Prospěje očkovaní proti chřipce a klíšťovce vašemu dítěti, nebo spíše naopak?

Prospěje očkovaní proti chřipce a klíšťovce vašemu dítěti, nebo spíše naopak?

Jsou očkování proti chřipce a klíšťové encefalitidě dalším lákadlem a taháním peněz z peněženek? Nebo jsou pro naše děti naopak důležitá?

RNDr. Marek Petráš odpovídá na tyto a další otázky:

 • Jak staré děti můžeme očkovat proti chřipce a jak dlouho vakcína účinkuje?
 • Není reakce na očkování horší, než samotná nemoc?
 • Je vakcína proti chřipce nezbytným očkováním?
 • Jak vysoká je účinnost očkování proti klíšťové encefalitýdě,
 • Jak staré děti mohu proti klíšťovce naočkovat?

Sledujte již. 44. díl - Očkování proti chřipce a klíšťovce: Jsou nutná? Ať víte co vašemu dítěti nejvíce prospěje.

A co vy? Očkovali jste své děti těmito vakcínami?

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
624
25.3.16 12:46

Já neočkuju děti vůbec. Očkování je svinstvo.

 • Zmínit
 • Nahlásit
1326
24.3.16 23:57

No nevím. Mě bylo očkováni proti chřipce slušně na na prd. Dcerce ho nedám a obecně mi to přijde k ničemu. Chřipka není nijak tragická nemoc a i po očkování jsem ji měla. Je příliš typů a očkování funguje jen na nějaké. Ad encefalitida - to nemohu posoudit, nemam osobni zkusenost.

 • Zmínit
 • Nahlásit
24.3.16 19:56

Maminy s rozumem?

Tento pořad mi moc nesedí - je to jen jeden pohled, jedno stanovisko.
Petráš (kterého mimochodem plně respektuji a v době, kdy jsem se začla informovat o problematice očkování a četla různé názory, mě z té proočkovací „frakce“ zajímaly zejména ty jeho) je samozřejmě provakcinační. Nechť v pořadu je, ale chtělo by to ještě někoho, kdo ukáže i druhou stranu mince tak, aby byl pořad vyvážený (líbila by se mi tam třeba Anna Strunecká). Ideálně by měla moderátorka připravené dotazy, které by vždy položila jednomu a pak druhému - vůbec by nebylo nutné, aby spolu ti dva diskutovali (nemuseli by se ani potkat)a závěry, které by z toho vyplývaly, bych nechala na divačkách samotných. Protože „maminy s rozumem“ jsou takové, které nad věcmi přemýšlejí.
Dnes třeba postrádám informaci, že účinnost očkování proti chřipce nebyla dosud prokázána (proč se moderátorka zeptala na účinnost očkování proti encefalitidě, ale nezeptala se na účinnost očkování proti chřipce???) nebo to, že riziko komplikací při prodělání klíšťové encefalitidy u dětí do 12 let je opravdu velmi nízké.

Příspěvek upraven 24.03.16 v 20:26

 • Zmínit
 • Nahlásit
10
24.3.16 15:35

Prospěje očkovaní proti chřipce a klíšťovce..?

Své dítě ani sebe bych ani jedním nenaočkovala.
Manželův kolega bezprostředně po naočkování klíšťovkou prodělal těžkou autoimunitní reakci, selhalo mu celé tělo, leží již 3měsíc na JIP, nehýbe končetinami, zle mluví, nikdo nedovede říci prognózu…
A chřipkové očkování za mě hloupost. Moje mamka se pravidelně nechává v práci jako zdr. sestra očkovat. Po něm je jí všelijak, jako by měla slabou chřipku a pak chřipku stejně chytí…
Nechci domyslet, jak taková reakce proběhne u dítěte…
Za mne riziko reakce z očkování převažuje nad rizikem, že bude mít klíště, které bude infekční, mi to nepodchytíme a bude mít následky. O obyč. chřipce nemluvě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
401
23.3.16 12:22

Nenechala bych se tím očkovat sama, natož tím očkovat děti.

Rodiče, čtěte příbalové letáky vakcín a používejte prosím selský rozum.

Proti klíťatům se musíte chránit tak i tak, přenášejí nejen klíšťovou encefalitidu, ale i další nemoci, proti kterým očkování není. Takže dávejte dětem vitamín B, používejte repelenty a oblečení z lesa ze sebe ihned sundávejte a prohlížejte se. Zkrátka prevence je nejlepší!

To platí i u chřipky - zdravá imunita jí odolá, nechápu prevenci v podobě očkování. Pochopila bych kdyby doporučili zvýšený přísun vitamínů, pohyb na čerstvém vzduchu, otužování apod.

 • Zmínit
 • Nahlásit