Filutové z Chytrálkova - Verunka na dámské jízdě
- Rodičovství
- anaj
- 28.06.04
- načítám...
- Sledovat eMimino.cz
Verunka píše: Milá Filutčátka, tak se vám po týdnu opět hlásím. A že to stálo za to! Užili jsme si dětských radovánek, sluníčka i deště, ale hlavně našich MAMINEK.
Napíšu vám, kde že jsem to vlastně byla. Jelo nás 5 maminek s pěti dětmi. Nejmladší byl Ondrášek (11m) od naší tety Sylvy a nejstarší Míša (2r 3m).
Jeli jsme do Mohelna na jižní Moravě - z jedné strany Mohelnská hadcová step, z druhé strany přehradní hráz, kousek dál osm komínů Dukovan. Zpočátku se mamka necítila moc příjemně, kdyby se ta hráz prolomila, jsme na dně pěkné přehrady, odkud by nebylo úniku
. Od té hráze jsme bydlely asi 100 m. No, člověk si zvykne na všechno.
Bydleli jsme ve zděném domečku s Ondráškem na pokoji. Teta Sylva měla trošku strach, Ondra totiž chodí spát dřív než já a má lehké spaní. Na moje vstávání se slepicemi taky nejsou zvyklí. Zvládli jsme to krásně. Večer šel spát Ondrášek o trošku později a ráno mě mamka od pěti do půl sedmé držela u prsa. Ondra byl ale statečný spáč a nevadilo mu, že rajtuju na stejné posteli, stavím si z kostek, komentuju všechno okolo. Většinou vydržel až do té své půl osmé
.
Musím vám ale něco říct, chi, chi. Až teď jsem si uvědomila, že kluci mají mezi nohama takový srandovní zvoneček. Vždycky, když byl Ondrášek nahatý, ukazovala jsem na něj a strašně jsem se smála. A dneska večer jsem se smála i bráchovi.
Jaký byl program dne? Pro nás děti naprosto skvělý - pískoviště, trampolína, skákací hrad, kopání do balonu a elektrické motorky a bagry. Ty ale neměly nabitou baterku, takže nás maminky musely tlačit. A já jsem byla nejlepší tlačka z dětí! Jsem totiž děsná silačka! Taky jsme tam měly bazén, ale byl tak studený, že se koupali jen největší otužilci z řad některých tatínků. A já. Já musím zkusit všechno. Takže, když mi tam mamka chtěla smočit nohy, abych si to rozmyslela, smočila jsem se až po plínku a dost jsem si rochnila. Tak mě teda mamka vyslíkla celou a hop, skok, už jsem tam byla! Mamka mě (prý naštěstí) držela za ruce, takže jsem se vymáchala jen po bradu. A moc se mi to líbilo.
Gól!!!! Baroš je neskutečnej!!!
A taky jsme jezdili na koních! Na velkýho jsem se bála, Ondrášek strávil celou jízdu schoulený tetě na rameně, tak jsem šla radši na poníka. Napřed dvě kolečka před mamkou a pak jsem jela SAMA. A když já řeknu, že sama, tak to myslím doopravdy! Jenom mamka to nechtěla pochopit. Prý, když nechci držet za ruce, musí mě držet aspoň za nohu. Já že bych se smekla? Královna Amazonek? No, s největší nevolí jsem to musela snést. Zato jsem jí ztropila pěknou scénu, když mě táhla z koně. Nejdřív si mě lidi fotili, jak pěkně to miminko jede, a pak se mnou děsně soucítili - opravdu jsem se snažila a hlasivky už mám značně otužilé.
Tak to byly ty pěkné stránky naší dovolené. Co bylo horší? Rozhodně hygiena. Že je voda pouze užitková, jsme se dověděli až v půlce pobytu. Cedule nikde. V našem domečku - 3 pokoje na jedno sociální zařízení se uklízelo až po hodně hlasité stížnosti (a asi po roce) - ještě, že si tam teta Eva vzala na víkend manžela. Ten jim tak zvedl mandle a pohrozil hygienou, že před ní až do konce týdne chodil majitel v předklonu. Pak už nám tam aspoň vytírali každý den, umyvadlo a sprcha bohužel v naší režii.
Taky ten aerobik moc nevyšel. Mělo se cvičit 2× denně hodinu a půl a byla z toho hodina. První dva dny pršelo, tak se cvičilo v zakouřené hospodě. Na to se mohly naše mamky vykašlat a já jim to schvaluju.
Hlídání během cvičení avizované v prospektech bylo až od 3 let!! Ale to nám zase velké problémy nedělalo. Tři z mých kamarádů se prostě hlídat nenechali, maminka je maminka. Já jsem si hrála na vzorňačku na písku, takže mě hlídaly tety jakoby mimochodem. Ondráš většinou spal.
Celkově byla dovča super. Skvělý jídlo, skvělé ceny, skvělé vyřádění pro nás děti. A představte si naše maminky ležící na skákacím hradě, pozorující azurovou oblohu a nechající se houpat našimi poskoky jako mořskými vlnami. ![]()
Jo ještě jsem zapomněla napsat, že jedno z těch elektrických autíček fungovalo a pěkně jsem ho projela.
A dneska jsem byla u babičky na pouti. Kolotoče mě moc nebraly, z jednoho jsem vystupovala za jízdy, mamka byla naštěstí blízko. O to víc mňamkový pouťový cukroví, který babička od někoho dostala. ![]()
A co Filípek?
Ten měl být celý týden na školce v přírodě, ale jak je jeho zvykem, omarodil. Ve středu si pro něho taťka jel a má pěkně hnusnou angínu. Hnusnou v krku, jinak už mu zabraly ATB, takže řádí jako tajfun.
Tak Filuťáčci dobrou noc, těším se na zprávičky, doufám, že Joko už je ono (ve svý kůži), Vojtíšek muchy pěkně prohání a pilůtek si pěkně užívá Krétského vedra.
Mějte se
Verunka zrzečka (už skoro 20m)¨
A mamka Jana a nemocný Filípek
Přečtěte si také
Snoubenec mi roky tajil, že platí nájem své bývalé partnerce. Asi nechci svatbu
- Anonymní
- 25.06.26
- 1629
Do svatby nám zbývalo jen pár týdnů a já se těšila, že už máme to nejnáročnější za sebou. Místo radosti z blížícího se velkého dne ale přišel šok, po kterém jsem začala přemýšlet, jestli svého...
Našel si jinou. Ale já musela vysvětlit dvouleté dceři, proč už s námi táta není
- Anonymní
- 25.06.26
- 968
Když mi manžel řekl, že se zamiloval do kolegyně z práce, mojí první reakcí nebyl křik. Ale uzavření se do sebe. Totální zděšení, co bude následovat. Dceři byly pouhé dva roky. Hrála si ve své...
Je mi 38 a chci dítě. Výsledky testů mě ale šokovaly: Jsem prý v přechodu!
- Anonymní
- 25.06.26
- 919
Celý život jsem žila v přesvědčení, že na všechno je dost času. Nechtěla jsem v pětadvaceti zapadnout do stereotypu plenek, vaření a mateřské dovolené. Chtěla jsem nejdřív něco dokázat. Vybudovala...
Zhubla jsem z velikosti 48 na 38. Manžel mě ale přestal chtít
- Anonymní
- 25.06.26
- 904
Dřív jsem nosila velikost 48, měla velká prsa, měkké břicho, výrazné boky i stehna. Takovou si mě manžel vzal a taková ho přitahovala. Jenže já jsem změnila životní styl, začala se hýbat, zhubla na...
Jsem matka, která si užívá noční život. Sousedé mě řeší víc než vlastní život
- Anonymní
- 25.06.26
- 748
„A to jako necháš dítě doma a jdeš se bavit?“ řekla mi sousedka přes plot. Neřekla to nějak útočně, spíš zvědavě... A dřív by mě to možná i zranilo, ale teď už ne. Jsem dál. A necítím potřebu se...
Tchyně ze mě dělá neschopného chlapa. A moje žena jí začíná věřit
- Anonymní
- 24.06.26
- 1854
Jsem manžel a táta, který se snaží postarat o rodinu, děti i domácnost. Jenže matka mojí ženy je u nás pořád a do všeho mluví. Kritizuje, jak vychováváme děti, shazuje mě před ženou a nenápadně jí...
Nechala jsem syna (3m) manželovi a odjela pryč. Opravdu jsem tak špatná máma?
- Anonymní
- 24.06.26
- 2086
Myslela jsem, že největší problém bude odloučení od miminka. Nakonec byly mnohem horší reakce lidí kolem.
„Ještě jednou a dítě vyřadím!“ Ředitelka na mě křičela kvůli zpoždění v zácpě
- Anonymní
- 24.06.26
- 1446
Být pracující mámou znamená žít v neustálém napětí. Každý den je to závod s časem – odpracovat své hodiny, bleskově nakoupit a utíkat pro dítě do školky dřív, než se zavřou dveře. Většinou tenhle...
Deset let po svatbě spíme odděleně. Ticho je hlasitější než hádky
- Anonymní
- 24.06.26
- 1006
Sedím v obýváku, za oknem už je tma a z vedlejšího pokoje slyším jen klapání klávesnice. Manžel zase sedí u počítače, jako každý večer. Naše dítě už dávno spí, já jsem ho uložila, přečetla mu...
Dopis pro ni: Dnes by ti bylo šest let. Pořád jsi moje dcera
- Anonymní
- 24.06.26
- 797
Tolik let už uplynulo, ale bolest v srdci zůstává...