Tchýně, která nerespektuje soukromí

Anonymní
14.7.19 19:02

Tchýně, která nerespektuje soukromí

Ahojte,
jdu si pro vaše názory či rady. Jedná se bohužel o budoucí tchýni. Než jsem si začala s mužem, tak žil sám, ale jelikož jeho matka jezdila pravidelně do města a pracovat, tak od něj měla vždy klíče. Vozila sem vajíčka, zeleninu apod. Prostě to co se jí doma na vesnici zrovna urodilo. Nyní už nepracuje, je v důchodě. Bydlí odtud 30 km. Když jsem se k muži nastěhovala což je 5 let zpět, muž jí nákázal, aby vždy napsala SMS nebo zavolala, že se zastaví. Fungovalo to.
Nyní jsem v očekávání a už jsme prakticky v cílové rovince. Bohužel jsem od začátku na rizikovém těhotenství a přijde mi, že všechno přestává fungovat (tchýně). Sem tam napíše, že se staví. Ale už jsem tady měla takový přepadovky, který prostě zažívat nechci. Když je přítel doma tak má klíče v zámku, protože dveře od bytu zamykáme i když jsme doma. Někdy jde na odpoledne do práce a někdy na ráno. Já jelikož v noci moc nespím, tak většinou ještě to dopoledne zatím ještě prospím. Když ale přítel odejde ráno ona se k nám dostane jedna báseň. Odemče si (my nevíme o tom, že má dojít) a začne se chovat jako doma. Pokud jsou klíče v zámku a přijde neohlášeně, zazvoní a do minuty začne strašlivě bouchat na dveře a zvonit. Sem tam se tady zdrží a chce uvařit kafe. Nemám problém si s ní popovídat. Jenže začala to praktikovat dost blbě. Jednou mi tady začala vykládat, ať si ještě před porodem s mužem rozdělíme, kde kdo z nás bude spát. Protože ON přece musí chodit do práce a být vyspaný. Setřela jsem ji tím, že si to uděláme podle sebe a je snad na nás jak to chceme. Bohužel pak prokračovala, že jsem vyhodila tamto či ono. I když jí muž jasně řekl že to vyhodil on. Asi necelý měsíc zpět sem došla opět bez ohlášení. Já samozřejmě nahá :cert: :cert: je mi vedro samo o sobě na tož když jsme v 5. patře a v bytě máme 33 stupňů. Odemkla si a vešla si dovnitř. A hned na mě spustila, že kdybych nevyhodila ten větrák, tak by tady tak hnusně nebylo (mimochodem ten který myslela už dávno nefungoval a ona to moc dobře ví od muže). Sdělila jsem jí, že větrák máme tak ať toho nechá. No samozřejmě mi oznámila: UVAŘ MI KAFE. No to už bylo trochu přes čáru aniž by se zeptala jestli se někam nechystám a nebo slušně o to kafe poprosila :zed: :zed: Sedla si v obýváku a začala: jaké máme vybrané jméno pro tu její vnučku. Sdělila jsem jí, že pořád se rozhodujeme v těch dvou jménech, které máme vybrané už od začátku. A jí se samozřejmě nelíbí a začala proč ji nedáme jméíno Karin, Irena, Irma, Zita, Zina, Valerie, Vaneska, Erika a nebo její vysněná Editka :zed: :zed: :zed: odpověď protože se nám prostě nelíbí a chceme jiné jméno nezabrala. A dvě hodiny do mě hučela až jsem z toho začala chytat nerva. Výsledek byl ten že já jsem sice zůstala slušná ale s vyhučenou dírou v hlavě a vztekla jsem se. Když odcházela tak mě ještě začala poučovat co můžu a co nemůžu abych brzo neporodila. Když jsem za ní zabouhla dveře psychicky jsem se rozložila. Celé odpoledne jsem pak doma probrečela a až přišel muž z práce tak to chudák ještě schytal on. Byla u nás teď v úterý od té doby - výjimečně napsala den předem SMS, že se staví. Sotva jí muž otevřel dveře tak zahlásila. Jak se má ta moje Editka. Na což jsem jí hned odpálkovala, že žádná Editka tady není a ani nikdy nebude. Samozřejmě si zase vynutila kafe. Ale snažila jsem se to brát pozitivně, přece jen tu byl muž a já chtěla aby si s ní udělal pořádky, jak to bude fungovat dál apod. Nemůže sem chodit jak se jí zamane. Začala se opět vyptávat na jména. Muž jí oznámil, že žádný jméno vybraný nemáme, že vybíráme nanovo. Samozřejmě se začala zajímat proč. Tak jí řekl, že kdyby to nechala být dávno by jsme jméno měli, ale nenechala a ještě se chlubila svojí dceři jak nám stejně do toho kecat bude. Takže se to dozví až se malá narodí. Nelíbilo se jí to samozřejmě a začala znovu. Tak už jsem se ozvala i já. Prostě berte to tak, že nevíte co to bude. Jestli holčička nebo chlapeček. Tudíž není jisté ani jméno a všichni se to dozví až se narodí. No sklapla, ale začala do mě zase hustit skrz předčasný porod (hrozí mi od 25tt nyní jsem v 35tt). Muž jí usadil, ať toho nechá, že snad moc dobře vím co můžu a nemůžu dělat apod. Pak už to bylo relativně v poklidu. Až když stála mezi dveřma muž jí říká. Prosím tě vždycky když sem půjdeš alespoň 5 minut předem napiš SMS nebo zavolej. A odešla. Večer muži od ní přišla SMS, že ale ona mi psala, že se ten den zastaví. A že když teda jí nechceme říct jak se malá bude jmenovat, tak sem chodit nebude. Že nám vajíčka, rajčata apod nechá vždy před dveřma bytu na chodbě. A dovětek v té SMS byl: JO A NEURAZILA JSEM SE…

Samozřejmě že se urazila. A já teď čekám na jak dlouho a kdy mě tady poctí svojí návštěvou a začne mi zase něco vyčítat.

Omlouvám se za tak dlouhý sloh, ale kdybych vynechala ty podstatné věci, ztratilo by to smysl. Samozřejmě ty méně podstatné jsem nepsala.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12256
14.7.19 19:09

Heh tak sms za 5 minut jsem u tebe nesnesu od nikoho. Baba at chodi, jen kdyz je doma jeji syn. Si uzijes az porodis :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34

Keď to nejde po dobrom… Najjednoduchšie riešenie je vymena zámku a kľúčov :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
93

@Pvln34 To bylo prvni, co me napadlo :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 19:11

@Pvln34 tím už jsem muži taky vyhrožovala, že se naseru a vyměním zámek. ALe nic by mi to neřešilo. Začala by neustále zvonit na zvonek dokud jí neotevřeme. Protože až bude malá na světě tak přece logicky musím být podle ní doma :zed: :zed: :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 19:12

@Šarlota4 já jsem přistoupila alespoň na těch 5 minut předem. Alespoň bych se stihla obléct. Lepší by samozřejmě bylo kdyby napsala den předem nebo než vyjde z domu na autobus :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
5550

Už úplně živě vidím, jak u vás bude zvonit a bouchat, až budete mít malé a bude ho tím budit. Z toho bych zcvokla i já :roll:
Myslím, že je dost akutní, abyste si vymezili hranice ještě před porodem. Jinak ti bude kecat i do toho, jak často a jak máš vůbec kojit. Atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4049

Tak za prvé to není tvá tchýně, ani žádná příbuzná. Je pouze v pozici matky tvého partnera. Za druhé, nikomu nejsi povinná se s čímkoli svěřovat, ani mu vařit kafe, kdykoli si řekne. A za třetí, ona u vás doma nemá co dělat, není to její detašovaná domácnost. Je hodně dvojic a manželství, která se rozpadla díky všem „nejlepším“ úmyslům tchýní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
14.7.19 19:13

A vôbec, zakladetelko, musíš jej jasne vymedziť hranice. Napríklad : „ted vám kafe neudelam, zrovna si potrebujem umyť vlasy“. // „jeej vy ste zase tu? No ja som práve na odchode, tak vás vyprevadim pred dom“.
Ako je zrejmé že sa tchyne nudí, mala by si nájsť svoj zmysel života a aktivity kt ju budú baviť. Nemôže byť problém v tom ze je osamelá a nemá moc co na práci?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 19:14

@Šarlota4 navíc muž má převážně volný jeden den v týdnu. A to je většinou všední den. A až bude malá na světě chceme si to taky někdy užívat jako rodina a ne aby tady byla pokaždé když bude mít muž volno… To by jsme společně strávený čas neměli skoro žádný :nevim: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
Pvln34
14.7.19 19:15
@Anonymní píše:
@Pvln34 tím už jsem muži taky vyhrožovala, že se naseru a vyměním zámek. ALe nic by mi to neřešilo. Začala by neustále zvonit na zvonek dokud jí neotevřeme. Protože až bude malá na světě tak přece logicky musím být podle ní doma :zed: :zed: :zed:

Namiesto vyhraziek to chce akciu :pankac: ja by som ten zámok vymenila a zvonek odpojila. Ako aby som sa u seba doma bála chodiť nahá… To vubec :cert:

• Citovat
  • Nahlásit
2802
14.7.19 19:16

A co se domluvit s chlapem, že byste vyměnili zámky a pro vajíčka si můžete jezdit k ní. A zkusit jezdit k ní, třeba i neohlášeně, aby taky to viděla z druhé strany. Nebo to u vás dopadne tak, že kdykoliv přijde tak půjdeš s malou ven, jen abys tam nemusela být. Bohužel to jsem viděla v mém okolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 19:20

@Pvln34 vyprovodit stylem, že já odcházím a nemám čas jsem zkoušela. Veřte nebo ne. Ale bohužel má klíče takže mi jednou oznámila, že tady nějaký čas počká, odskočí si na WC a pak půjde na autobus. A nebo mi rovnou řekla: Kamarádka počká a obchod ti taky neuteče… :nevim: :nevim:

Vymezit pravidla chci. ALe právě proto byl doma můj aby se ta pravidla vymezili. Protože moje odpovědi jako by neslyšela a přechází je. A pokud bych ty pravidla měla vymezovat já tak bohužel už mi rupnou nervy. Ano částečně za to můžou i těhotenské hormony, ale mě už přijde že je toho moc a já se jenom děsím toho co bude až se malá narodí. Každopádně pokud v tom hodlá pokračovat, až tady s náma bude malá, tak zakročím já a nebude se to líbit ani jí a ani muži…

@Demi tchýně to ještě není ale když se vrátíte na začátku jasně jsem tam psala (skoro tchýně). Veřte nebo ne chtěli by jsme se vzít, ale to vím, že až nastane tak určitě nikomu nic neoznámíme a budou u toho jen svědci, protože její kafrání do všeho bych už nesnesla.

• Citovat
  • Nahlásit
4049
14.7.19 19:22
@Anonymní píše:
@Pvln34 vyprovodit stylem, že já odcházím a nemám čas jsem zkoušela. Veřte nebo ne. Ale bohužel má klíče takže mi jednou oznámila, že tady nějaký čas počká, odskočí si na WC a pak půjde na autobus. A nebo mi rovnou řekla: Kamarádka počká a obchod ti taky neuteče… :nevim: :nevim:

Vymezit pravidla chci. ALe právě proto byl doma můj aby se ta pravidla vymezili. Protože moje odpovědi jako by neslyšela a přechází je. A pokud bych ty pravidla měla vymezovat já tak bohužel už mi rupnou nervy. Ano částečně za to můžou i těhotenské hormony, ale mě už přijde že je toho moc a já se jenom děsím toho co bude až se malá narodí. Každopádně pokud v tom hodlá pokračovat, až tady s náma bude malá, tak zakročím já a nebude se to líbit ani jí a ani muži…

@Demi tchýně to ještě není ale když se vrátíte na začátku jasně jsem tam psala (skoro tchýně). Veřte nebo ne chtěli by jsme se vzít, ale to vím, že až nastane tak určitě nikomu nic neoznámíme a budou u toho jen svědci, protože její kafrání do všeho bych už nesnesla.

To by vám ještě chtěla organizovat svatbu… :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.7.19 19:23

@mamina2017 on tam k ní nerad jezdí. Ale já její vajíčka nepotřebuji. Kdyžtak můžu mít vajíčka od našich a nedělá nám problém si vajíčka koupit, ale když si je koupíme tak nadáva zase ona… :nevim: :nevim: a neohlášeně k ní??? Jí to nevadí. Má neustále odemknuté dveře. Z obou dvou stran kliku, takže i z vesnice lidi jí tam jen tak vkročí a hledají ji v baráku nebo na dvoře nebo v zahradě…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama