Nemocnice Břeclav p. o., Gynekologicko-porodní oddělení

Nemocnice Břeclav p. o., Gynekologicko-porodní oddělení

Hodnocení - Břeclav

Hodnoceno 81x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

O klinice

V porodnici jsou tři porodní sály, z toho jeden nadstandardní. Personál přistupuje ke každé rodičce s individuální péčí. Nastávající mamince jsou k dispozici různá relaxační zařízení, jako míč, žíněnky, ribstole, křesla a další. Tlumení bolestí a zklidnění v období první doby porodní obstará teplá lázeň či sprcha.
Možnost epidurální analgezie je zajištěna po 24 hodin denně. Porodnice poskytuje alternativní vedení porodu na přání rodičky a samozřejmostí je přítomnost doprovodu na porodním sále.

Porodnice pořádá předporodní kurzy. Informace o prohlídce porodních sálů vám rádi poskytnou na čísle 519 315 367.

Veškeré informace informace pro nastávající maminky jsou k nalezení na webu porodnice, kde naleznete také ceník.

Fotogalerie porodnice

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Janka Bambasová, MPH

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 519 315 652

Porodní sál: +420 519 315 367

Oddělení šestinedělí: +420 519 316 643

Adresa: U nemocnice 1, Břeclav 690 74

URL: http://www.nembv.cz/gynekologicko-porodni-oddeleni

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Břeclav

33
13.05.21

Rodila jsem zde jako prvorodička v roce 2013 a míním zde rodit i tohle těhotenství 06/2021
I přes pár ležení v těhotenství v téhle nemocnici jsem si neměla na co stěžovat.
Neměla jsem s nikým nikde problém. Myslím, že určitý typ hysterických maminek si za to může sámo:-) přistupovalo se zcela normálně, vše bylo vysvětleno, co jsem potřebovala vědět. Byla ochota i sranda. Když si člověk nechá poradit a poslouchá pokyny lékařů, tak to tak strašně nakonec není. Na porod se těším do zdejší nemocnice a mohu jen doporučit

Personál:

Bambas

vbu
731
30.04.21

Rodila jsem v porodnici Břeclav všechny své 3 děti: 2015, 2018, 2020.

První porod 2015 byl dost katastrofa, jak porodní, tak šestinedělí. Porodní plán nebyl téměř dodržen, nevhodné napolohování v 2. DP, tlak na břicho - díky tomu jsem měla diastázu a nepříjemné porodní poranění, s kterým jsem se trápila přes rok a i teď ještě cítím poškozené svaly při námaze, syn měl blok u krku, přitom Apgar byl 10 10 10, takže celá 2 DP byla nesmyslně vyhrocená, za mě špatně vedená a vedla ke zdravotním problémům mě i syna. Kdyby místo oxy a tlaku na břicho pomohli změnit polohu, dopadne vše lépe pro všechny. Pupečník nebyl dotepán, bonding neproběhl, pomoc s přisátím neproběhla - o vše jsem žádala v porodním plánu. Šestinedělí katastrofa, sestry neochotné, protivné až na 2 výjimky. Vše bych asi přežila v klidu, kdyby syn pak neprořval dalšího půlroku, než se z toho super zážitku dal dohromady.

Druhý porod jsem měla úžasnou PA Ivu Havránkovou, která porod perfektně vedla a vše bylo splněno - monitor ve stoje a na míči, porod na porodní stoličce - po šíleném zážitku z prvního porodu jsem odmítla rodit na křesle, přirozené prasknutí vody, dotepání pupečníku, bonding, čekání na placentu. MUDr. Bambas byl při příjmu a pak ošetřil zranění, byl velice příjemný, nic nenutil. Novorozenecké opět tragédie, syn se narodil v noci, když jsem si chtěla syna vykoupat sama s mužem hned ráno jak vstane, byla domluvená se sestřičkou, že po vizitě si ho vykoupeme, protože teď spí a nebudeme ho po porodu budit, tak na vizitě vše jinak, MUDr. Piharová spustila, že je ráno, tedy čas vstávat a vzbudila malého, začala jak je infekční, od krve a zda jsem se zbláznila ho tak nechat a sestře přikázala, ať jej umyje a cituji „na ten hnus si vemte rukavice“ Jak jsme byli s mužem v šoku zmohla jsem se jen na to říct, že jsme se sestrou ale domluvené, že hned po prohlídce si ho sami vykoupeme, protože doteď spinkal a nechtěli jsme ho budit. Ta si očividně nechtěla dělat problémy a nezastala se mě a dítě vykoupala. Já to celé nečekala, takže jsem nezvládla víc odporovat. Ale určitě o dost lepší, jak první porod zejména díky užasné PA Ivě Havránkové.

Třetí porod byl naprosto perfektní po všech stránkách. Všechna má přání splněna. Porod opět mimo křeslo kvůli traumatu z prvního porodu a také proto, že nejlíp mi bylo na žíněnce a míči, dotepání pupečníku, čekání na placentu, bonding. PA Janošková je skvělá. Cítila jsem se s celým týmem naprosto komfortně. Novorozenecké tentokrát úžásné. Dítě mi nikdo nebudil, ať spí. Sestřička vždy došla později, pokud se to nezvládlo skrz spánek u vizity. Koupala jsem si malou sama. Odběr z paty i ošetření pahýlku u kojení na pokoji. Takže třetí porod a vše dokonalé. Škoda, že to tak nešlo hned od prvního. Takže za mě ve finále nemocnici Břeclav doporučuji, prože umí, když chtějí.

Personál:

1. porod: PA si nepamatuji, MUDr. Bambasová, 2. porod: PA Mgr. Iva Havránková, MUDr. Bambas, 3. porod: PA Bc. Lenka Janošková, PA Natalie - prijmeni nevim, MUDr. Bílská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Já si brala overálky, ručník na bonding, čepičku na bonding a purelan :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Předvyplnit si rodinnou anamnézu a informace, co jsou potřeba, ať při kontrakích nemusíte moc mluvit. Porodní plán.

11
20.10.20

V porodnici jsem rodila 3× v letech 2015, 2018 a 2020 a vždy jsem byla na 100% spokojená, personál se za ty roky nezměnil, za což jsem ráda, vždy se ke mě všichni chovali mile a vstřícně a já opravdu péči o mě ani o děti nemůžu vytknout ani slovo. Navíc jsou letos opravené porodní sály a opravují i oddělení šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

V podstatě vše dostanete, jen je dobré mít balík plen, kapesníčky vlhčené, košile pro sebe.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte porodní plán, tak jej určitě vemte, vše co si budete přát, budou respektovat, alespoň já se s tím setkala.

69
18.06.20

S porodnicí jsem byla spokojená, stejně tak i s PA a i všemi obávaným panem primářem Bambasem. Porodní sál byl útulně zařízený a jelikož jsem rodila v noci, tak oceňuji možnost rodit v šeru. Podstatě vše co slibovali, tak dodrželi a na porodnici nemůžu říct křivého slova, ale co mě hodně zklamalo, bylo oddělení šestinedělí, chápu nedostatek sester, ale zase sestry by měly chápat prvorodičky, a že potřebují pomoc s kojením, péči,…
Po druhé chci zase rodit v Břeclavi s tím, že už se nebudu muset spoléhat na pomoc sester na šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Najít si vlastní laktační poradkyni, je možné, že sestry na oddělení šestinedělí nebudou mít tolik času, aby se vám mohly plnohodnotně věnovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam věcí je k dispozici ke stažení na stránkách nemocnice.

21.01.20

V porodnici jsme rodila 20/7/2019, rozhodovala jsem se mezi Brnem a Břeclaví. Břeclav na poslední chvíli vyhrála. Přijeli jsme do porodnice krátce po půlnoci už s prasklou vodou a silnými kontrakcemi, ten den bylo oddělení plné, sotva jsme se tam nejspíše jako rodičky vlezly:-). Paní porodní asistentka byla skvělá, pan doktor Svoboda taktéž, moc mi pomohli, porodila jsem v celku rychle v 2:43 bylo již vše za mnou:-) I přes frmol, který tu páteční noc byl, si nemohu absolutně stěžovat na přístup nikoho, pomohli, podpořili a absolutně jsem nepoznala z jejich přístupu žádný stres , nervozitu, vyčerpání nebo nepříjemné chování (věřím, že v době dovolených určitě nebylo jednoduché, za celý týden se nám u vizity vystřídali jen asi 3 doktoři:-D). Na oddělení šestinedělí taktéž super, měla jsem perfektní spolubydlící na pokoji, která rodila o necelé 2 hodinky později. Mohu říci, že jsem si pobyt v porodnici užila a budu na něj ráda vzpomínat celý život. Takže jestli bude někdy nějaké příště, tak opět zase Břeclav.

Personál:

Mudr. Svoboda, na jméno porodní asistentky si bohužel nevzpomenu i když byla skvělá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vložky, noční košile na střídačku, toaletní papír, něco na zábavu a zabití volného času,

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady

01.12.19

Rodila jsem na nadstandardním porodním sále, který byl vybaven vkusně a příjemně. Porodní asistentka byla sice rázná, ale neřešila jsem to, protože ví, co dělá! Na porodní nemůžu říct špatného slova, až na paní doktorku, která mě rodila. Příjmení začínalo na L (Lukášová/Lukáčová..?), dál si nepamatuju. Byla nepříjemná, arogantní, přišlo mi, že jí vyloženě obtěžuji, navíc se ani nepředstavila.
Potom jsem byla přeložena na šestinedělí - také nadstandard a to bylo peklo na zemi. Sestry z gyndy ještě JAKŽ TAKŽ. Byly tam dvě, které byly milé a ochotné. Ale dětské sestry bych vyházela do jedné! Odporné chování. Vůbec nemají na takovým oddělení co dělat, když nemají empatii a porozumění a obtěžuje je něco vysvětlit víc, než jednou. Neusmějí se, odsekávají, dítě do postýlky pomalu hážou. Ještě mě seřvala, že malá málo vypila mého mléka - no děsný. Já jako zdravotní sestra jsem nestačila zírat. Tohle bych si nikdy nedovolila! Nikdy. Měla jsem sepsanou stížnost, ale neposlala jsem ji. Už mám stejně po porodu a co by to pomohlo! Sester je málo a hlavní by s tím stejně nic neudělala. Příště rodím v Kyjově. Tohle bylo opravdu příliš. Sestry z novorozeneckého by se měly zamyslet. To nejsou sestry, ale odporné ženské, vyhořelé sestry, co mají jít dělat někam jinam, protože toto už nezvládají.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrňte se, buďte nekompromisní a pokud tam bude někdo, kdo na vás bude zlý, ohraďte se! I když s hormonama je to těžký, vzpomínat na to chce asi každá jen v tom dobrém! Jinak budete po dobu hospitalizace nešťastné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, vložky do podprsenky, ručníky, toaletní papír, hygiena, papuče do sprchy.
Pro dítě plínky, nějaký mazání na zadeček popřípadě na tělíčko, oblečení.

19.06.19

S porodní péči jsem byla velmi spokojena. A to jak s přístupem, tak s atmosférou. Váhala jsem nad porodem v Brněnské nemocnici a jsem ráda, že jsem se rozhodla pro Břeclav. Nemám co vytknout. Porodní asistentka také skvělá a nápomocná, bohužel si nevzpomínám na její jméno.

Personál:

MUDr. Radek Valečko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si vlastní toaletní papír a vlastní košili (u obojího mají nedostatky). Jinak snad jen pozitivní přístup :-)

60
27.01.19

Přes obavy jsem si porodnici vybrala a určitě nelituji, veškerý personál mi vycházel vstříc, kdykoliv byl po ruce a odpovídal na veškeré dotazy. U porodu byl dr.Svoboda, takový mladý a milý klučina, z čehož jsem teda nebyla moc nadšená, ale nakonec teda klobouk dolů, pomáhal spolu se sestřičkou (bohužel jsem si nezapamatovala, jak se jmenovala) jak mohli, povzbuzovali, a celkově psychicky podporovali. Sestřička „nahrazovala“ i tatínka u porodu. Ten by to totiž ani nestihl :D Odd. 6nedělí taky prima,je po dvou maminách, přebalovací pult, váha a všechno na pokoji, což jsem opravdu ocenila, kosmetiku a oblečení zapujčí a každý den doplňují. Když něco potřebujete, stačí říct. Ochotně pomohli, odpovídali, prostě jsem byla maximálně spokojená. Na novorozeneckém taky vše vpořádku, malý byl v „solárku“ dva dny a dvě noci. Tady jen trochu vytknu jednu věc a to, že je potřeba, aby bylo mimčo na svícení co nejvíce, tudíž vyndávat jen na kojení, krmení. Tady ho vozí maminkám na pokoj kdykoliv začne brečet a chtějí aby se každý den koupalo, takže je mimo třeba i 2 hodiny. Ale jinak celkově naprostá spokojenost. Dávám tak 98% :-)

Personál:

Dr. Svoboda

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vložky (na porodním je jich neomezené množství, ale na 6 jich dostanete jen asi 20. Toaletní papír a hyg. potřeby, mýdlo, ručník, košili. Jo a dobrou náladu :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papíry z matriky a viz výše

11.10.18

Původně jsem chtěla rodit v Brně v Bohunicích, ale po dlouhém uvažování jsem usoudila, že nakonec budu rodit v Břeclavi. Za mě největší skopojenost. Rodila jsem plánovaným cs, který mi dělal MUDr. Bambas a opravdu musím říct že pan doktor je kapacita. Celkový přístup všech lékařů, zdravotních sestřiček i ostatního personálu byl úplně na jedničku. Klidné skoro až domácí prostředí bylo naprosto parádní. Všichni byly ochotní a za celou dobu hospitalizace sem nenarazil na nikoho nepříjemného, ba na opak byla i legrace.
Tuto porodnici vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavní je klid a pohoda, nebát se zeptat i 100× na jednu věc, jsou na to zvyklí. Mluvím z vlastní zkušenosti. Přece jen žádný učený z nebe nespadl.

04.10.18

Velice spokojená, personál na jedničku… Nejvíce mi pomohla porodní asistentka paní Kasíková. Po prasknutí vody byl porod vyvolán dvěma tabletkami. Nedařilo se mi po 25 hodinách otevřít. Pouze na 4 prsty s obrovskými bolestmi. Poté podán epidural s oxytocinem a malý byl do hodiny venku.

Personál:

Kasíková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jestli bude volný nadstandardní porodní pokoj, určitě vzít. Budete mít svůj klid a partner může být s vámi až do konce. My dokonce přespali 2 noci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, na šestinedělí dostanete 1 ks. Jinak všeho bylo dostatek. Alespoň 2 ručníky a 2 noční košile.

9
20.09.18

Moje zkušenost je velmi rozporuplná. Lékařky, které mě rodily, byly profesionální, to samé můžu říct o porodních asistentkách. Vše víceméně v pořádku, rodila jsem rychle, takže se mi něco těžko hodnotí, protože na nějaké promýšlení nebo porodní plány nebyl čas, konec porodu nebyl bez komplikací, takže jsem byla ráda, že vše dopadlo dobře . Přála jsem si nadstandard, ten bohužel nebyl volný, jak mi velmi nevybiravě sdělila porodní asistentka, která mě přijímala. Ta nepatřila k těm milým a příjemným, ale zrovna se střídaly směny, takže naštěstí nebyla u mého porodu.

V tu noc se tam sešlo hodně rodiček a docela i rychlých, takže se spěch a stres podepsal na celém personálu, přesto bylo většinou vše ok. Uvítala bych větší empatii a od některých i slova podpory namísto klasického „všechny to vždycky zvládnou, musíte to vydržet“. Výjimka byla paní doktorka Bambasová, tu bych nejraději tehdy objala. Věřím, že nebýt jí, nezvládla bych to a museli by přistoupit k nějakému radikálnějšímu zákroku.

Kéž bych ale byla informovanější a odvážnější, to bych pak šla raději do ambulantního porodu. Porodní asistentky na oddělení šestinedělí byly příjemné, vstřícné, nerušily zbytečně a poradily, když bylo potřeba. Ovšem dětské sestry, těm bych naordinovala povinný seminář o citlivé komunikaci s lidmi. To byla hrůza, o tom bych mohla napsat román. Nepříjemné, arogantní, namyšlené, neustále povýšený tón. Jsem si docela jistá, že kvůli nim nekojím, protože jejich přístup mě někdy až děsil (cituji „nojo, to jsou ty dnešní pushupky, to za nás nebylo a kojily jsme všechny“. Ha ha. Já pushupku nosila naposled v 18, takže před 8 lety). A to se chlubí, jak mají kurzy laktačního poradenství. Možná mají, rady a podpory se od nich ale člověk nedočká.

Jako kolovrátek: miminko nepřibírá, mléko se tvoří někdy až za týden, miminko nemůžete kojit, když nemáte mléko, domů vás nepustíme, dokud nepřibere… Mimochodem, moje dcera má ve 4 měsících 8 kg. Doma se rozjedla, všechno v pořádku. A mimochodem… To, že od nich odchází většina maminek plně kojících, bude asi blábol. Já nekojila, věděli to, a přesto bylo ve zprávě pro pediatra, že je miminko kojené.

Tuto porodnici jsem zvolila hlavně proto, že byla blízko a za to jsem ráda. Rodila jsem poprvé, ale šlo to šup lup a někam dál bych možná ani nedojela.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, obrnit se
Porodní plán - jasný a stručný
Připravit se na to, že za sebe budete muset bojovat, ne vše je tam automatické
Pokud by to šlo, zvolit ambulantní porod nebo podepsat reverz a jít domů dřív

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny potřebné dokumenty. Na improvizaci nejsou stavění.
Klasika - ručníky, papuče, spodní prádlo, oblečení (košili vám dají, pokud budete chtít), hygienické potřeby…
Přebalovací podložky - pro sebe na postel. Hodí se.
Pro miminko oblečení dostanete, ale není úplně praktické a příjemné, prostě klasické nemocniční. Pokud bude chladněji, tak i nějakou dečku - na zachumlání při mazlení bude příjemnější než jejich duchýnka.
Svačinky - na dobu po porodu než půjdete domů. Mysli tyčinky, sušenky atd. A džusy… Já do sebe nic moc nedostala, tak aspoň ten džus to zachraňoval.
Nabíječku na mobil, abyste mohly fotit každý moment nového přírůstku.
Pilník na nehty.
Menší ručníky - víc a vyměňovat.
Gel z dubové kůry - po šití zázrak.
Vlhčený toaletní papír

19.09.18

Bohužel nemohu sdílet úplně pozitivní zkušenost. Kontrakce jsem trávila s přítelem v koupelně, potom už jsem myslela, že polezu po zdi. Potom se vystřídala směna, porodní asistentky byly všechny ochotně a milé. Ke konci však už to tak růžové nebylo. Voda byla praskla brzo, tlačila jsem dvě hodiny. Mojí žádosti rodit ve stoje nebylo vyhověno, přestože na kurzu bylo řečeno, že polohu si může rodička vybrat. Doktorka to ještě nelichotivě okomentovala, že u mě přece nebudou ležet. U poslední kontrakce mi byl píchnutý oxytocin, který mi, musím přiznat, pomohl, bohužel jsem byla nastřižena, přestože jsem říkala, že jsem cvičila s aniballem. Naštěstí jen 4 stehy, takže žádná hrůza.

Epidural jsem nechtěla a zvládla jsem to i bez něj, porodní asistentka to říkala doktorce a ta hned otráveně poznamenala, zda mám porodní plán a že v něm určitě mám, že nechci oxytocin, epidural, že chci dotepat pupečník a bonding a to prý oni automaticky dělají. No nevím, jestli byl dotepán, protože moje paměť celý porod nějak potlačila.

Malou si vzali hned na vyšetřovnu a pak ji přivezli zabalenou. Placentu mi tahali ven, přestože na kurzu říkali, že ven netahají. Malou nám měli do půl hodiny pomoct přiložit, já jako prvorodička jsem měla strach ji vůbec chytit. Hodina a sestra nikde. Nechali jsme si ji zavolat, protože malá už lapala po prsu. Sestra přišla evidentně vyrušena že sobotní šichty a ptala se, co jako chceme, dítě jsme si uměli udělat a nakrmit neumíme? Zaučení o péči jsem taky prakticky nedostala. Přebalování ukázala takovým stylem, že jsem bečela, protože jsem nevěděla, jak to mám udělat (dítě se ještě váže jako mumie do hadrových plen a těch jejich hrozných zavinovaček). Když jsem se zeptala, jestli mi to ukáže znova, byla nepříjemná, vždyť už mi to přece ukazovala.

Potom malá proplakala dva dny protože jí moje mléko nestačilo a nikdo mi neřekl, že máá hlad, že jí mám dát příkrm. Pro mě jako prvorodičku toto byl dost stresující pobyt, kdy vám nikdo nic neřekne, mnohdy ani pokud se zeptáte. Navíc práva ruka neví, co dělá druhá. Byly tam samozřejmě i milé sestry, s doktory jsem neměla žádný problém.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně návštěv

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Prohlášení o jménu dítěte, listy z matriky a rodné listy, pokud nejste sezdáni. Vložek každá matka dostane několik kusů, já měla ale i svoje. Košili si vemte raději svoji, ne vždy mají dost. Toaletní papír si vemte také svůj. Jídla není nutné mít hodně, spíš nějaké sladkosti a hroznový cukr na energii, popř. pití, vaří tam dobře.

3
02.07.18

Naprostá spokojenost. Hned po příchodu vyšetření doktorkou, ultrazvuk a monitor, dotazník, erární košile a klystýr. ;-) Chytli jsme nadstandardní pokoj, který moc doporučuju - je tam manželská postel, takže se i přítel mohl v klidu natáhnout, dokonce s námi mohl zůstat dvě noci.

Paní doktorka skvělá, ochotná, stejně tak i porodní asistentka. Nic mi nenutili, hned zkraje jsem si řekla o epidurál, ten mi dali ve chvíli, kdy už kontrakce opravdu hodně bolely, takže jsem si pak hoďku „odpočinula“ při snesitelnějších kontrakcích, než jsme se pustili do finálního vypuzování mimina. :-)

Na šestinedělí jsem taky měla nadstandard a byla jsem moc ráda. Malý dost brečel, tak jsem aspoň nerušila ostatní maminky. Plus mi bylo příjemnější, že na mě nikdo nekouká, jak ho nemotorně převlíkám a přebaluju (nojo, první dítě a žádný trénink).

Všechno jsem měla vlastní - plenky, vložky, oblečení, ale ze začátku jsem vlastní oblečení nevyužila, až při odjezdu. Příště si vezmu vlastní zavinovačku, ta nemocniční se šňůrkama mě přiváděla k šílenství .:-D Taky to chce volné prádlo po porodu. Ty jednorázové kalhotky mě hodně řezaly, takže mi mamka dovezla taťkovy obří slipy a bylo mi nej!

Personál:

MUDr. Tereza Bilská

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou jídlo, po porodu jsem do sebe hodila chleba s paštikou, kýbl ovoce, spláchla to litrem džusu a bylo mi úplně nejlíp! Taky noční košili na převlíknutí po porodu, dost se zapotíte… Na šestinedělí mi pak přítel přivezl fén.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Strach nechejte doma. Je zbytečné se porodu bát, stejně se tomu nevyhnete, takže se těšte na mimino a ono to dopadne dobře. ;-)

14
24.02.18

S porodnicí v Břeclavi jsem maximálně spokojená. Podařilo se nám získat i nadstandardní pokoj s porodním sálem, takže přítel zůstal se mnou celou dobu. Personál porodního i novorozeneckeho oddělení je úžasný, všichni velmi ochotní a příjemní. Vzhledem k náročnosti jejich práce jsem byla opravdu překvapená jejich neustále pozitivním přístupem.

I na novorozeneckém jsem mela nadstandardní pokoj a nic mi tam nechybělo.
Vybavení vyhovující, stravu jsem si mohla zvolit vegetariánskou, a dokonce jsme dostali od porodnice dárkový koš věcí pro malou.
Takže můžu jen doporučit. :)

Personál:

MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud bude možnost, volte nadstandardní pokoj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen věci pro sebe a plenky pro miminko, vše ostatní porodnice zajišťuje.

5
20.02.18

Velmi špatná, nikdo mi nic neřekl, nikdo se se mnou skoro nebavil, jen sestra nervózně křičela, ať jdu na balón, na který jsem nechtěla a ani nešla. Když už porod trval dýl, sestry si něco špitly, došel doktor, pak odešel, no hrůza. A na poporodním fakt nic není, ani papír, jen pár vložek, jinak nic.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, toaletní papír, vlastně asi skoro vše.

18.01.18

V Břeclavské porodnici jsem rodila v dubnu 2017 svoje druhé dítě. Přístup všech byl velice profesionální a vstřícný. Měli jsme štěstí na volný nadstandardní porodní sál, kde mohl manžel po porodu s námi společně strávit noc.

Jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuji, měla hodně práce s dalšími rodičkami a u nás všechno probíhalo hladce, tak nás pouze pravidelně kontrolovala. Jestli by byl nějaký problém, máme zavolat.

Moc oceňuji možnosti, část první porodní fáze strávit ve vaně (součást nadstandardního porodního sálu), pomohlo mi to v uvolnění a řádnému rozjetí porodu. Kromě propíchnutí plodové vody a aplikaci oxytocinu na vypuzení placenty všemu dali volný průběh. Vše vždy předem vysvětlili a zeptali se, jestli s postupem souhlasím. Po prasknutí vody se kontrakce hodně zintenzivnily (ale to jsem věděla, že tak bude) a pomohlo mi, že jsem mohla neustále (mimo točení monitoru) chodit a šílené kontrakce „předýchat“ za pochodu. Když už to bylo hodně nesnesitelné a říkala jsem si, že musíme porodní asistenku zavolat, v tú chvíli došla se slovy: Ukažte se jak to vypadá. Vyšetřila mě: No super, vy už rodíte. Přivolala mladou paní doktorku, která porod vedla. Říkaly, jak mám tlačit, kdy mám tlačit, podporovaly, chválily. Na tři kontrakce byl náš poklad na světě. Vše bez poranění a bez nástřihu.
Porodní plán jsem neměla sepsaný, ptali se mě na něj. Řekla jsem jen, že chci co nejmíň nezbytných zásahů, jinak je to v jejich režii.
Ve srovnaní s prvním porodem (Bohunice) to bylo tisíckrát lepší. Člověk se cítí méně „ústavně“, více intimity, menší nemocnice, méně vizit a zvědavých mediků. Lidské sestřičky, ochotný personál… Vše je o lidech.

Personál:

MUDr. Petra Kovarovičová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hodně sil a klidnou hlavu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové plenky, mast na opruzeniny, modrou indulonu na promazávaní mimča, vlhčené ubrousky, vlastní oblečení pro miminko (je k dispozici ale pouze omezené množství a v nemocniční kvalitě). K porodu hroznový cukr, neperlivou vodu, a něco malého na svačinku.

12.11.17

Gynekologické oddelenie a pôrodnicu velmi odporučujem! Veľmi humánny prístup, personál milý, lekári na úrovni.

23.06.17

Na porod mam díky personálu nádhernou vzpomínku. Při příjmu jsem požádala o nadstandardní porodní sál, takže jsem porod i následných 24 hodin strávila zde. První noc se mnou na pokoji byl i partner. Bohužel si nevzpomenu na jméno porodní asistentky, která mne rodila, ale šlo o úžasnou odbornici s lidským až maminkovským přístupem. Po hodině mě chodila kontrolovat, vždy řekla, jak vše probíhá a co nás dál čeká. Za 4 hodiny od příjezdu do porodnice jsem porodila krásnou, čtyřkilovou holčičku a to bez jediného poranění, natržení, stehů a bez nástřihu. Na oddělení šestinedělí jsem mela také nadstandardní pokoj a i zde jen úžasný přístup sestřiček a personálu!

Personál:

MUDr. Bambas

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji hlavně pozitivní přístup, porodní plán jsem sestaven mela, ale nikomu jsem ho neodevzdávala. Vždy jsem si řekla, jak a co, nikdo mě do ničeho nenutil.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji si přibalit pití a jídlo na období čekání na porod a také v teplých dnech vějíř, budete za něj vděčné.

4
14.06.17

4/6/2017 jsem v Břeckavské porodnici přivedla na svět dceru. Porod probíhal bez větších komplikací. Porodní asistentky se o mě staraly po celou dobu, radily, pomáhaly. Bohužel se nepamatuji jméno porodní asistentky, která byla po celou dobu k dispozici a pomáhala mi vše zvládnout. Mudr. Bambasová chodila kontrolovat průběh, závěr byl pak také v její režii. Je to velice příjemná žena.

Po celou dobu mi všichni říkali, co se děje a bude dít. Vše vysvětlili a ptali se, jestli s postupem souhlasím. Jelikož mi docházely síly, byl mi kapačkou podán oxytocin a na dvě zatlačení pak byla malá venku. Přítel byl u porodu se mnou. Zůstal i celou dobu po porodu, kdy je maminka 2 hodiny pozorována na porodním sále a pak se se mnou přesunul na oddělení šestinedělí. Jsem s průběhem porodu spokojená mám na něj jen krásné vzpomínky, protože na tu bolest, co porod provází, velice rychle zapomenete. Aspoň já si vybavuji jen to krasné.

Personál:

Mudr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, na bolest zapomenete a zůstanou jen vzpomínky na to hezké z porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky po porodu, noční košili, kojící podprsenku, Bepanten na bradavky a jednorázové plenky pro miminko.

16.05.17

Břeclavkou porodnici opravdu nedoporučuji, pouze v případě, že jste si jisté, že nebudete mít žádné komplikace. Jinak doporučuji vyhnout se jí obloukem.

Můj porod tam byl opravdu stresující a doteď se z něj vzpamatovávám, jelikož bylo vše naprosto špatně. Měla jsem vyvolávány porod, kdy mi podávali oxytocin v kapačkách, ale stále se nic nedělo, přesto, že jsem několik dnů chodila otevřená na 6 cm a porod měl být otázka chviličky, jak mi tvrdila mladá paní doktorka, jejíž jméno si bohužel nepamatuji.

Jelikož oxytocin, kterého jsem dostala hodně, nezabíral, ani sprcha a ani klystýr, prasknuli mi plodovou vodu a začaly kontrakce - jenže nepřirozeně silné a měla jsem špatný pocit. Porodní asistentka i s doktorkou na mě křičely, že musím tlačit, že je malý v porodních cestách a na pár zatlačení je venku. Tak já tlačila jak hloupá a pořád nic. Pak mi řekli, že je to určitě málo a nutili mě se postavit. Chyba. Jak jsem se postavila, omdlela jsem. Naštěstí mě chytil manžel.

Jak jsem se probrala, tak jsem rázně z posledních sil zakřičela, že chci jiného doktora.
Přišla paní doktorka Bambasová, strčila do mě ruku a řekla, že jdeme okamžitě na sál, akutní císař. Pak už to byl frkot. Dali mi podepsat tolik papírů, že ani nevím, co to bylo. Manžel musel čekat na chodbě a říkal, že paní Bambasová té mladé doktorce nadala, jak si představuje mě nechat takhle tlačit a říkat, že je malý v porodních cestách, když vůbec nebyl.

Zřejmě tam byl nějaký problém, když jsem byla otevřená a malý nesestupoval, ale to už teď nezjistím. Hlavní je, že císařský řez dopadl dobře a já i malý jsme v pořádku. Každopádně nebýt paní doktorky Bambasové, nevím jak by to dopadlo.

Personál:

MUDr. Bambasová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy, a když se vám něco nebude líbit, ozvat se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, jelení lůj, hroznový cukr.

03.01.17

Stále to mám v živé paměti a jen tak asi nezapomenu…
Na porod jsem se i těšila, obavy moc nebyly, sice jsem slyšela, že to bude bolet ale stále jsem si opakovala, že jeden den to vydržím. Břeclav jsem vybrala protože byla nejblíže.

V tom týdnu jsem byla u doktora, ten mi sdělil, že malý je otočený stále zadečkem dolů, tedy KP a že už má málo místa, takže se zřejmě neotočí a že půjdu na císaře. Říkala jsem si, že ok, nerozumím tomu tak, jak doktor, takže asi to bude správné-

Za 3 dny jsem upadla na náledí, když jsem šla do obchodu. Měla jsem ještě dva týdny do konce a spadla. Nalomené zápěstí a naražená kostrč. Bolelo to hodně při chůzi. Došla jsem domů, s brekem vzbudila manžela a jeli jsme do Břeclavi nejprve na vyšetření ruky. Nemohla jsem s ní pohnout. Vyšetřili ji, dali tu modrou srandu a že mám jít. Zeptala jsem se, jestli mužů zajít na ultrazvuk, když jsem tady, zda je vše v pohodě. Doktor mi jen řekl, že tam už nikdo není. Hleděla jsem na něj a říkám: „Opravdu? Pro mě je to důležité a mám strach.“ Naštěstí sestřička mi zavolala někam, nevím kam a že si tam mám dojít.

Než jsem tam došla, tak jsem se ztratila a šla rovnou na porodní, tam jsem to vysvětlila a vrchní sestřička řekla, že je to v pořádku a že mě zkontrolují tady, že si mám zazvonit. Zazvonila jsem a sestra vyšla že dveří co potřebuji? Popisovala jsem situaci, ale sestra jen odvětila, že nemají čas a že mají opravdu fofr. Mě opět došly slova. Posadila mě do místnosti, že mám čekat a že neví, jak dlouho. Naštěstí došla milejší sestřička (jména už si nepamatuji), dala mě na monitor, pak jsem konečně šla k doktorovy. Takový mladý s mladou paní doktorkou, ti byly milý, ale řekli, že musím zůstat 24 hodin. Já ale trvala na tom, že chci domů. Nakonec jsem ale zůstala, už mě popichovalo divně v podbřišku od toho pádu.

Ubytovali mě na pokoji, košili už pro mě neměli, ale poslala jsem manžela pro tašku, kde jsem měla svou. Asi za tři hodiny mě to bolelo více, říkala jsem si - poslíčci, to bude ok, že dám sprchu. Sestra mě raději poslala na vyšetření. Další hodinu a půl to stále zesilovalo. Opět jsem byla poslána na vyšetření a opět se na mě dívali jak z jara, že nic. Bylo už deset večer a já stále pochodovala po pokoji v bolestech, až mi kolegyňka na pokoji zavolala sestru, že se něco děje. Opět jsem šla na vyšetření a že nic a že jsem zde už naposledy. Na to nezapomenu, s brekem a bolestí jsem šla zpět na pokoj samozřejmě jsem nespala.

Bolesti po 3 minutách zesilovaly, chodila jsem po pokoji, dýchala si. Už jsem byla tak unavená, že jsem si lehla. Pomalu jsem se nějak začala uklidňovat a najednou rup a bylo to - voda praskla chvilku po půlnoci. Kolegyňka zavolala sestřičku, ta zavolala doktorce a já se stěhovala na další pokoj. Tam mě vyšetřila paní doktorka (teda mužů říct, že to příjemné nebylo) a řekla, že kdybych vydržela do 6 rána bude to super. Bolesti ale byly šílené, víc a víc zesilovaly, v tom mi dali papíry, ať si vypíšu. Pak už jsem prostě nemohla bolestí. Záda, ruka v gibsu, no úžasné! Manžela jsem neměla ani volat, prý je čas(nakonec nic nestihl). Doktorka se sestrou nevěřícně valily oči, podle nich mě nemělo co bolet, protože jsem byla teprve v první době porodní.

Později se vše konečně začalo chystat na sál. Ptala jsem se, jestli už mohu volat manžela. A odpověď? Že jsem to měla udělat už dávno. Manžel u porodu nebyl. Nedržel malého ani ho nevyfotil a to ho bude navždy mrzet. Mě ho jen ukázali a pak jsem ho viděla až odpoledne.

Na JIP jsem ležela pár hodin na chodbě. Laktační psychóza mě neminula, ale dostala jsem se z toho za pár dní kojení. 3 dny jsem je ale prosila, aby mi ukázali jak na to. Nakonec jsem se rozkojila s pomocí laktační poradkyně a jedné fajn sestřičky, ale lehké to nebylo.

Pan doktor Bambas a doktorka Bambasová byli super.

Pro mě je to nezapomenutelné, a rodit podruhé budu zřejmě už jinde!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletni papir

03.01.17

Porodnici v Břeclavě mohu jen doporučit. Rodila jsem v červenci 2016 a i když porod není jednoduchý, tak i přesto mám jen hezké vypomínky.

Byl s náma i manžel, měli jsme nadstandartní porodní sál s pokojem i vanou. Manžel mohl se mnou zůstat po celou dobu porodu a pak i na pokoji než mně další den ráno přesunuli na šestonedělí.

Personál byl bezvadný, ochotný, milý a usměvavý. Rodila mě velice hodná pani doktorka Kristínka Bulková (Buzayová) - vřele ji doporučuji. S tak milým a lidským přístupem jsem se nemocnici snad ješte ani nesetkala. Samozřejme i asistentky a sestřičky byli velice ochotné.

Pokud budu rodit znovu, tak jedině v Břeclavě a pokud by tam byla ještě i pani dr. Kristínka, tak by mě to moc potěšilo.

Personál:

MUDr. Kristína Bulková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sbalit si věci dopředu, aby jste na nic nezapomněli, pak je žena i klidnější a ví, že má s sebou vše co bude potřebovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud máte vše připraveno a sbaleno - pak už vám nic nechybí.

17.12.16

Porodnici Břeclav můžu maminkám jen doporučit. Porod byl veden naprosto přirozeně bez nějakých zbytečných zásahů. S manželem jsme měli dostatek soukromí, porodní asistentky byly moc milé a největší dík patří panu doktoru Valečkovi, za jeho lidský přístup. Mám jen ty nejhezčí vzpomínky.

Personál:

MUDr. Valečko

26
05.12.16

Pamatuji si, co jsem četla o Břeclavské porodnici a bylo tam dost špatných zkušenosti, ale myslím, že každá maminka ma svůj názor, každá rodička to vnímá jinak.

Já jsem byla spokojena, jako prvorodička. Užila jsem si to a ještě se na hekárně zasmála s jednou holčinou, co šla na císaře. Byla tam starší sestřička, moc hodná, vždy na nás doletěla se slovy, že nás ten smích přejde, až budem potit řasenky.

Já osobně si to užila, kontrakce úplně v pohodě, až na vanu, co jsem poprosila. Po půl minutě jsem chtěla z vany, ale říkaly, že mi to pomůže tam ještě vydržet, teplá voda mi to teda pěkně nastartovala, vylezla jsem a šlo se na věc. A musím dodat, klobouk dolů, odrodil mě nějaký mlaďoch, který se na mě dokonce zaučoval, u něj byl pan Bambas. Malá byla po třech zatlačeni venku a personál naprosto vynikajicí.

Personál:

MUDr. Bambas