Filutové z Chytrálkova - Školka už se blíží!!!

Rodičovství

Verča píše: Ahoj Filuťáci a Filuťačky, Tak se nám to krátí, Filda už si vyrobil metr a poctivě stříhá. Už to tak vypadá, že v září nás uchvátí státní zařízení. Brácha se děsně těší, aktovku s Harry Potterem ukazuje všem okolo.

Já se do školky taky těším, ale nějak se všecko děje ve stínu bráchy. Mamka mu pořád něco nakupuje, školní potřeby, boty, zrovna včera svetr (pak celý večer jásala, protože už kolem něho chodí rok a teď ho má místo za 600,– za 180,–). A hádejte, co jsem dostala já? Pouze nové papučky!!!! Zbytek dědím po bráchovi, i tu značku lodičky ve školce.

Shánějí vám vaši nějaké potřeby do školky? Mamka si tak matně pamatuje, že Fildovi musela kupovat pastelky, lepidlo, barevné papíry, plastelínu, měkké trojhranné tužky, 2 role toaletního papíru a balík papírových kapesníků. Tak uvidíme, co se změnilo.

A co vám budou dávat do školky? Filda tam míval tričko a kalhoty na převlečení, papučky. Náhradní punčocháče, ponožky a slipy - několik nehůdek za svou školkovskou docházku měl. Pyžamko na spaní, věci na zahradu - ty nejhnusnější tepláky, v zimě sekáčové oteplovačky, v létě obnošené kraťasy a taky nějaké jeté tenisky na zničení na písek. Tohle se nám osvědčilo, uvidíme, jaké budou vychytávky pro holčičky. Teta Ro bude Johance ještě dávat na zahradu gumáky. V naší školce se v dešti ven nechodí a když je mokro, tak se jde na pískové nebo asfaltové hřiště. Takže to asi nepotřebujeme.

Jestli budu chodit na denní, nebo na 5 dní v měsíci se mamka dozví až za týden. Podle toho, jestli bude muset nastoupit na ten plný úvazek nebo ne. Spočítala si, že když přijde o mateřskou a nastoupí na plný úvazek, bude mít o celé 3 tisíce víc než teď. Hrůza, co? A k tomu žádný čas a nervy v kýblu… :-(((

A ještě perlička, abych si to školkování zpříjemnila, začala jsem se opět počurávat. Většinou si jen tak cvrknu, když se moc směju, moc pláču, moc běhám… A někdy jsem prostě jen líná, křičím „čujat!!!", ale nic pro to nedělám. No, však už jsem to naznačovala v minulém deníčku. A taky se nám teď v létě často stává, že si ty pocvrkané kalhotky sundám a neřeknu si o nový, ani si je nevytáhnu. A tak už jsme několikrát vyrazily naostro a mamka to zjistila až ve městě. Co myslíte, je nezodpovědná ona, nebo já? :-)).

A co jinak u nás? Vlásky už mi lehce poporostly, pusinu mám čím dál prořízlejší. Třeba když mi mamka nechce něco dát, už ji neplácnu jako dřív. Řeknu jí: „Stejně seš bjbá!„. A klidně to i zopakuju. Mamka se napřed ptala, co to bylo. Pak varovala, že mi přilítne jedna po pusině. Nevěděla jsem co mi přilítne. Líbilo by se mi tak holoubátko nebo palačinka. Prý lupanec. Tak jsem to zopakovala potřetí a fakt přilítla!!! Za chvilku jsem to řekla Fildovi a přilítla zase. Jsou to ale způsoby!!!
Další oblíbená věta „Já mám stjašnou hjad!“ stále nevymizela. Používám ji 100× denně. Kdykoliv někdo doma pohne hubou.

Ráda si hraju s nehračkama a opatruji je. Třeba jsme s bratránkem strašně dlouho v kočárku uspávali badmintonovou raketu a potvůrka pořád čouhala, nedala se pořádně zakrýt a nechtěla usnout.

A poslední novinka - s blížící se školou a školkou se mamka snaží zavést přísnější režim. Už nemůžeme do postele až jak se zadaří. Snaží se, abychom tam byly před osmou (párkrát už jsme ale zkysli na písku do čtvrt na devět). A taky už nás nechce hodinu uspávat. Zazpívat, pusu a dost. Ách, jo. No, 4 dny to fungovalo, pak nám to trošku narušila návštěva Joko. Dneska teda nefungovalo nic.

A když už jsme u toho - o srazíku, který nebyl, připísneme něco v komentáři. Ať nejsme tak dlouhý.

Mějte se všichni, občas něco písněte!!! Jak se má horečkový Davídek a Filípek a salmonelózní Šimon?
Viki, těšíme se na podrobný popis oslav!
Ondro, napiš, jak jsi se srazoval v sobotu v Lešné, když tam nikdo nebyl!! :-)

Čauvec,
Vaše Verča zrzečka, za 2 měsíce již tříletá

Hodnotilo 1 lidí. Score 4.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 22.08.05 09:23

Ahojte všichni,
to jsme my, jenom píšem od tety Sylvy. A mamka je líná se přehlašovat. Hlídáme Odnráška, teta šla s jejich pejsekem k panu doktorovi. Udělali jsme si z lega pistole, lítáme po bytě a střílíme se.

Tak v tu sobotu jsme čekali spoustu lidí. Nakonec volala teta Ro, že ani Davídek s Filípkem nepřijedou, takže bylo po srazíku. Joko už cestu nerušila, když pak stejně pokračovali do Zlína. Jen tak nespěchali.
A my jsme čekali a čekali a čekali, ale Johanka nepřijížděla. Ale bylo to čekání příjemné. Filda hrál pod stromem O:,–(níky, mně mamka napustila pod slunečník vaničku, hodila nohy nahoru a četla si časopis. Pohodička. Dočkala jsem se vpodvečer. Než se Joko stihla vzpamatovat, už byla se mnou ve vaničce. Užily jsme si to.
Voda, písek, skákadlo, trojkolka, do postýlky jsme se dostaly až v 9 hodin.
Já jsem usnula hned, Joko si musela ještě označkovat hnízdečko. Aby si maminku nikdo nespletl, poblinkala jí i nohy. Značení je značení.
Když už se i Johanka rozhodla jít spát, skočila do ložnice obrovská zelená kobylka. Při tom se usínat nedá, to chápu. Kobylka se musí pořádně prohlídnout. Byla to ale potvora podšitá a zranila nám strejdu Standu - chtěla mu ukousnout prst!!!
Pak už Joko jen vyzkoušela všechny hračky v obýváku, to se muselo využít, když byly volné. A před půlnocí mamky konečně osaměly jenom s lahví vína.

Pro hromadnou neúčast byl zrušen i srazík v Lešné, takže jsem měla Johanku pro sebe i v neděli. Vyrazili jsme na parník. Už bychom měli přemýšlet o místě dalšího srazíku. Bez parníku neberem:-)).
Užili jsme si sluníčka, vody - mamka mi stále vysvětluje, že to nebylo moře, ale já jí nevěřím. V poledne už jsme byly obě úplně grogy, Johanka usnula tatínkovi na rameni, já hned vzápětí v autě.

Takže nakonec se srazík nesrazík vydařil, pěkně jsme si s Johankou pokecaly, už se těším napříště.

Mějte se, zpravodajka Verča

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 22.08.05 16:22

Ahoj Verčo a ostatní Filuťáci!!

Moje mamča je opravdu šikulka…takže jsme se vypravili do Lešné už v sobotu o:))
Naštěstí taťka na poslední chvíli změnil své plány a vyrazil s námi, takže nakonec z toho byl docela pěkný rodinný výlet…tak jsem si užil slíbený vláček, trolejbus, zvířátka, dětský koutek…příště už snad potkáme i vás o:))

Johanko, vše nejlepší ke včerejšímu svátku-věřím, že s Verčou jsi jej krásně „oslavila“ o:)

Mějte se všichni krásně a užívejte si zbytek léta (snad ještě občas vykoukne i sluníčko)!

Zatím papa Ondra a mamka-popleta

ps.: Školku zatím moc neřešíme-pracuji na zkrácený úvazek a mamka Ondru zatím velmi ochotně hlídá..tak uvidíme, jak dlouho jí to vydrží..Jinak v září budeme mít třídní schůzky, tak snad se tam dovím více.

Ahoj Andrea

 
HanaZana
Závislačka 2793 příspěvků 22.08.05 16:33

Ahoj Filuťáci!

Jen nakukujem a chcem popřát všechno neeeeeeeej Joko k včerejšímu svátku,ať pěkně rodiče a brášku zlobíš(no,tak jo,přiměřeně),buď zdravá a pořád rozesmátá.

Klárka,Ája a teta Hanka od Šulánků:o )

 
Jirina
Extra třída :D 13540 příspěvků 23.08.05 21:37

Ahoj kamarádi,

ke školkovému tématu nemám bohužel (nebo naštěstí?) co dodat - nás to čeká s Haničkou až za rok.

Zato narozeniny se tu slaví v plném proudu, prý už za 14 dní se dočkám taky. Mamka už mi s předstihem koupila nové botky - nějak jsem ze všeho přes léto vyrostl (pro zajímavost velikost 26 - jak jste na tom vy?). Poslední dobou docela dost žeru, jasně, protože chci mít ve třech letech metr a ještě mi asi dva cenťáky chybí (nevím, jestli to za ty dva týdny stihnu). Včera jsem si poručil „maminko pojď mě změžit", postavil jsem se k metru u zdi a povídám: „kolik mám měžů?„. Na tříletou kontrolu půjdeme asi hned v den mých narozenin, protože to bude naše paní doktorka prvně ordinovat po dovolené a musíme tam kvůli Haničce. Tak vám pak napíšu, kolik „měžů“ měřím oficiálně :o))

Dnes jsem předvedl parádní hysterák u jídla. Vše jsem vzorně snědl, dostal „zákusek" sušenku, jenže se mi zlomila (jak sušenky dělají). Začal jsem brečet, že ji chci slepit. Chvilku mamka trpělivě vysvětlovala, že sušenky slepit nejdou. Že to nevadí, stejně to rozkoušu. A že buď tuhle nebo nic. Pak už na mě řvala (aby mě překřičela?) a když jsem nepřestával bulet a kňourat si svoji „chci sjepit sušenku", vzala mě a zamkla mě na záchod - prý mě nebude poslouchat!!! Chvilku jsem ječel a bušil do dveří. Mamka se zatím v nenadálém v tichu (doprovázeném jen nešťastným Haniččiným „Jía páče") uklidnila a za dvě minuty pro mě přišla, jestli chci ven, nebo se ještě budu vztekat. Řekl jsem, že chci ven, ale moje první věta byla - chci slepit sušenku. Mamka pohrozila záchodem a od té doby jsem poslušně opakoval: sušenka slepit nejde. A raději jsem si vzal lentilku. (pozn. mamky - já prostě pořád nedokážu těmhle vztekům čelit, nakonec se rozvzteklím taky. Začala jsem uplatňovat metodu chvilky o samotě a docela to funguje. Prý se má dítě zavřít někam, odkud nemůže samo odejít a nechat ho si chvilku samo vzdorovat. Ono ho to prý naučí se se vztekem vypořádat. Prý je důležitá doba, po kterou se dítě zavře pryč - co rok, to minuta, takže v našem případě maximálně tři minuty. Fakt to úplně stačí. Jak řešíte vy chvíle, kdy dítě kvílí, že chce nějaký nesmysl a nedá se s ním nic dělat?)

Jinak my celkem pevný režim máme, už zase celkem pravidelně usnu po obědě (asi před týdnem jsem několik dní vydržel neusnout a mamka pak šílela - teď si sedne ke mně a hladí mě na hlavě a já usnu), večer chodíme do pelechu asi ve ¾ na 8 a tak čtvrthodinu nám mamka zpívá (poslední dobou i hraje na kytaru). Pak odejde a my si buď chvíli pokřikujeme (málokdy se stane, že na nás musí přijít, to spíš že já buším do peřiňáku vedle sebe a třese se celý dům) a sami usneme. Když je důvod být déle mimo domov, máme prodlouženou, ale způsob uložení je pak stejný.

Tak ahoj
Jíra, už za necelé 2 týdny 3 roky, a mamka Jiřina

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.08.05 22:00

Ahoj Jiři,
Tak metodu chvilky o samotě jsem aplikovala na Fildu. Nám se neosvědčila. Ale každé dítě je jiné. Filda je děsně citlivej a připravila jsem mu tak opravdu slušný trauma. Hodně jsem si to pak vyčítala a rozhodla jsem se, že už nikdy více. Tím to nechci zatracovat, vím, že jsou děti, na které to zabírá.
Verunka se poslední dobou vzteká buď na zemi pěkně nahlas - to ji prostě ignoruju, nebo volí chvilku o samotě z vlastní vůle:-)). Odchází do pokojíčku, uléhá na postel a pláče tam nebo trucuje. Přišla si na to sama.

Pevný režim se nám teď rozkolísal, protože Verča už nepotřebuje spát po obědě každý den. Někdy třeba 2 dny po sobě nespí a pak 3 dny jo, nebo nastřídačku, poznám na ní, kdy to potřebuje, a kdy ne.

Kolik máme měžů nevíme, je o facku menší než Joko a řekla bych, že má tak 95cm. Ale jen typuju.

Mějte se
Jana

 
anaj
Ukecaná baba ;) 1223 příspěvků 23.08.05 22:02

Milá Joko,
Tak ty jsi u nás slavila svátek a my jsme si toho ani nevšimli??? Od příště mamka bude poctivě sledovat kalendář. Doufáme, že u babičky tě nějaká zmrzka k svátku neminula. A opožděně taky přejem.
Jana, Verča, Filip

 
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 25.08.05 13:36

Ahoj všichni,

u nás nastalo malovací šílenství, takže teď jsem „domeruňkovala“ koupelnu, Viki tráví čas u babičky v Táboře, a tak toho moc nenapíšu :).

Dlužíme vám popis Viktorčiny oslavy - no, vydařila se, podrobnosti určitě dodám časem.

Ad školka: my máme info schůzku až 1.9., takže žádný podrobnosti nemám, zatím máme pytel na věci na ramínku, boty na zahradu a pyžámko :). Zbytek dosháním až příští víkend.

Ad vztekání: Viki se teď (klepu na dřevo) moc nevzteká a když to na ni přijde, odchází „do kouta“ či jinam stranou sama, chvilku si lítostivě (že by lítost nad vlastním krutým osudem? :) popláče a po cca 2 minutách za ní můžu jít a v klidu si vysvětlíme, co se stalo, proč se to stalo a proč vztek nefunguje. Nejdůležitější je fakt, abych já zůstala v klidu (se zaťatými zuby většinou vydržím), pak je záchvat vzteku mnohem kratší.

Ad míry váhy: Viki měla na 3leté prohlídce 99 cm a 15 kg, boty máme 26-27, tak žádný strachy Jiřino :D.

Tak, na slibovaný krátký příspěvek je to dlouhý ažaž, ještě děkujeme za přání k Viktorčiným narozkám a už končím! :D

Ahoj, Iva

 
David1
Kecalka 287 příspěvků 25.08.05 15:19

Ahojky kamarádi

Nám se stala nevídaná věc. Představte si, že jsem vám psal už v sobotu ale náš příspěvek se někam zatoulal.

Psal jsem, že dodatečně přejeme všechno nejlepší k narozeninám Vojtíškovi a Viktorce. Máme šílené zpoždění ale vůbec nestíháme. Teď tu navíc máme návštěvu, tak jsme nějak úplně mimo:o)) Viki jsme přáli krásnou oslavu, budeme se těšit na vyprávění.

Bohužel se srazík v sobotu v Brně nekonal, protože jsem v noci předtím dostal teplotu. I když jsem ještě v noci dostal sirup, tak to neklesalo a museli jsme zůstat doma. Teplota zůstala ještě jeden další den a pak si odešla neznámo kam:) Jinak mě nic nebolelo a Filípek byl taky v pohodě. Možná to bylo proto, že jsme den předtím byli tady na pláži si pohrát na písku a já taky pořád chtěl do té ledové vody:o)

U nás o narozeninách jinak nepadlo žádné slovo, takže asi nic:( O školce se bavíme, já už bych nejraději šel hned zítra ale prý si musím ještě počkat. Filípek se do školky taky těší a prej už to má za pár dní.

Poslední dobou pořád mámě vyznávám lásku:)) Chytnu jí pořádně kolem krku a říkám jí „mám tě moc rád“. Někdy jí to říkám hodně často aby na to nezapomněla:o) Jo a taky to platí, když něco provedu a mamka se na mě zlobí. Na:,–(ím k tomu ještě smutný obličejík, nejlépe pár slziček, a funguje to dokonale:) Vyzkoušejte a uvidíte.

Máma mi teď pořád mluví o plínkách, že je nesmím v noci počůrat a že je pak dáme Tadeáškovi (bratrancovi), protože je prý potřebuje víc než já. Možná, že za to bude i nějaká odměna. No uvidíme, dnes jsem nečůral, tak čekám co za to dostanu:)

Včera jsme byli nakupovat nějaké oblečení pro Filipa do školky ale i já si něco vybral, nakupuju docela rád. Pak jsme šli do dětského koutku kde jsme se s Filipem pořádně vyblbli, ani domů se nám nechtělo:o)

Musím končit, jdu si hrát s bratrancem. Tak papá David

Ještě od mamky:
Nám Davídka vezmou do školky teprve 11.11. takže ještě máme čas. Mám z toho trošilinku strach, že se tím zase posune o stupínek výš a nebudu to už můj přerostlý batolánek:)) který se rád tulí a mazlí ale už velký kluk:) Nějak si ho v té školce neumím představit.

Ke vztekání. Filip když byl malý, tak jsem ho párkrát (asi 4× na půl minuty, páč se to nedalo vydržet) taky zavřela do koupelny a to když ukázal svojí vztekací scénu. Ale táta mi pak říkal, že bych to dělat neměla. Viděl nějaký dokument v telce a dětem to prý ubližuje víc než si myslíme a můžou z toho pak mít následky i v dospělosti. Teď už se Filda vůbec nevzteká a myslím teda, že to na něho mělo spíš negativní účinek. Už bych to nedělala. Teď když zazlobí David, tak ho odvedu do jiného pokoje aby se uklidnil sám ale nevydrží tam ani minutu a je u mě.

Těšme se na příští týden, má být hezky. Běžíme na nákup, tak ahoooj všem. Eva

 
Pupina
Kecalka 288 příspěvků 26.08.05 00:15

Ahojky vespolek!

No ja tedy nevim, jestli si zde na me jeste nekdo pamatuje… ja jsem Edenuska z Francie, uz taky tesne predskolkova, AHOOOOOJ LUMPICI!!!

Mamka na emimi uz silene dlouho nebyla, ale treba ji to nadseni zas popadne a budem si moct v klidu pokecat;)! Mam uzasnou cestinu, sice byste mi nikdo nerozumel, ale od toho mam prave mamku: kdysi studovala prekladatelstvi-tlumocnictvi, je to v suchu :o)!

Segra Elia uz bude mit brzo rok (17.9.), to to leti!!! Uz si s ni i dokazu hrat bez toho, abych ji tyranizovala coz oceni hlavne ona, ale i mamka a sousedi :o))).

Zdravim vsechny trilete oslavence, preji skvele pripravy do skolky a tesim se snad co nejdriv na virtualni shledanou :o)!!!

pa Eden a mamka Dita

PS. Viki, neboj, na tvojem dopise uz se pracuje ;)))

 
Aja99
Kecalka 208 příspěvků 26.08.05 18:00

Ahooj Eden!!

Tvé miminkovské lumpačinky byly nezapomenutelné o:))

Doufáme, že jsi krásně oslavila své tříleté narozky..dodatečně přejeme všechno nejlepší!!!

Průběžně nakukujeme do vašeho albíčka a musíme uznat, že, holky,opravdu rostete do krásy!!(všechny tři o:)))

Určitě se ozvěte..

Papa Ondra a mamka Andrea

Vložit nový komentář