Otestováno dětmi: Knížka plná inspirace pro malé i velké výletníky

Spojte zábavné s užitečným, a to díky knize s názvem Co má poznat správný Čech. Ta totiž děti baví a učí zároveň. Vyzkoušeli jsme to na malých čtenářích.

Otestováno dětmi: Knížka plná inspirace pro malé i velké výletníky

Čtenáři Kristián a Marián

„Knížka je přesně pro moje kluky, tedy hlavně toho staršího, který moc rád čte,“ říká maminka Iva. „Oba momentálně nejvíc baví technické zajímavosti a záhady, takže jako první jsme společně přečetli dvě kapitoly, které se jim věnují, a až pak jsme pokračovali dalšími.“

Dodává také, že v knížce získali informace o elektrárnách Temelín a Dukovany, které kluky lákají už dlouho, i tipy na výlety. „V knížce je všechno podáno tak, aby to děti pochopily, jasně a srozumitelně. Navíc na každé stránce je poutavá ilustrace,“ říká Iva.

Čtenářka Lily

Lily nejvíce zaujaly hrady a zámky, o kterých se v knížce dočetla spoustu zajímavostí. „O některé se dokonce podělila ve škole při dějepisu,“ prozradil tatínek Robert.

Rodiče Lily publikaci Co má poznat správný Čech vnímají i jako dobrý zdroj pro nápady, kam si o víkendu nebo o prázdninách vyrazit na výlet. Proto získala čestné místo v jejich knihovně a při první příležitosti se k ní celá rodina ráda vrátí.

Čtenář Kuba

Kubík naší redaktorky Martiny je tentokrát nejmladším testujícím. A to záměrně. Chtěli jsme totiž vyzkoušet, jestli se bude knížka tomuhle zvídavému osmileťákovi líbit. Podle vydavatele je sice určená pro děti od 11 let, ale přišlo nám, že by klidně mohla zaujmout i mladší čtenáře. Jenže dospělí si občas něco myslí a děti je z toho rychle vyvedou :)

Tentokrát se však naše domněnka potvrdila…

„Motivovat děti ke čtení občas není jednoduché,“ říká Martina a pokračuje: „U mého syna se nejvíc osvědčily knížky, které jsou hezky ilustrované, protože obrázek je půl úspěchu. A také jednotlivé kapitoly nesmí být příliš dlouhé.“

Pochvaluje si proto, že obojí kniha Co má poznat správný Čech splňuje a navíc se v ní děti zábavnou formou dozvědí důležité informace o různých památkách a zajímavostech.

Hned po prvním čtení prý Kuba hlásil: „Sem se chci podívat, to vypadá dobře!“ A tak se o následujícím víkendu vydali do Muzea pražských pověstí a strašidel v Mostecké ulici v Praze.

Inspirovali byste se při plánování výletu knížkou?

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Bambook ze skupiny Nakladatelského domu GRADA.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...