Jaké nejrůznější druhy džusů existují?

  • Komerční sdělení
  • 01.12.15
*

Čirý, kalný, pasterovaný, zahuštěný… a to není zdaleka vše. Regály v obchodech se prohýbají pod tíhou nejrůznějších druhů džusů. Pro který se máme rozhodnout?

Džusy jsou výrobky se stejnými vlastnostmi, jaké má ovoce nebo zelenina, z nichž byly vyrobeny. Bez ohledu na jejich druh nebudou ve složení džusů chybět vitamíny či další cenné složky. Měli byste však vědět, že džusy jsou rozděleny podle několika kritérií: v závislosti na druhu suroviny rozlišujeme džusy ovocné, zeleninové a ovocno-zeleninové. Z hlediska druhu polotovaru existují džusy vyráběné rekonstrukcí ze zahuštěné šťávy (z koncentrátu) a džusy čerstvě lisované. Z hlediska tepelného zpracování rozlišujeme džusy jednodenní nepasterované a pasterované, a v závislosti na vzhledu a konzistenci džusy pasírované, kalné a čiré.

Džus vyrobený z koncentrátu je doplněný stejným podílem vody, který se odpařil při zahušťování. Navíc je dovoleno obnovit stejný podíl aroma, který byl odebrán při procesu zahušťování. Jinak je tomu u čerstvých šťáv, které se vyrábějí ze syrové šťávy. Je možné pouze jejich zchlazování či pasterizace. Čerstvé šťávy mají kratší datum spotřeby.

Džusy můžeme rozdělit také z hlediska jejich konzistence. Například čiré džusy jsou vyráběny pomocí klarifikace a filtrace, a proto mají sametovou konzistenci. Stále však obsahují vitamíny charakteristické pro ovoce, z něhož byly vyrobeny. Naproti tomu kalné džusy neprocházejí procesem klarifikace a filtrace, obsahují tudíž kousky dužiny z ovoce nebo zeleniny. Kalné a pasírované džusy obsahují navíc další složky jako je např. vláknina, včetně pektinu.

Bez ohledu na zvolený druh džusu stojí za to si zapamatovat, že jedna sklenice džusu může nahradit jednu z pěti doporučených porcí zeleniny nebo ovoce!

Více informací ZDE