Dvě holčičky, co mě přesvědčily

Rodičovství
  • nikol.ondrášovka
  • 11.06.13

Vždycky jsem chtěla mít dvě děti, ale po tom, co se narodil syn a já si prošla skoro depresemi, strašným smutkem a chybami ve vztahu, jsem jaksi slevila a smířila se s tím, že už asi psychicky druhé dítě nezvládnu.

Pátek 31.5.2013 nastala změna. Měli jsme odjíždět k přítelovým rodičům, ale ten den se jaksi nic nedařilo. Přijeli jsme se synem jako každý pátek za ním na oběd, že pak pojedeme rovnou po práci. Je to z jeho práce blíž, tak jsme zbalili už ve čtvrtek a on jel do práce autem s už zabalenýma věcma. Máme čerstvě odkočárkovaného skoro dvouleťáka (odmítal v kočárku být), tak už vyrážíme bez něj. Druhý pátek za sebou pršelo, ale už jsme si zvykli, že vždy, když jedeme dál, tak prší. Vzala jsem tedy prcka do rukou, protože se loudá a nesla jeho 11kilo váhy na rukou až k autobusu vzdálenému asi 5 minut chůze. V tom nejhorším dešti jsme došli na autobus, který nás odvezl k metru, protože na metro je to ještě dál. Dorazili jsme do práce za přítelem asi po 40 minutách cesty, jako vždy. Šli jsme na oběd v jednu jako vždy a když jsme si dávali kávu, tak už přestalo pršet. Domi po obědě nespal a pomáhal ve skladu nosit baterky, balit balíčky atd. Když padla pátá hodina, vyrazili jsme sbalení směr vysočina.

Už bylo krásně a svítilo i trochu sluníčko a my se sunuli ucpanou Prahou směr k dálnici. Když hlásila cedule, že jižní spojka má stupeň 4, tak jsme se rozhodli to někudy objet. Trošku jsme zabloudili, takže na dálnici dorazili asi o půl hodiny později než by bylo obvyklé, ale stejně by jsme stáli na spojce, tak jsme byli šťastní, že jsme našli dálnici a už jsme se rozjížděli. Při rozjíždění, asi na 90km/h se auto začalo šíleně klepat a nedalo se jet rychleji než sedmdesátkou, což je naprosto na dálnici nemyslitelné. Na dalším sjezdu jsme sjeli, v Průhonicích jsme zavolali rodičům, že nedorazíme, že máme nějaké „rozbité“ auto :D, a že ho kdyžtak v sobotu ráno dáme do servisu a dorazíme na oběd, protože jsme měli odpoledne domluvený výběr svatebních dortů. A jeli jsme na domov. Takže zase přes celou Prahu. A bohužel přes centrum, protože po okruhu by to nešlo (třepající se auto). Takže další zdržení.

Když jsme se blížili k domovu, tak jsme zjistili, že nemáme doma nic k jídlu, protože by se to přes víkend zkazilo. Tak jsme se rozhodli, že si sjedem do mekáče. Sedli jsme si k dětskému koutku aby mohl malý řádit a my ho mohli hlídat. Jenže tam je taková plošina, která je přístupovou cestou do patra a ke skluzavce a já měla o malého starost, aby tam někde neupadl, tak jsem si tam sedla na tu plošinu a on byl nahoře s holčičkama. Jedna byla předškolní a druhá chodí do druhé třídy. Zapovídaly se se mnou, hrály si s Dominičkem, pomáhaly mu jezit na klouzačce, povídali si s ním, říkaly, že mají ještě jednu sestru, že bratříčka nemají, a jestli Domíšek bude mít sestřičku, tak jsem se tak trošku zamyslela. Viděla jsem jak si s nima Domí rozumí, směje se s nimi, hraje si s nimi a svým způsobem i komunikuje. A tak mi došlo. On potřebuje sourozence. Poprvé od jeho narození, poprvé od probděných nocí, od těch záchvatů vzteku, pokousaných bradavek mi to prostě docvaklo. Druhé mimi. To je ono. Po tom všem, co jsem prožila stresů, večerů bez přítele, který sedí u PC a malýho si nevšimne, po tom, co jsem měla zkrat a na pár měsíců ho opustila a on tady založil diskusi, po tom všem stresu z toho všeho.

Když jsme spolu později seděli zase na kávě, řekla jsem mu o tom, že mě ty holčičky nepřímo přesvědčily o tom, že chci druhé mimi. Ať už holčičku, nebo chlapečka. Tak hezky se na mě usmál, a dohodli jsme se, že po svatbě, kterou máme posledního srpna, se začneme snažit. Od toho pátku miminko vážně chci. Vždy, když nějaké vidím, zase se úplně rozplývám.

Díky za přečtení. :)

PS. Auto házelo proto, že mělo zadní levé kolo jako hrušku a mělo jen kousíček do prasknutí.

Hodnotilo 20 lidí. Score 3.3.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Uživatel je onlinesmurfka
Nadpozemská drbna 26371 příspěvků 1 inzerát 11.06.13 07:58

Jéé Niky..tak přeju at se brzo zadaří:o) :*

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 11.06.13 08:10

To je hezky kdyby to bylo tak jednoduche. At se brzy zadari

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 11.06.13 08:26

Úplně přesně jako u mě, vše po malé prodáno, oblečení i věci s tím že druhé nebude, že mi jedno stačí a že znovu stresy kolem těhu a po porodu nehodlám prožívat. a pak najednou se to změnilo, šli jsme do porodnice za známýma, to že tam je nějaké mimi mě nějak ani nedojímalo ale dojalo mě vidět sestřičkutoho miminka jak to prožívá že má sestřičku. pak jsem si začala víc a víc všímat sourozeneckých dvojic kolem sebe, na internetu mě dojímají ty rodinné těhufotky kdy stojí starší prcek vedle bříška maminy a jsem prostě z toho úplně mimo :mrgreen: v listopadu jsem nechtěla o prckovi ještě ani slyšet a od února jsem snažilka, nemůžu to malé udělat a ze všeho nejvíc se těším jestli se mimi podaří na to jak to celé bříško i pak miminko bude prožívat malá a jak jednou přijdu do pokojíčku a tam si děcka budou spolu hrát nebo štěbetat večer v postelích :mrgreen:

 
prcekniky
Závislačka 2995 příspěvků 11.06.13 11:14

Niky, ať se brzy podaří :kytka: :hug:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 11.06.13 14:19

Taky přeji brzké zadaření! :dance: :srdce:

 
teta 278
Ukecaná baba ;) 1532 příspěvků 11.06.13 14:32

S chutí do toho :mrgreen:!

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 11.06.13 15:29

Wau… gratuluji jak ke zmene nazoru, tak i k blizici se svatbe… preji brzy stastne miminko

 
K-Black  11.06.13 16:56

Pěkný deníček, nevím co jsi měla za trable, ale konec deníčku se mi líbí ;) ať se svatba vydaří a miminko ať přijde hned po ní :kytka: :hug:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 11.06.13 20:54

No taky zvažuju spoustu argumentů pro a proti… řekla bych, že tenhle patří do kategorie,,z toho se vyspíš" - tak přeju ať je to dobrá volba :kytka:

 
Bisu
Kelišová 6939 příspěvků 11.06.13 22:35
:pankac:
 
nikol.ondrášovka  11.06.13 22:37

@smurfka @prcekniky @Bisu Vy jste prostě zlatíčka :hug:

 
Bisu
Kelišová 6939 příspěvků 12.06.13 20:18

@nikol.ondrášovka :oops: Smekám nad změnou názoru. Já žádné větší obtíže neměla a přesto rozhodnutá nejsem..

 
nikol.ondrášovka  12.06.13 20:56

@Bisu Tak si zajdi do mekáče, třeba tě holčičky přesvědčí :)

 
Viicky
Kecalka 328 příspěvků 13.06.13 14:38

Nikol hezky denicek, takovy jiny nez tu obvikle ctu. Akorat se mi nelibila ta cast jak jsi psala ze chlap se otoci k pocitaci a maleho si nevsima, si to ujasnete neb s druhym mrnetem bude muset hold ten pocitac na chvile vypnout, jinak to budes mit tezke…

 
nikol.ondrášovka  13.06.13 14:46

@Viicky To se vyřešilo, já od něj koncem minulého roku frnkla a on si to uvědomil :) Díky za reakci

 
katkatel
Ukecaná baba ;) 1598 příspěvků 14.06.13 10:48

Je skvělé, že se to stalo i to, že se o to dělíš tady… Já jsem chtěla mít nejmíň dvě děti - jednoduše bych svému prvnímu dítěti nemohla udělat, že z něj bude jedináček. A ač teda cesta k druhému byla u nás náročnější (a dál už to nejde) a já už byla odhodlaná i k pěstounské péči, povedlo se a upřímně najkrásnější na tom je, jak je malý celý naměkko z miminka, jak ho miluje, myslí na něj, daruje mu svoji oblíbenou hračku, těší se až vyroste. Miminko ted uz skoro půlleté samozřejmě má nejkrásnější úsměvy pro svého báječného brášku. Je mi jedno, že se někdy v budoucnosti budou prát o hračku, nebo se pohádají, to je normální, ale mají jeden druhého a bude to tak i v řadě situací, kdy dospělý u toho být nemůže. Přeji ať se zadaří a jste komplet rodina a ne jen pár s jedním dítětem :-) :kytka:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 15.06.13 13:35

NO teda to jsou změny 8o 8o 8o až jsem se zastyděla jak moc zanedbávám naše společné psaní a takovéhle věci mi unikly :oops:

Přeji mnoho mnoho štěstí ať to vše klapne držím palce a doufám, že za námi někdy s již manželem dorazíš :hug: :hug: :hug:

 
nikol.ondrášovka  15.06.13 17:20

@werunkaw123 Díky Veru :hug: Manžel to bude až 31.8. :hug: a psaní se mnou teda zanedbáváš hodně :mrgreen: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama