Česání jablek a jiné blbé nápady

O životě

Je pátek odpoledne a já se tak strašně nudím, že dostanu nápad. Volám manželovi, který je zrovna na cestách: Chtěla bych s děckama otrhat ty jabka z toho nízkého stromu na zahradě, myslíš, že budu potřebovat žebřík? Dozvídám se, že žebřík možná potřebovat budu a je mi vysvětleno, kde jeden malý najdu. OK.


4 komentářů

Oznamuji dětem, že jdeme na jabka, uklidíme ten binec tady, oblíkáme se a vyrážíme. Děti se sice těší, ale když už nám všechny tyhle přípravy trvají skoro hodinu, začínám mít obavy, že to za světla nestihneme. Nakonec se ale mé obavy nenaplní, zbývá nazout boty a jdeme. Pomáhám s obouváním Matyáškovi, pak Samíkovi a když se vracím pro Jonáška, zjišťuji, že na chodbě stojí úplně nahý. „Proč, sakra proč ses vysvlíkl?!“ Znovu ho oblékám, obouvám a slavnostně opouštíme dům.

Je potřeba najít nějaké bedýnky. Našly se dvě trochu solidní, jednu dávám Samíkovi, druhou Matyášovi, pod paží žebřík, za ruku Jonáška a jdeme na to.

Už ze začátku práce začínám uvažovat o tom, jestli to byl dobrý nápad. Jablíčka skládáme nejprve do jedné bedýnky, té, co nesl Samík, Matyáš chce taky jablíčka do své bedýnky, řve. Jonáš ho chce potěšit, a tak mu do ní začne házet ta zhnilá, co popadala na zem. Vysvětluji, že tahle nesbíráme, Jonáš taky řve.

Když mám otrháno vše, co šlo otrhat ze země, beru si na pomoc žebřík. Hned je vidět, že to nepůjde. Strom je příliš vysoký, žebřík příliš krátký. Po pár pokusech se žebříkem, při kterých se málem zabiju, je rozhodnuto. Vylezu přímo na strom. Ty pohledy mých dětí na maminku škrábající se na jabloň a připomínky pětiletého syna, jestli tam nemá vylézt radši on, protože lézt na strom na rozdíl ode mě umí, mi nedovolí, abych to nedokázala. A tak jsem to dokázala!

Vítězoslavně jsem se postavila v koruně stromu a snažila se nemyslet na to, že dolů už asi neslezu a kromě těch tří prcků zírajících na mě není poblíž nikdo, kdo by mohl případně volat hasiče. A pak mi došlo, že jsem tam stejně lezla úplně zbytečně, protože lézt po těch tenkých větvích, abych se dostala až k jablkům, aniž by to křuplo, to bych musela vážit minimálně o 50 kilo míň.

„Nic, děcka, tady na to kašleme, tohle ať si otrhá tatínek.“ S myšlenkami na ty ubohé děti, co by dělaly, když by maminka zůstala navěky na jabloni, se mi podaří slézt dolů a stále ještě nepoučená se rozhodnu, že to zkusíme v jiné části zahrady, kde jsou další jabloně, s ne až tak krásnými jablíčky, jako jsou tady na téhle, ale ať máme aspoň něco. Doprovázená řvaním nejmladšího odnáším žebřík, přičemž si zapíchávám hřebík do ruky a už jsem fakt naštvaná. Vracím se pro bedýnku s jablíčky, která se mi podařila natrhat, nechávám ji na dvoře, bereme tu prázdnou a jdeme to tedy zkusit jinde.

Žebřík s sebou ani nebereme, pokud jsou jablka vysoko, tak mi takový prťavý stejně nepomůže. A mám pravdu. Bez pořádného dlouhého žebříku máme i tady smůlu, a přestože máme jeden takový v záloze, nemám šanci ho sem sama bez pomoci dovléct. Tak nic, kašleme na jablka.

Na závěr naší dnešní estrády mě děcka přemlouvají, jestli se ještě mohou poňuchňat se Zuzankou a Šmoulinkou. To jsou naše kozy. Chci jim udělat radost, když nám to s těma jablkama nevyšlo. Jelikož ale chováme v jednom výběhu společně všechna zvířata včetně berana, kterému zrovna nedávno ruplo v bedně a přestože je jeho zadní kýta už dávno prodaná, stále je mezi živými, bez pořádné baldy se tam bojím i já sama, natož abych tam šla se třemi malými dětmi. Rozhodnu se tedy, že výjimečně pustím kozy sem, na dvůr, aby si je kluci mohli hladit do zbláznění.

Že to byla další chyba, mi došlo, když kozy na dvoře objevily bedýnku s jablíčky, kterou jsem tu nechala ležet, a začaly nelítostně žrát. Odhánění dvou neodbytných potvor od pracně natrhaných jablek se brzy ukázalo jako marná snaha. Beru bedýnku do rukou, zvedám ji do výšky, aby se do ní nedostaly, a pronásledovaná oběma s ní běhám po dvoře a hledám bezpečné místo, kam ji položit. Pohled to musel být komický. Brzy mi dochází, že místo, kam by se koza nedostala, prostě neexistuje. Koza se totiž dostane všude. Vykopávám dveře do hospodářské místnosti (ruce mám plné) a bleskově je za sebou zavírám. Uff, jablka jsou v bezpečí.

Sotva bedýnku s oddychem položím a těším se, jak si po té honičce odpočinu, ozve se z venku řev nejmladšího. Další děti hned hlásí, že Jonáš spadl z prolejzačky. Začínám být mírně sprostá a vybíhám ven, abych své dítě ukonejšila. A při té příležitosti se rozhlížím a nechápu, co všechno ty dvě kozy stihly rozbít a poshazovat za tu chviličku, co jsem byla vevnitř. Tak, holky, a dost. Jdete domů. Pokouším se alespoň jednu z nich odchytit, ale je to nadlidský úkol, protože si zrovna dávají souboj a zpátky do výběhu se jim tedy opravdu nechce.

Přesto se mi podařilo jednu chytit a už ji vedu. Koza se brání zuby nehty a můžu jí nadávat jak chci, nic s ní nehne. Boj to byl vyrovnaný, ani jedna jsme se nehodlaly vzdát. Potvora se zasekla před bránou do výběhu, kde z druhé strany už stojí pěkně seřazené naše stádečko ovcí v čele s beranem a čekají, až pootevřu, aby mohly zdrhnout. Děcka mají srandu, ale mě už humor dávno přešel. Ta koza se hodlá klidně raději oběsit na obojku, jenom aby nemusela domů. Už ani nevím jak, nějak jsem ji tam přecejen dostala a šla si pro tu druhou. Ta šla naštěstí bez odmlouvání, už se asi poučila při pohledu na ten boj, co předcházel, že to má marné. I ovce s beranem zůstaly tam, kde mají, no musím se pochválit.

Nudu jsem tedy úspěšně zahnala. Ale žádné další blbosti už dnes radši vymýšlet nebudu.

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 07.11.13 00:30

Výborné :mrgreen: A (v dobrém) závidím domek se zahradou a s kozama a ovcema…taky to všechno jednou budu mít :mrgreen:

 
Zuzee87
Závislačka 4010 příspěvků 07.11.13 00:51

A ja tuhle premyslela proc jsou mistni (norska) jablka o fous drazsi nez ostatni i kdyz ne vzdy vypadaji zrovna k nakousnuti.. ted vim ze je to cena za to co nekdo musel vytrpet pri jejich obirani! :lol: :palec:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.11.13 06:55

@locika Taky jsem byla ve fázi kdy jsem jenom snila. A teď mám co jsem chtěla, je to fajn, ale upozorňuju, že případnou nudu máš tímto navždy vyřešenou a co se týče práce okolo baráku, zahrady a zvířátek, nejsi nikdy hotova, prostě nekonečnej příběh :lol: Slabším povahám nedoporučuji :D

Příspěvek upraven 07.11.13 v 06:58

 
kacer015
Ukecaná baba ;) 1657 příspěvků 07.11.13 07:46

Hihi :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

 
obrazek
Echt Kelišová 9868 příspěvků 07.11.13 08:00

Tak jsem se dnes po ranu hezky zasmala :lol: at ziji kolchoznici :lol:

 
nepřihlášená jruz  07.11.13 08:04

Joj, ani nevíš jak pobavilo (hezky napsáno)a hlavně potěšilo, že takovéto dny má také někdo jiný (prostě chca nechca, jsem jen člověk a jak se říká trocha nezdaru někoho jiného vždy potěší). A to nemám ani to zvířectvo a ty děti v takovém množství :)

Vždy jsem chtěla kozu, ale pokaždé si přečtu nějakou podobnou historku a zase couvnu - ikdyž o zábavu je tedy jistě postaráno.

 
svycarka
Kelišová 6843 příspěvků 07.11.13 08:15

:mrgreen: dobrodruzna to povaha…denik je moc fajn napsany :palec:

 
eevcca  07.11.13 09:01

@sao To právě všechny obdivuju, protože já mám děti dvě a sem ráda, že zvládám domácnost a práce kolem rodinného domku, mít ještě takové stádo a o jedno dítě víc… no klobouk dolů, pro mě by takový život byla noční můra…ale každý je jiný, já jsem ten slabý jedinec…

 
medvidek  07.11.13 09:30

Díky za pobavení :palec: :palec: :palec:.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.11.13 09:46

@eevcca Já to právě neberu jako kopu povinností, protože tady jsme si splnili náš sen. Zvířátka mě baví a vždycky jsem chtěla mít statek atd., takže je to spíš takový koníček. Na zahradě a se zvířátky se vždycky skvěle odreaguju, a to hlavně od těch dětí, které mi někdy dokážou pěkně pocuchat nervy :D Prostě taková příjemná změna, když můžeš (a máš dobrou výmluvu že musíš :mrgreen: ) z toho kolotoče kolem dětí utéct a dělat něco jiného. Trocha toho pohybu na čerstvém vzduchu dělá divy, je to taková léčba stresu. Holt někdy se to takhle vys.re, jako třeba to osudové páteční odpoledne, ale aspoň mám o čem psát :mrgreen:

 
radúna
Extra třída :D 11314 příspěvků 07.11.13 12:51

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Děkuji, pobavila jsi mě. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Blbé nápady na zahánění nudy :palec: :kytka:.

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.11.13 13:35

Děkuji za komentáře, jsem ráda že pobavilo :D

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 07.11.13 14:11

@sao ano, vím, co to obnáší a právě něco podobného je náš sen už dlouho, oba pocházíme s manželem z vesnice a z malého města, zvyklí na práci kolem baráku atd., ale pro nás to není práce jako taková, že by to byla nechtěná dřina, my si prostě představujeme takhle žít…teď jsme tomuto našemu snu poměrně blízko a jestli všechno klapne, tak do dvou či tří let už nebudu muset závidět :mrgreen: A to hodlám být tvému příběhu ještě trošku podobnější, jelikož plánujeme ještě jedno dítě :lol:

Příspěvek upraven 07.11.13 v 14:12

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.11.13 14:55

@locika Pro nás to taky není nechtěná dřina, je to takový koníček a zároveň styl života, který jsme si vybrali. Tak jak píšeš. My jsme taky museli čekat roky, a předcházelo tomu mnoho práce. A dodnes jsme pořád ve fázi budování, je to fakt běh na dlouhou trať. Lépe řečeno na celý život. Ale my si myslíme, že o tomhle život prostě je, dobré věci vždycky něco stojí, a není nám zatěžko dávat svým dětem domácí potraviny a umožnit jim aktivní život blízko přírodě. Hodně nám to prospívá, hlavně co se týče zdraví. Moc vám přeji, aby vám to taky vyšlo, i to třetí dítě. :kytka:

 
locika
Neúnavná pisatelka 15887 příspěvků 07.11.13 15:03

@sao Díky :) Mluvíš mi z duše, o těch potravinách, o dětech blízko v přírodě, vlastně o všem, vnímám to stejně…budu si pak k tobě chodit pro rady :D

 
kaja00
Extra třída :D 12587 příspěvků 07.11.13 16:26

:D skvely zazitek :D :palec:

 
Elisenika
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 07.11.13 17:24

:D pěkný deníček…opravdu jsem se zasmála :mrgreen:

 
becky87  07.11.13 19:41

Doporucuju koupit si sberac jablek, nebo se naucit jak stron otrepat :lol: :lol: Jinak hezky denicek :palec: A uz si sbirala s detma trnky a orechy? :zed: :mrgreen:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29693 příspěvků 8 inzerátů 07.11.13 20:30

:pankac: :pankac: Super deníček. Tak trochu mi to připomíná naše akce.

 
rybr
Nováček 1 příspěvek 07.11.13 22:06

Dokonalé! Chechtala jsem se od začátku do konce. Pokud vaše příhody vyjdou knižně, tak já knihu hned kupuji :potlesk:

 
snee
Ukecaná baba ;) 2399 příspěvků 07.11.13 22:42

Skvěle napsané!! Já jsem se pobavila jak nikdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taky občas mám takové dny..ale takhle napsat bych to nedokázala! :potlesk: :potlesk: výborný!! Budu se těšit na další příspěvek!! :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

 
sao
Ukecaná baba ;) 1589 příspěvků 07.11.13 23:18

Znovu děkuji za komentáře, fakt mě to potěšilo že se deníček líbí a že jsem někomu zvedla náladu. Já mám takových zážitků nespočet, v tu chvíli mám vždycky nervy jak něco, ale když se na to dívám zpětně, musím se sama sobě smát, a tak proč by se nemohli zasmát i jiní, že jo :D

 
ardnas3
Ukecaná baba ;) 1095 příspěvků 31.03.14 14:36
:lol: :lol: :lol: :lol:
 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 31.03.14 15:08

Pěkné :mrgreen: zasmála jsem se

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama