Zkvalitnění oocytů - vajíček

Anonymní
26.7.17 09:02

Zkvalitnění oocytů - vajíček

Ahoj holky, existuje vůbec něco na lepší kvalitu vajíček. Mám nízké AMH pod 1 a i kvalita vajíček nic moc…

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26.7.17 09:24

Ahoj, byt tebou tak se poradim asi s odborniky, jestli s tim jde neco delat.
Ale co mam nacteno a co vim je, ze zena uz se rodi s poctem vajicek a jejich kvalita klesa vekem a dle zivotniho stylu a protoze se nevytvari nove jako u spermii, tak se to ovlivnit neda.
Veda je dnes ale daleko, radim ti optat se nejakeho specialisty.

Hodne stesti!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.17 09:25

@Ghanaian Princess Děkuji za názor :kytka:

  • Citovat
  • Upravit
Ou
24138
26.7.17 09:30

Podle některých, niktera extra závažných, studií dostatek vitamínu D - tedy chodit na sluníčko, jak jen to půjde, v zimě i občas mírné solárko a strava bohatá na vejce, mléčný tuk, tučné ryby, ořechy, mořské plody a a jikry.

A pak prej DHEA což je ovšem steroidní hormon a existuje jen coby součást experimentu a v ČR není registrován, nemá vůbec smysl ho shánět - tak jako tak by se musel podávat v injekcích, aby se to skutečně dostalo do oběhu.

Kulturisti si prodávají rostlinou látku podobnou DHEA - jde o extrakt z pískavice. Ta teda má jakýsi nepříliš zřetelný vliv na hormonální rovnováhu a asi nic nezkazíte tím, když ho budete užívat a pískavici jako takovou budete přidávat do jídla - je to velmi chutné koření.
 https://examine.com/…s/fenugreek/

Koukám že tady nějaký oplodňovací byznys zkoušel prodávat cosi z amerických tabletek a SUKL mu to nejspíše zatrhl… (naštěstí)
 http://www.nemuzuotehotnet.cz/…ea-hormon/41

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.7.17 09:40

@Ou moc děkuji tu pískavici zkusím :palec: inositol má nějaký význam :think:

  • Citovat
  • Upravit
827
26.7.17 09:45

Zkus bylinkovou kúru od firmy Naděje na harmonizaci ženských orgánů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
24138
26.7.17 10:01
@Anonymní píše:
@Ou moc děkuji tu pískavici zkusím :palec: inositol má nějaký význam :think:

obecně pomáhá snižovat případnou estrogenní dominaci a je super na krevní tuky a cukry. Na to co řešíte jeho efekt není zmińován. Na druhou stranu neuškodí, stejně jako bkomlex ve vysokých dávkách.
 https://examine.com/…ts/inositol/

Dají se ještě předepsat františkovy lázně na trable s plodností a nebo už to všechno rovnou převzaly oplodňovací krámy? Tam pomohly mámě s početím mně - bylo jí 38 a po dvou letech se ještě zcela neplánovaně narodila moje ségra.

V indikacích mají poruchy ovariálních funkcí http://www.franzensbad.cz/…ace-a-leceni

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69032
26.7.17 10:19

Františkovy Lázně se stále ještě předepisují, i když to má dost přesně stanovená pravidla (nějaká doba neplodnosti, nad 35 let udělaná genetická vyšetření…) a bohužel z vlastní zkušenosti zdaleka ne každý doktor je ochoten doporučení vystavit (ten můj mi doslova řekl - vám lázně nepomůžou, choďte na jedno IVF za druhým a třeba to jednou vyjde). Léčba je tam dneska asi stejná co dřív - koupele v minerální vodě i bahnu, masáže, cvičení (o efektu hromadného cvičení Mojžíšové 20 minut 2× do týdne by se dalo polemizovat).

Jinak k úvodnímu dotazu - nevím. už někdy před 12 lety zkonstatovali, že moje vajíčka stojí dost za houby a ač jsem vyzkoušela ledasco, tak s věkem se to jedině zhoršuje. AMH pod 1 je široký pojem, třeba s 0,7 se nade mnou nikdo neznepokojoval, s 0,16 už lomili rukama. Držím palce! Ono holt ve výsledku je to i o velkém štěstí, jestli se najde to jedno správné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
365
26.7.17 10:28

Kvalita vajíček se moc ovlivnit nedá.. samozřejmě moc nepít alkohol, nemít nadváhu a výsledky mi při IVF zlepšil NOSIFOL.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4840
26.7.17 11:13
@Anonymní píše:
Ahoj holky, existuje vůbec něco na lepší kvalitu vajíček. Mám nízké AMH pod 1 a i kvalita vajíček nic moc…

koupila jsem si čistý inositol a ten brala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

GS Mamatest

  • (3.6) + 165 recenzí

Digital

  • (4.2) + 98 recenzí

K2 Complex

  • (4.8) + 80 recenzí

Quattro+

  • (4.7) + 70 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová