Rozvod rodičů kvůli psovi

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 14:38
Rozvod rodičů kvůli psovi

Ahoj, potřebovala bych vědět názor někoho nestraného.

Je mi 26let a po 2 letech ve vztahu (kdy jsme spolu bydleli) jsem si pořídila psa s tím, že si koupíme dům a on bude pěkně na zahrádce. Po dalším roce jsem ale zjistila, že je partner omezený agresor, který na mě neváhá vztáhnout ruku.

Skutečnost jsem oznámila rodičům a vrátila se domů k nim i se psem.

Zanedlouho jsem se seznámila s někým novým a začala s ním randit, jenže to je cizinec a každé setkání nás stojí hodně peněz. Jinak vím, že je to ten pravý (jsem s ním už skoro rok). Plánujeme, že se do půl roku přestěhuju za ním. Čekáme na dokončení jeho studií, aby jsme si to trochu ulehčili.

Problém však vyvstal doma, když se mamka naprosto zamilovala do mého psa. Otec ho okamžitě odmítl, řekl že mu ničí kompletně zahradu a dělá bordel a že ho tam vlastně nechce. (pes bohužel kope díry, ale to je tak všechno, jinak je hrozně hodnej a poslouchá povely, tak jak má.) Mamka ta se musí starat o nemocné příbuzné a občas kvůli tomu není doma. Mají neustálé hádky a otec všechno stočil na to, že to je moje chyba a že se rozvedou kvůli mě a psovi. Že když mamka už doma je, že je jen se psem.

Pravda je ale taková, že se vždycky hádali a že má otec někdy příšernou povahu, víte ten typ co přijde domů a vidí jen to, co nebylo uděláno a kritizuje a kritizuje. Podle mého mamka našla únik v psovi, asi to ale taky není dobře.

Nevím co mám dělat, protože si teď nemůžu dovolit se odstěhovat, ikdyž bych je v tom chtěla nechat, ať si vyříkají co potřebujou. Co si o tom myslíte? Je to ode mě sobecké, že jsem se vrátila k nim i se psem?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
hadraplanka
Zasloužilá kecalka 670 příspěvků 16.07.19 14:43

Jsou to tvoji rodiče, jsou dospělí, kdyby tě tam nechtěli, tak to řeknou rovnou. Samozřejmě to na tebe a psa jen svádí, pokud je dlouhodobý problém v komunikaci. Takže vydrž, Prťka, vydrž.

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1583 příspěvků 16.07.19 14:45

Myslím, že pes není hlavní důvod, je to jen zástupný problém. Když moje mamka začala na tátovi hledat různé chyby, neustále si ztěžovala a tak, tak z toho byla nevěra a následně rozvod. Jinak ti ale stejně doporučuju se urychleně odstěhovat, v tvém věku u rodičů nemáš co bydlet. Psa si zabezpec, nepouštěj ho volně po zahradě, spíš ho častěji věnci.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1183 příspěvků 16.07.19 14:45
@Anonymní píše:
Co si o tom myslíte? Je to ode mě sobecké, že jsem se vrátila k nim i se psem?

Nevím, jestli je to přímo sobecké, ale je to imho prostě špatně. Návrat k rodičům i se psem solidně naboural vazby, které tam byly.
A co dělat? Najít si nějaký podnájem, třeba.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15549 příspěvků 16.07.19 14:48

No, sobecké nevím, ale mne pes, kterého jsem ani nechtěla, ničit zahradu, tak jsem taky pěkně natlakovaná. Psa bych přes den dala do kotce, aby neškodil a hledala si vlastní bydlení, evidentně jim k životní pohodě moc nepridavas

Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 16.07.19 14:49
@Anonymní píše:
Ahoj, potřebovala bych vědět názor někoho nestraného.

Je mi 26let a po 2 letech ve vztahu (kdy jsme spolu bydleli) jsem si pořídila psa s tím, že si koupíme dům a on bude pěkně na zahrádce. Po dalším roce jsem ale zjistila, že je partner omezený agresor, který na mě neváhá vztáhnout ruku.

Skutečnost jsem oznámila rodičům a vrátila se domů k nim i se psem.

Zanedlouho jsem se seznámila s někým novým a začala s ním randit, jenže to je cizinec a každé setkání nás stojí hodně peněz. Jinak vím, že je to ten pravý (jsem s ním už skoro rok). Plánujeme, že se do půl roku přestěhuju za ním. Čekáme na dokončení jeho studií, aby jsme si to trochu ulehčili.

Problém však vyvstal doma, když se mamka naprosto zamilovala do mého psa. Otec ho okamžitě odmítl, řekl že mu ničí kompletně zahradu a dělá bordel a že ho tam vlastně nechce. (pes bohužel kope díry, ale to je tak všechno, jinak je hrozně hodnej a poslouchá povely, tak jak má.) Mamka ta se musí starat o nemocné příbuzné a občas kvůli tomu není doma. Mají neustálé hádky a otec všechno stočil na to, že to je moje chyba a že se rozvedou kvůli mě a psovi. Že když mamka už doma je, že je jen se psem.

Pravda je ale taková, že se vždycky hádali a že má otec někdy příšernou povahu, víte ten typ co přijde domů a vidí jen to, co nebylo uděláno a kritizuje a kritizuje. Podle mého mamka našla únik v psovi, asi to ale taky není dobře.

Nevím co mám dělat, protože si teď nemůžu dovolit se odstěhovat, ikdyž bych je v tom chtěla nechat, ať si vyříkají co potřebujou. Co si o tom myslíte? Je to ode mě sobecké, že jsem se vrátila k nim i se psem?

A musíš bydlet doma? Pes jen přilil olej do ohně. Mně by třeba taky vadilo, že pes ničí zahradu. Když se pořizuje pes do domácnosti, měli by s tím všichni souhlasit. Otec byl postaven před hotovou věc :nevim:

Uživatel je onlineP4ja
Extra třída :D 10713 příspěvků 16.07.19 14:53

Je vcelku fuk, že pes je jen zástupný problém. Ale pokud ses nastěhovala i se psem a nebylo to tak, že s tím všichni souhlasili, tak je to dost neomalené. A psát, že jenom kope díry. No, to by mě vytočilo asi taky. Jak to řešíš ty?? Uklízíš to po něm a spravuješ?? Nebo to dělá mamka?

Ou
Echt Kelišová 8545 příspěvků 16.07.19 14:57

Tady jsou dva paralelní problémy.

1. dlouhodobě špatný vztah tvých rodičů. To není tvoje vina, ani vina toho psa a není to tvoje zodpovědnost. To že to na tebe tvůj otec hází spíš ukazuje na to, že to že sis vybrala násilnického partnera není náhoda a že by možná dost stálo za to v psychoterapii si dočistit to, co máš v hlavě a co si neseš ze své rodiny.

2. druhá linie je to, že tvůj návrat do mamahotelu byla prostě chyba a čím dřív se znovu postavíš na vlastní nohy, tím to pro tebe bude lepší. Zůstávat v toxickém prostředí, které dělá problémy všem zůčastněným, jen proto abys měla na letenky či jízdenky je prostě blbě. A čím déle tam zůstaneš, tím horší to bude.

Jinak pokud máš problém s bydlením a u rodičů to není a zároveň jsou někde prarodiče či jiní TVOJI příbuzní, co už jsou ve věku, kdy potřebujou péči, tak výrazně jednodušší by bylo, kdyby si jim pomáhala ty - výměnou za bydlení a ne aby to bylo na tvoji mámu, kterou ty ještě zatěžuješ tím, že se nastěhuješ domů.

Mimochodem- o psa se skutečně dá pečovat tak, aby nebyl na zahradě a neničil ji. Něco mi říká, že na zahradě hrabe zejména proto, že ho tam prostě necháváte a on se nudí a je nešťastný, protože je sám.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 15:01

Myslím si, že není třeba psát, kdo se o psa stará, samozřejmě jsem to já, uklízím po něm já. Tohle není však podstata problému. Ještě než jsem se stěhovala, probírali jsme to s rodiči a oba souhlasili, kdyby to tak nebylo, tak bych si hledala něco rovnou od bývalého, který psa měl rád si myslím. Tak by to chvíli vydržel. Problém je, že se mi kvůli vztahu s cizincem změnila finančí situace, která teď není moc dobrá. Kdybych si hledala něco na půl roku, tak mě to akorát připraví o peníze, které mohu použít později. Když budu tlačit na to, abych se přestěhovala do ciziny rovnou, tak taky můžeme skončit pěkně bez peněz kvůli jazykovým bariérám. On je ještě furt student a já neumím německy.

Fantasmagorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 15:03

.

Příspěvek upraven 16.07.19 v 15:04

samá práce
Závislačka 3003 příspěvků 16.07.19 15:04

Tož to je tak. Otec utíká odvty starý čarodějnice na zahradu a je to jeho koníček. Teď mu ji nějaký pes ničí a on je právem nasr.anej. No a ta stará cuchta se v tom psovi vidí, páč ji chybí cit a navíc může toho psa naschvál pustit na tu zahradu aby tomu svému ukázala, jak má navrch. Takže rozvod je možná to nejhezčí co tvého otce čeká a zároveň se zbaví psa. ;) :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 15:06
@Ou píše:
Mimochodem- o psa se skutečně dá pečovat tak, aby nebyl na zahradě a neničil ji. Něco mi říká, že na zahradě hrabe zejména proto, že ho tam prostě necháváte a on se nudí a je nešťastný, protože je sám.

Ne, je to tím, že je to československý vlčák a má pudy k tomu si zahrabávat oblíbené hračky a jídlo.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.19 15:07
@samá práce píše:
Tož to je tak. Otec utíká odvty starý čarodějnice na zahradu a je to jeho koníček. Teď mu ji nějaký pes ničí a on je právem nasr.anej. No a ta stará cuchta se v tom psovi vidí, páč ji chybí cit a navíc může toho psa naschvál pustit na tu zahradu aby tomu svému ukázala, jak má navrch. Takže rozvod je možná to nejhezčí co tvého otce čeká a zároveň se zbaví psa. ;) :)

Moc vtipné :D. Pravda ale je, že si někdy myslím, že by byli rozvedení šťastnější.

g.sandova
Kelišová 5989 příspěvků 16.07.19 15:13

No někteří psí prostě milují diry a jejich vyrabeni. Mi psi ne. Naštěstí.
Jinak si myslím, že tvuj tata je protivnej chlap, asi

Lalelale
Kelišová 5304 příspěvků 16.07.19 15:40

Neřekla bych, že problém je pea. Je tam dlouhodobě špatný vztah a pes je nejspíš jen záminka. Rodiče si musí tohle vyřešit mezi sebou. Obviňování tebe a psa jako příčiny rozvodu je z otcovy strany hodně nefér.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama