Filutové z Chytrálkova - od Vojtíška pilůtka

Rodičovství

Ahojky Filutové, to koukáte, kdo vám to píše. Po dlouhé době se vám hlásí Vojtíšek pilůtek. Mamka chtěla, abych vám napsal něco o dovolené u moře, ale já se vám samozřejmě musím nejdříve pochlubit se svými leteckými zkušenostmi, no a taky vám chci napsat, jaký je to život s novým bráškou, ale to není tak podstatné :).

Tak především správný pilot musí mít dobrá sluchátka. Ty mi tatínek pořídil už minulý rok a pokaždé, když jdu letět, tak si je nesu s sebou v mošničce, která je stejná jako tatínkova a také v ní mám stejně leteckou mapu a Tic Tac na cestu. Letos už jsem toho nalétal spoustu - převážel jsem letadlo z Hodkovic do Liberce a zpátky a také jsem letěl do Vrchlabí, kde tatínek trénuje akrobacii. Nejlepší na tom všem je, že letíme s taťkou vždycky sami a já tedy můžu sedět vepředu a řídit. Taťka mě vždycky nechá, takže náš let pak vypadá jako na horské dráze, protože zá:,–(ně lítám „nahoru, dolu, nahoru dolu". Asi se divíte, kde je v tu chvíli mamka se Štěpánkem. Ta nám vždycky dělá pozemní doprovod, protože Štěpánek byl na létání ještě malinký a taky potřebujeme kvůli němu kočár a ten se nám do letadla nevejde. Takže Štěpánka s mamkou jsme zatím stavěli na druhou kolej, ale příští týden bude mít svůj první let. Přivezli jsme moje nejoblíbenější letadlo, což je dvoumotorová Morava L200. Tam se vejde spousta lidí a je taky docela tichá, takže by to Štěpánkovi nemuselo vadit. Jestli chcete taky lítat, tak určitě přijeďte, je to fakt prima. Teda, teď mi dochází, že Štěpánek bude mít svůj první let o měsíc dřív, než jsem ho měl já, tak nevím, jestli mám protestovat, ale protože mám brášku rád, tak mu to dovolím. Stejně v ostatních věcech je víc pozadu než já. Mamka říká, že je pěkný lenoch, ještě vůbec neleze ani nesedí. To já jsem to prý v tomhle věku už dávno dělal, ale bodejť by Štěpánek potřeboval lézt, když já mu všechny hračky donesu a dudlíka mu strčím až do papulky.
Jak jsem slyšel, tak už všichni chodíte do školky, já tam prý v září také možná půjdu, ale všechno záleží na tom, jestli mamka nesežene jinou školku, než je ta místní, o té totiž slýcháme takové hrozné věci, že to prý snad ani nebudeme riskovat. Prý by mi tam ani neutřeli zadeček, což je pro mou fajnovou prdelku, která zatím poznala pouze vlhčené ubrousky, pohroma. Takže si mě prý mamka radši nechá doma, než se rozčilovat. Já jsem stejně moc hodný, jenom občas zkouším, co všechno se Štěpánkovi vejde do pusinky, nebo ho přenáším z místa na místo, nebo zkouším, jestli ho nebolí, když mu stoupnu na ručičku, ale to je jenom občas, opravdu :-).

No, a teď k té dovolené u moře. Na začátku června jsme jeli autem do Chorvatska. Mamka s taťkou vybrali tohle místo i termín právě proto, že když mně byl půlrok, tak jsme tam byli taky a bylo to úplně báječné, takže jsme to se Štěpánkem chtěli absolvovat znovu. Tentokrát jsme s sebou přibrali ještě babičku s dědou od taťky, na což všichni říkali mamce, že je dost odvážná. Nevíte proč? Největším zážitkem pro mě byla cesta tam a zpátky. Hned vám povím proč. Tatínek mi totiž přidělal na sedačku přede mnou DVD a já mohl stále dokola sledovat Pošťáka Pata, Bořka Stavitele, Pana Dubínka a hlavně Kokiho, ze kterého sice taťkovi už třeštěla hlava, ale kvůli mně to vydržel. Byl jsem do toho tak zabraný, že jsem si večer v autě zdřímnul jenom hodinku a potom jsem až do čtyř do rána čučel s očima přilepenýma na obrazovku, až naši museli zastavit a donutili mě ke spánku. No, ale uznejte, kdy vás rodiče nechají čučet osm hodin v kuse na telku, to jsem prostě musel využít, ještě k tomu, když máte bráchu, který celou cestu prospí a tudíž s ním není žádná legrace.
Počasí nám na dovolené vyšlo báječně, stále svítilo sluníčko a foukal chladnější větřík, takže pohodička a byla ještě větší o to, že doma prý bylo moc ošklivo, takže jsme tomu pěkně ujeli. Mimochodem víte, co je to ta dovolená? To je to místo u moře, kde jsme byli. Mamka se mi snaží namluvit něco o tom, že to je čas strávený s rodiči na hezkém místě, ale to bych přeci byl na dovolené permanentně, když jsem stále s maminkou a obrážíme výlety. Takže po cestě tam jsem se stále ptal, kdy už budeme na té dovolené a rodiče mi stále odpovídali, že na dovolené už jsme. No chápete to?
Každý den jsme tam jezdili na nějaké výlety, někdy se mi to líbilo, ale někdy jsem i prudil, že už chci zpátky do hotelu, protože tam byl samozřejmě úplně báječný bazén, do kterého jsem se musel každý den jít koupat, jinak se mnou nebyla řeč. Vytáhnout mě potom z vody samozřejmě nebylo možné, mamka mi říkala, že už mám modrou pusinku a klepou se mi zuby, ale já je pořádně zaťal a ony se klepat přestaly, takže maminka ztratila argumenty.
Báječnou atrakcí byly také snídaně a večeře. To jsem si mohl vybírat z tolika dobrůtek, až mi oči přecházeli, ale k snídani jsem zá:,–(ně musel mít párek, smažená vajíčka a slaninu. Přece se nebudu lišit od těch anglických důchodců, co jich byl plný hotel.
Jinak na dětičky jsou tam skvěle zařízený, po celé pláži byly rozeseté houpačky a klouzačky, takže vyžití tam pro mě bylo spousty a já si to skvěle užil.

Mějte se hezky a užijte si na té dovolené, nebo kam to jedete, jako já.
Vojtíšek Pilůtek 3,5 roku

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 22.06.06 20:10

Ahojky Vojtíšku a Filůtkové,

to je překvápko, že jsi se taky objevil :). Vojto, s tím létáním Ti teda bledě závidím, protože já miluju letadla, mám i velký model letadla z dupláckýho Lega. Zatím jsem letěl jen jednou, když mi byl rok a půl, tak do Španělska a letos za měsíc poletím na Rhodos. Doufám, že si to tam užiju jako Ty v Chorvatsku, taky budeme mít hotel s několika bazénama, dětským hřištěm, dětským klubem a na ruku dostanu takový náramek, který když ukážu, tak mám všechno jídlo a pití po celý den zadarmo, takže se to rozhodně chystám využívat hlavně u zmrzlin :D. Jinak švédský stoly já taky rád a přesně jako ty, jsem tenkrát ve Španělsku preferoval párky, vajíčka, řízečky a měli tam vždycky na pekáči výborný pudinky :D. Jsem zvědavej, jaký ňamky budou mít tady :D jak píšeš, že bychom se někdy mohli přijet proletět, tak tomy bychom určitě rádi, pro mě by to byl ohromnej zážitek :)

Tenhle týden jsme měli ve školce rozlučkovou besídku před prázdninama, bylo to venku na terase a tam jsme předváděli, co všechno jsme se za ten rok naučili a šerpovali jsme školáky, kteří půjdou v září do školy :o). Potom jsme měli soutěže, diskotéku a u toho výbornej dětskej raut :D. Pár fotek je u nás v albíčku.

Proto, že jsou takový vedra, tak jsem každý den naložený někde v bazénu. Ve školce na terase máme taky velký bazén, tam se cachtáme dopoledne a odpol. jezdíme někam do bazénu nebo k babi a dědovi, ti mají na terase taky velký bazén. A na chalupě mám u bazénu dokonce klouzajdu :D

Ještě 6 dní školky a vyrážíme na prázdniny :o). Posledního června zvedáme kotvy a odjíždíme na chalupu, po půlce července budem pár dní v Praze, než odletíme na Rhodos, budem tam 14 dní. A potom doufám klapne ten plánovaný srazík u nás na chalupě!!!!!, protože v jiným termínu už to nepůjde, protože pak odjíždíme na týden do Krkonoš a na týden do Jizerek. Včera jsem se dozvěděl, že asi na 80% poletím ještě s mamkou, se strejdou a tetou 2. září na 10 dní do Tunisu a hnedle co se vrátíme tak za tři dny odjíždíme s mamkou na školku v přírodě :D.
Doufám, že to všechno klapne a nezkříží nám plány třeba zas nějaká nemoc…jako třeba ta loňská salmonela :(:( fuj :(

Kromě Řecka budem letos prvně s vámi všude online, tak nebudem odstaveni mimo dění na emiminu :D

Mějte se všichni krásně, chystejte se na prázdniny a pište, pište, pište!!!!!

Zdravím pilůtky, Davídka, Jíru a dámám Viky, Joko a Verče posílám pusinky :).

Ivo, dej vědět, co pupík! :)

Páčko,

Šíma a skuhrající mamka, které dneska vytrhli zub :(

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.06.06 22:25

Čau Vojťas!!!

To bylo ale překvápko, takový deníček, jen houšť :-)).

To lítání, to se teda máš. Já poletím poprvé ve středu s mamkou do Chorvatska. ani nevíme kam, mamka to zatím úspěšně vypouští. Jenom víme, že na nějaký poloostrov k Dubrovníku a že máme polopenzi. Bude to dámská jízda - já, mamka a babička.

Napřed ale musím na babičkovsko§dě­dečkovskou jízdu, protože mamka zítra odjíždí s Fildou na Mistrovství republiky. Je to na celý víkend a Filda je letos v základní sestavě. Taťka taky každý den hraje, tak to zbylo na babičku. Ale už se moc těším na jahůdky, pískoviště a houpačku.

Dneska jsme s mamkou slintaly, protože proti nám postavili dva nový krásný baráky, a na rozdíl od našeho jim tam vysázeli keře, stromky, položili travní koberce a dnes dokonce přimontovali lavičky! Nám nasypali travní semeno, který se v červnových vedrech asi těžko ujme a zdarec. Zbytek prý až příští rok, až se bude dělat chodník (zatím by ho prý rozjezdily bagry). Tak jen tiše závidíme :-(((

Vojto, to by mě bavilo, mít doma malý mimčo na pokusy. To máš snad ještě lepší než lítání. Já jsem se taky snažila něco pro:,–(it, ale asi mi zbude jen ta panenka.

Šímo, máš ty prázdniny pěkně nabitý. Už se k vám moooc těšíme.

Mějte se všichni a buďte svěží :-)

Verunka zrzečka 3r 8m

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.06.06 22:42

Jedete na Pelješac :-)
Sylva

BTW - nech mi zítra ve školce aspoň sedák. Díky. Sedačku se mi přenášet fakt nechce.

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.06.06 23:53

Ahojky Šímo,
tak samozřejmě já to Lego Duplo letadlo mám taky, aby nechybělo v mé sbírce. Vůbec myslím, že mám pokojík nacpaný jenom samýma letadlovýma hračkama a taky oblečení mám jenom letadlový, tak trochu podezřívám mamku, že nám to s bráchou chce znechutit, aby ji alespoň někdo zůstal na zemi.
Ten let si hezky užij, už máš na to správný věk, já jsem letěl v roce a půl a pěkně jsem řádil, cestující si fakt užili.
Pa
 Vojta

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.06.06 23:57

Ahojky Zrzy,
tak ti jenom upřesním, kam to přesně poletíš. Přistávat budete samozřejmě v Dubrovniku, kde je to pouze 70 km zpátky nahoru na ten poloostrov. Já jsem tam prý byl v bříšku na ostrově Korčula, ten je hned vedle, a prý jsem tam mamku poprvé kopnul. To bylo asi za tu dlouhou cestu autem, oni totiž tenkrát neletěli. Tak si to hezky užij a dožaduj se návštěvy pana kapitána, oni to milují :-)
Pa
 Vojta

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.06.06 07:45

Sorry, ale Hynek mi odjel s velkou sedačkou, takže sedák musím vzít pro Filipa.

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 23.06.06 09:07

Ahooooj Vojtíšku a ostatní Filutové!

Tak to bylo opravdu překvápko s deníčkem, po takové pauze :).

Koukám, že letošní léto budou mít všichni cestovatelské. Já se připojuju k lítací vášni, už jsem letěla 2× velkým letadlem (předloni na Krétu a loni na Tenerife) a dvakrát malým (když měl taťka práci na letišti v Nymburku). Letos ale žádný lítání nebude, mamka si nehodlá mačkat pupík někde v letadle nebo se prudit na letišti, kdyby mělo letadlo zpoždění jako loni (čekali jsme v Praze už přímo v odletové místnosti 5 hodin od 23:00 - to už nechci zažít - p.m.).

A tak máme naplánovanou Kalábrii (to je úúúplně na jihu Itálie, prý uvidíme i na sopku, říkala mamka). Jedeme na týden autem, budeme bydlet v apartmánu přímo u moře, a taky tam prý budou bazény, hřiště a další atrakce. Navíc je prý Itálie ta země, kde mají nejlepší pizzu, těstoviny a hlavně ZMRZLINU, tak se těšíííím :). Odjíždíme 20.7. a vracíme se asi 30. - po cestě se chceme ještě trošku výletovat.

No a ještě před tím jedeme na pár dní do Krkonoš a v srpnu s babičkama na chalupu a budou prázdniny fuč.

Ve školce jsme taky měli ve středu párty se šerpováním budoucích školáků, diskotékou, soutěžemi, honbou za pokladem a rautem, což bylo báječné, i když jsme při tom na zahradě 2× kapku zmokli. Ale to vůbec nevadilo, protože stejně bylo vedro.

Dneska odpoledne vyrážíme směr jižní Čechy na každoroční grilování prasátka, a to já miluju, protože je tam banda dětí, můžeme spát všichni pohromadě ve stanu, opékat buřty, řádít v bazénku, moc se nemýt a ani moc neposlouchat rodiče. Příští týden vám podám hlášení, jaký to bylo :).

Už se mi sem cpe mamka, tak se omlouvám za sebestřednost a přeju krásný slunečný víkend,

Viki

Mamka: Ahoj holky, jen chci nahlásit, že úspěšně kynu (v 17.tt +5 kg a v porovnání s těhotenstvím s Viki oooobr břicho :). Od minulého týdne cítím „motýlky“ v břiše, takže už doopravdy vím, že tam vetřelec je :D.

Zuzko, jsem moc ráda, že jsi se zase připojila, ono s těmi dvěma raubíři asi není moc času ani chuti do nějakého pravidelného psaní, co? :)

Už musím valit tvořit hodnoty pro zaměstnavatele, tak se mějte krásně, já se zase nějak ozvu.

Ahojky, Iva + VV

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.06.06 09:34

Nazdáreček Pilůtci i Filutové,
tak já to nemám jako překvapení, ale na co čubrním, to jsou ty letecké zkušenosti.
Tedy Vojtěchu, nehorázně závidím. Jestli v létě budeme mít chvilku klidu, asi donutíme tatínka na výlet na letiště. Už jsem seděla na motorce, v tanku, ve dvou mašinkách u strojvůdce, strojovnu parníku jsem si pečlivě prohlídla s ostatními Filuty, ale letadla znám jen z oblohy a z televize. Mamka už slíbila, že mě odveze na jukanou na Ruzyň, brácha už několikrát tvrdil, že pojedeme do Kbel, ale zatím z toho vždy sešlo. Dokonce si říkám, zda se nebudu hodně bát.
Dovolenování u moře taky závidím. Rodiče si spočítali penízky a maminka nakonec na chatu domluvila ještě s pár podobně postiženými, že o prádzninách pojedeme na společnou dovolenou - prý do pr… Zdejší tety tvrdily, že se nás tam prý sejde hodně. :-))))))
Ale co, v Čechách je taky krásně, budeme výletíkovat, pojedeme Šímovi zorat zahradu, jukneme se k babi do Zlína a nějak ty prázdniny přežijeme. Školka funguje celé prázdniny krom dvou týdnů, takže pohoda.
Tento týden mamka konečně usoudila, že už je opravdu léto. Táta má v práci volněji, protože mu koupili novou mašinu a než se postaví a rozjede, tak to chviličku trvá. Ve středu měl volno celý den a mamka nás vyhnala na koupaliště - nejprve jsem byla trochu nešťastná, že přijdu o školkování, pak jsem se v bazénu trochu bála a držela se táty jako klíště. Ovšem hned podruhé už jsem tam hupsla sama a potřetí už jsem sama jen s rukávky brázdila hladinou. Plavala jsem jako pejsek i jako žabička a táta nadšeně volal domů, jaký jsem vodní živel a že budeme spolu chodit pravidelně. Aby to neměl tak jednoduché, tak jsem mu tam uspořádala hysterický koncert, že domů nepůjdu, z vody nepůjdu a vůbec a uááá. Půl hodiny jsem se s ním prala, že oblíkat ne, a těch 15 minut cestování, co to máme domů, jsem prořvala hystericky taky, doma jsem to předvedla i mámě, aby tátovi věřila. Pak jsem škytajíc vyčerpáním konečně usnula. Od té doby vyžaduji každou chvilku, že půjdeme plavat, ovšem tátovi se do toho znovu nechce, tak ukecal maminku a v sobotu prý půjdeme celá rodina. Mamka se od té doby modlí za sobotní bouřkování - ona vodu nerada.
Mám velmi parádivé období, neustále vyžaduju šatičky a sukýnky (ale mám jich málo, máma je lemra líná a měla by se konečně polepšit). Parádivost už zachází do absurdna, ráno si nechám ukázat nejméně patero spodních kalhotek a ponožek, než se rozhodnu, které si obléknu. Vybrala jsem si jedny zelenočervené sandálky, dost mě dřou, už mám na nártu pěkně hnusnou oděrku, ale ty boty jsou tak krásný, tak co bych pro parádu nevydržela, statečně jsem dnes vydyndala, že chci jen ty a žádné jiné (jen jsem svolila, že tedy ponožky raději ano).
Stěhování proběhlo a teď prožíváme fázi vybalování a zařizování. Je to sice lepší fáze, ale taky nic moc. Občas mě mile překvapí, když na mě z krabice jukne nějaká hračka, o které jsem byla přesvědčena, že už ji nikdy neuvidím. Většina hraček je furt zabalená a čeká, až bude konečně hotov dětský pokojík. Tedy prý, já už tomu přestávám věřit, kdoví, kam mi ty hračky zašantročili. Naštěstí jsem objevila spousty nových, šroubováky, kladiva, vrtačky, pily atp.
jůůů, už jsem ukecaná skoro jako máma
tož pac a pusu
vaše Johanka

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 23.06.06 12:15

Teda Vojtisku:D
Ja jsem asi uplne mimo..protoze ani nevim ze uz mas brasku:D:D Porad jsem na vas myslela…jestli uz neco mate a co vlastne mate, jestli chlapecka, nebo holcicku..a koukam, ze je to braska..a ze je uz par mesicu na svete:D..Hlavne na nej bud hodnej a nemorduj ho tak , jako morduje obcas Dominik Elinku:D

Pa, pa
Bootgirl, dominik 3 roky a4 mesice a Eli 20 mes

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 23.06.06 18:44

Ahoooooj,

teda Vojtíšku to je supeeer překvapení. Už jsme si s mamkou říkali, že nový deníček už je třeba. Jsem rád, že jsi se ozval.
Jinak jako Šíma závidím letadla, ty já taky rád. Ty se teda máš, mně by se to létání moooc líbilo, nemluvě o tom řízení:))
Já jsem zažil v letadle i televizky na předních sedadlech, každý měl svou. To se mi taky moc líbilo, pořád jsem si pouštěl pohádky a hrál hry. Filda říkal, že něco takového by jsme si mohli pořídit i do auta:)

U nás ve školce jsme měli taky rozlučku se školáky, Filipa pasovali na školáka, dostal knížku, soutěžili jsme tam a tak dále. Bylo tam toho hodně, že nás máma ani nemohla dostat domů.

Teď už máme konečně hezké počasí, když byly ty vedra, tak jsme chodili s mamkou na koupaliště, naprosto super. Chápu Johanku, že se jí nechce domů, mně taky ne. Na koupák bych mohl klidně chodit každý den.

My dovolenou ještě nemáme pořádně promyšlenou ale asi pojedeme do Francie, zase autem (táta nadšený řidič). Máma už bude muset vyhnat tátu na ambasádu, protože než dostane vízum, tak to bude zase měsíc trvat asi jako loni.
Viki v Itálii mají fakt nejlepší zmrzlinu a dávají takové velké porce, to si pochutnáš. Hnedle bych si taky aspoň jednu dal. Máma nám sice dnes taky kopeček koupila ale to jsme zblajzli hned, to ani není zmrzlina.

Zítra jdeme taťkovi fandit, hraje se nějaký velký zápas ve fotbale a táta poslední dobou furt trénuje. Mamka je prej zvědavá co natrénoval:o)
V neděli pak budeme slavit, já už se nemůžu dočkat. Filípek bude mít narozeniny a já jsem mamce pomáhal s balením dárků. No a od té doby se nemůžu dočkat až je Filda rozbalí:) Pořád jen čekám a čekám na neděli. A taky se těším na dortíka, mňam.

Poslední dobou mámě chci pořád pomáhat, včera jsme spolu vařili a taky na zahráce sbírali třešně. Nejdřív jsem je jíst nechtěl ale pak jsem jim přišel na chuť a s Fildou jsme si po večeři pěkně naplnili bříška.

Vojtíšku a kolik je to vlastně bráškovi?

Mamka se ještě ptala na kdy vychází ta chata u Šimůnka. My sice nemáme tak nabité prázdniny ale aby jsme to věděli alespoň přibližně. Díky za info.

My už musíme končit, užívejte si poslední školkové dny. Mně se bude asi o prázdninách po školce a po kamarádovi Sebastiánkovi stýskat:(

Čauky David

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 23.06.06 20:11

Ahoj vespolek,

to jsme rádi, že je zase nový deníček, už se nám nechtělo hledat ten starý.

Co se týče dovolených, u nás nic nehrozí, důvodů je několik, takže celé léto budeme doma a občas vyrazíme na nějaký výlet. Letadýlko závidím, kdykoliv nějaké vidím, otravuju, že bych s ním chtěl letět. Mamka slibuje, že až budeme s Haničkou větší, k moři letadýlkem poletíme, tak snad se někdy dočkám.

Ve školce jsme byli taky na podobné akci jako vy, akorát jen jako přihlížející diváci. Děti ze školky hráli pohádku o Šípkové Růžence a to se nám docela líbilo (obzvlášť rodičům). Pak byly různé soutěže (to jsme se nezúčastnili neb jsme nechtěli) a nakonec jsme dostali dobrůtky a buřtíka. Hanička použila lízátko místo hořčice (fakt, v jedné ruce buřta, v druhé lízátko), já jsem si zase nadrobil chleba do kelímku a zalil si to šťávičkou :o)) Už se docela do školky těšíme a pořád otravujeme, kdy už budeme chodit a občas přicházíme se skvělými nápady, třeba jsem vymyslel, kterou postýlku si do školky vezmu na spaní :o) až mě mamka uzemnila, že tam postýlku dostanu.

Jinak poslední dny jsme pořád na zahradě v bazénku, ale po pravdě řečeno spíš zlobíme než bychom se koupali, spíš si do něj nanosíme špínu a sajrajt a mamka se akorát zlobí.

Víc mě nenapadá, snad jen pár mých znamenitých výroků:
Bavíme se s mamkou a melancholicky povzdechne: „a až Jíro vyrosteš, budeš tatínek, a co já si pak počnu, že už nebudu mít malýho chlapečka?" Jíra: „ty už umřeš.„
Nebo mi mamka popisuje, jak včeličky vyrábí med. Jíra: „a jak dělají včeličky ty skleničky na med?“
Nebo zpívám písničku „Rožnovské hodiny". Jenže nevím, co znamená „rožnovské„, já tam slyším „hroznovské“, tj. hrozné. Pak mamka slyší, jak zpívám: „Hroznovské hódiny, ty hrozné hódiny, ty strašlivé hódiny …"

Tak ahoj všem
Jíra s mamkou Jiřinou a ségrou Háňou

P.S. od mamky:
jinak nic nového, o práci zatím nic nevím (lehce mě to znervózňuje), někdy za měsíc budeme dělat fasádu na baráku, tak budeme mít vzrůšo, dovča žádná nehrozí (není za co a navíc ty práce na baráku…) takže si budeme užívat na zahradě a snad občas na den, dva někam zajedeme a něco zažijeme :o) Jinak mě ďáblíci zlobí o stošest, ale to vám nemusím popisovat, znáte :o))
Pa Jiřina

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.06.06 21:38

Nazdar Jířo, koukám, že další adeptka na trávení společné dovolené v pr… Holky asi měly pravdu, že nás tam bude hodně :-)))))
Případ Hodiny je dokonalý, taky jsem zjistila, že kdykoli Joko nechápe smysl písně, tak si ho vytvoří dle obrazu svého. Ovšem hróóózné hodiny bodujou.
Johana už pochopila, že marmeládku vaří maminka, ovšem díky tomu dělá maminka i ty skleničky. Zlatý včely :-)))
A o práci mi nemluv, zrovna jsme s chlapem probírali, kam mám nastoupit, nějaké možnosti tu jsou, ale hrozně váhám, nejradši bych zase dělala z domova, protože senilní babi v novém bytě - žádná velká sláva. O práci by nebyla nouze, jenže všichni vyžadujou živnosťák a do toho po předchozích zkušenostech a s Johančí diagnozou prostě nepůjdu. Takže taky čekám a tápu.
 Romana

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 24.06.06 08:52

Romčo,

to si piš, že nás bude hodně…My se momentálně snažíme dokopat úřady, aby nám dali stavební povolení (kdybychom věděli, že ty 30-ti denní lhůty jsou míněny jen „orientačně“- začali bychom vyřizovat alespoň loni v létě…), takže nás v blízké budoucnosti čekají asi už jen dovolené v pr…, vlastně na stavbě o:))

Zdraví Aja a Ondra

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 24.06.06 12:45

Ahojky ,

ta chalupa u nás by měla být tuším od 6.8. na 3-4 dny, o víkendu je tam totiž plno, to přijíždí babi s dědou a brácha s přítelkyní.....

Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 24.06.06 12:58

Ahoj Viky,

já jsem teď taky na jihu Čech na chaloupce :)…myslím, že to k nám nemáte od Tábora tak daleko, zajedte někdy na výlet k nám :)

pa Síma

 
Smokie
Zasloužilá kecalka 830 příspěvků 24.06.06 23:29

Ahoj Ivi,

teda po dlouhé době kouknu do deníčku a co to nečtu :), moc gratuluju k pupíku!!! To se bude Viki mít :). A chtělo by to nějakou holčičku, co znám, tak to je převaha kluků ;).

Pá a opatruj se!
Katka a Kuba a Tobík

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.06.06 20:51

Ahoj Šimone,

když my tam jezdíme o víkendech, a to vy máte na chalupě plno ;). Mamka ještě pořád přemýšlí, že by se utrhla z práce aspoň na 2 dny v tom srpnu, kdy u vás bude filutí slet. Ale nemáte s námi prý počítat, pouze kdyby zbylo místo :).

Zatím papapa,
Viki, už hodinu spící po náročném víkendu

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.06.06 20:53

Ahoj Katko,

huš s holkama :))). Zrovna jsme se vrátili z víkendu se známými a poměr byl 8:3 ve prospěch něžného pohlaví. Docela by se nám kluk do toho babince šiknul ;). Ale hlavně, ať je to zdravý, na ostatním zas až tak nesejde :).

Díky, že ses ozvala,
Iva

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.06.06 20:58

Ahój Jokóóó,

nedá mi to, abych tě nepodpořila v parádění! U nás jsou scénky ohledně oblečení několikrát denně, mamce z toho už tečou nervy, protože nikdy neví, jakou reklamaci budu zase mít :). Momentálně musím taky pořád mít jenom sukně a šatičky, nejlépe, aby se točily, tílka na ramínka nejlíp s holým pupíkem, stříbrné sandály, plavky s podprsenkou atd. atd. :D.

Teď o víkendu jsem na to ale dojela, nechtěla jsem se svlíknout z nejoblíbenějších oranžových šatů, utekla jsem mámě na třešně a šaty jsou batikovaný, fňuk. A nevypralo se to, fňuk. A nemám šaty k moři, fňuk. Snad se mamka slituje a pořídí mi nějaký náhradní, abych nebyla dlouho smutná.

A z dovolené v pr… si nic nedělej, nás s největší pravděpodobností čeká příští rok taky tam, tak aspoň už tu bude někdo, kdo mi poví, jak tam bylo :D.

Zatím papa,
Viki

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.06.06 22:30

Ahojte všichni,

hlásíme se po náročném víkendu.

Já jsem byla u babičky a bylo to suprrrrr! Všechno, jak mamka slibovala: jahůdky, hrášek, písek, houpačka. A to ještě mamka zapomněla, že je u babičky pouť, takže spousta atrakcí, prostě jsem si ten víkend užila.
Babička si mamce stěžovala, že jsem děsně ukecaná a že mám neskutečnou fantazii (ona už asi zapomněla, co jí všechno navykládala mamka, když byla malá). Zezačátku jsem ji párkrát doběhla, třeba když jsem jí tvrdila, že ty nové šatičky mám na spaní a že mamka mi nikdy nedává párečky… Pak už se nedala oblafnout a dokonce mi řekla, ať si přestanu pořád vymýšlet.

Dneska večer si pro mě rodičové přijeli, ale byli všichni nějací přešlí, mamku bolela hlava a bylo jí blbě a Fildovi taky. Prý strávili celý víkend na slunci. Každopádně se Fildovi houpala na krku zlatá medaile a je Mistr ČR v baseballu. Mamka říkala, že to bylo psychicky náročný, protože Filda nehrál úplně ve všech zápasech a měl z toho pěkný depky a slzičky, ale až mu přestane být blbě, snad tu medaili i sebe ocení :).

Tak, mamka se jde vzpamatovávat do postele, reagovat budeme zítra.

Vaše Verča zrzečka a zničená mamka

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.06.06 09:30

Verunko, jen si hezky vymýšlej, babičky jsou pro tvou fantazii ten nejlepší cílový objekt. Já taky občas naší prababi tvrdím pěkné voloviny, nedávno jsem ji nechtěla pustit na záchod, že prý je tam máma. Ta přitom vůbec nebyla doma. A prababi mi na to dlouhých svíjivých deset minut skákala.
Pak už mi jí bylo líto, tak jsem otevřela dveře, koukla tam a oznámila: Aha, tak není, tak už můžeš. Prababi se málem počůrala smíchy.
O víkendu jsem si užila slíbeného koupaliště, akorát se mi nepodařilo tam tu mámu dostat. Pak jsem se po návratu smutně oznámila, že maminka neumí plavat, tak asi proto. Já už skoro umím, plavala jsem jen s rukávky bez kruhu a táta, když viděl, že mi to jde a rukávky spíš překážej, tak už je začal ufukovat. No ještě se občas neudržím, budu muset hodně posilovat. Ale do konce prázdnin už bych mohla být delfínek.
ahoj Johanka

Jano, to musí být děs, co? Na jednu stranu podporuješ synka, aby byl cílevědomej a průraznej a pak v rámci kolektivního sportu takováhle konfrontace. A máma s tím nemůže nic dělat, politovat kluci moc nechtěj, chtěj být ve hře a nejlepší. Když hrát bude a nebude se dařit, budou slzy, když hrát nejde, tak i když tým vyhraje, stejně je to líto. Možná je na ta prťata ještě moc brzy, ale na druhou stranu, ono to občas dostane i dospělého tak, že nedokáže zakrýt svouje emoce. A zrovna baseball je emočně hodně náročný.
Tak má Filip svou zkušenost, určitě se mu bude ještě častokrát hodit a bude mu ku prospěchu. Ale stejně je mi ho líto.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.06.06 10:02

No právě,
byl v základu, ale první směnu byl tak nervní, že zkazil, co se dalo.Ten, co ho střídal, to zvládl dobře, takže už pak byl v základu on. A Filda nastupoval sice skoro každý zápas, ale jen na pár směn. A teď má pocit, že si tu medaili nezaslouží. Ach jo. Nějak mi nejde mu vysvětlit, že je to o týmu a ne o jednotlivcích. A že nebýt jednoho jeho střídání, který zase zvládl dobře, nemuseli být ve finále. Ale co, každej si tím musím projít. Snad mu to bude ku prospěchu.
Zvonilo, odcházím. Máme v kabinetě 31,5 stupňů. Po včerejším úpalu nic moc.
Ahoj
 Jana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 26.06.06 10:24

Já Filipovi bulíkovala, že prostě dnes nemá svůj den na odpaly (ty mu nikdy moc nešly), v poli byl úspěch tak 50 na 50, ale tam se to u těch prcků ještě tak nebere. A že teď musí fandit z lavičky a povzbuzovat spoluhráče, aby tým vyhrál, že je to taky hodně důležité. No sice mi na to neskočil, ale měl se čím zaobírat, takže utřel slzy a snažil se.
Docela mě štvalo, že ani u mimoligových turnajů trenér nedával moc příležitostí nováčkům a nešikům se trochu otrkat. Ale to je spíš problém právě prvoligových klubů, kde i ti nejmenší nehrajou pro radost, ale jde o výkon a vyhledávaj se talenty. Když jsem pak viděla žáky z druholigového klubu, jak si užívaj na vsi, tak to byla naprosto jiná hra. A možná se u toho ti kluci naučili víc než při sebelépe vedeném tréningu. Hlavně orientaci ve hře, tu jinde, než při zápase, nezíská.
Aby ti to nebylo líto, tak v českém dětském fotbale je to prý ještě horší :-)))
Určitě se to zlepší, až nebude mezi nejmladšími v týmu. A kdyby nezlepšilo, tak je přeci skvělý atlet.
Pa, uháním se opékat do města.
 Romana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 26.06.06 19:41

U nás to až tak není. Myslím, že dostává příležitost fakt hodně děcek. A když nemá talent, zůstává v přípravce, kde si zahraje. Filda by teoreticky měl být taky ještě v přípravce, ale právěže mu to šlo. Pálkař je hodně dobrej, ale asi sehrály roli nervy. V poli je to horší, ještě se trochu bojí míče. Taky věřím, že až nebude nejmladší, bude to lepší.
Tak čau, jdu mu vysvětlovat, že si po sobě musí uklízet :-))¨Jana

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.06.06 23:46

Ahojky Ivo,
to jsem tedy ani netušila, že už jsi takhle daleko, jaký máš vůbec termín? Tuším že něco kolem konce listopadu.
No, a taky se pamatuji, že v 17.tt na mě už kluci vystrkovali pindíky. Co ty? Prozradíš nám co tam schováváš?
Pa
 Zuzka

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 26.06.06 23:50

Ahojky Jitko,
jakpak vy se vůbec máte? Máte někde albíčko s fotkama, moc ráda bych se podívala na Domíka, vždycky si byli s Vojtou takoví podobní, hlavně váhově :-).
Dej vědět
Pa
 Zuzka

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.06.06 00:23

Ahoj Zuzko,

neprozradím, protože to sama nevím a ani vědět nebudu - čili pěkně si počkáte se mnou až do toho nějakého 20. listopadu :). Pokud to bude nedočkavec jako Viki, možná se narodí i trošku dřív ;).

A co vy, kdy se dáte do holčičky??? :D

Dobrou,
Iva

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.06.06 02:01

Holkíííí, já viděla pupíka. Ten vám je krásnej. Ale kupodivu mě to nelákalo tipovat, co to bude. I když jak tak o tom přemýšlím a znám Ivu, tak by to ten bráška být mohl - už jen podle všech pověr, protože to Ivě děsně sekne. Normálka tu teď závistí slintám. Jo a taky si uvědomuju, že i když jsme se sešly čtyři maminy, tak o dětech těch slůvek padlo jen minimálně, já mám tak krásně vypitou čistou hlavu, jupí. Hnedle je život veselejší. Dokonce i Smokie se občas konečně rozpovídala. A procházka kolem Kyjáku čišela romantikou, tož jsem to hned po příjezdu dom musela plna dojmů prásknout.
Tak dobrou noc.
 Romana

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.06.06 02:03

Máš smůlu, mistři republiky nemusej :-D, na to maj manažery, maminky a celej team

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 27.06.06 08:45

:D romantika u rybníka ve čtyřech babách :D :D.

I.

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.06.06 16:15

Ahoj Viky,

jestli se nebojíš, tak v srpnu at pošle mamka k nám na chalupu jen Tebe, když bude muset pracovat :o). Slibuju, že bych Tě nezlobil :D

Síma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.06.06 16:23

Romčo,

já když viděla Ivu v těch Průhonicích, tak podle všech možných indicíí jsem to v duchu taky otipla na kluka :o), a že jí to sekne, to máš naprostou pravdu :o))

pa, Martina

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.06.06 16:42

Ahojkýýý,

taky se hlásím, trošku jsme opomněli :D, protože mamku bolí zub a je protivka protivná a ani jí nebaví psát.....minulý týden jí totiž vytrhli zub a celý víkend jí to bolelo a hned v pondělí jela k paní zubařce, která jí tam zjistila zánět a mamka chodí každý den na čištění a výměnu drenu a je čím dál protivnější :o((((((.

Já si teda tu mamky protivnost zas tak neberu a užívám si léta :o), ve školce se každý den koupeme v bazénu, o víkendu jsme byli na chalupě, tam jsem taky pořád naloženej ve vodě, s dědou jsme jezdili na rybníku ve člunu :o)), pekli jsme buřtíky atd.....a hlavně trénuju kolo, vypadá to, že za pár dní sundáme kolečka, takže to ještě vypiluju, abych vám to mohl v srpnu na chalupě předvést bez nich :o)))).
A i plavání by se letos mohlo zadařit, protože mi křídla vadí a rád plavu, jen když má pode mnou mamka nebo tatka ruku a já dělám tempa a kopu nohama. Na vodě už ležím rovně, nehrabu nohama ke dnu, tak třeba to vyjde :o), táta říká, že je důležitý, že se nebojím :D. To je sice pravda, ale jsem tak hrrr, že bych se ted nejspíš utopil :D

Jsem od září přihlášený jednou týdně na plavání :o), to se těším a půjdem znovu vyzkoušet ten tenis, i když mamka si myslí, že to ještě neklapne, tak má v záloze ještě pohybové hry tady v DDm na Praze 5 a možná ještě výtvarku, ale s tím prý počkáme, jestli neotevřou v září nějaké kroužky u nás ve školce, abysme nemuseli jezdit......

jinak u nás tradiční hektický přeprázdninový týden, který je u nás ve znamení balení, dovyřizování všeho možného a do toho letos jako bonus ten mamky zub :(.

tak zatím páčko!

Šíma s protivnou mamkou

P.S. Verčo a Joko, já si prý taky hrozně vymýšlím, nejčastěji, když něco chci, tak jdu za jedním z rodičů a tvrdím, že mi to ten druhý dovolil, přitom to není vůbec žádná pravda :D, ale párkrát mi to prošlo, když jeden z nich není doma a nebyla šance si moje tvrzení ověřit :D:D

Viky, když mamka nebude kvůli práci moci přijet v srpnu k nám na chalupu, co kdybys jela sama? My bysme na Tebe byli hodní a nezlobili Tě :o) a všechny nás znáš, i tety…dej vědět, co si o tom myslíš a co na to mamka :o)

Verčo a Davídku, vy doufám s tou chalupou počítáte! Předpokládám, že sebou vezmete oba velký bráchy Filipy!!!! :O)

Vojto, pokud nemáte nic na tento termín naplánované (od 6.8.), tak vezmi Štěpánka a mamku a přijedte taky, místa je tam dost:o). Citlivky můžou spát v chalupě a sportáci ve stanu :D (no jo, ale to v tom stanu budem všichni :D:D)

takže ještě jednou ahojky

Síma
a

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 27.06.06 16:50

My si vememe vlastní stan a nikoho z vás tam nepustíme - budeme na něj lovit děti a ty nejhlučnější si pak upečeme na perníku.

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.06.06 18:26

No, mě přišlo, že jí to sekne, jako vždy, takže jsem z toho závěry nedělala:D.
 Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.06.06 18:39

ahoj Šímo,

jasně, že s chalupou počítáme a Fildu bereme s sebou. A o Viki se rozhodně postaráme, to je dobrej nápad, že by v nejhorším mohla jet sama. Konec konců tam má blízko babičku (v nejhorším). Stan nemáme, tak bychom zatím chtěli místa vevnitř, prosím prosím. V nejhorším se pokusíme stan zapůjčit.

Romantiku měla mamka s taťkou ve čtvrtek. Mamka slyšela z balkonu koncert Tří sester. Vytáhla taťku za ruku do parku, odkud se to linulo. Jenže ejhle, v parku nic, na hřišti taky nic, a opravdu nejlíp to bylo slyšet u nás na balkoně. Takže měli romantickou procházku o půl jedenácté a doteď jsme nezjistili, kde ten koncert byl. Jestli na Výstavišti, tak máme super zvukový tunel a mrzí nás, že tu nebyli ti Stouni.

Já se teď cáchám ve vaně a smývám pot, abych byla čistá do letadla. Na letišti máme být 0.45. Sranda je, že taťka má Pražský baseballový týden a zápas jim začíná v 19.30. Jel do Prahy hned po práci a pevně doufáme, že se stihne do půlnoci vrátit. On tvrdí, že jo (abychom na letiště nemuseli taxíkem, to by asi byla hodně velká cifra). A zítra už se koupeme v moři!!!!!! Jupí, já jsem u moře ještě nebyla.

Teto Marťo, moc na tebe myslíme, ať tě to trápení se zuby brzo přejde. A na všecky ostatní taky. Šímo, já budu taky od září chodit plavat. Ta roční pauza je znát, musíme se do toho zase obout.

Davídku, rozhodně vezmi na chalupu Filipa, ať můžou Filipové spolu divočit.

Tak, mamka jde pokračovat v balení a žehlení taťkových košil (musíme mu nachystat zásobu). Navíc je tady za chvilku babička a zavládne nervózní atmosféra.

Mějte se všichni krááásně
Verča zrzečka a spol

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 27.06.06 18:43

Tak snad už je to dobrý. Dneska ráno Filda sledoval na stropě Johanu s dlouhýma nohama a říkal: „Má dlouhý nohy, ale dvě zlatý nemá!!“ :D:D
S bordelařením je to děs. Včera tu byla Oxana a dneska už to tu zase vypadá jako v neděli :(:(
 Jana

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.06.06 18:59

No jooo Verčo, Ty vlastně odjíždíš k moři, já hlava děravá na to úplně zapomněl :o).

Krásně si to tam užijte, ne abys v letadle spala, všechno tam očíhni, ať mi to pak můžeš napsat :o))).

Až přijedete, tak hned podej hlášení :o))

pa, Šíma

 
frndulka
Zasloužilá kecalka 768 příspěvků 27.06.06 19:03

S těma stanama to pak kdyžtak musíme nějak vymyslet, podle toho, kolik nakonec skutečně dorazí lidí…protože tak jak to vypadá teď se tam asi všichni nevejdem, teda na zem jo, ale postelí tam tolik není. Může se spát i na zemi, tak aspoň spacáky a karimatky sebou :o) a kdo má ten stan, bylo by lepší ho raději vzít, protože my máme jen tu malou kopuli, ketrá je stěží pro tři :o)))))).
Ale taky je dost místa v kůlně na dřevu a uhlí, případně ve sklepě na bramborách :o)))))))))))).

Martina

 
Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 27.06.06 22:47

Díky moc, určitě o tom budeme uvažovat, ale hlavně musíme přemluvit taťku, asi by nás nepustil. Ale třeba jako jednodenní výlet by to šlo.
Pa
 Zuzka

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 29.06.06 18:43

Ahoj Zuzko:)
Mame se fajn..relativ­ne:D..uz jsme asi pul roku prestehovany, takze deticky devastujou nas novy domecek…ufff. Fotky mam nejaky leda tady na emimcu v listopadkach…pro­sincatkach…Ale musim tam soupnout neco novyho.....No myslim, ze dominik se vubec nezmenil, jen vytahnul, tak je sama ruka sama noha:D..Jinak i neco nabral:D:D..Ted vazi kolem 12kg:D..a co tvuj novej drobecek? mej se krasne a pozdravuj mrnousky..Paa
 Boot

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 29.06.06 18:47

Teda ted konecne vidim fotecky toho tveho noveho mrnouska stepulky:D..Ten je kouzelnej..ale takovej drobecek jako Vojtik asi neni, co? Uz coby miminecko mel pekne tvaricky:)…kolik vubec mel pri narozeni? elinka ikdyz vazila min, nez Domca, vypadala taky tak nejak robustneji:D Mej se..je fakt krasnej..paa Boot

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 02.07.06 10:28

Teda - jen Jana vystrčí paty za humna, zdejší morálka okamžitě klesá. Hamba.

Standa mě vytáhl z postele, že jde do sklepa pro něco - ano je to Johančino kolo. Už jsme ho okoukli, je pojízdné a v pořádku, jen časem pořídíme nové pláště, tyhle se sice tvářej dobře, ale jsou 12 let staré a už se bojím. Jo a doplníme přední brzdu, pže s tímhle kolem by Joko mohla jezdit leckde - holt stará klasika má své výhody.
Menší helmu dodala Frndulka, takže odpoledne půjdou s tátou zkoušet, zda to Johanka ještě umí, nebo zda už zase, nebo na to tatínek nebude mír nervy a sílu a oba ubrečení se po 10ti minutách vrátěj.
Zatím se drobnou závadu snaží taťka opravit naprosto dle filozofie Pata a Mata, ach jo, právě sundal blatníky :-(((((
Tolik aktuální zpravodajství z kuchyně.

Jo a já jsem dnes pozvaná na minigolf, takže té kolečkové anabázi uniknu. Na minigolfu už jsem nebyla ani nepamatuju, moooc se těším.

U nás bylo minulý týden velké dusno: můj milovaný zlatíčkový Filípek v pondělí oznamil, že přes veškerou snahu propadl z Elektroniky. Když jsem nevěřícně zjišťovala, jak je to možné, tak prý měl neskutečnou smůlu na písemky i na zkoušení - je si vědom, že umí tak 70% látky, neustále se sice snažil vše doplňovat, ale učiteli se vždy podařilo vybrat ku zkoušení látku, kde plaval - přišlo mi to jako klasická výmluva, ale když konečně v pátek Filip donesl správnou učebnici, podle které je učitel učil (bylo jich vydáno málo, takže studenti neměli žádnou - učili se jen podle poznámek v sešitě zapsaných během hodiny - dobrý styl :-(((, svědomitější kantoři na škole z té knížky některé pasáže ofocují a rozdávají, Filipův nikoliv), tak jsem letmo zalistovala a ptala se - a ono opravdu, většinu Filip věděl a správně. Ovšem já neposoudím, jestli tomu, co ví, i rozumí.
Vzhledem k tomu, že z odborných předmětů dělá na té škole reparát přes padesát studentů (děsivé čislo), tak bych to zase nijak moc nehrotila, zrušila jsem mu tábor, zachovala naplánovanou brigádu (aby pochopil, jak skončí, když to neudělá). Ovšem najednou se ozval tatínek Filipa a začal dělat dusno a řvát na mě, že je to všechno moje vina. No má pravdu, za celý rok se s Filipem viděl asi sedmkrát, takže jeho negativní vliv to určitě být nemohl. Po třech mých telefonátech, že by Filip potřeboval trocha přitáhnout, nebo možná pomoct a já jsem mimo mísu, si ho vždy pozval domů a tam večer pařili hry po síti a pak zase dva měsíce nic. Ale běda, jestli nepůjdu já do školy a nebudu projevovat aktivní zájem - no scéna jak ze seriálu, argumenty bez logiky atp. Já zrušila dvě pochůzky a přesunula je na pátek, abych mohla za panem učitelem. A pan učitel se dva dny ve škole nevyskytoval (přesně jak jsem tušila, znám aktivity kantorů poslední školní týden) a všechny rodiče posléze odkázal na pátek na devátou - já v té době měla přesunuté projednání dědictví a už to znovu přesunout nešlo. Takže stejně musel vyrazit tatínek, přes svůj předchozí odpor vzniklý prý z mého přístupu. Mám blbý přístup, přijde mi ponižující a naprosto zbytečné chodit za učitelem „projevovat zájem“ o studium u 17ti letého fracka, který se snaží být dospělý a samostatný. Nedělala jsem to, ani když byl mladší - ale zase je fakt, že to neměl takové průsery. No jednou si to zkusit musel - doufám, že to nezavede jako pravidlo. Každopádně je to lemroid blbej línej a prázdniny budou u nás zajímavé.

Uff, tak další reportáž: už vyrazili na hřiště s kolem i koloběžkou, ovšem helmu i chrániče nechali doma - Standa prý naprosto zapomněl - já asi něco řeknu, tady se asi bude střílet. Naštěstí byl Filip ochotný za nimi vyrazit a donést - ještě že je to hřiště za rohem.

Asi se oblíknu a vyrazím se podívat, co tam vyváděj, to bude drama.
Ahoj
 Romana

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 03.07.06 21:09

Ahojte vespolek,

přidáváme se k letním lenorám a absentérům :). Nejdřív díky za kladné reakce k mé těhotenské image, já už si tak děsně dobře vypadající nepřipadám ;). Ale což, hlavně, že mi je dobře, že?

Taky díky Frndulce za ochotu postarat se o Viki na chalupě i bez mé přítomnosti - myslím, že by to i uvítala, ale přece jen ji tam nemůžu poslat jako jedinou bez maminky :). Stan i ostatní nutné nocovací vybavení máme, tak když to vyjde, přijedeme. Nerada bych taky, abyste musely zažívat Viktorčiny občasné pubertální záchvaty nesmyslného vzteku a vzdoru :D. Ale jinak je to pořád ten zlatovlasý kudrnatý andílek, samozřejmě ;).

Romano, ty nás tady napínáš s tím Johančiným bicyklováním - jak to dopadlo?

Jinak my ve středu mizíme směr Krkonoše, kde jsme až do soboty, tak nás prosím nekamenujte, že zas nepíšeme :). V neděli vyexpeduju Viki k babičce do Tábora a jsme s Honzou příští týden slamění, hurá :) - ovšem jen do středy, kdy oslamním já, tatínek se jede motorkovat do Němec. Tak se v pátek po práci sbalím a užijeme si víkend s Viktorkou a plnou penzí u babičky :D.

No a pak ještě 3 dny v práci a šupajdá směr jih. Už aby to bylo, než definitivně vytloustnu z plavek, které jsem před 2 týdny pracně sehnala :).

Tož to je všecko od nás, chtěla jsem zaskočit na chat, ale zas mě chytá můj chronický zánět šlach v levém zápěstí, tak to radši nebudu pokoušet a nebudu ho namáhat :).

Mějte se všichni krásně sluníčkově prázdninově a papapa,

Iva a VV

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 03.07.06 22:44

No jak to mohlo dopadnout. Standa a kupodivu i Filip zjistili, že učit na kole dítě znamená hodně a hodně běhat - ani jeden to nevydržel déle jak 10 minut, Standa udělal jen zkoušku a nepochopil, že na kolo o tři kila těžší a s trochu jiným těžištěm si musí Johana zase zvyknout. No jestli bude zítra stejně snesitelně jako dnes, zkusím to na půlhodinky já a uvidíme. Rovnováha by byla, jen si zvyknout na tu tíhu kola - ale už ho v pohodě utáhne, takže by to neměl být problém. Zatím ji nekvalitně provedenými pokusy neodradili, prý zítra půjdeme.
Dnes jsme zatím stihli naučit na koloběžce Mismisčinu Báru, to se taky počítá :-)))))

 
Bootgirl
Kecalka 257 příspěvků 04.07.06 14:48

Ahojky Romco:)
Tak jak dopadlo dnesni uceni na kole? Ucis ji jezdit bez zadnich kolecek? Ja se na to taky chystam..ale cekam, az Domiskovi trochu dorostou nohy..aby ze sedu doosahnul nohama na zem:D..pak mu zadni kolecka sundam…kolo ma mrnavy,..ale stejne porad na zem nedosahne..Navic jsem si vsimla, ze kdyz se mu kolo rozjede z kopce fakt dost rychle..zazmatkuje a za jizdy seskakuje z kola bokem:D:D..ale to jeste nejak vychytame:D..tak se drzte holky..paa
 Boot

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 05.07.06 11:03

Ahoooj,
už jsme doma. Přijeli jsme ve 2, ale už jsme celkem prospaní. Jdu si vás přečíst a pak se možná (nebo zítra:)) dokopu i k novému deníčku.
Jana a Verča

 
ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 05.07.06 11:28

No vítejte, jsme napnutí na super zážitky.

Vložit nový komentář