Filutové z Chytrálkova - od Vojty usmrkánka

Rodičovství

Nazdárek Filuťátka a všichni ostatní kamarádi :) Tak ani nevím, čím mám tentokrát začít, snad tím že jsem tak trošku nemocný, malinko rýma a kašlík, prostě takové běžné podzimní nachlazení. Nějak zvlášť mi to nepřekáží, jenom mamka okolo mě běhá s medicínkou a stříkáním do nosu,je to docela legrace.Jenom nensáším smrkání, sice smrkat umím,ale prostě mě to nebaví a tak zdrhám, jen vidím kapesník :)

Naše sourozenceké neshody momentálně propukají v bitky. Naše tvrdohlávky prostě nehodlají ustoupit v žádném případě. Terča si sice nechá lecos od mamky vysvětlit, ale když se rozhodne že mi nepůjčí některou se svých oblíbených hraček, školních pomůcek, knih a her, případně mě nenechá vysypat šuplík plný gumiček,skřipečků a sponeček (moje nejoblíbenější zábava) nebo barbie botiček, spustím ječák první kategorie a nepřestanu a nepřestanu. Dokážu hučet třeba hodinu, do toho spustí brekot i Terča, protože jí začnu plácat, mamce jde hlava kolem a taťka honem odchází vyřídit nutné záležitosti :-) Musím říct, že pořád ségru nebiju,ale když mě nechce poslouchat a zlobí mě a provokuje, co jiného mi zbývá. Taky jsem se naučil žalovat, nemyslím to nijak zle, jenom mi moje pusa velí povědět o všem co kde vidím, takže každou Terezky lumpárnu běžím hrdě nahlásit, pořádek musí být. Terča se mi snažila vysvětlit že je nutné v některých případech, jako například při tajném loupení čokolády, držet basu a řekla mi doslova: „Vojto, už nejsi žádný malý dítě, tak se začni konečně trochu orientovat!“ S orientací nemám žádný problém, košík s dobrotama bydlí nahoře na ledničce, to vím velmi dobře a taky vím, že za ním nesmí Terezka šplhat po myčce a mikrovlnce, mohla by totiž spadnout a tak v rámci prevence úrazů hned nadávám ať kouká mazat dolů nebo bude sekec! Ať si nemyslí, že se jí zase budeme tahat každý den s taškou do školy a zpátky jako vloni, letos by si mohla ponechat končetiny vcelku, přitáhla by k sobě příliš pozornosti o kterou by obrali mě.
Taky měla Terezka v pátek svátek, kdy jindy :-))), maminka na druhý pokus upekla dort a všichni přišli Terče přát, nosili jí dárky a mě nic :-( Ukořistil jsem aspoň obr lízátko, bylo součástí kytice růží od babičky, taky nějaký bonbonky, tak jsem ani tolik nezáviděl. Jenom byla bitka o krásnou panenku s copánkama,chtěl jsem si s ní jenom malinko pohrát a poopravit jí účes,uznejte sami, tolik copánků na jedné hlavě,to neni normální! Tyhle svátky jsou vůbec nespravedlnost, náš křeček dostal taky dárek, nový domeček a prolejzačku, rozumíte tomu někdo? Bobeček už nám pěkně vyrostl a moc rád se mazlí,ale jenom s Terčou, ostatním utíká z ruky pryč.
Ještě jsem vám chtěl napsat o tom, že budeme mít v rodině nová miminka. Teda u nás doma nic, ségru už mám a brášku mi pořídit nechtějí, dokonce se maminka chystá od prosince do práce, takže mám smůlu. Zato budu mít falešnou sestřenici,proč bude falešná, to je složité vysvětlování a ani tomu příliš nerozumím, ale je nám to celkem jedno,tedy fakt že nebude 100% pravá sestřenice a místo vrány nám jí přinese Mikuláš! A ještě mám jednu velkou sestřenici a té vloni, přesně den před Vánoci odešlo miminko z bříška, bylo prý hodně moc nemocné a tak z toho byly trošku uplakané Vánoce, všem to bylo tolik líto. Ale dneska jsme se dozvěděli moc radostnou zprávu, v bříšku bydlí miminko nové, na Vánoce už z něj bude pěknej pupík, takže všichni moc držíme palečky aby to tentokrát všechno dobře dopadlo a miminko bylo hlavně zdravé.

Tak ahojky všem, ještě dlužím Verunce svoje délkové údaje, jsme oba stejně dlouzí, celých obrovských 85cm!!!!

Nazdárek, zdraví vás Vojta a kapitán - tak si teď nechávám říkat (26 měsíců), opice Terezka - tak jí říkám já (8 let) a maminka Stáňa

P.S.:Doufám že dneska jsem konečně trumfnul Johanku, je právě 22:39 a já ještě nespím,chi chi chi !!!!!!

Váš příspěvek
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.10.04 12:59

Ahoj Vojtíšku a ostatní Filutové!
Pozdravuj divošku Terezku, tak ti teda dává zabrat. A přejeme všechno nej k svátku.
Já na brášku zatím nežaluju, vždycky se nějak dohodneme nebo ho uječím.
A těm tvým všem sestřenicím posíláme obrovskou gratulaci. Miminka jsou krásná a jsou potřeba!!! Jak říká můj strejda, první tři děti vydělávájí na stát, až to čtvrté na rodiče :-)). Ale naši ho taky neberou moc vážně.

Ty naše oslavy jsme zakončili dost potupně. Mamka si asi někde při nákupu proviantu sehnala bacila té jednodenní střevní chřipky, co teď řádí po celým Brně. Nedělní oslavu ještě zvládla, ale noc už ne. Tu trávila na záchodě a všechny pochutiny šly horem dolem. No a mezi křečemi uklízela po mně. Na mě nezaútočil bacil, ale má neukojitelná žravost. A mamka pořád, „Dneska máme oslavu, Veru, vem si, co chceš. V nejhorším se poblinkáš“. Tak jsem ji vzala do slova a zvracela jsem projistotu 2×, jednou do svojí postele a jednou do maminčiné. Musela jsem jí přece odvést myšlenky od vlastních trablů, ne?
Já jsem byla v pořádku hned ráno, mamka si ještě dneska připadá jako vlk, co mu do břicha zašili kamení.

A poslední informace: Před chvilkou dovezl taťka Filípka z operace kýly. Byl v centru jednodenní chirurgie, takže ho jen probrali z narkózy a šupli domů. Teď s mamkou oba leží a hekají, já jsem u babičky.
Pan doktor to vzal jedním vrzem a když už byl Filda v té narkóze, rozlepil mu i znovupřirostlýho pindíka - to má z toho, že si ho nechtěl pořádně ohrnovat.
Jinak je ale bráška děsně statečnej, všechny píchance zvládl bez problémů a vůbec byl šikulka.
Jo, a ještě pro tetu Romanu: Sámo, že během oslav ho z násobilky museli vyzkoušet všichni, kdo aspoň trošku znají matiku - tedy všichni kromě mě. A Filípek se opět tetelil :-))

Tak se všichni mějte
zpravodajka Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.10.04 13:01

chi chi, ty kameny v břiše mamce pomotaly mezery mezi slovy. Mělo tam být: doslova a pro jistotu :-))
 Verča

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 19.10.04 14:48

Ahojky Verunko,
tak zdravíme celou vaší břichabolnou rodinku, vy si ale umíte užívat oslavy :-))))
Filípka od nás moc pozdravuj, takovej statečnej kluk a ještě umí tu nábosilku, foukáme mu dálkově na bříško aby ho nebolelo! No, klidně se v:,–(ím, že zítra bude mít mamka ještě pořád plný břicho kamení,ale Filda se bude ze všech sil pokoušet lítat po bytě a dělat kotrmelce!

Tak čaukys zpravodajko a nikomu to neříkej, já mám pro změnu dneska průjem,mamka má radost, protože znáš mě a moje velké potřeby :-)))))
Pa pa Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.10.04 17:34

Milý Vojtíšku,
doufám, že jsme ti neposlali bacila :-)).
Tak ty tak na mamku? Když nadává, že kakáš do plínek? Tak teď je ráda, že ty plínky máš, co?
Tak se nám brzo uzdrav nahoře i dole:-))-

Filda se tváří docela dobře, když s ním mamka leží v posteli, krmí ho a napájí, je blahem bez sebe a prý ho ani nic nebolí. No prostě chlap:-))

Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.10.04 18:43

Ahojky Filuti,
deníček krásný, střevní zážitky hodné spousty komentářů, ale já ze sebe musím vysypat to, proč tu teď s mamkou sedíme nervozní a napnuté.
Dneska jsme se v oblíbené sestavě rozhodly prozkoumat další mateřské centrum v Praze, a to YMCU na Pořičí. Olča s Jitkou oproti plánu dorazily jako první, pak obě Míši s Bárama a nakonec jak je naším zvykem i já s mámou. Centrum jsme prozkoumali, pro větší sešlosti a mladší děcka vřele nedoporučujeme, je to malinké se spoustou nebezpečných zákoutí a hraček, spíše až od dvou let do čtyř let.
Pak jsme se vypravily všichni do KFC na nějakou tu mňamku, když už jsme se uhnízdili a dlabali a Jitčin Domísek už spinkal, zavolali Jitce z porodnice a prý poslední výsledky protilátek zlé, okamžitě do porodnice. A tak Jitka sehnala manžela, přesvědčila ho, že skutečně ihned a okamžitě a vyrazila směrem Podolí. Olča se jí stará o odstavené autíčko, takže bude mít první aktuální zprávičky. Poslední byla ve čtyři hodiny, že je Jitka na sále. Tak tu sedíme, máme okousané nehty a omačkané palce a čekáme.
A teď koukejte držet palce s námi.
Pa
Johanka a Romana

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 19.10.04 19:55

Ahojky Filutové,

bože, protilátky, toho se děsím. Držím moc pěstičky, protože i mě se týká. Tak ať to dobře dopadne.

papa Veronika Adámek a Tečka

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.10.04 20:03

Další zpráva: v 19:00 šla na stůl na císaře. Na UTZ vypadlo vše v pořádku, ale kvůli srdíčku a těm zvýšeným protilátkám se rozhodli raději nečekat. Počítám, že se brzy dozvíme více, tedy jestli nepůjde manžel hned zapíjet :-))))

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 19.10.04 20:51

Tak to už snad teď bude po akci, spěchám na chat dozvědět se něco víc. Celá naše rodina držíme pěstičky. Kolik měla Jitka do porodu? 4 týdny?
 Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 19.10.04 20:59

Takže někdy před osmou se narodila Eliška a měla 2,10 kg - míry taťka nevěděl. Jitka byla prý OK, ale oblbnutá, tudíž manželem nezkontrolovaná. Eliška byla zdráva, v pořádku, moc krásná a hned ofocená.
 R.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 19.10.04 21:17

Tak snad je skutečně všechno v pohodě a můžeme Jitce pogratulovat k narození Elišky, váha se zdá být taky super, takže máme velikou radost!
Jinak se skláním nad vědmou Romanou, její srazíkový čtrnáctidenní tip vyšel skoro na den!
Ahojky Stáňa a spol.

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.10.04 21:35

Moc gratulujeme!!!

Určitě je to krásná okatá holčika!

Peta a Skřítek od PSTM

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 20.10.04 01:18

Opět Ahojky Filuti,
Vojtíšku, tvé sourozenecké neshody nemohu hodnotit, protože když já se pokouším okřikovat bráchu, on na mě udělá kšic, já se leknu, brečím a výchova pryč. Zkoušela jsem i žalovat, ale maminka prohlásila, že co nevidí, neřeší. Zato když zkusím zazlobit já, jsou na mě hned tři, nebo tedy dva - bráška a máma, tata má roli konejšitele, ale někdy je mateřská křivda tak veliká, že otcovské odpuštění nestačí.
No a musím se přiznat, že je vlastně nevýhoda, když mi naši občas rozumějí, protože zjišťují, že si nestěžuji na nevhodnost stravy, ale na to, že nemá správnou teplotu - což jim přijde dementní - teplota se přeci časem spraví - já jim to opařenou hubou těžko vysvětlím.
A moc chci poděkovat za podporu v minulém deníčku, maminka už volala doktora (ovšem nikoli našeho pediatra, který se stydí, že promeškal očkování a tudíž odkývá cokoli, jen aby si maminka nestěžovala), takže vážně zná mnoho případů nočních extempore, kdy viníkem je bolest z růstu - nemusí jít o zuby, stačí formace dásní, dokonce může bolet i dorůstání hlavy - i když prý tam je to na pováženou a vyplatí se přeměřovat do dvou let obvod i doma. A prý moje přeměřování výšky je irelevantní, protože nejprve to bolí (klidně i měsíc) a pak teprve může růst a to dost - tak mi řekněte, kdo bude nosit moje zimní kombinézky a botičky - podle mého řevu mě čeká takových 10 cm :-)))))

Kromě chřipky, která zkazila srazík, jsem zatím odolná chorobám, žádné kamení v bříšku nemám, pindíka na přetahování taky ne, pipinku mi maminka už rok kontroluje, aby zase něco nezanedbala. Tak prosím o gratulace ke zdraví, třeba pomůžou, abych zítra nezačla prskat - dnes večer jsem dvakrát kýchla. Ale to možná bylo tím, že když mi bylo zakázáno rodinou stříhání vlnek, tak mi máma šmikla alespoň ofinu a ty plameny Paříže od minula, co se nepodařily. Takže už se zas culím přirozeně a nikoli proto, že mě šimraj vlasy do očí.
Jo a krom narození Elišky mám další drb. Holkííí, klucííí, já teď čekám miminko od tety Lesiny - té co má Adlétku. No není to super zprávička.
Ovšem při dnešním mámininým vysvětlování, cože se to tetě Jitce stalo, že z velkého bříška je miminko, jsem byla lehce tumpachová. Neboť při pohlazení mámina bříška s něžným oslovením „jééé mimí“ se maminka naštvala a prohlásila, že jsem nevděčný parchanta bez špetky slušnosti. Tak já vám nevím, které velké bříško je mimí, a které nee. Kdo se v tom má vyznat. Když jsem se dnes napráskla pudinkem, tak prý to taky mimí není. Chjo, asi začnu koumat, jak tam to mimí narvat, tohle už není legrace.

Jo, pro tetu Ivu: ve čtvrtek je na 80% Motýlek, tedy jestli táta nebude opět nenápadný sabotér.

A pro další: co s tím bezdětným srazíkem, já už si chci konečně udělat doma pořádek po svém, aniž by mi mamka určovala, co kam patří. Koukejte si ji vzít nejlépe na celé odpoledne pryč, vraťte mi ji kolem deváté a pak ať už zase klidně zmizí. Takže mamka i já netrpělivě čekáme na vaše konkrétní návrhy termínů, časů a míst.

papa
Johanka (s písařkou Romanou)

Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 20.10.04 12:16

Tak gratulujeme moc a moc, hlavně, ať jsou obě v pořádku.

papa VEronika Adámek a Tečka

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 20.10.04 22:57

Nazdárek Joko !

Tak ti řeknu že já mám taky s těma miminama v bříšku občas problémy, ale většinou nedám na doporučení ostatních a když se prostě rozhodnu, tak ať je to ten nebo ten, má ho tam a nepřipouštím diskuzi! Jedině děda je vyjímka, ten tvrdí že má v bříšku slona, ten slon má pořád žízeň a pije jenom pivo :-) A jak tam to mimí dávaj, to je mi taky záhadou, já si prozatím vycpávám triko míčem,případně panenkou nebo autem,až budeš vědět jak na to, dej mi vědět!!!!

Tetě Lesině a Adlétce moooooooooooc gratulujeme k miminkovi, je to opravdu super zpráva!!!!

Tak pa pa a koukej se na nějaké fotečce pochlubit novým sestřihem!
 Vojta

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 21.10.04 22:38

Ahoj Filuťáci,

tak počet marodů doma se nám snižuje. Už zbyl jenom Filípek. Ten si zato naložil na bedra všechny bolesti světa. Přestože pan doktor řekl, že může klidně chodit a hned ve středu na procházku, Filda se rochní ve svém utrpení. Na záchod se nechává nosit, případně se po 2 krocích hroutí v děsných bolestech :-)). Sednout si je taky problém, nejradši má, když ho mamka nadzvedne a třeba hrnek přinese až k ústům. Jo, jo, máme doma hysterku a bolestína.
A to nemluvím o pokusech přehrnout znovuodlepeného pindíka. Nakonec se s ním mamka servala - to ho nebolelo. Pak šla mamka volat dědovi, že Filipa zbaví vůdcovství ve vlčí smečce - a ejhle, v tu ránu bylo přehrnuto, rychle a bezbolestně.
Tak jsem docela zvědavá, jak zítra mamka Filípka dopraví na převaz. I kdyby se jí podařilo zaparkovat hodně blízko, bude to minimálně 100m se mnou za ruku a s Fildou buď v náručí. nebo v křeči na zemi:-). Tak nám zítra držte palce.

Já jsem dneska taky perlila. Po dlouhé době jsem si zase odmítla sundat kalhotky a tepláky - na to mám maminku. No a když se mamka nedala, prokadila jsem si nohavici až na ponožku.

Mamka už je celkem fit. Po třech dnech na rohlíkách pěkně zhubla - přes prsa :-((. Ráno se jí prý ještě třepaly nohy, ale odpoledne už žaludek snesl i kafíčko a čokoládku, takže večer se třepala rodina - před ní. Nějak ji chytla nervóza.

A ještě máme jednu novinku. Ta firma, co nám staví byteček už má konečně stavební povolení, už tam brázdí bagry a mamka má v ruce prováděcí projekt. Sice to nestihnou do září, jak původně slibovali, ale prý snad do konce listopadu. Takže vánoce v novém už asi budou:-))

Zpravodajka Verča (23m21dní - už se to blíží:-))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 21.10.04 23:42

Ahojky všichni :-))))

Tak hlásím povinnou návštěvu kulturní akce v místním kulturním domě, akademii zdejších škol! Zážitek obrovský, představte si sál našlapaný lidmi kde někdo ze záhadných důvodů pozavíral všechna okna, pološero, sedíte na klíně rodičům sedícím ve dlouhé řadě židlí (není úniku žádným směrem), musíte být úplně potichu, to abyste nerušili ostatní vedrem umdlévající při poslechu úpících dětských sborů, přednesu jistě zajímavých básní a taktéž při tanci všeho druhu. Při soustavném kňourání „jdeme domu!!“ a „kde je ta Terezka?“, pojídání oblbovacích bonbonků a malování na mojí novou stírací tabulku (včera jsem jí dostal a chodím s ní i spát,takže jsem trval na její spoluúčasti), jsem přežil do první přestávky, za zmínku stojí snad jen tančící myšky a super orchestr z lidušky. Naštěstí má milovaná sestra cvičila hned v úvodu druhé části programu, byla to paráda, ale obrečel jsem konec představení, rozhodně jsem toužil po přídavku. Další dění bohužel nemohu komentovat,neboť jsem byl přes protesty, že bez Terezky domů nejdu, odvlečen násilím do auta.Maminka si zbytek programu v klidu užila, jenom jí stále vrtá hlavou,zda je chyba na straně vysílače či přijímače, neboť jiná stejně stará batolata v našem okolí setrvala v klidu bez veškerých projevů odporu až do úplného konce,z toho usuzuji, že problém bude na příjmu těchto buchtově a stádně se chovajících hlupanů.

K doplnění střevních problémů tohoto deníčku musím dodat, že jsem byl dnes násilím držen nad záchodovou mísou a byl jsem donucen poprvé ve svém životě vydat obsah :-((( Vzhledem k následnému jásotu všech přihlížejících jsem radostně přislíbil další a dokonce dobrovolnou účast na tomto procesu a poté jsem k večeru opět konal mimo mísu :-))))

Tak ahojky všem, moc zdravíme do zrzečkova, zdá se že nás Filda pěkně vyšplouchnul a vzal tu chorobu pekelně vážně, jako by si s maroděním neužil už předtím dosyta! Zřejmě není hoden výhod jednodenní chirurgie a měl by být příště pro výstrahu držen ve špitálu ještě pár dní a hned by běhal jako srnka! To neber, teto Jano, ani jako rýpání ani nijak jinak vážně, od chlapa prostě nikdy nevíš,co můžeš čekat :-)

Ahojda Vojta a spol.

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 22.10.04 00:01

Verčo,
co naděláš, to jsou zkrátka chlapi. Já to znám od tatínka i brášky. Jakmile vidí možnost terorizovat okolí z důvodu choroby, tak proč to nevyužít a nezavydírat si :-))))
Jo a s tím kaděním byly asi nějaké skrvny na slunci, já dnes po třech měsících udělala bobana do plíny na návštěvě, i když nočník mi tam nachystali. Ale vylekalo mě to, takže jsem hned utíkala zahlásit. A hlavně jsem tetě Mismisce hezky zasmrděla celý byt.
Pochopila jsem správně, že bagry dělaj teprve základy a byteček bude až na příští vánoce?
Pa Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.10.04 10:48

Čauky Joko,
to jsem ráda, že to byly skvrny na slunci. Mamka říkala, že jestli budu příště tak paličatá, dostanu na zadek.
S tím bytečkem už se to vleče hrozně dlouho. Museli to celý přeprojektovávat, protože město to těsně před zahájením výstavby stoplo, že by byla nedostačující kanalizace. Takže místo na začátku května se začalo až teď a až teď dostala mamka do ruky ten prováděcí projekt.:-((. Tak jestli budou ceny bytů nadále klesat, budeme se modlit, abychom za rok ten stávající dobře prodali a zbylo na kuchyň.
Verča s mamkou

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 22.10.04 11:18

Ahoj všichni,

tak vám musím napsat, jak jsme to dneska zvládli.
Vojto, naprosto s tebou s tou nemocnicí souhlasím. Už mě to taky napadlo. Člověk chce pro dítě to nejlepší a vidíš… Tam by se s ním neštvali a pěkně ho rozchodili.

Takže, ráno jsme vyrazili směr Sanofyto. Dokonce jsme zjistili, že se tam dá zajet zezadu a zaparkovat hned u zadního vchodu s výtahem (pro Brňáky, kdyby se tu nějací našli, musí se projet přes IBC). Takže to vypadalo dobře.
Filda dostal přes noc za úkol rozmyslet si, jestli je náčelník, nebo baba a jestli mu to zítra bude chodit. Rozhodl se, že je náčelník a najednou to chození celkem šlo - i když jsem ho musela podpírat.

Prokličkovali jsme k zadnímu vchodu, ouha - výtah nejede. Takže s oběma dětmi šup okolo celýho baráku a po schodech do 2. patra. Filda heká, Verča se zasekla někde dole. No nic, napřed musím vyřešit Filipa. Nechci další scénu. Dosupíme do narvané čekárny, překlopýtáme přes zlomené nohy, naštěstí se paní slitovala a uvolnila Filípkovi místo. Vracím se dolů pro Verču. Lidi se chápavě usmívají a ani jim nevadí, že si Verunka roztahuje kostičky přímo v cestě. Líbí se jim, jak své počínání komentuje. :-). Ouha 2: Verča chce čůrat. O záchodu nikdo nic neví. Mladý asistent - sestra nás posílá přes chodbu do jiné čekárny. Filípek odmítá zůstat, začíná hysterčit, belhám s ním, Verča v závěsu. Mezitím nás volají. Konečně se dostáváme k panu doktorovi. Při stržení náplasti Filda ječí a když zahlídne novikova, přidává na intenzitě (prý si nebyl jistý, jestli to nebude štípat:-)). Jizva je krásná, prťavá, Filípek je zklamaný, že je MOC malá.
Odbelhávám se s Filípkem 2 patra dolů, nějaká paní vidí Verunku a nabízí se, že ji dolů snese. Kupodivu se Verča nechala. Uf, konečně odjíždíme.

Tak to byla naše dnešní výprava. Děti už jsou na gauči a sledují krtka. Já musím upéct dort a nachystat pohoštění pro 10 - 15 kolegyň z práce. Tentokrát je babinec u nás. Naštěstí máme narozky dvě, takže tentokrát chystáme napůl.

Mějte se krásně. Uvidíme, jak si večer zapařím. Žaludek ještě není úplně ready.:-)

Ahoj Jana, Verča, Filda

Jirina
Neúnavná pisatelka 15257 příspěvků 22.10.04 21:09

Ahoj Filuťáci a Chytrálkové,

Já se omlouvám, že jsem se tento týden neozval, ale nějak jsem neměl inspiraci. Byl jsem opět s babičkou cvičit (chtěla jít mamka, ale já řekl: ?maminka nééé cvičit babička? a bylo vymalováno :o) Jsem tam docela hodný, akorát nechápu, proč bych měl závodit, takže třeba v závodě ?přinést míč a vrátit se? jako první ulovím ?svůj? balon a pak se s ním vesele procházím, načež mě všichni předběhnou, to mi ale vůbec nevadí. Akorát skákat oběma nožičkama najednou mi nejde, měli jsme skákat na trampolíně, ale já jsem pořád dělal ťapťap a nikomu se nepodařilo vysvětlit mi, jak mám skákat. Jak jste na tom vy, umíte skákat? Vysvětlíte mi to někdo???
Mějte se príma, příští deníček je na mně, tak jdu vymýšlet téma.
Pa Jíra s mamkou Jiřinou

Zuzuka
Kecalka 167 příspěvků 22.10.04 22:42

Ahojky Filutkové a Vojtíšku,
tak se zase po nějaké době hlásím, ale horkotěžko se mi dostává k počítači, jelikož se na mně střídají různé nemůcky.
Tak nejdřív jsem to začal klasickou podzimní rýmičkou, která ovšem trvala tři týdny a ne a ne se jí zbavit, tak potom, místo aby odešla, tak se ta rýma ještě zhoršila, přidal se kašel a celý týden jsem i teplůtkoval. Mezi tím jsem si ještě někde přisedl pindíka a on se mi nějak zanítil. Měl jsem ho chudáčka pořádně oteklého, že maminka dokonce říkala něco o podobnosti s tatínkovým :-), ale to mu neříkejte.
No, snad jsem z nejhoršího venku a už si budu konečně užívat ten slibovaný snížek. Vsaďte se, že k nám přijde nejdříve. Z loňska máme fotky, jak jsme se o státním svátku 28.10. brodili sněhem, já tedy ještě spící v kočárku, a kolem nás projížděli lyžaři na běžkách.
Taky chci ještě dodatečně pogratulovat mamce Janě k narozeninkám a přeju ji, aby se mohla stále futrovat sladkostma, ale bez následků. Já se tedy musím přiznat, že mě sladký nijak nebere, ujíždím pouze na Tictakách a to ještě k tomu musejí být ty pálivý, stejně jako musím mít pálivou zubní pastu, sladký neberu.
Maminka mě všude moc chválí, že už vůbec nepotřebuju plínky, dokonce ani v noci, protože se stále ještě budím a vyžaduju její přítomnost, takže si mimo pití řeknu klidně i o nočníček. Ale nemyslete si, že mě do toho nějak nutí, jenom jsem takový uvědomělý, že když jsem si tuhle v noci malinko ucvrnkl do postýlky, tak jsem se tak usedavě rozplakal a nebyl k utišení i přesto, že většinu jsem stejně dočůral do nočníčku.
Teda musím vám říct, že je to pěkná otrava, že všude jinde se roděj miminka nebo se dávaj do bříška, budu muset promluvit s mámou nebo tátou, aby s tím taky něco udělali, vždyť já mám miminka tolik rád. V noci s jedním dokonce i spinkám, hezky si mu lehnu na bříško nebo mu žužlám palec, ale vůbec nejraději se objímám nebo mu dávám pusinky. Tohle se totiž s většíma kámošema dělat nedá, všichni hned s křikem ode mě utíkají, takže si musím pořídit nějaké miminko, to mi nikam neuteče.
Tak se zatím mějte a buďte hodní, prý tady za chvilku bude nějaký Ježíšek, který dává hodným dětem dárečky.
Pa
Vojtíšek 23 m.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.10.04 11:24

Ahoj Jíro,
já jsem skokanka klokanka, ale na soutěže taky zatím moc nejsem. Skákání snožmo je prý pro děti dost těžké, náš Filda to pochopil až někdy ve 3 letech. Já jsem na tom pracovala celé léto na skákacím hradu a díky tomu už to umím. Takže, buď to přijde s věkem, nebo, máš-li příležitost, můžeš to urychlit. Myslím, že když na té trampolíně budeš skákat každý týden, ¨za chvilku to půjde.

Ahoj Verča

P.S. Už se těším, co nám napíšeš:-)

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.10.04 11:33

Ahoj Vojtíííííí,
to jsem ráda, že o tobě slyším. Vždyť i na srazíku jsme kromě pár mohutných objetí moc nepokecali. A co teď? Už jsi zdravý? Nebo se ještě doléčuješ? O mohutný pindíky se zatím moc nestarám, spíš se mi líbí, jak tam bimbají. Nicméně doufám, že už ti splaskl.
Já mám taky na státní svátek 28.10 své vzpomínky - začala jsem totiž chodit! Bylo to na Vysočině, ale běžkaři okolo se nekonali. No jo, když v Čechách je to vždycky o den dřív :-(((.
A mamka říkala, že tvoje mamka se taky chystá do práce. Tak jak je to u vás s těma miminkama?

Čau
Verča zrzečka, dneska téměř jako jednooký pirát.
Našel si k nám cestu nějaký hnusný komár a mám štípanec na oku, takže na něho skoro nevidím. Kromě toho mám obří štípance po celém těle. Ach jo. :-((

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 23.10.04 13:00

Jíro, já skáču snožmo hrozně ráda, zařazuju tento prvek do tanečních variací, když tancujeme s mamkou za ruce i občas sama. Ale na postelích (a tudíž asi i na trampolíně) skáču z nohy na nohu, snožmo se bojím. A taky se bojím odrazit snožmo, když mě mamka nutí seskočit z nějaké výšky, byť mě přitom drží za ruce. Vždycky nějak tak ledabyle sklouznu. Ale vydatně trénujeme na skákacím míči, já na něm totiž hrozně ráda balancuju a houpu se ve stoje, mámu držím za ramena, ona mě za boky a když je k tomu puštěná nějaká ta pořádná hevymetalová dupárna, tak je potom doma tóčo.
pa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 24.10.04 11:45

Hola, hola!!
Kde jste kdo? Že vy jste zas vykecávaly na chatu a na deníček došlo střelivo?
Verunka dneska měla krtkové dopoledne, takže nás nechala válet do 11, heč.
Ahoj Jana

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 24.10.04 19:03

Náhodou, my si semtam picly :-))))
Ale dnešek máme zcela pracovní, ta'tka se pochlapil a zavrtal věšáky, které tu leží už půl roku. Johanka mi pomohla krásně vydrbat pomalovanou kredenc, takže už má opět čisté plátno na další abstrakce. A když tu přestanu vykecávat, tak i možná zjistím, které oblečení chybí Johaně na zimu - musím přebrat tři tašky darovaného oblečení, co vlastně skrývají. A vyházet ze skříní věci malé, příliš děravé. A příští týden hurá do tržnic a sekáčů :-))))
Tak zatím, jdu pokračovat v debordelizaci, v noci jsem tu jak na koni
ahoj
Romana a pracovitá pomocnice Johanka - jo dnes poprvé pomáhala i s úklidem hraček, tj. házela předměty do přepravek, doteď byl úklid soutěží, kdo je rychlejší, jestli já při vhazování, nebo Joko při vyndavání :-)))

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.10.04 22:21

Hola hej,

nám taky střelivo nedošlo,jenom tradičně nestíhám. V pátek odpoledne jsme byli s Láďou a jeho spolupracovníky hrát bowling, moje kuželky teda věčně stály :-( , nakonec nezůstalo jenom u kuželek, ale bohužel jsem odvykla těmhle alkoholovým dýchánkům a v sobotu jsem se ploužila bytem, všude bordel, děti o hladu, ještě že nás babička odpoledne pozvala na čestvě napečené buchty. Dneska jsem musela dohnat všechen úklid, je to neskutečný,ale za jeden jediný den kdy já nehnu prstem a už se musí přes ty krámy lítat, hlavně v kuchyni bylo řádně nastláno :-)))
A úklid neúklid, právě jsem převrátlila celý byt abych našemu mazánkovi našla medvídka bez kterýho odmítal usnout. Pro pobavení dodávám,že onen medvěd je už týden favoritem č.1., je to obyčejná molitanová houba na mytí, dárek od jedné tety :-))))
Verunky krtkové dopoledne šíííííííleně závidím, my máme sice taky krtka jako velkého oblíbence,ale Vojta si trvá pořád dokola na díle o autíčku, tudíž musíme pokaždý vstát a pouštět znova :-((( Mnohem radši mám vánoční příběh s medvídkem Pů, ten trvá skoro hodinu, bohužel jsou tam nezáživné scény při kterých mi chodí Vojta pochodovat po hlavě.

Tak se mějte a ahoj v novém deníčku, jak znám Jiřku,tak určitě zítra vyjde.
Ahoj Stáňa a spol.

Stanasek
Kecalka 431 příspěvků 24.10.04 22:35

Ahojky kamaráde pilůtku !!!

Já jsem tak rád že jsi se nám zase ozval, už mi bez tebe bylo smutno, jenom jsem nějak neměl čas abych ti mohl hned odepsat.
A jsem taky celej napnutej, jak to u vás doma bude s tím nandaváním miminka do bříška, zvlášť když jsi takový objímací a pusinkující kámoš. Já se teda taky celkem rád s někým mazlím,ale když jsi měl chtěl pusinkovat na srazíku, byl jsem už vážně dost mimo a na pokraji hlubokého spánku a v tu chvíli neznám bratra :-)))

Tak ahóóóój, měj se prima a o prvním sněhu nás určitě informuj, to je jasnačka že přijdete s vločkama první na řadu! Čaukys Vojta

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.10.04 19:55

holkííí, klucíí,
deníček se nám kamsi zatoulal, tak hlásím zde. Mamka se dnes pochlapila a zakoupila mi moje DRUHÉ šatičky, heč. Moc mi sluší, a hlavně to je tak děsně super, když se vám něco ochomýtá kolem kolýnek. A tatínek je z toho taky naměkko, z radosti stoupnul a uvařil dětskou verzi burtguláše, mňam, to miluju. Tak se mějte, jdu zaběhnout nové šatičky guláškem, papapa
Johanka

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.10.04 21:44

Ahoj Johanko,
gratulujem k novým šatičkům. Já mám taky jedny nové a tímto se mamka asi hecne a půjde otestovat rodinu. Co kdyby nám po dlouhé době zase vzala nějakou fotku. Tak možná se na ně budeš moct podívat. V kombinaci se skřipečkama jsem v nich taky celá k zulíbání.
Jinak naši měli dneska předposlední oslavičku s kamarády. Nějak jim to nevyšlo a museli přijet 2 autama, takže se mamka opíjela sama a pak mě odmítala uspat, že se na to necítí. Krkavec jeden.
Tak, jdeme zkusit ty fotky.
Ahoj Verča

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.10.04 22:20

Tak už jsou tam. Jenom jsou trochu rozmazaný. Fotila to totiž teta kamerou. Zlatý klasický foťák. Ale zase nemusíme scanovat :-).
 Verča

ro
Ukecaná baba ;) 2159 příspěvků 25.10.04 23:00

Chichi, asi to bude nakažlivé. Nějací chytrolíni na vyply plyn, tak se tu celý večer vydatně zapojovalo. Mamka se přitom stihla nehorázně přežrat guláškem, který se taťkovi neskutečně povedl. A než táta stihl pokecat s pány plynaři a než bráška stihl vychladit čaj, mamka už spokojeně chrupkala a uspávání zbylo na mně.
pa
Johanka

p.s. nojo, taky už bych zase měla doplnit albíčko, nějak to flákám.

anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 25.10.04 23:48

Mňam, mňam, buřtguláš mamka taky miluje. Já asi taky, protože já miluju všechno, co je k jídlu. Ale tohle mi zatím zatajili. Co je dětská verze buřtguláše? Bez kabanosu? Bez papriky? To pak není buřtguláš, ne? Tak jaký máte fligny?

Verča

P.S. Mamka se taky přežrala - to k tomu vínu. Sýrovým dortem, ten taky stojí za to.

Vložit nový komentář