Porodnice Břeclav

, http://www.nembv.cz/gynekologicko-porodni-oddeleni

gynekologické oddělení: 519 315 652
porodní sály: 519 315 367
oddělení šestinedělí: 519 315 643

Primář: MUDr. Janka Bambasová, MPH

V porodnici jsou tři porodní sály, z toho jeden nadstandardní. Personál přistupuje ke každé rodičce s individuální péčí. Nastávající mamince jsou k dispozici různá relaxační zařízení, jako míč, žíněnky, ribstole, křesla a další. Tlumení bolestí a zklidnění v období první doby porodní obsatrá teplá lázeň či sprcha. Možnost epidurální analgezie je zajištěna po 24 hodin denně. Porodnice poskytuje alternativní vedení porodu na přání rodičky a samozřejmostí je přítomnost doprovodu na porodním sále.

Webové stránky

Doporučují maminky porodnici Břeclav?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Břeclav

Rodila jste v porodnici Břeclav?
doporučuje
Porodnice Břeclav - Kaculyn 27.01.19 napsala :

Přes obavy jsem si porodnici vybrala a určitě nelituji, veškerý personál mi vycházel vstříc, kdykoliv byl po ruce a odpovídal na veškeré dotazy. U porodu byl dr.Svoboda, takový mladý a milý klučina, z čehož jsem teda nebyla moc nadšená, ale nakonec teda klobouk dolů, pomáhal spolu se sestřičkou (bohužel jsem si nezapamatovala, jak se jmenovala) jak mohli, povzbuzovali, a celkově psychicky podporovali. Sestřička „nahrazovala“ i tatínka u porodu. Ten by to totiž ani nestihl :D Odd. 6nedělí taky prima,je po dvou maminách, přebalovací pult, váha a všechno na pokoji, což jsem opravdu ocenila, kosmetiku a oblečení zapujčí a každý den doplňují. Když něco potřebujete, stačí říct. Ochotně pomohli, odpovídali, prostě jsem byla maximálně spokojená. Na novorozeneckém taky vše vpořádku, malý byl v „solárku“ dva dny a dvě noci. Tady jen trochu vytknu jednu věc a to, že je potřeba, aby bylo mimčo na svícení co nejvíce, tudíž vyndávat jen na kojení, krmení. Tady ho vozí maminkám na pokoj kdykoliv začne brečet a chtějí aby se každý den koupalo, takže je mimo třeba i 2 hodiny. Ale jinak celkově naprostá spokojenost. Dávám tak 98% :-)

Personál: Dr. Svoboda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky (na porodním je jich neomezené množství, ale na 6 jich dostanete jen asi 20. Toaletní papír a hyg. potřeby, mýdlo, ručník, košili. Jo a dobrou náladu :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry z matriky a viz výše

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Denisa1359 11.10.18 napsala :

Původně jsem chtěla rodit v Brně v Bohunicích, ale po dlouhém uvažování jsem usoudila, že nakonec budu rodit v Břeclavi. Za mě největší skopojenost. Rodila jsem plánovaným cs, který mi dělal MUDr. Bambas a opravdu musím říct že pan doktor je kapacita. Celkový přístup všech lékařů, zdravotních sestřiček i ostatního personálu byl úplně na jedničku. Klidné skoro až domácí prostředí bylo naprosto parádní. Všichni byly ochotní a za celou dobu hospitalizace sem nenarazil na nikoho nepříjemného, ba na opak byla i legrace.
Tuto porodnici vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavní je klid a pohoda, nebát se zeptat i 100× na jednu věc, jsou na to zvyklí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Přece jen žádný učený z nebe nespadl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Luzsa 04.10.18 napsala :

Velice spokojená, personál na jedničku… Nejvíce mi pomohla porodní asistentka paní Kasíková. Po prasknutí vody byl porod vyvolán dvěma tabletkami. Nedařilo se mi po 25 hodinách otevřít. Pouze na 4 prsty s obrovskými bolestmi. Poté podán epidural s oxytocinem a malý byl do hodiny venku.

Personál: Kasíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli bude volný nadstandardní porodní pokoj, určitě vzít. Budete mít svůj klid a partner může být s vámi až do konce. My dokonce přespali 2 noci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, na šestinedělí dostanete 1 ks. Jinak všeho bylo dostatek. Alespoň 2 ručníky a 2 noční košile.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Madla92 20.09.18 napsala :

Moje zkušenost je velmi rozporuplná. Lékařky, které mě rodily, byly profesionální, to samé můžu říct o porodních asistentkách. Vše víceméně v pořádku, rodila jsem rychle, takže se mi něco těžko hodnotí, protože na nějaké promýšlení nebo porodní plány nebyl čas, konec porodu nebyl bez komplikací, takže jsem byla ráda, že vše dopadlo dobře . Přála jsem si nadstandard, ten bohužel nebyl volný, jak mi velmi nevybiravě sdělila porodní asistentka, která mě přijímala. Ta nepatřila k těm milým a příjemným, ale zrovna se střídaly směny, takže naštěstí nebyla u mého porodu.

V tu noc se tam sešlo hodně rodiček a docela i rychlých, takže se spěch a stres podepsal na celém personálu, přesto bylo většinou vše ok. Uvítala bych větší empatii a od některých i slova podpory namísto klasického „všechny to vždycky zvládnou, musíte to vydržet“. Výjimka byla paní doktorka Bambasová, tu bych nejraději tehdy objala. Věřím, že nebýt jí, nezvládla bych to a museli by přistoupit k nějakému radikálnějšímu zákroku.

Kéž bych ale byla informovanější a odvážnější, to bych pak šla raději do ambulantního porodu. Porodní asistentky na oddělení šestinedělí byly příjemné, vstřícné, nerušily zbytečně a poradily, když bylo potřeba. Ovšem dětské sestry, těm bych naordinovala povinný seminář o citlivé komunikaci s lidmi. To byla hrůza, o tom bych mohla napsat román. Nepříjemné, arogantní, namyšlené, neustále povýšený tón. Jsem si docela jistá, že kvůli nim nekojím, protože jejich přístup mě někdy až děsil (cituji „nojo, to jsou ty dnešní pushupky, to za nás nebylo a kojily jsme všechny“. Ha ha. Já pushupku nosila naposled v 18, takže před 8 lety). A to se chlubí, jak mají kurzy laktačního poradenství. Možná mají, rady a podpory se od nich ale člověk nedočká.

Jako kolovrátek: miminko nepřibírá, mléko se tvoří někdy až za týden, miminko nemůžete kojit, když nemáte mléko, domů vás nepustíme, dokud nepřibere… Mimochodem, moje dcera má ve 4 měsících 8 kg. Doma se rozjedla, všechno v pořádku. A mimochodem… To, že od nich odchází většina maminek plně kojících, bude asi blábol. Já nekojila, věděli to, a přesto bylo ve zprávě pro pediatra, že je miminko kojené.

Tuto porodnici jsem zvolila hlavně proto, že byla blízko a za to jsem ráda. Rodila jsem poprvé, ale šlo to šup lup a někam dál bych možná ani nedojela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, obrnit se
Porodní plán - jasný a stručný
Připravit se na to, že za sebe budete muset bojovat, ne vše je tam automatické
Pokud by to šlo, zvolit ambulantní porod nebo podepsat reverz a jít domů dřív

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné dokumenty. Na improvizaci nejsou stavění.
Klasika - ručníky, papuče, spodní prádlo, oblečení (košili vám dají, pokud budete chtít), hygienické potřeby…
Přebalovací podložky - pro sebe na postel. Hodí se.
Pro miminko oblečení dostanete, ale není úplně praktické a příjemné, prostě klasické nemocniční. Pokud bude chladněji, tak i nějakou dečku - na zachumlání při mazlení bude příjemnější než jejich duchýnka.
Svačinky - na dobu po porodu než půjdete domů. Mysli tyčinky, sušenky atd. A džusy… Já do sebe nic moc nedostala, tak aspoň ten džus to zachraňoval.
Nabíječku na mobil, abyste mohly fotit každý moment nového přírůstku.
Pilník na nehty.
Menší ručníky - víc a vyměňovat.
Gel z dubové kůry - po šití zázrak.
Vlhčený toaletní papír

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Apoleenka 19.09.18 napsala :

Bohužel nemohu sdílet úplně pozitivní zkušenost. Kontrakce jsem trávila s přítelem v koupelně, potom už jsem myslela, že polezu po zdi. Potom se vystřídala směna, porodní asistentky byly všechny ochotně a milé. Ke konci však už to tak růžové nebylo. Voda byla praskla brzo, tlačila jsem dvě hodiny. Mojí žádosti rodit ve stoje nebylo vyhověno, přestože na kurzu bylo řečeno, že polohu si může rodička vybrat. Doktorka to ještě nelichotivě okomentovala, že u mě přece nebudou ležet. U poslední kontrakce mi byl píchnutý oxytocin, který mi, musím přiznat, pomohl, bohužel jsem byla nastřižena, přestože jsem říkala, že jsem cvičila s aniballem. Naštěstí jen 4 stehy, takže žádná hrůza.

Epidural jsem nechtěla a zvládla jsem to i bez něj, porodní asistentka to říkala doktorce a ta hned otráveně poznamenala, zda mám porodní plán a že v něm určitě mám, že nechci oxytocin, epidural, že chci dotepat pupečník a bonding a to prý oni automaticky dělají. No nevím, jestli byl dotepán, protože moje paměť celý porod nějak potlačila.

Malou si vzali hned na vyšetřovnu a pak ji přivezli zabalenou. Placentu mi tahali ven, přestože na kurzu říkali, že ven netahají. Malou nám měli do půl hodiny pomoct přiložit, já jako prvorodička jsem měla strach ji vůbec chytit. Hodina a sestra nikde. Nechali jsme si ji zavolat, protože malá už lapala po prsu. Sestra přišla evidentně vyrušena že sobotní šichty a ptala se, co jako chceme, dítě jsme si uměli udělat a nakrmit neumíme? Zaučení o péči jsem taky prakticky nedostala. Přebalování ukázala takovým stylem, že jsem bečela, protože jsem nevěděla, jak to mám udělat (dítě se ještě váže jako mumie do hadrových plen a těch jejich hrozných zavinovaček). Když jsem se zeptala, jestli mi to ukáže znova, byla nepříjemná, vždyť už mi to přece ukazovala.

Potom malá proplakala dva dny protože jí moje mléko nestačilo a nikdo mi neřekl, že máá hlad, že jí mám dát příkrm. Pro mě jako prvorodičku toto byl dost stresující pobyt, kdy vám nikdo nic neřekne, mnohdy ani pokud se zeptáte. Navíc práva ruka neví, co dělá druhá. Byly tam samozřejmě i milé sestry, s doktory jsem neměla žádný problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně návštěv

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prohlášení o jménu dítěte, listy z matriky a rodné listy, pokud nejste sezdáni. Vložek každá matka dostane několik kusů, já měla ale i svoje. Košili si vemte raději svoji, ne vždy mají dost. Toaletní papír si vemte také svůj. Jídla není nutné mít hodně, spíš nějaké sladkosti a hroznový cukr na energii, popř. pití, vaří tam dobře.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - dalloway 02.07.18 napsala :

Naprostá spokojenost. Hned po příchodu vyšetření doktorkou, ultrazvuk a monitor, dotazník, erární košile a klystýr. ;-) Chytli jsme nadstandardní pokoj, který moc doporučuju - je tam manželská postel, takže se i přítel mohl v klidu natáhnout, dokonce s námi mohl zůstat dvě noci.

Paní doktorka skvělá, ochotná, stejně tak i porodní asistentka. Nic mi nenutili, hned zkraje jsem si řekla o epidurál, ten mi dali ve chvíli, kdy už kontrakce opravdu hodně bolely, takže jsem si pak hoďku „odpočinula“ při snesitelnějších kontrakcích, než jsme se pustili do finálního vypuzování mimina. :-)

Na šestinedělí jsem taky měla nadstandard a byla jsem moc ráda. Malý dost brečel, tak jsem aspoň nerušila ostatní maminky. Plus mi bylo příjemnější, že na mě nikdo nekouká, jak ho nemotorně převlíkám a přebaluju (nojo, první dítě a žádný trénink).

Všechno jsem měla vlastní - plenky, vložky, oblečení, ale ze začátku jsem vlastní oblečení nevyužila, až při odjezdu. Příště si vezmu vlastní zavinovačku, ta nemocniční se šňůrkama mě přiváděla k šílenství .:-D Taky to chce volné prádlo po porodu. Ty jednorázové kalhotky mě hodně řezaly, takže mi mamka dovezla taťkovy obří slipy a bylo mi nej!

Personál: MUDr. Tereza Bilská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou jídlo, po porodu jsem do sebe hodila chleba s paštikou, kýbl ovoce, spláchla to litrem džusu a bylo mi úplně nejlíp! Taky noční košili na převlíknutí po porodu, dost se zapotíte… Na šestinedělí mi pak přítel přivezl fén.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Strach nechejte doma. Je zbytečné se porodu bát, stejně se tomu nevyhnete, takže se těšte na mimino a ono to dopadne dobře. ;-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Nikkka4 24.02.18 napsala :

S porodnicí v Břeclavi jsem maximálně spokojená. Podařilo se nám získat i nadstandardní pokoj s porodním sálem, takže přítel zůstal se mnou celou dobu. Personál porodního i novorozeneckeho oddělení je úžasný, všichni velmi ochotní a příjemní. Vzhledem k náročnosti jejich práce jsem byla opravdu překvapená jejich neustále pozitivním přístupem.

I na novorozeneckém jsem mela nadstandardní pokoj a nic mi tam nechybělo.
Vybavení vyhovující, stravu jsem si mohla zvolit vegetariánskou, a dokonce jsme dostali od porodnice dárkový koš věcí pro malou.
Takže můžu jen doporučit. :)

Personál: MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud bude možnost, volte nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen věci pro sebe a plenky pro miminko, vše ostatní porodnice zajišťuje.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - karcaa 20.02.18 napsala :

Velmi špatná, nikdo mi nic neřekl, nikdo se se mnou skoro nebavil, jen sestra nervózně křičela, ať jdu na balón, na který jsem nechtěla a ani nešla. Když už porod trval dýl, sestry si něco špitly, došel doktor, pak odešel, no hrůza. A na poporodním fakt nic není, ani papír, jen pár vložek, jinak nic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, vlastně asi skoro vše.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 18.01.18 napsala :

V Břeclavské porodnici jsem rodila v dubnu 2017 svoje druhé dítě. Přístup všech byl velice profesionální a vstřícný. Měli jsme štěstí na volný nadstandardní porodní sál, kde mohl manžel po porodu s námi společně strávit noc.

Jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuji, měla hodně práce s dalšími rodičkami a u nás všechno probíhalo hladce, tak nás pouze pravidelně kontrolovala. Jestli by byl nějaký problém, máme zavolat.

Moc oceňuji možnosti, část první porodní fáze strávit ve vaně (součást nadstandardního porodního sálu), pomohlo mi to v uvolnění a řádnému rozjetí porodu. Kromě propíchnutí plodové vody a aplikaci oxytocinu na vypuzení placenty všemu dali volný průběh. Vše vždy předem vysvětlili a zeptali se, jestli s postupem souhlasím. Po prasknutí vody se kontrakce hodně zintenzivnily (ale to jsem věděla, že tak bude) a pomohlo mi, že jsem mohla neustále (mimo točení monitoru) chodit a šílené kontrakce „předýchat“ za pochodu. Když už to bylo hodně nesnesitelné a říkala jsem si, že musíme porodní asistenku zavolat, v tú chvíli došla se slovy: Ukažte se jak to vypadá. Vyšetřila mě: No super, vy už rodíte. Přivolala mladou paní doktorku, která porod vedla. Říkaly, jak mám tlačit, kdy mám tlačit, podporovaly, chválily. Na tři kontrakce byl náš poklad na světě. Vše bez poranění a bez nástřihu.
Porodní plán jsem neměla sepsaný, ptali se mě na něj. Řekla jsem jen, že chci co nejmíň nezbytných zásahů, jinak je to v jejich režii.
Ve srovnaní s prvním porodem (Bohunice) to bylo tisíckrát lepší. Člověk se cítí méně „ústavně“, více intimity, menší nemocnice, méně vizit a zvědavých mediků. Lidské sestřičky, ochotný personál… Vše je o lidech.

Personál: MUDr. Petra Kovarovičová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně sil a klidnou hlavu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, mast na opruzeniny, modrou indulonu na promazávaní mimča, vlhčené ubrousky, vlastní oblečení pro miminko (je k dispozici ale pouze omezené množství a v nemocniční kvalitě). K porodu hroznový cukr, neperlivou vodu, a něco malého na svačinku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 12.11.17 napsala :

Gynekologické oddelenie a pôrodnicu velmi odporučujem! Veľmi humánny prístup, personál milý, lekári na úrovni.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Lucousekeli 23.06.17 napsala :

Na porod mam díky personálu nádhernou vzpomínku. Při příjmu jsem požádala o nadstandardní porodní sál, takže jsem porod i následných 24 hodin strávila zde. První noc se mnou na pokoji byl i partner. Bohužel si nevzpomenu na jméno porodní asistentky, která mne rodila, ale šlo o úžasnou odbornici s lidským až maminkovským přístupem. Po hodině mě chodila kontrolovat, vždy řekla, jak vše probíhá a co nás dál čeká. Za 4 hodiny od příjezdu do porodnice jsem porodila krásnou, čtyřkilovou holčičku a to bez jediného poranění, natržení, stehů a bez nástřihu. Na oddělení šestinedělí jsem mela také nadstandardní pokoj a i zde jen úžasný přístup sestřiček a personálu!

Personál: MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hlavně pozitivní přístup, porodní plán jsem sestaven mela, ale nikomu jsem ho neodevzdávala. Vždy jsem si řekla, jak a co, nikdo mě do ničeho nenutil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji si přibalit pití a jídlo na období čekání na porod a také v teplých dnech vějíř, budete za něj vděčné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Koffi 14.06.17 napsala :

4/6/2017 jsem v Břeckavské porodnici přivedla na svět dceru. Porod probíhal bez větších komplikací. Porodní asistentky se o mě staraly po celou dobu, radily, pomáhaly. Bohužel se nepamatuji jméno porodní asistentky, která byla po celou dobu k dispozici a pomáhala mi vše zvládnout. Mudr. Bambasová chodila kontrolovat průběh, závěr byl pak také v její režii. Je to velice příjemná žena.

Po celou dobu mi všichni říkali, co se děje a bude dít. Vše vysvětlili a ptali se, jestli s postupem souhlasím. Jelikož mi docházely síly, byl mi kapačkou podán oxytocin a na dvě zatlačení pak byla malá venku. Přítel byl u porodu se mnou. Zůstal i celou dobu po porodu, kdy je maminka 2 hodiny pozorována na porodním sále a pak se se mnou přesunul na oddělení šestinedělí. Jsem s průběhem porodu spokojená mám na něj jen krásné vzpomínky, protože na tu bolest, co porod provází, velice rychle zapomenete. Aspoň já si vybavuji jen to krasné.

Personál: Mudr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, na bolest zapomenete a zůstanou jen vzpomínky na to hezké z porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky po porodu, noční košili, kojící podprsenku, Bepanten na bradavky a jednorázové plenky pro miminko.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 16.05.17 napsala :

Břeclavkou porodnici opravdu nedoporučuji, pouze v případě, že jste si jisté, že nebudete mít žádné komplikace. Jinak doporučuji vyhnout se jí obloukem.

Můj porod tam byl opravdu stresující a doteď se z něj vzpamatovávám, jelikož bylo vše naprosto špatně. Měla jsem vyvolávány porod, kdy mi podávali oxytocin v kapačkách, ale stále se nic nedělo, přesto, že jsem několik dnů chodila otevřená na 6 cm a porod měl být otázka chviličky, jak mi tvrdila mladá paní doktorka, jejíž jméno si bohužel nepamatuji.

Jelikož oxytocin, kterého jsem dostala hodně, nezabíral, ani sprcha a ani klystýr, prasknuli mi plodovou vodu a začaly kontrakce - jenže nepřirozeně silné a měla jsem špatný pocit. Porodní asistentka i s doktorkou na mě křičely, že musím tlačit, že je malý v porodních cestách a na pár zatlačení je venku. Tak já tlačila jak hloupá a pořád nic. Pak mi řekli, že je to určitě málo a nutili mě se postavit. Chyba. Jak jsem se postavila, omdlela jsem. Naštěstí mě chytil manžel.

Jak jsem se probrala, tak jsem rázně z posledních sil zakřičela, že chci jiného doktora.
Přišla paní doktorka Bambasová, strčila do mě ruku a řekla, že jdeme okamžitě na sál, akutní císař. Pak už to byl frkot. Dali mi podepsat tolik papírů, že ani nevím, co to bylo. Manžel musel čekat na chodbě a říkal, že paní Bambasová té mladé doktorce nadala, jak si představuje mě nechat takhle tlačit a říkat, že je malý v porodních cestách, když vůbec nebyl.

Zřejmě tam byl nějaký problém, když jsem byla otevřená a malý nesestupoval, ale to už teď nezjistím. Hlavní je, že císařský řez dopadl dobře a já i malý jsme v pořádku. Každopádně nebýt paní doktorky Bambasové, nevím jak by to dopadlo.

Personál: MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, a když se vám něco nebude líbit, ozvat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, jelení lůj, hroznový cukr.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 03.01.17 napsala :

Stále to mám v živé paměti a jen tak asi nezapomenu…
Na porod jsem se i těšila, obavy moc nebyly, sice jsem slyšela, že to bude bolet ale stále jsem si opakovala, že jeden den to vydržím. Břeclav jsem vybrala protože byla nejblíže.

V tom týdnu jsem byla u doktora, ten mi sdělil, že malý je otočený stále zadečkem dolů, tedy KP a že už má málo místa, takže se zřejmě neotočí a že půjdu na císaře. Říkala jsem si, že ok, nerozumím tomu tak, jak doktor, takže asi to bude správné-

Za 3 dny jsem upadla na náledí, když jsem šla do obchodu. Měla jsem ještě dva týdny do konce a spadla. Nalomené zápěstí a naražená kostrč. Bolelo to hodně při chůzi. Došla jsem domů, s brekem vzbudila manžela a jeli jsme do Břeclavi nejprve na vyšetření ruky. Nemohla jsem s ní pohnout. Vyšetřili ji, dali tu modrou srandu a že mám jít. Zeptala jsem se, jestli mužů zajít na ultrazvuk, když jsem tady, zda je vše v pohodě. Doktor mi jen řekl, že tam už nikdo není. Hleděla jsem na něj a říkám: „Opravdu? Pro mě je to důležité a mám strach.“ Naštěstí sestřička mi zavolala někam, nevím kam a že si tam mám dojít.

Než jsem tam došla, tak jsem se ztratila a šla rovnou na porodní, tam jsem to vysvětlila a vrchní sestřička řekla, že je to v pořádku a že mě zkontrolují tady, že si mám zazvonit. Zazvonila jsem a sestra vyšla že dveří co potřebuji? Popisovala jsem situaci, ale sestra jen odvětila, že nemají čas a že mají opravdu fofr. Mě opět došly slova. Posadila mě do místnosti, že mám čekat a že neví, jak dlouho. Naštěstí došla milejší sestřička (jména už si nepamatuji), dala mě na monitor, pak jsem konečně šla k doktorovy. Takový mladý s mladou paní doktorkou, ti byly milý, ale řekli, že musím zůstat 24 hodin. Já ale trvala na tom, že chci domů. Nakonec jsem ale zůstala, už mě popichovalo divně v podbřišku od toho pádu.

Ubytovali mě na pokoji, košili už pro mě neměli, ale poslala jsem manžela pro tašku, kde jsem měla svou. Asi za tři hodiny mě to bolelo více, říkala jsem si - poslíčci, to bude ok, že dám sprchu. Sestra mě raději poslala na vyšetření. Další hodinu a půl to stále zesilovalo. Opět jsem byla poslána na vyšetření a opět se na mě dívali jak z jara, že nic. Bylo už deset večer a já stále pochodovala po pokoji v bolestech, až mi kolegyňka na pokoji zavolala sestru, že se něco děje. Opět jsem šla na vyšetření a že nic a že jsem zde už naposledy. Na to nezapomenu, s brekem a bolestí jsem šla zpět na pokoj samozřejmě jsem nespala.

Bolesti po 3 minutách zesilovaly, chodila jsem po pokoji, dýchala si. Už jsem byla tak unavená, že jsem si lehla. Pomalu jsem se nějak začala uklidňovat a najednou rup a bylo to - voda praskla chvilku po půlnoci. Kolegyňka zavolala sestřičku, ta zavolala doktorce a já se stěhovala na další pokoj. Tam mě vyšetřila paní doktorka (teda mužů říct, že to příjemné nebylo) a řekla, že kdybych vydržela do 6 rána bude to super. Bolesti ale byly šílené, víc a víc zesilovaly, v tom mi dali papíry, ať si vypíšu. Pak už jsem prostě nemohla bolestí. Záda, ruka v gibsu, no úžasné! Manžela jsem neměla ani volat, prý je čas(nakonec nic nestihl). Doktorka se sestrou nevěřícně valily oči, podle nich mě nemělo co bolet, protože jsem byla teprve v první době porodní.

Později se vše konečně začalo chystat na sál. Ptala jsem se, jestli už mohu volat manžela. A odpověď? Že jsem to měla udělat už dávno. Manžel u porodu nebyl. Nedržel malého ani ho nevyfotil a to ho bude navždy mrzet. Mě ho jen ukázali a pak jsem ho viděla až odpoledne.

Na JIP jsem ležela pár hodin na chodbě. Laktační psychóza mě neminula, ale dostala jsem se z toho za pár dní kojení. 3 dny jsem je ale prosila, aby mi ukázali jak na to. Nakonec jsem se rozkojila s pomocí laktační poradkyně a jedné fajn sestřičky, ale lehké to nebylo.

Pan doktor Bambas a doktorka Bambasová byli super.

Pro mě je to nezapomenutelné, a rodit podruhé budu zřejmě už jinde!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletni papir

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 03.01.17 napsala :

Porodnici v Břeclavě mohu jen doporučit. Rodila jsem v červenci 2016 a i když porod není jednoduchý, tak i přesto mám jen hezké vypomínky.

Byl s náma i manžel, měli jsme nadstandartní porodní sál s pokojem i vanou. Manžel mohl se mnou zůstat po celou dobu porodu a pak i na pokoji než mně další den ráno přesunuli na šestonedělí.

Personál byl bezvadný, ochotný, milý a usměvavý. Rodila mě velice hodná pani doktorka Kristínka Bulková (Buzayová) - vřele ji doporučuji. S tak milým a lidským přístupem jsem se nemocnici snad ješte ani nesetkala. Samozřejme i asistentky a sestřičky byli velice ochotné.

Pokud budu rodit znovu, tak jedině v Břeclavě a pokud by tam byla ještě i pani dr. Kristínka, tak by mě to moc potěšilo.

Personál: MUDr. Kristína Bulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit si věci dopředu, aby jste na nic nezapomněli, pak je žena i klidnější a ví, že má s sebou vše co bude potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte vše připraveno a sbaleno - pak už vám nic nechybí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Wendy_mateka 17.12.16 napsala :

Porodnici Břeclav můžu maminkám jen doporučit. Porod byl veden naprosto přirozeně bez nějakých zbytečných zásahů. S manželem jsme měli dostatek soukromí, porodní asistentky byly moc milé a největší dík patří panu doktoru Valečkovi, za jeho lidský přístup. Mám jen ty nejhezčí vzpomínky.

Personál: MUDr. Valečko Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Silvia1107 05.12.16 napsala :

Pamatuji si, co jsem četla o Břeclavské porodnici a bylo tam dost špatných zkušenosti, ale myslím, že každá maminka ma svůj názor, každá rodička to vnímá jinak.

Já jsem byla spokojena, jako prvorodička. Užila jsem si to a ještě se na hekárně zasmála s jednou holčinou, co šla na císaře. Byla tam starší sestřička, moc hodná, vždy na nás doletěla se slovy, že nás ten smích přejde, až budem potit řasenky.

Já osobně si to užila, kontrakce úplně v pohodě, až na vanu, co jsem poprosila. Po půl minutě jsem chtěla z vany, ale říkaly, že mi to pomůže tam ještě vydržet, teplá voda mi to teda pěkně nastartovala, vylezla jsem a šlo se na věc. A musím dodat, klobouk dolů, odrodil mě nějaký mlaďoch, který se na mě dokonce zaučoval, u něj byl pan Bambas. Malá byla po třech zatlačeni venku a personál naprosto vynikajicí.

Personál: MUDr. Bambas Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - shingi 26.10.16 napsala :

Rodila jsem 11.7.2016, 9 dní před termínem. Ráno jsme přijeli do nemocnice, sestřičky mě i mého manžela přijaly a natočili mi CTG, pak mě ještě paní doktorka Kristýnka (příjmení si momentálně nevybavím) zkontrolovala a vše bylo v pořádku. Mohla jsem se s manželem přesunout na sál, kde jsme byli jen my dva a sestřičky mě chodily pravidelně kontroloval.

Přibližně v 9 hodin začaly kontrakce a pak jsem si mohla odpočinout ve vaně. Což bylo neskutečně příjemné během kontrakcí. Všichni mě opět chodili pravidelně kontrolovat. Pak jsem si mohla vybrat, zda chci klystýr. Ten taky hodně pomohl. Porod byl v mém případe rychlý, bez jakýchkoliv komplikací. Dcera se narodila v 13.20. Během porodu se všichni o mě výborně starali. Další dny jsem si s pomocí sestřičky vyzkoušeli koupání miminka a péči o něj, správné techniky kojení atd.

Měla jsem možnost si vybrat mezi klinikou v Německu a nebo Břeclavskou Nemocnici. Ale rodit v Břeclavi byla jasná volba. Už i pro to, že jsem měla důvěru v doktory i sestřičky a taky, že odtud pocházím. Vrchní sestra paní Láníčková a paní doktorka Krystynka Buzaryova ( omlouvám se, pokud příjmení píší špatně) byla naprosto bezvadná. Cokoliv jsem potřebovala, tak mi vyšla vstříc.

Můj manžel mohl u mě a miminka strávit celé dny mého pobytu v nemocnici. Všichni z personálu byli milí a příjemní. I pan doktor Bambas, na kterého některé maminky nadávají. Ale pro mě naprosto kompetentní osoba. Měli jsme problém se rozkojit a i toto jsme s podporou sestřiček zvládli.

Takže Nemocnici v Břeclavi bych si vybrala i u dalšího miminka.

Personál: MUDr. Buzaryová, sestra Lanicková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, sítové kalhotky, něco na zub na dodání energie, vodu nebo čaj pro kojící ženy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - KamcaVymarova 05.10.16 napsala :

Na předporodním oddělení jsem zvracela, omdlívala a sestra se o mě postarala moc hezky.

Při porodu byl hlavně manžel, sestra přišla jen když bylo potřeba a při porodu asi dobré.

Žádné komplikace, už tři gynekologové obdivovali, jak mi hezky po porodu zašili jizvu, takže spokojenost.

Personál: MUDr. Bambasová, sestra Láníčková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - stáťáva 21.07.16 napsala :

V Břeclavi jsem rodila potřetí a děkuji porodní asistentce Jandové za velkou pomoc u porodu. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém jsou také velmi ochotné.

Personál: PA Jandová, MUDr. Jankovičová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, něco sladkého.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - mimiJaromirek 27.03.16 napsala :

Tak se taky podělím z mou zkušeností v porodnici.

Břeclav bych každopádně doporučila. Rodila jsme před měsícem a furt mám úsměv na tváři.
Pobyt na předporodním i na oddělení šestinedělí byl bez záporů. Super doktoři, sestřičky i porodní asistentky. Všichni pomohli, jak mohli, jak jim to situace dovolila…

Jsem opravdu spokojená. Rodila bych tam i dalších 10 miminek. :-*

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres. Prostě jenom dojit, porodit a nechat se o sebe starat hodnými sestřičkami a užívat si mrňouska. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky a hodně vody. Já byla furt žíznivá a nějakou sladost na dobytí energie, to mě taky pomohlo.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - elni 15.01.16 napsala :

Rodila jsem sice již skoro před rokem, ale stále se mi nepodařilo se s průběhem porodu nějak smířit. Porod byl bohužel vyvolávaný, týden po termínu. V 8 hod jsem dostala pilulku na vyvolání. Okamžitě mi začaly bolesti v podbříšku, které se zesilovaly. Ve 14 hod mi řekli, že se stále nic neděje a dostala jsem další pilulku.

Kolem 17 hod se vystřídaly sestry, přišly tam dvě „noční můry“, a to doslova. Bolesti už byly nesnesitelné, ale nepřipomínaly kontrakce, protože se nestřídala fáze bolesti s fází uvolnění, ale střídaly se šílené bolesti s ještě většími cca po 3 minutách. Když jsem se ptala, jestli je to normální, sestra mi řekla, že mě nic nebolí, protože na monitoru nic nevidí a že ten den určitě neporodím.

Asi v 10 večer, když už jsem si myslela, že to nepřežiju, mi sestra vynadala, že mám jít spát, že mě nic nebolí a že jako zítra se bude porod vyvolávat znovu a co si o sobě myslím, že jako budu unavená a chce mě vidět, jak to jako zvládnu. Nejsem žádná hysterka ani přecitlivělá osoba, se zlomenou rukou jsem chodila 4 dny, než jsem šla k doktorovi, protože mi přišlo, že to nebolí dost.. Nicméně tenhle přístup mě úplně rozložil, ten pocit, když víte, že je něco špatně a nikdo vám nevěří, je opravdu hrozný.

O půl 1 v noci mi praskla voda, šla jsem to říct sestrám/PA, ale ty mě začaly vyšetřovat, přičemž nic bolestivějšího jsem v životě nezažila. Byly neskutečně nepříjemné a shodly, se, že to není možné a že mi voda nepraskla. Když jsem jim řekla, že jí mám plnou postel, tvářily se, že jsem úplně blbá. Napojily mě zase na monitor a bylo vidět, že je dost obtěžuju. Teprve když malému na monitoru začaly lítat tepy tak, že jsem to poznala i já, jako laik, začaly najednou poletovat a běžely pro doktorku.

Ta mě opět vyšetřila a řekla, že něco takového ještě neviděla (ano, to opravdu potěší!) a že teda malej musí okamžitě ven. Během půl hodiny jsem malého porodila, ale vzhledem k tomu, že jsem se chtěla vyhnout všemožným zvonům, co tam nachystali, jsem se opravdu posnažila, abych to zvládla sama. Malý vylezl se šňůrou okolo krku, ale naštěstí v pořádku. Já si vysloužila kvůli překotnému porodu ještě další hodinu neskutečně bolestivého šití a následně 3 týdny velkých bolestí ještě po porodu.

Druhý den mi pak přišla doktorka říct, že se podívali do mých papírů (no hurá) a že to bylo kvůli kdysi prodělané konizaci děložního čípku, který se teď neotvíral, jak měl. Asi se chtělo podívat dřív, mohla jsem si třeba něco z těch 18 strašných hodin odpustit.

Doktorka byla opravdu milá, ale věty typu „to jsem nikdy neviděla“ a „tohle jsem dělala jen jednou v životě“ vskutku prvorodička slyšet nechce. Sestry/PA, které tam byly přes den, byly moc milé, nicméně ty dvě noční mě straší ve snech dodnes. Na porod jsem se paradoxně těšila a pořád se s tímhle nemůžu nějak smířit. Taky proto, že jsem tam celou dobu musela být sama a můj muž stihl dorazit jen na poslední minutu porodu, protože do té doby mi nikdo nevěřil, že rodím.

Oddělení šestinedělí bylo fajn, nikdo se nijak zvlášť neangažuje, ale když jsem se na cokoliv zeptala, nebo cokoliv potřebovala, byli moc ochotní.

Takže za mě opravdu nevím. Krom těch dvou sester byli všichni moc příjemní a miminko pořád u sebe, to je důležité. Ale jestli tam půjdu rodit znovu, to tedy opravdu nevím…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi se nebát se prosadit a nemyslet si, že doktoři musí mít nutně vždy pravdu.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Anonymní 11.01.16 napsala :

Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Byl to můj první porod, ráno jsem šla na kontrolu k lékaři a začla mi odtékat plodová voda po troškách, tak jsem jela domů, sbalila se a manžel mě odvezl do porodnice. Při příjmu neochotná sestřička (asi po dvou hodinách se zeptala manžela, jak se jmenuje jeho otec a když jí to řekl, obrátila o 160 stupňů a byla náhle v pohodě, starý známý). Kontrolovala mě nějaká mladá doktorka, Slovenka (na jména nemám pamatovák). Ta byla v pohodě, super.

Pak mě daly na pásy, pak znovu kontrola a připadala jsem si tam jak v zoo v kleci, pokaždé přišel někdo jiný. Mrkl na mě a konec. Když jsem začla mít bolesti, tak mi řekli, že na pásech nic nemám a že porod bolí a co jsem jako čekala od toho. Byla jsem docela paf z toho. Pásy ovšem sestra dala špatně a při změně směn přišla druhá a vše napravila a viděla, že se něco již děje.

Chtěla jsem epidural, ale lékařka, která mě rodila, též Slovenka, blondýnka s brýlema, tak řekla, že mi ho dají až tak ve 3 ráno a v 8 ráno by viděla vyvolání porodu. Po 19 hod mi začly silné bolesti. Převezli mě na porodní sál a tam mě nechali. Pořád někdo mě kontroloval a že pořád nic a ať opět nekřičím, že nejsem malé dítě. Manžel se musel držet, protože když mě viděl, jaké mám bolesti, nikdo zájem neprojevoval. Pomáhal mi hodně psychicky. Až když jsem to opravdu nemohla vydržet, tak přišla porodní asistentka - bylo něco kolo 21 hod: „Ejhle,“ jen vykřikla, „budeme rodit“.

Nikdo nečekal, že porodím ještě v ten den, a za půl hodiny byla malá venku. Bohužel byl trošku komplikovanější porod, kdy už chtěli volat primářku, aby ihned přišla. Malá ztrácela dech ještě v bříšku, a když byla venku, tak se nemohla nadechnout. Docela mě zarazilo i to, že mi prováděli metodu, která je zde docela dlouho zakázána - při porodu tlačili na břicho. Naštěstí všechno dobře dopadlo a malá se má k světu a krásně nám roste.

Mám neutrální postoj. Kdybych příště rodila, tak asi risknu Brno. Hodně maminek si chválí Břeclav, zejména ty, které rodily jinde, zejména v Kyjově. V čem je dobrý přístup při porodu, je to, že se vyhýbají nastřihávání, dají vás do pozice, která bude příjemná vám a ne lékaři. Což je fajn, v hodně porodnicích to nedělají. Taky i to, že pro miminko tam všechno máte, ale o víkendu byl problém s košilkama i látkovými plenami, tak doporučuju vzít něco vlastního s sebou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se porodu, opravdu nejhorší jsou jen ty bolesti, ale i ty se dají překonat. Výsledek stojí za to. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, toaletní papír, jednorázové kalhotky 2× (vždycky si je můžete přeprat), osušky, pyžamo, vodu neperlivou neslazenou fakt se hodí!, pro mimčo plínky jednorázovky, vlhčené ubrousky a Bepanthen nebo Sudokrém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Maxxi 22.10.15 napsala :

Pro Břeclav jsem se rozhodla z logistických důvodů, rodiče bydlí poblíž a měli jsme zajištěno hlídání starší ratolesti. Trošku jsem se bála, protože břeclavská nemocnice nemá zrovna nejlepší pověst.

Ale příjemněji jsem být překvapená ani nemohla. Ve středu jsem přišla na monitor ve 40+0 a zrovna měl službu MUDr. Bambas. Ač tady v dřívějších hodnoceních nemá nejlepší pověst, ke mně se choval velmi mile, usmíval se a vzhledem k těhu cukrovce, křeč. žilám a velkému miminu doporučil vyvolání. Tak si mě tam rovnou nechali a do půl hodiny jsem dostala už první vyvolávací tabletu. Ten den ještě jednu, ale porod se nerozjel, takže jsem trávila noc na „observaci“.

Moc jsem se nevyspala, vzhledem k monitorům po 3h, měření tlaku a podobným procedurám, ale všechen personál byl velmi milý a ochotný, doktoři se chodili ptát, jak se cítím. Druhý den ráno opět vyvolávací tablety a pak už to šlo. Porod byl relativně rychlý (od první tablety do porodu asi 6h), ale hodně náročný a vyčerpávající. Nevýhodou je, že jsem skoro dva dny nejedla, v tu středu jsem se najedla ráno doma a pak už jsem nesměla, jenom večer jsem měla proteinovou tyčinku a druhý den vůbec nic. Nicméně to chápu, je to pro případ akutního CS. Plusem je, že mi schovali oběd, který mi asi 1h po porodu přinesli.

Vychválit a poděkovat bych chtěla PA Monice Švestkové, která byla celou dobu se mnou a nebýt jí, tak toho našeho 4 kg drobka s velkou hlavou asi neporodím. Byla opravdu úžasná, povzbuzovala, radila, utěšovala, doporučovala, no prostě na lepší PA jsem asi natrefit nemohla. I MUDr. Kovarovičová byla velmi příjemná, byla až u samotného tlačení a dělala nástřih a šití.

Ještě zmíním, že jsem měla nadstandardní porodní sál, tj. porodní sál s vlastní vanou, propojený s pokojem, kam jsme se přesunuli asi 1h po porodu. Je tam televize, manželská postel a je zařízený jako obývák a manžel mohl s námi zůstat až do rána (cca 10h). Pak jsem se přesunula na nadstandardní pokoj (jednolůžkový s televizí, ledničkou, vlastní WC, pouze sprcha společná se sousedním pokojem).

Personál na šestinedělí příjemný, sestry a doktoři z novorozeneckého opět velmi příjemní, milí, vstřícní. S mojí první zkušeností z brněnské porodnice U Milosrdných bratří /před 3 lety/ zcela nesrovnatelné, z prvního porodu jsem měla dost otřesný zážitek, hlavně díky personálu. Takže ještě jednou děkuji všem v břeclavské porodnici a určitě doporučuji více než brněnské (a to nemluvím o cenách za nadstandard. služby).

Personál: PA Monika Švestková, MUDr. Kovarovičová, MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Do břeclavské porodnice se určitě nebát, s nimi to zvládnete. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plenky, por. kalhotky, vložky (i když nějaké jsem dostala a bylo mi řečeno, že si mám když tak vyptat), na víkend pro jistotu vlastní košili, toalet. papír, hyg. potřeby pro sebe. Dostanete látkové pleny, zavinovačky, košilky pro miminko, kosmetiku na ošetřování miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - misicka0137 31.08.15 napsala :

Příjezd ve 3 v noci. Čekala jsem, že budou nadávat, ale byla tam moc příjemná PA. Druhá, co šla napichovat na pásy, tak nic moc. Když jsem si stěžovala, že to strašně bolí, tak řekla, že co jsem čekala, porod bolí a na monitoru nic nemám, tak ať zbytečně nestresuji ostatní.

Poté změna směn. Ráno kontrola a MUDr. Buzayrová, moc příjemná. Poté si mě převzala PA Anna (nevzpomenu si na příjmení) taky velice příjemná, ale pak ji bohužel zavolali jinam. Poté jsem žádala o epidural, zařídili to, ale musela jsem čekat půl hodiny. Za to ale nemohli, protože anesteziolog měl na sále fofry. Po epiduralu šlo všechno tak nějak rychleji, každou čtvrt hodinu se na mě šla dívat doktorka a radila mi co a jak, abych si co nejvíc ulehčila porod (malá měla odhad přes 4 kg). Když už se šlo na tlačení, tak mě hodně povzbuzovala a uklidňovala, že to půjde bez nástřihu. Až na konec porodu přišel Bambas a od dveří zkouknul, jestli je všechno ok. Měl nějaké narážky na doktorku, co prý udělala špatně, ale teda mě přišlo, že všechno je v pohodě, dokonce ani ten nástřih jsem nepotřebovala. :)

Poté jsem přešla na šestinedělí a tam byly moc příjemné sestřičky. Snad ani jednou jsem nenatrefila na nějakou „blbou“ směnu. :)

Personál: MUDr. Buzayrová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oddací list, rozhodnutí o jméně, balík plenek, osobní kosmetiku, poporodní vložky, vlhčené ubrousky, jednorázovou podložku, jinak je vše erár.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Sparakova 21.08.15 napsala :

V Břeclavi jsem rodila 1.1.2015 a jako druhorodička a musím říct, že jsem se na porod strašně těšila, protože přístup personálu byl na 200 %. Vše mi bylo vysvětleno, naprosto jsem byla v úžase. Můj první porod byl v Brně u milosrdných bratří, kde jsem měla starší PA - naprosto nepříjemná, šílený přístup. Měla jsem strašně vysoký tlak a nepříjemný přístup mi to ještě zhoršil na nic mi neodpovídala. Berou to tam jak na běžícím pase, ale Břeclav mě mile překvapila.

Vysoký tlak byl před porodem taky, ale po zjištění příjemného personálu se mi vše bez léků upravilo. Všem známým vykládám můj super zážitek z břeclavské porodnice. Na svět přichází nový život a personál mi strašně zpříjemnil příchod našeho druhého drobečka. Vynikající přístup ve všem: porodní, šestinedělí. Můj velký dík za vše.

Personál: MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V břeclavské je super přístup. Já jsem byla od příjezdu tak klidná a příjemné naladěná a moc se těšila. Když se žena uvolní a cítí se v bezpečí, jde vše jak po másle. Do dvou hodin jsem porodila bez komplikací, epidurálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, plenky, vše je jinak k dispozici.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Anonymní 19.07.15 napsala :

Porod OK, profesionální i lidský přístup, hlavně PA Monika byla super. Horší byl pobyt na odd. šestinedělí, dětské sestry neochotné, neporadí a některé byly i arogantní.

Personál: MUDr. Bambasová, PA Monika Śvestková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše je k dispozici, stačí vzít jednorázové plenky, síťované kalhotky, oblečení pro dítě na cestu domů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - miamama 18.07.15 napsala :

Všem moc doporučuji, především jsem byla velmi spokojená s péčí porodního MUDr. pana Radka Valečka. Byl pohotový, při narození neváhal a odstranil pupeční šňůru, kterou byl malý obmotán, a poskytl mi možnost dát si epidurál a veškeré tlumící a otvírací tablety, které mi moc pomohly.

Moc doporučuji péči od tohoto mladého a šikovného lékaře!

Jinak je to všechno o penězích. Porodnice potřebuje finanční injekci pro výbavu pokojů a jistě bych rozšířila nabídku nadstandardů. Sestry byly také vstřícné a příjemné, a pokud měly jen malinko drsný tón, vůbec jsem se jim nedivila - je to tam extrémní nápor na nervy. Chci říct, že když bude maminka nešťastná a nepříjemná, bude tak vnímat i její okolí. Naopak když bude šťastná a veselá, budou k ní všichni také takoví. A hlavně bude mít spokojené miminko!

Personál: MUDr. Radek Valečko

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby byli šťastné, nic není důležitějšího. A domluvte si dopředu nadstandardní pokoj za 400/den - budete mít více klidu a soukromí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, ručník, kartáček a pastu… Nic víc není snad ani potřeba, sprcháč by se po porodu moc neměl.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 13.07.15 napsala :

Nejen o porodnici: žádné dlouhé psaní - jsem zkušená a zralá žena a přesto…
Břeclav je nejhorší nemocnice, kterou znám, ale je možné, že je to jen proto, že ty ostatní neznám. Lékařství jako takové není o zdraví. Bohužel. Vlastní zkušenost z Břeclavi:

1. porod: epidurál při porodu byl problém, vytáhnout jej ještě větší, šití bylo ponižující, neboť nějaká vrchní sestra řvala na sestru, která se učila na mně šít, a moje bolest a pocity nikoho nezajímali!

2. chirurgie - jednou směnou byla máma přivazována k židli, aby se o ni nemuseli starat, druhá na ni dohlížela a nechala ji volně (díky za to!).

3. dětské oddělení - během 2,5 dne 4× odběr krve ze žil - 2× z rukou a 2× z nohou u 6letého dítěte při laryngitidě (potřebovali plnit nějaké tabulky?), po 2,5 dnech odejít na revers - dítě naprosto zdrávo!

Pokud to bude možné, už nikdy nechci vkročit na půdu této nemocnice. Doufám, že to stihnu „kamkoliv“ jinam, a doufám, že to tam bude o trochu lepší.

Homeopatii a jakékoliv alternativní léčbě zdar! Asi budu zkoušet už jen tu. :-( Škoda!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnice ano, Břeclav ne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozum.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - sissy haslerka 19.06.15 napsala :

V pôrodnici Břeclav som rodila 30. 12. 2014 a musím tu napísať, že som bola nesmierne spokojná.

Keďže som prenášala 4 dni, ponúkol mi MUDr. Bambas, že mi pôrod vyvolajú. Toto som uvítala s úsmevom, že nemôžem byť tehotná večne. :-) Musím tu podotknúť, že MUDr. Bambas bol veľmi príjemný, ústretový ba dokonca žartoval, takže vôbec nerozumiem negatívnym názorom niektorých maminiek tu na internete. Vôbec sa ho nemusíte báť, je to skvelý lekár a aj skvelý človek, má srdce na pravom mieste, môžete mi veriť. :-)

Po tejto dohode nás spolu aj s ocinkom ubytovali rovno na pôrodnom sále (za čo vďačíme drobnej sestričke s tmavými vlasmi, ktorá bola tak zlatá, že nám „vybavila“ ubytovanie rovno na pôrodnom sále, inak by som musela ísť „na observaci“, kde ocinko byť nemôže) a tu som dostala infúziu. Bohužiaľ sa nič nedialo, tak mi infúziu odpojili s tým, že vyskúšame niečo iné. Bola mi podaná tabletka do krčka maternice a pôrod sa veľmi rýchlo rozbehol.

Rozbehol sa až tak rýchlo, že nášmu miminku padali ozvy – spomaľovalo sa jej srdiečko, v tom momente bol celý personál okamžite zmobilizovaný a pripravený na cisársky rez. Dokonca dobehla aj MUDr. Bambasová, ktorá mi pustila vodu. Keďže hral čas proti nám, museli mi urobiť asi 4× Hamiltonov hmat, aby som sa rýchlo otvorila, čo sa mi podarilo cca o hodinu (!) a mohla som svoje dievčatko porodiť prirodzenou cestou. Viem, že pôrod bol pre mňa dosť drastický a nesmierne bolestivý, ale nemali sme na výber. Vedela som presne, čo lekári robia a o čo sa snažia. So všetkým som súhlasila a snažila sa robiť všetko, ako mi poradili. Som nesmierne vďačná, že som mohla porodiť bez cisárskeho rezu. Aj dve deti predtým som porodila prirodzene a chcela som to tak aj teraz.

Musím tu napísať, že aj MUDr. zo Slovenska (meno bohužial neviem, myslím že Halászová alebo tak nejako sa volala), bola milá, upokojovala nás oboch a aj pôrodné asistentky boli zlaté. Na nikoho nemôžem povedať nič negatívne. :-) Po pôrode nám bolo umožnené naše dievčatko natočiť na kameru, takže dnes máme doma krásne zábery plačúceho dieťatka bezprostredne po pôrode, :-) je to nádherná pamiatka. Žiaden nástrih, žiadne holenie, nebolo mi robené nič, čo by som si nepriala alebo že by som o niečom nevedela. Jednoducho skvelý prístup skvelých ľudí. :-) Je to profesionálny tím lekárov a sestier s ľudským srdcom. :-)

Dve hodiny, ktoré ležíte na sále na pozorovaní po pôrode sme strávili všetci spolu, ocinko s bábätkom v náručí a verte, že to boli krásne chvíle. Po ubytovaní na normálnu popôrodnú izbu som aj „zabudla“, že som práve porodila. :-) Vôbec som necítila, že som po pôrode. Žiadna bolesť, len šťastie. :-)

Aj na oddelení šestonedelia boli aj lekári aj sestry superskí, radili čo a ako hoci som mala už 3.tie dieťatko. :-) Dokonca ma „všemi obávaný“ MUDr. Bambas ráno na vizite pochválil, že som to nakoniec dokázala :-D (veď práve vďaka ich starostlivosti som to dokázala).

Síce 4.té dieťatko už neplánujeme, ale ak by predsa len prišlo, určite by som išla znovu do Břeclavi. U nás takúto pôrodnicu nenájdem - a ak áno, tak je veľmi ďaleko. Pôrodnica je fakt blízko k nám, je skvele vybavená či už materiálne alebo personálne. :-) Našla som presne prístup, aký som si k pôrodu želala. :-) Môžete sa spoľahnúť, že sa o Vás postarajú tak, ako sa patrí. :-) Takže pôrodnicu môžem len odporučiť. :-)

Aby som nezabudla: určite si vezmite so sebou minerálku bez bubliniek a obyčajnú mliečnu čokoládu, nebudete tak vyčerpané a smädné. Treba piť. :-) To len u nás na slovensku piť nesmiete. :-(

Personál: MUDr. Bambas, MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vziať si svoje papučky aj také do sprchy, sieťkové nohavičky, ostatné Vám dajú pre bábätko jednorázové plienky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kartičku poistenca, tehotenskú knižku a prehlásenie o mene dieťatka, všetky informácie sú na stránke nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 07.02.15 napsala :

Rodila jsem v roce 2011.

Na příjmu diskuze s MUDr. Bambasem, který se choval spíše arogantně než jakkoliv jinak. Potom jsem ho už neviděla, předal mě PA Anně (nevím bohužel příjmení) se slovy, že si mě má raději převzít… Neměl tendenci cokoliv mi vysvětlit, když jsem se ptala, urazil se. Byla jsem ráda, že je pryč. PA byla příjemná, poradila, chovala se velice mile a porod byl díky jejímu chování pěkný, i když se dcerka narodila přidušená.

Po porodu jsem měla deprese, chodila po chodbách, sestry nic nepoznaly, nepomohly a nadaly mi, že ruším. Nerozlišuji, zda dětské nebo jiné… Pro mě prostě sestry.

S kojením se moc snažily pomoci, na přímou žádost o pomoc vždy reagovaly vlídně. Rozkojila jsem se pořádně až doma, to je asi normální. Deprese během roku přešly.

Určitě doporučuji nadstandard - pokoj s manželem, byla to pomoc.

Péči hodnotím také dobře. Pro mě hlavně byl v porodnici klid a ne jako v těch „fabrikách“ v Brně.

Bohužel porod je velice emocionální záležitost a ten koktejl hormonů potom taky není sranda, takže objektivní náhled stejně nedostanete. :)

Půjdu tam rodit znova. Lenka

Personál: MUDr. Bambas, PA Anička

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a nadhled. Nejste jediná rodička, porod bolí, na druhou stranu jste člověk!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Košili, pantofle, vodu, pleny pro dítě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Jitka Jarmarova 14.01.15 napsala :

V břeclavské porodnici jsem nastoupila 31. 12. 2014, kdy se pan doktor Bambas o mě staral, aby pomohl miminku na svět, kterému se moc nechtělo.

Pan Bambas byl báječný, vše mi pečlivě vysvětlil, jak vše bude probíhat. Jeho přístup byl velmi milý, příjemný a moc ochotný. Dělal vše, co mohl. Péče sestřiček na porodním na
nadstandardním pokoji byla super. Sestřičky byly moc hodně, milé, radily mi co a jak mám dělat. Porodní asistentka dělala vše, aby mi nic nechybělo, stále se starala jak se cítím, zda něco nepotřebuji. Nejbáječnější byla paní MUDr. Bambasová, která byla tak báječná, měla úžasný přístup, pomáhala mi, jak mohla, povzbuzovala mě. Díky ní jsem 1. 1. 2015 přivedla na svět svou holčičku Terezku.

Její poporodní péče neměla chybu. Je vidět, že svou práci dělá s láskou. A také si nemohu vynachválit péči sestřiček na šestinedělí. Stále se ptaly, zda máme všechno, pravidelně chodily na kontrolu kvůli nám i miminkům, vždy nám poradily, ukázaly, co máme dělat. Byly usměvavé, laskavé. Jinou porodnici bych ani nechtěla. Jsem šťastná, že jsem mohla přivést miminko na svět právě tady.

Personál: MUDr. Bambas a MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, protože v břeclavské porodnici se o vás dobře postarají. Doporučuji si vzít nadstandardní pokoj. Přítomnost partnera i v noci je veliká opora a máte soukromí a klid na přípravu porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papuče, kojenecké věci a rozepínací košile, víc látkových plen. Jinak zde dávají vše.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - b.barber 09.07.14 napsala :

Porodnici Břeclav mohu jen doporučit. Vstřícný a ochotný personál. Jelikož jsem tam ležela přes měsíc, znala jsem všechny sestry i doktory a s nikým nebyl problém. Dokonce i všemi tolik obávaný MUDr. Bambas byl na jedničku. ;) Velmi pěkné prostředí, i dostatečně zařízené (nemusela jsem táhnout tolik věcí, stačilo vzít balík plenek pod rameno).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - digitalka 15.05.14 napsala :

Já jsem v Břeclavě rodila 9.5.2014 a měla jsem plánovaná císař. Porod i péče naprostá spokojenost. :) Doktor Bambas, doktorka Bambasová opravdu profíci ve svém oboru. Sestry na šestinedělí ochotné, milé i porodní asistentky. Za nás naprostá spokojenost. :) Jen trochu mě zaráží chování sester na novorozeneckém, moc nepomáhají, skoro o nich nevíte, že tam jsou. Měla jsem problémy s kojením, každá mi řekla něco jiného. Tohle jediné nás mrzí.

Personál: Bambas, Bambasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, vložky, plenky a ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - gaaabule 27.02.14 napsala :

Rodila jsem zde před 14 dny a ač jsem měla ve finále zkomplikovaný porod (to doktoři nedokázali ovlivnit), tak jsem byla velmi spokojená jak s personálem na porodním sále, tak se sestřičkami a doktorkami na šestinedělí a oddělení novorozenců. Jména si nepamatuji, střídá se jich tam opravdu hodně, ale nenastala jediná situace, kdy by mi někdo nevyšel vstříc, neporadil, nepomohl, ať to bylo xkrát přes den nebo uprostřed noci.

Rodila jsem 5 dní po termínu, takže jsem co dva dny jezdila kontrolně na ozvy a tudíž jsem se setkala asi se všemi doktory - vyšetřoval mě i zde v diskuzi několikrát zmiňovaný a obávaný doktor Bambas. Nemůžu na něj říct půl slova. Bylo znát, že má za sebou několikaletou praxi, ví co dělá, asi bude trochu rázný, ale nevidím v tom problém. Stejně tak doktorka Bambasová a ještě další dvě, jedna Slovenka a jedna mladá tmavovlasá s ofinkou - ta mě rodila.

Krásně mě naučili kojit, i když mi to ze začátku moc nešlo, pořád jsem se ptala o radu a pomoc a nakonec jsem odjížděla plně kojící.

Shrnutí: za mě 100% spokojenost, příště tam pojedu rodit zase.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na všechno se ptejte, klidně několikrát, nebojte se přijít za sestrou, když je vám ouvej i uprostřed noci (moje zkušenost).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, kartičku pojišťovny, oddací list, rozhodnutí o volbě jména, rodinnou anamnézu, svoje pití - neperlivou minerálku, hroznový cukr k porodu, tatínka. :) Hygienické potřeby, měkký toaletní papír, 3 ručníky, jednorázové kalhotky, poporodní vložky, pro miminko mají v nemocnici vše erární (kromě jednorázových plenek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Simouna 08.01.14 napsala :

Rodila jsem v Břeclavi 2.1.2014. Byl to můj druhý porod a i přesto jsem do porodnice odjížděla plná obav z toho, co mě čeká. Nicméně byla jsem velmi příjemné překvapena, jak zkušené porodní asistentky dokáží pomoci i po psychické stránce téměř hysterické rodičce. Samozřejmě v ten moment, když všechno bolí, vám to tak nepřijde. Snažila jsem se poslouchat jejich rady a díky tomu porod nakonec velice rychle postupoval a proběhl hladce.

Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém byly úžasné sestry a nemohu zde vytknout vůbec nic. Z jedné věci jsem ale byla v šoku, když jsem viděla náplň práce sester ze šestinedělí během víkendu. Myslím, že tato skutečnost znehodnocuje jejich vzdělání a motivaci k práci samotné. Vzhledem k tomu, že ani trochu nevidím do chodu nemocnice, nejsem schopna ani soudit, proč s touto situaci vedení nemocnice něco neudělá.

Personál: Porodní asistentky Hany

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat a snažit se nebát se.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - mischelll9 09.12.13 napsala :

V Břeclavi jsem rodila poprvé, ale jako druhorodička. První jsem rodila v Kyjově. Podle mě je teda Břeclav mnohem lepší.

Chování všech PA i doktorů super. Velice dobře jsem byla informovaná o průběhu porodu. PA se hodně snažila pomoct od bolestí, což v Kyjově teda vůbec. Porodní sál je mnohem lépe zařízený než v Kyjově. Manžel tam byl celou dobu se mnou a i pro něho to byl super zážitek. U porodu v Kyjově byl také, ale byla to hrůza. Takže za mě opravdu Břeclav.

Na oddělení šestinedělí také super sestry, jak dětské, tak z gynekologie. Jídlo v nemocnici klasika, jako všude jinde.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 01.12.13 napsala :

V pátek nás pustili z břeclavské porodnice, tak se jdu podělit o svoje zkušenosti. Byla jsem druhorodička - první porod v Brně na Obilňáku, kde jsem byla spokojená. Ale pokud bych se měla rozhodovat, kam pojedu rodit potřetí, určitě to bude opět Břeclav.

Všichni se chovali velice profesionálně, o svém stavu jsem byla dobře informovaná, porodní asistentky bez chyby. Na oddělení šestinedělí to samé. Pohoda, klid, no prostě neměla jsem si na co stěžovat. Jen jednou jsem viděla, že byla porodní asistentka nepříjemná, a to na maminku, která kouřila. :(

Personál: MUDr.Bambas, MUDr.Valášek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Být v klidu, nestresovat se a poslouchat rady porodních asistentek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plínky, toaletní papír, osobní hygienické potřeby, ručník, přezůvky. Jinak bylo vše k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - nenet 10.11.13 napsala :

V Břeclavi jsem rodila své druhé dítě v dubnu 2013.

Nejhorší zážitky mám s MUDr. Pšeničkovou, kterou jsem na první kontrole v den termínu požádala předem, ať mi nedělá Hamiltonův hmat a tím jsem se zřejmě zařadila mezi přemoudřelé rodičky, které budou dělat potíže. Takže byla pak nepříjemná a vyšetření od ní mě dost bolelo. Odbyla to slovy: „Porod bolí“. Vše konzultovala s MUDr. Lukášovou, která se taky netvářila zrovna mile, ale alespoň byla při vyšetření daleko citlivější.

Měla jsem porodní plán, napsaný velmi slušně a z vlastní hlavy, ale při příjmu mě jedna PA nařkla, že to mám z internetu, přitom jsem se tam snažila zohlednit zkušenosti z prvního porodu v Brně v roce 2010.

Samotný porod proběhl hladce a byl to skoro příjemný zážitek - asi i proto, že jsem v tu chvíli byla na porodním oddělení úplně sama, všude byl klid a nikdo nikam nespěchal. Porodní asistentky byly výborné, bohužel si nepamatuji jejich jména.
Porod ale super.

Poporodní péče výborná. Na oddělení šestinedělí jsem měla klid, nejspíš proto, že jsem byla druhorodička, ale cokoli jsem potřebovala, tak vždycky zařídili.

Personál: MUDr. Lukášová, MUDr. Pšeničková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Věci podle jejich seznamu. Toaletní papír, 2 - 3 látkové plínky (čtverce), stalo se, že za mého pobytu na šestinedělí došly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - elishia 07.11.13 napsala :

V porodnici Břeclav jsem rodila poprvé v říjnu 2013 a určitě bych zde rodila znovu. Přenášela jsem týden a porod byl vyvolávaný. Musím pochválit velice příjemný personál. Sestřičky i doktoři několikrát denně přišli na pokoj, zkontrolovat a zeptat se, zda je vše v pořádku. Porod byl bezproblémový, porodní asistentka paní Švestková byla velmi milá a trpělivá, MUDr. Bambasová naprosto profesionální a šikovná. Sestřičky z šestinedělí pomohly, poradily, ukázaly a předvedly, jak s miminkem.

Personál: MUDr. Bambasová, PA Švestková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat rady porodní asistentky, nebát se a vše proběhne v klidu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dětské plenky, jednorázové kalhotky, přezůvky, toaletní papír, ručník/osuška.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - ivma6 28.10.13 napsala :

Opravdu výborná porodnice, rodila jsem zde podruhé, poprvé před třemi lety a rodila bych zde zas. Přístup personálu na porodním, novorozeneckém a hlavně na oddělení šestinedělí super. Za celý týden jsem nenarazila na nepříjemného člověka, všichni byli moc milí, přátelští a ochotní pomoci. Nechápu zdejší negativní reakce na personál, myslím, že je to o tom, jak se člověk chová k nim, tak se chovají oni k vám. Měla jsem CS, u porodu byli MUDr. Bambasová, MUDr. Bambas a ještě nějaký mladý sympatický doktor (příjmení začínalo na T) - všichni na jedničku s hvězdičkou! :-)

Personál: MUDr. Bambasová, MUDr. Bambas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, dětské plenky, vlhčené ubrousky, toaletní papír. Vložek i nočních košil bylo dost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Chazmed 25.09.13 napsala :

Vlastně jsem se zaregistrovala právě kvůli tomu, abych mohla sdělit svoji velmi čerstvou zkušenost s porodem v břeclavské porodnici. Rodila jsem o pět dní dříve před termínem, z důvodu bílkoviny v moči, vyššího tlaku a podezření na preeklampsii. Porod mi vyvolávali. Do poradny jsem chodila k paní doktorce Pšeničkové, která často konzultovala s panem doktorem Bambasem. Oba mohu jen doporučit. Pan doktor Bambas je skutečný odborník, někdy se chová poněkud svérázně, ale je z něj cítit letitá zkušenost, což je pro maminu opravdu důležité, zvlášť pokud jsou komplikace.

Pro nepostupující porod bylo těhotenství ukončeno akutním císařským řezem. Celkovou péči a přístup veškerého personálu hodnotím velice kladně, porod jsem měla komplikovaný, dítě dostalo infekci, ale i přesto se nám podařilo díky ochotným dětským sestrám, že plně kojíme.

Všem, kteří váhají, zda si vybrat porodnici v Břeclavi, mohu za sebe s čistým svědomím říct, že pokud bych znovu rodila, půjdu bez obav právě sem.

Personál: Pšeničková, Bambas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázově dětské pleny, poporodní vložky a jednorázové kalhotky, dva ručníky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Petra Bártková 13.08.13 napsala :

Porodnici mohu jen doporučit. Rozhodovala jsem se, zda budu rodit v Břeclavi, jelikož jsem se zde nedávno přestěhovala, nebo v Brně či v mém rodišti, kde mám svého gynekologa a známé lékaře. Po absolvování předporodního kurzu, jenž nemocnice v Břeclavi nabízí, mě přednášející MUDr. Bambas svým projevem natolik přesvědčil, že jsem nakonec zvolila porodnici v Břeclavi.

Jelikož jsem měla těhotenskou cukrovku, rozhodli jsme se pro vyvolání porodu v mém termínu. Nemohu si na nic stěžovat, přístup personálu od vyšetřujících lékařů až po zdravotní sestřičky byl bezchybný. I když měli v nemocnici celkem napilno, věnovali mi velkou péči a snažili se mi vždy pomoct a ulevit mi, i když jsem měla bolesti a už se mi moc nechtělo spolupracovat, natož někoho poslouchat. :-)

Rodila mě paní doktorka MUDr. Pšeničková, k níž jsem docházela i na předporodní vyšetření (taktéž mě kontrolovali MUDr. Bambas, MUDr. Bambasová a mladý pan doktor). Byla jedinečná a obdivuji ji i porodní asistentky, že dokáží být tak milé a profesionální, i když jim tam mamča řve, že jí dýchat prostě nejde, tak jak chtějí a ať už toho prcka vytáhnou. :D

Co můžu doporučit je nadstandard jak porodní, tak na šestinedělí, pokud máte rádi soukromí.

Co se týče oddělení šestinedělí, taktéž bez chybičky, péče o mě i malou byla úžasná a kdykoliv jsem něco potřebovala, a to i v noci, kdy jsem nevěděla, co s malou či natékajícími prsy, sestřičky mi ochotně pomohly či poradily.

Na porodnici v Břeclavi mám opravdu dobré vzpomínky. Co se týče stravy, tak ta je klasická - taková školní jídelna. :-) Ale doporučuji ať Vám třeba příbuzní vezmou občas něco dobrého na zub.

Personál: MUDr. Pšeničková, MUDr. Bambas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vezměte si pouze to, co je v manuálu nemocnice v Břeclavi. Navíc jsem měla vlhčené ubrousky pro malou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - bambina.evelina 12.07.13 napsala :

Personál u porodu byl skvělý, žádný epidural ani nástřih díky bohu nebyl zapotřebí. Jména si nepamatuji, starší tmavovlasá porodní asistentka a lékařka mladá černovláska. Porod proběhl velmi rychle, během 3 hodn byla dcerka na světě.

Na oddělení šestinedělí mi sestřičky ochotně se vším pomáhaly, zodpověděly mi všechny dotazy, kterými jsem je zaplavovala.

Co bylo šílené, byla strava, to ale nelze připisovat na vrub porodnici. Hrůza děs, doporučuji požádat návštěvy o nějaké poživatelné jídlo z domu, nebo budete hladovět. Ovoce, zelenina v nemocničním jídelníčku úplně chybí. A pak chtějí, aby šel člověk na velkou. Raději jsem řekla, že jsem byla, než nějaký čípek či projímadlo.

Ani ten MUDr. Bambas není zas tak hrozný. Je to chlápek, který dělá svou práci léta a upadl do rutiny, tedy jsem od něj ani empatii nečekala. Ale bát se ho nemusíte. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nepřemýšlet nad průběhem porodu dopředu, zbytečně se neděsit. Spolupracovat s porodní asistentkou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny, vlhčené ubrousky, noční košile, vložky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 05.06.13 napsala :

Do téhle porodnice by mě nikdo už nikdy nedostal, byl to děs. Porodní asistentka (bohužel si nepamatuji jméno) byla nepříjemná, nic mi nebyla schopná říct, co dělat, ani jak bude porod pokračovat. Chovala se příšerně, jak kdyby ji obtěžovalo to, že musí něco dělat. Zato pan doktor Bambas byl velmi příjemný a hodný a paní doktorka mladá Slovenka) byla také strašně fajn. Nakonec mě odrodila ona, jelikož jsem odmítla dál spolupracovat s porodní asistentkou.

Na šestinedělí už to bylo lepší, ale moc si nás tam nikdo nevšímal.

Příště bych určitě volila jinou porodnici, jelikož jsem rodila skoro 2 dny a každý mě tak akorát přehlížel a nestaral se, jak mi je nebo jestli porod nějak postupuje. :-(

Personál: MUDr. Bambas

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumové boty (nejlépe crocsky), hema gel po porodu a dětské pleny (ty vám nedají ani jedny).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Michcha 01.05.13 napsala :

Moje zkušenost z porodu v lednu 2013 (prvorodička):

Příjem - příjemný, u sepisování papírů jsem si mohla chodit, vyšetření standardní.

1. doba porodní - vše v pořádku, PA radily vhodné polohy k rozdýchávání kontrakcí, monitory v relativně přijatelné délce.

2. doba porodní - ocenila bych citlivější přístup, nedařilo se mi správně tlačit a lékařka se mě snažila „motivovat“ poněkud neštastně výroky typu „maminka už se konečně začne snažit“. Komunikace byla spíše horší - např. že mě budou stříhat si řekly mezi sebou, ale ne přímo mně, pokyny dávaly velmi tiše, takže mi je musel manžel tlumočit. Porod skončil čištěním v celkové narkóze, manžela nechaly s novorozeným synkem čekat na chodbě, než se probudím, a nevysvětlily mu, co se děje.

Odd. šestinedělí - spíše laxní přístup, personál vetšinou příjemný, ale rozhodně se nikdo nepřetrhl. Na to, že se porodnice pyšní titulem „baby friendly“, bych čekala trošku více péče. Např. se mi na přebalovacím pultíku objevila umělá výživa, aniž by mi k tomu kdokoliv cokoliv řekl. Po mém dotazu, mi sestra řekla, že syn málo přibírá. Nevěděla jsem, jak se stříkačkou krmí, vysvětlila mi to, a když se mi to nepovedlo, a šla jsem ji požádat o pomoc, odmítla se mnou jít, jen mi to vysvětlila znovu stejným způsobem. Také to, že většina dětí odchází z porodnice plně kojených, není z velké části jejich zásluha. Kdyby se u mého pokusu kojit neocitla sestra náhodou, nikdo by mi s tím nepomohl.

Myslím, že břeclavská porodnice patří mezi průměr - rozhodně by to šlo ještě mnohem hůř, ale trošku víc aktivity a komunikace ze strany personálu by určitě nebylo na škodu. Kladně hodnotím příjemné prostředí porodních sálů i pokojů na šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít se do porodnice podívat. Pokusit se při nástupu vyjednat si, aby s vámi u porodu o všem mluvili. Sám od sebe vám toho na šestinedělí nikdo moc neřekne - nebojte se ptát, pokud budete něco potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mléčnou čokoládu k porodu. Porodní vložky (základ tam je, ale při silném krvácení nevystačí), nafukovací kruh, ovoce. Pro mimčo jen plenky a vlhčené ubrousky. Noční košili ani župan jsem nevyužila (košile mají, na župan je tam vedro).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - sibi 25.03.13 napsala :

Rodila jsem 25.12.2011

Po prasknutí vody jsem dojela v tento den v 3/4 kalhotách (všechny jsem si promočila odtékající vodou) o 13:30. Denní směna byla taková nepříjemná, chápala jsem, že chtěli být radši doma a k tomu moje požadavky, že nechci nic podpůrného - oxytocin, nic proti bolestem. Doktor Bambas hrůza pomlčet, ale přijali mě s tím, že tento den rodit nebudu, malá je nahoře a já zavřená.

Přeměnila se směna na večerní, super ženské a jak kdyby to tělo vycítilo se mi pomalu rozjel porod. Bohužel si jejich jména nepamatuji, ale zvládli jsme to za necelé tři hodiny. Doktor Bambas došel až po odrozené placentě překontrolovat poranění a pochválil, že to nečekal.

Na oddělení šestinedělí také super. Jediné co se mi nelíbilo, že malá se narodila hodinu před půlnocí, ale ráno po vizitě byla braná jako den staré dítě, večer už po mně chtěli kojit. Bylo to dost stresující, ale nakonec jsme se rozkojili až po nějakých 40 hodinách po porodu.

Personál: MUDr. Bambas Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 15.03.13 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 2× a vždy císařským řezem a byla jsem celkem spokojená.

Pouze při 1. porodu (bylo to v létě) byl nedostatek personálu z důvodu dovolených, příliš mnoho rodiček a tak sestry občas nestíhaly a sem tam jim pak ujela trošičku ostřejší poznámka. Když jim pak opadl stres, tak byly v pohodě.
S lékaři jsem byla moc spokojená. Na první pohled bylo vidět, že velmi dobře vědí, co dělají.

Jediné, co mě ještě mrzelo, že při 2. porodu již nechodila rehabilitační sestra a neradila, jak cvičit. Dostali jsme jen cvičení na papíře, ale to bylo pro normální porody a z dřívějška jsem věděla, jak cvičit. Tak jsem zjistila, že pro rodičky císařským řezem tam jeden, a to velmi důležitý, cvik chybí. Bylo to na břicho, aby jizva nevtáhla do těla a břicho bylo co nejdříve jako dřív.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ty co budou rodit císařským řezem jako já, vemte si s sebou mléčnou cokoládu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Talunka 13.03.13 napsala :

Rodila jsem 5.3.2013.

Na příjmu byla velmi fajn PA Jankovičová. Ošetřující gynekolog Dr. Bambas byl horší. Děsila jsem se toho, co jsem tady četla za reakce na jeho maličkost - jak je neomalený, hrubý a nemá rád rodičky, co hodně přiberou. Já tedy mohla být mezi „oblíbenými“, ale bohužel. Přes začínající bolesti do mě hrábl jako do nákupní kabele. Byl sice vtipný, ale poprvé řekl, že to ještě nebude. Po druhém hrábnutí mi snad udělal Hemiltna - ale to opravdu nevím. Prostě to bylo tak nepříjemné, že jsem vyjela na koze nahoru tak, že mě museli sestřičky přidržet za nohy.

Na tzv. hekárně jsem se dlouho neohřála, rovnou mě šoupli na porodní sál. Moc mi pomohla upřímnost PA, když mi říkala, co všechno budu prožívat, že to, co prožívám teď, nic není. Měla pravdu!

PA u porodu byly moc fajn,i když jsem asi trochu zlobila. Poslouchejte je! Pak mi nevyšla placenta, byla přirostlá. Tak byla povolaná paní MUDr. Bambasová - velmi příjemná dáma a odbornice.

Na šestinedělí byli všichni hrozně fajn! Velký sympaťák byl mladý pediatr - jméno bohužel nevím. Jen si neodpustím poznámku, že by se mohli dětské sestry -aspoň dvě- shodnout na koupání a těch věcech kolem miminek. Každý den něco nového a jinak dělat.

Mohli i trošku více zdůraznit, že máme začít cvičit a ležet na břiše - dle pokynů, co nám dali na papíře. Mě se totiž špatně stahovala děloha - asi díky tomu zákroku. A na kontrole na mě opět MUDr. Bambas vyjel, že si za to můžu sama, protože necvičím atd. Prostě dost neurvale mi oznámil, že je to špatně a do budoucna bych měla problémy atd. Já povzbuzená hormony plakala, což ho vůbec nerozhodilo. Po dvou injekcích se mi to zatáhlo a byla jsem v pořádku k propuštění.

Byla tam i jedna paní/slečna doktorka Slovenka, která byla strašně fajn. Chodila pak na odpolední vizity.

Prádla, vložek, erár pro mimčo bylo dostatek. Neustále se sestřičky staraly.
Jídlo-nic moc, zachránilo mě mlsání od návštěv.

Personál: MUDr. Bambasová, PA Jankovičová, MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Oznámit návštěvám, ať vám nosí k pití džusy s vlákninou. Bylo to k nezaplacení!:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumové boty typu Cross, min. 2 osušky, intimní vlhčené ubrousky, pro mimčo něco na promazání-to co vám dají je eee, pleny typu new born, Bepanten, toaletní papír.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Anonymní 12.12.12 napsala :

V břeclavské porodnici jsem rodila v září 2012. Byl to můj druhý porod a byl vyvolávaný stejně jako první (rodila jsem tenkrát v Brně Bohunicích).

Pro mě byl druhý porod naprostá katastrofa, hlavně přístup porodních asistentek. Měla jsem dvě (jelikož tam nikdo jiný nerodil), jména neznám. Podle mě očekávaly, že když jsem druhorodička, tak jednou zatlačím a mimi bude venku. Jenže tak jednoduše to nešlo. Místo aby mě povzbudily, na mě začali hulákat, že se málo snažím, že to není možné, abych už nemohla a že to za mě nikdo nevytlačí. Deptaly mě tam celou dobu, že jsem se až rozbrečela.

Když už bylo mimi venku a manžel řekl,že je na mě hrdý, tak ta jedna porodní asistenka na něj vyštěkla, že nemá být na co hrdý, že jsem se vůbec nesnažila tlačit a že mi přeje ,aby mi mimčo celé noci probrečelo alespoň dva roky. :-( Nakonec mi ještě řekla, že kdybych pořádně tlačila, nemusely by mě sešívat. Byla jsem z toho totálně mimo, natolik vydeptaná, že jsem pořád brečela.

Na šestinedělí byly ženské i dětské sestřičky úplní andělé. Nemůžu si stěžovat na jednu jedinou. Po tom, co mě porodní asistentky tak vydeptaly, jsem neměla vůbec mléko. Ne a ne mi naskočit. Paní, co se mnou byla na pokoji, byla po císařském řezu a měla mléko hned a já ne. Naskočilo mi až čtvrtý den po porodu. Vůbec mě nenutily do příkrmu. Pro miminko mi daly glukozu a čekaly, jestli mlíčko naskočí. Jen se divily, že mi to trvalo tak dlouho. Já věděla svoje. Pořád jsem měla před očima ty protivné asistentky, které mě tak stresovaly u porodu!

Pokud porovnám porod v Břeclavi a v Brně, tak na 100% Brno! V břeclavské porodnici se mi líbil přístup na novorozenecké, i veliké a prostorné pokoje, ale porod ne! Proto se nedokážu rozhodnout, kterou porodnici bych doporučila.

Personál: MUDr. Bambasová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky, plenky, oblečení pro miminko. Pro maminku pantofle do sprchy, toaletní papír.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - Denisa313 14.11.12 napsala :

V Břeclavské porodnici jsem rodila v říjnu 2012.

Na porodní oddělení si nemůžu stěžovat, měla jsem zrovna příjemné sestřičky. Jediné co mi bylo líto, tak že přítele okamžitě poslali domů, a já tam musela zůstat 16 hodin sama, a to jsem tam byla jediná rodička na celém oddělení, tak nechápu proč. Porod byl sice dlouhý, ale pan doktor Bambas a paní doktorka (omlouvám se, nevím jméno, jen že byla cizinka:)) se o mě i prcka pěkně starali a porod dopadl dobře. Malého jsem hned po porodu dostala k sobě a šikovná paní doktorka začala se šitím.

Po dvou hodinách jsem byla z porodního sálu i s maličkým převezena na šestinedělí, kam už bych se vracet nechtěla. Přístup dětských sester byl hrozný, všechno jsem se ze začátku musela učit sama, od přebalování až po přikládání. První dva dny mi nikdo nic neřekl, ale když si postěžujete, jde nakonec všechno. Ale na štěstí poslední dva dny tam byly dětské sestřičky hodné, ale vadilo mi, že každá sestra říkala o koupání, vážení miminka a všech věcí okolo úplně něco jiného, takže každý den se pořád něco měnilo. Spokojená jsem tam byla jen s ženskýma sestřička.

Co se týče hygieny, tak to bylo špatné!! Ráno přišla uklízečka s jednou hadrou, kterou utřela úplně všechno :-!, o sprchách raději nemluvím, to mě na nemocnici hrozně vadilo!!! Oblečení pro miminka taky hrůza, jediné co jsem dostala tak byly košilky na kterých chyběly šňůrky na zavázání a na každém druhém díra!! Vložek a drogérky pro malého jsem dostávala jak jsem si řekla, takže ty už bych nepřibalovala :)).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro maminky plovací kruh, pantofle do sprchy, čaj, intimní sprchový gel, jednorázové poporodní kalhotky.

Pro miminko plenky a vlhčící ubrousky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Akrim84 10.09.12 napsala :

V porodnici jsem rodila v srpnu 2012 a byla jsem maximálně spokojená, možná to bylo i tím, že jsem měla porod opravdu rychlý…

Při příjezdu jsme vyplnili papíry, porodní asistentka se mě ptala jestli mám nějaké přání k porodu, dr. mě vyšetřila, pak jsem dostala klistýr na který se ptali jestli chci a odešla jsem na porodní sál i partnerem, já zapadla do sprchy a vyšla za hodinu, kdy mi přišli natočit monitor, asistentka mě znovu vyšetřila, píchla vodu a za pár minut už byla malá na světě.

Po porodu mě vyšetřila dr., trošku zašila a pak už jsme si užívali chvilky s malou a přítelem. Během poporodních dvou hodin sem tam přišla asistentka se podívat jestli moc nekrvácím. Jinak do porodnice jsme přijeli v 22.30 a v 00.25 už byla malá na světě :).

Jinak šestinedělí taky maximální spokojenost, jak s ženskýma sestřičkama, tak se sestřičkama z novorozeneckého. Opravdu si nemám na co stěžovat a pokud budu znovu rodit, tak jedině tady :).

Personál: MUDr. Bambasová, porodni asistentky bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandardní porodní sál, je to úžasné být po porodu celá rodina pohromadě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro mimčo, vložek, stejně jako všeho ostatního byl dostatek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Mína13 13.08.12 napsala :

V břeclavské porodnici jsem rodila letos v lednu a byla jsem naprosto spokojená.
Měla jsem trochu strach z Dr. Bambase, o kterém jsem slyšela příšerné zkazky o tom, jak nemá rád staré nebo tlusté matky. A jelikož jsem jak stará, tak tlustá, tak jsem se hrůzou orosila, když jsem při nástupu do porodnice zjistila, že má službu.

Ale! byla jsem velmi příjemně překvapená! Pan doktor Bambas byl velice milý, měl profesionální přístup a byl opravdu velmi příjemný.
Dále bych ráda pochválila porodní asistentku p. Švestkovou, která se mnou byla celou dobu mého porodu a je to opravdu anděl. Úžasně empatický člověk a veliký profesionál! Kéž bych u dalšího porodu natrefila opět na ni.
Celý porod jsme zvládly spolu a pan dr. Bambas potom přišel jen nastřihnout a sešít. Necítila jsem ani nastřižení a ani sešití. Nastřihl mě tak úžasně, že jsem měla jen 3 stehy a sešitá jsem byla tak kvalitně, že jsem už pár hodin po porodu mohla v pohodě sedět.

Jediné co bych maminkám doporučila je, vzít si k porodu vlastní noční košili nebo maxitriko… v době, kdy jsem tam byla já, zrovna neměli dostatek prádla.

Co se týče oddělení šestinedělí, tam si taky nemůžu na nic stěžovat… měla jsem sice nadstandard, ale věřím že i ostatní pacientky na standardních pokojích měly stejnou péči jako já. Sestřičky byly ochotné a příjemné. Doktoři z dětského taky. Prádla pro mimi bylo dost. Jen teda doporučuji vzít si s sebou nějaké dupačky pro mimi. Dávají totiž jen plátěné košilky a zavinovačku.

Protože jsem neměla mléko a nemohla tudíž kojit, tak mi sestřičky nosily pro mimčo malé Nutrilonky, kdykoliv jsem potřebovala. Na pokoji byl připraven košíček s kosmetikou, teploměrem, vatičkami atd. pro miminko, takže není nutné si brát kosmetiku s sebou.

Co se týká prádla pro maminky, tak s tím zkušenost nemám, měla jsem vlastní noční košile, stejně tak jako toaletní papír a vložky, které ale, jak jsem si všimla si ostatní maminky u sestřiček normálně fasovaly.

Postýlky v porodnici byly vybaveny monitory dechu, které se zde dají za poplatek zapůjčit i domů, čehož jsme využili a půjčili si jej na půl roku (půjčovné je 150 Kč na měsíc). Po půlroce se dá doba výpůjčky prodloužit (čehož jsme taky využili a půjčili si jej ještě na dalšího půl roku).

Tak to je v kostce asi tak všechno na co jsem si vzpomněla. A ještě jednou: Břeclavskou porodnici můžu všem maminkám UPŘÍMNĚ DOPORORUČIT!

Personál: MUDr. Bambas, PA p. Švestková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

  1. vůbec ničeho se nebát a věřit dr., sestřičkám a PA
  2. u porodu poslouchat PA na slovo… mně se to osvědčilo, poslouchala jsem jako hodinky a celý porod trval od první kontrakce 2 hodiny!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

  • pro maminku: noční košili nebo maxi triko k porodu (někdy je na porodnici nedostatek košil), toaletní papír.
  • pro miminko: dupačky nebo overalky (v porodnici dávají jen plátěné košilky), jednorázové pleny, vlhčené ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Bambulka17 07.08.12 napsala :

Milé maminky nebo těhulky,

ráda bych vám napsala mou zkušenost s porodnicí v Břeclavi. Vůbec na nic si nemůžu ani v nejmenším stěžovat. Rodila jsem císařským řezem - maličká byla otočená koncem pánevním a navíc si seděla na nožičce, takže to jinak nešlo.

Personál byl naprosto úžasný, stále mě všichni uklidňovali ať se ničeho nebojím, byli hrozně milí.

Pan doktor Bambas byl bezvadný, celou dobu operace si se mnou povídal, takže porodnici můžu jedině doporučit.

Další miminko budu určitě zase rodit v Břeclavi.

Personál: MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se ničeho nebojí, odměna za porod v podobě miminka vám absolutně změní život tím nejkrásnějším možným způsobem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, vložky do podprsenky, ručník, mýdlo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - xenaR 30.07.12 napsala :

Porodnici Břeclav mohu jen doporučit.

Jak na monitorech, tak na porodním sále a na šestinedělí byli velice milí a příjemní, když jsem něco potřebovala hned mi vyhověly.

Jak tu některé psaly že dr. Bambas je hrozný a že nemá rád, když hodně přiberete tak opak je pravdou. Na mě byl příjemný i když jsem přibrala 30 kg :o).

Akorát jedna špatná zkušenost mé spolubydlící, nechtěla kojit kvůli bolestem bradavek a jedna sestra se do ní pěkně obula ale jinak ostatní říkaly, že je to každého věc jak se rozhodne.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřit doktorům a porodním asistentkám, udělají opravdu všechno proto aby byl porod a pobyt v nemocnici příjemný :o).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně toaletní papír aspoň 3 ks, plenky a ubrousky pro miminko. Jinak čaj, vložky a prádlo na maminky a miminka jsou stále k dispozici, včetně kosmetiky na miminka.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Lucka beruska 13.03.12 napsala :

Původně jsem měla rodit v Brně-Bohunicích. Když na mě přišly kontrakce jeli jsme tam až z Hodonína. Pěkně mě odpálkovaly a řekli, že se vůbec neotvírám a mám jen poslíčky. Cestou z Brna mi kontrakce začaly pěkně sílit, tak jsme jeli rovnou do Břeclavi. Tam si mě nechali a dali na hekárnu. Každou chvíli nás kontrolovala PA a ptala se jestli něco nepotřebujeme. K dispozici byl míč a sprcha.Porod jsem měla rychlý a porodní asistentka byla moc fajn a hodně mi pomáhala. Po porodu mi dali malého hned na bříško a pak ho šli umýt a obléct. Můj muž všechno dokumentoval :) Měli jsme s malým klid. Kojení nijak nehrotili. Rozhodla jsem se nekojit, protože jsem brala léky a už jsem s nimi kojit nechtěla. Byly k tomu velmi ohleduplní a dávali mi na pokoj UM a lahvičky a chodili se mě ptát zda ho mám dostatek jestli nepotřebuji. Byl tam úžasný klid a byla jsem celkově moc spokojená :)K dispozici bylo na vozíku mléko a pečivo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nějaké žabky do sprchy, protože je společná pro 2 pokoje, doporučuju si vzít plovací kruh pro děti je malý a ve sprše je židle na kterou si kruh dáte a sprchování je pohodlné,oblečení pro miminko (měla jsem své vlastní overálky), jednorázové podložky pod

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko,jednorázové kalhotky (nejlepší mají v DM Jenna), porodnické vložky,nějakou sladkost- po porodu se bude vážně hodit :) sprchový gel a já měla i toaletní papír pro jistotu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Sarofinka 18.02.12 napsala :

Rodila jsem v lednu 2012. Pak doktor čekal na silvestra, ale my co víme, kdy jsme mimiska udělali jsme čekali 4.1. Příroda je mocná čarodějka, protože bolestijsem chytla opravdu 4.1. V porodnici me vyšetřoval dr. Bambas a můžu říct, že přístup super. Moc příjemný pán.Na to jak po něm všichni šlapou, my jsme byli spokojeni.Nadmíru. Asi se dobře vyspinkal:o) Na porod jsme přijeli v jedenáct večer bolesti po 3 -5 minutách. Sestry se tvářili, jak kdyby tam byly první směnu, vůbec mi jako prvorodičce neporadili co je lepší, jen se mě ptali, jestli chci být ve sprše nebo ležet nebo ve vaně. Jako přístup super, ale místo rady se mě jen ptali. Asi se jim ani doktorce rodit moc nechtělo, protože mi ve tři píchli vodu a ve finále až jsem měla bolesti po dvou minutách asi dvě hodiny, tak mi řekli ať si lehnu. O půl šesté ráno! Jak jsem předpokládala, rodit se jim nechtělo. Ráno se vyměnily směny a nová porodní asistentka p. Voglerová hned věděla co se mnou. Než jsem se rozkoukala malá byla venku. Prostě stačilo dobře poradit a pomoct a malá byla po 5 minutách venku. Dr už se viděla za deset min sedm doma a strašně si chtěla předávat směnu a hrozně se jí nelíbilo, že porodní asistentka řekla, že do sedmi bude malá venku a tak se i stalo. No jo, zdržování a vyplňování papírů. Když meli tak krásnou noční. Rodila jsem jen já a na mě se chodili po hodinách jen mrknout. Tak co by se na poslední chvíli namáhali. Abych to zhrnula. Nebýt asistentky Voglerové tak jsem rodila ještě dvadny, jelikož sestry na noční mi tak dobře radily, že jsem ty dvou minutový kontrakce po 3 hodinách utrpení zase ztratila a už jsem neměla skoro žádný. Asistentka rozhodně věděla co dělá a strašně mi pomohla. Po porodu jsem byla ůplně v pohodě. Zvládli jsem to bez nástřihu a za 5 minut. Nebýt této sestřičky, tak bych byla hodně zklamaná.

Takže jsem byla ve finále spokojená, ale záleží opravdu na jakou směnu narazíte.

No a toaletní papír i na nadstandartní pokoj s sebou. To asi ani nebudu komentovat. Protože toaleťák ve zdravotnickém zařízení by měl být hygienická pomůcka na 1 místě…

Tímto děkuji sestřičce Voglerové za její snahu a velikou pomoc a radu při porodu. A DĚKUJEME ZA NAŠI DCERKU NATÁLKU.

Personál: Jana Vogelová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - katrulenka 08.02.12 napsala :

Já jsem rodila v Břeclavi v lednu 2009,porod byl vyvolávaný,měla jsem strach že mě bude rodit dr.Bambas.Všichni na něho nadávali,že je strašně necitlivý a k rodičkám se chová úplně hrozně.Tak mě jen vyšetřil tak že mě udělal hemiltna,aby se mě porod rozjel.jen se teda ptal proč sem přibrala tak moc kil,at s tím něco dělám.přibrala sem 22kg,měla sem 92 když sem šla rodit.Nemá rád rodičky které sou tlusté a které přiberou moc v těhotenství.porod se mě teda pozjel a já byla štastná že nebude mít směnu a že ho mít nebudu:-) měla sem u porodu výbornou porodní asistentku,strašně hodná,milá.na šití došla doktorka monika-přijmení nevím.ale taky byla velice příjemná.na šestinedělí sem s nikým neměla problém.všichni byli ochotní.A v Břeclavi sem rodila i ted v listopadu 2011.to sem se zase modlila abych neměla bambase.opět sem přenášela.tak sem tam jezdila každý den na monitor a na kontrolu,ve středu mě proštáral opět bambas a večer sem chytla bolesti.dojela sem do porodnice v jednu ráno druhý den.Měla sem štěstí veliké,protože mě zase odrodila ta samá porod.sestřička jak když sem rodila poprvé.ještě že sem stihla ranní směnu-na šití došel Bambas.A byl úplně v pohodě,se mě pořád ptal jetli to nebolí a tak.Asi se trochu změnil.však na nástěnce na šestinedělí měl fotku a ta byla úplně propíchaná:-))))).ale díky němu-jak mě pěkně proštáral se mě bolesti pěkně spustili:-) ted v listopadu sem tam byla 11 dní na šestinedělce.malý bral antibiotika.Tak sem vystřídala všechny děcké sestry a nemůžu si na nikoho stěžovat.jen každá sestra mě říkala něco jiného,co se týče krmení z flašky,nebo ze savičky.:) rodit už nikdy nechci,dvě stačí,ale kdyby nááááhodou,tak bych šla zase do Břeclavi-třeba bych měla zase štěstí na tu moji sestřičku:-))há

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě plenky pro malého,já tam byla dlouho tak sem musela mít i své vložky,přestali mě je dávat že mám mít své.jednorázové kalhotky jsou super.A hlavně toaleták.A pokud nebudete na nadstandartu,tak si brát ze záchodu papír zase na pokoj,jak ho tam nechát

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 27.10.11 napsala :

Ahoj, rodila jsem 17/10/2011 a mohu tuto nemocnici jen doporučit. Od příjmu až po propuštění bylo vše OK. Při porodu jsem měla jen porodní asistenky a doktorka přišla až v poslední chvíli, ale to vůbec nevadilo. Po porodu poližili hned miminko na břicho a cca za 5 min, ho odnesli k přeměření, zvážení a umytí, pak mi ho hned přiložili k prsu a nechali nás společně 2 hodinky odpočinout na sále.
Sestřičky jak z gynekologie, tak z dětského můžu jen pochválit. Šlo nám špatně kojení a velice mi pomáhali.
Takže ještě jednou, tuto porodnici vřele doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě si vemte dětské plínky, já jich měla cca 30 a ještě jsem jich dost přivezla domů, pak si vemte raději i poporodní vložky, nemocnice je má sice k dispozici, ale zrovna jich nemusí mít dostatek. Všechno ostatní včetně oblečení pro miminko a noční koš

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 19.10.11 napsala :

Ahoj rodila jsem letos v lednu v porodnici,spokojená jsem vůbec nebyla.Při porodu my chtěla sestřička pomoc od bolesti a přišla doktorka ta ji předemnou seřvala až sestra mněla slzy v očích.Doktorka vubec u porodu nebyla jen jedna sestra a nakonec přišla doktorka mně sešít,vůbec mi k tomu nic neřekla.Byla jsem velice nespokojena s chovanim,sestřičky pro dospělé super ale pro děti to říct nemohu,neustále jsme se s paní na pokoji doprošovaly o nějaký oblečení pro mimi,sestry nepříjemné,neporadí.Proto jsem se rozhodla příště rodit v Brně jsou tam lepší nemocnice.

Na wc neni toaleťák,dětské plínky ani ubrousky nemají,oblečení které maj pro děti jsou s krátkýma šnurkami,neustale se to rozvazuje.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si celou vybavu a pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Lenula-xy 05.07.11 napsala :

V porodnici jsem rodila na konci června.Porod byl dlouhý,ale i přes to se mi zde líbilo.Starala se o mě PA Kosíková,která byla skvělá.Rodil mě MuDr.Bambas s paní primářkou Bambasovou,oba byli super.Na oddělení šestinedělí nemohu nikomu nic vytknout,snad jen někdy neměly sestry čas,ale vůbec se nedivím,podle počtu sester a počtu porodů,co tam za den byly.Dětské - novorozenecké sestry byly taky hodné.Ze začátku mě trápila tvorba mléka po těžkém porodu,malá plakala celé noci,měla větříky a žloutenku,ale zvládli jsme to pravidelným přikládáním,odsáváním a trochou umělého mléčka.Teď už plně kojím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Otce u porodu a v první době porodní,je to k nezaplacení:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pleny pro miminko a vlhčené ubrousky.Síťované kalhotky.Jinak všeho bylo dostatek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 08.06.11 napsala :

V nemocnici na oddělení šestinedělí a porodním (tam jsem chodila na vyšetření a monitory několikrát deně) jsem strávila skoro celý měsíc před porodem. Od každého jsem jen slyšela jak tam na tu porodnici nadává atd… ale mé zjištění bylo opakem, velice příjemný personál, super přístup jako k prvo rodičce - to se týče mé osoby, jediné co mi vadilo špatný přístup sestřiček z novorozeneckého oddělení, ale jak člověk ukázal že je „silná osobnost a jen tak se nedá“ tak se začali chovat mile až moc.

Personál: Jééje to za svůj pobyt sem zažila veškěrý personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně být v klidu nestresovat, po porodu když nebude mlíčko nebýt z toho neštastná většina maminek se tak jako já rozkojí až v klídku svého domova a zbytečné stresování k tomu moc nepomůže

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pokud neuhádnete teplotu vody na koupání mimíska tak si přibalte i teploměr do vody.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - ivma6 05.04.11 napsala :

Rodila jsem zde v srpnu 2010 a maximální spokojenost. Porodní asistentky (mrzí mě, že si už nepamatuji jejich jména…) i doktoři (dr. Straková, dr. Bambasová, dr. Bambas, dr. Lukášová i dvě mladé Slovenky - opět mi už bohužel vypadla jména) na jedničku s hvězdičkou! Doporučuji jen připlatit si za nadstandardní porodní sál, máte víc soukromí, a manžel s vámi může i přespat, což pro mě bylo po náročném porodu k nezaplacení. Taky musím moc ocenit a pochválit dětskou lékařku Piharovou a „její“ sestřičky. Malý měl zdravotní problémy, odvezli nám ho po porodu do Brna, ale ze strany dr. skvělá komunikace a vřelý přístup.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toal. papír (hodně jsem užila i ten vlhčený), plenky pro miminko a noční košili (přes víkend není dostatek erárních). Vložky mi sestřičky ochotně dávaly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Andule 24.02.11 napsala :

Rodila jsem zde zacatkem ledna 2010
byla jsem velice spokojena, jen prichod byl nemily, kdy na me byla sestra strasne protivna, ze jdu brzo - inu nemyslim si to. Pak uz byli vsichni velice hodni a vstricni…

Na oddeleni sestinedeli take velice mile stestricky, jen s kojenim mi nikdo nepomohl - spise naopak. Neustale dotazy zda uz mam mliko mne stresovaly a nakonec jsem se proste nerozkojila…

kazdopadne letos se tam chystam zase :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

necekejte po porodu az vam miminko prilozi k prsu, proste si ho vezmete…jinak se nemusit dockat…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dostatek porodnickych vlozek /balicek dostanete-ale nestaci to/
velkou zasobu toaletniho papiru, detske jednorazove pleny..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - tanata 18.01.11 napsala :

V porodnici jsem rodila 16.08. 2010 a byla jsem spokojená. Sestřičky na porodním sále byli bezvadné a na oddělení šestinedělí taky. Kupodivu hlavně ty mladší. Jména si nepamatuju, ale všem patří dík za péči kterou mně i mému synkovi věnovali. Snad jedna výtka, ranní úlid je hrozně hlučný, mohli by mít víc ohledu, že sou tam novorozenci a maminky jsou vděčné za každou chvilku co mimčo spí a to jim zrovna nepřidá. T. C. Strachotín

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

jednorázové kalhotky sou bezvadné a noční košile bývá jich nedostatek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - katarinaeli 17.11.10 napsala :

Já rodila v této porodnici dceru v červnu 2009 a byla jsem se vším velmi spokojená, přístup lékařú i sester byl profesionální i velmi přátelský - lidský. Měla jsem u sebe i partnera což mi velmi pomohlo, takže porodní na výbornou. Taktéž oddělení šestinedělí bylo bezproblémové, personál mi vyšel ve všem vstříc, když jsem něco potřebovala. Možná malinko mínus oddělení novorozenecké, co se týká přístupu seter, některé byly neochotné, ale to už tady bylo zmiňováno ve více příspěvcích, bohužel je to i obecně známo mezi maminama. Ne všechny ovšem patří do této skupiny, já osobně naštestí žádný velký problém neměla tak jsem si z toho hlavu nedělala. Obecně bych tuto porodnici všem doporučila a pokud bych šla znovu rodit určitě do Břeclavi.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 05.10.10 napsala :

Rodila jsem v roce 2004. Vystřídala jsem 3 směny, neboť jsem rodila 19 hodin. Dr. Bambas byl v pohodě, asi jediný, kdo se mnou vlastně mluvil. Přes den, kromě asi 2 monitorů se o mně nikdo nestaral. Byla jsem tam s manželem, což bylo super. Myslím si, že porodnice je vybavená jako každá jiná. Jen si mysím, že by personál měl mamince víc pomoci než aby na ni křičel jak dělá všechno špatně.
Když odjel manžel domů, nemohla jsem se dovolat pomoci, měla jsem malou v náručí a byla jsem strašně unavená, sotva jsem se držela a taky mi byla zima.

Na poporodním v pohodě, nic jsem něpotřebovala, jen jsem dostala od sestřičky nadané, protože jsem se 2× prokrvácela až na postel, ale bylo to jen pár hodin po porodu. Za to, že mám větší spotřebu velkých ložek jsem dostala nadané.
Jo taky je tam jedna strašně důležitá uklízečka, která je na svou prác velice hrdá a ta tam buzeruje maminky pořád.

Nemůžu říct, že by byla porodnice špatná, je to jen o přístupu, rozhodně ale už rodit v břeclavě nebudu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plíny, vlhčené ubrousky, o víkendu se nepralo, takže prakticky všechno jsem si musela nechat dovést.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - NikkyB. 26.06.10 napsala :

Kdybych to psala v roce 2008 tak bych vůbec nedoporučovala už jen kvůli panu Bambasovi, ale rodila jsem zde v červnu 2010 a nemůžu si vůbec stěžovat a pan Bambas jako by byl úplně někdo jiný. Opravdu můžu doporučit, předporodní oddělení, na šestinedělích opravdu super personál, jen některé sestřičky z novorozeneckého byly trošičku nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Byla tam i laktační poradkyně, která mi perfektně vysvětlila jak mám kojit a moc jí za to děkuji!
Dobře se postarají o vás i vaše miminka.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Máte tam všechno k dispozici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - bublinka_2011 22.03.10 napsala :

Já doufám,že se do porodnice dostanu,ted jsem v 7 týdnu a právě jsem přijela z nemocnice,krvácela jsem.Mimčo se drží a já taky.Příjmal mě pan doktor Bambas.Doslechla jsem se,že je to prý hulvát.Ale já jsem s ním nad míru spokojená.Byl na mě moc hodný i sestřičky.Mě je 36 let a prý na starší maminy je hnusný,ale já si fakt nemůžu stěžovat a touto cestou mu chci poděkovat za psychickou podporu i jeho ženě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - Anonymní 12.02.10 napsala :

Zatím jsem rodila 1 v BV a chystám se i po 2! Sestřičky byly milé a povzbuzovaly mě. S epidurálem jsem si i zdřímla, na což opravdu vzpomínám velmi ráda :-) Přinesla jsem si porodní plán, který byl více-méně dodržen až na poslední bod, ale to nebyla chyba personálu, bohužel, syn měl omotaný pupečník kolem krku, a tak mi jej přinesly hned, jak to bylo možné, ale všude s nima mohl chodit manžel, takže viděl, co se s miminkem děje celou tu dobu, než mi byl přinesen. S kojením taky problém, ale radily a učily, co to šlo. Jen s dětskou sestrou trošku problém - nikdy u sebe nebyla, když byla potřeba :-( A tyk zrovna malovali, takže jsem se 2× stěhovala, ale za to fakt peronál nemohl! Jinak spokojenost a jak jsem psala výše, opět jsem si vybrala BV k blížícímu se porodu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si sebou přítele, manžela, druha - porod tak utíká mnohem rychleji, když je s kým „plkat“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

několikatery jednorázové kalhotky a vložky! pro miminko jednorázové plíny

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - seza 10.01.10 napsala :

Nedávno jsem rodila v Břeclavi.Nemám této porodnici co vytknout,snad jen toho lékaře,o kterém se maminka předemnou zmiňovala.Ostatní personál v pohodě.
Před lety jsem rodila první dítě ještě ve starém špitále ve Valticích,takže si vážím daleko více toho,co se dnes nabízí.
Nenechte se ovlivnit některými negativními názory,vždyť nikde/ani na úřadech/ není nikdo stoprocentní.Možná,že ten personál za vše ani nemůže,protože jsou na něj kladeny velké nároky a požadavky,které nejsou ani v jejich kompetenci.Na vlastí oči jsem viděla,jak sestřičky každý den na chodbě umývají postýlky a nosí špinavé prádlo místo toho,aby se věnovaly maminkám,které to potřebují a které by pak byly spokojenější a potom by možná hodnotily porodnici pozitivněji.Ale i přesto se snažily dětské sestřičky pomoci a vysvětlily vše dostatečně.Pokud musela odejít na porodní sál k porodům,je pochopitelné,že se nám nemůže věnovat,jak by ona chtěla,ale i tak se staraly dobře a obdivuji jejich práci a trpělivost.Ne každý to chápe.
Co se týče návštěv,ty jsou každý den,takže není ani nouze přilepšit si jídelníček,protože občas podávali jídlo,které není vhodné pro kojící matky.Pustí vás klidně v kteroukoliv hodinu,tam se o to nikdo nezajímá.
Hodnotím tuto porodnici jako výbornou,od začátku do konce pobytu jsem byla maximálně spokojena a to asi proto,že jsem nekonfliktní a pohodový člověk.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

ničeho se nebát,vše vám vysvětlí.Spolupracujte i vy a odhoďte všechna negativa,pak půjde vše lépe, vyhnete se různým konfliktům a ostatní budou k vám také milí a příjemnější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hlavně dětské pleny,Bepanthen mast a vložky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Břeclav - engi 04.01.10 napsala :

Zkušenost mám zatím jedinou a to z Břeclavi. Přístup personálu - všude jde o lidi. Vzhledem k délce porodu, jsem zažila 2 směny porodních asistentek - noční byla super, denní nic moc. V noci co 2 hodinky monitor, neustálé kontroly. Přes den - nebýt přítele, který tam byl se mnou, tak jsem tam celou dobu sama, nikdo nás nechodil dohromady kontrolovat. Oddělení šestinedělí - sestřičky super, poradily, pomohly. Jediný dr. v porodnici - katastrofa - arogantní hulvát. Oddělení novorozenecké - nebýt mé spolubydlící - zasloužilé trojnásobné matky, tak jsem se snad nerozkojila. Díky za její rady. Sestřičkám to bylo šumák. Nesaje - Nutrilon. Hlavně neřešit žádné porblémy. Takže asi tak. Kdybch to psala dopodrobna, tak mi stránka nestačí. Další porod bych se moc rozhodovala, jestli jet do Břeclavi.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrnit se trpělivostí a mít na telefonu dostatek zkušených kamarádek, které poradí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plenky, porodnické vložky, kruh na kterém budete sedět po nástřihu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - mikitaa 31.12.09 napsala :

v porodnici breclav jsou vsichni hlavne vstricni a mluvi s vami oproti velkym nemocnicim. rodila jsem cisarem..na pooperacnim maji postel ovladanou elektronicky..to je pomoc velika. vsechno probehlo dobre. vetsina sester i doktoru jsou fajn a radi cokoliv vysvetli a poradi..jak vam tak i s miminkem :)

neda mi to jeste prispevek nedoplnit kdyz vidim prispevky vyse…pan doktor Bambas mi prijde trochu jako doktor House :))) ale ja tyhle lidi rada..rika co si mysli…nesmite se nechat vyprovo0kovat :)) zase je to super sikovnej doktor :)
a sestricek se musite ptat kdyz neco chcete ale vzdy poradili..jen toho maji proste hodne a nektery maminky umi byt pekne neprijemny!!!

a jeste koukam ze jste potrebovali vlozky…je jich pytlik privazany u postele…a kdyz dojdou musite si zazadat o dalsi!!! jak se rika…lina huba…:)))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vicemene vam vse poskytnou vč. vlozek a kosmetiky…jedina vec co potrebujete jsou plinky pro miminko!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Břeclav - AL2 28.12.09 napsala :

S porodnicí BV jsem byla spokojená.Při příjmu mě dělali ozvy a také vyšetření při kterém se mi zeptali jestli mám nějaké přání.Přání jsem měla a to jít si lehnout do vany,které mi bylo splněno.Po porodu mi dali synka okamžitě na břicho a také po zvážení a z měření mi byl přiložen k prsu.Po dvou hodinách jsem byla přeložena na šestineděli i tam byl personál vyhovující.Chodili za námi poradkyně jak zprávně kojit a koupat a když byl nějaký problém tak za námi došli.
Tak až budu podruhé rodit opět zamířím do BV a doufám,že budu opět spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

plavátko na sednutí a hlavně plínky

Nahlásit

Fotky z porodnice

být šťastná po porodu je to nejvíc,co můžete Vašemu dítěti dát!

Anička 57cm 5400g.....nar.12,8,2014 už nám bude rok to ale letí.

Terezka Solnicka

Terezka Solnicka

1.1.2015 v 19.52 Terezka Solnicka

Pokoje jsou veliké a dvoulůžkové.K dispozici i televize.

oddělení šestinedělí
1 komentář

nadstandartní porodní sál
1 komentář

porodní sál - lůžko

Přidejte Vaše fotky k porodnici Břeclav.>

Děti z porodnice Břeclav

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici Břeclav
KZM Miminko neznámé 24.08.2019
Děti narozené v porodnici Břeclav
Martina 8 Břeclav Miminko neznámé 09.03.2019
Kaculyn Adam 51 cm, 3810g 16.01.2019
Maja.Tom Rohatec Klára/Lukáš neznámé 24.12.2018
zdenkaam Lanžhot Matyáš 49 cm, 3020g 24.10.2018
Zuzanka21.10 Sofinka
49 cm, 3270g 21.10.2018
petrm3985 Adélka
46 cm, 2290g 22.09.2018
Monca.ciz99 Radímek
41 cm, 1500g 10.09.2018
Apoleenka Mia 52 cm, 3710g 08.09.2018
Baránek Hodonín Sebastian
47 cm, 2880g 04.09.2018
Eliška298 Tobiášek
49 cm, 2600g 29.08.2018
MíšaNavratilova Milan Navrátil
49 cm, 3340g 19.08.2018
Kamina14 Patricek
49 cm, 3230g 21.07.2018
Tomášek2007 nick Tomášek
54 cm, 4200g 20.07.2018
Valkova97 Michaela Válková 50 cm, 2200g 17.07.2018
Matyášek007 Matyášek
48 cm, 2450g 24.06.2018
GabriBeky Rebeka
49 cm, 2660g 23.06.2018
Maminka Otika Oto
51 cm, 3150g 20.06.2018
Nikimouse Noemi Debora
46 cm, 2620g 13.06.2018
Madla92 Elena 53 cm, 3530g 08.05.2018
Tamca01 Břeclav Štěpán
54 cm, 3790g 02.05.2018

Rodily v porodnici Břeclav

Chystají se rodit v porodnici Břeclav

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Břeclav?