Jarní miminka 2004 - děti a televize?

Rodičovství
  • 27.02.05

Ahoj holčiny, prvně chci upozornit na změnu nicku protože se neustále pletu s jinými Kačími pořídila jsem si nové jméno kaciatko, ale jsme to pořád já :) No a tady nový deníček, a předem se omlouvám, ale bude asi dost dlouhý. Začnu novinkami od nás, protože do „normáldeníčku nestíhám psát.

Máme po osmiměsíční prohlídce. Míry: délka 68,5cm, váha 9,71 Kg (chudinka mi zhubnul při nemoci o 5 dkg :-) ale nikterak mu to neuškodilo)
Pohybujeme se pořád račím způsobem plazením vzad, ale sestřička říkala, že tak do týdne poleze i dopředu. Houpe se na čtyřech dopředu a dozadu - moc oblíbená činnost a to je asi tak vše. Nesedí, neleze, nestojí :-)
Oblíbené činnosti: vyhazování hraček z košíku, blbinky s tátou všeho druhu, mazlení
Jídlo: začínáme s příkrmama úplně od začátku, protože při nemoci jsme jenom kojili, takže k obědu mrkvičku, a večer ovocnou přesnídávku s rýžovými lupinkami - jako kaši. Brambory, brokolici ani omylem, maso taky nee - nevím po kom je, my máme masíko rádi. Snad se to poddá časem. Pokrok je, že když mu to chutná, tak už nepotřebujeme na krmení pláštěnku…
Spaní: poslední dvě noci spal poprvé v životě sedm!!! hodin najednou - no a já jak nejsem zvyklá, tak jsem se budila co tři hoďky a chodila kontrolovat životní funkce mimiše, takže výsledkem je, že mimiš je čiloušek a maminka mrtvolka :-)
Zdravíčko: dobrali jsme ATB a teď už jenom doléčujeme zánět průdušek Mucosolvanem, aby vykašlával a nesmíme ven, chjo, chjo.
Zuby: čtyři kusy - dva nahoře a dva dole - rostou všechny najednou a mám podezření že další jsou na cestě.

No a teď k tématu deníčku. V poslední době jsem docela často od vás četla v komentářích, jak se dětičky dívají na televizi, milují Dádu atd. Tak mě napadlo trošku se tím zabývat.
Když byl Lukášek ještě v bříšku, tak jsem si svatosvatě slibovala, že moje dítě nebude koukat na televizi ani chvilku, že budeme číst z knížek, poslouchat muziku, nebo povídání na kazetách a CD, rádio atd. Prostě takový nekonvenční přístup jsem chtěla při výchově mít.
No a jak to vypadá teď? Když máme doma tatínka, běží v televizi věčně nějaký sport, nebo teletext. Když ho doma nemáme, koukám na jednu telenovelu v poledne a Lukášek na Kouzelnou školku když zrovna nespí. No a pak občas když je příroda - o zvířatech atd. Výjimkou je večer, když jsou RP - a mimiš nechce spát, tak to se kouká se mnou ze svojí židličky. No jsem to já strašná matka… Mimo to si hodně pouštíme různou muziku - folk, ale i taneční moderní. S knížkama je to zatím potíž - máme jednu z Tesca látkovou s různými blbinkami a zvířátky a jednu plastovou do vany s obrázky a tvary. Obě jsou v provozu dost často.

Našla jsme na rodině jeden docela hezký článek na adrese http://www.rodina.cz/clanek3397.htm - dítě a televize

No a jeden si dovolím sem zkopírovat taktéž z www.rodina.cz

Čemu děti rozumějí v televizi?

„Upozornění: Pokud kašel neustoupí, navštivte lékaře,“ zní z televizní reklamy. Šárka (5 let) se ptá: „„Mami, kam ustupuje kašel?“
John Condry, profesor psychologie na americké Cornellově univerzitě a ředitel Centra pro výzkum účinků televizního vysílání, uvádí ohledně dětské schopnosti soustředění toto: „Malé děti se dívají na kreslené filmy, protože jsou snadno „čitelné“. Každý pohyb je v nich zdůrazněn tak, aby na sebe obrátil pozornost dítěte. Problém spočívá v tom, že tato „čitelnost“ nahrazuje potřebu soustředění a pochopení.„
Ustavičnou změnou obrazů televize samozřejmě vábí pozornost, ale neumožňuje dětem soustředění.
Z odborných statistik vyplývá, že: · děti do 6 let nejsou schopny pochytit význam určité akce jako celku a zapamatovat si tutéž postavu z předchozích scén v tomtéž filmu; · do 7-8 let nedokážou děti skutečně sledovat film déle než 30 minut; · děti do 11 let nechápou ve filmu děj z minulosti zasazený do přítomnosti, přibližování a vzdalování kamery, rozdíl mezi hlavní a vedlejší dějovou linií.
Reklamní agentura Euro RSCG, nejvýznamnější evropská skupina v oblasti sdělovacích prostředků, koordinovala studii, kterou prováděl tým 50 psychologů, vychovatelů a odborníků na komunikaci. V této studii odborníci zkoumali, jak vzorek 450 dětí ve věku od 8 do 13 let doma sleduje televizi. Výsledky studie hovoří samy za sebe:
Jen 29 % dětí připustilo, že se jim "líbí to, na co se dívají dospělí“, zatímco 71 % suše prohlásilo: „Ne, nelíbí se mi to.“
Proč? „Protože tam pořád křičí,“ uvedla 34 % dětí. „Protože nerozumím tomu, co říkají,“ odpovědělo 29 % dětí.
17 % dětí přiznalo: „Protože se jich bojím,“ a dalších 20 % přiznalo: „Protože mě nudí.“

Ukázka je z knihy Jak odmalička rozvíjet inteligenci dětí, kterou vydal Portál

No a jaké je to u vás?

Kačí a Lukášek 8 a ½ měsíce

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 16:45

jsem prvni :)?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 16:51

A já druhá Pavla

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 16:51

ahoj

moc hezky denicek a musim se priznat, ze se nas tyka. Co se tyce TV, drive fungovala jako kulisa,od te doby co u ni delfinek porad stal,ja prakticky vypnuta. Zapinam ji na Gilmorova devcata, delfinek se mrkne na Kouzelnou skolku,pak Pratele. Vypinam ji a zapnem ji az na Vecernicek. Myslim,ze az budu vetsi,bude to horsi mu asi vysvetlit,ze na vse se muze divat ( to zase budou zachvaty vzteku hihi )

jinak vam drzim palce,at uz se vam vsechny nemoci vyhybaji a vy konecne budete moc vyrazit ven

DANUS - tak co ples?

zatim pa

market a posranek ( momentalne ve vane )

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 16:52

oprava : ze ne na vse se bude smet koukat

to mam z toho,ze po sobe nekotroluju

Mart
Kecalka 456 příspěvků 27.02.05 16:53

Jseš :-)

Mart
Kecalka 456 příspěvků 27.02.05 17:14

Tak tohle téma je u nás aktuální hlavně pro Honzíka. Tomášek si zatím televize spíš nevšímá, občas zaplácá na obrazovku, když to tam hodně bliká, ale jinak ho to nechává chladným, což určitě je dobře.
Honzík má svoje oblíbené pořady Kouzelnou školku a Večerníček. Jinak když Honza přepíná kanály (že jich je požehnaně, máme UPC :-( ) a Honzík zaregistruje něco kresleného, tak na to chce koukat. Většinou je to ale pro starší děti, tak u toho dlouho nevydrží. Máme také jedno DVD krtečka, ze začátku u toho seděl asi hodinu a půl, dokud neprojel všechny pohádky. Teď už vydrží jen chvilku, přece jen se mu to okoukalo, máme ho už půl roku. Jinak nemáme žádné kazety ani DVD pro děti, zatím si vystačíme s knížkama. Honzík už si někdy i sám vezme knížku a třeba 15 minut sám prohlíží.
Já sama na TV vpodstatě nekoukám, přes den nemám vůbec čas a večer ji stejně většinou okupuje Honza. Ale už se těším, až kluky nastěhujeme do dětského pokoje a do ložnice dáme druhou televizi. Pak budu moct konečeně koukat na to, co se líbí mě.

Ještě jedna pro mě dobrá zpráva nakonec. Tomík dneska vypil sunar s rozmixovaným banánem. Zítra mu to zkusím dát k snídani a pak bysme mohli začíst s nočním odstavováním. Už za tři týdny mu bude rok a já chtěla původně touto dobou s kojením skončit. Tak uvidíme, jak se to vyvine.

Mart

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 17:22

Mart - tak budu drzet palce,at to s odstavovanim zvladnete na jednicku

tedy za tri tydny u vas nastane narozeninova smrst :)),uz se tesim na popis narozenin

market

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.02.05 18:42

ahoj holky,

tak už jsme zpátky, půjdeme vykoupat draka, snad se mi zadaří ho uspat brzo a pak si v klidu přečtu nový deníček.

Zatím papa

Miroušek

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 27.02.05 19:28

Ahojky holky,
tak já už vás nestíhám ani číst. To je komentářů a komentářů ;o) No a co u nás nového? Máme po osmiměsíční prohlídce. Vše je OK, Andrejka váží 9,15 kg a měří 70 cm. Je to docela čertík, nevydrží chvilku v klidu ;o) Má už prošmejděný celý byt, vleze i do koupelny a na WC - nic jí není cizí ;o)) Ale je aspoň veselo. Pořád něco povídá: taptaptap, nemnemnem a na psa dělá ha ha.
Pořád chodíme plavat, baví nás to čím dál víc. Při potápění už jsme vypustily kelímek a je to v pohodě.
Kačí - když Lukášek už tak krásně péruje na kolínkách, tak můžeš zkusit mu ty nožičky podsouvat pod bříško, jako když leze. On zjistí, co má k tomu dělat s ručičkama a do dvou dnů poleze sám. Poradili nám to v Kenny na cvičení a fakt to funguje ;o)
K té televizi - já zapínám TV většinou odpoledne jako kulisu Riskuj, pak trochu sleduju Kobru 11, občas zprávy a večerní program. Andrejka měla období, když taky hleděla na ty hýbající se obrázky, teď už reaguje jen tak na znělky reklamy a podobně.
Tak teď jdu uložit Andrejku a pobavit se u Superstar.

Tož tolik po dlouhé době o nás, mějte se krásně ;o)

Lenka a Andrejka (8 a ½ měsíce)

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.02.05 19:50

Máme vykoupáno, nakrmeno a opět nespíme. Pepča zase řádí s tátou.

Pepča sem tam koukne, ale stejně nejvíc se mu líbí AZ kvíz, jo a pak ještě hokej s tátou. Večerníček ho zatím moc nebere.

Tak já jdu opět uspávat.

Miroušek a kňoura.

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 19:57

Leni - to jsem rada,ze si se nam ozvala :) A jak se vam bydli? Vsechno v poradku?

certikovi posilame pusinku

market

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 19:58

Mirousku - a v kolik se povedlo uspat vcera ? Doufam,ze ho tchyne moc nezdivocela

tak Pepca bude maly hokejista :)?

market ( pyzamova ) + delfinek ( spici )

luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 27.02.05 20:00

ahoj ,
moc hezky jsem si početla.i já si myslela,že naše dítě nejméně 3 roky televizi neuvidí my koukáme hlavně na zprávy,dokumenty a filmy jen některé takže televize většinou je vypnutá.po 8 měsících jsme si doma náš názor na věc trošku opravili a to tak,že rodiče mají vybírat co je pro dítě vhodné a co ne.myslím,že každý extrém škodí.když malá nespí a my koukáme na superstar,… tak ji necháváme.nevidí žádné násilí,prohlížíme u toho knížky a hrajem si a my s tátou po očku sledujem námi vybraný program.ona kačku televize stejně nezajímá,max. nějaká výrazná znělka.a po celodenním si hraní opravdu večer vytuhnu a v něčem slevuju z těhotenských názorů.

jinak káťa má stále okolo 37,8 ráno budu volat doktorce.já mám asi chřipku,parádní krkabol.byla tu hlídat babi malou,já chtěla jít na jogu,ale nakonec jsem zůstala doma,protože jestli se mi to rozjede i s horečkama tak jsem na malou sama a to by bylo asi naprd.kačenka už spí tak jsem zvědavá jak dlouho jí to vydrží.celý den fňukala,táta nám už 3× volal,že si nás ale na tu dálku užívá.ještě mrknu na chat a do starého deníčku a jdu sledovat superstar-to je můj mor,nevynechám ani jeden díl.

všem přeju klidnou noc.

luka a stále nemocná kačenka,moje kobližka milovaná

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 20:04

tak ted jsem se fakt presvedcila,ze chlap je chlap a mysleni jim moc nefunguje. Filip se me pred chvili zeptal,proc jsem porad nastvana !!!, takze jsem pocitala v duchu do deseti ( nepomohlo ) a pak se mu to snazila v klidu ( moc neslo ) vysvetlit. Ale mam pocit,ze to nepochopil a mysli si,ze je to v poradku. Ale neni,fakt chci,aby rekl "promin ". Omlouvam se,ze vam to porad nutim,ale ja jsem z toho takova prejeta

jinak zitra dorazi holky,tak uz se tesim. Upekla jsem pernik a budeme si uzivat.

delfinek mel ted vecer zase trosku teplutku,ale zadne jine priznaky nachlazeni nema,tak snad to bude jen od zoubku

jdu zalehnout k Superstar,dneska je tam muj favorit ( bude zpivat jako posledni ) a dobrovolne priznavam,ze ten kluk je fakt k sezrani

zatim pa a klidnou noc ( u nas ted moc nejsou )

market

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 20:05

Luka - tak drzim palce,at se vam ta chripka moc nerozjede a muzes aspon trosku fungovat

market

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.05 20:41

Ahoj,

hezký deníček. Tak u nás to s tou televizí bude asi nejhorší:o(( Ani nevím jestli to mám psát:o)) U nás běží televize celý den:o( Jako já ráno hned zapínám PC, tak naše Maruška zapíná televizi. Čeká na raníček, pak na kouzelnou školku nebo ty chlupatý potvory, zpívánky, to občas kouká i Vladko. Pak telka funguje jako kulisa, nebo já jedním okem na něco koukám. Taky vede večerníček a sama doma, tu znělku oba milujou:o)) Nejhorší trest pro Marušku je vypnutá telka. Ale když jsou v pokojíčku tak poslouchají dětské písničky a spolu si tam tancují a hrají, takže to není snad ještě tak hrozné:o))

Už se mi po Marušce stýská, i když jsem si ten klid užívala:o)) Vládík si taky pěkně užíval, nikdo ho netejral a nebral mu hračky, chodil po pokoji a tahal za sebou slona, a měl radost jak mu to jde:o)) I ten náš pes byl klidnější:o))

Mart- tak ať vám ten sunar zabere, a vy spíte celou noc:o))

Magrat- úplně tě chápu, ty chlapi nám prostě nerozumí, tak si klidně postěžuj:o))

Luka- ať jste co nejdřív v pořádku

Musím končit:o((

Marodům přejeme rychlé uzdravení a zdravím žádné nemoci:o))

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.05 20:43

Samozřejmě zdravým..:o))

Maruš

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 21:01

Ahoj děvčata,
hezké téma, hezký deníček:))
U nás se televize moc nesleduje, pravidelně se koukáme jen na MASH a já občas na nějaký seriál. Taky jsem si říkala, že moje dítě televizi hodně dlouho neuvidí, ale přiznávám se že když je nejhůř tak ji zapnu a mám alespoň chvíli klidu..
Dneska jsme byli na kolech s vozíkem, Klárka je v něm mnohem spokojenější než v kočáře. Přiznávám se že se mi napřed moc nechtělo, ale teď jsem ráda že jsem se pořádně protáhla, počasí bylo skvělý, sníh taky prostě parání vyjížďka. Hned mám mnohem lepší náladu. Dneska jsem dokonce neměla ani nic sladkýho:)), Taky bylo super sledovat lidi jak na nás koukali:)

mart- já se chystám taky odstavovat, ale Klára už pije jenom večer a ráno

Magráto-Já mám taky občas pocit jako by byl ten můj z jiné planety, prostě úplně jiné myšlení.. jen si na něho postěžuj aspoň trochu to třeba pomůže:)

Miroušek- ať ti Peča pěkně spinká..

Všem marodům přejeme brzké uzdravení.
Pavla a spáč Klárka

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 21:16

tak mne se nejvic libila holcina 6 a holcina 8,fakt mely stavu. Jinak muj favorit cislo 9 malinko zosklivel hihi

jdu spat,delfinek se vrti,tak jsem zvedava na zbytek noci

market

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 21:19

marus - klidne to napis :)

a zitra uz se ti Maruska vrati nebo kdy? Tedy Vladik uz takhle krasne tape jo ,delfinek predvadi totalniho ignora a neustale je na 4 :). No do skoly mu to asi nevydrzi

market

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 21:21

Pavlo - dokazu si predstavit pohledy tech lidi :) A Klarka ve voziku sedi nebo lezi? Nejak si to neumim predstavit

a mas pravdu,certsvy zvduch mi udela vzdycky dobre,i kdyz se mi tam moc nechce ( nici me predstava oblekani )

market

luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 27.02.05 21:23

tak jsem tu zase!
magrato-
u nás je to stejný jako u vás,spíš drahouška podezírám,že dělá,že mi nerozumí,slyší jen co chce.

nevím jestli počkám jak dopadne dnes superstar,je mi blbě.nejvíc se mi líbila taky 6 a pak asi 3.kluci byli děs a hrůza,ale to je můj názor.

všem dobrou noc přeje luka+spící kačka

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.02.05 21:24

Market - včera šel spát kolem 9. a doufám, že malý hokejista nebude. To prej bude rybář a řidič. haha.

A už jste zdraví a manža už nezlobí?

Miroušek a Pepča (taky spící od 9)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.02.05 21:29

Ve vozíku sedí, je připoutaná pětibobovým pásem jako třeba ve větší autosedačce, když byla menší tak tam bylo vloženo takový lehátko, nevím jak bych to popsala. A dnes oblékal tatínek:))
Dobrou noc Pavla

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 21:31

Luka - ja dneska na vysledky urcite nevydrzim,kouknu se na zitra ve Snidani s Novou

market a spici delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 27.02.05 21:32

tak uz si to aspon dokazu predstavit :)

market

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 27.02.05 21:34

MARKET - omlouvám se, odpověď jsem našla hned pod dotazem. To je tak, když si to celý nepřečtu. Snad už to manža pochopí a zítra si to s holkama užijte.

PAVLO - snad bude spát líp, já jsem ho dneska jenom kojila a u našich měl trošku pudinku, tak snad bude klid.

MARUŠ - tak si ještě „užívejte“ bez Marušky, určitě už ji Vládík hledá. A sama doma se taky snažím sledovat, i když, já závislačka, jsem spíš na PC.

Všem nemocným přeju brzké uzdravení a dneska už jdu taky spát. Ale ne, ještě musím vyžehlit Pepčovi pár bodyček.

Dobrou noc.

Miroušek.

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.05 21:59

Pro Marušku si jedu až v úterý, musím ráno k doktorovi, tak jí nechci tahat sebou. Takže na úterek si beru propustku:o)) Zase vám neteče červená z nosu:o)) (už dvakrát)

Maruš

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.05 22:02

Já sleduji PC a děti Sama doma:o))

Maruš

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 27.02.05 22:06

Fakt vás obdivuju, v takový zimě:o)) Jo, a manža by prej taky takovou sportovní manželku chtěl, no není drzej:o))

Maruš

Kikinka
Stálice 84 příspěvků 27.02.05 22:08

Ahojky holčiny,
Tak já snad už ani nedokážu říct, po jak dlouhé době se zase hlásíme i s Tadeáškem k VÁM do deníčku. Naposled jsem tam psala snad, když byl Tádulín ještě v bříšku?! Já vím, jsem strašná ostuda, lajdačka, až se stydím, ale teprve týden nám funguje trvalé připojení a mám z toho obrovskou radost. Takže jsme konečně ZPĚT!!! Samozřejmě se konkrétně všem omlouvám, ale nestíhám číst předešlé deníčky (a že jich od té doby je!!!) a tak nebudeme s Tedýskem asi moc v obraze, tak se na nás prosíííííííím moc nezlobte :-)))
Jinak abych nezapoměla, Kačí moc hezký deníček, u nás právě jedno z aktuálních témat :-)).
Tak a teď se budu snažit vám ve stručnosti popsat náš dosavadní každodenní rituál.Našemu krásnému synáčkovi bude už za 16 dnů 11 měsíců, a když se tak ohlížím zpátky, tak ani nevím, jak to mohlo tak rychle uběhnout ?! Vždyť já už budu skoro rok doma a stále mi to připadá, jako kdyby to bylo teprve včera, co jsme si přivezli Tádulku z porodnice.Takže teď v 10-ti měsících vážíme 10,40 kg, měříme něco kolem 78 cm(nevím to jistě, pač dr.nám ho neměří, ale v 8 měsících měl 76 cm) a máme celkem 4 zoubky. První 2 mu vylezly už v 5-ti měsících a na ty další jsme čekali až do měsíce 9-tého. Cca tak od 4 měsíce v noci nespíme, za noc se vzbudí snad desetkrát (pětkrát = slavíme úspěch) a je to vždycky pořád stejné. Už jsme s tím byli i u paní dr., že v noci nespíme a kňurkáme a jak nám bylo řečeno: Tadeášek je hodně živé dítko a budeme mít co dělat i s manželem, abychom ho uhlídali oba dva. Takže od té doby to neřeším a pokračujeme pořád stejně. Ale jak jsem měla možnost vyčíst, probíhá to u vás tak nějak podobně co??? :-))). Jinak se máme moc fajn, přes den spinká bohudík ještě dvakrát a to hoďku a půl dopoledne a odpoledne už mu stačí jenom půlhodinka (dneska se zadařila hodinka). Lozíme asi od 8.měsíce, v 7 měsíci lozil jenom dozadu a přesně na Nový rok se mu podařilo udělat houpy houp dopředu a už to bylo.Od ledna už ale dost dobře zrychlil a jak říká naše babička: „je jako mandelinka na betóně" Teď si vskutku doleze všude kam chce, s klidem se postaví všude tam, kde se může něčeho přidržet a v tu chvíli je nejspokojenějším a nejšťastnějším človíčkem na světě. Je to fakt radost ho sledovat :-)). Taky jsme se naučili už i zpívat (háhá, háhá), něco málo žvatláme (třeba baba, včera se mu podařilo už i mama, když něco spadne na zem řekne bbbá = bum bác), ukazuje jak je veliký z čehož má obrovitánskou radost, při slovech ne ne ne, kroutí hlavičkou, div by se neumlátil. A co na to já s manžou??? No, asi tak jako každá z vás, máme z každého dalšího nového pokroku obrovitááááánskou radost a těšíme se z toho, že Tadeášek je náš krásný milovaný chlapeček, který dokáže občas i pořádně potrápit :-))).
Holčičky, myslím, že pro dnešek už to stačí, to jenom ve stručnosti, aby jste věděly jak se s Tedýskem máme a slibuji, že od této doby, tj.počínaje dnešním dnem, se do deníčku opět hlásíme a bude nám nesmírně velkou ctí, podílet se s vámi o naše radosti a starosti oněch dalších krásných dnů, které bezpochyby každá z nás právě prožívá......

KAČÍ: myslím, že Lukášek už má k tomu lezení vpřed opravdu jenom krůček, u nás to bylo podobné a přesně tak malý začínal. Takže držíme palečky ať se to Lukáškovi co nejdřív podaří.Mě už Tedýs pronásleduje úplně všude (i na záchodě je mi v patách) :-))

MAGRATKA: opožděně gratulujeme Kryštůfkovi k jeho prvním narozeninám. Viděla jsem i fotečky a co dodat: ÚŽASNÝ, NÁDHERNÝ DELFÍNEK :-))) Jen co mě mrzí nejvíc je to, že vás mám všechny tak strašně mooooc daleko a nějaký srazík v našem případě nehrozí :-(((.

LUKA: držíme pěstičky ať se Kačence uleví a co nejdříve se ti „kobližka" uzdraví

Všechny ostatní maminy zdravíme a posíláme pohlazení prckům.

Paaa, dobrou a hlavně klidnou noc všem
Kikinka + Tadeášek 10 ½ měsíce

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.02.05 22:10

ahojda holky,

dite spi, bracha jeste neni doma, tak tu zase smejdim :-D a zanedbavam manzu, ale jenom chvili

z dnesni superstar mam takovy smiseny dojmy, sms neposilam nikomu, nenadchl me nikdo tak jako minule vlada. ale taky se mi libily ty holky co pisete a ten kluk s devitkou, ma strasne peknej hlas, kdyz mluvi, pripomina mi dana bartu, skoda, ze si nevybral nejakou pisnicku od nej, jsem zvedava, koho nakonec vyberou, ja si to vzdycky nahravam na video a rano po prvnim koju pustim nebo aspon rychle pretocim, abych to zjistila a jak je pak cas, tak na to mrknu na cely

jinak tv u nas - kdyz se mi zadari, taky se divam na gilmourova devcata, obcas na mash, nekdy dopoledne na prima jizdu, ellenku televize zatim moc nezajima, obcas, kdyz hraje, tak se na ni koukne ale ze by ji neco zaujalo to nemuzu rict, zatim jsem tomu rada. nekdy to mam taky jako kulisu, treba dopo k vareni. jo, jeste se rada divam na ct1 je ted porad bydleni je hra a ukazujou tam ruzny prestavby v bytech, tak to me bavi, protoze u nas se zadna prestavba nekona a v brzke doma konat nebude,tak me aspon bavi se divat jak vylepsujou ostatni

vsem marudkum preju brzke uzdraveni a posilam pusinku na dobrou noc

kosticka a ell

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.02.05 22:17

Ovečky moje,

kruciš, kruciš, kruciš. Já tady smolím takový obr komentář a já blb.. jsem si to nějak vymazala. To má z toho, že machruju a psala jsem to rovnou do deníčku. Já bych si naliskala.

Tak znovu. Ples byl super, brácha se pinkl (opil) a řádil jak černá ruka. My s Jiřím jsme byli za decenťáky. Mírně potančili, (když mě bolejí nožičky - to mi říká Jiří když už se mu nechce), mírně pojedli gulášek, mírně popili (teda já ne). Ale jsem spokojená. Stejně jsem už po půlnoci byla nervozní, co to naše dítě. Takže k domovu jsem se odebrali kolem půl druhé. A představte si ta naše sojka spala, až do 4. To se už pěkně dlouho nestalo. Ale ráno budíček už v 7. A tak ranní ptáče, dál doskáče. Převlékla jsem postele, navařila, poklidila, no snáď jsem měla u zadku vrtulku :-))
Po obědě návštěva u skorotchánovců, jeli jsem se pochlubit novým kočíkem. A pak návštěva u bratránka, jeho chlapeček měl 3 roky, takže malá oslava. No malá, 9 dospělých a 4 děti. To vám byl rachot, my jsme taková „normální rodinka“ opravdu jak z toho starého seriálu. Teď ten malý oslavenec je hyperaktivní, absolutně nezvladatelný. Tak jsme byli pořád ve střehu, aby nějak nebouchnul Valušku. I když svoji rodinu mám moc ráda, tolik jsem byla ráda, když jsme konečně přijeli domů.

Tak a teď konečně k tématu. Televize, tak to je Kačí téma do pranice. Já se teda taky nabonzuju jako Maruš. Televizi máme jako kulisu od rána. Valuška ji nevnímá, vůbec se na ni nedívá. Jen co jsem vypozorovala, zaujal ji AZ kvíz a Pálí vím to. Ty jejich znělky. Uvidíme jak to bude dál, až bude větší. Ale rozhodně nechci aby byla televizní maniak. Doufám, že si sem tam vezme knížku, místo kukání na TV.

Jo ještě k tomu našemu novému kočárku. Holky, nekecám když řeknu, že jsme ho vybírali přes hodinu. Jiří je strašný šťoural, v tom dobrém slova smyslu. Všechno musel prohmatat, vyzkoušet, poodepínat, trochu pojezdit. A nakonec prohlásil, pro Valušku jen to nejlepší (miláček můj). Nebojte, vyfotíme a pošleme, ať se taky pokocháte, chi,chi:-))

Kostičko: už zase nechápu vůnec nic. Ti Slováci jsou ale paka, vyloučí takové zpěváky. Nevěřila jsem vlastním očím, když jsem si to přečetla na internetu. A ty moje občasné veršíky, to mám ještě z dětství :-)) Sem tam se mi něco vybaví.

Magrat: tak už jsi odpustila manžílkovi? Když ti chlapi jsou přece z Marsu a my z Venuše :-)) To by jsme po nich chtěli moc, aby byli pořád chápaví :-))

Pavlo: ten vozík, za kolem je super. U nás tak jedni taky jezdí. A není tam Klárce teď zima?

Miroušku: já jsem se taky snažila Valušce ukázat Večerníčka, ale koho to zajímá? :-))

Luko: přejeme rychlé uzdravení. Dnes ve zprávách bylo o chřipkové epidemii, tak se hrozím, aby nás to minulo.

Mart: šmankote další ročňátko, to už máš doma velké chlapáky.

Maky: kurnik, pěkně mě inspiruješ s tím tvým pletením. že bych se po večerech taky do něčeho pustila?

Pane bože, hodin jak u hodináře, pádím dospávat včerejší deficit.

Dana+Valuška (dnes 39t.)

dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.02.05 22:27

Jo a ještě jedna perlorodka na závěr.

Opět má brýle v ......, správně v Tramtárii. Ale tentokrát ne já, ale Jirka. A víte při čem? No při TOM. Já jsem si je šikovně odložila vedle sebe, chi, chi.

Jak říkám taková „normální rodinka“.

Dana

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 06:40

KIKINKO no to je bomba,ty si se nam ozvala :))). jsem desne rada,ze se mate dobre , Tedysek je tedy poradnykus chlapa. Doufam,ze nam pak posles jeho fotecku do galerky,naposledy je tam jako hubenourek ve vane :))
tesim se na dalsi zpravy od vas

market a delfinek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 06:43

DANUS - tedy ty si mi po ranu desne zvedla naladu :), ted jsem si to predstavila a desne se rezu hihi

market

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 06:50

dobre ranko

tak ja tu dneska strasim uz od 6 hodin,me drahe dite se rozhodlo opicit po Vladikovi a mne se to vubec nelibi. Buu ja chci ,aby spal aspon do 11 hihi.
Jinak noci u nas v posledni dobe stoji za prd,kazdou chvili se probudi,mele se tam a chce dudlika. Doufam,ze je to jen prechodne obdobi.

jo a mala perlicka naivni matky, cetla jsem si na emiminu lonsky unor a tam me zaujala moje poznamka " delfinek se v noci budi kazde tri hodiny,ale utesuje me myslenka,ze za rok bude spat celou noc ". HAHAHA - tedy ja jsem byla naivni.

jinak s manzilkem porad jeste pretrvava mirne dusno,ale dneska uz to vyresim a hotovo

zatim pa a tem,kteri jeste chrni ,tise zavidim

market a prudic delfinkovy

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 06:52

Kosticko - taky se priznam,ze dnesni kolo superstar byla desna nuda ,krome tech holek,ktere to trosku zvedly. Doufam,ze se to casem zlepsi

market

wej
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 28.02.05 07:11

Zdravíme ranní ptáčata:o)))

To jsem ráda, že v tom nejsme sami:o))

Myslím, že ale teď už opravdu za rok děti budou spinkat celou noc a my se konečně vyspíme:o))

Dnes jsem tu zbyla jen já a Vládík, taťka odjel na školení, to bude pohodička:o))Marně doufám, že mě nechá přes den trošku vyspinkat:o((

Zatím končím, je pěkně protivnej

Maruš a zlobílek

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 07:30

marus - tak za rok si povime hihi

market

Missorka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 07:48

No jo, vy se vyspíte, ale co já ubohá za rok???!!! :-)

Peta a Klíště (potencionální ruinovač spánku)

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 28.02.05 08:03

Krásné ráno,

tak se připojujeme mezi skororanní ptáčata. Budíček v 7. Ach jo.
Tady zase trošku poletuje sníh, takže zima je tady ještě, ale doufám, že jaro už brzo přijde.

Včerejší Superstar mě teda taky moc nenadchla, musím se podívat, kdo postoupil.

Jdu se věnovat Pepčovi, snaží se tady dělat tátovi sekretářku a už posledne se mu kouknul do faktur.
Tak zatím papa

Miroušek a Pepča (dnes 40 týdnů)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 28.02.05 08:09

Peto - neboj ,jelikoz klistatko bude vzorne mimi,tak za rok se vyspis taky :)

market

Mart
Kecalka 456 příspěvků 28.02.05 09:54

Pavlo, ten vozík za kolo jsem viděla někde v Betynce či Mamince, měli tam inzerát. Vypadá to moc dobře. Pak jsem ho viděla i v reálu, měl přídavné kolečko a používali ho jako kočárek. Máte to také tak? Já nejsem nijak vášnivá cyklistka, ale od jara do podzimu se ráda projedu (nejradši po rovině, chi, chi). Manžel chce na jaře nechat udělat lyžiny na auto, abychom tam mohli vozit kola, a že někam vyrazíme. Teda bez dětí, máme naštěstí hlídání u našich.

Market, s chlapama je to fakt složitý. Já už to ani neřeším, je mi jasný, že ten můj bude vždycky dělat něco, co mě bude vytáčet a nic s tím nenadělám. Já mám pro změnu cholerika, kterej mě občas pěkně sjede. A jen se tady vypovídej, to pomůže.

Kikinko, to je moc dobře, že jsi vrátila do deníčku. Těším se na novinky od vás. Spí Tadeášek v postýlce nebo s vámi?

Dani, cha, cha, to s těmi brýlemi je dobrý. Já se je snažím je vždycky mít uložené na bezpečném místě.:-) Už jsou hodně chatrné, jednu postranici mám přilepenou lepící páskou, ale za to může Tomík.

Mart

Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 28.02.05 11:01

Kocky,

nechci vam brat iluze, ale ja se nevyspala do 1 a 3/4 roku Niky, byla to chronicka vstavacka mezi 5 a 6,30h (spise vsak pred 6h) a to mne znameho to ochrapu zcela nicilo … jak je to ted krasne vychrapavat do 7 az 8mi, vyjimecne i trochu dele… Jen skoda, ze o vikendu vstavame za:,–(ne spise kolem te 7h…

TAkze preju, at se deti co nejdrive umoudri a prijdou na to, ze neni nad to se poradne vychrupat!!!

Sulanek a Nika 25M

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.02.05 11:23

Ahoj děvčata,
musím říct, že jsem velice ráda, že moje dítě si z těch vašich nevzalo příklad:)) ťuk, ťuk..
Já myslím, že do 11 naše děti jednou spát budou, až půjdou do školy… Potom teprve poznají slast s postele a peřinek, podle mě největšího vynálezu lidstva:)

Mart- to je přesně ono, máme to od té firmy jak má v Betynce reklamu. Dají se k tomu přikoupit i lyžiny a můžeš jezdit i na běžkách, ale to nemáme:)

Maruš- já zase tak sportovní nejsem, než se k něčemu vybičuju..

Kostičko- dovolila jsem se podívat na tvé stránky, ty seš tak šikovná… Moc se mi líbily ty obrázky u postýlky, jenom nevím jestli ti je Ellenka nezničí, a ty květináče..

Danuš- s těmi brýlemi je to dobrý, občas mívám podobné problémy:)

Markét- taky jsem měla podobné představy..Přeju ať manžel dostane rozum, je to otrava..
Tak dítě se zbudilo tak jdu pečovat:)
Jo a dostali jme právě fota z vítání a samozřejmě mám nejhezčí dítě..kromě těch vašich samozřejmě:)
Pavla a Klárka

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.02.05 13:32

Ahojky
To je venku krásná zima že? Fakt ta nálada hodně záleží na sluníčku. Do jara má počasí sice daleko ale přece jen sluníčko zahnalo ošklivé myšlenky a je líp.

Byly jsme s Terkou dneska na neurologii. Opět jsme lehce disharmoničtí a opět nevíme proč. Mudr se ptala co všechno umíme tak jsem říkala že leze, sedí, stoupá si, chodí kolem nábytku… chtěla aby jí ukázala jak leze tak jsem Terku položila na koberec a ona se tam rozplácla na břicho s nataženýma rukama a nohama a ani se nehnula. Doktorka si dělala srandu a to prý tvrdíte že chodí kolem nábytku :-). Nakonec jsem Terezku nalákala na autíčko tak předvedla že opravdu umí lézt i si stoupat.

Taky umíme ukazovat nově „vařila myšička kašičku" a dělá prosím prosím :-) občas to kapku plete :-) a taky umí foukat, trénujeme na tu první svíčku :-)

Od mudr jsme se přesunuly do porodnice okouknout švagrovou a Jeníčka. Už se jí začalo spouštět mlíčko tak už je veseleji. Včera ho museli lžičkou dokrmovat jelikož od ní nic neměl a byl dehydratovaný. Dneska už vytáhnul 20ml z ní tak už bude líp. Ve středu je asi pustěj domů.
Byly jsme mu koupit jaký dáreček - koupily jsme jedno pidi body v krásné modré barvičce k tomu kaťata s laclem v barvě bílá káva a ponožky v několika odstínech těchto dvou barev :-) aby to měl slazený. Holky to jsou fakt takový malinký věcičky do něčeho podobného se Terinka snad nemohla nikdy vejít. :-)))) a ještě jsme mu koupily světlemodrého koníčka - taková ta hračka co se dává do ledničky a chladěj se s ní dásně.

Mám doma voňavky Treselle ale je v krabičce a ještě jsem neměla tu správnou náladu na ozkoušení. Ale ta brzy přijde. OTTO zatím nepřišlo, je to týden co jsem to objednávala.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení. Nám se to zatím kupodivu vyhýbá jen taťka je teď nějaký nasmrkaný tak doufám že to na nás taky neprskne.

Mějte se krásně.
Maky a Terezka (11 měsíců)

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.02.05 13:32

Ahojky
To je venku krásná zima že? Fakt ta nálada hodně záleží na sluníčku. Do jara má počasí sice daleko ale přece jen sluníčko zahnalo ošklivé myšlenky a je líp.

Byly jsme s Terkou dneska na neurologii. Opět jsme lehce disharmoničtí a opět nevíme proč. Mudr se ptala co všechno umíme tak jsem říkala že leze, sedí, stoupá si, chodí kolem nábytku… chtěla aby jí ukázala jak leze tak jsem Terku položila na koberec a ona se tam rozplácla na břicho s nataženýma rukama a nohama a ani se nehnula. Doktorka si dělala srandu a to prý tvrdíte že chodí kolem nábytku :-). Nakonec jsem Terezku nalákala na autíčko tak předvedla že opravdu umí lézt i si stoupat.

Taky umíme ukazovat nově „vařila myšička kašičku" a dělá prosím prosím :-) občas to kapku plete :-) a taky umí foukat, trénujeme na tu první svíčku :-)

Od mudr jsme se přesunuly do porodnice okouknout švagrovou a Jeníčka. Už se jí začalo spouštět mlíčko tak už je veseleji. Včera ho museli lžičkou dokrmovat jelikož od ní nic neměl a byl dehydratovaný. Dneska už vytáhnul 20ml z ní tak už bude líp. Ve středu je asi pustěj domů.
Byly jsme mu koupit jaký dáreček - koupily jsme jedno pidi body v krásné modré barvičce k tomu kaťata s laclem v barvě bílá káva a ponožky v několika odstínech těchto dvou barev :-) aby to měl slazený. Holky to jsou fakt takový malinký věcičky do něčeho podobného se Terinka snad nemohla nikdy vejít. :-)))) a ještě jsme mu koupily světlemodrého koníčka - taková ta hračka co se dává do ledničky a chladěj se s ní dásně.

Mám doma voňavky Treselle ale je v krabičce a ještě jsem neměla tu správnou náladu na ozkoušení. Ale ta brzy přijde. OTTO zatím nepřišlo, je to týden co jsem to objednávala.

Všem marodům přejeme brzké uzdravení. Nám se to zatím kupodivu vyhýbá jen taťka je teď nějaký nasmrkaný tak doufám že to na nás taky neprskne.

Mějte se krásně.
Maky a Terezka (11 měsíců)

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.02.05 13:34

Lepší dvakrát než vůbec :-))))

Je to zase nějaké zamrzlé nebo se mi to jen zdá?

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 28.02.05 13:55

ahojda holciny,

pisu jen velmi velmi kratce, nepujdete nekdo dneska vecer po rp na chat? bracha neni doma, podrovi volny, tak bych mohla prijit…

kosticka

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 Další »