Jak to probíhalo

Porod
  • Elessar
  • 18.07.13

Bylo páteční ráno, 28.června, prostě další normální den, kdy se budu vláčet s břichem. Jooo, kdybych věděla, že už je poslední, tak si to užiju víc! :D

Ráno jsem se probudila s lehce mokrýma kalhotkama. Nic zvláštního, přece. Jseš těhotná a tohle se v těhotenství stává. :D Hned takhle brzo ráno jsem letěla dvakrát na záchod. Ne na malou, :D normálka, byla jsem přece nervózní z kontroly u doktora. Ha ha.

Takže jsem ten den měla kontrolu na gyndě. Šly jsme s kamarádkou, která měla termín jen pár dní po mně (mmch ještě pořád neporodila, to jen tak pro zajímavost). Doktor mi opět (už asi potřetí) řekl, že mám dole všechno nachystaný a že už to vypadá na hodně brzký porod. Tak jsem se zasmála, že mi to říká už potřetí a že se pořád nic neděje. :) A on na to: „No jo, ale TEĎ už to fakt vypadá!“ Termín jsem měla 16.7.

Od doktora zase pěkně domů, chvíli po mně dorazila i mamka, která se vracela z pohovoru na super práci a dostala ji! Tak nám ten den pěkně začal. Hned na to dorazila návštěva s dárečkem pro mimčo v podobě lahvičky od Aventu, ta se totiž nikdy neztratí, no ne? :D Joo, vědět tenkrát, jak moc bude vytížená…

Hoďku na to dorazila další známá a přivezla kočárek. Super, hned jsme skládali a myli a prali a rovnou ho nechali v chodbě, proč ho na těch pár dní cpát do sklepa, že…

Odpoledne jsem přemýšlela, jestli večer vyrazit na třídní sraz. Konečně se nás mělo sejít přes půlku třídy, dlouho jsem je neviděla a chtěla jsem to risknout i s břichem. Zaplaťpánbu, že jsem nakonec nesehnala odvoz!!!

Po venčení psa jsem opět lehce vytekla…říkala jsem si, dobrý, to asi jak se rozčiluju, když pes neposlouchá, volám na něj jak vzteklá a on nereaguje. :D Vzala jsem si vložku, co kdyby náhodou, ať mám co ukázat v nemocnici, kdyby to nepřešlo.

Večer jsem se přesunula do postele, opět napojená na eMimino, čtu si zdejší příspěvky. Bylo 20:45 a najednou ŠKRUUUP a voda, spousta spousta vody. Tolik že se mi do toho břicha nemohla vejít! :D Přišlo mi to jak tři litry. :D Tak honem, vypodložit ručníkama (mám přece novou postel! :D ) a čekat, až doteče. To už jsem začínala brečet, když mi došlo, že teda jako budu RODIT! :O :D Jen co to na chvíli přestalo, šup do sprchy, převlíknout a hurá do porodnice. To už mi začaly kontrakce (cca po 15 minutách od prasknutí vody).

Byla jsem domluvená, že mě odveze mamka. Tak sebrat tašku a jede se. Cesta trvala asi 45 minut, semafor, samý zatáčky a díry, fakt super k porodu. :D Kontrakce byly po 3 až 5 minutách, pořád se to měnilo. Ale super, daly se krásně rozdejchat, čekala jsem horší.

Dorazily jsme k porodnici, všude spousta mladejch, nedošlo mi, že je vysvědčení a všichni razí do hospod. Bylo asi třičtvrtě na 10. Vylezu z auta a zase tolik vody! Fakt jsem myslela, že už všechna vytekla a teď ze mě proudil snad další litr. :O :D Takže jako frajerka, celý kalhoty mokrý, sotva chodící jsem se ploužila k porodnici a nějak mi bylo fuk, že je okolo tolik lidí a asi i koukaj. :D Už jsem chtěla být vevnitř a mít okolo sebe super tým zdravotníků. :D

Vlezly jsme dovnitř, na porodním už čekala sestřička, šup se mnou na vyšetřovnu, svlíknout, ukázat tu extra nasáklou vložku, :D vyskočit na postel. Šáhla do mě, nepříjemná baba, už nevím, co měla za řeči, ale nic hezkýho to nebylo. Chtěla jsem včas epidural, na to mi řekla, že to snad nezáleží na mně…no tak pardon, že vás o to žádám, babo. A výsledek? Otevřená na 1 cm!!! :O No tě pic. Představa, že tam ležím x hodin a čekám na 10 cm, šly na mě mdloby. :D Tak mi dala pásy a že budou hlídat ozvy. Po chvilce se jí něco nelíbilo (mně taky, protože kontrakce přestaly a bolelo to POŘÁD, bez přestávky). Zvedla telefon a někomu volala. Pak ještě dvakrát. Přiběhl mladej doktor (mooooc pěknej, tak moc, že mi bylo i v týhle situaci trapně :D ), taky si do mě šáhnul, taky konstatoval ten 1 cm, pak koukal na ozvy a ptá se, jestli mě to bolí. Říkám že jo, že to bolí pořád, proč se asi tak kroutim, no ne? :D

Načež ta nepříjemná sestřička zase zvedá telefon a někomu říká, ať okamžitě přiběhne, že ti první nedorazili a ona tam někoho rychle potřebuje. Pak se na mě podíval mlaďoch, že se malýmu v bříšku bez vody nelíbí a musím akutně na císaře. Říkám dobrý, dělejte co musíte, hlavně ať je v pořádku. Z nepříjemný sestřičky se najednou stala příjemná, ať se nebojím, že všechno bude ok. Tak fajn.

Najednou okolo mě běhalo snad deset lidí, cévkování, přesun na sál, nasadit punčochy, napojit, přikurtovat nohy, elektrody…blázinec, všichni mluvili přes všechny. Anesteziolog se mě ptá, jestli jsem nalačno (no jasně, já běžně celej den nic nejím, co kdybych náhodou musela na sál! :D ), tak říkám, že ne, že jsem v 5 večeřela.

„A co jste měla dobrýho?“ „Topinky.“ „Ježišmarja ženská! Tak s tim už nic neuděláme, není čas, musíme to risknout. A kolik jich bylo??“ „Jen dvě a malinký!“ „Jo tak malinký, dobře no.“ :D „Tááákže teď se párkrát zhluboka nadechnete a usnete.“ To už mi na břicho lili dezinfekci, lepili papíry s otvorem pro řez…a já ještě nespala! :D

A pak jsem se probudila, až když bylo po všem. Mamka mi ukazovala prcka, pamatuju si, jak ho hladím po hlavičce, řval jako o život. 2830g a 48 cm, narodil se ve 22:15. :) V krku mě bolelo, mluvit jsem nemohla (to ještě týden, to samý žvýkat, polykat, nevím, co mi do toho krku cpali za trubice, ale je mi zle ještě teď).

Až dýl mi mamka řekla, že to bylo za pět dvanáct, že šel prcek do zástavy. Kolem ní na chodbě lítali doktoři, ani se nepřevlíkali a rovnou běželi na sál, vůbec nevěděla, co se děje. Až pak jí jeden řekl, že přijet o 10 minut dýl, bylo by pozdě. Ale teď že má prcek vyhráno, apgar skóre 10-10-10 :) A to jsme byli v porodnici před 3 týdny na kontrole průtoků a přírůstků (mé doktorce se nelíbily, za měsíc přibral jen půl kila, měl teda 2500g) a přímo paní primářka řekla, že je vše ok, tak dlouho měřila až naměřila, že má 2990g. Na to prý doktor ze sálu řekl, že se nediví, že je to tady normální!!! Takže porodní váha byla 2830, tzn. - nabral jen 300g za tři týdny. Ale na to radši nemyslet, hlavně že to dobře dopadlo a jestli bude nějaký příště, ještě si hodně rozmyslim, kde rodit…

Jeden den jsem teda strávila na jipce, jizva jako k. áva, ten první den jsem myslela, že umřu, jak mi bylo slabo. Chodit jsem nemohla, zaplaťpánbu za cévku! :D Pak přesun na normální pokoj a konečně jsem mohla vidět malýho. :) V porodnici jsem byla 6 dní, bohužel jsem se nerozkojila, takže šmudla hodně ubral, skončili jsme na UM (proto děkuju za lahvičku od Aventu!!). K prsu přikládáme pořád, ale zatím nic. Dávám to za vinu císaři, tomu, že se narodil o tři týdny dřív, tomu, že vám kojení nikdo pořádně neukáže, až když dítě řve hlady. Ale co, už jsme doma, oba v pořádku, spokojený a v klidu. :)

Hodnotilo 27 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
martina.se
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 18.07.13 08:17

Hlavně, že to dobře dopadlo :palec: gratuluju a přeju jen to nej pro Tebe i pro sviště :kytka:

 
Balloo_1
Závislačka 2529 příspěvků 18.07.13 08:26

Krásnej deníček..

 
Dasenka.svc
Kecalka 257 příspěvků 18.07.13 09:54

Krásně napsaný… Gratuluju a přeju, ať malý pěkně roste a dělá jenom radost :)

 
andy266
Závislačka 2907 příspěvků 18.07.13 10:28

Krásně napsáno. :srdce: Ať je vše už jen v pořádku!  :hug:

 
Castellka
Kecalka 329 příspěvků 18.07.13 11:31

Opravdu moc hezky napsané :-) Pobavila mě ta pasáž s pěkným doktorem :lol: Každopádně moc gratuluji ke zdravému miminku :kytka:

 
444katka
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 18.07.13 11:38

Krásně napsané hodně štěstička

 
jezinka86
Závislačka 3376 příspěvků 18.07.13 11:49

Hlavně, že jste to zvládli :hug: a že jsi hned jela a nemyla sis hlavu, nelakovala nehty ;)

 
Elessar  18.07.13 11:52

@Castellka ale fakt, on byl tak hrozně pěknej 8o ještě se na mě přišel podívat další den na jipku, to jsem vypadala stokrát hůř než při porodu… :zed: :lol: opravdu, hezkej, milej, pečlivej, prý se ode mě nehnul a všechno si hlídal…né jak někteří doktoři, kterejm jsou lidi ukradený :roll: takže tenhle pan doktor je jediná pozitivní věc na celé porodnici :D

 
Elessar  18.07.13 11:55

@martina.se @Balloo1 @Dasenka.svc @andy266 @444katka díky ;) krásně rosteme, přibíráme, v noci se skoro nevyspim, takže je vše tak jak má být :lol:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 18.07.13 11:55

@Acinore :lol: radosti mateřství ;) :palec:

 
Castellka
Kecalka 329 příspěvků 18.07.13 11:56

@Acinore

Mě čeká porod za měsíc, tak jsem zvědavá jestli tam budu mít také nějakého fešáka co by mě alespoň na chvíli přivedl na jiné myšlenky :-)) Nejsem si jistá jestli budu mít takovou kliku. Na druhou stranu by mě to dost znervoznilo, stačil my jednou záskok za mojí gynekoložku… její 30-ti letý fakt krásný syn gynekolog! Ale byla jsem statečná a zvládla jsem to, ale rudá jsem byla určitě až na zadku :mrgreen:

Příspěvek upraven 18.07.13 v 11:57

 
Elessar  18.07.13 11:58

@jezinka86 původně jsem si to plánovala, že se dám trochu do pucu, nechtěla jsem tam nikoho vyděsit :D ale když to přijde, na nic jinýho nemyslíš a jedeš :) naštěstí jsem byla oholená, i když jsem to nakonec ani nepotřebovala.. :)

 
Elessar  18.07.13 12:02

@Castellka no tak to je vlastně úplně to samý :lol: :mrgreen: ale je to jejich práce, už toho museli vidět… :D

 
Castellka
Kecalka 329 příspěvků 18.07.13 12:08

@Acinore

Tím jsem se celou dobu utěšovala :-))) Jediné mé štěstí bylo, že nebyl moc upovídaný, protože bych se tam zaručeně zakoktala :-D Ovšem největší peklo je mít nádherného zubaře jako mám já (urostlý, černovlasý s oříškovýma očima, opálený a voňavý)…to je přímo vražedná kombinace. :mrgreen:

 
moonnicka
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 2 inzeráty 18.07.13 12:20

Moc gratuluji k miminku:) ctu uz nekolikaty denicek o porodu a tento byl zatim jeden z tech vic v klidu :))) Termin mam koncem zari a je to sice zvlastni, ale i prez to, ze mi kazdy rika, at tyhle veci nectu a nenervuji se, tak se prave nenervuji vubec a naopak se tesim az to prijde…ocekavam bolesti, ocekavam nervozitu, ocekavam zmatek…ale i tak si ten den protrpet musim a tesim se na to, co me ceka na konci :hug: a jak vidim, tak to za to urcite stoji at porod probehne jakkoliv :palec:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 18.07.13 13:01

Gratuluju k miminku :kytka: Ještě že to dobře dopadlo 8)

 
Andrejka27
Ukecaná baba ;) 2189 příspěvků 18.07.13 13:27

Krásně napsany, u par pasáži sem se muselá i zasmát. Hlavně že jste oba zvdraví a dobře to dopadlo. Hodně štěstí přeju :-D :potlesk: :hug:

 
Sunrise
Závislačka 4093 příspěvků 18.07.13 14:23

Uff, jsem tak rada, ze je vse OK a jste v poradku doma, bylo to fakt napínavé. Moc gratuluji ke zdravemu miminku! Mohla bys napsat, kde jsi rodila prosim?

 
Elessar  18.07.13 14:33

Díky holky :)

Příspěvek upraven 19.07.13 v 08:08

 
Sunrise
Závislačka 4093 příspěvků 18.07.13 15:57

Uff, tak to se mi ulevilo, bala jsem se aby to nebyla Pribram, kdyz jsi psala, ze jste 50min jeli a na profilu mas Prahu.No hlavne, ze to tam Ti doktori zmakli.Asi nebudu cist denicky o porodech:)

 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 18.07.13 18:58

Super deníček, zasmála jsem se :lol: hlavně, že je vše ok! gratulace :kytka: :)

 
mimma.on
Ukecaná baba ;) 2106 příspěvků 18.07.13 19:46

Hezky napisane. Gratulujem k mimiskovi :kytka:.Inak viem ktoreho doktora myslis ale nevzpomenu si na meno :think:,ale raz bol u nas na pokoji na vizite :mrgreen: a viem ze vsetky zenske z neho boli paf :mrgreen:

 
Misi-nnka
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 18.07.13 19:54

Jee krasne napsany deníček. Hlavne ze jste oba v pořádku a moc moc gratuluji. :kytka:

 
denisaaa
Závislačka 2591 příspěvků 18.07.13 19:55

Tak hlavně že všechno dobře dopadlo přeju Tobě i miminku hodně štestíčka a zdravíčka :srdce: :kytka: :hug:

 
Elessar  18.07.13 20:07

@mimma.on to jsem ráda, že nejsem sama! :D sakra, ale to jméno mě štve, taky jsem se ho snažila zjistit :lol:
@anlendy. @Misi-nnka @denisaaa díky holky :kytka:

 
ViSka
Povídálka 30 příspěvků 18.07.13 22:36

Gratuluji k miminku. :) Myslím, že s tím kojením je to ale hodně individuální. Já rodila taky císařem teď v květnu, také o 3 týdny dříve (taky v pátek) :-), prcek měl jen 2,2 kg. Od začátku mi ho v porodnici přikmovali a já se i tak díky bohu rozkojila…
Tak ať se vám daří!

 
myssi
Kecalka 206 příspěvků 19.07.13 07:01

Gratuluju k andílkovi a úleva že to takhle dopadlo :kytka: ať jste oba v pohodě

 
2012Mex
Závislačka 3703 příspěvků 19.07.13 12:44

Jeee, jako bych denicek psala ja :lol: praskla voda, presun do porodky - hned se slo na sal.
Hlavne ze jste v poradku!!!

 
handulinda
Echt Kelišová 9378 příspěvků 19.07.13 20:38

No…jeste, ze jsi se mela ty topinky :mrgreen:

 
Elessar  20.07.13 09:04

@handulinda byly výborný, co si budem povídat :mrgreen: od tý doby na ně mám každej večer chuť :D

 
Elessar  26.09.13 08:15

@mimma.on tak už vím, byl to pan doktor Beránek :) :)

 
mimma.on
Ukecaná baba ;) 2106 příspěvků 26.09.13 13:01

@Acinore presne tak :palec: :mrgreen:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama