Jak Beátka na svět přišla a jak jsme spolu bojovaly

Porod
  • ikyki
  • 20.08.13

Vytoužené těhotenství po třetím IVF pokusu. Nemám vejcovody, takže maličká je opravdu vytoužené miminko. Poslední dva týdny těhotenství jsem byla zoufalá, chtěla jsem rodit a mít tu mojí lásku konečně u sebe.

Byla sobota 20.4.2013 návštěva u mé mamky jako každou sobotu, máma se mě ptá „Chceš zítra rodit?“ Moje odpověď byla, že samozřejmě. „Tak na, tohle vypij.“ No kopla jsem do sebe ten hnus a po cestě domů jsme se s manželem smáli, že jestli do zítra porodím, tak pořídím mámě kotlík a lexikon lektvarů…

Dala jsem si večeři a koukla na S Tebou Mě Baví Svět. A ejhle Matýsek se posr*l, no a já začínám mít nějaký sakra divný poslíčky. Volám mámě, co to bylo za pití, že je mi akorát zle, její odpověď „Počítej intervaly, až budete 5 minut, jeď.“ Jedem na 5 minut už hodinu. :D

Monitor, velmi příjemná prohlídka a test na únik plodové vody. Plodovka pozitivní, ale kontrakce a porod žádný. Na moji otázku, zda ty opravdové bolesti budou horší než tyhle, byla odpověď mlčení, takže asi jo. :) Nechají mě na čekateláku, manžel odjíždí, já valím slzy jako hrachy, prořvu celou noc. Bolesti se dají, ale na spaní to fakt nebylo.

Ráno příchází doktor s otázkou, odkdy pozoruji ten odtok tekutiny. Říkám, že od pátku a v tom už ležím na koze a dostávám půl tablety na vyvolání, páč se neotvírám, kontrakce žádné. Dojdu na pokoj, vykoupu se v teplé vodě, převléknu si svou porodní košilku od mé sestry pro štěstí, zalezu do postele, dostanu snídani, na kterou již ale nemám chuť. Volám miláčkovi, že mu zavolám, chudák doma šúruje - asi si myslí, že porodím a on si poveze malou domů nebo co. :D Na 20 minut usínám, když mě vzbudí nutkání na toaletu. Sedím tam a už brečím, bolesti se rozjely na plné obrátky, lítám na záchod a na postel, kde sedím. PA mi radí chodit - kdyby nebyla tak milá, tak jí i s chozením pošlu víte kam. A zase záchod a ejhle, někdo tam je. :-/ Vyběhnu na chodbu, kde o koště stojí opřená paní na úklid. Křičím na ní „Kde je další záchod?“ Prej na konci chodby. Říkám jí, že blíž, jinak bude mít práci. Pustila mě na jeden porodní box, kde jsem si v klidu sedla na toaletu a mohla si dát sprchu…

Bolesti zesilují, vracejí se snad každou minutu. Konečně se mohu přestěhovat na porodní box, zavolat manželovi a čekat. Sedím na židli, vyklepená, unavená, v bolestech, když se rozlétnou dveře a v rozkošném převleku tam stojí ON, moje opora.

„Kontrakce jsou, jste otevřená na 4 prsty, vidím to na večer.“ Bylo poledne. Manžel mi pomáhá do sprchy, ze sprchy, horká voda mi dělá moc dobře. Je 14:00, když si mě chce natočit PA na monitoru. Vylézám a říkám, že chci epidurál. Prý za chvilku přijde a uvidíme, co se s tím bude dát dělat. Mezi minutovými kontrakcemi spím. Přichází PA, kontroluje mě, důkladněji žádám o epidurál. Její odpověď „Jeeee, rodíme, už vám ho nestihnem dát.“ mě potěší a zároveň zklame.

„Netlačte.“ No to snad ne, vždyť potřebuju tlačit. To trvá půl hodinky. Když už mohu tlačit, je to úleva. Přichází doktorka. Tlačím, ale nejde to víc, jsem vyčerpaná. Nastřihávají mě, dvě zatlačení a je tu - 3.97 kg a 51 cm. Necelé 4 kilogramy štěstí. PROČ ALE ŽÁDNÉ NECÍTÍM?

Od porodu zastavení laktace, večer mi ukazují, jak se o malou starám. Dělám to mechanicky, opakuji to, co mi ukázaly, strojeně, bez citů, bez lásky. Co se to děje? Vždyť je tak vytoužená, tohle bude to mateřství?

Po příjezdu domů se to nelepší, naopak zhoršuje. Doma nestíhám nic, nejím, nemám čas na nic, jen sedím a chovám věčně to uřvané mimino. Přicházejí léky a diagnoza poporodní blues. Bylo mi hrozně, nebavilo mě se o ní starat, brečela jsem kvůli každé kravině, chtěla jsem zpět svůj beztarostný život.

Uběhly 4 týdny, léky začaly zabírat, bordel neutekl, pač neměl nožičky, a s malou jsme chytly režim. Blýskalo se na lepší časy. Rozmazlovala jsem ji a chtěla jí ty začátky vynahradit. Dopadlo to tak, že mám skoro 4měsíční rozmazlenou princeznu, kterou při odložení z ruky chytne záchvat řevu, takže mám doma uřvané, rozmazlené miminko. Teď už ale vím, že ji miluju nadevše na světě a nic okolo není důležitější než ona. A bordel? Neřeším, uklízím večer, když už mě maličká nepotřebuje.

Manžel byl u porodu skvělý, nebýt tam, nezvládla bych to. Tímto mu chci poděkovat stejně tak jako všem na porodním a i na šestinedělí - byli tak hodní a příjemní…

Po 4 týdnech jsem se manžela ptala, když mě při šití musel omývat, jak to jako dole vypadalo. Tak prý jako po válce. :D :D

Hodnotilo 22 lidí. Score 2.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lloren
Zasloužilá kecalka 637 příspěvků 20.08.13 01:25

Začátky s miminkem jsou nejtěžší :-) podobné stavy jsem měla do konce šestinedělí ale léky a nic jsem nebrala a zvládla to :) dnes mám krásnou samostatnou hodnou holčičku která miluje hračky

 
anake
Ukecaná baba ;) 1573 příspěvků 20.08.13 08:12

No a cos to dostala teda k tomu vypití? :D

 
Hadumi
Extra třída :D 11728 příspěvků 20.08.13 08:19

Kde jsi přišla na to, že 4 měsíční mimino rozmazlíš? Se mi zdá normální, že chce být u mámy :nevim:.

 
ikyki  20.08.13 08:41

@anake Nějaké bylinkové čaje

 
ikyki  20.08.13 08:43

@micelinka Na to jsem přišla u doktorů v Motolské nemocnici, plakala a bála jsem se jestli jí něco není a tam když udělali všemožná vyšetření řekli, že diagnoza je rozmazlenost…tak jako se dá rozmazlit pes, kočka tak to jde i u miminka… ;)

 
Hadumi
Extra třída :D 11728 příspěvků 20.08.13 08:45

@ikyki jsem přesvědčená o tom, že takhle malé dítě nerozmazlíš, ale každý má na to jiný názor ;).

 
ikyki  20.08.13 08:57

@micelinka Taky jsem o tom byla přesvědčená ale vcelku je jedno jestli je rozmazlená nebo tomu budeme říkat, že mě potřebuje…vyjde to na stejnou podstatné je, že jsem jí chtěla vynahradit začátky a tak jsem jen chovala, jen jí objímala, uspávala na ruce atd…a v Motole tomu říkají, že jsem ji rozmazlila a ty tomu říkáš, že mě potřebuje…závěr je stejný má láska si vyžaduje neustálou pozornost 12 hodin denně ;) :kytka:

 
Domcus1
Zasloužilá kecalka 751 příspěvků 20.08.13 09:09

Rozmazlena urcite ne, jen chce mamu no, malej nas byl stejnej a teed, uplne si nejsem jista, ale mamu mu muze delat kdokoliv, nikoho se neboji :D

 
ikyki  20.08.13 09:44

@Domcus1 tak to máš výhodu u nás zabírám jen já…nikdo jinej :lol:

 
KatieBea
Stálice 77 příspěvků 20.08.13 14:09

Ten závěr je mi hodně povědomý :lol: od porodu myslím. Mě se narodila taky Beatka měla přesně 4 kila a teď jsou tomu dva měsíce. :-) Na stavy po porodu raději ani nevzpomínám. Měla jsem štěstí, rodina moc pomohla. Takže gratuluji k princezně! :-) :kytka:

 
Gina108
Generální žvanilka 23852 příspěvků 20.08.13 14:38

Jak může být čtyřměsíční dítě rozmazlené? 8o 8o 8o Prostě chce být u maminky, to není žádná rozmazlenost. Máš na ni šátek? ;)
@ikyki hehe a řekli ti ti doktoří čí že to byla rozmazlenost? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
ikyki  20.08.13 16:48

@KatieBea taky gratuluji a jinak rodina mi taky moc pomohla :andel: :hug:

 
ikyki  20.08.13 16:48

@Gina108 může být rozmazlené úplně normálně ;)

 
Randgrid
Závislačka 2869 příspěvků 20.08.13 21:32

I to se stává :) a mnohem horší stavy, ale důležité je, že jste to zvládly. ;) a není všem dnům konec, ten uřvaný prcek se srovná. ;)jen vydržet..hlavně zdraví.

 
Denčii
Zasloužilá kecalka 658 příspěvků 20.08.13 21:39

Taky si myslím, že to rozmazlenost není. Některé děti nosící jsou a jiné zase ne. Já jsem taky musela pořád chovat a nosit a to primárně, žádné že to ze začátku nevyžadoval a já jsem ho to naučila. Prostě od začátku byl křik, pokud nebyl v náručí. A postupně to přešlo, teď si často hraje sám, sám objevuje, když má chuť, přijde se pomazlit, potulit a je to spokojené usměvavé batole.

 
ikyki  20.08.13 22:05

@Denčii Vidíš a u nás se to vybudovalo, nenosila jsem vydržela prvně sama…usínala sama, nevyžadovala nošení…pak jsem jí ale chtěla vynahradit začátek kdy jsem nebyla ready a rozmazlila jsem jí…neví co je na slově rozmazlená tak pobuřujícího :mrgreen: každopádně pokud byla samostatná a teď si mě brekem volá dokud ji nevemu na ruku pač jsem jí to naučila je to rozmazlenost…a nevidím na ni nic špatného je to mé jediné dítě, druhé už nebude a chci jí dát VŠE a klidně si jí budu rozmazlovat :oops: ;) :kytka:

 
ikyki  20.08.13 22:07

@Randgrid Mě uklidňovali, že tenhle stav co sem měla já má každá druhá…bylo mi to vůči malé hrozně líto a i proto jsem to hned řešila…pro ní cokoli…teď jsem skončila s úklidem a žehlením…prostě to dělám večer až když spinká a nevyžaduje mou pozornost

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 21.08.13 00:34

To by jste se divili, jak miminka dokazou byt vycurany :-D jinak gratuluji k male :-)

 
tessa2323
Zasloužilá kecalka 679 příspěvků 21.08.13 07:35

Gratuluju k holčičce:-)Já jsem si malýho taky pěkně rozmazlila, doted mi, a to mu bude půl roku, neusne jinak než v houpacím koši. Ale mě to neva, je to náš poklad, jen ho vykopat:-D Né dělám si srandu.Je to moje láska

 
peggyska
Závislačka 4531 příspěvků 21.08.13 09:43

Promiň, ale do roka mimino nejde rozmazlit, naopak ho máš co nejvíc chovat, protože se mu formuje citová stránka a pokud jí budeš nechávat vyřvat a nebudeš chovat, tak si bude myslet, že na ní kašleš a ponese si to až do dospělosti :roll:…malý trpěl na šílený koliky, takže jsem 4 měsíce jen chovala, v noci spal jen na mě, teď jsou mu dva roky a v žádným případě není rozmazlený, naopak vyhraje si sám a nepotřebuje mě pořád za zadkem…takže klidně chovej dál a na dr se vykašli, některý miminka prostě brečí víc, ségra řvala 24 hodin v kuse a taky nebyla rozmazlená, ale prostě řvací ;)

 
ikyki  21.08.13 09:55

@peggyska Díky za poučení miluju tyhle co vědí vše nejlíp a ano nechávám jí brečet např když jí vařím

 
harfa
Kelišová 6678 příspěvků 21.08.13 18:44

@ikyki líbí se mi jak jsi nazvala, že sis malou rozmazlila, né každá máma to umí přiznat, tak se to tady schovává pod slovo potřebnost či pozornost: a myslím, že rozmazlit jde v každém věku, a miminka jsou pěkně chytrá a vyčůraná, moc dobře ví jak si mámu přivolat. :kytka:
@peggyska moje máma nás se ségrou taky nechávala vyřvat, jinak by doma nic neudělala a měla by nás pořád na rukou, a že bych měla citovou újmu se říci nedá :mrgreen: ono brát si s sebou dítě i na záchod protože jinak ječí je opravdu medvědí služba :pankac:

 
snažilka2017
Extra třída :D 10234 příspěvků 21.08.13 19:47

@ikyki mela jsem to tak nejak podobne, ted ma asi obdobi separacni uzkosti, nesmim se od ni hnout ani na krok, miminka si rychle zvyknou, staci, kdyz parkrat pribehnes kdyz poknoura a ono zjisti, že to funguje a pak mas o zabavu postarano, ja si ji sebou musela nosit i v lehatku na zachod :oops: :lol:, ted uz je trosku vetsi, takze ji klidne necham pobrecet nevidim na tom nic spatneho, samozrejmne ze prijdu, ale neletim uz hned jakmile spusti. Nektery deti toho zneuzivaji i pozdeji, kdyz jsou vetsi a to ho pak nemuzes nechat ani nikomu pohlidat a zajit si bez ditete s kamaradnou treba na kafe SAMA a na chvili vypnout, nebot uz mas doma MAMÁNKA

 
ikyki  21.08.13 20:37

@harfa Asi tak dokážu si totiž přiznat, že jsem si ji rozmazlila, určitě se nerozmazlila sama, je to má práce a tak nějak mi to nevadí…co se dítě naučíš si ho jednou budeš muset zase odnaučit a tak pomalinku ale jistě ukazuji dcerce, že ne vždy když si zabrečí přiběhnu, pokud vím, že je najedena, vykakaná, přebalená a tím pádem spokojená tak jí nechám…nechám jí totiž klidně trochu brečet než abych kupovala zeleninu ve skleničce…sice si pobrečí ale pak ocení domácí vařeníčko…

 
ikyki  21.08.13 20:40

@Ajinka91 Přesně u nás nehrozí, že bych ji nechala babičkám nebo tak…babička z toho pak mají chuděry újmu určitě si myslím že pobrečet si jim neuškodí a že by si to nesli do dospělosti? Některé názory mě baví je to malé miminko nechápe to a rozmazlit nejde a pak řeknou, že si to pamatuje a nese si to do dospělosti :lol: :lol: neříkám nechat řvát alekdyž si pobrečí a začne si zvykat, že je občas malou chvilku sama není dle mého na škodu

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 01:46

Porodní blues ma snad každy ne? To je přece normální hormonální „splav“.
Spis poporodni deprese ne? To by byl jinak na praskách každy.

 
ikyki  22.08.13 08:18

@Loki01 ne poporodní blues nemá každá ;) objevuje se u prvorodiček může se objevit v podobě plačtivosti, přecitlivělosti, zlosti, pocity osamělosti, ne každá tyhle pocity musí nutně mít…psichycké problémy po porodu jsou rozděleny do třech skupin z nichž poporodní blues je forma nejlehčí trpí až 80% což není KAŽDÝ

Příspěvek upraven 22.08.13 v 08:20

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 09:20

@ikyki

To ti řekli doktoři, kteří tvrdí ze díte je rozmazlené?

 
ikyki  22.08.13 09:58

@Loki01 Ne to je informace dohledatelná kdekoli na internetu a řekl to psycholog se kterým jsem to řešila…jinak, že je dítě rozmazlené vím i bez lékařů ;) jak už zde bylo řečeno někdo si umí přiznat že své mímo rozmazlil a někdo tomu říká, že ho dítě potřebuje…závěr je ale stejný

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 12:06

@ikyki
Určitě si na internetu taky najdeš, ze rozmazlené 4 měsíční díte je hloupost. Jukni se do slovníku na vyznam slova rozmazleny ;) ;) ;)
Mluvila jsem o tom hormonálním splavu. To znají témeř všechny zeny ;)
http://www.cpzp.cz/…i-blues.html
Poporodni blues a poporodni deprese je rozdíl. :nevim: Kazda proste používame jiné termíny. Tak hlavně hodně zdravi.

Příspěvek upraven 22.08.13 v 12:38

 
ikyki  22.08.13 14:12

@Loki01 Já nevím co řešíš…každý používá jiné termíny a podle mě prostě o rozmazlení mimina není žádná hloupost, pakliže si vystačila sama, sama usínala atd…a po sléze co jsem ji začala uspávat na ruce jen proto, že jsem jí chtěla vynahradit začátky a ona si na to navykla a pak to vyžadovala tak podle mě jsem si jí rozmazlila, jak jinak by si to nazvala stav kdy když byla sama byla ok a pak když jsem jí začala nosit pač mě hlodala svědomí a ona si na to navykla a vyžadovala to…

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 14:42

@ikyki
No jo. I odložené děti po par dnech přestanou byt náročné když vi, ze na ne nikdo nereaguje.
To mas jedno, proste je to podle mě spatny termín.

 
ikyki  22.08.13 17:11

@Loki01 Termín špatný závěr naprosto stejný. Holt někomu nejde přes pysk pravda :pankac:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.08.13 17:35

Rozmazlene ctyrmesicni miminko??? 8o
No ja mam teda deti tri, ale s timhle terminem se setkavam poprve :nevim:
Clovek se porad uci.
Tak hodne stesti vam obema :kytka:

 
ikyki  22.08.13 17:40

@Leknínek :roll: kdo chcepřijďte se sami podívat na vyčůrané miminko

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 17:57

@ikyki
Pravda? Ani vlastne nevim co se tim pokousis rict. Zkus to jeste jednou a poradne.
Podívej se na to do slovniku ;) Říkat, ze 4 měsíční díte je rozmazlené je proste hloupost.
Takový je můj názor tak mi tady ty svoje" pravdy" z Motole jako univerzalni pravdu nevnucuj. Mám už nejaké zkušenosti a tak si muzu udělat názor. Čteš to od maminek s mnohem vetsima zkušenostma než sama mas.

Takovou autorku deníčku co sama podněcuje hádky jsem tu už dlouho nečetla. Možna ti ještě není dobře ;)

Příspěvek upraven 22.08.13 v 18:07

 
ikyki  22.08.13 18:46

@Loki01 Každej mi vnucuje názor jak nelze rozmazlit dítě a já mám zkušenost, že ano…Jinak moje matka má zase daleko větší zkušenosti než Ty a podle ní je též prachsprostě rozmazlená…před­pokládám, že se tu tedy nebudem handrkovat o to kdo má větší zkušenosti…jinak je mi výborně jen mi vadí maminky co musí nutně poučovat a myslí si, že vše vědí nejlíp :roll: jinak co jsem koukala v diskuzích ty máš totiž ohromný talent lidi vyprovokovat k hádkám…protože ty máš totiž vždy všude a u jákéhokoli tématu pravdu ;)

Příspěvek upraven 22.08.13 v 18:49

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 22.08.13 19:34

@ikyki
Ale ja jsem tady nemluvila o sobě, ale o tom jak útočiš na všechny ostatní.
A taky jsem nemluvila jen o svých zkušenostech, ale i o zkušenostech jiných maminek a hlavně to říkají dětští psychologové.
Nevím o jakých diskuzích mluvíš a ani to sem nepatří. Tady se mluvi o tvoji představě, ze je tvoje 4 měsíční dcera rozmazlena.
No nic, končím diskuzi a opatrne, moc se nevztekej. Vypadá, ze ti s tvrzením, ze díte nejde rozmazlit dost lezeme na nervy ;) :P :mrgreen:
Opatruj se.

 
K-Black  22.08.13 19:35

Rozmazlit se dá v jakémkoliv věku, i jako uplné miminko, ale tak to má být. Však od toho je máme aby jsme jim daly vše co chtějí ne? @ikyki jen ji ňuněj :srdce: do 15 let to chtít nebude ;)

Samozřejmě je rozdíl rozmazlené miminko(naučené na chování) nebo hnusný, vřeštící do maminky kopající tříleťák, rozmazlovat ale s pravidly :kytka:

 
ikyki  22.08.13 19:53

@Loki01 Nelezete jen mi ho nevnucujte ptz moc dobře vím jestli je moje dcera rozmazleneček nebo ne, na nervy mi lezeš akorát Ty ale tak to není poprvé a s jediným s kým jsem tu vedla hlubší konverzaci jsi Ty :mrgreen: a jinak patří to sem protože ve chvíli kdy jsi problémová jinde to pak možná není o mě ale o Tobě :mavam:

 
ikyki  22.08.13 19:55

@K-Black Jistě, že se nejedná o rozmazlenost typu já chci a nebo bude scéna…je naučená na chování sama jsem si to tak udělala a prostě nevidím na výrazu, že jsem ji rozmazlila nic pobuřujícího a nebo, e by to bylo mimo mísu a ňuňám klidně si jí rozmazlim ještě víc :oops: :kytka:

 
K-Black  22.08.13 19:59

@ikyki však ňuňej, tak to má být ;)

 
harfa
Kelišová 6678 příspěvků 22.08.13 20:06

@ikyki mám na to stejný názor jako ty, lépe bych to nenapsala :kytka:

 
ikyki  22.08.13 20:45

@K-Black od toho je máme však co si je naučíme to si je odnaučíme :kytka:

 
ikyki  22.08.13 20:48

@harfa :hug: já mám dcerku rozmazlenou ostatní ať to nazývají jak chtějí, jen ať mi nevnucují že nejde rozmazlit miminko…protože rozmazlit takový uzlíček, co je závislý jen na mámě jde totiž nejsnáz v jeho fázích života ( použila jsem slova dětské psycholožky ) :kytka:

 
harfa
Kelišová 6678 příspěvků 23.08.13 08:25

@ikyki přesně tak, doufám, že se ze mě po porodu nestane taky ta alibistická a výmluvná matka :roll: a zachovám si svůj selský rozum, nevidím nic špatného na slově „rozmazlený“ a jsem ráda, že to tady aspoň někdo umí vyslovit(napsat) a ještě o svém dítěti :palec: máš mé sympatie jen tak dál :kytka:

 
ikyki  23.08.13 09:07

@harfa Je to úhel pohledu, někomu pro vyčurané miminko prostě nepřijde výraz ROZMAZLENÉ vhodný a tak si našla slovo POTŘEBUJE…nikomu to neberu jen jsem vždycky byla člověk co si prostě přiznal chybu a doufám, že mi to i nadále zůstane protože je to vlastnost které si na mě prý známí cení a děkuju :kytka:

 
Shillpa
Kecalka 338 příspěvků 02.09.13 18:36

Nevidim vubec nic spatneho na slove rozmazlenost. Je to pouzito dle Tveho pohledu na situaci…a na to, co jsi prozila. Cestina je krasna v tom, ze si kazdy pojme slova po svem a pote s nimi tak pracuje. A tak je to se vsim. Byt rozmazleny ma svuj dobry i spatny vyznam. A nechapu lidi, kteri na rozvadeji debatu na podobne tema. A take jsem jiz nekolikrat narazila na komentare slecny, pani @Loki01 . Dobry, jinde to bylo mozna na miste, protoze se uzivatele dotazovali na zkusenosti ostatnich. Ale tohle je denicek! Jeste chapu projev nazoru a dost…ale hazet sem same odkazy a presvedcovat nekoho o sve inteligenci. Tohle neni vedomostni soutez, ale denicek o porodu :-D Bylo by na miste pozvat vyhlasenou emiminovskou specialistku k osobnimu posouzeni…hmmm…v rij­nu rodim…tak jestli je mobilni, pozvu ji od zacatku k nam…muze nas monitorovat a pote zhodnotit kvalitu informaci v mem budoucim denickz. Bude mi cti :lol: :palec: :dance:

 
ikyki  02.09.13 18:39

@Shillpa :potlesk:

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 02.09.13 18:45

@Shillpa
8o
Odkaz byl k diskuzi o poporodnich blues…
Trosku mimo…
A rozmazlenost ma svoji definici. U malého dítěte se o tom opravdu neda mluvit. Nevím co ti tak zvedlo žluč, zbytečně se snažíš hádat.
I na denicky se tu reaguje, jsu tu nova na to si casem zvyknes. Přeju krásný porod :hug:

Příspěvek upraven 02.09.13 v 18:47

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama