Zvládání konfliktních situací

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
8.1.22 16:07

Zvládání konfliktních situací

Dobrý den,
prosím anonym. Nechci, aby si to se mnou moji známí zde spojili. Za svůj problém se docela stydím.
O co jde? Nastoupila jsem do nové práce a uvědomila jsem si, že velmi těžce snáším, když jsou na mě zákazníci hrubí.
Kolikrát mi při hrubém slovu vyhrknou slzy a přijde mi, že jsem hysterka. Nesnáším hádky, konflikty a zvýšený hlas.
Hodně mi vadí, že na křik a hrubší slova reagují takto přehnaně. Možná jsem hodně vztahovačná… chtěla bych být vůči tomuto odolnější. Mám v sobě pocit viny, že jsem něco provedla a rozpitvávám to.
Okolí mi říká, že si z toho zatím nemám nic dělat, že se v práci naučím být odolnější.
Nastoupila jsem hned po maturitě. Na gymnáziu jsem byla takto vztahovačná skoro pořád. Hodně mě mrzelo i to, když se profesoři zlobili na spolužáky ohledně něčeho.
Dost mi to na mně vadí. Velmi ráda bych se v tomto ohledu někam posunula. A právě proto píši sem. Zajímalo by mě, zda si někdo z Vás také neprošel něčím podobným. Pokud ano, možná bych byla ráda i za to, kdyby mi někdo napsal, jak se mu povedlo se toho zbavit a co k tomu pomohlo.
Víte, nechci skončit jako člověk, který se lituje. Nechci být člověkem, který svůj vnitřní smutek přenáší na jiné lidi.
Velmi ráda bych to odbourala a stala se odolnější.
Moc Vám děkuji za názor.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
493
8.1.22 16:17

Terapie individuální a hlavne skupinova, když si sama neumíte pomoct.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4071
8.1.22 16:38

To si časem sedne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.1.22 16:43

To, že špatně snášíš hrubosti neznamená, že jsi hysterka.
Znamená to, že jsi citlivá osoba a měla by jsi si podle toho vybrat práci.
Léty a zkušenostmi se to zlepší, ale bude Ti to vadit pořád. Citlivost je Podstata Tvé osobnosti a není to nic špatného.
Terapeut Ti poví, aby jsi se přijala taková, jaká jsi. Nemá smysl se snažit stát někým jiným. Je to jako když se snažili dřív přeučit leváka na pravou ruku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
495
8.1.22 16:46

Byla jsem na brigádě v obchodě za pokladnou. Zákazníci na mě zlí nebyli, naštěstí, ale šéf po mně často křičel (nekričel úplně, ale zvyšoval hlas a dost nepříjemný tón)
No, nezvládla jsem to a odešla, takže ti rozumím.. Asi bych našla jinou práci, pokud to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7739
8.1.22 16:47
@kavenka píše:
To si časem sedne ;)

Tomu nevěřím :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 16:50

Byla jsem stejná jako ty. Jenom se něco dělo nebo se na mě někdo ošklivě podíval a už jsem měla slzy v očích. Bylo to nanic. Třeba když jsem potřebovala vyřešit něco ve škole tak jsem u toho skoro brečela aniž by byl vlastně důvod :cert:

A mě pomohl čas v kombinaci s práci s lidma. Dneska už jsem odolná. Zákazníci jsou na mě nepříjemní, někdo kradě apod. tak to dokážu vyřešit asertivně a bez ztráty důstojnosti. A už mě to ani nestresuje. Člověk si zvykne a asi i dospěje.

• Citovat
  • Nahlásit
3062
8.1.22 17:08

Mám to stejně, možná hůř…mě rozbrečí i ohňostroj, ten kravál mě taky vystresuje, že nekontrolovatelně brečím. Proto se tomu vyhýbám 8)
Mě pomáhá jen jedno - vyhýbat se takovým situacím, dělat svou práci a vše, nejlépe jak to umím, abych v hlavě věděla, že chyba není na mojí straně… a hlavně furt si opakuju citát „že když se hádáte s blbcem déle jak dvě minuty, už se potom hádají dva blbci“…mě to pomáhá, při jednání s problémovýma lidma. Vytěsňuju, neberu si to osobně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.1.22 17:13
@axlpol píše:
Mám to stejně, možná hůř…mě rozbrečí i ohňostroj, ten kravál mě taky vystresuje, že nekontrolovatelně brečím. Proto se tomu vyhýbám 8)
Mě pomáhá jen jedno - vyhýbat se takovým situacím, dělat svou práci a vše, nejlépe jak to umím, abych v hlavě věděla, že chyba není na mojí straně… a hlavně furt si opakuju citát „že když se hádáte s blbcem déle jak dvě minuty, už se potom hádají dva blbci“…mě to pomáhá, při jednání s problémovýma lidma. Vytěsňuju, neberu si to osobně.

Mohu mít dotaz ještě na Vás? Jsem zakladatelka.
A když uděláte chybu náhodou Vy a někdo se na Vás zlobí (oprávněně), tak si to také takhle berete? Já chybu uznám, hledám ji v sobě, ale pořád mě to poté hlodá. Nejenom reakce protějšku, ale i moje chyba a moje vina.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
3062
8.1.22 19:11
@Anonymní píše:
Mohu mít dotaz ještě na Vás? Jsem zakladatelka.
A když uděláte chybu náhodou Vy a někdo se na Vás zlobí (oprávněně), tak si to také takhle berete? Já chybu uznám, hledám ji v sobě, ale pořád mě to poté hlodá. Nejenom reakce protějšku, ale i moje chyba a moje vina.
Děkuji.
…dříve jsem skoro ani nespala, furt se mi ty situace přehrávaly v hlavě. No psycho :-)

Mě pomohlo, že jsem změnila práci. Jedna část mé práce je (když to nazvu důležitě) „tiskový mluvčí“ :lol: prostě odepisuju ve firmě lidem na stížnosti nebo reaguju na jejich komenty na firemním fb. To mě naučilo řešit chyby ostatních, umět je slušně „obkecat“ a vyřešit. Proto i se sebou to umím lépe, protože vím, že vše má řešení nebo se najde kompromis a hlavně - svět se nezbortí! a život jede dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat