Porodnice Břeclav

V porodnici jsou tři porodní sály, z toho jeden nadstandardní. Personál přistupuje ke každé rodičce s individuální péčí. Nastávající mamince jsou k dispozici různá relaxační zařízení, jako míč, žíněnky, ribstole, křesla a další. Tlumení bolestí a zklidnění v období první doby porodní obstará teplá lázeň či sprcha.
Možnost epidurální analgezie je zajištěna po 24 hodin denně. Porodnice poskytuje alternativní vedení porodu na přání rodičky a samozřejmostí je přítomnost doprovodu na porodním sále.

Porodnice pořádá předporodní kurzy. Informace o prohlídce porodních sálů vám rádi poskytnou na čísle 519 315 367.

Veškeré informace informace pro nastávající maminky jsou k nalezení na webu porodnice, kde naleznete také ceník.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Břeclav p. o., Gynekologicko-porodní oddělení?

Hodnoceno 63x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Janka Bambasová, MPH

gynekologické oddělení: 519 315 652
porodní sály: 519 315 367
oddělení šestinedělí: 519 315 643

Adresa: U nemocnice 1, 690 74 Břeclav

URL: http://www.nembv.cz/gynekologicko-porodni-oddeleni

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Břeclav

Anonymní
19.06.19

S porodní péči jsem byla velmi spokojena. A to jak s přístupem, tak s atmosférou. Váhala jsem nad porodem v Brněnské nemocnici a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Břeclav. Nemám co vytknout. Porodní asistentka také skvělá a nápomocná, bohužel si nevzpomínám na její jméno.

Personál:

MUDr. Radek Valečko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si vlastní toaletní papír a vlastní košili (u obojího mají nedostatky). Jinak snad jen pozitivní přístup :-)

27.01.19

Přes obavy jsem si porodnici vybrala a určitě nelituji, veškerý personál mi vycházel vstříc, kdykoliv byl po ruce a odpovídal na veškeré dotazy. U porodu byl dr.Svoboda, takový mladý a milý klučina, z čehož jsem teda nebyla moc nadšená, ale nakonec teda klobouk dolů, pomáhal spolu se sestřičkou (bohužel jsem si nezapamatovala, jak se jmenovala) jak mohli, povzbuzovali, a celkově psychicky podporovali. Sestřička „nahrazovala“ i tatínka u porodu. Ten by to totiž ani nestihl :D Odd. 6nedělí taky prima,je po dvou maminách, přebalovací pult, váha a všechno na pokoji, což jsem opravdu ocenila, kosmetiku a oblečení zapujčí a každý den doplňují. Když něco potřebujete, stačí říct. Ochotně pomohli, odpovídali, prostě jsem byla maximálně spokojená. Na novorozeneckém taky vše vpořádku, malý byl v „solárku“ dva dny a dvě noci. Tady jen trochu vytknu jednu věc a to, že je potřeba, aby bylo mimčo na svícení co nejvíce, tudíž vyndávat jen na kojení, krmení. Tady ho vozí maminkám na pokoj kdykoliv začne brečet a chtějí aby se každý den koupalo, takže je mimo třeba i 2 hodiny. Ale jinak celkově naprostá spokojenost. Dávám tak 98% :-)

Personál:

Dr. Svoboda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky (na porodním je jich neomezené množství, ale na 6 jich dostanete jen asi 20. Toaletní papír a hyg. potřeby, mýdlo, ručník, košili. Jo a dobrou náladu :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry z matriky a viz výše

11.10.18

Původně jsem chtěla rodit v Brně v Bohunicích, ale po dlouhém uvažování jsem usoudila, že nakonec budu rodit v Břeclavi. Za mě největší skopojenost. Rodila jsem plánovaným cs, který mi dělal MUDr. Bambas a opravdu musím říct že pan doktor je kapacita. Celkový přístup všech lékařů, zdravotních sestřiček i ostatního personálu byl úplně na jedničku. Klidné skoro až domácí prostředí bylo naprosto parádní. Všichni byly ochotní a za celou dobu hospitalizace sem nenarazil na nikoho nepříjemného, ba na opak byla i legrace.
Tuto porodnici vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavní je klid a pohoda, nebát se zeptat i 100× na jednu věc, jsou na to zvyklí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Přece jen žádný učený z nebe nespadl.

04.10.18

Velice spokojená, personál na jedničku… Nejvíce mi pomohla porodní asistentka paní Kasíková. Po prasknutí vody byl porod vyvolán dvěma tabletkami. Nedařilo se mi po 25 hodinách otevřít. Pouze na 4 prsty s obrovskými bolestmi. Poté podán epidural s oxytocinem a malý byl do hodiny venku.

Personál:

Kasíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli bude volný nadstandardní porodní pokoj, určitě vzít. Budete mít svůj klid a partner může být s vámi až do konce. My dokonce přespali 2 noci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, na šestinedělí dostanete 1 ks. Jinak všeho bylo dostatek. Alespoň 2 ručníky a 2 noční košile.

20.09.18

Moje zkušenost je velmi rozporuplná. Lékařky, které mě rodily, byly profesionální, to samé můžu říct o porodních asistentkách. Vše víceméně v pořádku, rodila jsem rychle, takže se mi něco těžko hodnotí, protože na nějaké promýšlení nebo porodní plány nebyl čas, konec porodu nebyl bez komplikací, takže jsem byla ráda, že vše dopadlo dobře . Přála jsem si nadstandard, ten bohužel nebyl volný, jak mi velmi nevybiravě sdělila porodní asistentka, která mě přijímala. Ta nepatřila k těm milým a příjemným, ale zrovna se střídaly směny, takže naštěstí nebyla u mého porodu.

V tu noc se tam sešlo hodně rodiček a docela i rychlých, takže se spěch a stres podepsal na celém personálu, přesto bylo většinou vše ok. Uvítala bych větší empatii a od některých i slova podpory namísto klasického „všechny to vždycky zvládnou, musíte to vydržet“. Výjimka byla paní doktorka Bambasová, tu bych nejraději tehdy objala. Věřím, že nebýt jí, nezvládla bych to a museli by přistoupit k nějakému radikálnějšímu zákroku.

Kéž bych ale byla informovanější a odvážnější, to bych pak šla raději do ambulantního porodu. Porodní asistentky na oddělení šestinedělí byly příjemné, vstřícné, nerušily zbytečně a poradily, když bylo potřeba. Ovšem dětské sestry, těm bych naordinovala povinný seminář o citlivé komunikaci s lidmi. To byla hrůza, o tom bych mohla napsat román. Nepříjemné, arogantní, namyšlené, neustále povýšený tón. Jsem si docela jistá, že kvůli nim nekojím, protože jejich přístup mě někdy až děsil (cituji „nojo, to jsou ty dnešní pushupky, to za nás nebylo a kojily jsme všechny“. Ha ha. Já pushupku nosila naposled v 18, takže před 8 lety). A to se chlubí, jak mají kurzy laktačního poradenství. Možná mají, rady a podpory se od nich ale člověk nedočká.

Jako kolovrátek: miminko nepřibírá, mléko se tvoří někdy až za týden, miminko nemůžete kojit, když nemáte mléko, domů vás nepustíme, dokud nepřibere… Mimochodem, moje dcera má ve 4 měsících 8 kg. Doma se rozjedla, všechno v pořádku. A mimochodem… To, že od nich odchází většina maminek plně kojících, bude asi blábol. Já nekojila, věděli to, a přesto bylo ve zprávě pro pediatra, že je miminko kojené.

Tuto porodnici jsem zvolila hlavně proto, že byla blízko a za to jsem ráda. Rodila jsem poprvé, ale šlo to šup lup a někam dál bych možná ani nedojela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, obrnit se
Porodní plán - jasný a stručný
Připravit se na to, že za sebe budete muset bojovat, ne vše je tam automatické
Pokud by to šlo, zvolit ambulantní porod nebo podepsat reverz a jít domů dřív

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné dokumenty. Na improvizaci nejsou stavění.
Klasika - ručníky, papuče, spodní prádlo, oblečení (košili vám dají, pokud budete chtít), hygienické potřeby…
Přebalovací podložky - pro sebe na postel. Hodí se.
Pro miminko oblečení dostanete, ale není úplně praktické a příjemné, prostě klasické nemocniční. Pokud bude chladněji, tak i nějakou dečku - na zachumlání při mazlení bude příjemnější než jejich duchýnka.
Svačinky - na dobu po porodu než půjdete domů. Mysli tyčinky, sušenky atd. A džusy… Já do sebe nic moc nedostala, tak aspoň ten džus to zachraňoval.
Nabíječku na mobil, abyste mohly fotit každý moment nového přírůstku.
Pilník na nehty.
Menší ručníky - víc a vyměňovat.
Gel z dubové kůry - po šití zázrak.
Vlhčený toaletní papír

19.09.18

Bohužel nemohu sdílet úplně pozitivní zkušenost. Kontrakce jsem trávila s přítelem v koupelně, potom už jsem myslela, že polezu po zdi. Potom se vystřídala směna, porodní asistentky byly všechny ochotně a milé. Ke konci však už to tak růžové nebylo. Voda byla praskla brzo, tlačila jsem dvě hodiny. Mojí žádosti rodit ve stoje nebylo vyhověno, přestože na kurzu bylo řečeno, že polohu si může rodička vybrat. Doktorka to ještě nelichotivě okomentovala, že u mě přece nebudou ležet. U poslední kontrakce mi byl píchnutý oxytocin, který mi, musím přiznat, pomohl, bohužel jsem byla nastřižena, přestože jsem říkala, že jsem cvičila s aniballem. Naštěstí jen 4 stehy, takže žádná hrůza.

Epidural jsem nechtěla a zvládla jsem to i bez něj, porodní asistentka to říkala doktorce a ta hned otráveně poznamenala, zda mám porodní plán a že v něm určitě mám, že nechci oxytocin, epidural, že chci dotepat pupečník a bonding a to prý oni automaticky dělají. No nevím, jestli byl dotepán, protože moje paměť celý porod nějak potlačila.

Malou si vzali hned na vyšetřovnu a pak ji přivezli zabalenou. Placentu mi tahali ven, přestože na kurzu říkali, že ven netahají. Malou nám měli do půl hodiny pomoct přiložit, já jako prvorodička jsem měla strach ji vůbec chytit. Hodina a sestra nikde. Nechali jsme si ji zavolat, protože malá už lapala po prsu. Sestra přišla evidentně vyrušena že sobotní šichty a ptala se, co jako chceme, dítě jsme si uměli udělat a nakrmit neumíme? Zaučení o péči jsem taky prakticky nedostala. Přebalování ukázala takovým stylem, že jsem bečela, protože jsem nevěděla, jak to mám udělat (dítě se ještě váže jako mumie do hadrových plen a těch jejich hrozných zavinovaček). Když jsem se zeptala, jestli mi to ukáže znova, byla nepříjemná, vždyť už mi to přece ukazovala.

Potom malá proplakala dva dny protože jí moje mléko nestačilo a nikdo mi neřekl, že máá hlad, že jí mám dát příkrm. Pro mě jako prvorodičku toto byl dost stresující pobyt, kdy vám nikdo nic neřekne, mnohdy ani pokud se zeptáte. Navíc práva ruka neví, co dělá druhá. Byly tam samozřejmě i milé sestry, s doktory jsem neměla žádný problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně návštěv

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prohlášení o jménu dítěte, listy z matriky a rodné listy, pokud nejste sezdáni. Vložek každá matka dostane několik kusů, já měla ale i svoje. Košili si vemte raději svoji, ne vždy mají dost. Toaletní papír si vemte také svůj. Jídla není nutné mít hodně, spíš nějaké sladkosti a hroznový cukr na energii, popř. pití, vaří tam dobře.

02.07.18

Naprostá spokojenost. Hned po příchodu vyšetření doktorkou, ultrazvuk a monitor, dotazník, erární košile a klystýr. ;-) Chytli jsme nadstandardní pokoj, který moc doporučuju - je tam manželská postel, takže se i přítel mohl v klidu natáhnout, dokonce s námi mohl zůstat dvě noci.

Paní doktorka skvělá, ochotná, stejně tak i porodní asistentka. Nic mi nenutili, hned zkraje jsem si řekla o epidurál, ten mi dali ve chvíli, kdy už kontrakce opravdu hodně bolely, takže jsem si pak hoďku „odpočinula“ při snesitelnějších kontrakcích, než jsme se pustili do finálního vypuzování mimina. :-)

Na šestinedělí jsem taky měla nadstandard a byla jsem moc ráda. Malý dost brečel, tak jsem aspoň nerušila ostatní maminky. Plus mi bylo příjemnější, že na mě nikdo nekouká, jak ho nemotorně převlíkám a přebaluju (nojo, první dítě a žádný trénink).

Všechno jsem měla vlastní - plenky, vložky, oblečení, ale ze začátku jsem vlastní oblečení nevyužila, až při odjezdu. Příště si vezmu vlastní zavinovačku, ta nemocniční se šňůrkama mě přiváděla k šílenství .:-D Taky to chce volné prádlo po porodu. Ty jednorázové kalhotky mě hodně řezaly, takže mi mamka dovezla taťkovy obří slipy a bylo mi nej!

Personál:

MUDr. Tereza Bilská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou jídlo, po porodu jsem do sebe hodila chleba s paštikou, kýbl ovoce, spláchla to litrem džusu a bylo mi úplně nejlíp! Taky noční košili na převlíknutí po porodu, dost se zapotíte… Na šestinedělí mi pak přítel přivezl fén.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Strach nechejte doma. Je zbytečné se porodu bát, stejně se tomu nevyhnete, takže se těšte na mimino a ono to dopadne dobře. ;-)

24.02.18

S porodnicí v Břeclavi jsem maximálně spokojená. Podařilo se nám získat i nadstandardní pokoj s porodním sálem, takže přítel zůstal se mnou celou dobu. Personál porodního i novorozeneckeho oddělení je úžasný, všichni velmi ochotní a příjemní. Vzhledem k náročnosti jejich práce jsem byla opravdu překvapená jejich neustále pozitivním přístupem.

I na novorozeneckém jsem mela nadstandardní pokoj a nic mi tam nechybělo.
Vybavení vyhovující, stravu jsem si mohla zvolit vegetariánskou, a dokonce jsme dostali od porodnice dárkový koš věcí pro malou.
Takže můžu jen doporučit. :)

Personál:

MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud bude možnost, volte nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen věci pro sebe a plenky pro miminko, vše ostatní porodnice zajišťuje.

20.02.18

Velmi špatná, nikdo mi nic neřekl, nikdo se se mnou skoro nebavil, jen sestra nervózně křičela, ať jdu na balón, na který jsem nechtěla a ani nešla. Když už porod trval dýl, sestry si něco špitly, došel doktor, pak odešel, no hrůza. A na poporodním fakt nic není, ani papír, jen pár vložek, jinak nic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, vlastně asi skoro vše.

Anonymní
18.01.18

V Břeclavské porodnici jsem rodila v dubnu 2017 svoje druhé dítě. Přístup všech byl velice profesionální a vstřícný. Měli jsme štěstí na volný nadstandardní porodní sál, kde mohl manžel po porodu s námi společně strávit noc.

Jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuji, měla hodně práce s dalšími rodičkami a u nás všechno probíhalo hladce, tak nás pouze pravidelně kontrolovala. Jestli by byl nějaký problém, máme zavolat.

Moc oceňuji možnosti, část první porodní fáze strávit ve vaně (součást nadstandardního porodního sálu), pomohlo mi to v uvolnění a řádnému rozjetí porodu. Kromě propíchnutí plodové vody a aplikaci oxytocinu na vypuzení placenty všemu dali volný průběh. Vše vždy předem vysvětlili a zeptali se, jestli s postupem souhlasím. Po prasknutí vody se kontrakce hodně zintenzivnily (ale to jsem věděla, že tak bude) a pomohlo mi, že jsem mohla neustále (mimo točení monitoru) chodit a šílené kontrakce „předýchat“ za pochodu. Když už to bylo hodně nesnesitelné a říkala jsem si, že musíme porodní asistenku zavolat, v tú chvíli došla se slovy: Ukažte se jak to vypadá. Vyšetřila mě: No super, vy už rodíte. Přivolala mladou paní doktorku, která porod vedla. Říkaly, jak mám tlačit, kdy mám tlačit, podporovaly, chválily. Na tři kontrakce byl náš poklad na světě. Vše bez poranění a bez nástřihu.
Porodní plán jsem neměla sepsaný, ptali se mě na něj. Řekla jsem jen, že chci co nejmíň nezbytných zásahů, jinak je to v jejich režii.
Ve srovnaní s prvním porodem (Bohunice) to bylo tisíckrát lepší. Člověk se cítí méně „ústavně“, více intimity, menší nemocnice, méně vizit a zvědavých mediků. Lidské sestřičky, ochotný personál… Vše je o lidech.

Personál:

MUDr. Petra Kovarovičová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně sil a klidnou hlavu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, mast na opruzeniny, modrou indulonu na promazávaní mimča, vlhčené ubrousky, vlastní oblečení pro miminko (je k dispozici ale pouze omezené množství a v nemocniční kvalitě). K porodu hroznový cukr, neperlivou vodu, a něco malého na svačinku.

Anonymní
12.11.17

Gynekologické oddelenie a pôrodnicu velmi odporučujem! Veľmi humánny prístup, personál milý, lekári na úrovni.

23.06.17

Na porod mam díky personálu nádhernou vzpomínku. Při příjmu jsem požádala o nadstandardní porodní sál, takže jsem porod i následných 24 hodin strávila zde. První noc se mnou na pokoji byl i partner. Bohužel si nevzpomenu na jméno porodní asistentky, která mne rodila, ale šlo o úžasnou odbornici s lidským až maminkovským přístupem. Po hodině mě chodila kontrolovat, vždy řekla, jak vše probíhá a co nás dál čeká. Za 4 hodiny od příjezdu do porodnice jsem porodila krásnou, čtyřkilovou holčičku a to bez jediného poranění, natržení, stehů a bez nástřihu. Na oddělení šestinedělí jsem mela také nadstandardní pokoj a i zde jen úžasný přístup sestřiček a personálu!

Personál:

MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hlavně pozitivní přístup, porodní plán jsem sestaven mela, ale nikomu jsem ho neodevzdávala. Vždy jsem si řekla, jak a co, nikdo mě do ničeho nenutil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji si přibalit pití a jídlo na období čekání na porod a také v teplých dnech vějíř, budete za něj vděčné.

14.06.17

4/6/2017 jsem v Břeckavské porodnici přivedla na svět dceru. Porod probíhal bez větších komplikací. Porodní asistentky se o mě staraly po celou dobu, radily, pomáhaly. Bohužel se nepamatuji jméno porodní asistentky, která byla po celou dobu k dispozici a pomáhala mi vše zvládnout. Mudr. Bambasová chodila kontrolovat průběh, závěr byl pak také v její režii. Je to velice příjemná žena.

Po celou dobu mi všichni říkali, co se děje a bude dít. Vše vysvětlili a ptali se, jestli s postupem souhlasím. Jelikož mi docházely síly, byl mi kapačkou podán oxytocin a na dvě zatlačení pak byla malá venku. Přítel byl u porodu se mnou. Zůstal i celou dobu po porodu, kdy je maminka 2 hodiny pozorována na porodním sále a pak se se mnou přesunul na oddělení šestinedělí. Jsem s průběhem porodu spokojená mám na něj jen krásné vzpomínky, protože na tu bolest, co porod provází, velice rychle zapomenete. Aspoň já si vybavuji jen to krasné.

Personál:

Mudr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, na bolest zapomenete a zůstanou jen vzpomínky na to hezké z porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky po porodu, noční košili, kojící podprsenku, Bepanten na bradavky a jednorázové plenky pro miminko.

Anonymní
16.05.17

Břeclavkou porodnici opravdu nedoporučuji, pouze v případě, že jste si jisté, že nebudete mít žádné komplikace. Jinak doporučuji vyhnout se jí obloukem.

Můj porod tam byl opravdu stresující a doteď se z něj vzpamatovávám, jelikož bylo vše naprosto špatně. Měla jsem vyvolávány porod, kdy mi podávali oxytocin v kapačkách, ale stále se nic nedělo, přesto, že jsem několik dnů chodila otevřená na 6 cm a porod měl být otázka chviličky, jak mi tvrdila mladá paní doktorka, jejíž jméno si bohužel nepamatuji.

Jelikož oxytocin, kterého jsem dostala hodně, nezabíral, ani sprcha a ani klystýr, prasknuli mi plodovou vodu a začaly kontrakce - jenže nepřirozeně silné a měla jsem špatný pocit. Porodní asistentka i s doktorkou na mě křičely, že musím tlačit, že je malý v porodních cestách a na pár zatlačení je venku. Tak já tlačila jak hloupá a pořád nic. Pak mi řekli, že je to určitě málo a nutili mě se postavit. Chyba. Jak jsem se postavila, omdlela jsem. Naštěstí mě chytil manžel.

Jak jsem se probrala, tak jsem rázně z posledních sil zakřičela, že chci jiného doktora.
Přišla paní doktorka Bambasová, strčila do mě ruku a řekla, že jdeme okamžitě na sál, akutní císař. Pak už to byl frkot. Dali mi podepsat tolik papírů, že ani nevím, co to bylo. Manžel musel čekat na chodbě a říkal, že paní Bambasová té mladé doktorce nadala, jak si představuje mě nechat takhle tlačit a říkat, že je malý v porodních cestách, když vůbec nebyl.

Zřejmě tam byl nějaký problém, když jsem byla otevřená a malý nesestupoval, ale to už teď nezjistím. Hlavní je, že císařský řez dopadl dobře a já i malý jsme v pořádku. Každopádně nebýt paní doktorky Bambasové, nevím jak by to dopadlo.

Personál:

MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, a když se vám něco nebude líbit, ozvat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, jelení lůj, hroznový cukr.

Anonymní
03.01.17

Stále to mám v živé paměti a jen tak asi nezapomenu…
Na porod jsem se i těšila, obavy moc nebyly, sice jsem slyšela, že to bude bolet ale stále jsem si opakovala, že jeden den to vydržím. Břeclav jsem vybrala protože byla nejblíže.

V tom týdnu jsem byla u doktora, ten mi sdělil, že malý je otočený stále zadečkem dolů, tedy KP a že už má málo místa, takže se zřejmě neotočí a že půjdu na císaře. Říkala jsem si, že ok, nerozumím tomu tak, jak doktor, takže asi to bude správné-

Za 3 dny jsem upadla na náledí, když jsem šla do obchodu. Měla jsem ještě dva týdny do konce a spadla. Nalomené zápěstí a naražená kostrč. Bolelo to hodně při chůzi. Došla jsem domů, s brekem vzbudila manžela a jeli jsme do Břeclavi nejprve na vyšetření ruky. Nemohla jsem s ní pohnout. Vyšetřili ji, dali tu modrou srandu a že mám jít. Zeptala jsem se, jestli mužů zajít na ultrazvuk, když jsem tady, zda je vše v pohodě. Doktor mi jen řekl, že tam už nikdo není. Hleděla jsem na něj a říkám: „Opravdu? Pro mě je to důležité a mám strach.“ Naštěstí sestřička mi zavolala někam, nevím kam a že si tam mám dojít.

Než jsem tam došla, tak jsem se ztratila a šla rovnou na porodní, tam jsem to vysvětlila a vrchní sestřička řekla, že je to v pořádku a že mě zkontrolují tady, že si mám zazvonit. Zazvonila jsem a sestra vyšla že dveří co potřebuji? Popisovala jsem situaci, ale sestra jen odvětila, že nemají čas a že mají opravdu fofr. Mě opět došly slova. Posadila mě do místnosti, že mám čekat a že neví, jak dlouho. Naštěstí došla milejší sestřička (jména už si nepamatuji), dala mě na monitor, pak jsem konečně šla k doktorovy. Takový mladý s mladou paní doktorkou, ti byly milý, ale řekli, že musím zůstat 24 hodin. Já ale trvala na tom, že chci domů. Nakonec jsem ale zůstala, už mě popichovalo divně v podbřišku od toho pádu.

Ubytovali mě na pokoji, košili už pro mě neměli, ale poslala jsem manžela pro tašku, kde jsem měla svou. Asi za tři hodiny mě to bolelo více, říkala jsem si - poslíčci, to bude ok, že dám sprchu. Sestra mě raději poslala na vyšetření. Další hodinu a půl to stále zesilovalo. Opět jsem byla poslána na vyšetření a opět se na mě dívali jak z jara, že nic. Bylo už deset večer a já stále pochodovala po pokoji v bolestech, až mi kolegyňka na pokoji zavolala sestru, že se něco děje. Opět jsem šla na vyšetření a že nic a že jsem zde už naposledy. Na to nezapomenu, s brekem a bolestí jsem šla zpět na pokoj samozřejmě jsem nespala.

Bolesti po 3 minutách zesilovaly, chodila jsem po pokoji, dýchala si. Už jsem byla tak unavená, že jsem si lehla. Pomalu jsem se nějak začala uklidňovat a najednou rup a bylo to - voda praskla chvilku po půlnoci. Kolegyňka zavolala sestřičku, ta zavolala doktorce a já se stěhovala na další pokoj. Tam mě vyšetřila paní doktorka (teda mužů říct, že to příjemné nebylo) a řekla, že kdybych vydržela do 6 rána bude to super. Bolesti ale byly šílené, víc a víc zesilovaly, v tom mi dali papíry, ať si vypíšu. Pak už jsem prostě nemohla bolestí. Záda, ruka v gibsu, no úžasné! Manžela jsem neměla ani volat, prý je čas(nakonec nic nestihl). Doktorka se sestrou nevěřícně valily oči, podle nich mě nemělo co bolet, protože jsem byla teprve v první době porodní.

Později se vše konečně začalo chystat na sál. Ptala jsem se, jestli už mohu volat manžela. A odpověď? Že jsem to měla udělat už dávno. Manžel u porodu nebyl. Nedržel malého ani ho nevyfotil a to ho bude navždy mrzet. Mě ho jen ukázali a pak jsem ho viděla až odpoledne.

Na JIP jsem ležela pár hodin na chodbě. Laktační psychóza mě neminula, ale dostala jsem se z toho za pár dní kojení. 3 dny jsem je ale prosila, aby mi ukázali jak na to. Nakonec jsem se rozkojila s pomocí laktační poradkyně a jedné fajn sestřičky, ale lehké to nebylo.

Pan doktor Bambas a doktorka Bambasová byli super.

Pro mě je to nezapomenutelné, a rodit podruhé budu zřejmě už jinde!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletni papir

Anonymní
03.01.17

Porodnici v Břeclavě mohu jen doporučit. Rodila jsem v červenci 2016 a i když porod není jednoduchý, tak i přesto mám jen hezké vypomínky.

Byl s náma i manžel, měli jsme nadstandartní porodní sál s pokojem i vanou. Manžel mohl se mnou zůstat po celou dobu porodu a pak i na pokoji než mně další den ráno přesunuli na šestonedělí.

Personál byl bezvadný, ochotný, milý a usměvavý. Rodila mě velice hodná pani doktorka Kristínka Bulková (Buzayová) - vřele ji doporučuji. S tak milým a lidským přístupem jsem se nemocnici snad ješte ani nesetkala. Samozřejme i asistentky a sestřičky byli velice ochotné.

Pokud budu rodit znovu, tak jedině v Břeclavě a pokud by tam byla ještě i pani dr. Kristínka, tak by mě to moc potěšilo.

Personál:

MUDr. Kristína Bulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit si věci dopředu, aby jste na nic nezapomněli, pak je žena i klidnější a ví, že má s sebou vše co bude potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte vše připraveno a sbaleno - pak už vám nic nechybí.

17.12.16

Porodnici Břeclav můžu maminkám jen doporučit. Porod byl veden naprosto přirozeně bez nějakých zbytečných zásahů. S manželem jsme měli dostatek soukromí, porodní asistentky byly moc milé a největší dík patří panu doktoru Valečkovi, za jeho lidský přístup. Mám jen ty nejhezčí vzpomínky.

Personál:

MUDr. Valečko

05.12.16

Pamatuji si, co jsem četla o Břeclavské porodnici a bylo tam dost špatných zkušenosti, ale myslím, že každá maminka ma svůj názor, každá rodička to vnímá jinak.

Já jsem byla spokojena, jako prvorodička. Užila jsem si to a ještě se na hekárně zasmála s jednou holčinou, co šla na císaře. Byla tam starší sestřička, moc hodná, vždy na nás doletěla se slovy, že nás ten smích přejde, až budem potit řasenky.

Já osobně si to užila, kontrakce úplně v pohodě, až na vanu, co jsem poprosila. Po půl minutě jsem chtěla z vany, ale říkaly, že mi to pomůže tam ještě vydržet, teplá voda mi to teda pěkně nastartovala, vylezla jsem a šlo se na věc. A musím dodat, klobouk dolů, odrodil mě nějaký mlaďoch, který se na mě dokonce zaučoval, u něj byl pan Bambas. Malá byla po třech zatlačeni venku a personál naprosto vynikajicí.

Personál:

MUDr. Bambas

26.10.16

Rodila jsem 11.7.2016, 9 dní před termínem. Ráno jsme přijeli do nemocnice, sestřičky mě i mého manžela přijaly a natočili mi CTG, pak mě ještě paní doktorka Kristýnka (příjmení si momentálně nevybavím) zkontrolovala a vše bylo v pořádku. Mohla jsem se s manželem přesunout na sál, kde jsme byli jen my dva a sestřičky mě chodily pravidelně kontroloval.

Přibližně v 9 hodin začaly kontrakce a pak jsem si mohla odpočinout ve vaně. Což bylo neskutečně příjemné během kontrakcí. Všichni mě opět chodili pravidelně kontrolovat. Pak jsem si mohla vybrat, zda chci klystýr. Ten taky hodně pomohl. Porod byl v mém případe rychlý, bez jakýchkoliv komplikací. Dcera se narodila v 13.20. Během porodu se všichni o mě výborně starali. Další dny jsem si s pomocí sestřičky vyzkoušeli koupání miminka a péči o něj, správné techniky kojení atd.

Měla jsem možnost si vybrat mezi klinikou v Německu a nebo Břeclavskou Nemocnici. Ale rodit v Břeclavi byla jasná volba. Už i pro to, že jsem měla důvěru v doktory i sestřičky a taky, že odtud pocházím. Vrchní sestra paní Láníčková a paní doktorka Krystynka Buzaryova ( omlouvám se, pokud příjmení píší špatně) byla naprosto bezvadná. Cokoliv jsem potřebovala, tak mi vyšla vstříc.

Můj manžel mohl u mě a miminka strávit celé dny mého pobytu v nemocnici. Všichni z personálu byli milí a příjemní. I pan doktor Bambas, na kterého některé maminky nadávají. Ale pro mě naprosto kompetentní osoba. Měli jsme problém se rozkojit a i toto jsme s podporou sestřiček zvládli.

Takže Nemocnici v Břeclavi bych si vybrala i u dalšího miminka.

Personál:

MUDr. Buzaryová, sestra Lanicková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, sítové kalhotky, něco na zub na dodání energie, vodu nebo čaj pro kojící ženy.

05.10.16

Na předporodním oddělení jsem zvracela, omdlívala a sestra se o mě postarala moc hezky.

Při porodu byl hlavně manžel, sestra přišla jen když bylo potřeba a při porodu asi dobré.

Žádné komplikace, už tři gynekologové obdivovali, jak mi hezky po porodu zašili jizvu, takže spokojenost.

Personál:

MUDr. Bambasová, sestra Láníčková

21.07.16

V Břeclavi jsem rodila potřetí a děkuji porodní asistentce Jandové za velkou pomoc u porodu. Sestřičky na šestinedělí i na novorozeneckém jsou také velmi ochotné.

Personál:

PA Jandová, MUDr. Jankovičová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, něco sladkého.

27.03.16

Tak se taky podělím z mou zkušeností v porodnici.

Břeclav bych každopádně doporučila. Rodila jsme před měsícem a furt mám úsměv na tváři.
Pobyt na předporodním i na oddělení šestinedělí byl bez záporů. Super doktoři, sestřičky i porodní asistentky. Všichni pomohli, jak mohli, jak jim to situace dovolila…

Jsem opravdu spokojená. Rodila bych tam i dalších 10 miminek. :-*

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Žádný stres. Prostě jenom dojit, porodit a nechat se o sebe starat hodnými sestřičkami a užívat si mrňouska. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky a hodně vody. Já byla furt žíznivá a nějakou sladost na dobytí energie, to mě taky pomohlo.

15.01.16

Rodila jsem sice již skoro před rokem, ale stále se mi nepodařilo se s průběhem porodu nějak smířit. Porod byl bohužel vyvolávaný, týden po termínu. V 8 hod jsem dostala pilulku na vyvolání. Okamžitě mi začaly bolesti v podbříšku, které se zesilovaly. Ve 14 hod mi řekli, že se stále nic neděje a dostala jsem další pilulku.

Kolem 17 hod se vystřídaly sestry, přišly tam dvě „noční můry“, a to doslova. Bolesti už byly nesnesitelné, ale nepřipomínaly kontrakce, protože se nestřídala fáze bolesti s fází uvolnění, ale střídaly se šílené bolesti s ještě většími cca po 3 minutách. Když jsem se ptala, jestli je to normální, sestra mi řekla, že mě nic nebolí, protože na monitoru nic nevidí a že ten den určitě neporodím.

Asi v 10 večer, když už jsem si myslela, že to nepřežiju, mi sestra vynadala, že mám jít spát, že mě nic nebolí a že jako zítra se bude porod vyvolávat znovu a co si o sobě myslím, že jako budu unavená a chce mě vidět, jak to jako zvládnu. Nejsem žádná hysterka ani přecitlivělá osoba, se zlomenou rukou jsem chodila 4 dny, než jsem šla k doktorovi, protože mi přišlo, že to nebolí dost.. Nicméně tenhle přístup mě úplně rozložil, ten pocit, když víte, že je něco špatně a nikdo vám nevěří, je opravdu hrozný.

O půl 1 v noci mi praskla voda, šla jsem to říct sestrám/PA, ale ty mě začaly vyšetřovat, přičemž nic bolestivějšího jsem v životě nezažila. Byly neskutečně nepříjemné a shodly, se, že to není možné a že mi voda nepraskla. Když jsem jim řekla, že jí mám plnou postel, tvářily se, že jsem úplně blbá. Napojily mě zase na monitor a bylo vidět, že je dost obtěžuju. Teprve když malému na monitoru začaly lítat tepy tak, že jsem to poznala i já, jako laik, začaly najednou poletovat a běžely pro doktorku.

Ta mě opět vyšetřila a řekla, že něco takového ještě neviděla (ano, to opravdu potěší!) a že teda malej musí okamžitě ven. Během půl hodiny jsem malého porodila, ale vzhledem k tomu, že jsem se chtěla vyhnout všemožným zvonům, co tam nachystali, jsem se opravdu posnažila, abych to zvládla sama. Malý vylezl se šňůrou okolo krku, ale naštěstí v pořádku. Já si vysloužila kvůli překotnému porodu ještě další hodinu neskutečně bolestivého šití a následně 3 týdny velkých bolestí ještě po porodu.

Druhý den mi pak přišla doktorka říct, že se podívali do mých papírů (no hurá) a že to bylo kvůli kdysi prodělané konizaci děložního čípku, který se teď neotvíral, jak měl. Asi se chtělo podívat dřív, mohla jsem si třeba něco z těch 18 strašných hodin odpustit.

Doktorka byla opravdu milá, ale věty typu „to jsem nikdy neviděla“ a „tohle jsem dělala jen jednou v životě“ vskutku prvorodička slyšet nechce. Sestry/PA, které tam byly přes den, byly moc milé, nicméně ty dvě noční mě straší ve snech dodnes. Na porod jsem se paradoxně těšila a pořád se s tímhle nemůžu nějak smířit. Taky proto, že jsem tam celou dobu musela být sama a můj muž stihl dorazit jen na poslední minutu porodu, protože do té doby mi nikdo nevěřil, že rodím.

Oddělení šestinedělí bylo fajn, nikdo se nijak zvlášť neangažuje, ale když jsem se na cokoliv zeptala, nebo cokoliv potřebovala, byli moc ochotní.

Takže za mě opravdu nevím. Krom těch dvou sester byli všichni moc příjemní a miminko pořád u sebe, to je důležité. Ale jestli tam půjdu rodit znovu, to tedy opravdu nevím…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Asi se nebát se prosadit a nemyslet si, že doktoři musí mít nutně vždy pravdu.

Anonymní
11.01.16

Ráda bych se podělila o svou zkušenost. Byl to můj první porod, ráno jsem šla na kontrolu k lékaři a začla mi odtékat plodová voda po troškách, tak jsem jela domů, sbalila se a manžel mě odvezl do porodnice. Při příjmu neochotná sestřička (asi po dvou hodinách se zeptala manžela, jak se jmenuje jeho otec a když jí to řekl, obrátila o 160 stupňů a byla náhle v pohodě, starý známý). Kontrolovala mě nějaká mladá doktorka, Slovenka (na jména nemám pamatovák). Ta byla v pohodě, super.

Pak mě daly na pásy, pak znovu kontrola a připadala jsem si tam jak v zoo v kleci, pokaždé přišel někdo jiný. Mrkl na mě a konec. Když jsem začla mít bolesti, tak mi řekli, že na pásech nic nemám a že porod bolí a co jsem jako čekala od toho. Byla jsem docela paf z toho. Pásy ovšem sestra dala špatně a při změně směn přišla druhá a vše napravila a viděla, že se něco již děje.

Chtěla jsem epidural, ale lékařka, která mě rodila, též Slovenka, blondýnka s brýlema, tak řekla, že mi ho dají až tak ve 3 ráno a v 8 ráno by viděla vyvolání porodu. Po 19 hod mi začly silné bolesti. Převezli mě na porodní sál a tam mě nechali. Pořád někdo mě kontroloval a že pořád nic a ať opět nekřičím, že nejsem malé dítě. Manžel se musel držet, protože když mě viděl, jaké mám bolesti, nikdo zájem neprojevoval. Pomáhal mi hodně psychicky. Až když jsem to opravdu nemohla vydržet, tak přišla porodní asistentka - bylo něco kolo 21 hod: „Ejhle,“ jen vykřikla, „budeme rodit“.

Nikdo nečekal, že porodím ještě v ten den, a za půl hodiny byla malá venku. Bohužel byl trošku komplikovanější porod, kdy už chtěli volat primářku, aby ihned přišla. Malá ztrácela dech ještě v bříšku, a když byla venku, tak se nemohla nadechnout. Docela mě zarazilo i to, že mi prováděli metodu, která je zde docela dlouho zakázána - při porodu tlačili na břicho. Naštěstí všechno dobře dopadlo a malá se má k světu a krásně nám roste.

Mám neutrální postoj. Kdybych příště rodila, tak asi risknu Brno. Hodně maminek si chválí Břeclav, zejména ty, které rodily jinde, zejména v Kyjově. V čem je dobrý přístup při porodu, je to, že se vyhýbají nastřihávání, dají vás do pozice, která bude příjemná vám a ne lékaři. Což je fajn, v hodně porodnicích to nedělají. Taky i to, že pro miminko tam všechno máte, ale o víkendu byl problém s košilkama i látkovými plenami, tak doporučuju vzít něco vlastního s sebou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se porodu, opravdu nejhorší jsou jen ty bolesti, ale i ty se dají překonat. Výsledek stojí za to. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přezůvky, toaletní papír, jednorázové kalhotky 2× (vždycky si je můžete přeprat), osušky, pyžamo, vodu neperlivou neslazenou fakt se hodí!, pro mimčo plínky jednorázovky, vlhčené ubrousky a Bepanthen nebo Sudokrém.