Jak jsme lovili poklad

O životě

Jsa fascinováni novou aktivitou zvanou geocaching, chodíme teď za slušného počasí po okolí a hledáme podle souřadnic kešky (rozuměj: krabičky různých velikostí a obsahu). Slušní lidé nás nazývají blázny, výrazy těch neslušných nebudu publikovat veřejně. Zasvěcenci nás zovou kačeři. Strkáme ruce tam, kam by je nikdo normální nikdy nestrčil, plazíme se houštím, brodíme vodou, přehazujeme tuny kamení, jen abychom našli poklad. Toto je story o tom (zatím) posledním.

tak tudy jsme prošli ...
2 komentáře

... a toto nás čekalo nahoře.

Na počátku byla snaha vyhnat drahoupolovičku a chlapce o víkendu ven a odervat jim pevně sevřené prstíky od mobilů, ovladačů a myší. Jenže - jen tak bezdůvodně se jim ven nechtělo. Chápu, jen málokdo vydrží bezcílně bloumat městem a čekat, až bude uvařen oběd. I nalezla jsem (díky Ti, strejdo Google) zábavu.

Nadšeně jsem vykládala, jak je super být v přírodě na vzduchu a ještě najít poklad. Nejprve na mě hleděli nevěřícně, ba až soucitně (se nám asi zbláznila, chudák matka), ale uvolili se jednu výpravu absolvovat - předpokládám, že proto, aby měli ode mě pokoj a klid. Vyzbrojeni mohutnou svačinou, papírovým návodem a autonavigací (bez čehokoliv ukazujícího souřadnice se to fakt moc nedá) jsme vyrazili za prvním úlovkem.

Nebudu popisovat, jak se Matesovi podařilo zmáchat se v jediné louži v širém okolí, ani jak se Kuba rozkutálel rajčata po celé naučné stezce, ani jak drahápolovička mamral nad zkaženým dnem. Zkrátka, dorazili jsme na místo určení a začalo hledání. Absolutně jsme netušili, co hledáme, jak je to velké ani kde to může být schováno.

Autonavigace se v lese osvědčila asi jako sáňky v létě. A pak se to stalo. Drahápolovička vzteky kopnul do pařezu, ten se vyvrátil a byla tam! Naše první keška! Osobám mužského pohlaví zazářila očička a mně spadl balvan ze srdce (už jsem se připravovala, jak budu poslouchat o zkaženém víkendu ještě dalších deset let). Zapsali jsme se do deníčku, vyměnili nějaké drobnosti, aby si kluci odnesli něco z pokladu a kešku schovali zpátky.

Od té doby lovíme každý víkend. Když se zadaří, stihneme třeba dva poklady. Když je super dobrý víkend, dáme 4. Ovšem ta poslední keš stála opravdu za to. Den předtím se drahépolovičce podařilo vyhandlovat na Aukru novou GPS pro náš účel jako stvořenou a za velmi rozumnou cenu.

Celý večer a půl noci strávil tím, že se bavil svou novou hračkou. Ráno tvrdil že už s tím umí zacházet a že teď to bude naprostá pohoda, protože GPS ukazuje téměř přesně (autonavigace měla rozptyl 10 metrů plus mínus půl kilometru). No dobře. Nachystala jsem svačinu a děti a vyrazili jsme.

Už první pohled na kopec mi napověděl, že je něco špatně. Chyběla cesta. Jakákoliv přístupová cestička na vrchol. Zato hojně přebývalo mlází, roští, křoví, houští a zcela zákeřně i spousta trnkových keřů s hromadou trní. Není nic zábavnějšího, než se drát takovýmto porostem „hore kopcom“, na zádech mít bágl s jídlem a za sebou vléct dvouleté dítě. Nejprve měla drahápolovička nápad, že půjdu první a tím batohem jim prorazím cestu.

Při pohledu na počínající sopku od nápadu upustil, popadl Kubu, GPS a se slovy „počkáme nahoře“ zmizel. Drápali jsme se s Matesem jako o život (my chceme taky poklad!). Kličkovali jsme v tom křoví jako zajíci hledajíc aspoň trošku průchodná místa, bažině jsme se zdárně vyhnuli a kluky jsme před sebou identifikovali jen podle halekání. Ale zvítězili jsme. Vylezli jsme nahoru bez zdravotní újmy a dokonce i bez klíšťat.

Výsledek stál za to. Tak nádherný výhled do krajiny jsem ještě neviděla. idylická venice, pasoucí se dobytek, řeka, lom… no paráda. I kešku jsme našli - GPS fakt nekecala a ukazovala přesně. A pak mi začalo být ouzko při představě, že ten samý kopec polezeme stejnou cestou zpět… nebo spíš pojedeme - po zadku. Děti by byly pro, ale Rada starších rozhodla, že nikdy víc.

Z vrcholku vedla stezička směrem k vesnici dole, tak jsme se po ní vydali s tím, že tam možná bude nádraží nebo autobusová zastávka. Pak se stezička stočila kolem kopce a vedla směrem, odkud jsme přišli. V pohodě, říkali jsme si, směr je dobrý, čím víc toho projdeme po cestičce, tím méně křoví nás bude čekat. Ha ha.

Stezka nekončila křovím, ale elektrickým ohradníkem z jedné strany a bažinou ze strany druhé. Za plotem bylo pár metrů louky, stádo krav a naše auto. Co teď? Ač jsem máčka a živému hovězímu se vyhýbám, zavelela jsem k postupu vpřed hnána vidinou koupele a kafe.

Protáhli jsme děti ohradníkem a proplížili se přes pastvinu doufajíc, že všichni ti rohatí tvorové se budou pěkně pást a nenechají se vyrušovat. Nenechali, byli hodní. U auta již proběhla jen malá očista týkající se oklepání dětí od kravinců a lov byl odtrouben a zaarchivován jako úspěšný. Nicméně přiznávám, že nebýt kešky, nikdo by mě na ten kopec nedostal ani párem volů.

I přes takové zážitky lovíme dál. Drahápolovička tomu propadl a vzal si na starost veškeré plánování. Na mně zůstala příprava proviantu a výroba předmětů k výměně. A ještě malé upozornění pro ty, kteří by se snad rozhodli také začít lovit: JE TO SILNĚ NÁVYKOVÉ! :D

Hodnotilo 2 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
veverunka11  19.04.11 07:38

Tak aspoň něco děláte pro zdraví. :potlesk: :potlesk:

 
byron  19.04.11 07:42

Taky mě to láká, myslela jsem , že je to spíš pro svonodné nebo bezdětné, abych byla přesnější :palec:

 
Marsi86
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 19.04.11 08:59

ja o tom slyším prvně ale může to být zajimavé

 
Mahora
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 19.04.11 09:21

Můj kamarád s manželkou se tomu také věnují, snad dokonce už nějaký rok a také je to moc baví. Když občas vidím nějaké jeho fotky, jsou to většinou moc krásná a neznámá místa. Může to být fakt super. Takže blahopřeji k této prima „závislosti“ ! :potlesk:

 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 19.04.11 10:32

A to je jen malinká část toho co ještě zažijete :lol:. Provozujem druhým rokem a můžu říct, že ty naražený zadky, roztrhaný kalhoty, zablácený boty apod. vynahradí vždycky ty krásný místa na který bysme se jinak nedostali, protože by nás to nenapadlo :dance:. Těším se, až někdy v budoucnu budou tohle podstupovat s náma i naše děti. Nebylo nic hezčího než pohled synovce do krabice plný tzv. kinder šrotu a jeho následná výměna. Jen tak dál kačeři :palec:

 
Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 19.04.11 10:36

Již jsme tomu doam propadli taky. Hlavně já a moje pětiletá dcera. To by člověk nevěřil, k čemu se hodí pětiletý cvrček. Už několikrát lezla tam,kam se moje kredenciózní figura nevejde. Kačka loví poklady taky jak divá. Někdy se dokonce podaří nalézt podle GPS. Ale ve městě jsou lepší fotomapy.
Hmm,ta příhoda s nakopnutím pařezu a nalezení první kešky je jak u nás. Hledali jsme jak magoři. Až jsem se naštvala a kopla do prvního šutru, který tam byl. A byla tam-potvora.
Ale vřele doporučuju. Je to super relax a silně návykové. Rozhodně zdravější,než chlast.
Lovu zdar,kačeři a kačerky.

 
Ufinka87
Povídálka 45 příspěvků 19.04.11 11:29

Jsem ráda za vtipný příspěvek…já geocatchingu propadla již dávno a setkala jsem se také s otázkami typu?a čemu že se to věnuješ? Geo…Co? Od ťukání na čelo až to oslovení jestli nejsem blázen.A jak píšeš je to silně ale opravdu silně návykové.Propadl tomu i můj skoro geomanžel a tak se trmácíme to kopcích brodíme se houštím bažinami, plaveme šplháme a to všechno proto, abych nakonec na místě vítězoslavně vykřikla Mám!! :-DD a pokud je navíc v keši nějaký pěkný GC či TB je radost o poznání větší a mileráda je pošlu dál do světa.Takže až si zase budeš příště lámat hlavu nad zapeklitou mysterkou či multinou, tahat trny a klíštata…Budeš vědět proč to děláš :-DD :mrgreen: :mrgreen: :lol:

 
Minutet
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 19.04.11 11:59

Skvělý-směju se ještě teď. A zároveň díky za tip-až mimi odroste,bude to supr zábava.Už jsem o tom přemýšlela dřív a Vy jste mě nakopla. Díky :-D :-D :-D

 
sonam
Kelišová 6246 příspěvků 19.04.11 12:26

Ja sa tiez venujem geocachingu, tak rekreacne, je to sposob, ako objavit miesta, kam by som sa inak nedostala. Predpokladam, ze to bude aj super lakadlo pre deti, ktore inak zmysel v turistike asi velmi nevidia :)

 
barbara21
Echt Kelišová 7711 příspěvků 19.04.11 12:49

Tak tohle je supr !!! :-P

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 19.04.11 13:18

Krásně napsané :palec:
Sotva malej začne chodit, chystá se manža též propadnout geocachingu a já už se na to nesmírně těším, páč konečně vytáhne paty z baráku :lol:

 
wobludka
Extra třída :D 11486 příspěvků 19.04.11 16:06

super :dance: já obdivuju trpělivost lidí, kteří je udržují, ta u nás musela být za poslední 3 měsíce obnovena 18× :cert: až mládě povyroste, chystáme se taky na průzkum :palec:

 
PetiteFillette
Extra třída :D 13848 příspěvků 19.04.11 19:25

Taky už jsem nad tím několikrát přemýšlela a říkala jsem si, že je na to holka ještě malá. Ale vy chodíte s dvouletým capartem, tak že by…? :think: :-)

 
farska
Nadpozemská drbna 29990 příspěvků 19.04.11 20:27

Zamilovala jsem se do keškování asi před třemi roky.Chodili jsme lovit s trema detma.Ted mame dceru ctvrtou a uz uz zacinam hledat,kde ze bychom se mohli i s kocarkem vydat :lol: :lol: :lol:
Skvele napsane :palec: :palec: :palec:

 
langos
Závislačka 3838 příspěvků 19.04.11 21:43

Super napisany clanok, precitala som aj diskusiu - komentare…ale co to vlastne hladate…som celkom nepochopila :oops: :oops: :oops: Geo…co? :think:
Idem sa spytat kamosa goglika :wink:

Příspěvek upraven 19.04.11 v 21:44

 
neumisa
Neúnavná pisatelka 18513 příspěvků 19.04.11 22:00

langos

no je to poklad … takže nikdy nevíš, co najdeš :wink: :mrgreen: :mrgreen: někdy jsou to kinderhračky, někdy putovní předměty, které se pak vkládají do jiné schránky, někdy drobnosti, které předchozím hledačům přebyly … prostě NĚCO, není ani tak důležité CO najdeš jako to, že HLEDÁŠ … a to uspokojení, když NAJDEŠ :huban: :mrgreen:

 
langos
Závislačka 3838 příspěvků 19.04.11 22:07

hehe tak uz som tu, a zistila som ze u nas je to este dost nezname, alebo teda malo zauzivane (mozno aj preto, ze tu ludia vandruju a lozia kade tade dobrovolne :lol: ), ale predsa je tu par „pokladov“ schovanych…Mozno sa raz vyberieme daky hladat, zda sa mi to dost zaujimave :-D

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 19.04.11 23:03

hezky napsané, skoro mi to připomíná náš první lov :mrgreen: akorát mi měli výsledek neuloveno a drahá polovička málem rozšlapal autonavigaci v zápalu vzteku :cert: :mrgreen: polovička na lovení zanevřela, ale naštěstí mi toleruje mé občasné snažení něco ulovit :mrgreen: :dance:

 
mimiško
Zasloužilá kecalka 849 příspěvků 20.04.11 01:37

já a moje polovička jsme ke geocachingu přišli jak slepí k houslím, ale teď lovíme kde se dá a co se dá:) nejnovější úlovek stál opravdu za to, já jsem těhu, takže pro mě je to sranda, ale můj naplánoval kešku, která ukazovala kolem potoka a přesněji řečeno do cca 15metrů hlubokého kanálu od blata a nevím čeho ještě, takže zničené boty, rifle jako… a to se nebavím o bundě. No, každopádně nakonec na tomto místě nenalezeno, jelikož se nacházela o cca 3 metry vedle… ale zážitek to byl:) a byla to naše 50 keška od listopadu odlovená:) velice návykové, jen se děsím, až se narodí prcek, že ho bude tahat do kanálu apod :lol:

 
santi
Ukecaná baba ;) 1202 příspěvků 20.04.11 06:45

Super konicek pro rodinu! :potlesk: GPS zatim nemame, ale uz jsem se parkrat pokousela najit kesku v parku hned za nasimi bytovkami. A porad nic! :lol: No jednou se nam to podarit musi. A treba se mi nekdy podari premluvit manzela, aby investoval a my se vydali za poklady spolecne taky!

 
petruna.zidja
Echt Kelišová 7647 příspěvků 20.04.11 09:51

SUper !!! Já se snad na to taky dám ! Zatím znám jen jednoho kamaráda, kterej na našich společných akcích pořád někam odbíhá :-) :pankac:

 
wjerushka
Závislačka 2840 příspěvků 20.04.11 15:01

Jsi skvělá vypravěčka :palec: Fakt jsem se pobavila, doufám, že se hodláš dělit o svoje zážitky i na dále.

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 22.04.11 14:48

Skvělý nápad jak vytáhnout lenochy ven :mrgreen: gratuluju :mrgreen:

 
Arietiska
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 26.04.11 23:17

Nemůžu se dočkat své první kešky!!! :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama