Akce: Nákup obilí

O životě

Jen tak pro pobavení se s vámi podělím o svůj další příběh. V deníčku budu používat fiktivní jméno, z pochopitelných důvodů.

Jako správní chovatelé se snažíme mít pro svoje zvířátka vždy nakoupeno krmení, aby se měla dobře. Bohužel, ne vždy je to tak snadné… Je třeba myslet také na tu finanční stránku. Proto vždycky, když se začnou nádoby s obilím pro zvířata vyprazdňovat, hledáme v inzerátech, jestli někdo neprodává levně… A vždycky se někdo najde. A tak jsme si i včera našli levného prodejce.

Dnes ráno mu manžel volá, protože má kolem cestu a už jsme s krmením fakt na dně. Nedovolal se. Nevadí, zkusí zavolat později. Já se vrhnu do každodenních povinností, poklidím zvířata, vypravím a zavezu starší děti do školky, s nejmladším jedeme ještě do další vesnice zaplatit starším dětem stravu ve školce na další měsíc. Naše školka totiž bere jídlo z tamní školy. Při placení se paní za okýnkem ptám, jestli náhodou neví, kde je tady zemědělské družstvo, kde bych mohla koupit obilí, kdyby se manžel náhodou nedovolal tomu pánovi přes inzerát. Ještě nikdy jsme tam obilí nebrali, proto ani nevím, kde to je. Vždycky jsme sehnali od někoho přes inzerát. Ale dnes už to fakt nevypadalo dobře, zvířata už neměla co žrát. Je mi dopodrobna popsána cesta. OK. :D

Volám ještě manželovi a dozvídám se, že se stále nedovolal, ale prý mám ještě počkat, bylo by to takhle levnější. Čekám tedy se synem na hřišti. Malý jezdí na skluzavce jak zběsilý a já každé dvě minuty volám manželovi, jak to tedy vypadá. :D Nakonec se dohodneme, že to tedy budu muset koupit v tom družstvu. Znovu si poslechnu přesný popis cesty, kudy tam.

Beru vzpouzející se dítě a nasedáme do auta. Jedu přesně tam, kde mi bylo řečeno že mám jet, a na konci ulice zjišťuji, že jsem jela špatně. :D Otáčím se, přičemž mi zdechne auto. Znovu nastartuji a pomalu popojedu k paní stojící na ulici a hledící na mě. Ptám se, kde tady najdu zemědělské družstvo. Paní neslyší. Dochází mi, že mám tu hudbu puštěnou fakt dost nahlas. Vypínám rádio a znovu se ptám. Potřetí je mi dopodrobna popsána cesta. Tentokrát už bych to snad mohla pochopit. Je to jen o ulici vedle. Jedu tam.

Přede mnou jede nějaký kamion, tak ten jede asi na totéž místo, pojedu za ním a určitě nezabloudím. Výjimečně jsem měla pravdu. Zastavím u vrátnice, uklidním syna, že za chvíli přijdu, a jdu hledat nějakého člověka. Rozhlížím se, nikde nikdo. Kancelář prázdná.

Po chvíli z kamionu vystoupí řidič, nedochází mi, že vystoupil z kamionu. Jdu s úsměvem za ním a už z dálky mu oznamuji, že jsem si přijela koupit obilí. Pán mi odpovídá anglicky. Cože? :D Nechápu. Tak kde to jsem? Ač jsem se anglicky učila 9 let, nenapadla mě ani hláska. Koukám na něj, on na mě. Nakonec ze sebe vymáčkne českou větu, že je Polák. Aha. A druhá věta: „Musíte čekat.“ Aha. Tak tedy čekám. Čekám, čekám… Beru řvoucí dítě z auta a čekáme spolu… Dítě mi pořád někam zdrhá, už mě to přestává bavit. Volám manželovi. Dostávám velice cennou radu, že někde na dveřích určitě najdu telefonní číslo, tak ať zavolám. :D

To mě nenapadlo! Telefon tam fakt je! Volám. A dovolala jsem se. Konečně přichází dva chlapi. Jeden jde se mnou do kanceláře, řeknu mu, co budu nakupovat a vypisujeme doklad.

„Jak se jmenujete?“
„Pšenici a ječmen!“ :D
„Nééé, jak se jmenujete, jméno!“
„Aha. Karla Nováková.“
Pán si píše „Nováková. A odkaď?“
„Cože?“ :D
„Karla,“ odpovídám mu.
„Nééé, odkaď jste, obec!“
„Aha!“ Nadiktovala jsem mu adresu.

A pak mi říká: „Bude to 500,–.“
„Promiňte, musím si skočit pro peněženku do auta.“ :D Vrátím se s peněženkou, platím a dostávám propisku, ať podepíšu doklad. Po dalším rozhovoru pochopím, kde přesně to mám podepsat, a podepisuji. Při tom mi vypadly klíče z kapsy na zem. Syn mi je podává.

„Tak si běžte támhle, kolega vám to dá,“ ukazuje mi pán směr, kde mi bude obilí vydáno. Beru syna za ručičku a jdeme tam pěšky. Když vtom se za mnou ozve: „Počkejte, snad autem, ne?!“ Dochází mi, že metrák obilí ručně asi fakt neodnesu. Jdeme tedy k autu. Syn zase zlobí, dnes má fakt otřesný den. Chlapi se na mě dívají a čekají, až dobojuji se řvoucím dítětem a laskavě už pojedu.

Tak tedy jedu. Pán mi ukazuje kam. No samozřejmě, že jsem jela úplně jinam. :D A ještě jsem to vzala přes všechny díry, div že se nerozpadlo auto. Chlapi jen kroutili hlavama. :D Nakonec jsem ale přece jen dojela tam, kam jsem měla. Pán byl hodný, ten metrák obilí mi do auta naložil a ještě nám i uklidil v kufru. :D No paráda. Poučený mojí neschopností mi přesně vysvětluje, kde a jak se otočím. To už jsem kupodivu zvládla dobře. Chlapi mi mávají, mávám taky a hurá s krmením domů!

Doma mě manžel chválí, jak jsem to hezky zvládla. Tak jsem mu radši ani neříkala, jak celá akce probíhala. Ale pro obilí už bude jezdit asi jenom on. :D

Hodnotilo 53 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 31.03.14 01:16

Uklidi v kufru :mrgreen:

 
tak75
Nováček 3 příspěvky 31.03.14 10:35

Pobavila jsem se, obcas se mi stavaji taky podobne veci a tesi me, ze v tom nejsem sama :lol:

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1618 příspěvků 31.03.14 11:16

@sao Tvoje deníčky se moc pěkně čtou :palec:

 
klarushka
Závislačka 3890 příspěvků 31.03.14 11:52

@sao to jsem se po ránu nasmála :mrgreen: a vzpoměla jsem si jak jsem jela pro obilí já :mrgreen: opět krásný deníček jako vždycky :potlesk:

 
moky
Extra třída :D 10715 příspěvků 31.03.14 13:05

:lol: bezva den.. :lol:

 
Azzii
Stálice 64 příspěvků 31.03.14 13:20

Ahoj, pro mě to bylo zdlóóuhavé psaní tak trochu o ničem. Nejzajímavější na tom asi tak je, že kupujete zvířatům obilí, až když už skoro nic nemáte. Každopádně jsem ráda i za ně, že se nákup obilí nakonec zadařil :-)

 
soleile
Ukecaná baba ;) 1361 příspěvků 31.03.14 13:44

Dneska jsem jela s malou kupovat slepice a měli jsme podobný den :mrgreen: Jeli jsme teda s dřevěným vozíčkem, měla jsem naplánováno, že malá zpátky půjde pěšky - občas to zvládne - a slepice pojedou ve vozíku. No, dopadlo to tak, že jsem přišla pro slepice, dozvěděla jsem se, že musím do obchodu pro lístek že to máme objednané. Tak jsme běželi do obchodu, zpátky, naložili slepice. Malá dostala hysterák, asi se bála nebo co, takže jsem zpátky táhla 10 kg dceru v ruce, vozík se slepicama v druhé ruce, no musím říct že jsem byla mokrá až na řiti :mrgreen:

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 31.03.14 14:28

Tak tentokrát deníček fakt o ničem :roll: ale piš dál, třeba to bude zajímavější. :nevim:

 
ardnas3
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 31.03.14 14:33
:lol: :lol: :lol:
 
marmelada78
Závislačka 3152 příspěvků 31.03.14 14:59

Teda psát umíš, ale jako ten deníček je podle mě trochu o ničem.. Aspoň pro mě teda něco, co nestojí za pozornost, promiň.. :nevim: Zajímavé je že sháníte krmení pro zvířata až když není.. Máme 15 koní takže trochu vím o čem mluvím a tam jsem teda notně nervózní při sebemenším ztenčení zásob. :think: Ale teda zas nevím co máte za „zvěř“, asi u slepic to nebude tak horký..

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 31.03.14 15:47

Super :lol: :mrgreen: opět jsem se pobavila, na Tvé deníčky jsem narazila náhodou a velice se mi líbí :palec:

 
Akzeret
Povídálka 23 příspěvků 31.03.14 17:10

Perfektní deníček! Opravdu krásně se četl, nenudil :potlesk: Nejvíc mě těší, že se podobné věci nestávají jenom mně :mrgreen:
Od tebe jsem četla deníček první, ale čtu samé pochvaly, tak letím na další :D

 
bamba  31.03.14 17:14

Deníček nic moc, být tebou, tak se svou neschopností nechlubím.

 
mau-mau
Závislačka 2609 příspěvků 31.03.14 19:42

Deníček tedy vážně nepatří do kategorie: „Přečíst si tohle, vidět Neapol a zemřít“.. :nevim: Kdyby ti šel nákup obilí a řízení auta tolik jako kritika homosexuality a její škatulkování mezi nemoci, měli byste sýpky stále plné :roll:.. Přijde mi zvláštní žít takhle „z ruky do huby“ a snažit se ušetřit, když to není kdovíjak drahé, a ani mi to nepřipadá zábavné, spíš je mi těch zvířat tak trochu líto, že nad nimi hrozí hladovění, dokud nebude výhodná akce… :nevim:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 31.03.14 19:59

@Azzii @marmelada78 Chováme jen ovce, které obilí v podstatě nepotřebují, kozy, kterým v nejhorším dáváme i tvrdé pečivo a zas takovou spotřebu nemají, a drůbež, které dáváme všechno možné včetně zbytků. Proto občas nakupujeme až na poslední chvíli, až na to jsou peníze, protože to není zas tak horké a bez jádra bychom taky přežili. Jen abych vysvětlila :)

@bamba Chlubit se? To bych si nedovolila :lol: Měla jsem špatný den, špatně jsem se vyspala, první den MS (křeče v břichu jak sviňa), do toho mě strašně zlobil syn a pořád mi někde utíkal, řidičák čerstvej dva měsíce a pro obilí jsem byla poprvé. Někomu to přišlo směšné, někomu ne, však vo tom to je :)

Jinak všem děkuji za příspěvky, původně jsem tento deníček nechtěla zveřejňovat. Psala jsem ho narychlo, když byl zážitek čerstvý, s odstupem jsem si sama řekla že je tento deníček asi zbytečný a chtěla poprosit admina aby nebyl zveřejněn, ale uprostřed každodenního shonu jsem se nedostala k počítači a když už, tak nám zase nešel internet :roll: A dnes jsem zjistila že už to je zveřejněné, no co už, jsem ráda že aspoň někdo se pobavil :)

 
sao
Ukecaná baba ;) 1590 příspěvků 31.03.14 20:09

@mau-mau Holt každý žijeme jinak, pro každého je drahé něco jiného, každý máme jiné názory a můj deníček nebyl o tom, abych se zpovídala ze svého života, co, jak a proč dělám, ale abych pobavila. Tvé projevy antisympatie k mé osobě mi proto pod tímto deníčkem připadají trochu mimo. A neboj, naše zvířata nehladoví, být na dně s obilím nerovná se nemít zvířatům co dát do huby. Ta naše nežijí z obilí v podstatě vůbec, mají to jen jako doplněk, jako něco nevíc.

 
suricata
Kelišová 6604 příspěvků 31.03.14 20:27

Pobavilo mě, jak sis kráčela pěšky pro metrák obilí :mrgreen: výborný deníček :potlesk:

 
Brouček007
Kecalka 218 příspěvků 31.03.14 22:24

A jo mě to pobavilo a rejpalky nech rejpalkama :)

 
kaja00
Extra třída :D 12716 příspěvků 01.04.14 16:58

Mas skvele denicky, mas talent na psani :)
Pobavila si me :D @sao
A rejpalky nech rejpalkama :D Vsak se na ne taky jednou dostane ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama