Jak přišlo na svět naše zlatíčko Matýsek

Porod

Bylo 17. 11., den po termínu, a já jsem byla nervní, že se určitě nevyhnu vyvolání, porodu totiž nic nenasvědčovalo. Tak jsem si řekla, dneska nebo nikdy. Dala jsem se do uklízení koupelny, všechno jsem vyklidila, vydrhla kachličky, plazila se po vaně jako blb, aby se blejskala, přítel si malinko ťukal na čelo, že prý nejsem normální, s takovou vanou se plazit ve vaně. Pak jsem udělala oběd a pořád nic.

Vážil jsem 3150g a měřil 49cm :-)

Tygřík náš :-)
3 komentářů

Takhle jsme jeli domů...
3 komentářů

Hrdej táta :*
1 komentář

A pyšná mamina..
1 komentář

Tom mi navrhl, že zajedeme do Hradce, že se projedeme, já přestanu myslet na ten porod a něco nakoupíme. Souhlasila jsem, žádný hororový scénář, jako třeba porod po cestě domů se mi v hlavě neodehrával :mrgreen: (kupodivu, já jsem psychouš, když o něco jde). Po cestě tam pohodka, nákupy taky v klidu, kochali jsme se mimi věcičkami v Babiez, dali si horkou čokošku v McCaféčku a jeli domů. Po cestě mě píchalo v podbřišku, ale nechtěla jsem Tomášovi zatím nic říkat, přeci jen toho píchání a bolení v těhu bylo až až pro oba :roll: :mrgreen: Doma mu povídám, ať mě vyfotí s pupkem, tu fotku jsem ještě stihla dát na eMimi a na FB, a byla poslední :P

Seděli jsme u televize, no a mě začaly bolesti cca po 10 minutkách, tak jsem šla dát vanu, když jsem vylezla, nepřestalo to. Psala jsem holkám na FB, jestli by to mohlo být ono, a ony na mě, že stopro pojedu! No smála jsem se, smála jsem se Tomášovi i mamce, která hned přilítla (bydlí kousíček), aby mě podpořila. No ale já jsem si pořád říkala, a pak i jim, že nechci jet, že to určitě není ono, že tam budu trapná, když mě pošlou domů. Ale o půl jedenácté to začalo, z ničeho nic kontrakce po třech minutkách. Tomáš začal stopovat čas a ty kontrakce přicházely na VTEŘINU přesně!

Mamka na mě, že jsem docela v klidu, když se nechystám, při­pustila jsem (ale nerada), že bych si teda mohla umýt alespoň ty vlasy. Jak jsem fénovala a žehlila :oops: (jo, žehlila jsem si vlasy k porodu), tak už to začínalo být o kousek intenzivnější­. Dobalila jsem poslední věci a rozhodli jsme se, že počkáme do jedné a pak pojedeme. V jednu jsme vzali tašky, mamka nervní, ať pořád píšeme SMSky a voláme, co a jak, a vydali se do porodky. Máme to pět minutek autem. Zvláštní na tom bylo, že jsem byla klidná, ale úplně! A to jsme docela slušná hysterka, jak se dozvíte později :lol: Dojeli jsme tam, zazvonili na příjem porodů a přišla nám otevřít „moje“ PA Hanička :srdce: (úúúžasná paní, starší, ale tak skvělá, že nebýt jí, rodím asi ještě teď).

Sepsali se mnou papíry, napojili mě na monitor a čekala jsem na doktora/doktorku. Jaká byla moje úleva, když se ve dveřích objevila mladá blondýnka, podala mi ruku a představila se jako Sobíšková a že to spolu dneska zmáknem. Otevřená jsem přijela na 2 cm, vyfasovala košili, zavedli Yal, a ať si zajdu pro Tomáše, že nás zavedou na box, a pak se teda mám vysrajdit (já to stihla doma, takže nic extra se nekonalo), ukázali mi sprchu, přinesli balón, lahev Mattonky, 3v1 kávičky pro Tomáše, no, docela jsem koukala 8o :mrgreen:

Ještě ve sprše jsem říkala Tomovi, jestli to bude taková bolest celou dobu, tak je to pohoda. No neuběhla ani hodina a já jsem trpěla jako kráva! Bolest trvala kolem minuty, pak dvě minutky klídek a znova, znova, znova :zed: :zed: :zed: Děsný! Chtěla jsem něco na bolest, ale PA mi říkala, že prý se krásně otevírám, že bychom to jen zastavili. Pak nás tam nechali s Tomem o samotě. Nejdřív jsem to docela zvládala, zkoušela míč, chodila do sprchy, zlato mi asistoval, při kontrakcích jsem mu drtila ruku, že se divím, že nemusel ráno na chíru pro sádru :lol: :lol: :lol:

V pět přišla doktorka, koukla na mě, prý jsem otevřená na 7 cm, tak že prasknou vodu. Donesli vaničku, šoupli mi ji pod zadek a doktorka do mě šáhla, pak jen teplo, ani to nebolelo, narozdíl od těch brutálních bolestí při kontrakcích, už jsem brečela, jak to bylo drsný, někdy i řvala a funěla jako mašina :cert: Tak jsme trpěli oba, já, tím, že mi pořád odpovídali, že se musím otevřít ještě, no a Tom tím, jak jsem byla zřízená. Mezi kontrakcemi se mi tak moc chtělo spát… pak mě napojili na monitor, protože voda už byla zakalená, tak aby hlídali malého. Prosila jsem je, ať už jdeme na to, no, PA se smála, prý ještě musím vydržet, ale já jsem myslela, že už to nevydržím.

V osm přišla změna, obrovský tlak na konečník, nešlo netlačit prostě! Nikdo nikde, říkám Tomovi, hele, sežeň někoho, je to tady, jestli si někdo myslí, že nepozná, že rodí, tak POZNÁ! Přiběhla PA, nasadila na postel ta kopyta, šupla mi tam nohy, mezitím přišla i doktorka, že jsem na devět centimetrů, že to je na prvorodičku nádhera a že je malý za chvíli venku, ať prý se zhluboka nadechnu a při kontrakci zatlačím, co to jde. Holky, to nešlo! Mně normálně nešlo zhluboka se nadechnout :roll: Nakonec asi na pět zatlačení, pomoci PA zatlačením na bříško a mého řevu konečně nevídaná ÚLEVA! Malý byl venku!

Nástřih jsem necítila, ale jinak bolest je to opravdu nepopsatelná, možná tím, že jsem na ni nic nedostala, ale jako na mě silný kafe, docela. Porod placenty, no ta ze mě spíš odešla, ani jsem o tom pořádně nevěděla, jen přišla ještě další úleva. Malý byl nááádherný!! Tomáš ho fotil, jak ho otírali, vážili a podobně. No a mezitím mě přes hodinu šily dvě doktorky přes hodinu. Jsme brutálně potrhaná (malý měl ruku kolem krku), to šití jsem docela cítila, ale po tom všem mi to bylo jedno, hlavně, že byl malý v pořádku!

Když mi ho dali do náruče, plakala jsem, krásný pocit! :srdce: :srdce: Musím říct, že tak skvělý personál, co tam byl, jsem si snad ani nezasloužila! A bez Tomáše bych to nikdy nezvládla! :srdce: Když jsme ty dvě hodiny na sále byli poprvé ve třech, byla to nádhera :hug: Rodila jsem tedy oficiálně od cca půl jedenácté večer do půl deváté ráno. Samotný porod asi 20 minutek. Šití asi hodinku. Takže jsme to zmákli.

A mně tu teď v postýlce spinká naše nejmilovanější zlatíčko, jsou mu už přes tři měsíce a život bez něj už by nestál za nic.

Matýsku, milujeme Tě, jsi ten největší poklad, který máme!

Hodnotilo 17 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 05.03.12 08:33

Krásně napsaný :palec: . A jestli se můžu zeptat, v který porodnici vám přinesou pro taťku 3v1 :D ? Přeju jen zdravíčko :hug:

 
Kalla1412
Echt Kelišová 8537 příspěvků 05.03.12 08:34

Gratulace k chlapečkovi, jsi šikulka, není moc mamin, které tvrdí, že ani nepíply ;)Takže v pohodě, ona asi troška toho řevu nikomu neublíží :-)

Příspěvek upraven 05.03.12 v 08:34

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 05.03.12 08:43

Peťul je to pardubická porodnice, taky mě to překvapilo :pankac: :pankac: :pankac: Ale Tom to moc neocenil, kafe nepije,..prej by spíš měli dávat frťana :lol: :lol: :lol:

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 05.03.12 08:43

Kalla a náhodou, parádně mi to pomohlo :pankac: :pankac: :pankac:

Děkujeme :kytka:

 
Chiccita
Kecalka 230 příspěvků 05.03.12 10:53

Krásně napsaný, brečela jsem u toho:-) Bojím se extrémně porodu, tak snad to zvládnu:-) :srdce: :srdce: :srdce:

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 05.03.12 10:56

Díky :kytka:
Jasně, že to zvládneš, mysli na to, že na konci toho na Tebe čeká to vytoužené miminko :hug:

 
nikol.ondrášovka  05.03.12 11:49

Moc hezké :hug:

 
mončíček
Závislačka 3115 příspěvků 05.03.12 11:58

šikula :potlesk: :potlesk: krásně jsi to zvládla a malý je fešák :palec: :palec:

 
laja64
Kecalka 116 příspěvků 05.03.12 13:19

Moc hezky napsáno. Malý je krásný. Ať se vám jen daří :hug: :srdce:

 
baramal
Kecalka 147 příspěvků 05.03.12 14:00

Jee, me taky rodila na konci cervence pani doktorka Sobiskova. Manzel kdyz prisel, tak ji rikal sestri :lol: Vypada totiz desne mlade a na doktorku taky moc ne :) . Ale byla super a pardubicka porodnice celkove v pohode, jiz podruhe :)

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 05.03.12 16:41

Díííky všem :srdce:

baramal byla sympatická, že? :pankac:

 
baramal
Kecalka 147 příspěvků 05.03.12 21:28

jo, jo, byla super, moc příjemná :potlesk:

 
Tera:)1
Kelišová 6326 příspěvků 05.03.12 22:16

:potlesk: hezky jsi to napsala až jsi mě dojala :hug: :hug:

 
VěrkaB
Kecalka 134 příspěvků 06.03.12 13:14

krásný deníček gratuluji k miminku :potlesk:

 
chcememimi
Echt Kelišová 7764 příspěvků 06.03.12 17:08

…krásný deníček :srdce:

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 06.03.12 17:54

Děkuju holky :dance:

 
makapi
Závislačka 3358 příspěvků 06.03.12 22:51

Krásný deníček! Moc gratuluji!!!! :kytka:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 07.03.12 00:08

Moc pekny denicek, gratuluji k miminku!! :potlesk:
Ja rodila jen o 4 dny pozdeji nez ty a taky jsem byla potrhana krizem krazem, strasne to pak cele 2 mesice bolelo. :zed:

 
Weru
Hvězda diskuse 46868 příspěvků 11.03.12 12:55

:potlesk: :potlesk: :palec: Pecka :palec:

 
Reinka
Generální žvanilka 24844 příspěvků 22.03.12 17:34

Krásně si to napsala, bulím tu jak želva :pankac: :mrgreen: A docela koukám, jakej luxus tam byl. :palec:

 
lyrica
Hvězda diskuse 41879 příspěvků 22.03.12 17:35

Nooo, to teda :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A děkuju všem :kytka:

 
Brzíčková
Povídálka 39 příspěvků 20.07.12 21:22

Anet, krásně napsaný :srdce:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama