CO SE JINAM NEVEŠLO...

Rodičovství
  • missorka
  • 17.09.05

Prosím všechny uživatelky, aby pro podobné dotazy používaly diskusi. Zveřejňovat tyto podněty jako články je nad naše síly. Děkuji. Missorka 1) MIMINKO A ČAS JEHO POČETÍ 2) VÁHA V TĚHOTENSTVÍ 3) JE TU NĚKDO Z MNICHOVA? 4) KAM S MIMI PŘES DEN?

1) MIMINKO A ČAS JEHO POČETÍ

Dobré poledne, dlouho jsem se rozmýšlela, zda se s Vámi podělit o mé pocity nepocity, ale nakonec jsem tu a píši Vám. Je mi 25 let a jsem rok přešťastně vdaná, s manželem si budujeme naše hnízdečko. Oba máme náročné zaměstnání a to mé pohlcuje celý můj den.
Manžel již druhým rokem touží po děťátku, ale já nemám pocit že jsem v mých 25ti letech připravená. Nevím, sama se v sobě nevyznám, všechny mé kamarádky již maminkami jsou a jsou i o 5let mladší a já mám někdy pocit, že jim to i závidím, ale pak se v mně něco zlomí a když si pomyslím, že bych mimi měla také, je to pro mě nepředstavitelná věc. Samozřejmě o mateřství často přemýšlím…ale nevím. Mám starch, že se toho moc změní, že nejsem vyzrálá a nebudu dítěti dobrou oporou, ač máme práci, útulný byt - zázemí jeden v druhém, já prostě NEVÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ­ÍÍÍM..... Vím pouze, že se toto nedá do nekonečna odkládat tak, jak to dělám již druhým rokem. Nevím a proto Vás žádám o jakoukoliv radu či vzkaz.Moc předem děkuji.

2) VÁHA V TĚHOTENSTVÍ

Prosím o rada. Sem těhotná a mám v sobě hodně vody. Jak se odvodnit? Existují nějaké čaje, nebo něco jiného. Rady zasílejte na e-mail Jeane9@seznam­.cz Děkuji

3) JE TU NĚKDO Z MNICHOVA?

Ahoj holky,
nechodí sem náhodou nějaká česká nebo slovenská maminka, žijící v Mnichově? Za měsíc se tam máme stěhovat kvůli partnerově práci. Tak kdybyste se některá ozvala, třeba sem nebo na můj mail pra:,–(ko@post.cz , tak budu moc ráda.
 Hana

4) KAM S MIMI PŘES DEN?

Moc zdravím a prosím o radu. Budeme mít za měsíc mimi a stále si lámu hlavu, kam s ním přes den? Četla jsem, že postýlka má být pouze na spaní… Jaké máte zkušenosti? Prosím poraďte. Děkuji


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kukatko
Kecalka 278 příspěvků 18.09.05 11:37

Ahoj!
ad1)
Já být na Tvém místě, tak ještě počkám… sice teď máš biologicky nejlepší čas na děti, ale do 30 je první dítě v pohodě. Miminko je opravdu velmi náročný koníček (časově, psychicky i fyzicky) a pokud si nejsi jistá, jestli se už teď chceš vzdát svého dosavadního způsobu života, tak to radši ještě odlož. Ona za chvíli přijde doba, kdy na miminko začneš myslet stále častěji a najednou zjistíš, že právě dítě je to nejdůležitější, co v životě potřebuješ… anebo to třeba nepříjde..... :-)
Hlavně nečekej, až budete mít dům, auto, barevnou televizi, dvoudvéřovou ledničku, digitální videokameru a na kontě milion - člověk je furt nespokojený s tím, co má, a tak byste se nemuseli rozhoupat nikdy.
No ale to Ti mám co radit, mě totiž obě těhotenství vlastně překvapila - ale asi je to dobře, protože já jsem taky pořád váhala a nevěděla, takže to bylo takové dobré nakopnutí.
Hodně štěstí a dobré rozhodování!

ad4)
Malinké mimi hodně spí i přes den, takže je v postýlce hodně času a když nespí, tak ho přebaluješ, kojíš, převlíkáš, koupeš, houpeš v náručí apod. A až začne být vzhůru trošku delší čas, tak můžeš použít gauč či postel, hrací deku na zem, autosedačku (nebo polohovací lehátko) si dát třeba do kuchyně při vaření, při práci ho můžeš mít v klokance/šátku. Dá se využít starý kočárek a mít ho permanentně doma/na balkoně nebo třeba velký koš měkce vyložit polštářkem. Babička mi líčila, jak mého tátu měla v kuchyni posazeného v dřezu (měli dvojdřez, jeden vystlala polštářem a v druhém dřezu myla nádobí nebo třeba vařila). Možností je spousta - však na to postupně příjdete.....
Ať Vám všechno dobře za měsíc dopadne a hodně zdraví a štěstí!

Hanka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama