostě, babiččin dům je celý už jeho dávno!! jenomprostě toto vydlení u nás je asi pohodlnější…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 14:56

@ka2ka já to dostala v darovacím řízení, protože dům, žel už na dražbu.. a nechtěli ho prodat.. tak toto byl tah obou právníku, jinak by už nebyl…A dům adům byl rozdíl, představ si dům 40let starý co šel na beton zbourat a postavený nový, s novou fasádou, vybavením- i pro něj dole, novou zídkou, dlažou, bránou…

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
13934
17.7.19 14:57

Jako nárok na to, aby tvůj otec tobě platil za to, že žije v domě, který ti věnoval úplně nemáš.

To že do tebe kérují tchánovci je jejich problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 14:59

@Ou takže v běžné praci, rodiče v dvougerečnímdomě žijí všude zadarmo??? Jakože mladí a nebo i naopak platí všechno a ti druzí nic…??

• Citovat
  • Nahlásit
19693
17.7.19 15:00
@Anonymní píše:
@ka2ka já to dostala v darovacím řízení, protože dům, žel už na dražbu.. a nechtěli ho prodat.. tak toto byl tah obou právníku, jinak by už nebyl…A dům adům byl rozdíl, představ si dům 40let starý co šel na beton zbourat a postavený nový, s novou fasádou, vybavením- i pro něj dole, novou zídkou, dlažou, bránou…

no 40 let starý dům není starý :nevim: to že jste ho zbourali a postavili si super moderní nic nemění na tom že jsi dostala dům v četně zasítovaného pozemku, takže za mě on prostě nárok tam bydlet má ač má svůj dům a přítelkyni, pokud by jsi mu tu půlku zaplatila tak bych ti řekla aby jsi mu udělala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 15:00

No mě nic platit nemusí já píši o tom, když nám přivezoéu dřevou por celou rodinu - 10 tis, a nebo voda, elektrika, taky nic..?
tak to je divné, protože vlastně všichni v okolí nám říkají, že jsme blbci, že to tak nikde neni, tak fakt nevím,,, :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 15:03

Takže je ok mít jinde trvalý pobyt, bydlet na domě, kde jsme vlastnící výhradně my a neplatit zas ebve nic.. takže opravdu z morálního hlediska ok??
Jako jak píšu je to 7 let, tak doufám, že hned někdo nenastartuje, s nějakou, že ho chceme vyhnat, ale spíš slyším z okolí, že jsme blbí, že vlastně tatko to to neni nikde, že vždy v dvougeneračním domě platí - všichni svoji spotřebu

• Citovat
  • Nahlásit
1366
17.7.19 15:03

Docela tě chápu, je to blbá situace, možná tvůj otec si myslí že když ti nechal barák, že mu budeš vděčná. Mně to připadá od něj jako vyčuranost, už jenom to že má trvalý pobyt jinde.Asi by jsi měla s otcem mluvit na rovinu a důrazně, třeba se i pohádat, v hádce se třeba dozvíš o co mu jde. Možná ten barák co podědil pronajímá a bud sedí na penězích nebo cpe do přítelkyně, těžko říct, a takhle mu to vyhovuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17716
17.7.19 15:04

Ja to moc nechapu. Cich je dum? Tvoji rodice se po rozvodu museli o dum rozdelit? Otcovi nalezela pulka? Nebo jak to je? On vam dum prenechal? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1746
17.7.19 15:06

Divný je, že ti dal zadarmo půl baráku a ty si toho nevážíš- že jsi ušetřila třeba milion nebo dva- podle toho, kde žiješ…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19693
17.7.19 15:06
@Anonymní píše:
Takže je ok mít jinde trvalý pobyt, bydlet na domě, kde jsme vlastnící výhradně my a neplatit zas ebve nic.. takže opravdu z morálního hlediska ok??
Jako jak píšu je to 7 let, tak doufám, že hned někdo nenastartuje, s nějakou, že ho chceme vyhnat, ale spíš slyším z okolí, že jsme blbí, že vlastně tatko to to neni nikde, že vždy v dvougeneračním domě platí - všichni svoji spotřebu

tak počítej dal ti polovinu pozemku, dal ti polovinu baráku - u nás se barák 40 let starý prodává za 1,5 mega žádná extra sláva k tomu pozemek je kolem mega a není zasítovaný takže dohromady zhruba dva mega a polovina je milion takže suma sumárum vezmi peníze a vyplať ho :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.7.19 15:08

@viky23 dům je náš 7 let, táta má svůj dům kousek od nás co podědil sám, kde má trvalý pobyt.. Ale žije u nás.. tvralý pobyt má s babičkou… to je ted jeho dům co vlastní
Rodiče se neuměli domluvit, byl už návrh na prodej, a takto to porstě udělali.. že mě ho darovali s tím, že já tam mám ale domluvenou mamku, kdyby potřebovala bydlení, táta umluvu nemá, ten dostal veškerý majetk.
Proto i moje áma to vere tak nějak divně no.. že dkyby se chtěla vráti nemá kde.
Vlastně u právnika byla domluva taková, dům celý můj, s dožitím mámy a táta majetky, protože svoje bydlení má.. jenomže se unás tak trochu 7 let zapoměl

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama