Nemocnice Teplice, Gynekologicko-porodnické oddělení

V porodnici se narodí kolem 800 dětí ročně. Kromě obvyklé péče o ženy a děti zajišťuje porodnice také péči o děti s velmi nízkou porodní váhou. Umí se postarat o děti rozené od 32. týdne těhotenství.
Přístup má zdejší porodní oddělení také ke gynekologickým výkonům jako je laparoskopie, hysteroskopie, atp. Původní počet lůžek byl v rámci modernizace zredukován tak, aby pokoje zajišťovaly větší komfort. K dispozici jsou i dva nadstandardní pokoje v ceně 700 Kč/noc.

V porodnici mají k dispozici tři porodní boxy vybavené relaxačními pomůckami - gymnastické míče, overbaly, žíněnky…
V porodnici podporují kojení a snaží se o co největší kontakt „skin to skin“ (v závislosti na zdravotním stavu matky a dítěte).

V nabídce je také možnost absolvovat předporodní kurz. Kurzy se konají každou 2. a 4. středu v měsíci od 13 hodin na konzervativní gynekologii ve 3.patře, pavilon F. Kurzovné činí 200 korun.

Seznam věcí, které je třeba si sbalit do nemocnice, stejně tak jako odpovědi na nejčastěji kladené otázky naleznete na internetu.

Doporučují maminky porodnici Nemocnici Teplice, Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 66x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Lukáš Pondělíček

Předporodní kurz: +420 417 519 336

Porodnice: +420 417 519 342

Laktační poradkyně: +420 417 519 324

Adresa: Duchcovská 53, Teplice 415 01

URL: http://www.kzcr.eu/cz/tp/pro-pacienty/zdravotnicka-pracoviste/gynekologicke-a-porodnicke/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Teplice

3
13.05.20

Co se týče vlastního porodu, tak nemám výhrady. Personál byl v pohodě, jak asistentky, tak pan doktor. Rodila jsem sama, v noci, takže se mi plně věnovali.
Oddělení šestinedělí už bylo horší. Prostředí není nic moc, většina pokojů má sociální zařízení přes chodbu. Na snídani i oběd vás nahání kvůli kartičkám. Jídlo nemocniční, naprosto nevhodné pro kojící matky. Naopak personál (uklízečky) super.
Další péče jak který lékař a sestry. Každý vám řekne něco jiného, někdo s vámi jedná jako s nesvéprávnou. Vizity se mezi sebou nejsou schopné domluvit, takže čekáte na gynekologickou a do toho přijde dětská, když ležíte svlečené na posteli.

Personál:

Bohužel si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost a pevné nervy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní kruh, vlastní pití, poporodní vložky. Nezapomenout příbor.

3
28.12.19

Musím moc poděkovat panu doktorovi a jeho týmu 26.12.2019 ve 2.59 mi opravdu velmi pomohli, narodil se nám krásný syn. Vůbec jsem nedoufala, že Teplická porodnice má takovýto skvělý tým.. Ještě jednou moc děkuji.

Personál:

Mudr. KOVEL, por. Asistentka Zelinková a plus ještě jedna por. Asistentka neznám jméno menší s brýlemi

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ať se nebojí a určitě poslouchají doktory a asistentky u porodu.

04.09.19

Dlouho jsem rozmýšlela, jestli rodit v Teplicích nebo v Ústí. Samozřejmě rady byly 50-50%, ale dala jsem na názory rodiček v posledních par měsících a nemohla jsem udělat líp ➡️ Teplice! Až na jednu sestřičku při příjmu super přístup. Ohledně porodu, žádnéj není bezbolestnej, ale málokdo může říct, že ho měl rychlej s velkou trpělivostí, pomocí a i s pečlivostí po porodu!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic nevzdávat, dělat vše, co doktoři řeknou, a nechat si pomoc.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Gumičku na vlasy!

88
07.08.19

Jako každá mamina jsem měla obrovský strach, ale musím říci, že i když se objevily nečekané komplikace, tak personál vše bravurně zvládl a jsem v pořádku já i syn.
Opravdu musím velice pochválit a vyzdvihnout chování personálu. Všichni byly skvělý ať už se jednalo o lékaře, dětské sestry i ženské sestry - opravdu nikdo nebyl necitlivý, či nepříjemný nikdy mne nikdo neodbyl.
Opravdu jsem se zde cítila dobře a pokud bych rodila znovu, tak bych šla zase sem.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně se nebát
Nestydět se třeba zeptat na cokoli, požádat o pomoc

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

pití
vlastní noční košili - v erárních je moc horko

30.09.18

Přístup personálu super. Jak dětské sestry, tak sestry na oddělení šestinedělí. Celkově jsem byla spokojená. Jediná věc, a za to personál nemůže, je čekací pokoj. Absolutní nesoukromí, co se týče sprch a záchodů. Vše zastaralé. Jinak vše v pořádku.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ničeho se nebát. Porod je krásná věc, né vždy musí být bolestivý, jak je nám to všemi vštipováno.

02.04.18

Porod jako takový super, personál, lékaři, porodní asistentky, vše na jedničku! Ovšem péče v šestinedělí a zejména dětské sestry otřes. Nic neporadí, nevysvětlí a názorově sto let za opicema. Vadilo mi, že do pokojů je slyšet až z porodních boxů a mimo epidemii pouze návštěvy na chodbě, málo nadstandardních pokojů. Chtělo by to celkově modernizovat prostředí a vyměnit personál na péči o novorozence.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ručníky, hodně ručníůu. Pití a pevné nervy po porodu.

13
12.03.18

Už nikdy víc! Chování sester je děs, chcete po nich ukázat koupání miminka, tak vám poví, že tu nejsou pro srandu. Jako prvorodička mám na to ale právo. Katastrofa, ten jejich přístup! Jsem ráda, že jsem už doma.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechte se od sester odbýt. Buďte na ně tvrdé.

4
02.01.18

Naprostá spokojenost. Rozhodně bych svoje rozhodnutí rodit v Teplicích neměnila. Veškerý personál od doktorů a porodních asistentek po dětské sestřičky byl naprosto úžasný. Milý a vstřícný přístup. Vždy všechno s trpělivostí vysvětleno a s úsměvem zodpovězená každá otázka. Jako prvorodička jsem se trochu obávala, jak to všechno zvládnu, ale díky takovému výbornému přístupu mě strach rychle opustil. Paní doktorka Humlová je naprosto úžasný člověk a hlavně opravdu profesionál! Lepší doktorku jsem si nemohla u porodu přát. Až budeme s manželem uvažovat o dalším dítěti, tak jinam než do Teplic rodit nepůjdu. Doporučuji!

Personál:

Mudr. Eliška Humlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se nebát a mít dobrou náladu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, poporodní vložky.

19.09.17

Bála jsem se rodit v Teplicích, jelikož jsem svou dcerku rodila v Ústí před 2 lety. Nakonec jsem ale odrodila v Teplicích a musím říct, že klobouk dolů. Úžasný personál, všichni mě podporovali a mamča byla celou dobu u mě. Byla jsem hysterická a ke konci už jsem si teda zařvala. Personál absolutně vůbec nebyl nepříjemný a neseřval mě za to, že si zařvu. Skvělá porodnice, můžu za sebe určitě doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, sice to už v některé situaci nejde, ale jsou všichni moc milí a ochotní a rádi pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vodu, těhotenskou průkazku, podporu (přítel, manžel, mamča).

27.01.17

Strašná spokojenost. Měla jsem těžký porod, ale díky personálu, který byl vstřícný, ochotný a milý jsem vše zvládla. Krásné se o mě postarali a jako prvorodička jsem se nebála na nic zeptat, vše mi bylo s úsměvem na rtech vysvětleno. MUDRr. Humlová a sestřičky a porodní asistentky z Teplické porodnice jsou prostě úžasní lidé a moc jim děkuji. Příště jedné Teplice.

Personál:

MUDr. Eliška Humlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si dobrou náladu a úsměv. Pak je na vás personál také strašně milý.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, pokud berete léky, tak léky co užíváte, toaleťák.

08.11.16

Vzhled porodnice není dokonalý, ale přístup personálu byl skvělý a všichni moc ochotní. Paní doktorka Ohla Sydoriak byla úplné zlatíčko. Mladá, stále usměvavá a velice příjemná. Porodní asistentka byla taky velice příjemná. Péče o miminko skvělá. Určitě se do porodnice vrátím.

Personál:

MUDr. Olha Sydoriak, PA Dana Šestáková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, příbor.

16.10.16

Porodnici a novorozenecké oddělení včetně novorozeneckého JIPu doporučuji. Naprostá spokojenost s lékaři, sestřičkami a ostatním personálem. Mnohokrát děkujeme za péči a pohodový přístup všem z personálu.

04.10.16

Pobyt byl v pořádku. Sice žádný luxus, ale to mi vůbec nevadilo.

Personál byl velmi příjemný a milý.

Bylo to tam moc pěkné. Jsem velmi spokojená a proto bych vám Porodnici v Teplicích doporučila.

22.08.16

Rodila jsem v Teplicích 20. května 2016. Ráno před porodem mi trošičku tekla plodová voda a jelikož jsem měla streptokoka, jeli jsme do nemocnice hned v 8 hodin. Paní doktorka Ukrajinka mi dala čípek na vyvolání porodu, že se to dělá, přitom nemusela, bohužel jsem jí důvěřovala.

Po 6 hodinách mi dali nový čípek, tentokrát už doktor Kraus. Za půl hodiny mi odtekla plodová voda a za hodinu jsem dostala nesnesitelné bolesti.

(Podotýkám, že to byl druhý porod. První přirozený bez tablety na vyvolání v Praze Motole.Úplně jiný průběh) Bolesti přicházely postupně a dalo se na ně zvyknout. Bohužel jakmile mě položili na lehátko s tím, že mám tlačit, kontrakce ustaly a museli mi píchnout oxytocin. Byla jsem tedy rozhodnuta, že druhý porod nebudu ležet na lehátku, ale budu rodit ve stoje nebo v kleče. To jsem napsala i do papíru, který se odevzdává v porodnici, že si polohu vyberu sama. A miminko budu chtít okamžitě přiložit na sebe. To se ovšem nestalo.)

Půl hodiny před půlnocí mě porodní asistentka šoupla na lehátko, i když jsem jí řekla, že tak rodit nechci, jen mi suše oznámila „Jak byste asi chtěla rodit?“ Řekla jsem, že klidně na žíněnce na zemi a vkleče. Bohužel mi nebylo vyhověno, tak jsem si poslušně lehla a opět ztratila kontrakce. Tak mi píchli oxytocin. Tlačit mi nešlo, jelikož jsem úplně ležela a nohy do praku, tlačila jsem do celého těla. Ještě po měsíci jsem nemohla pořádně chodit, bolely mě všechny svaly v těle a kyčle.

Nakonec mi udělali nástřih, který mi ještě malý dotrhnul. Takže ruptura III.stupně a asistentka (jedna ze tří, které mě rodili) stála na schůdkách a tlačila mi na břicho. Manžel ji musel držet, aby z těch schůdků nespadla, jak na mě bejčila. Nakonec se malý dostal ven v 0:06. Měl 52 cm a 4200 g. Hned ho odnesli a přinesli až za 15 minut, kdy už mě zašíval doktor Martin Kraus (má zlaté ručičky, šití jsem necítila a jizva mě ani chvíli nebolela).

Vrchol všeho bylo, když jsem se snažila kojit. Poradit mi byla schopná jen jedna starší sestřička a když mi to nešlo, chtěla jsem, aby se na mě znovu podívaly, jestli kojím správně, podotýkám byly tam jiné sestřičky - a úplný nezájem. Malého jsem měla u nich na sluníčku (měl žloutenku), tak mi ho na kojení vozili. A ještě že prý kojím moc dlouho, to už jsem jsem byla s nervama v kýblu. Potom jim to asi bylo blbé a po celé noci, kdy jsem se snažila malého kojit, se mě zeptaly, jak mi šlo. No nic. Kojení se nakonec ani doma nekonalo. Obrečela jsem to.

A teď k jídlu - byla jsem 7 dní na nadstandartu, ale jelikož jsem měla velké šití, dali mi bezzbytkovou dietu, kterou nikdo nedodržoval. Dali mi prostě, co jim zbylo, i knedlíky s rajskou. Prostě hnus.

Ale přes to všechno tam půjdu rodit znovu, jen se budu víc bít za to, jak chci rodit. Musím tu ještě pochválit úžasnou paní doktorku Elišku Humlovou,za skvělý přístup.

Personál:

MUDr. Kraus, Eliška Humlová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kupte si lahev s vodou, která má pítko proti vytečení - potom si s ní můžete omývat rodidla, aniž byste museli pokaždé do sprchy.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Občanský průkaz, těhotenská knížka, porodní plán.

2
21.07.16

Já si nemohu vůbec stěžovat. Když mě přítel přivezl do porodnice s prasklou vodou, tak už se o mě v tu chvíli starali a on dostal oblek a mohl být se mnou i na hekárně, jak dlouho chtěl. Dokonce i přes porod.

Chytla jsem úžasné porodní asistentky na noční směnu, že bych jim ruce líbala. Po několika hodinách, kdy už jsem cítila hlavičku mezi nohama, jsme šli všichni rychle na sál. Dvě zatlačení a dcerka byla venku. K dceři si vzaly i přítele, který ji podepisoval a sestřičky ho s ní fotily. Nakonec mu ji dali, aby mi ji přinesl na sál a byli jsme tam všichni spolu.

Bylo to úžasné. A taky mi to každý vyvracel. Už jsem tu rodila prvního syna a doporučila bych to i nadále.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vždy jsem si myslela, že mít chlapa u porodu je na nic. Ale jsem ráda, že přítel neustoupil a stál si za svým. Je to opravdu opora a něco úžasného. Nejvíc Vás dostane, jak vám chce pomoci při bolestech.
Nejúžasnější pohled je, když Vám přítel přinese holčičku na sál (když je umytá a
zkontrolovaná)se slzami v očích a řekne Vám: „Za tohle tě ještě víc miluji a
zvládli jsme to“. Držte se maminky!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenský průkaz, dokumenty z matriky o jméně a zda bude otec u porodu.

13.07.16

V porodnici jsem rodila v červnu 2016 své první miminko. Byla jsem už od
začátku těhotenství rozhodnuta rodit v Teplicích. Spousta známých mi to
vymlouvalo, radili mi zvolit si jinou porodnici. Svého rozhodnutí ale vůbec nelituji,
do Teplic bych šla znovu.

Do porodnice jsme s přítelem přijeli ve 22:00 hodin, kdy jsem měla kontrakce po
3 minutách. Sestřičce jsem předala předem vyplněné papíry, porodní asistentka mě napojila na monitor a lékařka provedla vyšetření. Pak za mnou přivedli převlečeného přítele a ukázali nám zázemí porodního sálu. Rodila jsem v tu dobu jediná, tak jsem si mohla v klidu užít vanu i sprchu.

O půlnoci mi píchli vodu a ve 2 ráno už jsme drželi v náručí našeho chlapečka. Celý porod proběhl velice rychle, personál na sále byl úžasný. Paní doktorka byla profesionální, milá i vtipná (u sítí jsme si pěkně popovídaly).

Po porodu mi nechali malého na prsou na sále. Po 2 hodinách mě převezli na
pokoj, ale dítě zůstalo u sestřiček, kvůli prvnímu vyšetření. Cca v 6 ráno mi
ho dovezli na pokoj. V porodnici jsem byla 4 dny, lékaři, dětské sestry i
sestry z oddělení šestinedělí byli moc milí. Nemohu si na nic stěžovat.

Personál:

MUDr. Strupnická

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor, ručníky, hygienické potřeby a v případě nástřihu hráze i dětský kruh na
sezení.

10.07.16

Při výběru porodnice hrál důležitou roli fakt, že pro prvorodičku (kterou jsem já v tomto případě byla), se zdálo nepředstavitelné při začínajícím porodu jezdit například do nedalekého Ústí nad Labem nebo ještě vzdálenější Kadaně.

Spousta známých do Ústí rodit jezdí. Při vyslechnutí názorů jak teplických, tak i ústeckých rodiček, byl výsledek opravdu 50 na 50. Po zvážení všech pro a proti jsem se nakonec přišla v 32.týdnu těhotenství přihlásit do teplické porodnice. Absolvovala jsem předporodní kurz, kde jsme si prohlédli celé oddělení včetně porodního sálu a novorozeneckého oddělení. Čekalo se jen na onen správný okamžik, kdy se do porodnice vydat.

Nebudu zde přesně popisovat celý průběh porodu, protože ten je samozřejmě u každého jiný a v této diskuzi nám jde hlavně o to, zda doporučit, či ne. V porodnici jsem strávila celkem týden. Dva dny před porodem, den porodu a čtyři dny po porodu, tudíž jsem poznala všechny „šichty“. Sestřičky i doktoři (doktorky) dělají svoji práci dobře. Samozřejmě se najdou i ti, kteří vám až tak „nesedí“, ale co si budeme povídat, v běžném životě nám také každý nemusí zrovna hned padnout do noty. Kritizovat umí každý.

Já bych ale zde spíš chtěla vyzdvihnout, že i přes jídlo, které je v každé nemocnici stejné, nejsme přece v Hiltonu :D Přes bolesti, které jsme všechny absolvovaly, přes počáteční obavy, že nebudeme vědět, jak se o své novorozené dítko starat a spoustu dalších a dalších věcí, že jsme (tedy alespoň já a můj prvorozený syn) odcházeli s pocitem, že jsme dostali péči, jakou jsme dostat měli.

Jako hlavní bonus, ale zde jde spíše o souhru okolností, považuji nově navázané známosti s ostatními matkami, za což jsem velmi ráda. Užily jsme si společně i veselé chvíle a myslím, že máme na co vzpomínat. Myslím, že kdybych si připlatila na nadstandard, tak by moje veselá a kamarádská povaha týden trpěla.:-D

Syn se narodil 28.2.2016

Personál:

MUDr. Schmitz, PA Alena Gatialová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Navštívit předporodní kurz.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní příbor, hrnek, pití, dostatek poporodních vložek, pantofle na přezutí na dosah - při příjmu (já měla až na dně tašky, kdo je náročnější ve stravování, nechť si nechává pravidelně donášet jídlo a pití na přilepšenou z domova.:-D

22.04.16

Rodila jsem v roce 2011, druhý porod. První v Ústí nad Labe - úžasný zážitek. Mohu tedy srovnávat.

Bohužel neměla jsem doprovod a rodila jsem v noci. Strašný, už nikdy více .Příště bych si raději k sobě někoho vzala.

Sestřička nepříjemná, neochotná. Nevěřila mému pocitu, že rodím. Takže to dopadlo tak, že mě rvala honem rychle na křeslo bez monitorace. Dítě jsem po porodu k sobě nedostala, ač jsem ho chtěla. Nevím, byl důvod si ho nechávat? Nikdo mi nic neřekl.

Když to vezmu kolem a kolem, jsem ráda, že mé dítě je zdravé.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

DOPROVOD! Je schopen se za vás postavit a komunikovat s personálem.

769
24.11.15

Já mohu teplickou porodnici jen doporučit. Rodila jsem tedy císařem (dvojčátka), doktoři úžasní. Měla jsem hrozný strach z epidurálu, ale nakonec mě uklidnili a bylo to v pohodě. Sestřičky i anesteziolog si se mnou celou dobu povídali a snažili se mě rozptýlit. Takže nakonec všechno dobrý.

Na Jipu byli taky v pohodě. Mrňouse mi vozily dětské sestřičky na kojení několikrát za den. No šestinedělí můžu říct jen chválu. Pomáhali mi, jak to šlo, všechno vysvětlili s kojením, koupáním. Byla jsem tam deset dní, takže se vystřídal všechen personál a nenarazila jsem na nepříjemnou sestru.

Takže za sebe já určitě doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nehodnotit podle, toho jak nemocnice vypadá. Potřebovala by rekonstrukci jak sůl, ale přístup byl perfektní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

S sebou určitě příbor, hrnek, dostatek vložek.

11.10.15

Ležela jsem v porodnici od 23.9 noci do 28.9.2015 dopoledne. Všechen personál byl naprosto skvělý! Před porodem se o mě hezky staraly sestřičky, kontrolovaly, hlídaly, měřily. Vše mi ukázaly a se vším seznámily.

Tým u porodu taky super! I když nám to trochu déle trvalo, tak mě nechali, aby se mi krásné
a přirozeně rozjely kontrakce až k samotnému porodu. Na šestinedělí také vše v pořádku! Opět celý personál se krásné staral o mě a mou dceru. Neustále nás kontrolovaly a vyšetřovaly.

Nemůžu si vůbec na nic stěžovat. A když už nás měli propustit, tak nás se vším dosyta seznámily.Byla jsem velmi spokojena a mužů jen doporučit! Moc všem děkuji za ochotu, starostlivost a profesionalitu!

193
28.09.15

Rodila jsem letos v dubnu a za mě spokojenost. Ovšem kdybych byla neznalá, hodně by mě toho chybělo. Co se týče porodu - mají co vylepšovat. Nikdo mi neukázal, kde jsou sprchy, že můžu mít míč atd.

U porodu jsem měla Slovenku, jméno bohužel nevím, ale naprostý andílek a nikoho lepšího jsem snad ani mít nemohla. :-) Před samotným porodem mě vyšetřovala paní Humlová a taktéž milá paní. :) PA - některé by rozhodně mohly zlepšit chování, nikdo jim není zvědavý na to, že se nevyspaly. ;)

Za mě doporučuji :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní příbor, vložky, plenky pro miminko, pití.

305
04.07.15

Nedoporučuji. Zaprvé sestry na mě opravdu byly hnusné. Za druhé vám s ničím nepomůžou, starejte se v příšerných bolestech sama. K

dyž jsem šla na sál na kozu, řekly, že to bude trvat ještě dlouho, než porodím. Tak jsem se šla po klystýru osprchovat, pak jsem cítila divný tlak, tak jsem šla znovu na záchod. Myslela jsme, že potřebuji hodně čůrat a na velkou, ale prd. Začala jsem tlačit dceru do záchodu. Tak jsem si radši stoupla, zvonila a křičela na sestru, ať někdo přijde, protože jsem už tlačila. Nikdo nepřišel.

Tak jsem si došla pomalu opravdu ve velkých bolestech na sesternu, tam nikdo nebyl. Tak jsem přemýšlela, co teď. Vrátila jsem se zpět na záchod, dýchala, občas tlačila a pořád zvonila. Najednou přišla doktorka a řekla, jak mi je, tak jsem jí to řekla a ona místo toho, aby mi pomohla, řekla, ať si jdu na kozu. Jenomže já už nemohla, dítě chtělo ven. Sama jsem si lehla na kozu, dost dlouho mi to trvalo. Doktorka řekla, že vůbec nečekala, že během dvou hodin porodím. Že počítala ještě 5-7 hodin.

Najednou jsem byla otevřená na 8 prstů, praskla mi plodovou vodu 4× jsem zatlačila a byla dcera venku. Dceru mi odtáhly pryč a vrátily mi ji na pokoj až druhý den. Byl to můj první porod. Nic mi nevysvětlily, jak mám zkoušet kojit, přebalovat, koupat, vůbec nic mi neřekly. Už nikdy bych v Teplicích nerodila. Kdyby doktorka nepřišla, odrodila bych úplně sama na záchodě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a na sestry budte tvrdé.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou knížku, OP, hygienické pomůcky.

27.05.15

Rodila jsem zde před dvěma lety. Když to shrnu, tak až na jednu sestřičku, která mě měla hned při příjmu (jméno nevím) a nebyla moc příjemná, musím říct, že jsem byla spokojená a nadšená. V srpnu se tam chystám jít rodit znova.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sehnat si nafukovací dětský kruh.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mycí potřeby, příbor, hrníček, jednorázové kalhotky, vložky, plínky jednorázové, zavinovačku, vlhčené ubrousky.

401
05.02.15

Moje zkušenosti s porodnicí jsou jen pozitivní a mohu ji doporučit. Rodila jsem poprvé - přirozeně - v lednu 2015.

Chtěla jsem rodit v Ústí nad Labem. Měla jsem tam sepsaný porodopis a připravené všechny papíry. Ve 3 v noci mi doma praskla voda. Jelikož jsem neměla žádné kontrakce, v klidu jsme se s manželem sbalili, odvezli psa k rodičům a po páté ráno jsme dojeli do Ústí.

Tam mi ovšem oznámili, že v 6 hodin zavírají porodnici kvůli opravě vzduchotechniky. Nechali mě převléknout, manžel musel čekat venku, bylo narváno. Napojili mě na monitor a skoro hodinu jsem jen ležela. Monitor se jim nelíbil, protože malý pořád spal. Tak se snažili ho budit, třásli mi břichem, přetáčela jsem se z boku na bok. Po hodině mě vzala mladá paní doktorka na ultrazvuk. Kontrakce jsem neměla a otevřená jen 2cm, tak mi oznámila, že to bude ještě dlouho trvat a že mě někam převezou. Vybrala jsem si Teplice, protože je máme nejblíž. Naštěstí měli volno.

Pak jsem se zas musela převléknout do civilu a spolu s další pacientkou jsme čekali na sanitu a převoz, protože k manželovi do auta už mě nepustili.
Kolem 9 ráno jsme dorazili do Teplic. Nemocnice celkově volá po rekonstrukci, nenechte se ale odradit socialistickým kachlíkovým vzezřením. Sestra na příjmu nás nechala převléknout z civilu a uložila nám věci do skříněk. Ty jsou ve zvláštní místnosti, která se zamyká.

Manžela jsem zatím poslala na snídani, jelikož to na porod ještě nevypadalo. Pak jsem musela opět absolvovat vyplňování všech papírů, protože je s námi z Ústí neposlali. Přitom jsem byla napojená na monitoru. Sestry byly milé a vstřícné. Po 3/4 hodině mě PA odvedla na předporodní pokoj a ukázala mi zázemí porodnice.Jsou k dispozici sprchy, vana, míče. Tašku jsem měla uloženou ve skříňce, která se nezamyká, takže všechny podstatné věci jsem si vzala v druhé malé tašce na pokoj. Měla jsem poměrně velkou tašku, příště bych si vzala jen to nejnutnější k porodu a zbytek si nechala donést potom, všechny svoje věci jsem si totiž tahala po porodnici sama. Naštěstí to není velké oddělení. :-)

Dala jsem si horkou sprchu, kontrakce byly nepravidelné a slabé. Asi v 10:30 mi najednou odtekl „rybník“ plodovky a kontrakce začaly rapidně sílit. Po pár minutách jsem šla k MUDr. Humlové na ultrazvuk. Paní doktorka byla velice milá a příjemná. Vyšetřila mě a provedla hamiltona, protože malý pořád na monitoru spal a nikam se mu nechtělo. :-) Domluvily jsme se na odběru krve, protože jsem si chtěla nechat v záloze epidurál, kdybych bolesti nějak nezvládala. Také se ptají, zda chcete provést klystýr. Nenutí vás do něj.

Pak jsem šla zas na svůj předporodní pokoj. Rychle se mi rozjížděly kontrakce, byly stále kratší a bolestivější. V 11:20 přišla PA mi odebrat krev. Za chvilku se vrátila a když viděla jak funím, navrhla dát hned klystýr. Ten byl v pohodě, ale kontrakce po něm opět zesílily. Nemohla jsem ležet a taky jsem asi špatně dýchala (nebo spíš nedýchala). Dala jsem si znovu sprchu, na vanu ani míč jsem neměla pomyšlení.

Porodní asistentka mě znovu přišla zkontrolovat a navrhla, ať zavolám manžela. Ještě že tak. Sice jsem neměla potřebu s ním sdílet bolesti, ale když mě za 5 minut znovu kontrolovala, byla dost udivená, jak to jde rychle a že tedy půjdeme na porodní sál. Ještě mi řekla, že mám štěstí, že to bylo tak rychlé. To už jsem nějakou dobu dost hlasitě ječela přes kontrakce na celou porodnici, ale nikdo mi to nevyčítal. :-)

Sesbírala jsem si svoje věci a doběhla za PA vedle na sál. Zároveň tam doběhl manžel v zeleném nemocničním přehozu. Když jsem si vylezla na porodní křeslo, zkontrolovala mě paní doktorka, která taky dorazila, a že tedy jdeme hned rodit. Když jsem mohla tlačit, byla bolest hned o moc snesitelnější a už to bylo vše v pohodě. Pak stačilo 4× zatlačit a malý byl venku.

Narodil se ve 12:30, necelé 2 hodiny od počátku kontrakcí. Paní doktorka i porodní asistentka byly úžasné, pořád mě chválily, říkaly, co mám dělat, kdy tlačit, kdy chvilku počkat, jak se nadechnout a pod. Paní doktorce vděčím i za to, že jsem jako prvorodička neměla nástřih (jen pár kosmetických vnitřních stehů) a z porodního sálu jsem odcházela úplně v pohodě. Mohla jsem hned sedět a za týden jsem si připadala, jako bych nerodila.

Malého odnesli ošetřit, manžel byl celou dobu s ním. Já zatím porodila placentu, pak mě paní doktorka chvilku šila a PA ošetřila. Asi 2 hodiny vás pak nechají ležet na porodním křesle s pískem na břiše. Po chvilce přinesla dětská sestra malého a hned mi ho přiložila k prsu. Krásně se přisál a my s manželem prožívali nejšťastnější okamžiky v životě. :-)

Z porodního sálu jsem se přesunula na nadstandardní pokoj, který jsem chtěla a který se zrovna uvolnil. Malého jsem měla hned u sebe. Tady spatřuji největší slabinu teplické porodnice. Mají málo nadstandardních pokojů a nemáte jistotu, že bude zrovna volný.

Na pokoji jsem měla koupelnu, záchod, televizi , rychlovarku, ohřívač lahviček na UM, váhu, zabudovanou vaničku na dítě, dostatek vložek, denně čisté košile, prostěradla, košilky a látkové pleny pro dítě, taky kosmetiku (olejíček, krém na opruzeniny, mycí emulzi). Návštěvy na nadstandardu jsou denně 9-21 hod. Jinak na oddělení 14-18.

Doktoři i sestry z gynekologie i z dětského oddělení byli všichni skvělí! Moc milí, ráno vizita, pak se neustále chodili ptát do pozdních nočních hodin, jestli něco nepotřebujeme, jak nám jde kojení a podobně. Byla jsem s jejich péčí naprosto spokojená! V nemocnici jsme zůstali týden, protože malý měl žloutenku a museli jsme absolvovat fototerapii. Radši jsem si ale zůstala pár dní navíc v takovémto komfortu, než se pak vracet na terapii na běžné dětské oddělení.

Celkově mohu teplickou porodnici vřele doporučit a pokud se zadaří, příště si porod naplánuji rovnou tady.

Personál:

MUDr. Humlová Eliška, PA Gatialová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Příbor+utěrku, toaletní papír (super je vlhčený ), vodu na pití (k dispozici celodenně čaj pro kojící matky a černý čaj, ale je tam suchý vzduch a já měla pořád žízeň), vlhčené ubrousky a jednorázové pleny pro miminko (dostanete jen 5ks na začátku), jednorázové podložky (bezva na gyn. vizity ), vlastní body a ponožky pro mimino (jejich košilky jsou dost vytahané), ručníky, osušky, pantofle do sprchy. Po porodu mějte malou lahev vody (až budete moct pít) a bonbony z hroznového cukru (ty jsme užili oba s manželem).