Brusinčata - 64.díl

Rodičovství

Ahoj žvatlací mimísci a maminy, Tady stále ještě jeden jednoslabičný žvatloň. Sice sem tam se jí podaří jakés takés máma, táta, ale je to bída :o)) Všeobecnému bababa, dadada, tatatata a podobnému jednoslabičnému žargonu vévodí snad jen ťam. No a jelikož je zdatný jedlík i ham se tu a tam objeví :o)))

Probíraly jste tu minule dietky a knížky. Podezřívám Janču, jestli se nechystá na nějakou tu redukci. Oblíbila si totiž poslední dobou váhu. Neustále ji tahá zpod stolu, různě s ní šibuje po místnosti a stoupá si na ní. Vyděšený výraz při pohledu na ručičku však nemá, tak asi nakonec žádná dietka nebude.
Knížky má také jako ostatní brusinčata v oblibě, ale moc u „čtení" neposedí. Spíše střídavě sama listuje, odnáší k nám, po chvíli ukazování co tam je a snaze vyloudit z ní jak dělá to a to nabízí další atd. Také už stačila pár mírně zdemolovat. Manžel často"restauruje" poničené čtivo:o)))

Nezbednice začala trénovat na „bezdomovkyni". Stojím v kuchyni a slyším, že se Janča za mými zády motá v okolí odpadkáče, ale podezřelé šustění neslyším tak se nevzrušuji. No, ale po chvíli nastalo podezřelé ticho. To také dobře znáte, jakmile je podezřelý klid, ejhle copak se to děje nekalého????
Otočím se a............­.medvědice si debužíruje na jablečné slupce. Ihned jsem jí to znárodnila. Koukala jako puk, ani se nezmohla na odpor. Chudinka naše malá, trápí jí hlady, tak se musí sama po dobrotách shánět:o)))

Probíraly jste tu také sněhořádění. Už jsme Janču též vyvedli do terénu a tvářila se na sníh - jakože jo. Každou chvilku byla na čtyřech, sem tam i čumákem rejdila ve sněhu, ale nevztekala se. Za chvíli byla samozřejmě zmordovaná, tak už začínala mírně protestovat.
Doufám, že se jí sníh nezprotiví. Jedeme v sobotu na dovolenou do Rakouska, tak tam bude mít válendo grando v závějích habaděj.
Už se těšíme. Akorát na cestu se moc netěším. Uvidíme, jak to bude zvládat. Jedeme i s mými rodiči. Budou tam coby částečný au-pair, tak si zalyžujem. Chystáme se vyzkoušet i místní termální lázně. No jsem na to zvědavá. Aktuální teploty byly v těchto dnech kolem -15, tak to by si medvěd moc dlouhých procházek a řádění neužil:o)))

Jeden postřeh - nejen chleba padá namazanou stranou na zem. Také posr.. plenky:o)))

Začíná se klubat dolní čtyřka. Proto asi opět zvýšená noční aktivita :o((

Navštívily jsme Jiřinu a musím říct, že Hanička s Jírou předváděly absolutně pohodové děti. S takovouhle by jeden řekl, že to ani není zápřah, mít děti takhle brzy po sobě, ale když to drobci zvláště navečer „rozjedou"...­....:o)))

Amálka se zase projevila jako absolutné tanečnice. Nevím co s ní Martina potají doma vyvádí, ale rozbalila to u repráků bezkonkurenčně. Mávala rukama o 106, točila se jak na obrtlíku. Co jsem z kreací dosud viděla, řekla bych styl něco mezi flamenco a rockovým dupákem.
Janina je spíše za „Šulákovou". Trochu se pohupuje a šroubuje žárovky :o))

Přejeme vám pěkný týden a pozor na vzteklé sněhuláky.

Pa Martina a Janina (15.měsíců)

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.03.05 21:12

Zdravime Brusincatka,
jejda, my jsme dnes prvni???
Martino, moc hezky jsi to napsala, dobře jsem se pobavila. Jolanka se okamžitě přidává k Janičce a podělí se jistě o nějakou dobrůtku z koše:))) U nás je to to samý. Jakmile dám odpadkáč dolů (už jsem ho přemístila na linku), tak hned slyším šustění a Jolka se hrozně rozčiluje, když ji ulovený poklad vezmu a koš zase vrátím na linku. Ale to by u něj jinak prostála celý dny…
Tu dovolenou vám závidím. My jedem příští víkend taky na lyže s kamarádama do Krkonoš a už se strašně těším. Nejenom proto, že jedem sami bez Jolanky (poprve!!!). Těším se na tu bezstarostnost, i když určitě budu vzpomínat a každou možnou chvilku žhavit telefonní linku domů. Snad to babička s tetičkama zvladnou. Zatím jsem Jolanku nechávala našim jen na odpoledne a to zvládala skvěle, ani si prý nevzpomněla. Ale přes noc ještě bez nás nebyla. Tak snad to všichni zvládneme.
Tak se mějte hezky, pořádně si zalyžujte a vy ostatní užívejte sněhu…

Andrea + Jolanka

kostka
Kecalka 405 příspěvků 04.03.05 16:54

Ahoj holky i mrňátka,

manža si vzal Pavlíka na chvilku na procházku, tak v rychlosti pár slov.

U nás koš v kurzu není, protože je bezpečně ukryt na WC, zato když po snídani zametáme, musím před Pavlíkem bránit hromádku smetí. Nejenže by ji ve vteřině rozmetal, ale leccos z ní i pojedl.

Často chodíme do cukrárny a s dětským koutkem a tuhle tam Pavlík utrpěl téměř šok. Holčička trošičku mladší než on, ale velmi čilá, mu chtěla dát pusu. Malý se jejích projevů lásky tak polekal, že vyděšeně plakal a volal „mama,mama“. Naštěstí jsem byla nablízku a mohla ho uklidnit :-)).

Na chození na sněhu si docela zvykl, žádné válení se v něm však zatím nehrozí. Raději si vezme lyžařskou hůlku od malých lyžiček a „maluje“ s ní do sněhu. Teď pokaždé, když jdem ven, požaduje „holku“.

Mějte se fajn, lyžařkám ideální sněhové podmínky a všem ostatním hezké dny a klidné noci

Hana a Pavlík skoro 16m

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 05.03.05 09:59

Ahoj holciny!
Teda, tady to ale zije… .) Kde se flakame? :-O Misa sedi na nocniku tak taky prihodim par slov.
Michalka zacina byt silena bojovnice a vzteklina. S Madlenkou dokazuji takove rvacky, ze se musime s Petrou (maminou Madlenky) tlemit. Dnes se treba ztrhla rvacka o balon. KAzda sedela v jedny bedynce s hrackama a tahaly se o balon s hlasitym projevem nelibosti na tu druhou. Obcas padla i nejaka ta rana bud rukou a nebo kopanec nohou. :o) Misa vzdy zatne zuby a jde do toho s takovou vervou ze se nikdy neudrzim a smeju se. Obcas se teda taky neudrzim a servu ji co to zas dela a ze teda takhle se nehraje a hracky (nebo co je prave v kurzu) se pujcuji.
Jinak v poslednich dnech vyzaduje tanyny… musim pustit CD s tema detskyma pisnickama a hraje nam to tu dokola… Misa to ma jako zvukovou kulisu a ja z toho doce uz silim. Tanyny se u nas kona jen kdyz je tu nejaka navsteva… prece nebude ukazovat jak tancuje me… jeste by sem ji u toho mohla natocit a to ona fakt nemusi… :o(
Jinak v posledni dobe se zaciname nejak moc brzo na muj vkus budit… mezi 6 a 7h a to me fakt moc nesedi… :-/
Jak jste na tom vy? Asi se budu muset naucit chodit spat driv jak o 24h.
Tot asi vse od nas…
tak papa Darca a Misa ranni ptace… :-O

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 10:32

Ahojky,

tak u nás skoro nic nového až na to, že nám roste 6 stoliček zaráz. Paráda, ne? Ale zvládáme to vcelku vklidu. Jinak k těm slovum máme další a tím je átó nebo taky někdy auťo. Všem je jasné co to znamená. O minulém víkendu tu byla na návštěvě moje sestra se svým čtyřletým synem a roční dcerou. To bylo tornádo. Děs běs, jesště dneska se z toho léčím. Kubíček okoukal od svého bratrance jak se má správně hrát s autíčky a už to zvládá bravurně. Bohužel pro nás, protože je po nás chce (ty opravdové auťáky) a ono to dost leze do peněz. Udělali jsme si ježíška. Čtete správně. Sestra je totiž ze západních Čech a viděli jsme se až letos a museli jsme si vyměnit dárečky, co Ježíšek omylem spletl adresy, protože toho měl hodně.
Kubík dostal takové auto-telefon. Dá se táhnout za sluchátko a dělá to děsněj kravál. Mu se to líbí já šílím. Taky to má ciferník a ten cinká. Taky vaše ratolesti tak rády dělají haló haló? A nenechají se oblbnout nějakou náhražkou?
Přidáváme se k tancujícím. Kubíček trsá jako o život. Je k sežrání když předvádí své taneční kreace. Podupává si, natřásá plínky, točí se dokolečka, diriguje nebo rozhazuje rukama. A kupodivu vše do rytmu.
Odpadkový koš ho taky moc bere, ale má smůlu. Taky by se rád čáchal v záchodě a zlobí se, že je mu to odepřeno.
Dneska jdeme krmit kačenky, tak snad se knim Kubík nebude chtít přidat.

Tak to snad pro dnešek stačí
Nepřihlášena Haňulka a Kubíček (15 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.03.05 21:05

Ahoj holky,

taky rychle připisuji něco do deníčku, ať je nás víc. Musím být rychlá, protože mě manžel funí na záda a dere se k počítači.

U nás koš je taky v kurzu, ale naučili jsme Meliku do něj vyhazovat věci. Takže si vyhodí sama plínku, nebo nám vyhazuje pecky od oliv. Bohužel vyhazuje i čaj a naposledy mě zlikvidovala všechen vanilkový cukr a prášek do pečiva - chvilka nepozornosti a je to pryč. Zatím nebufetí, ale dnes se jí podařilo koš vysypat O:)).

Máme teď doma velké boje s oblíkáním plínky a malá chce lítat neustále nahatá. Vymyslela jednu fintu : Přinese si ze záchodu nočník, lehne na zem a křičí na mě aa aa. Pak si do nočníku cvrkne a běhá po bytě nahatá a já ji musím chytat. K jejímu dobru musím přičíst to, že každé ráno do nočníku nadělí i pořádný bobek.

Sníh jsme si teď užily na vysočině, kde jsme byla za kamarádkou na chalupě. Do té doby Melika sáňkování nijak zvlášť neprožívala po chvíli sezení chtěla pryč. Až taky dke ji ze zadu objímal čtyřletý chlapeček ani nedutala a na sáňky se pořád vrhala - no tak nevím, co s ní budem dělat za pár let !

Darka - neboj naše vstávání není o moc lepší mezi 6 - 6.30 a to jsme měli i období, kdy malá vstávala v 5 a to je už fakt síla.

Ještě si musím postěžovat. Malá dnes odpoledne začala napadat na jednu nožičku, no spíše se na ni nepostavila, absolutně ji vypověděla službu. Jeli jsme na pohotovost a tam nám řekli, že je to virus, který napadá kloub ( něco jako zánět), měla taky trochu zvýšenou teplotku. Prýto trvá tak dva až tři dny. Naštěstí malá začala už dnes vešer běhat a je bez teplot. Dáváme ještě Nurofen, ale snad už to bude dobrý.

Všechny moc zdravíme a piště ať to tu nezeje prázdnotou.

Eva a Melika (dnes 15 měsíců)

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.03.05 08:39

Ahoj holky,

tak jsem sedla k emiminu, s tim,ze mam chvili neco napsat, Filda se totiz u:,–(il do kresla s hrnkem mlicka, no nez jsem to stacila otevrit, tak Fifa to mel vypity a jeste chtel pridavek, to byla dnes rychlost blesku, ja mu toho mlika budu muset varit uz „litr“ , aby mu to stacilo :) Je pravda, ze uz ted nepije nic v noci, takze ma rano asi poradnou zizen.

Darko, Fifa ted taky vstavava tradicne mezi 6-7, jak kdy, nekdy se zadari driv nekdy pozdeji, uz proto nechodim spat tak pozde,abych rano byla ready, takze celkem v pohode.

Brusinko, kos jsme uz davno odstranili na balkon, protoze jen co se Fifa zacal stavet, zacal taky prozkoumavat co je v kosi a hlavne se nam zacali v te dobe ztracet vecicky… Fifa si je schovaval do kose!

Hmmm, tak Fifa se uz na me zene s knizkou, on je fakt nezmar.

Pokracovani priste…

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 06.03.05 13:11

Ahoj holciny!
Taky se pridavam jeste s komentarem.
Posledne jsem zapomnela „tema“ kos a tak se k tomu taky vyjadrim. Kos mame na balkone uz od ty doby co Misa dostava prikrmy. Davam do nej plinky a to by se fakt nedalo vydrzet. A abych neotvirala dvere do s kazdou blbosti tak mam na topeni povesenou igelitku a tam hazim takovej ten nekazicic se odpad.
Jinak kdyz sme u babicky a ta ma kos postavenej volne v mistnosti tak je Misa hned u neho a uz bufeti… :-/

Evo: Zanet je sila… muzu potvrdit z vlastni zkusenosti. Sice jsem nemela zanet kloubu (vlastne jo, nekdy ve 3 rocniku skoly v rameni) ale spis mivam zanety slach a to je bolest… takova divna, ze neudrzim ani hrnek (kdyz mam zanet v zapesti) Pokud je to jen snesitelny tak s tim nejdu, protze co si pamatuju se to leci tim, ze musis mit klid a teplo na tu cast tela.
Ale Melice to nezavidim a preju aby byla zase v poradku a zas vas trapila svyma vylomeninama. :o)

Brendy: TAky jsem se v podledni obe naucila codit spat brzo, ale zase mi to nekdy nevyjde a jdu spat treba ve 2. ;o) Tuhle se mi zadarilo jit spat ve 4h… nejak sem nemohla spat. Ale zato vcera jsem sla uz v 20:20 do postele a kdyby se semnou nechetla vyekcavat mamka po telefonu tak bych usla urco i driv nez v 21h. :o) Na densek Misa vstavala docela dlouho, takze jsem se vyspala do ruzova. Ale zato se mi dnes silene mota hlava a v noci kdyz sem k ni sla, tak sem sebou malem nekolikrat sekla. Misa totiz prez noc vstava tak 2-3× ale nuic nevyzaduje… jen se podasi a jak je asi zezorientovana tak nevi kam si lehnout… .) obcas podam caj, ale jen tak par loku a mliko dostava az rano tak okolo 5h…potom spi jeste tak 2h. Ale beda kdyz se na mliko vzbudi az v 6h…to pak uz neusne. :o)

vcera jsem byly na narozeninach synovce 4 roky. Misa jezdila na veliky klouzacce… ale predem se vzdy ujistila, jestli ji vetsina lidi pozoruje a kdyz tomu tak nebyla tak neco vykrikla aby mela obecenstvo. Vyslovne se v tom vyzivala. :o)
Byla to byvala materska skolka - jesle a ve me to vyvolavalo nostalgicke vzpominky… chodila jsem tam jako mrne a pamatu ju si to. :o)

No, jinak uz asi koncim, mota se mi hlava jeste vic, kdyz koukam na monitor a nebo kalvesnici. Asi si musim dat panaka… :o)

papa DArka a Misule 13,5m

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.03.05 14:05

Ahojky,

tak jsem tu zas :) Rano me Fifa odtahl a museli jsme cist, ja se z neho fakt zblaznim :) ale ja kdyz jsem byla mala a jeste do zacatku puberty,co si pamatuju, jsem taky hrozne rada cetla a cetla jsem vsude a vsechno, tak asi bude ctenar po me. Zato ted, jsem nevidela knizku ani nepamatuju…

Tak co jsem vlastne chtela jeste napsat?

EVo, drzim palecky, at je Melice dobre a nozicka a nejaky zanet at ji uz netrapi!!! Na Vysocine jste se museli mit nadherne, my snad konecne pojedeme na hory pristi vikend, tak se uz nemuzu dockat!!!

Brusinka s Jancou jsou vlastne ted na horach, ti se urcite maji a uzivaji si! Tak se tesime na vypraveni!

Darko, tak vy jste byli vcera na oslave? To musela byt teda velika akce, kdyz to bylo ve skolce. My jsme byli zrovna vcera taky prat synovcovi, ale k svatku.

Takze timto prejeme i Tomikovi z Brusincat vsechno nejlepsi k svatku!!! A jak se mas Tomiku, uz se stehujete? A budes mit svuj pokojicek?

Mejte se vsichni krasne
papa

Brendy relaxujici u kafca a FIfa chrupkajici s tatkou

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 06.03.05 22:27

Ahoj holky,
tady jedna ostuda (ale už přihlášená!) která není schopná napsat žádný komentář, tak snad příště :o)
Jen abyste věděly že pořád žijeme :o))))

Jiřina a ptactvo

Vložit nový komentář