Posílit imunitu přírodnou cestou lze s pomocí homeopatie, říká lékařka

Nejen zima, ale i jaro bývá ve znamení viróz a chřipek. Jak mohou rodiče posílit imunitu svých dětí, a to bez léků, které organismus zbytečně zatěžují?

Posílit imunitu přírodnou cestou lze s pomocí homeopatie, říká lékařka Posilování imunity je důležité. Zdroj: Profimedia.cz.

Přirozené je neužívat žádné léky, říká lékařka

Rýma, kašel, teploty, bolesti uší… a tak pořád dokola. Tohle zná snad každý rodič, zejména pak u školkových dětí. Ty jsou mnohdy víc doma než ve školce. Rodiče si tak kladou stále častěji otázku, co udělat pro to, aby dítko získalo lepší imunitu a nechytilo každý bacil, se kterým se setká.

MUDr. Lucie Kozáková, která se zabývá klinickou homeopatií, doporučuje vyzkoušet právě homeopatickou léčbu.

Zdroj: MUDr. Lucie KozákováZdroj: MUDr. Lucie Kozáková

„V době chřipkové epidemie doporučuji pacientům lék Influenzinum 15CH, který je vyráběn z inaktivovaných virů chřipky, preventivně se užívá 1× týdně 10 granulí. V době epidemie či onemocnění až 1× denně 5 granulí, mohou užívat i všichni členové rodiny, nejen malý pacient,“ radí lékařka.

Podle Lucie Kozákové je přirozené neužívat žádné léky, pokud to není nezbytně nutné. Není potřeba podporovat imunitu homeopatickými léky celoročně, ale pouze v zimních měsících, kdy je u dětí nejvyšší nemocnost.

„Celoročně se snažím i vlastní děti vést ke zdravému životnímu stylu, aby měly dostatek pohybu, správě se stravovaly a jedly dostatek ovoce a zeleniny, především od místních farmářů. Maso kupuji z místních menších chovů, kde se drůbež volně pohybuje, nepodporuji klecové chovy,“ svěřuje se Lucie s vlastními zkušenostmi.

Zajímáte se o homeopatii? Lucie Kozáková vám odpoví v poradně na eMiminu »

Posílení imunity u dětí řešíte také na eMiminu

Téma Poslední příspěvek Reakcí

Zlepšení imunity dítěte po nástupu do MŠ

15.9.15 10:44
24

Jak posílit imunitu u 4 leté dcery?

11.2.11 21:27
16

Máte osvědčený tip, jak posílit dětskou imunitu?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
16636
20.3.20 10:05

Nejhorsi je, ze to dokonce ve vsi vaznosti nabidnou v lekarne. Tuhle jsm dceri kupovala nejaky sirup s vitaminy a neco na podporu imunity, dcerce bylo tou dobou neco pres 2 roky. Lekarnice mi podala vse, co jsem chtela a pak mi rika: anebo muzete dcerce davat tyto homeopatika. Tak jsem to odmitla s diky, ze aby to placebo mohlo fungovat, tak by tomu musela dcerka rozumet a vedet, o co jde, ale protoze je prilis mala, aby tomu rozumela, tak si myslim, ze ji spis pomuze opravdovy lek. Lekarnice zareagovala vyslovene agresivne a procedila mezi zuby, ze to je otazka nazoru (ne neni, bohuzel to je vedecky overeny fakt pani pekarnice) a jeste ucedila, ze homeopatika SAMOZREJME ucinkuji, ale pokud jsem jineho nazoru, tak mi to vnucovat nebude.

Mela jsem ji sto chuti rict, ze nekdo, kdo zastava takoveto nazory by nemel pracovat v lekarne a pokud opravdu veri, ze homeo pomaha, mela by odevzdat diplom a jit prodavat do Lidlu na kasu, protoze evidentne svemu remeslu nerozumi. Fakt me sere, ze tohle individuum pracuje v lekarne a misto toho, aby lidem nabizela opravdove leky, tak jim dopporucuje homeopatika.

 • Zmínit
 • Nahlásit
eoj
2
20.3.20 08:47

A ještě něco pro odlehčení

 • Zmínit
 • Nahlásit
eoj
2
20.3.20 08:43

Homeopatie není věda, homeopatika nejsou lék

Citace: „Není potřeba podporovat imunitu homeopatickými léky celoročně, ale pouze v zimních měsících“ konec citace. Tedy necpěte do nich (tyhle) pilule celý rok, ale jen třetinu nebo půlku. K tomuto tématu se v jednom z videí níže říká (není to citace jen parafrázuji co si pamatuji) - „Není správné učit děti polykat pilule. Pokud nejste nemocní, nejezte pilule, pokud nemocní jste, jděte k doktorovi a užívejte léky s ověřenou účinností.“

Homeopatika jsou ochucená voda bez účinných látek a bez prokázané účinnosti vyšší než placebo. To, že je někteří lékaři předepisují je jen důkaz jejich pomatení nebo touze po zisku.

Více videí k tématu (jedná se většinou o 1-2 hodinová videa, tedy nečekejte 2 minutovou agitku, ale pokud se rozhodujete o zdraví svém nebo vašich dětí, myslím že stojí za to, tomu čas věnovat)
Nejprve jedno kratší a populárnější z kanálu Maxwellovi démoni, pro ty, kteří opravdu nemají čas.
https://www.youtube.com/watch?…
Dále série kratších přednášek „Homeopatie a placebo“ české učené společnosti
https://www.youtube.com/watch?…
A dále například
Ludmila Hamplová - Dezinformace, fake news a hoaxy v medicíně (Sisyfos 15.5.2019)
https://www.youtube.com/watch?…
Aneta Pierzynová - Placebo ve veterinární medicíně (Pátečníci 6.1.2017) - homeopaté často argumentují, že mají „ověřenou“ účinnost u zvířet, kde placebo není.
https://www.youtube.com/watch?…
Zde (pouze v angličtině) pěkná přednáška o cestě německé skeptické skupiny v boji proti homeopatii pro ty, kdo by se chtěli inspirovat
https://www.youtube.com/watch?…

 • Zmínit
 • Nahlásit
16636
6.3.20 12:10

@Baba, @Borrealis, @pudloslava. Holky, mozna byste chtely pridat vas odborny nazor!

Příspěvek upraven 06.03.20 v 12:12

 • Zmínit
 • Nahlásit
15523
6.3.20 12:02

@admin

právo proto se ptám…mohla by redakce osvětlit principy fungování homeopatie, aby čtenáři měli možnost svým kritickým myšlením posoudit reálnost fungování?

případně by mě zajímal vliv pojídání masa ze slepiček co běhají, versus slepiček, co neběhají, respektive rozdílnost chemického složení a zejména odkaz na impaktovanou literaturu :kytka: :srdce:

Příspěvek upraven 06.03.20 v 12:11

 • Zmínit
 • Nahlásit
16636
6.3.20 11:50

@admin nazyvat PODVOD kontroverznim tematem vyzaduje odvahu pani Martino. Je to tahani penez lidem z kapsy a vy tomu davate jeste prostor.

 • Zmínit
 • Nahlásit
13613
6.3.20 11:27

@warita Dobrý den, samozřejmě chápeme, že homeopatie patří mezi kontroverznější témata a ne každý s ní souhlasí, eMimino však chce dát prostor různým názorům a pohledům. Každý si pak z toho může vzít, co sám považuje za správné.

Mějte moc hezký den :kytka:
Martina

 • Zmínit
 • Nahlásit
16636
6.3.20 11:11

@pohledzdruhestrany a vis jak teprve takovy homeopaticky lek pusobi na rakovinu?! Prece do sebe nebudes ladovat chemoterapii trakac chemickych sracek, co zatezuji organizmus.

Ver a vira tva te uzdravi. Nebo tak nejak.

 • Zmínit
 • Nahlásit
15523
6.3.20 10:41

Mohla by nám paní redaktorka objasnit principy působení homeopatik? Please? A působí to lépe nebo stejně jako tradiční čínská medicína? A prosím, jaké jsou zaznamenané úspěchy působení homeopatik proti koronaviru? :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
16636
5.3.20 21:01

Homeopatie, ano? Pani doktorka by mela vratit diplom. Prosim vas pani Martino, to vam prijde OK psat tyhle fantasmagorie na emimino a tim neprimo propagovat homepaticke lzi? Musi vase clanky projit i nejakym schvalenim, nebo mate volnou ruku?

 • Zmínit
 • Nahlásit