Čekání na miminko

Ostatní
  • 25.02.04

Ahoj všichni, je super, že existují tyto stránky, které již několik měsíců sleduji a mohla jsem si přečíst zkušenosti jiných. Jsem vdaná 3 roky a asi 2 roky se s manželem pokoušíme o miminko, které nepřicházelo. Po poradě s gynekologem manželovi udělali spermiogram, který nevyšel příznivě, spermie jsou pomalé a ještě jich je málo.Než jsme se dozvěděli výsledky spermiogramu byla jsem přesvědčena, že nejsem v pořádku já, protože od počátku mám problémy s menstruací velmi nepravidelnou , kromě doby, kdy jsem brala antikoncepci.

Po vyšetření manžela jsme byly odkázáni do Motole, kde začala další vyšetření a tam mě potvrdili mé obavy, že ani já nejsem zcela v pořádku, řekli, že u mě nedochází k ovulaci.
V prosinci jsme podstoupili inseminaci před kterou jsem si musela píchat injekce (Fostimon) a i když podle ultrazvuku vajíčko dozrálo tak se inseminace nepovedla a tak nám bylo doporučeno umělé oplodnění. Abych pravdu řekla mám z toho zákroku velký strach a stále doufám, že se stane zázrak a otěhotním přirozeně.
Chci se zeptat zda některá z vás nemá zkušenosti s plodnými dny podle hvězd - luny. V poslední době jsem o tom četla asi už jsem tím posedlá, ale chci vyzkoušet každou možnost. Manžel je totiž řidič z povolání a tak není pravidelně doma a tak sex nemáme pravidelný, proto se pořád utěšuji, že snad je to tím, nebo mám plně věřit lékařům? Poraďte mi prosím.
Děkuji Míša.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 12:23

Ahoj Míšo!
Já myslím, že za vyzkoušení nic nedáš! Já sama jsem 2× otěhotněla přesně v termínu vypočítaném podle astrologického kalendáře. Jednou jsem sice potratila, ale z toho druhého otěhotnění mám prcka! A to nám taky lékaři tvrdili, že nemůžem mít dítě přirozenou cestou a musíme jít na IVF-
ICSI. Takže do toho jděte!
Přeji hodně úspěchů.
 Monča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 12:53

Ahoj Míšo,

já jsem se pokoušela o míminko rok a čtvrt a mezitím jsem prošla řadou vyšetření a následně polykání spousty prášku a teď? jsem v 31. týdnu těhotenství.
Proto je mi tvé trápení velice blízké a moc bych ti chtěla pomoci.
Tak aspoň ti napíšu, čím vším jsem prošla, třeba si řekneš - jé, to jsem ještě nezkusila a třeba ti zrovna to pomůže.

Po 10 měsících snažení, jsem se zeptala svého gynekologa, zda by nebylo dobré začít s vyšetřeními, které by nám mohli objasnit příčinu, proč se mi stále nedaří otěhotnět.
Lékař nařídil nejprve spermiogram u mého manžela (tehdy ještě přítele - byl březen 2003 a my se brali v červnu 2003).
Spermiogram vyšel dobře, takže jsme se vrhli na mě:-)
Jako první mi provedl vyšetření krve, z kterého zjistil, že jsem anovulační, tzn., že vajíčka nedozrávají a na:,–(il Clomhexal.
Ještě jsem se zapomněla zmínit, že jsem 5 let užívala Cylest, který jsem přestala brát na konci roku 2001 a protože jsem měla velmi nepravidelně menstruaci - někdy vynechla i 1 měsíc, byl mi v červnu 2002 nasazen Duphaston - zjistili, že mám nízkou hladinu hormonů.
Takže jsem brala Duphaston, abych menstruovala a Clomhexal, aby mi dozrávaly vajíčka. Ale stále se nedařilo.
Každý měsíc těsně před ovulací, jsem chodila k doktorovi, který mi ultrazvukem zjišťoval kolik vajíček dozrálo. Už od samého začátku Clomhexal zabral, ale stále se mimi nedařilo.
Bylo mi provedeno vyšetření průchodnosti vejcovodů, kde se zjistilo, že jsou zcela průchodné. Potom mi doktor provedl postkoitální test a ten ukázal, že mám málo průchodný hlen, přez který se spermie téměř nedokážou dostat k vajíčku, takže mi dal tablety na zvýšení hladiny estrogenů - A TO KONEČNĚ ZABRALO.

Jsem moc štastná a Karolínka se má narodit 4.5.04.

Moc ti přeji, aby jsi na svého mimíska nemusela už dlouho čekat a pokud máš nějaký dotaz, pokud budu vědět ráda ti odpovím.

Senta

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 14:46

od:Janinka
Ahojky MíšO!
Je neuvěřitelné, že tolik párů má problém počít miminko v době, kdy si to tolik přejí a jsou pro to podmínky. I já patřím mezi ty, kterým se mimnko stále vyhýbalo. Stejně jako u vás se problém zjistil u manžela, ale já byla naprosto v pořádku. HA jsem brala osm let, po vysazení normální ovu cyklus. Podstoupili jsme dv+ě inseminace, pak nám bylo doporučeno IVF+ICSI. Pro nás bylo velice těžké se vyrovnat s tím, že miminko k nám hned tak nepřijde, dali jsme si pár měsíců pauzu, vylepšili byteček a zcela vyrovnaní se těšili na naše první IVF. Doufali jsme, že vše vyjde napoprvé, a ono to tak opravdu bylo!!!A přímo ve velkém!!!!Úroda byla tak velká, že jsme museli podstoupit i redukci. Dnes víme, přes všechna ta různá, nepříjemná a snad i stresující vyšetření, že náš chlapeček je v pořádku a narodí se včervnu. OPravdu se nebojte jít do toho, pokud víte, že nyní je ta vhodná doba pořídit si miminko a máte trošku našetřeno, neboť IVF je dost finančně náročné¨zejména s metodou ICSI.
Určitě bych při vašich výsledcích nespolehala na nějakou astrologii, fakta, jsou fakta. Budete tak jen prodlužovat své trápení. My se na IVF moc těšili. Tak, ať se rozhodnete jakkoli, moc vám držíme palečky, určitě se mimnka dočkáte taky.
MOc úspěchu v početí přeje Janinka+rodinka:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.02.04 22:00

ahoj! nejsi sama,kdo má nebo měl problémy s otěhotněním­.S přítelem jsme už velmi dlouho a věk po třicítce rozhodl vzít osud pevně do svých rukou.Po vyšetření se ukázal problém u přítele,jehož pocet spermií prakticky vylučoval normální početí.Rozhodli jsme se pro jedinou možnost-umělé oplodnění.Nyní jsem ve 28.týdnu a moc se těším na našeho malého piškota.Povedlo se to hned na poprvé a i když těhotenství není zcela bez problémů,stojí to za to.Bohužel nemám zkušenosti s jinýmí „nenásilnými“ metodami.Dobré je chvíli se na to vykašlat a jet na nějakou pohodovou dovolenou.I lékaři nejsou vševědoucí a psychika dělá své.Ale pokud by vaše snahy v tomto ohledu selhaly,neboj se podstoupit umělé opldnění.Není to zase taková hrůza a pokud se povede,je to ta nejskvělejší věc na světě.Nevím jak dlouho chcete zkoušet jiné metody,ale radím příliš dlouho nečekat.Ne každému se povede tak jako mě otěhotnět po umělém oplodnění napoprvé a taky se šance rapidně zmenšuje s věkem.Hodně zdaru přeje J.S.

tic_tac
Nováček 2 příspěvky 18.03.04 09:27

Ahoj Monco
my uz take cekame pres ctyri roky na miminko a doktori rekli, ze budeme muset na ICSI, cekaci list na tohle je velmi dlouhy a ja bych mezitim chtela vyzkouset vsechno, i ty babske rady, kterym bych driv neverila. Muzes mi prosim te napsat vic o te metode podle astrologickeho kalendare? Nebo i jakekoli jine rady…
moc dekuju

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.04.04 11:51

Kolik vůbec stojí to umělé oplodnění?

Někdo tu píše že „trošku finančně náročné,“ co si pod tím představit?

R.

Vložit nový komentář