Trauma z porodu

Porod
  • zrzana2
  • 13.10.12

Pořád tady čtu, jak byl porod tím nejkrásnějším okamžikem vašeho života, před porodem mě to uklidňovalo a i já jsem se na něj začala těšit. Poslední dny, když čtu deníčky o porodu, tak se víc a víc stydím, že já mám z porodu akorát obrovské trauma. Abyste mi rozuměli, svoji holčičku miluji, ale...

Barborka s tatínkem

Těšila jsem se na to, až svoji holčičku vytlačím, oni mi ji položí na břicho a já zapomenu na bolest a budu si užívat blízkost toho ulepeného drobečka. To se ale nekonalo.

8. 9. v den mého druhého termínu jsme jeli i s mužem na pásy do porodky. Já jsem ho nechala stát na chodbě porodnice s tím, že jsem do půl hodiny venku. Seděli jsme tam tři. Já, paní s prasklou vodou a holčina s kontrakcemi jako prase a normálně jsme se bavily. Měli frmol, to se musí nechat, ale když vešla do místnosti paní doktorka a s patřičně nasraným tónem zahlásila, že když nás tam vidí, tak je jí špatně, tak mě napadlo, že jsem si vybrala špatně a že se mrknu na netu, kde kolem Prahy berou rodičky bez registrace, to už jsem ale nestihla. Bylo mi řečeno, že se už miminku nedaří dobře a že mi porod vyvolají.

„Milá“ paní doktorka mě vyšetřila, udělala mi Hamiltona (samozřejmě bez upozornění) a pak, že změří mimčo. Jenže po tom hmatu jsem poznala, jaký je rozdíl mezi poslíčkem a kontrakcí, a fakt mi dělalo problém ležet. To ale paní doktorku nezajímalo a musela mrňouse měřit zrovna, když jsem se vyrovnávala s novou bolestí… no fajn. Pak že mě tedy přijmou, že se to asi rozjede samo. Následoval zátěžový test, při kterém jsem měla nějaké stahy taky, ale už jsem nějak věděla, jak si s nimi poradit. To bylo cca 12 dopoledne. Ve tři mě odveleli na lůžkové oddělení gynekologie s tím, že večer dostanu tabletu na vyvolání. Tu mi dali v 5, prý určitě ještě rodit nezačnu.

Bolesti začaly o půl šesté :D V jedenáct monitor, u kterého jsem se kroutila jako žížala a věděla jsem, že ležet prostě nebudu. Následoval přesun na porodní sál, klystýr… kontrakce po třech minutách a informace, že nález je pořád stejný. Prosila jsem o něco na bolest, ale porodní asistentka mi řekla, že by to mohlo zastavit porod. A pak mě po hodině přišla vyšetřit paní doktorka… nález pořád stejný, a když mi chtěla udělat dalšího Hamiltona, prostě jsem ji odstrčila( ne schválně, přišla na mě miliontá kontrakce a já už se prostě neovládala). Následoval pojeb, že se neotvírám (jako bych za to mohla) a že se mám uklidnit (jako by to šlo) a přestat děsit další maminky (na hekárně jsem byla určitě sama).

Následoval další monitor a už souhlasili, že u toho můžu stát a chodit(huráá). Jenže tam došel po pár minutách papír a po dalších deseti už mi fakt přišlo zbytečné stát tam přivázaná, když to stejně nepsalo. Tak jsem se odpojila a šla to říct, ale bohužel pro mě jsem potkala pouze paní doktorku, která mě opět seřvala, že se sama odpojit prostě nemůžu, že co si to vůbec dovoluji a tak. To bylo kolem 4. ráno a já už několik hodin, vždy mezi kontrakcemi, spala (jj vždy ty cca 3 minuty do té další) a zdály se mi divoké sny. O půl šesté se nález konečně pohnul a já dostala něco na bolest a svolení zavolat si muže.

Kolem půl sedmé jsem se i s mužem stěhovala na porodní sál. To už jsem se vůbec neovládala. Prosila jsem, křičela, plakala a uvnitř cítila takové zoufalství, jaké už nikdy nechci poznat. Poprosila jsem o epidural, který se nakonec nekonal prostě proto, že jsem nedokázala vydržet dvě kontrakce v klidu. Anestezioložka projevila lítost, že jsem si od té bolesti mohla odpočinout, ale chytrá paní doktorka mě pro změnu opět poučila, že je blbé, když něco chci a nedokážu spolupracovat.

Pak už si toho moc nepamatuji. Bolesti se prodloužily na po 10 minutách, tak jsem se mezi nimi vyspala a při nich jsem se prala s přítelem i s personálem. Nevím, kdy se šlo tlačit, ale prý jsem se s hlavičkou venku chtěla zvednout, že jdu pryč, že už na to nemám. Holčička byla venku 9. 9. v 9.25 s 52 cm a 4100 g, na břicho jsem ji nedostala a vzhledem k tomu, že jsem v tu chvíli pocítila účinky toho, co mi dali na bolest (a muselo toho být asi dost), tak to mám celé v mlze. Asi jsem všem opravdu dala zabrat.

Omlouvám se za zmatenost i za délku, ale potřebovala jsem se vypsat.

Hodnotilo 6 lidí. Score 4.3.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Jullii
Závislačka 2603 příspěvků 13.10.12 06:52

Je mi líto i za tebe, že jsi díky „milé“ :cert: paní doktorce přišla o nejkrásnější okamžik zrození. Opravdu to byla cíťa a ta správná osoba na svém místě :zed: :pocitac: (rozuměj myšleno ironicky) Bude líp…časem se vše otupí ;) :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 13.10.12 07:26

To je mi lito ze si natrefila na takovou blbou doktorku. Gratuluji k male :potlesk: :dance:

 
Petiik
Ukecaná baba ;) 1848 příspěvků 13.10.12 07:28

Já fakt nechápu, jak se může někdo s takovým přístupem k lidem stát doktorkou… :zed: Jasně, že mohla mít špatný den, ale jako profesionál by se snad měla ovládnout ne? Jsi dobrá, že jsi to zvládla i za „spolupráce“ s takovou ježibabou :potlesk: Na porod časem zapomeneš, ale malá ti bude dělat radost pořád :kytka:

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 13.10.12 08:05

Smutný, že někdo kdo má mít důvěru při porodu takhle selže. Paní doktorce bych při odchodu z porodnice vyjádřila patřičný názor na její chování, ale ber to tak že jste obě zdravé a to je nejdůležitější. Gratuluji k maličké.

 
Petra2829
Echt Kelišová 7875 příspěvků 13.10.12 08:13

Myslím, že kdyby si měla jiný personálHLavně milou paní dr, bylo by to jiné, dcerka byla pěkný macík. Gratuluji a přeji ti příští porod mnohem krásnější :hug:

 
pazitka
Závislačka 3948 příspěvků 13.10.12 08:14

Vubec se neobvinuj- melas dlouhy porod a velke mimco, pristup dr. ti nepridal, navic vnimani bolesti je subjektivni- hlavne, ze je mala v poradku!! drzim palce, at je ti brzy psychicky lip!!
/a takove dr. by snad měly změnit zaměstnání…/

 
sad 1  13.10.12 08:33

Soucítím s tebou, taktéž mám z porodu zajisté celoživotní trauma, emoce se při položené malé na mé břicho nedostavily. Až asi za další 3 hodiny, spíše druhý den. Již teď mám domluveného v případě budoucího porodu císaře. Do tohohle už nejdu ani náhodou. To raději zůstanu u jednoho dítěte. A pdotýkám, že personál jsem měla vynikající. Také jsem se neotvírala, porod rozběhnul až epidurál současně s oxytocinem, ale i tak 15 hodin šílenství, teda vlastně 12, epidurál byla spása a já jsem nabrala síly,. jinak by mě museli vzít na císaře, prostě bych to vzdala vyčerpáním.

Příspěvek upraven 13.10.12 v 08:37

 
tripetri
Echt Kelišová 9615 příspěvků 13.10.12 08:53

Tyjo, tak na tu doktorku bych si normálně stěžovala :cert: Babizna jedna!

Gratuluju k dcerce :kytka:

 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 13.10.12 09:02

To je typický příklad toho jak jen díky personálu člověk může mít fakt trauma…
Možná bych taky zauvažovala nad tím jen poslat stížnost na onu doktorku, minimálně by si mohla trošku uvědomit svoje chování a jeho následky…

 
Crystal87
Generální žvanilka 23729 příspěvků 13.10.12 09:08

Trauma máš jen díky tomu že jsi chytla pěknou kr…:(Kdybys měla normální dr tak bys měla určitě úplně jiný porod a pocity. Já bych si na tu dr stěžovala a taky bych jí uštědřila pár pěkných poznámek :cert: :cert: :cert: Nechápu jak takoví lidé můžou dělat takovou práci když na to nemají povahu

 
Elata
Závislačka 3869 příspěvků 13.10.12 09:15

Úplně chápu, jak se cítíš. Měla jsem podobné „štěstí“ u porodu dcery. Katastrofální doktorka, porodní asistentka měla nejspíš nějaké osobní problémy a já křížové bolesti jak prase. Po urychlovákách jsem jim tam sebou sekla a probrala se jen na zvracení u kontrakce.. porod celkem 14 hodin a měla jsem z toho takové trauma a lítost a všechno, že jsem si to nechala vyčistit přes SRT metodu v dalším těhotenství. Druhý porod teď v srpnu byl o 100% jiný. Nádherný, báječný a skvělý. Prostě jsem si ho užila na 100% a jsem za to hrozně šťastná, ale smutná z prvního porodu budu vždycky, že jsem o to kvůli debilní dr. a PA přišla.

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.10.12 09:57

Chybí mi jméno toho svatostánku hrůzy a hlavně té osoby. Holky, nebojte se psát jmenovitě, za pravdu vás nikdo žalovat nemůže a třeba se konečně někteří lékaři chytnou za frňák, když bude jejich jméno propíráno alespoň poloveřejně a mezi jejich klientkami :cert:

 
jeudi
Stálice 90 příspěvků 13.10.12 09:57

Gratuluji k holccice a nic si z toho nedelej nejsi jedina kdo hystercil v uvozovkach, ono to totiz kolikrat jinak nejde a hlavne pokud jsi prvorodicka, tak kor :-) ja mam za sebou taky porod obrika a dnes uz muzu rict ze bych si to dala znova, jakej krasnej pocit to je :-) a ver ze ty za cas taky zapomenes a budes to brat stejne :-)

 
zrzana2  13.10.12 10:02

Porodnice Bulovka Mudr Mojhova, porodni asistentky byly vpoho

 
mapos
Ukecaná baba ;) 1155 příspěvků 13.10.12 10:16

Jsem zdravotnik a nesnasim, kdyz se tak nekdo k pacientum chova!!! Podle me tito lide maji delat nekde mezi sroubkama a ne s lidma. Jsou to nevyrovnani lide, kteri by zaslouzili stejny zachazeni. Ja se ridim jednim heslem: Chovej se ke druhym, tak jak si prejes, aby se oni chovali k tobe!!! Z pani doktorky je mi na :poblion:

 
tevevka  13.10.12 10:41

Nic si z toho nedělej, halt každý to prožívá jinak a s nepříjemnou doktorkou to muselo být dvakrát tak těžký

 
adela79  13.10.12 12:13

Z toho si nic nedělej, mě taky seřvali, že kdybych prý méně řvala a pořádně tlačila tak už to mám zasebou. Já si to teda nepamatuju, ale choť říkal, že jsem je dost drsně poslala někam. Teď se tomu směju.

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 13.10.12 12:17

Tak přesně tohle znám… Porod není zrovna nic příjemného a bezbolestného a budoucí maminka si u toho docela dost zkusí a některá z nás si sáhne i na dno svých psychických a fyzických sil… A nejhorší na tom je, že jsou lidi (jako tvoje paní doktorka), která ti to dokáže ještě o tolik ztížit… Berou to jako na běžícím páse, jako samozřejmost a podle toho se taky některé asistentky a doktorky chovají… Je mi moc líto, že máš takovouhle zkušenost… Ale neboj, časem se vzpomínky otupí… Gratuluju k nádherné holčičce…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 13.10.12 12:31
pohlazení

Zrzano, moc mě mrzí, žes natrefila na tak neprofesionální doktorku. Už je to ale za tebou a teď Vás čeká i s miminkem jen to hezký. :srdce: Chápu, žes takový zážitek musela ze sebe vysypat. Od toho jsou tady přítelkyně na e-miminu, jsme spojenci, kteří se navzájem vždy vyslechnou a pomohou si. Za sebe mohu říci, že s odstupem roka a půl, kdy jsem rodila, už si pamatuji jen to hezké. Určitě budeš jednou taky vzpomínat na to, jak se na tebe tvoje holčička poprvé usmála, kdy vykoukl první zoubek, kdy začala běhat a nějaká ženská už vůbec nebude důležitá. Pro tuto chvíli hladím tvou bolavou dušičku :srdce:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 13.10.12 12:32

@Gladys :palec: :palec: :palec:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 13.10.12 12:53

Můžui na to říct asi jen jedno… paní doktorka asi nikdy nerodila… Jsem taky zdravotník a jsem zdravotníkem proto aby v mé blízkosti se takové potvory neobjevovali… zažila sem podobné trauma mno mylsím tím výstupy s lékaři a sestami v hodně útlém věku a zabejčila se, že proto hodlám něco udělat aby těch furiií co nejvíce vymizelo. Neboj vše bude dobré a časem si ani nevzpomeneš a když jo… tak aspon budeš vědět, že ty lékaře máš sjet pak taky když ti nadávají… Nebo poprosit o jiný personál popřípadě si stěžovat na nějakých vyšších místech za neprofesionální chování ;)

 
zrzana2  13.10.12 13:01

@MartinaIrena dekuju

 
zrzana2  13.10.12 13:06

@PusinkaMartinka jsem docela od rany, ale v tu chvili jsem se na odpor nezmohla

 
misull
Kecalka 104 příspěvků 13.10.12 13:59

Ahoj vůbec neměj vůči sobě žádné výčitky, měla jsem porod podobný,1.7.2010 v 7:00­hod mi primář píchl plodovou vodu, kontrakce začaly v půl čtvrtý odpoledne a já svojí milovanou holčičku porodila 2.7. ve 14:00 hod, bolesti šílené, po celou dobu otevřená jen na pět centimetrů a Hamiltona mi dělali dvakrát, bolest neskutečná, takže vím jak ti bylo. Chyba nebyla v tobě a užívej si svojí dcerušku a přeju ti hodně sil a věř, že bude líp-:)))))

 
Anonymka sisi
Zasloužilá kecalka 705 příspěvků 13.10.12 16:56

Ty jo :/ ta naše kupina je fakt prokletá :/! Já si z porodu pamatuju doslova ho*no a jak vidím ani tys to neměla lehké… :srdce: Ale hlavní je že to dopadlo dobře

 
Mišanila  13.10.12 18:06

Tak to je mi líto, že ti taková děsná můra zkazila porod.
A že jsi se neovládala, odcházela a prala se s personálem, tak na to by měli být zvyklí, určitě nejsi sama. Každá má jinak bolestivý a náročný porod. škoda, že ti nedali ten epidurál hned, možná by to proběhlo jinak…

Ale měla by jsi napsat stížnost, jestli jsi tak už neudělala, třeba ti to částečně uleví. Nnevadí, jestli uplynulo už pár dní nebo měsíců, ale je to podle mě hodně důležité se ozvat. Při porodu to zvládne málokterá, ty bolesti člověka ochromí.
Takový doktor se nezačne chovat líp, pokud si rodičky nezačnou stěžovat. Seber odvahu, najdi mail na vedení porodnického oddělení a na ředitele nemocnice a napiš jim, jak se paní doktorka chovala.

A časem se ty nepříjemné vzpomínky alespoň otupí.

 
zrzana2  13.10.12 18:36

Jste hodny holky, doufala jsem ze me podrzite, nejak se toho nemuzu zbavit v ty hlave :kytka: :kytka:

 
Bobbka
Stálice 55 příspěvků 13.10.12 19:44

Gratuluju k Barborce, narozeniny budem slavit stejne :mavam:

 
Mimisss
Stálice 59 příspěvků 13.10.12 20:09

Když jsem rodila po prve bylo to taky zajímavé. Byla jsem hladová, celou noc nespala a usínala na křesle. Přítel mě vždycky proplesknul abych zatlačila. Horší bylo, že tam na mě držkovali jak se nesnažím..Přitom jsem tlačila jak blbá a řvala jak tur že o mě určitě vědělo celé porodní. :zed: Navíc, synek šel ručičkou napřed. Už jsem neměla sílu tlačit a pomalu to vzdávala. Potom mi dr. vyhrožoval že použije kleště..Zatlačila jsem naposled a řvala z plna hrdla. Synek byl venku s 54 cm a 4115g. I přesto, že jsem byla nastřižená to prasklo.Byl to mazec.Za trest jsem poblila dr. :pankac: Potom ještě následovaly poporodní komplikace kvůli odfláknutému čištění a ke dni kdy mě měli hospitalizovat injekce zabraly takže radost a už konečně klid…Děsný šestinedělí…

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 13.10.12 20:25

Tak především gratuluji! Hodně jsem se v tomto deníčku shlédla, i já mám z porodu trauma, ale už je to dva roky a už to není tak živé :mrgreen: Ale s tou anestezií jsem to měla to samé, taky mi jí odmítli, že jsem byla neovladatelná, potom mě označili za hysterku, to jsem v té chvíli neslyšela, ale manžel jo. No nevím, ale asi další neplánuju :lol:

 
zrzana2  13.10.12 20:36

@Jahudka87 no ja dalsi fakt neplanuju. predstava ze by to treba bylo horsi mi staci

 
Alenaxxxx
Zasloužilá kecalka 907 příspěvků 13.10.12 21:01

Je mi Tě líto, je to otřesný zážitek z pražské továrny na děti.

 
Anonymní  13.10.12 21:15

@zrzana2 Ahoja, je mi fakt lito co se Ti stalo… dalsi pribeh o tom, jak si maminka s medicinsky naprosto normalnim nekomplikovanym porodem zbytecne odnese domu s miminkem trauma :cert: A s Dr. Mojhovou jsi mela opravdu smulu… znam ji osobne, byla to moje spoluzacka z rocniku na medicine a uz tenkrat to byla zatrpkla stara panna… proc si zrovna ona vybrala za obor gyn.-por. by me opravdu zajimalo 8o 8o 8o

 
Paja R
Závislačka 3739 příspěvků 13.10.12 21:30

Tak to je mi opravdu lito, co jsi zazila u sveho porodu :,( takto by se nemeli chovat k rodickam, mela by jsi napsat, ktera porodnice to je, aby se ji vsichni vyhnuli obloukem. Preji tobe a tve rodine uz jen ty nejstastnejsi chvilky :hug:

 
Sarsur
Ukecaná baba ;) 2045 příspěvků 14.10.12 17:06

Me je z toho uplne uzko. Zrovna jsem v diskuzi v jinem denicku (presny nazev si ted nevzpomenu, neco s alkoholem :D ) popisovala, treti u nas nevyuzivanou metodu porodu. A to porod normalne vaginalne, ale v plne anestezii. U nas to doktori z nejakeho zahadneho duvodu taji, schvalne rikam taji, protoze o tehle metode vi a pry se nedela, protoze ji Cesky nechteji. Cesky o ni vubec nevedi. Kdyz tak juknete na diskuzi pod tim denickem. Je to prave skvela alternativa pro zeny, ktere maji trauma z porodu. Neni to cisar, ktery vyzaduje delsi rekonvalescenci. Muj doktor tady mi rekl, ze je podle nej nehumanni nechat zenskou takhle trpet, kdyz ji muze pomoct. Neco na tom bude. Touhle metodou citi zena asi 20% z porodnich bolesti, po anestezii je za par minut pri sobe, perfektne ji vycisti, takze zadne ocistky, krvaceni, spineni apod. Pokud je vsechno ok do 10ti hodin po porodu je propustena domu. Mozna by stalo za to, prosadit tuhle metodu i v CR, alespon jako alternativu pro zeny, ktere maji trauma, nebo se proste hrozne boji. Cisar je zbytecne brutalni zasah, kdyz existuje jednodussi metoda. Tady tahle metoda funguje uspesne uz nekolik desitek let, uz moje tchyne takhle rodila vsechny deti :). Budu rodit tady, tak pak napisu vic.

 
Anonymní  14.10.12 21:03

Už jak jsem to četla, tak jsem si říkala, že to bude Bulovka - taky jsem tam poprvé rodila - a porod vedla nějaká mladá doktorka - MUDr. Dvorská - a byla taky velmi „příjemná“. Naštěstí můj porod probíhal celkem rychle - od první kontrakce to trvalo tak pět hodin a na sále bylo po deseti minutách naštěstí hotovo… Ale když mi po první kontrakce otráveně řekl - vy ale tlačíte úplně blbě… musíte spolupracovat… tak jsem si říkala k…a co asi dělám, rodím poprvé, tak mi sakra řekni, co mám dělat jinak… (ona sama děti určitě neměla) No naštěstí podruhé už jsme asi tlačila lépe…:-) a s pomocí PA (ty byly vynikající, moc hodné a milé) jsme dostaly malou na svět :-)

Můj dojem, ale dodělaly sestry na šestinedělí - tam to bylo dost hrozné - byly zavřené v té své kukani a moc nepomáhaly… když měl někdo problém s kojením, apod. tak se na něj vykašlaly.

No, podruhé už jsem rodila jinde :-)

 
zrzana2  15.10.12 09:54

To jsem jeste zapomnela, ze mi vyhrozovala ze zavola dr. Driaka a ten me svaze a bude(mysleno jeste v prvni dobe porodni), to musi byt moc fajn chlapec… :cert:

 
Anonymní  15.10.12 09:59

Tak to musí být fakt pěkná kráva ta doktorka…
A co pak na šestinedělí? Tam to bylo v pohodě?

 
zrzana2  15.10.12 10:33

Ja tam byla jen jeden den, meli plno, tak jsem lezela nahore na gynde. A za ten jeden den nic moc, ale ani zadna hruza, s kojenim mi pomohla detska sestra, ty byli uplne superr. Ale ja mam malyho nenazrance, takze stacilo porasit s technikou a bylo

 
Sisi90
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 15.10.12 17:49

Já tě naprosto chápu… Taky sem měla doktorku, která se ke mě chovala jak když ji obtěžuju a pokaždé, když sem jí něco řekla, tak mi odsekla a nebo mě ignorovala :zed: Nakonec sem jen díky jejímu „vedení“ porodu trpěla cca o 5 hodin víc než sem musela a navíc s oxytocinem :pocitac: :pocitac: Auuu auuu… A porod stejně dopadl akutní sekcí a jen díky jinýmu doktorovi, který se na mě přišel podívat, když tam ona nebyla :roll: Diky bohu za něj!!! Jinak gratuluju k malé a doufám, že další porod(y) už budou úplně jiné :hug:

 
merryferry
Stálice 89 příspěvků 15.10.12 22:00

:D tak sem se zasmala jj je to drina ach ten porod :D :D preji ti krasne hvyle z miminkem, j
a ta dr.je krava ja byh ji hnala
:D

 
Vermilion
Kecalka 308 příspěvků 16.10.12 11:29

Jaktoze „asi jsem vsem dala opravdu zabrat“?? Jak muzes napsat takovyhle zaver??? Tvoje vina to prece nebyla!!! Na tu doktorku bych podala normalne zalobu, zbabrala co mohla a chovala se nelidsky.
Je mi moc lito, jak ti zpackala porod, doufam, ze aspon mala z toho vyvazla bez problemu. Rozkojili jste se potom?
Sram na dusi ti snad zhoji kazdodenni radost z holcicky, a priste si najdi lepsi porodnici, zvaz doprovod duly apod.
Neboj se, ty za to, co jsi popsala, nemuzes, a proto tvuj pripadny budouci porod, az budete pro malou pracovat na sourozenci, vubec nemusi byt stejny.

 
zrzana2  16.10.12 12:59

Furt se to ve me micha…zlost a vycitky, ze jsem to nezvladla lip. Malinka je v poradku a ja diky tomu ze na samotny porod a siti uz byla jina smena relativne taky. A jo, kojime, diky vrchni sestre na detskym a diky tomu, ze mala je fakt jedlik a narodila se velka a silna.

 
zrzana2  16.10.12 13:01

A zadne priste nebude. Pritel ma deti vic a uz neni nejmladsi, takze jsme spis planovali jedno a po tomhle zazitku uz je to jiste

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.10.12 14:24

Já sem to měla malinko podobně..při příjmu s prasklou vodou, která byla uplně tmavě zelená mi bylo řečeno at přítele pošlu domu že rodit nebudu, to sem nepochopila, protože vše co jsm načetla bylo že po odtoku zelené plodovky se musí rodit co nejdříve..Pak paní doktorka řikala že mam uplně ukázkové ozvy(koukala na záznam),pak přišla asistentka ta jí musela napomenout ze to dobrý není ani trochu, takže šok(jakto že doktorka neumí číst v grafu)..Epidural mi odmítli dát..Při tlačení mi paní doktorka udělala nástřih bohužel až po kontrakci(to si neumíte představit jak to bolí, když ta kůže není správně napnutá),malou jak píšeš mi nikdo nedal na bricho(tak moc jsem si to přála),hned jí odnesli i když byla zdravá a krásná..Paní doktorka mě zašila takovým zpusobem že sem musela jít půl roku na přešití a po druhém mimču(když se zadaří)mě čeká zadní plastika nebo co…To vše výsledek porodnice Liberec, jméno dr mi dodnes nikdo neřekl i když se usilovně snažím ho zjistit(né kuli tomu co se stalo, ale kuli tomu že jsem ho chtěla zapsat malé do knížky PRVNÍ ROK)Takže pro mě se taky nekonal žádný porod jako z učebnic..:D díky tomu mi moje dítě přišlo jako cizí, měla jsem příšernej poprodní splín(pořád sem jenomu bulela)nikdo mi na šestinedělí nechtěl pomoci, poradit, prostě hroznýýýýý…
Od té doby už uplynul rok a já se rozhodla že ještě jednou to vydržím :lol:,takže se snažíme o druhé mimi.. :P

 
misicka38
Zasloužilá kecalka 582 příspěvků 16.10.12 14:31

@zrzana2 a jinak jak píšeš že to máš pořád v hlavě…to já taky měla..ještě tak 4 měsíce určitě…

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 16.10.12 17:03

To naprosto chápu…

 
Jamuna  16.10.12 21:47

Ahojky moc mě mrzí čím jsi prošla :,( o to víc že vím jaké to je mít trauma…já ho měla hned dvakrát…také jsem se chtěla vypsat a dát do deníčku, ale nechtěla jsme strašit zde těhulky, protože každá má porod jiný a jen doufám že není tak časté co jsem prožila já…hodně stručně to zkrátim první porod trval 48 hodin, 8 VYVOLÁVAČEK kapačky, tablety, neitvírala jsem se předtím na rizikovém mě porod zastavovali na kapačkách jsem byla 14 dní abych ješště neporodila.Pak podle sona dítě mělo málo kyslíku tak honem vyvolávali porod v 17 týdnu…to co se dělo potom jsém doslova myslela že to nepřežiju jak byly bolesti strašné a dlouhé. Naonec se dítě narodilo přidušené i když už chtěli konečně udělat císaře tak jsem se najednou otevřela a šlo to pak. Také nedali epi aby se po 2 dnech kontrakcí porod nezpomalil :zed: :pocitac: po tomto zážitku jsem měla trauma v sobě na roky dopředu s tím že rodit už nikdy nechci! Otěhotněla jsem neplánovaně a od začátku těhu hrozný nervy z porodu :zed: uplně jsme šílela strachy (navíc se u mě objevovali psychozy), svěřila jsem se psychiatrovi a ten řekl že po tomhle teda rodit v žádným případě a napsal papír kde doporučil císař…a léky na depresi…no a co myslíte? Dr. mi schválně udělal hamiltna bez svolení a napsal termín císaře na 40týden,, začala jsme rodit po hamiltnu v 38 týdnu přijela do prorodnice a oni mě ho neudělali…rodila jsem 13 hodin, v hrozném strachu, omdlela jsem ve sprše (snažila jsme se tu bolest přehlušit uplně horkou až vačící sprchou, mě to bylo v tom momentě fuk že se spálím) ani to nikdo nepostřehl, ještě mi PA vynadala že jsem je vytopila :zed: balon ucpal přívod jak jsem byla mimo sebe…porod taky hrozný ale aspon kratší. Take mám trauma hned dvakrát díky dr. a to ještě přišel po 11 hodinách co jsem měla šílené kontrakce zda ho teda ještě chci ten císař? 8o proč tak pozdě…porodila jsem normálně tlačení bylo dlouhé skoro hodinu, ale už jsme byla mimo sebe (měla jsme napíchnutou EPI hodinu před porodem až takže mi nezabrala skoro vúbec, ještě mě blbě anesteziolog napíchl, takže napíchl nerv :,( ) a prostě odevzdaná s tím že když zkolabuju tak mi císaře udělají…jsem za svoji holčičku moc vděčná byla vysněná, a neplánovaná, nikdy bych se asi k plánovanému těhotenství nedokopala. Navíc obě těhu byly hodně rizikové díky preeklampsii (tlak byl 120 na 200 dost často a díky tomu i léky na tlak a musela jsme ležet v nemocnici pulku těhotenství, s tím že poslední 2 měsíce jen ležet a nic jsme nesměla aby nevylítl zas tlak :( takže tak nějak to bylo u mě. Rodila jsme v Praze, lituju toho že jsme si toho císaře nezaplatila, nenapadlo mě že papír od psychiatra nestačí :zed: moc gratuluji k holčičce a uvidíš časem to tak bolet nebude, a postupně se to zlepší, doufám, že u tebe to bude dřív jak u mě, ve mě to zustalo, ale ted už se nebojím, do 3 dítěte nejdu a nechci riskovat preeklampsii a i třeba císař by dopadl špatně (stačilo mi ta nepovedená epi a díky ní další měsíc nervu zda budu chodit normálně nebo ne 8o ), jsem vděčná že mám zdravé děti, to je to nejdůležitější :kytka:

Příspěvek upraven 16.10.12 v 21:57

 
baruska123
Kecalka 201 příspěvků 17.10.12 12:27

Gratuluji k miminku :kytka:

 
Pétik80
Závislačka 2850 příspěvků 17.10.12 14:40

@zrzana2 Ahoj, když jsem četla tvůj deníček, tak mě hned napadlo, zda jsi nerodila na Bulovce, protože já tam zažila něco podobného, ale s jinou MUDr. Připadala jsem si tam jak kus masa - byla docela vostrá na mě. Nikdo za mnou za celou dobu nepřišel, co jsem ležela na hekárně a nevysvětlil mi rizika porodu dvojčat a na sále jsem si připadala jak naprostý debil. Nebýt dětské doktorky, která mi pomáhala (držela hlavu na prsou, což mi hrozně pomohlo), tak jsem šla na císaře.
A co se týče sester - JIP sestřičky byly hrozně super, ale ty na novorozeneckym - přišla jsem si tam jak vězeň a debil zároveň. Měla jsem pocit, že místo pomoci od nich mi spíš chtějí pořádně zatopit a vyzkoušet, zda zvládnu péči o dvě děti a tím pádem jsem se tam i „sesypala“ z nervama, ale děti mě drželi nad vodou a jak dělaly pokroky, tak mi vlévaly optimismus do žil :dance: :srdce:
Pan doktor Driák je docela dobrý doktor - chodim k němu na gynekologii. Když jsem tam šla po 6-ti nedělí na kontrolu, tak jsem se hrooooozně bála, že to bude bolet jako u porodu a musim smeknout - nebolelo to a ještě říkal, že musí opatrně vyndat zrcadla.
Docela mě mrzí, že mě nerodil - měl zrovna v noci službu, když už jsem ležela na hekárně.

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama


Reklama