Ztrácíme všechny kamarády

Anonymní
31.7.15 09:37

Ztrácíme všechny kamarády

Dobré ráno,
potřebuju se trošku vypovídat a třeba mi tu někdo i poradí. Je mi smutno.
Mám čerstvých 21 let, příteli bude brzy 30, jsme tedy od sebe 9 let. Chodíme spolu od mých 18, na podzim to budou 3 roky. Zatím spolu nebydlíme (přítel má malinký byteček v domě své babičky - takové provizorní bydlení, já chci bydlet u rodičů alespoň do doby, kdy dodělám VŠ, což bude snad za rok, plánuju zůstat jen u Bc.
Měli jsme pár párů (spíše od přítele), se kterými jsme se kamarádili, chodili na plesy, na pivo, jen tak ven, nebo k nim na návštěvu…jeden z párů má malé miminko, druhý potomka zanedlouho očekává. Ikdyž se dříve moc nemuseli, teď se díky dětem hodně spřátelili, a vystačí si sami. Ikdyž s nimi někam jdeme, už si tam připadáme navíc..
Další pár se před týdnem bral a pracují na opravě domu…všichni jsou prostě úplně jinde než my, a když my budeme řešit věci, co oni řeší teď, už budou zase dál…
Pak jsou tu moji přátelé, kteří jsou ale také úplně jinde. Myslím, že jsem myšlením trošku starší, asi i díky příteli a jeho kamarádům, se kterým často jsem. Ale ty moje kamarády zajímá hlavně to, na kterou diskotéku jít, se kterou holkou/klukem se tam jednorázově líbat, zadaní vydrží maximálně pár měsíců, atd. Jsou fajn, ráda s nimi popovídám, všechny je mám v srdíčku, ale také jsou trošku jinde, než my..já v mém věku jsem pro mnohé z nich s tříletým vážným vztahem tak trošku exot :mrgreen:
S přítelem si vystačíme, jsme pro sebe i kamarády, ale strašně ráda bych, abychom měli přátele, se kterými můžeme někam vyrazit a 100% si společně rozumět, tak jako tomu bylo ještě před rokem..

Máme se snažit pořád často být s těmi, kteří už jsou dál? Nebo si zkusit najít nový pár, se kterým budeme moct jet na výlet, jít na pivo atd.? Kde ho hledat? Nebo to nechat plynout?

Jen pro upřesnění: těm párům, o kterých jsem psala, v žádném případě nic nevyčítám, naprosto je chápu, pro ně jsou teď důležité uplně jiné věci než pro nás..popravdě bych nejradši už řešila to samé, ale vím, že vzhedem k mému věku a škole je čas. :)

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1387
31.7.15 09:42

Normalni kolobeh zivota. Chodte se bavit a nove kamarady si najdete:-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13548
31.7.15 09:43

Ja sem stejne stara jako ty priteli je 32 takze sme ne tom podobne, akorat mame rozdil ze ted mame miminko coz me od kamaradu odloucilo uplne, holky chodi do prace nebo do skoly, vecer si jdou na diskosku a ja sedim doma s malym :-D co kdyby jste s pritelem zkusili treba delat nejaky sport kde se daji potkat novy lidi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6540
31.7.15 09:47

Proč měnit přátele, jen proto, že nemají tolik času a jsou v životě jinde, to mi přijde sobecké, že je vyměníš když už nemají tolik času trávit ho s vámi :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20807
31.7.15 09:48

Jsme na tom podobně, ale kamarády neztrácíme, vídáme se pořád i s dětmi. Jezdíme pořád na stejně akce, výlety, my jediní bezdětní, ostatní s prckama. Navštěvujeme se, často jim hlídáme apod. Naštěstí žádná z maminek nepatří k těm, s prominutím „vykojeným“, takže se s nimi dá i mluvit :D

Pokud u vás to takhle nejde, tak to nechte plynout, choďte se bavit sami a poznávejte další lidi, to přece není těžké :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21167
31.7.15 09:49

Radila bych obojí - kontakt s lidma stejné kategorie a situace, jako jste vy, i pokračovat v přátelství s páry, které už pokročily jinam. Vždyt je to pro vás obohacující, zkušenosti s tím, jak se spravuje bydlení či maminkovské zážitky se jednou budou hodit. Já jsem léta na MD a jedna z mých nej kamarádek má dávno odrodíno a už léta pracuje. Přesto si pořád rozumíme, protože se jedna o druhou zajímáme…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12152
31.7.15 09:51

Nech to volně plynout. Mocí mermo hledat nové přátele? Proč? Je to prostě koloběh života, jak už někdo psal. Člověk míní, život mění ;).
S příchodem dítěte se taky změníte a přehodnotíte své zájmy, životní hodnoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
31.7.15 09:51
@renda81 píše:
Proč měnit přátele, jen proto, že nemají tolik času a jsou v životě jinde, to mi přijde sobecké, že je vyměníš když už nemají tolik času trávit ho s vámi :think:

nic takového nechci a mrzí mě, pokud to tak vyznělo!
Stýkáme se s nimi dál, chodíme se koukat na prcka, těšíme se na narození druhého, občas pomůžeme na stavbě domu těch třetích přátel. Ale přece teď nemusíme chodit všude sami, jen proto, že tito přátelé nemají čas, ne? To, že bychom si nali nové, neznamená, že zapomeneme na tyto. Jen už je nám občas i hloupé se jich ptát, jestli někam nejdou, když víme, že radši budou doma a pozvou si jiný pár, který řeší stejné,,problémy´´.

zakladatelka

• Nahlásit
  • Citovat
6540
31.7.15 09:58
@Anonymní píše:
nic takového nechci a mrzí mě, pokud to tak vyznělo!
Stýkáme se s nimi dál, chodíme se koukat na prcka, těšíme se na narození druhého, občas pomůžeme na stavbě domu těch třetích přátel. Ale přece teď nemusíme chodit všude sami, jen proto, že tito přátelé nemají čas, ne? To, že bychom si nali nové, neznamená, že zapomeneme na tyto. Jen už je nám občas i hloupé se jich ptát, jestli někam nejdou, když víme, že radši budou doma a pozvou si jiný pár, který řeší stejné,,problémy´´.zakladatelka

psala jsi jestli máte být s nima i když jsou dál, nebo hledat, a kde se dá nový pár najít. vy s přítelem si nevystačíte, píšeš, že musíte chodit sami. Tak si někde najdete někoho jiného, ale moc bych na to netlačila, a nehledala někoho za každou cenu. Já si vždycky s přítelem vystačila sama, pak jsme měli každý svoje přátelé, a společné, ale nikdy nás moc netrápilo pokud někdo neměl čas, nebo že by vadilo, že jdeme sami to nikdy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.7.15 10:22

Je to běžné. Kamarádi přicházejí a odcházejí. Někdo je zralejší, tak jak ty, kdy už hledáš jinou zábavu, než diskotéku.

Dnešní doba je zvláštní v tom, že mladí lidé jsou sami. Na FB mají spoust „přátel“ ale na dovolenou jezdí slečny samy. Divný svět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.7.15 10:24
@renda81 píše:
psala jsi jestli máte být s nima i když jsou dál, nebo hledat, a kde se dá nový pár najít. vy s přítelem si nevystačíte, píšeš, že musíte chodit sami. Tak si někde najdete někoho jiného, ale moc bych na to netlačila, a nehledala někoho za každou cenu. Já si vždycky s přítelem vystačila sama, pak jsme měli každý svoje přátelé, a společné, ale nikdy nás moc netrápilo pokud někdo neměl čas, nebo že by vadilo, že jdeme sami to nikdy

je to tak jak píšeš, najít kamarády se dá při společných zájmech-sport apod.
Netlačit na pilu, vše se vyvíjí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
31.7.15 10:34

Je mi 38. Nikdy jsem neměla tolik přátel a známých jako nyní. Ale pravdou je, že paradoxně v době, kdy jsem byla těhotná a pak měla malé děti, jsem o řadu přišla… a naopak řadu našla. A to i tady na emimi :srdce: vlastně v době, kdy moje kamarádky měly děti a já ještě ne, tak nějak nebylo o čem… dostaly jsme se k sobě zase až později, až zase bylo společné téma… až jsem adekvátně mohla pochopit, že se fakt nemůžu vztekat, že se mnou nejdou večer na skleničku a že nemůžou přespat… a stejně trpělivě jsem čekala pak jako dětná na bezdětné kamarádky… že fakt s nima nemůžu… a že to pochopí jako dětné… pochopily :* (No ikdyž je fakt, že jedna kamarádka to „nepřežila“. měla jsem jí veeeelmi za zlé, že trajdá s mým manželem, ikdyž říká, že jen jako kamarádka, a ještě má tu drzost požádat mě, abych jí odvezla, s dětskýma sedačkama vzadu a plnou náloží, že jí nic nejede!!! :cert: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21167
31.7.15 10:35
@Lenon píše:
Je to běžné. Kamarádi přicházejí a odcházejí. Někdo je zralejší, tak jak ty, kdy už hledáš jinou zábavu, než diskotéku.Dnešní doba je zvláštní v tom, že mladí lidé jsou sami. Na FB mají spoust „přátel“ ale na dovolenou jezdí slečny samy. Divný svět.

Máš pravdu, divný svět a divné - virtuální - vztahy. Naše odrostlé děti nemají s kým chodit ven (když pominu kroužky), za to virtuálních „přátel“ mají ažaž. Za nás jsme zrána vypadli s děckama ven a vraceli se jen na jídlo. Dnes, když pošleš větší dítě ven, vnímá to jako trest.
Nebo když potkám venku partu mládeže. Každý v ruce svůj přístroj, hudba hraje, normální dialog neslyším. :think:
Jinak zakl. jak píší holky, netlač na pilu. V životě je normální, že jsou si lidi někdy blíž, jindy se vývojově vzdálí. Může to být přechodné, kdy se vaše zájmy časem zase sejdou, nebo trvalejší a každý se obklopíte jiným okruhem přátel. Hodně štěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
31.7.15 10:44
@pe-terka píše:
Máš pravdu, divný svět a divné - virtuální - vztahy. Naše odrostlé děti nemají s kým chodit ven (když pominu kroužky), za to virtuálních „přátel“ mají ažaž. Za nás jsme zrána vypadli s děckama ven a vraceli se jen na jídlo. Dnes, když pošleš větší dítě ven, vnímá to jako trest.Nebo když potkám venku partu mládeže. Každý v ruce svůj přístroj, hudba hraje, normální dialog neslyším. :think:
Jinak zakl. jak píší holky, netlač na pilu. V životě je normální, že jsou si lidi někdy blíž, jindy se vývojově vzdálí. Může to být přechodné, kdy se vaše zájmy časem zase sejdou, nebo trvalejší a každý se obklopíte jiným okruhem přátel. Hodně štěstí :kytka:

To je opravdu hodně divná doba, to jsem nevěděla, že děti už nechtějí chodit ven. Když jsou venku mají špunty v uších a nevnímají jeden druhého. Večer PC a stále dokola. Jsou i sporty, ale tam je zase vše nastaveno, tak jako by už dítě bylo profík. Sportovní výbava apod.
Přátelství kamarádů ve 20 se stále vyvíjí, ještě poznáš dost lidí a čím víc, tím lépe, budeš mít na výběr nebo na srovnávání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
GabiGa
31.7.15 10:45

Když si vzpomenu na náš život, tak bych to shrnula následovně:
Studium SŠ, poté VŠ (mnoho času na záliby, přátele), po státnicích první zaměstnání, poté druhé zaměstnání (lepší pracovní posty, více peněz, cestování, rekonstrukce domu po babičce, postupné nákupy nového vybavení do domu), druhé či třetí zaměstnání (vedoucí pracovní pozice, stavba domu, první či druhé těhotenství)… :lol:
To je prostě běžný koloběh života. Přesto však dodávám, že jsme jako studenti našli starší přátele (např. o 10-15 let) s nimiž nás pojili společné zájmy jako je např. geocaching a perfektně jsme si rozuměli. Od chvíle, co jsme si pořídili 2 krásné děti více tíhneme k přátelům s obdobně starými dětmi. Jediné, co se nám tedy nestalo je to, že bychom o nějaké přátele přišli. Spíše některé vztahy díky koloběhu života zanikly, utlumily se a ty jiné nám přišly náhodně do cesty ;)
Si ještě hodně mladá, tak to vidíš trošku jinak, než my, starší věkové kategorie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ať se ti daří! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama