Změna příjmení větším dětem

Anonymní
4.1.20 12:11

Změna příjmení větším dětem

Ahojte, chtěla bych slyšet názor někoho dalšího na chlapův nápad. Máme s partnerem 2 děti, 7 a 2 roky, měla jsem vždy za to, že děti se mají jmenovat po tátovi, mají příjmení po něm. Tento rok se budeme o prázdninách brát. Partner čím víc se blíží svatba, tím víc se mě snaží přesvědčit, aby při svatbě přijal moje příjmení a přejmenovali bysme naše děti po mě. Teď se mi svěřuje s tím, že celou dobu není vnitřně spokojen s jeho příjmením (je lehce hanlivé, ale podle mě nic hrozného) a prý že když někdo řekne jeho příjmení, evokuje to v něm špatné pocity. Já nevím, mně to příjde prostě divné, abysme staršímu dítěti v první třídě takhle měnili příjmení. Aby se necítilo nějak divně, že se najednou jmenuje jinak a aby díky tomu nebylo ve škole za exota. Chlap mi oponuje tím, že řeším hlavně to, jak to bude vypadat, co by tomu řekli lidi a co je komu do toho. Má částečně pravdu, ale také nechci dětem motat hlavu a přivést je třeba do trapných situací, kdy si na ně ostatní budou ukazovat, že jsou exoti… Bydlíme na malinké vesničce a v tomto je to tady hrozné…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
665
4.1.20 12:15

Tak se zeptej dítěte co na to říká. U nás dítě měnilo jméno ve třetí třídě a myslím že O. K.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9544
4.1.20 12:20

Normálně bych dětem řekla, že se budeme brát a táta si bude měnit příjmení po mamince a že aby jste měli všichi stejné, tak to změníme i jim.
Sedm let je dost, to dítě by to mělo pochopit a tomu druhému je to asi fuk.
Je super, že když chlap cítí, že přijmení je hanlivé, tak to chce změnit. Já nikdy nechápala, že někdo může nadále šířit příjmení typu Vašulín a podobně.
Chápu, že to vaše je asi lepší, ale vůbec bych neváhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7728
4.1.20 12:30

@Sany80s jeee s Vasulinem sem chodila na zakladku :lol: a na střední sme měli ucitele Soustala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1305
4.1.20 12:31

Dcera si přeje změnit příjmení od svých 7mi let, bohužel s tím její biootec nesouhlasí. I jsem se jí ptala co by na to řekly děti a tak a to vůbec neřeší. Je jí 11 a stále by do toho šla a průběžně se otce ptá. Pro případné rypalky, od svatby mám právě kvůli dceři příjmení obe

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat