Zvážení dodávky uhlí

26946
20.7.13 14:58

Zvážení dodávky uhlí

Zdravím,
mohl by mi prosím někdo poradit?
Na podzim budeme objednávat zase uhlí na topení, máme však podezření, že nás dodavatel okrádá. A to že o dost. Chtěli bychom si objednat takovou tu kontrolu jak zváží vůz naložený a pak vyložený a je vidět váhový rozdíl, který je směrodatný pro případnou pokutu či tak…
Nevíte někdo kdo to dělá, jak se to dá objednat, jakou instituci bych měla kontaktovat? :nevim: :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10854
20.7.13 15:38

Máš nárok kouknout se u dovozce na váhu
tady to psala čoi…
(Praha, 2. listopad 2012) Kontrola České obchodní inspekce potvrdila oprávněnost stížnosti spotřebitelů na prodejce uhlí z Uhelných skladů v Nové Vsi na Mělnicku. Místo 40 metráků uhlí mělo skončit ve sklepě důchodce, který si objednal z anonymního letáku „ledvické uhlí v akci, se slevou pro důchodce, s dopravou zdarma a dárkem“ pouze 32,7 q. Rozdíl přepočtený na koruny byl 1421 Kč. Tímto zjištěním Česká obchodní inspekce před anonymními nabídkami a neznámými prodejci spotřebitele varuje. Doporučuje jim, aby využili svého práva a požádali před rozvážkou o převážení objednaného paliva v jejich přítomnosti. Pokud jim to nebude umožněno, měli by hledat jiného prodejce, nechtějí-li být ošizeni. Když je uhlí ve sklepě, je už na kontrolu pozdě.

takže buď zkusit se zeptat až budete objednávat, nebo se obrátit na čoiku tam ti poradí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20554
20.7.13 15:40

Jednodušší než hledat někoho kdo to zváží je, zajet rovnou na tu nakládku a být u toho když váží náklad..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
288
21.7.13 08:26

U nás jsem se domluvila s majitelem výkupu železa, který má tuto váhu. Taky by šlo domluvit se s nějakým zemědělským družstvem, kde bývají také tyto váhy (na valníky s obilím) Když přivezli uhlí řekla jsem řidiči, že si zajedem na váhu - byl úplně v pohodě a taky měl proč váha seděla s dodacím listem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama