Sbohem, nevěro

O životě

Způsob, jak ukončit jednu neveselou kapitolu mého života.

Milá (odporná) nevěro,

dnes je to naposledy, co se Tebou chci zabývat. Ovlivnila jsi mi půl roku života. Nestála jsem o to, neprosila se Tě, abys mi vtrhla do vztahu a všechno pochroumala. Ale nevadí. Dějí se horší věci, a proto Ti dnes píši tenhle dopis.
Zjistila jsem to sice až po půl roce, kdy se to stalo, ale to nijak nezmenšilo moji bolest. Vzpomínám si, že mi bylo, jako by mi někdo vytrhl srdce z hrudi a ještě do něj kopal. Byla to opravdu jízda. Zničila jsi mi důvěru k partnerovi, kterému jsem do té doby bezvýhradně věřila. Vím, že za to nemůžeš jen ty, ale hlavně on sám a taky ta paní, která ho k sobě pozvala (a jejíž jméno stále nedokážu vyslovit, aniž by se mi nezvedl žaludek). Ale pokud by ses soustředila na někoho jiného, třeba by se to nestalo.

Na druhou stranu to nebyl jen tenhle případ, kdy jsem měla tu čest se s Tebou setkat. Navštívila jsi mě už před třemi roky, ale tenkrát to bylo jiné. Vyhlídla sis mě. Já jsem se líbala s kamarádem a zamilovala jsem se do něj. Ano, v jistém úhlu pohledu je tohle horší než „jen“ sex bez citů. Pokud by mi tenkrát ten kamarád kývl, okamžitě bych se s partnerem rozešla a začala od znova s ním. Naštěstí se to nestalo. A já jsem to pustila z hlavy. Už dávno nejsem z kamaráda poblázněná, a neklepu se při každé příležitosti ho vidět. A protože to vidím u sebe, věřím i svému partnerovi. Jako já jsem dokázala zapomenout a už to pro mě nic neznamená, tak i pro něj to nic neznamenalo. Tvoje neustálé tvrzení opaku mě o tom nepřesvědčí.

Když se můj přítel konečně dozvěděl co jsem provedla, neřekl mi nic. Ani mi to nevyčetl, prostě jako by se to nestalo. Já tohle nedokážu. Ale proto Ti taky píšu až teď, po půl roce. Každý dělá chyby. A já si v sobě dokážu odůvodnit, že i můj partner jí udělal. I já jsem jí udělala. Ale teď ho miluji ještě víc než předtím, co jsem ulítla. Věřím, že mě také stále miluje, a nikdy nepřestal, i když vzpomínky na Tebe a Ty samotná se mi snažíte vsugerovat opak, abyste mi zničili život. Ale já už se nenechám.

Postavila jsi mě před nesnadné rozhodnutí, zda zůstat nebo odejít. Já jsem zůstala. Věřila jsem, že naše partnerství je silnější, než nevěra, než všechno ostatní. Věřila jsem, že pokud by mě nemiloval, odešel by a nepodstupoval by ty těžké chvíle se mnou. Také jsem věřila, že pokud bych to cítila jinak, bylo by v našem vztahu špatně i něco jiného, také bych odešla. Brala bych to jako poslední kapku. Ale tak jsem to brát nemohla, protože to byla spíš taková první (a doufám že i poslední) kapka. Nikdo není neomylný. Velikým důkazem pro mě bylo partnerovo přiznání mému otci. Nechápala jsem, proč to udělal, nic takového jsem nečekala a hlavně jsem po něm nic takového nechtěla. Byla to jeho volba, asi se potřeboval ospravedlnit před mým otcem. Nevím proč, já jsem nechtěla tuhle záležitost tahat do rodiny, to by bylo pod mojí úroveň. Mámě jsem to ale řekla, je to i moje kamarádka a potřebovala jsem poradit od někoho zkušenějšího. No ale abych moc neodbíhala od tématu.

Píši Ti tento dopis, abych se s tebou navždy rozloučila, abych tě už vymazala ze svého života a mohla jít dál. Chci jít dál, s mým přítelem po mém boku. Ano, slyšíš dobře. Nedokázala jsi zničit náš vztah, jako jsi zničila mnoho dalších. Chceme spolu mít rodinu a já nedovolím, abys s námi trávila své volné chvíle a podsouvala mi myšlenky na něco, co se ani nestalo. Už nechci žádnou nedůvěru, žádné podezírání a kontrolování. Vím, že se milujeme a chceme spolu strávit zbytek života. A k tomu si, jak doufám, co nejdříve, pořídíme miminko.

Co jsem se od tebe naučila? Že co oči nevidí, to srdce nebolí. A že někdy člověk naivně a slepě někomu věří, a ten člověk ho i přesto zklame. Ale neznamená to, že už nebudu věřit. Budu. Ale ne slepě, to už nedopustím. Už nebudu hloupá a naivní a víc v některých věcech poslechnu svoji intuici. Jo, a taky jsi mě ještě naučila, že je někdy lepší nepátrat a nezjišťovat, ale prostě to nechat být. Protože je lepší sladká nevědomost než tvrdá skutečnost.

A co jsi mi sebrala? Sebrala jsi mi spokojený a pevný vztah, jehož vybudování nebylo lehké. Já ho teď od tebe chci zpátky, a to bez odmlouvání a kompromisů. Ještě i teď po takové době se mezi nás pleteš a my se kvůli tobě hádáme. Je to tím, že mi podsouváš myšlenky, a v mé hlavě se z nich stávají monstra. Bezdůvodně. Nechci, abys časem otrávila i přítele, natolik, aby mu došla trpělivost a opustil mě kvůli Tobě. Nestojím o to.

Mám milujícího přítele, který mi svou lásku dává najevo a lituje toho, co udělal. Já ho také miluji. Máme společné plány do budoucna, chceme spolu zestárnout.

Takže, sice jsi mi byla věrnou společnicí, která mi vždy spolehlivě zakalila myšlenky, ale já se s Tebou nyní loučím. Děkovat Ti nebudu, nemám za co. Popřeji Ti však šťastný odchod a sbohem. Žádné na shledanou. SBOHEM. Loučím se s Tebou a beru svůj život zpět do vlastních rukou. U nás dvou již nejsi vítána.

Budu teď šťastná.

Hodnotilo 38 lidí. Score 3.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
gabousek
Ukecaná baba ;) 2228 příspěvků 20.04.13 02:46

Páni, perfektně napsané a doufám, že je tohle pro tebe cesta, jak začít znovu. Nemá smysl se v tom babrat, odpustilas, tečka. Nepátrej a užívej si to, co zrovna máš, zítra může být všechno jinak. Držím palce! :hug:

 
Michelangelo
Hvězda diskuse 50726 příspěvků 20.04.13 03:29

:potlesk: :potlesk: :potlesk: přeji hoooodně štěstí, lásky a úžasnou rodinu :srdce: :andel: :hug:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 20.04.13 05:32

Moc hezky napsane ;) Preji uz jen ty krasne dny a brzy stastnou rodinu ;) ;) :hug: :hug: :hug: :hug:

 
lilia81
Neúnavná pisatelka 15282 příspěvků 20.04.13 06:17

Přeju hodně štěstí! jako bych četla svoje pocity z loňského května… a držím palce, nám už měsíčné drobek spinká v postýlce…

 
elis_an3  20.04.13 08:48

Jsi moc moc dobrá :potlesk: :potlesk: A asi přítele opravdu miluješ, odpustit toto je těžké, ne každý to dokáže!!! Přeji hodně úspěchů a ten nejšťastnější vzath, když váš vztah zvládl takovouto těžkou zkoušku, zvládnete už vše!!! :hug: :kytka: :kytka:

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 20.04.13 12:21

Moc děkuji za podporu, obávala jsem se jak se tady na tohle téma bude nahlížet, ale pro mě to byla forma terapie, jak za tím udělat tlustou čáru :kytka:

 
Matea
Echt Kelišová 8451 příspěvků 20.04.13 13:32

Skvěle napsané ;). Přečetla jsem to jedním dechem a přeji tobě i tvému příteli šťastnou společnou cestu životem :hug:

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 20.04.13 17:51

:potlesk: :potlesk: :hug: Však já vím, držím palce, ať už se to nikdy nestane ani z jedné ani z druhé strany a ať se brzo povede co má ;) :hug:

 
siamka7
Extra třída :D 10925 příspěvků 8 inzerátů 20.04.13 18:58

Krásně napsané :oops:

 
Habibi4
Kecalka 188 příspěvků 20.04.13 21:24

Tak nyní si budeme věrní a milujeme se(po tom všem), fajné, snad vám to vydrží, i když nevěřím takovým vztahům do budoucna, píšeš to, jakoby ta nevěra přišla sama do vztahu jako vtěrka…

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 20.04.13 21:47

@Habibi4 Já zase nevěřím na vztahy, ve kterých se něco takového nestane. Myslím si, že se to děje běžně, jen se to spousta lidí ani nedozví. A ano, milujeme se pořád, nevím proč bysme nemohli :nevim: A ano, píšu o ní jako by se sama stala, protože je to pro mě způsob, jak se s tím srovnat.

 
Habibi4
Kecalka 188 příspěvků 20.04.13 21:54

Nedivím se ti, soudíš podle sebe, že věrné vztahy neexistují, smutné…ale tak co ti nakonec zbývá, žejo…je dobře, že se milujete i s občasným odskočením jinam, nechtěla bych tak žít, já osobně jsem svému muži věrná a on mi taky, naši tak žijí přes 40 let taky, ale je pravda, že to jsou asi vyjímky, já kdybych se zamilovala jinde, už nikdy bych se nevracela zpátky, protože si nedovedu představit oživit něco, co bylo už mrtvé a já byla zamilovaná jinde

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 20.04.13 22:06

@Habibi4 Smutné, no možná podle tebe. Ale to nevadí, já samozřejmě chápu co mi chceš říct a když jsem ten deníček publikovala tak mi bylo jasný že se setkám s takovými názory. A o skutečně věrném vztahu jsem ve svém okolí ještě neslyšela a to ani před tím než jsem si tímto prošla. A jen pro upřesnění jsem v tu danou chvíli milovala oba dva, i když hodně lidí tvrdí, že to není možné. :kytka:

 
ep14035
Kecalka 128 příspěvků 20.04.13 22:35

Krásně napsaný deníček :kytka: Držím palce!! :hug: přeji hodně štěstí

 
Habibi4
Kecalka 188 příspěvků 20.04.13 22:53

Já zase znám takové páry kolem sebe, myslím si, že milovat dva najednou nejde, teda aspoň já bych nemohla, ale tak jde asi i o hloubku těch citů, každopádně na slepované vztahy už nevěřím vůbec

 
Habibi4
Kecalka 188 příspěvků 20.04.13 22:54

A tak hlavní je, že oba chcete pracovat na vztahu

 
jazzik
Povídálka 11 příspěvků 20.04.13 23:14

Taky jsem zažila nevěru ve vztahu, pak ten vztah pokračoval ještě asi půl roku, ale už to nešlo a rozešli jsme se. Někdo by si možná řekl, že to bylo zbytečné protahování, ale mě ten půlrok pomohl uvědomit si, že opravdu musím jít dál. Díky tomu jsme se rozešli bez nějakých vyhrocených scén, srovnaní jeden s druhým, netrápila nás nikdy myšlenka, jestli jsme se neunáhlili a co by kdyby… dodnes o sobě víme, máme nové partnery, oba už máme děti a vše dopadlo, jak mělo. Nicméně věřím, že se dá i taková věc ve vztahu zvládnout, i když to chce spoustu trpělivosti, odhodlání a hlavně si hlavu oprostit od myšlenek na to, co se stalo a proč a jak… zkrátka člověk musí koukat dopředu a neohlížet se, jinak to bude začarovaný kruh. držím palce, ať jsi hlavně spokojená! ;)

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 21.04.13 00:06

:palec: dokonale napsane…

 
LayLi
Ukecaná baba ;) 1795 příspěvků 21.04.13 00:08
:palec:
 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 21.04.13 00:21

Pekne napsane :palec:
Doufam, ze takovy dopis nebudu muset nikdy psat…nejsem si jista, jestli bych v sobe nasla tolik sily odpustit :nevim:
Mas muj obdiv a moc vam drzim palce! :kytka:
Budte stastni! :kytka:

 
nepřihl. mili  21.04.13 15:59

@Habibi4
a já fakt nechápu, jak někdo s takovou jistotou může o někom tvrdit, že za celých 40 let nezahnul. Ty jsi jim těch 40 let stála za zadkem? Člověk nemůže o sobě říct, že NIKDY nezahne, natož o druhých. Můžu si jenom říct, že doufám, že nikdy nebudu nevěrná a ani můj partner. S manželem jsme spolu skoro 19 let a i když se máme stále rádi, tak to, že jsem mu nikdy nezahla, můžu tvrdit jenom sama o sobě, protože tím jsem si jistá, ale nemůžu tvrdit, že mu NIKKDY nezahnu a taky nemůžu s naprostou jistotou tvrdit, že vím, že mi nikdy nezahnul. Je to moje zbožné přání, ale s jistotou to nemůžu tvrdit, páč jsem mu 24 hodin nestála za zadkem ;).Víš co, jistá je jenom smrt. Zakladatelko, je fajn, že jsi mu dala druhou šanci a moc vám držím pěsti :hug:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 21.04.13 16:57

Nepřihl. mili tak ja napriklad VIEM ze chlapovi neverna nikdy nebudem. Rovnako ako VIEM ze moja mama nikdy nebola neverna tomu svojmu. Dokonca VIEM ze mala v posteli len jedneho chlapa, a to aj napriek tomu, ze ked mala 45 tak jej zomrel.

Ale zato verim ze ti co su sami neverni nedokazu pochopit ako sa niekto iny dokaze ovladnut.

Neviem ci zakladatelke drzat palce… tym ze si navzajom zahli si dokazali ze nie su pre seba navzajom ti najlepsi. Ale aj druhy najlepsi moze byt dobra volba.

 
nepřihl. mili  21.04.13 17:20

@Bábi Zlopočasná
víš co se říká, NIKDY, NEŘÍKEJ, NIKDY. Já si přeji, abych mu nikdy nebyla nevěrná, ale co já vím, co bude za 10,20 let. A chlapi jsou z marsu ;), takže jsou fakt v tomto jiní, než my. Podívej se, co dokáže udělat krásná třicítka s padesátiletým chlápkem, který má za sebou třeba 30 leté manželství. Málokterý chlap by takové ženské odolal. Však se stačí občas podívat na youtube na skrytou kameru, co dělají chlapi, když se před nimi producíruje taková kočka ;)

 
Alllla
Kecalka 378 příspěvků 7 inzerátů 21.04.13 17:52

Moc hezky napsané. Přeji hodně moc štěstíčka :srdce:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 21.04.13 18:42

Nepřihl. mili ale ja netvrdim ze MNE nebude neverny. Ja tvrdim ze JA nebudem neverna. Jemu iba verim, pretoze viem ze mozem verit sebe.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 21.04.13 22:46

Lehce schizoidní deníček :palec: :mrgreen: Ale zaujalo mne jedno - tvůj partner řekl tvýmu otci, že ti zahnul??? 8o 8o 8o To je teda masakr, to by mě asi naštvalo daleko víc, než kdyby vojel všechnu k.rvy z E55 :nevim:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 21.04.13 22:50

@Bábi Zlopočasná a jak to víš? :think: tedy to o svojí mamce - zas jí můžeš jen věřit. Sobě taky můžeš jen věřit- Z toho plyne, že nevíš nic.

Příspěvek upraven 21.04.13 v 22:52

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 22.04.13 00:05

@Gina108 proste viem. Ano mame mozem len verit. Ale podla toho ako ju poznam, a ake veci mi priznala, viem ze toto jej verit mozem.
Mimochodom, kto ma pozna na zivo tak to ze svojmu chlapovi ostanem verna veri a nediskutuje.
Nie kazdemu je sex zmyslom zivota ;) (A mna ani ten blby tanec s inym ako s manzelom nebavi :nevim: )

Příspěvek upraven 22.04.13 v 00:07

 
pozlátko
Kecalka 254 příspěvků 22.04.13 18:22

Pěkně napsáno, určitě to není lehké, znám to taky z předchozího vztahu, já nevěru neodpouštím ani za nic, ale Tobě i Tvému miláčkovi přeji hodně lásky a nikdy, nikdy, nikdy… už nic takového. Obdivuji lidi kteří umí odpouštět :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:

 
cassy
Ukecaná baba ;) 1834 příspěvků 1 inzerát 22.04.13 21:56

Pěkně napsáno!
Mili, naprostý souhlas! :pankac: Nechápu, jak někdo může s jistotou tvrdit, že ho partner nikdy nepodvedl a nikdy nepodvede. Člověk může věřit, ale jistota prostě není a nebude.

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 23.04.13 00:12

@Bábi Zlopočasná no tak já tedy věřím, že svůj vzhled tady jenom podceňuješ ;) :hug:

 
NoeBi
Stálice 77 příspěvků 23.04.13 07:32

Nevera je sv.na. preji hodne stesti

 
bjetuschka
Závislačka 4170 příspěvků 23.04.13 11:02

Ty jo, Kacto, to me mrzi, fakt moc. Prijde mi, ze porad resis same neprijemnosti. :(
Jinak ty sama vis, zda jsi udelala spravne, na to proste neni zadny navod, zda odpustit nebo nechat jit. Ver sve intuici. Casem uvidis, zda to cenu ma ci ne. Z toho duvodu bych akorat jeste pockala s miminkem, ted je ten vas vztah jeste moc krehky… Ale jen rada a muj nazor, Kaci, je to opravdu jen na vas.

 
nepřihlášená balabab  23.04.13 15:21

Fandím vám :) ani mě se ta mrcha nevyhla, o to bolestivější to bylo, že jsme měli roční dceru. Troufám si říct, že ona nás udržela pohromadě. Už je tomu 2,5 roku a i když můžu říct, že jsem manželovi odpustila, tak jsem stále nezapomněla. Nevědomost je skvělá věc, tenkrát jsem podezřívavě nakoukla do jeho mobilu a bohužel se ukázalo, že moje obavy byli oprávněné. A i když vím, že se to nemá, čas od času mě přepadne i teď myšlenka na to „co když“ a projedu mu zprávy. Tvůj deníček mi zase vloudil slzy do očí, protože je to jako by si chvílema psala o mém životě. Kdybych se teď ohlídla za svým vztahem, tak ale udělám mnohé jinak, hlavně bych od manžela odešla i přes to, že jsme spolu měli dítě. Doufám, že se s námi všemi tahle paní nevěra už nadobro rozloučila, a přeji všem jen spokojené vztahy plné lásky a porozumění…

 
Kačta
Zasloužilá kecalka 649 příspěvků 23.04.13 21:49

Děkzju za podporu i opačné názory, člověk se nad tím alespoň zamyslí. A jen pro upřesnění jsem dřív také zastávala názor, že nevěra se rovná rozchod. Jenže člověk míní, život mění, a když je partner jinak ve všech ohledech 100%ní, tak se těžko vztah ukončuje… Jen chci říct, že jsme každej chytrej a víme s jistotou jak bysme se zachovali, dokud se do té situsce sami nedostaneme. :kytka:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 23.04.13 22:41

@Gina108 :roll:

 
korinkol  24.04.13 14:34
Vzkaz pro nevěru: Nevermore!

Milá Kačto, jsi první, kdo mě svým krásně sepsaným deníčkem inspiroval k odpovědi. Nejspíš také proto, že mám něco velmi podobného za sebou. :(
Také jsem se kdysi bláznivě zamilovala, ale srovnala jsem si priority a zůstala s dlouholetým přítelem. Čas plynul a já zjistila po 6-ti společných letech, že jsem neplánovaně otěhotněla. Když jsem byla v pátém měsíci, vyšlo najevo, že můj přítel má „vztah“ (údajně platonický) se sekretářkou z práce. Mohla jsem si za to částečně i sama, pracovala jsem, studovala jsem a měla na něj málo času. Chtěla jsem od něj odejít. Přesvědčil mě, přemluvil mě. Já jsem mu i si odpustila, ale nezapomněla. Občas, stejně jako píšeš Ty, přišly ty myšlenky, obzvláště podporované skutečností, že stále pracovali spolu. Opozdil se, kde je? S kým je? Je s ní…Po dalším roce, když byli dceři 3 měsíce, se rozhodl, že už nebude dál žít s námi. Dal přednost měsíční letmé známosti, s o pár let starší a vdanou paní…
S odstupem jednoho roku už jsem mu za to rozhodnutí vděčná. Mám nového, skvělého přítele, který má velmi rád nejen mě, ale i dcerku.
Je mi jen líto, že jsem tou důvěrou zkomplikovala situaci dcerce. Nese jeho příjmení, chodí ji občas navštěvovat, do budoucna si ji chce půjčovat…

Držím palce, aby se Ti něco podobného nestalo! Hodně štěstí!

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 24.04.13 15:32

@Kačta Moc hezky napsané.
s touto větou souhlasím - Jen chci říct, že jsme každej chytrej a víme s jistotou jak bysme se zachovali, dokud se do té situsce sami nedostaneme.
Přeju hodně štěstí!

 
Katakina
Nováček 1 příspěvek 26.04.13 00:42

Moc krásně napsané až se mi slzičky vehnaly do očí. S nevěrou se nejlépe nepotkat, protože akorát komplikuje život a vše v co do té doby věříte se zbortí jako domeček z karet. Jinak Ti držím palečky ;)

 
kacenkakz
Kecalka 206 příspěvků 01.05.13 22:45

Hodně štěstí do vašeho života! :srdce:

 
Hanka33  07.05.13 08:22
Bože

Tak to mě rozbrečelo, já se v tom plácám 3 měsíce. Jsou dny kdy to je celkem ok, a pak dny kdy zase brečím do polštáře a celý den je pro mě černý.
Kdo to neprožil nemuže nikdy neuvěřit jak to drtí srdce :kytka:

 
Jitka42  07.05.13 17:15

Já si prožila vztah ve kterém mě nevěra hodně ničila. Byl to jediný vztah kde jsem podlehla vydírání a slíbila že budu věrná. Ta neustálá kontrola že tohle a tamto nesmím byla strašná nakonec jsem se ním rozešla. Teď žiju s člověkem který mě nechává dělat co chci. Chvíli jsem měla jednoho stabilního milence kterého jsem mu představila samo sebou dřív než k něčemu došlo a se kterým si rozuměl. Teď spím jen s ním, ale to že vím, že mě neomezuje mi dodává svobodu a štěstí. On má samo sebou taky volnost. V takhle nastavené situaci to, že si je můj partner blízký ještě s někým jiným mě nebolí, ale naopak dává radost z toho že on je šťastný.

Neříkám že tenhle model by měl vyhovovat všem. Jsou lidé co jsou přirozeně čistě monogamní a lidé co jsou přesný opak, většina lidí je někde mezi. Je potřeba si tyhle věci vyjasnit na začátku vztahu. Jinak bude následovat peklo v podobě podvádění jaké požila autorka nebo peklo v podobě vězení které není o nic menší, věřte mi. Přeji všem skvěle padnoucí partnery.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama