Dvojí tvář tchyně

O životě

Nejdřív jsem si myslela, že mám super „tchyni“. Pak ale přišlo pár situací a já se obávám toho, co se stane, až otěhotním a porodím miminko, o které se s přítelem nyní začínáme snažit.

S přítelem jsem začala chodit, když nám bylo oběma 18 a půl. Jeho mamka mi hned nabídla tykání, byla moc milá a příjemná, vždy se ke mně chovala přátelsky. Ona se tak tedy chová pořád, ale asi si ani nepamatuje, jak mě jednoho krásného dne ranila a nevědomky občas zraňuje pořád.

Má problémy s alkoholem, po velmi těžkém rozvodu to přestala zvládat a začala svůj žal utápět v alkoholu. Dnes už je pro ni lahev vína před spaním samozřejmostí, a to nemluvím o jejích víkendových návštěvách hospody, které mnohdy končí tím, že s přítelem v noci sbíráme její věci roztroušené po celém dvoře, jak se po cestě domů vysvléká. Jednou jí dokonce odvezla sanitka se zlomenou klíční kostí, upadla ožralá na chodník a bylo. V nemocnici byla sprostá na doktory a nechala se odvézt na revers zpátky domů.

Ale to, o čem tady chci hlavně napsat, se stalo letos v únoru. V tu dobu jsem s přítelem chodila už 4,5 roku a dokonce jsme spolu už rok žili. Tchyně měla oslavu narozenin a tak se u ní doma v obýváku sešla rodina, celkem asi 15 lidí. Přítel měl ten den práci, a vzhledem k tomu, že oslava byla už od tří, tak jsme se dohodli, že tam pojedu sama a on pak dorazí na osmou večer.

Jak je jejím dobrým zvykem, kolem šesté už byla tchyně namol. Shodou okolností se tam oznamovalo těhotenství jedné přítelovy sestřenice, a jak jsme se o tom bavili, tak se mě někdo zeptal, jestli bych už chtěla taky děti. No odpověděla jsem popravdě, že ano, ale že přítel se na to zatím tolik necítí, takže si budu muset ještě chvíli počkat. Tohoto tématu se chytila tchyně a začala prohlašovat, že jestli si pořídíme nějakého parchanta, tak ať nepočítáme, že by nám ho třeba hlídala, že má těch parchantů ve školce dost (dělá, pro mě nepochopitelně, ředitelku mateřské školy.) Já jsem to odkývala, věděla jsem, že má upito a tím to pro mě skončilo, i když mě to zamrzelo.

Jenže ona pokračovala, a začala vykládat, jak má sice své chlapečky ráda (přítel je ze dvou dětí, má bratra), ale že kdyby se jí narodily holčičky tak že by je měla mnohem radši. Ohradila jsem se, že to ať přede mnou neříká, že to nebudu poslouchat a jak to vůbec může říci. Odpovědí mi bylo jen to, že prý to sama jednou poznám, až se mi narodí vlastní děti. To už jsem nevydržela a se slzami v očích jsem odpověděla, že mě vůbec nezná a že já bych nikdy neměla své děti ráda podle toho, jakého jsou pohlaví. No atmosféra zhoustla, hned se začalo mluvit o něčem jiném a já jsem s brekem odešla z místnosti.

Pár minut potom přišel můj přítel a tak jsem mu řekla, co se stalo. Byl hodně naštvaný, ale vzhledem k jejímu stavu nemělo smysl, aby jí cokoli říkal. Ráno si to nepamatovala, nic jsme jí neřekli, ale přítel k ní byl velmi chladný a nějakou dobu jsme se u ní ani neukazovali na návštěvu. Ve mně to tedy zůstalo dodnes.

V poslední době se zase normálně vídáme, bavíme se a tak. Před dvěma týdny mi zase vyrazila dech, tentokrát tedy střízlivá. Že prý čeká, že bude mít první vnouče od přítelova bratra. Tomu je 20 let, maturitu si dodělával letos napodruhé, nemá a nikdy neměl žádnou přítelkyni, každý den kouří marihuanu… No málem mi vypadly oči z důlků, ale neřekla jsem nic a odkývala to.

Teď z toho mám strach. Co udělá, až otěhotním? Bude naštvaná, místo aby měla radost? Moji rodiče se ptají, kdy už bude nějaké vnouče, evidentně se už těší, a co ona? Neumím si představit, že bych jí někdy dala naše dítě pohlídat na déle jak 10 minut, bála bych se, že se ožere a něco se stane! Na tom se naštěstí s přítelem shodneme, ale bez problémů to nebude. Je mi z toho smutno a je mi to líto i kvůli příteli. No, uvidíme, co nám čas přinese. Jen jsem se z tohoto trápení chtěla trochu vypsat.

Děkuji všem, kteří dočetli můj deníček až do konce.

Hodnotilo 14 lidí. Score 3.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Loll
Závislačka 2825 příspěvků 25.09.12 06:16

Kačto, to, jestli chcete dítě, je jen tvoje a přítelova věc. Život mě i tebe naučil/naučí, že ohlížet se v určitých směrech na jiné je hloupost. Také jsem měla obavy, jak moje druhé těhotenství přijme manželova rodina, po čase jsem si ale uvědomila, že oni mi to dítě živit ani hlídat nebudou, tak i kdyby měli hloupé řeči, které jistě zamrzí, tak ať mi políbí víš co…

Přeji vám brzy krásné zdravé miminko, s tchýní to teď vůbec neřeš, nějak se to vyvrbí. V manželovi máš oporu, to je moc dobře, držím vám palce.

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 25.09.12 06:18

No páni, já bych ji dítě asi nepůjčila na těch 10 minut. Třeba to pak s těhotenstvím bude v pohodě, i když takovej člověk se jen tak nejspíš nezmění… Je asi docela dobrej případ pro psychiatra…

 
novo123  25.09.12 06:41

Hned u prvního odstavečku mě napadlo, že tchýně budou podobné typy (teda ta moje nechlastá), ale tykání je přesně to samé. My si naivně myslíme, jak skvěle s tchýní vycházíme a ona si jenom hrabe cestičku, jak s náma co nejlépe manipulovat :-) Jak psala Loll, plánování potomka je věc tebe a přítele, taky jsem si myslela, že by bylo hezké, kdyby se rodina radovala, ale tchýně měla dojem, že nám zorganizuje první těhotenství (měli jsme problém otěhotnět a ona tomu přece rozumí líp než tým doktorů z Caru) a druhé těhotenství je pro ni doslova pohroma a co jsme řekli, že čekáme tak se s nadějí ptá, jestli jsem náhodou nepotratila aspoň jedno (čekáme dvojčata) a jak by to pro nás bylo lepší. V poslední době mi přijde, že těma kecama mířila ke svému skvělému nápadu - redukci :pocitac: :pocitac: :pocitac: V zájmu duševního zdraví se s ní už přes měsíc nebavím, nechodí k nám na návštěvu a ulevilo se mi teda dost. Úkolem snachy je snažit se, aby to fungovalo, ale pokud na to tchýně kašle a vyžaduje poslušnost jak od desetiletýho fakana a je to zlá ženská, která se ti snaží ublížit, tak je lepší se na ni prostě vykašlat a omezit kontakty :nevim: Smutné, ale je to tak. Hlavně se snaž si ty blbiny, který říká, nebrat a nebuď z toho špatná :mavam:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 25.09.12 06:56

No, to jsou ty „ředitelky zeměkoule“. Vůbec jí neřeš, nenervuj se, buď v klidu, ještě pak budete mít problémy s početím :hug: V podstatě je to jen duševní chudák…

 
Narovnako
Kelišová 5189 příspěvků 25.09.12 07:27

Moje tchýně je alkoholička, takže chápu a vím jak dokážou ranit..přeji hodně sil, trpělivost a dostatek imunity vůči jejím výstřelkům..Nej­horší je, že si nic moc nepamatují a pak je to průser do budoucna..

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 25.09.12 07:33

Děkuju Vám za komentáře a podporu, já samozřejmě vím, že je to jen naše věc, ale v člověku to přece jenom trochu hlodá… Ale to, co psala @novo123 tak to mi vyrazilo dech!! S takovou tchyní bych se už taky nestýkala, nikdy! :pocitac:

 
Ellbow
Stálice 77 příspěvků 25.09.12 07:34

Ahoj Kačto, nemysli na to co bude až otěhotníš, jestli bude mít radost a nebo bude naštvaná. Miminko budeš mít s přítelem a ne s ní. Tak se na ni neohlížej. Jak sama řekla, hlídat a živit Vám ho nebude a kdo by ji ho stejně půjčil když se chová jak se chová a ještě má problémy s alkoholem.Tak na ni neber ohledy. Hlavně že máš přítele který tě miluje, miminko chce také a evidentně mu chování jeho maminky, také není příjemné. Buď ráda, že stojí za tebou, že máte jeden druhého a zařiďte se podle sebe. Pevné nervy a hodně štěstíčka v plození. :mavam:

 
Peca1
Povídálka 30 příspěvků 25.09.12 08:19

Neplánuješ přece dítě kvůli tchýni…Vše co děláš a budeš dělat, dělej vždy podle svého srdce a svědomí, společně s přítelem.
Víš, kolik z nás by muselo být bezdětných? :lol:

 
Hospinka
Povídálka 12 příspěvků 25.09.12 08:22

Mám přesně podobnou tchýni, akorát, že nepije. Snaží se s námi manipulovat. Měla jsem ji moc ráda, byla kamarádská. A potom co jsem otěhotněla, mi to má podle mého názoru za zlé a nebyla z toho vůbec nadšená, ikdyž příteli tvrdí jakou má radost, mě pořád jen poučuje a tak jsem tam přestala jezdit. Objevím se u ní jen tak jednou za měsíc a vyhovuje mi to. Ze začátku jsem se tím dost trápila, myslela jsem si, že ona bude mít hodně velkou radost a ona nic. A dneska už mi je to jedno. Už na to nemyslím a je mi fajn. Tak se na ni také vykašli. A ať se vám to miminko brzy povede :D

 
zrustice
Ukecaná baba ;) 1808 příspěvků 25.09.12 08:36

Vykašli se na ni. Dítě bude tvoje a přítelovo, ona ať si trhne protézou.

 
Anonymní  25.09.12 08:47

Tchyni s takovými nazory a opileckými sklony neber vůbec vážně, ber ji jako male uslintane dítě… a sve dětátko ji rozhodne hlidat nedavej

 
Motýlice
Kelišová 5023 příspěvků 25.09.12 08:50

1. Výroky vynesené v alkoholovém opojení bych vůbec nebrala vážně (notabene když si je sama autorka nepamatuje…)
2. Půjčit dítě alkoholičce na hlídání je samozřejmě nesmysl a velký hazard.

Suma sumárum: Dítě si pořiďte bez ohledu na tchýni, až se sami budete cítit a pokud si paní matka nesrovná svůj problém s alkoholem, tak bych kontakty omezila na nezbytné minimum a nedala bych jí příležitost na dítě příliš působit. Takhle bych jí to klidně dala najevo předem, ať ví, na čem je. Pokud to pro ni není motivace, aby se sebou něco udělala, tak o to vnouče prostě de facto přijde.

 
novo123  25.09.12 08:52

Tak ona byla moje tchýně vždycky trošku moc roztahovačná a nechápala, že jsou věci, do kterých jí nic není, ale osm let jsem se snažila kvůli manželovi, aby to bylo v pohodě a přemáhala jsem se, přizpůsobovala atd. Dneska si říkám, že jsem byla strašně hloupá - brali jsme je na víkend do lázní, na dovolenou do Egypta, společné Vánoce apod., asi si tchýně myslela, že to není moje dobrá vůle, ale povinnost :zed: Manžel pořád doufá, že se to vylepší, já už se snažit nehodlám. Když jsem si v půlce léta dupla, že toho mám dost, tak začala po rodině šířit, že jsem se zbláznila z těhotenství (a jsme zase u její dobré rady - potratit, bylo by mi přece líp :pocitac: ). Co mi sem několikrát do týdne neleze a nebuzeruje mě, je mi opravdu mnohem líp, takže řešení není přijít o děti, ale zbavit se jí!

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 25.09.12 09:47

Tak kvuli tchýni bych si teda nelámala hlavu s tím, že si pořídíte miminko :-) Tohle záleží jen na tobě a příteli. Svojí tchýni dítě taky nesvěřuju a žijeme všichni v pohodě :-)

 
bhj  25.09.12 10:39

Zajímavý, mně to zas nepřipadá tak hrozný, má svoje názory a pocity vůči dětem, který s ní naštěstí nemusíš sdílet. Proč se zlobit, že říká, že by měla holky radši? A ty že však uvidíš? Je to jen názor a upozornění, že ne vždy je všechno ideální i ve vztazích k mimču. A to je pravda. Nemyslím, že to myslela zle, jen řekla co sama zažila a bere to podle sebe, uniklo jí, že každej to má jinak. Takže na to je nejlepší říct, já si to nemyslím milá tchyně. A taky hlídat nemůžeš-bumbáš.

 
bhj  25.09.12 10:45

Ps:leda co by mi vadilo je ten parchant-takový slovo by se mi dost nelíbilo a řekla bych jí to-teda zastřízliva.

 
pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 25.09.12 10:50

Zvykni si na to bude to už jenom horší v závislosti na tom jejím chlastíní. A s tím, že ti nebude hlídat dítě …to měla pravdu, nevím, kdo z Vás by měl odvahu jí ho vůbec pujčit.
hodně síly a tchýni pouštěj jedním uchem tam druhým ven -nemá to cenu

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 25.09.12 10:55

Milá Kačto,
jestli tě můžu aspoň trošku uklidnit tak moje mátí je též učitelka v MŠ a po přečtení tvého příspěvku jsem měla pocit, že čtu o ní :mrgreen: My máme s manžou 2 psy a mamka mi řekla, že psy jsou lepší než fakani. Učí už 30 let - jako učitelka je skvělá, děti i rodiče ji mají rádi, je profesionálka, ale prostě jen v práci…Bohužel alkoholu též poslední dobou ráda holduje (hlavně poté, co jsem se odstěhovala a naši zůstali sami neb jsem jedináček)
Bohužel má též tu vlastnost, že když si dá tak do každého ryje, je protivná, uřvaná, prostě děs! Manža na ni začíná být alergický a řekl, že pokud k nám dojedou a bude pít tak odchází z baráku a vrátí se až bude pryč :zed:A když jí řeknu, že se chová nemožně a že k nim nebudeme jezdit tak řekne:" no a, tak nejezděte. To je vaše věc" A tím mě vždycky fakt dostane :cert:
Po pravdě chápu, že dělat učitelku v MŠ je fakt na psychouše, protože mi stačí, když jí volám a ten příšernej řev mi drásá nervy, ale na druhou stranu to rozhodně není obrana na to, aby se člověk takhle choval.
A její poznámky ke mně a manžovi mě taky totálně ničí!!I když vím, že to nemyslí zle (jsem přece její jediné dítě), ale prostě si nevidí do huby :cert:

Jo, a taky má radši holčičky takže bych to viděla na stejnou deformaci z povolání :mrgreen: I když bratránky miluje :mrgreen:

Chápu ale jak se cítíš, protože já tohle prožívám dnes a denně, ale jak říká taťka - slabým je třeba odpouštět :roll:

Držím moc pěstičky, aby se tchýně zklidnila (snad to pochopí sama, doufám v to i u své mamky) a vám se brzo povede miminko! Věřím tomu, že tchýně pak úplně otočí :hug:

Hodně sil :hug:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 25.09.12 11:00

@Lus Ahoj, díky za zkušenost. Asi máš pravdu v tom, že je to určitá pracovní deformace, ale není to věc, která by jí omlouvala :nevim: Mrzí mě, že ty to máš takhle s vlastní mámou, držím ti palce ať to zvládáš :hug: Snad taky doufám, že až to přijde, tak obrátí a bude se těšit, ale to je ve hvězdách…

 
Brzíčková
Povídálka 39 příspěvků 25.09.12 11:03

To v tobe zustane..pred nedavnem jsme zacali planovat rodinu a i koupi noveho vozu manzel se o tom bavil se svym bratrem, ze chceme nejake rodinne auto, kdyz se snazime o miminko, svagr na to odpovedl, ze co kdyz zadny dite mit nebudeme jak to muzeme vedet..sice mel upito, ale to ho neomlouva, sami se snazili skoro rok..Uz je to dva mesice a ja to porad nemuzu prekosnout, jak vubec neco takoveho mohl vypustit z pusy!

 
Lus
Kelišová 7350 příspěvků 25.09.12 11:09

Kačti- no, někdy je to s ní hodně těžký. Říkám jí Dr. Jekyll&Mr. Hyde :cert: Ale dřív to nikdy nebylo takové, že by po pití byla agresivní, ale je celá po svém otci a ten byl odpornej urejpanej alkoholik :zed:
Vím, že ji třeba mrzí, že děti nemáme (i když mluví opačně), ale když se jí pořád někdo ptá, co já a dítě tak to musí být taky nepříjemné jako když se někdo ptá mě :cert: :cert:
Tak snad obě dostanou rozum a uvědomí si, že můžou být rády za to, že mají zdravé děti, střechu nad hlavou a práci :pankac: Moje mátí nikdy nezažila nějaké extra trable takže si ničeho prostě neváží :cert:

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 25.09.12 11:15

Ahoj, podle mě by jsi si s ní měla promluvit a všechno ji říct. Co tě hodně zamrzelo a prostě ji říct svůj pohled na věc a svoje pocity. Nemá pak smysl dělat uraženou a chladnou, když něco provede a ani si to nepamatuje :nevim: Mě když někdo raní, potřebuju si to co nejdřív vyříkat. Chce to kolikrát zvolit vhodná slova, aby to ten druhý přijal a pochopil ale vždycky se mi to vyplatilo.
Drž se ;)

 
momikova
Závislačka 4986 příspěvků 25.09.12 11:26

No, osobně si myslím, že tchýni, pokud bude dál pít, a to asi bude :think:, jako aktivní babičku, které se dá věřit, asi nevyužijete. Nad její manýry s diktováním pohlaví vašich dětí bych se asi snažila povznést, ikdyž chápu, jak moc tě to musí bolet. Hrozně fajn je, že s přítelem se na postoji k tchýni - jeho matce shodnete. Pokud se to s ní nedá, tak se jí zkrátka vyhýbeja žijte si své štěstí společně bez ní. :kytka:

Mám taky děsnou tchýni, co mi přišla, než se narodila naše malá, docela fajn a nepotřebopvala jsem jí řešit. V mém těhu taky pronesla, že naše dcerka bude teda další křivochcalka do rodiny, ona chtěla konečně prvního vnuka. Taky si to budu pamatovat už napořád, to se prostě nezapomíná nikdy :roll: Po narození malé se začala chovat zase jako Polednice, co měla tendence brát mi malou hned i od prsu, aby si už odříhla u ní a ne u mě. Rok jsem se kvůli manželovi pořád nějak držela, ze slušnosti, ale potom jsem si jí prostě podala a hrozně se mi tím v tom trápení ulevilo.
Dodnes to neuznala, že by mi mohla někdy nějak ublížit, že se i k malé někdy přímo chovala jako bláznivá, až ta nevěděla, jestli má plakat nebo se teda smát. Naše vztahy jsou na bodu mrazu, malou vídá pod mým dohledem na dvě hodinky jednou týdně, už nikdy jí nedám samotnou hlídat, nevěřím jí, měla sklony ponoukat malou i proti mně, měla sklony bagatelizovat její zdravotní nález a potom jí někdy věř!

V podstatě je to tak, že ještě může být ráda, že po tom všem mám snahu nějaký kontakt mezi ní a malou udržovat. Takhle se na to ale ona nikdy koukat nebude, má to v hlavě porouchaný a bere se jen jako oběť toho všeho a já jsem viník.

Tchýně má taky dva syny a to, co dělá mně ohledně naší dcerky, to dělá i švagrové ohledně jejich holčičky taky. Nás nevěsty prostě vnímá jen jako živý inkubátory a kojný, potom by nás nejraději zahrabala někam pod zem, abychom tu nebyly, a ona se vrhla se vším všudy na naše děti. Má sklony si hrát na naši roli mámy. Je to ale už spíš případ pro psychhiatra. Mám teda výhodu v tom, že na tchýni bláznivou nejsem sama a ještě někdo je tu blízko na stejné lodi, jako jsem já.

Kdyby se mě manžel u toho vyříkání to tchýni tehdy nezastal a neuznal, že jeho matka prostě cvokatí a roli babičky pořádně nezvládá, tak nám to asi hodně pošramotilo vztah. Takhle, ale naopak náš vzájemný vztah posílil, třebaže mu to není příjemný a jde o jeho matku, kterou má taky rád. Takže, hlavu vzhůru a vy dva držte při sobě dál, pak vás neohrozí ani ta tchýně. :mavam:

 
čoudovaanet
Zasloužilá kecalka 805 příspěvků 25.09.12 11:36

S tchynema je boj, ta moje bydli o ulici niz a pritom u nas byla jen 1× na navsteve a ted pro jistotu rekla manzelovi, ze u nas neni vitana, protoze jsem ji na nasi svatbe rekla, co si myslim..synovi bude za 2mesice rok a ona o nej teda zajem takrka nejevi, o nejakem hlidani nemuze byt ani rec a i kdyby byla, ja bych ji ho nepujcila, coz ona vi!!Syn je jeji jedine vnouce a presto od ni nikdy nic nedostal..ani tu babickovskou lasku, ona a jeji manzel premysli jen jak by kde koho oskubali a kde by na cem vydelali, no hrozna rodina, se kterou ja nechci mit nic spolecneho!
Ve finale jsem se dozvedela ze ovladam jejiho syna a nedomyslim, co o me vyklada jinym..Kazdopadne ma rada je takova-vykasli se na tchyni a zijte si s pritelem po svem a preju brzke otehotneni:)

 
bjetuschka
Závislačka 4165 příspěvků 25.09.12 12:21

Ahoj Kačto :hug:
No, znáš ji už dlouho, víš, že chlastá, tak si myslím, že by ses jejím chováním už neměla nechat rozházet. Já vím, že to není jednoduchý, taky si věci hodně beru a moje tchýně je taktéž případ sám pro sebe… ale jak už se tu psalo x krát - dítě a jeho plánování je čistě vaše věc, názory ostatních ti můžou být u pr… Je super, že partner stojí při tobě, ve dvou to jde hned líp ;)
Fakt se tím nestresuj, není to člověk, kterýho potřebuješ k životu. :hug:

 
Anonymní  25.09.12 12:27

Ahoj,

hele, řekla to, dkyž byla ožralá… možná i za střízliva by si neuvědomila, jak tě to může ranit, lidi občas plácnou věci, tak to přejdi!

moje máma mi řekla, když jsme šli na první IVF, že nechce, abych tam šla, že radši ať nemám nikdy děti než abych šla na iVF! moje vlastní máma! nedošlo jí, jak mě ranila! asi za 14 dní jsme si o tom promluvily, omlouvala se, že to tak nemyslela a já to neřeším. Teď je nejšťastnější nastávající babička na světě!!!

tak zkus taky trochu pochopit jí, je sama, pije, nezvládá to, je nešťastná a prostě někdy plácá! buď nad věcí!

a určo bude taky šťastná, že čekáte miminko a první vnoučátko!

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 25.09.12 13:38

Měla by ses naučit vůči ní se vymezit. Adekvátnější reakce na její extempore by bylo ale maminku, my vám dítě hlídat rozhodně kvůli vašemu alkoholu dávat nebudeme, to se nemusíte bát…a ne s brekem odejít. A jinak z čeho máš proboha strach? Bude to tvoje a jeho dítě, nikoliv její. Takže se rozhodujte jen sami za sebe. Ať je naštvaná, ať je v pohodě… Já bych spíš začala řešit její alkohol - dokud to někdo nepojmenuje, jakoby neexistoval. A po narození dohoda - ano k dítěti smíte, nechceme ho připravit o babičku, ale… musíte být naprosto střízlivá a návštěvy jen s naším dohledem…

 
IvčaIva
Zasloužilá kecalka 977 příspěvků 25.09.12 13:43

Na babu se vyprdni, dítě je tvoje a přítelovo, skvělé prarodiče bude navíc mít ze strany tvých rodičů :kytka:

 
Reinka
Generální žvanilka 24858 příspěvků 25.09.12 13:48

Miminko je vaše věc a já bych ji ho teda nenechala ani na 5minut :cert: Moje máma taky chtěla kluka, ale určitě nikdy nelitovala, že má holku (krom první chvíle na porodním sále :lol: ) Já chtěla holku a mám kluka a miluju ho nad všechno na světě a jsem ráda, že je to kluk :hug: Moje máma vlbec z mého těhotenství nebyla nadšená, myslím, že i myslela na potrat, ale nahlas nic neřekla, dlouho byla napjatá atmosféra, měla kecy na mně, na přítele, moc dobře věděla, že jsme miminko chtěli…no, změnilo se to až když se prcek narodil :nevim: Tak přeju hodně štěstí a pevné nervy :hug:

 
EliskaS
Kecalka 116 příspěvků 25.09.12 13:56

Ta ženská má sama o sobě tolik problémů, že ji člověk vůbec nemůže brát vážně… naprosto ignorovat a vypouštět všechno, o čem povídá. paní je alkoholička a nemá cenu se rozčilovat kvůli zoufalým závislým lidem, kteří umí akorát ničit lidi i ve svém okolí… řekla bych že minimum kontaktů vám všem prospěje nejlíp…

 
Nikca_Ko
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 25.09.12 15:17

Ahoj Kačto, už po pár řádcích jsem si říkala, jak mnoho máme společného - naprosto se do tebe dokážu vcítit. Jsme stejně staré, i manžel je tak mladý a tchyně se ráda napije - ale alkoholička není, mívá „jen“ občasná období záchvatů alkoholismu. Bohužel s ní ale bydlíme v domku, i když se snad v dohledné době situace změní.
Naše první miminko se má narodit za dva týdny, tak jsem děsně zvědavá, jaká bude tchyně babička. Není rodinný typ, prosazuje spíš „sparťanskou“ výchovu, ale jinak je milá a cekem fajn.
Co se vašeho miminka týče - vy budete rodiče, s tchyní nebydlíte, tak bych se ničeho nebála. Ale dítě bych jí opravdu nesvěřila - jen pod dohledem. To, co řekla, bylo opravdu hnusné, asi si přála holčičku, tak v ní alkohol umocnil emoce a vypadlo z ní tohle. Nebrala bych to vážně. A pokud dělá v MŠ, jistě má cizích dětí plné zuby, ale na vlastní krev bude jistě koukat jinak. Ničeho se neboj, hlavně se nestresuj, těšte se s přítelem na miminko a ať vše dopadne jak má :kytka:

 
maritimka
Kelišová 7449 příspěvků 25.09.12 15:56

Vykašli se na ní, to bude nejlepší. Naštěstí ji nemusíte navštěvovat, nebydlíte u ní a celkově vám může být ukradená. Je skvělé, že máte s partnerem stejný názor na budoucí hlídání a na věci okolo tchýně. Je to smutné, ale i tací mezi námi jsou a není jich málo. Oni si neuvědomují, že někoho zraňují, když jsou namol. A bohužel si to neuvědomují ani za střízliva, protože jejich tělo a mozek už nedokáží normálně fungovat…

PS. Je šílený, že někdo takový může dělat s dětmi a ještě jako ředitelka v MŠ :zed:

 
AnitAma
Ukecaná baba ;) 1259 příspěvků 25.09.12 16:01

Mno jo některé tchýně takové jsou ze začátku ťu Ťu ŇUŇU a pak změna o 180 stupňů. :twisted: Nezbývá než ji neřešit a bohužel to co si myslí ona také ne. Stejně bude to vaše dítě vy ho budete živit a vychovávat, tak se neboj. A hlavně přítel stojí za tebou, toho si važ. Ne každý chlap takhle stojí za přítelkyni, ale hodně naopak stojí za maminkama :zed:. Takže to nebude tak těžké :mavam:

 
Adaneli
Extra třída :D 14141 příspěvků 25.09.12 16:25

Věřím, že to od tchýně zamrzí, ale neřeš to. Pije a v opilosti člověk řekně věci, které ho v tu chvíli napadnou a nemyslí je ani třeba kolikrát vážně. Mě tchýně taky častokrát říkala, že kéž by to byla ta holčička atd. Už proto jsem byla ráda, že jsme si nenechali říct pohlaví miminka, i když ona nás zase pořád podezírala, že to víme :roll:. Narodil se nám kluk a miluje ho stejně. Teď čekám druhé a už párkrát taky mluvila o holčičce, tak jí na to vždycky řeknu jenom to, že je mi to jedno, i kdyby to byl druhý kluk, hlavní je, aby byl zdravý. Na to už nemá argumenty, tak pokýve hlavou a je to. Horší je to u vás s tím pitím. Počítej s tím, že hlídání u ní asi nebude připadat moc v úvahu, pokud je to pití opravdu na denním pořádku, jak píšeš, tak bych jí dítko nesvěřila. Sice je to škoda, ale ne každá babička je hlídací. My máme babičky dvě, obě malého milují a nehlídají moc ani jedna. Já to tak nějak beru v pohodě, nemyslím si, že by to byla jejich povinnost, já jsem máma a já se musím postrat.

 
Altair
Kecalka 187 příspěvků 25.09.12 19:45

Ahoj, je mi líto, že tvá tchýně není úplně ok, ale vůbec bych se tím nenervovala. Něco podobného máme v rodině a prostě jsem se naučila, že tyto žvásty v opilosti prostě neberu vážně, ale spíš s nadhledem. Ostatně mě celá moje rodina říkala, že nesmím mít kluka, že kluci jsou blbí a já nevím co. Nakonec ho samozřejmě mám a všichni včetně „oné osoby“ jsou z něj pokakaný až za ušima. Ale na hlídání nesvěřovat…

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 25.09.12 19:54

Já si taky nemyslím, že by to měla být její povinnost, ale jestli obrátí a bude chtít hlídat tak pak to bude blbý, tak jsem to myslela :mavam:

 
Luminex
Závislačka 3276 příspěvků 25.09.12 19:55

Tak takové dát akorát tak jednu přes hubu a poslat jí do léčebny. A teda pardon, ředitelka školky a chlastá? To to tam neřeší? To se divim, že na to ještě nepřišli :nevim: Nemáš to lehké, ale je super, že máš oporu v příteli, je při tobě a vaše budoucí miminko bude vaše a ne její a nemáte žádnou povinnost jí ho dávat, zvlášť když je na tom jak je a chová se takhle děsně :? Třeba jí vnouče obměkčí a zamyslí se nad sebou..ale spíš se obávam, že potřebuje pomoct, že to pití sama nezvládne… Tak mnoho sil.

 
Rebrambora
Kecalka 106 příspěvků 26.09.12 06:15

Alkoholik jhe alkoholik a uz je uplne jedno, jestli je to tchyne nebo cizi clovek. Spolehat nemuzes - vitej mezi skupinu matek bez babicek. (spojuje nas to, ze vetsinou nechapeme, proc zenske nadavaji tchynim kvuli malickostem).

 
EvaG
Extra třída :D 10680 příspěvků 26.09.12 06:57

Ahoj. Vím lehce se to říká, ale ta slova ubližují, ale nic bych si z toho nedělala. Ona asi bude mít jen takové řeči. Uvidíš, že buď otočí nebo to skončí a nebudete se vídat. To že si přála dcery může být tím, že dcery by ji byli bližší, protože těm by se svěřovala. Někdy opravdu lidé s problémy s pitím pracují pro nás v nepochopitelných pozicích. Drž se. Hlavní je, že při tobě stojí přítel.

 
Emilie
Generální žvanilka 20457 příspěvků 26.09.12 08:32

Víš, já si myslím, že tchýně je unavená, přetažená, a tak se tak trochu projevuje jako přestárlej puberťák. velký řeči, a přitom srdíčko to myslí jinak. Zvláště řeči v opilosti. No, uvidíš. Neohlížej se na ni, máš zastání v příteli, a to máš nejvíc.

 
della
Závislačka 2547 příspěvků 26.09.12 09:09
autorke clanku
  • prve nad cim som sa pozastavila je ze niekto takyto moze robit riaditelku v MS 8o 8o 8o 8o
  • druha vec : je lahke povedat vykasli sa na to co hovori, ale moja skusenost je ina. S chlapom si skutocne beries aj jeho rodinu a specialne jeho mamu a to bude chtiac-nechtiac ovplyvnovat cely vas vztah. Ak by som mohla vratit cas spat, velmi by som uvazovala ci si vobec svojho muza vezmem a to prave kvoli tchyni..Sposobila nam uz nesmierne vela problemov, ktore by v normalnej rodine vobec neexistovali. Samozrejme zavisi ci ten tvoj v pripade problemov bude stat pri tebe, alebo sa prikloni na stranu svojej mamy.


Pocitaj len s tym, ze ak ta uz teraz trapia veci suvisiace s jej chovanim, v case ked budes mat dieta sa to znasobi 1000×..
- absencia starych rodicov…takmer ista
- babicka ako podpora a pomoc…asi niee
- babicka - moralny vzor???
- bude manzel pomahat mamke v jej stupnujucich sa alkoholovych krizach? v tom case ty a dieta budete na druhej linii, lebo tam vacsinou pojde o zivot. Chces aby to tvoje dieta videlo?
- ........atd

je toho mnoho a ver ze ako mamina budes veci vnimat daleko senzitivnejsie a hlavne prostrednictvom a s ohladom na dieta.

Takze co je moja rada? Ak chces byt s tymto chlapom, asi by som sa pokusila prostrednictvom neho dosiahnut aby sa tchyne zacala liecit. Inak ma alkoholizmus v tomto veku prisernu prognozu. Ak nie, na zaklade mojich skusenosti by som bola na vazkach ci chcem byt sucastou tejto rodiny ktora nutne ovplyni aj vyvoj mojho buduceho dietata..

Příspěvek upraven 26.09.12 v 09:13

 
lys
Kelišová 6155 příspěvků 26.09.12 09:21

Přesně tak to vidím i já.
Alkohol přemění člověka, zvlášť když má ten člověk ještě nějaký problém sám se sebou, tak hledá ventil. Bohužel pro vás má potřebu se u toho i „předvést“. Spíš než nějaké chladné chování si s ní zkuste promluvit o tom pití.

Tu ředitelku mateřské školy bych neviděla tak tragicky, pokud pije doma a ne v práci. Můj otec je v podstatě též alkoholik, doma neudrží flašku ani den, ale v práci byl prostě v práci a měl jistou míru zodpovědnosti, takže tam se skleničky nedotkl. Třeba k tomu bude tchýně přistupovat podobně i co se styku s vnoučetem týče.

A s tím „parchantem“… není to hezké, člověka se to dotkne, ale ona spíš měla v tu chvíli před očima všechny ty děti ve školce. A chápu, že některé jsou kolikrát vážně na facku. Věřím, že vlastní vnouče by nikdy parchantem nenazavala, ať bude jakéhokoli pohlaví. A že má rači holčičky? No to já třeba taky :D Ona jako matka dvou kluků by si možná chtěla taky konečně pomuchlat rači holku. Akorát alkohol jí tohle sdělení zas v hlavě zformuloval dost nešťastně.

A to první dítě od druhého syna… nemyslela to spíš tak, že on je ten nezodpovědnej a že spíš třeba očekává, že jemu dřív ujedou nohy a někde nějakou nedopatřením zbouchne, než vy dva budete mít dítě? Není to zas třeba takové volání o pomoc ve smyslu „prosím prosím, chtěla bych vnouče a nevím, jak to říct, abych nevypadala jako slaboch, co bez těch parchantů nemůže bejt“?

Ono to vypadá, že ji pořád obhajuju. Asi ano :think: Z tvého popisu se mi nezdá, že by byla zlá. Spíš se na ni ten život blbě podepsal a ona si s tím neví rady, pije a z toho to všechno vzniká. Určitě nechce ubližovat svému okolí. Možná kdyby jí to okolí zkusilo nabídnout pomocnou ruku… ;) mávnout tou rukou nad někým, kdo třeba ještě není úplně ztracen, je vlastně jednoduché. Otázkou je, jestli to není škoda, rodiče, ať už jsou jací chtějí, máme jen jedny.

Každopádně se drž, zakladatelko. Bude to chtít pevné nervy a umět napočítat do deseti, oddechnout, hodit za hlavu… alkohol je sviňa, ale víceméně všechny tebou popisované zážitky vidím spíš jako její zkraty, které byste si neměli brát tak osobně a vykládat doslova.

A jak už zde bylo několikrát řečeno, dítě naplňuje zejména váš život a tato babička v něm nutně být nemusí, pokud se nedá do latě. Tak čeho se bojíš? ;)
Přeju moc štěstí do budoucna :kytka:

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 26.09.12 09:56

Ona to až taková tragédie nebude, neboj se. Pokud budete mít s přítelem (v té době spíše manželem) děťátko, bude to pro vás dar. Pokud jej budete milovat, myslím, že pak nesejde na tom, jestli ho babička miluje až za hrob, nebo ho má prostě jen ráda jako jednoho z vnoučat. Není to o příbuzenských vztazích, nespoléhej na srdečnost lidí, jen protože nějakým způsobem patří do rodiny. Rodinou raději zvu lidi, kteří jsou mému srdci a domovu nejbližší - a ano, většina z nich jsou pak příbuzenstvo, někteří naopak „cizí“ a někteří pak i přes pokrevní spřízněnost tam prostě nepatří. Z toho co jsi ale napsala si nemyslím, že by to bylo až tak horké. Jestli to nebude nejlepší babi na světě, určitě se od dítěte nebude úplně distancovat a to je přece taky hodně ne? :nevim: ;)

 
majkakajka  26.09.12 12:19

Ahoj, ja byť tebou, tak sa vôbec nepozastavujem nad tým, čo by chcela svokra alebo ako tú správu zoberie. Ja som si deti zaobstarala preto, že sme ich s manželom chceli. Tešili sme sa, osobne som sa nejako nestrachovala tým, či sa budú z toho tešiť naši, brat alebo svokra.

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.09.12 12:44

POkud je alkoholička, tak bych vypouštěla jedním uchem tam, druhým ven. Má problém, který na ni doléhá a bude si hojit psychiku na vás. Nejlíp udržovat hranici a nepouštět ji za ni. To opravdu nebude lehké, ale je to váš život a vaše případné dítě, ne její…

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 26.09.12 13:04

Pokud nežijete v jednom baráku s alkoholičkou, tak bych to neřešila - bude to přece vaše dítě… (ale to se mi to radí, když to doma nemám,,, myslím alkoholičku, tchyně je kousek, ufff)

já jen doufám, že tchyně nemá půl úvazku ředitelování a půl úvazku učitelování a nechlastá při hlídání děcek ve školce tajně ze zásuvky :cert:

Příspěvek upraven 26.09.12 v 13:04

 
Verunecka289
Závislačka 2887 příspěvků 28.10.12 12:27

No tak s tímhle tak úplně nesouhlasím nic ve zlém, ale omlouvat alkoholika kvůli tomu že si nepamatuje co řekl není řešení, vím o čem mluvím manželův otec jen chlastá a spí už několik desítek let je naprosto nepotřebný pro společnost i pro mého muže byl jeho otec spíš jeho bratr… a myslíte si že to že byl opilý(v podstatě celý život) ho omlouvá? Podle mě rozhodně ne. A já osobně bych byla nejradši kdyby naše dítě asi ani neviděl-já vím je to hnusný ale co nadělám, prostě to tak cítím…

 
veronikaki
Povídálka 30 příspěvků 19.12.14 10:00

To je sila, chapu, ze vas to muselo od ni ranit…ale urcite bych se nebranila poridit si miminko kvuli tchyni. Urcite vam to vyjde a budete stastna rodina, at s tchyni nebo bez ni :) preju hodne stesti :)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama