Editorial: Aby si maminky na eMiminu předávaly podporu

Milé maminky a dámy, které se o miminko snažíte anebo čekáte na jeho narození, když jsem před třemi měsíci nastoupila do redakce eMimina, netušila jsem, kolik vašich deníčků a příběhů, mě chytne za srdce...

Editorial: Aby si maminky na eMiminu předávaly podporu

Jsem maminkou tříleté Emily – holčičky, se kterou jsem si během rodičovské užila spoustu radosti, ale také starostí. Být rodičem není snadná disciplína. Nedávno jsem četla zajímavý článek o tom, jak se liší představy o mateřství a následná realita.

I já jsem si tak trochu plula na těhotenském růžovém obláčku, kterému předcházelo varování lékařů, že možná nebudu moci mít děti, takže moje nadšení bylo o to větší (víc si o této mojí zkušenosti můžete přečíst v deníčku přímo tady na eMiminu). Myslela jsem si, že až naše dcerka přijde na svět, bude vše zalité sluncem.

Ale ono to zase tak snadné nebylo. Občas jsem se cítila vyčerpaná, navíc na mě působil všechen ten tlak, který společnost na maminky vyvíjí. Chtěla jsem být ve všem 100% nejlepší… nejlepší máma, nejlepší partnerka, nejlepší hospodyňka… a k tomu ještě stihnout trochu pracovat. Jenže nic takového není možné, protože každý máme k dispozici pouhých 100 % a ty musíme rozdělit.

Mockrát jsem si vyčítala, že to prostě nezvládám, a u svých blízkých vymáhala přesvědčování, že to tak není. Když jsem se ho dočkala, stejně jsem pochybovala, zda mohou rozumět tomu, co se jim snažím říct. Až když jsem nastoupila do eMimina, pochopila jsem, že vždy nejlépe pomohou lidé, co jsou v podobné situaci. Ono pomyslné obejmutí; poplácání po rameni; rada, jak své trápení zmírnit, a pocit, že v tom člověk není sám, dodávají sílu.

Jsem upřímně ráda, že jsem součástí redakce eMimina, které právě tohle může poskytnout každé ženě. A to je vlastně moje velké předsevzetí… spolu s kolegyněmi a uživatelkami dávat prostor ke sdílení starostí i radostí.

Do našeho Magazínu chystáme řadu článků. Brzy se tak můžete těšit na rady, které vám pomohou vybrat dětem správné botky nebo se rozhodnout, zda u porodu chcete mít dulu. A protože eMimino tvoříte s námi, budu moc ráda, když nám dáte kdykoliv vědět, zda by vás zajímalo nějaké konkrétní téma.

Přeji vám, co nejméně starostí a co nejvíce radostí.

Jana,

Máma a šéfredaktorka eMimina

Kdybyste mě chtěly poznat blíž, mrkněte na můj blog, třeba vás zaujme.

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
363
13.4.18 07:06

S tim, ze vas tady na emiminu ostatni podpori, bohuzel nemohu souhlasit. samozrejme, najde se tu dost zen, ktere vas podpori, staci se ale jen podivat pod nektere denicky, jak tam autorku napadaji. divim se, ze jste nektere z tech autorek nenavistnych komentaru jiz davno nevyhodili. kdyby tomu tak bylo, urcite bych se do diskuze na emiminu take zapojila casteji. i ja nekdy nesouhlasim s obsahem denicku nebo si treba rikam: boze, kdo to napsal, tech chyb. negativni komentare si ale radeji necham pro sebe.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 08:42

Je to moc krásné že si chcete pomáhat atd, ale zdejší adminky by měly dělat úplně něco jiného než psát podporující vzkazy do diskuzí nebo pod deníček, kdykoliv je volám/e tak nepřijdou, nebo přijdou a odpoví na něco jiného, diskuze, která někoho uráží nebo je to jasný troll je to celý den, ale diskuze s reklamou je tady pár vteřin…

 • Nahlásit
35461
13.4.18 10:11

:kytka: Moc si přeji, ať myšlenka nadále funguje. Určitě podporu všechny potřebujeme a kolikrát opravdu pomůže to poplácání, že bude líp a že se není čeho bát. Bohužel ani v týmu na emiminu nejsou všichni všemocní a vševědoucí, aby byli úplně všude a rozsuzovali případné hádky. Je to hodně o uživatelkách, aby se k sobě dokázaly chovat se vzájemnou tolerancí, i když je jasné, že to občas někde zavře, tak se porafat, pročistit vzduch a být i nadále v pohodě.

 • Zmínit
 • Nahlásit
14447
13.4.18 10:57

Ano, já jsem za emimino šťastná :srdce: Šlo se mnou od začátku našeho snažení o první dceru, které trvalo déle než jsme čekali, pak celé těhotenství, výběr porodnice, porod, nasledně péče o miminko, batole.
Pak zamlklý potrat a zase kolotoč znovu, snažení, těhotenství…
Holky mi v diskuzích radily, duševně podporovaly a já si nemůžu stěžovat, samozřejmě, že se občas najde nějaký rejpal, ale já jsem toho názoru, že když nerejpu já, nerejpe (většinou) nikdo do mě.
Adminek se musím také zastat, jsou to také matky a probírat se celé dny a noci diskuzema není možné. Naopak :potlesk: jim za jejich práci a za to, jak to tu pěkně funguje už několik let :kytka:
Děkujeme :srdce:

Příspěvek upraven 13.04.18 v 10:58

 • Zmínit
 • Nahlásit
14536
13.4.18 11:06

Dobrý den,

svým deníčkem jsem posvítila na ty uživatelky, které na eMimino.cz dělají méně viditelnou práci. Podpora, které se tu dostává ženám v těžké životní situaci, je tu často neoceněná - a přitom pro samotné ženy neocenitelná! Právě anonymita diskuzního fóra umožňuje svěřit se s intimním problémem, který by člověk neřekl ani dobré kamarádce. Jak píšete, nese to s sebou i riziko, že se dozvíte opačný názor nebo případně něco, co slyšet nechcete. Pokud někdo zakládá diskuzi typu “Co si o tom myslíte?”, přirozeně se objevují různorodé příspěvky - souhlasící i nesouhlasné. eMimino.cz je diskuzní fórum, kam přichází lidé s různými zkušenostmi a životními příběhy. Z toho tedy i vyplývá, že se tu dějí drobné slovní přestřelky. Pokud znáte jiná diskuzní fóra, atmosféra tu je velmi přívětivá - právě proto, že většina uživatelů jsou stejně jako my mámy. :srdce:

Právě jejich vzájemná podpora funguje v diskuzích, ve skupinách snažilek, podle místa nebo podle termínu porodu - a to nejen příspěvky a podpůrnými SZ, ale i osobními setkáními. Dokonce i nám někdo občas napíše poděkování za to, jak jim eMimino pomohlo v kritických momentech života.

Myslím, že eMimino.cz funguje podobně jako život - nejvíce si všímáme těch negativních věcí, které pak přehluší vše pozitivní - a to je škoda. Když projdete eMimino, těch podporujících příspěvků je většina. Podobně je tomu u deníčků. Porovnáním deníčků z posledních měsíců a třeba před dvěma lety zjistíte, že se tu objevují pěkné a velmi podporující komentáře. Autorky provokativních deníčků kontaktujeme před vydáním, zda jsou připravené na možné negativní komentáře. Pokud souhlasí, vydáváme. Máte však pravdu, že se v deníčcích vyskytují hrubky, proto jsme tento týden předali jejich schvalování korektorce. Byla to chyba naše, nikoliv autorek, které spoléhají na opravení svých textů.

Jsem s vámi na jedné vlně, že je potřeba dávat pozor na provokatéry. Služby děláme 3× denně včetně víkendů a večerů, v součtu zaberou celý den. Většinu hlášených problémů řešíme do několika minut, proto nesouhlasím, že se tu reklamní diskuze a trolling rozjíždí. Ano, když admin skončí službu v 22:30 a troll začne řádit v 22:40, dostaneme se k němu ráno. A jak víte, nezasahujeme do všeho. Prosím nestavte nás do role policisty, soudce nebo učitelky mateřské školy. Spory typu “kdo si začal”, kterých je velké množství, chtějí opravdu nadhled.

Rozumím však, že se tento postoj dá snadno zaměnit za neaktivitu admina. Zaměříme se na to, abyste dostali vyjádření ke každému vašemu hlášenému problému - díky tomu budete mít jistotu, že jsme se problému opravdu věnovali a zaujali jsme k němu určitý postoj.

Pokud budete mít nápad, jak zlepšit atmosféru, abyste se tu cítila lépe, napište nám. Rádi se s vámi spojíme i setkáme. :hug:

Vaše Jana

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 12:11

@admin jako zrovna teď madam Monika, které jsem se přímo ptala, proč maže moje NEURÁŽLIVÉ komentáře a nechá běžet celou diskuzi, která má zesměšnit mě osobně a místo odpovědi to opět smazala? To je tak mezi vámi normální chování?
@GabinkaCh odepisovala jsem i tobě že jsme nestihla tvoji reakci než ji madam smazala, ale zase to smazala :mrgreen:

 • Nahlásit
5023
13.4.18 13:07

@Doe_Jane oni mazou tu diskuzi?? 8o jsem si ji ted chtela docist 8o

 • Zmínit
 • Nahlásit
24350
13.4.18 13:17

@Doe_Jane admini něco promazali? Jsem si nevšimla… :think:
Jinak bych byla v klidu, původní záměr byl možná v prvním příspěvku tě zesměšnit, nicméně dál musíš i ty objektivně uznat, že se to přehouplo v 99% na tvou stranu, a celé zesměšnění vyšumělo, a ty jsi z ní vyplynula jako vítěz vlastně, dokonce až tak, že jsi tam byla nařčena ze spolupráce s adminama :lol:
A Monice, pokud máš problém, tak napiš SZ normálně na „admin“ ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 13:30

@Mar__tanka1983 ne to bylo v jiné diskuzi, je divná, promazala polovinu diskuze i to, když jsem se jí ptala proč… neumí se normálně ozvat zpět, když jsem psala sz tak pokaždé odepsala jiná a ani nevěděly na co odpovídají :mrgreen:
jako já si nestěžuju na tu diskuzi o mně, ale musíš uznat že smazat to měly, minimálně jednou byly označené a nic

 • Nahlásit
14536
13.4.18 14:00

@Doe_Jane Na mé SZ neodpovídáte a zmiňovaná polovina diskuze = 4 příspěvky. Čekám na zprávu…

Monika

 • Zmínit
 • Nahlásit
35461
13.4.18 15:03

@Doe_Jane Mám takový dojem, že nemáš kvalitní zrcadlo svého chování a někdy neumíš najít tu hranici, že už opravdu stačilo… tak to zkus tentokrát přijmout od ostatních… opravdu už stačilo… odložte lopatičky, zakryjte pískoviště, jde se na svačinu. ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 15:19

@Tiger-lily chápu, že jsi za ty kecy placená ale jde o mě a né o tebe… já jen chtěla ať smažou tu diskuzi založenou proti mně, ale nejsou toho schopní, prakticky jsou poslední dobou úplně k ničemu :mrgreen:

 • Nahlásit
14536
13.4.18 15:57
 • Zmínit
 • Nahlásit
19779
13.4.18 16:05

Ja jsem se sem registrovala, kdyz jsem mela asi dva mesice pred prvnim porodem. Nasla jsem tu kamaradky a velkou podporu, jsem za to neskutecne rada :srdce:.
Kdyz mam nejaky problem, prvni kam zavitam, je emimino :mrgreen: a ted uz sem chodim i poradit, kdyz ma nekdo podobne trapeni jako jsem mela ja :)
Dokazi si predstavit, kolik je za takovym webem neviditelne prace, fandim vam. Jen tak dal :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
19779
13.4.18 16:08

@lisatka vis, to mas jako vsude v zivote, vzdy se najdou rypalove. Je potreba mit urcity nadhled a vzit si to dobre, urcite tu prevazuje podpora a optimismus. Nektere uzivatelky je potreba ignorovat, holt se nekdo bavi tim, ze muze rypat do ostatnich. Clovek si to nesmi brat osobne :hug:

 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymka89
13.4.18 16:25

.

Příspěvek upraven 24.02.19 v 08:22

 • Nahlásit
17444
13.4.18 16:50

@Tiger-lily :mrgreen:

PS: Kolik tady za ty kecy bereš? Já jestli to má smysl, abych se taky angažovala. :jazyk:

Příspěvek upraven 13.04.18 v 16:52

 • Zmínit
 • Nahlásit
363
13.4.18 17:10

@admin
jak jsem jiz psala, mam navrh, jak zlepsit uroven emimina. notoriky hadave a casto napadajici uzivatelky jednoduse vyhodit. znam jednu facebookovou diskuzi, kde je spravce k agresivite diskutujicich absolutne nekompromisni, okamzite vyhazuje a je to to nejlepsi diskuzni forum, ktere znam.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 18:47

@MartinaIrena :mrgreen: chceš nominovat na patronku jo?? kterého prdu chceš být patronka? :mrgreen:

 • Nahlásit
Doe_Jane
13.4.18 18:56
 • Nahlásit
24350
13.4.18 21:37

@Doe_Jane jako já si nestěžuju na tu diskuzi o mně, ale musíš uznat že smazat to měly, minimálně jednou byly označené a nic.

Počkej, teď tomu nerozumím, ty si myslíš, že měly tu diskusi smazat? To, že někdo adminy označí v diskusi, neznamená, že ji pak mají smazat jen proto, že se to někomu nelíbí. Já osobně si myslím, že pro mazání konkrétně téhle diskuse důvod nebyl. Zakladatelka nastolila téma, pravda né zrovna příjemné, nicméně diskutovalo se slušně a v rámci pravidel, nevznikl z toho žádný hon na čarodějnice (aspoň co jsem měla možnost přečíst) :nevim:

Příspěvek upraven 13.04.18 v 21:44

 • Zmínit
 • Nahlásit
Doe_Jane
14.4.18 09:11

@Mar__tanka1983 to si děláš srandu ne? kdybych založila diskuzi s tvým nickem tak by se ti to líbilo? ona ji založila za účelem zesměšnit mě a @admin to musel vidět a nechal to tak, já sama jsem je označovala a psala že chci ať to smažou!
nebylo tam o mně ve finále nic špatného ale jak mi tam někdo psal, teď jsem na sebe upoutala ještě větší pozornost a o to nestojím ;) kdyby byli admini co k čemu tak to smažou, pochybuji že by nechali diskuzi ve které bych já pomlouvala je když nenechají ani jeden dotaz určený k nim a hned ho mažou
ale je mi jasné že ty musíš být na jejich straně když jsi za to placená takže nevím o čem se vlastně s tebou bavím :mrgreen:

 • Nahlásit
50262
14.4.18 10:47

@Mar__tanka1983 tobě by přišlo v pohodě, kdyby někdo založil diskuzi o tobě, s tvým nickem v názvu, kde by tě pomlouval? 8o To bych chtěla vidět, jak dlouho by taková diskuze vydržela, kor kdyby se týkala patronů.
Navíc se mi tedy nelíbí mazání starých diskuzí, které byly klidné, zakladatelka tam dostala rady, nijak se to tam nehádalo, ty rady jsou stále platné… ale najednou se ty diskuze na žádost zakladatelky smažou :pocitac: :pocitac:

 • Zmínit
 • Nahlásit
17444
14.4.18 17:45

@Doe_Jane Proboha jen to ne! :cert:

 • Zmínit
 • Nahlásit
24350
14.4.18 21:36

@lucenka
Holky, já se tu s váma nechci hádat, a @Doe_Jane, hned jak ta diskuse vznikla, tak jsem ji já sama hlásila adminům.
Myslela jsem to tak, že nakonec jsi z diskuse vyšla jako vítěz, takže se prostě útok nepovedl a naopak byla zesměšněná zakladatelka.
Co se týče mazání v jiných starých diskusích, tak o tom nic nevím, tak se k tomu nemůžu vyjádřit.
A poslední - diskuse, kde se patronky hojně propírají tu je, je aktivní a věřte, že si tam adminky i patronky vyslechly nejen sluníčkové pozdravy. Ba naopak, některé patronky tam dostaly pěknou čočku. Takže to není tak, že bysme byly nějak hájeny…

 • Zmínit
 • Nahlásit