Jarní miminka ? hlášky našich maminek, aneb ? co my ?nikdy?

Rodičovství

Milé Jarňulky a případně další nakukující maminky, těhulky, snažilky či předsnažilky z ostatních deníčků:)

Já to tušila, že deníček na další týden mám na starosti já, jenže jsem nikde nedohledala datumy, kde jsou deníčky rozdělené a tak jsem si říkala?.asi nééé,?ale ouha, asi joooo, takže jsem tu a se mnou deníček o hláškách našich rodičů a prarodičů, kterých jsme měli v dětství plné zuby, které nám přišli nesmírně stupidní a o kterých jsme se zařekli, že je NIKDY, NIKDY nebudeme říkat svým dětem, až budeme taky dospělí:) Protože jsem od mnohých z vás maličko napřed a už mám vedle Davídka doma také skoro 11-tiletou slečnu, tak vás můžu ujistit, že nejenže jsem své mamce trapně podobná a rodinné hlášky ze mě lítají jedna radost, ale mám na svém kontě i pár originálních a hooodně jetých vlastních výmyslů:) Snažím se pak přehlížet dceřiny obrácené oči v sloup, snažím se neslyšet její komentáře ozývající se poté z pokojíčku a snažím se opravdu ty maminkovské RADY neříkat, ale marně?vždycky ze mě nějak vyklouznou?

Takže: rozdělila bych hlášky na dva okruhy, jedním je dialog druhým monolog, jak jinak než maminčin:)

Okruh ?Rozhovor anebo pokus o něj?

Dítě: ?Ale Simona může být venku až do osmi?
Matka: ?Jenže Simona není moje dítě, zato ty ano?

Dítě: ?Ale Simona říkala, ať to taky hodím?
Matka: ?Až bude chtít Simona, abys skočila z okna, tak skočíš??

Dítě: ?Mamí, co budeme mít k večeři??
Matka: ?Nebuď zvědavá?

anebo druhá variace na stejné téma s neméně originální odpovědí:

Dítě: ?Mamí, co budeme mít k večeři??
Matka: ?Hrneček od peří?

Dítě: ?A proč nemůžu??
Matka: ?Protože jsem to řekla?

Okruh ?Samostatné hlášky?

Matka: ?Kdybych to tady po vás neuklidila, tak byste brzo shnili ve špíně?

Matka: ?Nezapomeň si vzít tu čepici od babičky ? (Děsnou s vyplýtanýma copánkama před návštěvou babičky)

Matka: ?Co bylo dneska ve škole?? (Každodenní stupid otázka s ohledem na to, že pokaždé slyšela stejnou odpověď a to :**? NIC?**)

Matka: ?Kdybych vám neuvařila, tak tu beze mě umřete hlady?

Matka: ?Nemluv s plnou pusou?

Matka: ?A co dělá jeho maminka??

Matka: ?Když si nebudeš čistit zuby, tak si o tobě budou říkat, že jsi žlutozub a nikdo s tebou nebude chtít kamarádit!?

Matka: ?Ale Veronika měla z písemky jedničku, že? Proč ty ne??


Tak víc mě nenapadá, určitě mi pomůžete vy a napíšete, jakými hláškami častovali vaše maminky a babičky vás, už se moc těším:)

Jdu deníček odeslat, ať máme brzy kam psát:)

Krásnou dobrou noc přeje Diny a chrupkající Davídek

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 25.10.04 17:36

Ahoj Diny a ostatní,

tak jsem dnes asi první
Diny, bohužel mě zrovna k deníčku nic moc nenapadá. Snad že ta druhá hláška byla i u nás dost častá :-) Jinak ne že bychom byli nějací svatouškové a vím určitě, že jsem si často říkala, „co to ta mamka plácá, to já dětem nikdy říkat nebudu“, ale teď zrovna nic........ tak možná příště něco přihodím :-)

Jinak se musím pochlubit, že jsem dala dokupy „Zuzančin“ kalendář na příští rok. Fotek bylo ale tolik, že jsem na některé stránky dala i dvě. A dnes se mi podařilo vyfotit jednu tématickou - podzim, takže ještě uvidím, jaké fotky dám do toho výsledného. Manžílkovi se docela líbil (což mě překvapilo, po tom, co on už všechno na PC zvládnul) a navrhl, že bychom ho nechali udělat jako fotky.Já sama si také představuju spíše menší, aby byl i na postavení, takže by to mohlo vyjít docela levně.
V sobotu se Zuzanka s námi zúčastnila velké oslavy padesátin. Byla skvělá, první hodinu vydžela vysmátá v autosedačce (aby ji mohli všichni okouknout), potom jsem s ní byla většinu času venku, nebo když usnula, nechala jsem ji v kočárku u okna s hlídačkou a zvladli jsme si s manžílkem i zatančit :-) Včera jsme byli u její prababičky, kde byla taky moc hodná a na fotkách s babičkou je fakt veselá. Zuzanku zajímá stále více věcí a strašně se směje na svoji lampičku (obrázek a za ním malá žárovička), fakt pokaždé když si jí všimne. Otáčí se zatím spíše na pravý bok a zoubek žádný, jenom spousta slin a všechno v pusince :-)

Leni, Andrejka je šikulka, Zuzanka se na bříško také jednou pokoušela přetočit, ale na přebalováku, což vypadalo všelijak :-) od té doby nic.

Alice, gratulujeme ke zdařilým křtinám, jak bude chvilka, dej fotečky do galerie. A přejeme, ať to na alergologii dopadne co nejlépe - a hlavně ať jste v pořádku.

Maky, tobě dobrou náladu a hodně úspěchů s mrkvičkou :-)

Dnes už máme 3 x pocvičeno a poslení bude až před koupáním. Jdu se pokusit udělat Tomovi něco k jídlu, Zuzanku mám teď už na klíně, protože ji to beze mě nebaví, tak končím ať
se nedívá dlouho do monitoru.

Papá Mája a Zuzínek (už skoro 20 týdnů)

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 25.10.04 17:38

Ahojda:o))

DINY: Krásné (a nosné )téma:o)) Bohužel, KONKRÉTNÍ hlášky, kterými mě častovala moje matka, mě nenapadají (až na těch pár, co už jsi uvedla:o))
U mě to spíš než výroky jsou gesta a zvyky, co opakuju po mojí mámě. Bohužel, často se přistihnu, že dělám něco, co mě na máme štvalo a o čem jsem si v duchu nebo i nahlas říkala, že já to nikdy dělat nebudu… :o))

Mimochodem, jak jste na tom s výrobou miminka? Neuniklo mi něco?

Pusu Davídkovi a ostatním mimčům od

Baghiry a Elišky

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 25.10.04 18:16

Ahoj holčiny!

Tak dneska se nám udělalo tak krásně, že jsme byli dokonce čtyřikrát venku. Před obědem, po obědě, po svačině a před chvilkou vyjela babička počtvrté. Matka snažilka má dneska u dítěte slabé mínus, přebalila, nakojila, pomuchlovala se, ale jinak pracovala ? rodina velká a já byla povýšena na vrchní aranžérku dušičkových variací, takže jsem piplala věnec, věnečky atd. Něco musím ještě zítra dozdobit, takže i na zítřek hlásím slabé mínus. Ještě že máme tu babičku :o)))
Včera jsme se toulali celá rodinka v lázních Teplice, protože jsme byli navštívit dědečka (tchána), který má za sebou týden a další čtyři před sebou. Bylo krásně, já konečně přišla na to, jak ten náš kočárek složit a jak ho dostat do kufru Felicie, takže jsme se výletovali, byl tam nádherný vzduch a bylo nám strašně fajn. Škoda, že se blíží zima :o((((
Zítra nás čeká RHB, tak jen doufám, že nebude pršet, jak pořád slibují.

Ještě ke kalendáři ? jsem ráda, že jsem Vás všechny tak potěšila, myslela jsem, že už budete mít všechno zjištěné a já nepřijdu s ničím novým, ale co bych pro Vás neudělala, že :o)) Ještě že jsem tam šla zanýst ty fotky a nezapomněla se zeptat!

Slniečko: nevím, jestli nejsem moc zvědavá, ale co prosím tě dělá ten tvůj manžílek, že pořád tak cestuje? Předtím byl v Americe, teď na Krétě, teda takový zaměstnání bych docela brala :o)

Baghirko: opět nějaká situačka z tvého života a já mám úsměv na rtu :o)))

Hanylo: tak my šlapaly s maminkou (babičkou) zelí už předminulý týden, měly jsme toho 30 kilo a za hoďku nebylo co dělat. Jsme prostě holky šikovný? V sobotu jsme koupili v Makru taky karton kuřat, takže taky křečkujem na zimu jako vy, chichi.

Almerko: gratulace k dvouzubce Radimkovi, vyrovnali jste s náma skóre. My zatím žádnej nepřidaly. Jinak velikosti ? některý trika a bodíka už dávám El taky 80, když má delší rukávky, ohrnu, a jinak to má pěkně až pod zadeček. Babička pro změnu utrácela v Polsku ? koupila krásný růžový kabátek s bambulkama a teta zase super čepičku. Pochlubíme se, až vypereme a až budeme stahovat zase fotky do PC. Zkusím jí i nějakou ušít, uvidím.

Alice: Kubíčkovi i vám všem hodně zdravíčka, aby bylo brzo zase fajn :o))

Lenko: vítej s Andrejkou mezi ?otáčecíma dětma?. My jsme zatím stále ve fázi zádíčka ? bříško ? maminka musí otočit :o))

Mějte se sluníčkově a brzo zase pápá Kostička a Elenka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 25.10.04 18:47

Ahoj holky!

Tak si říkám kolikrát tu zaznělo, že miminkovské deníčky nemusí mít žádné téma a zatím se vždycky nějaké téma našlo… :o) A pokaždé zajímavé!!

Já jsem si předsevzala, že nebudu dávat Verunce nikoho za příklad a už vůbec ne Kubíčka. Už jsem na toto konto jednou sprdla švagra a švagrovou, naštěstí to pochopili a už jsem to od nich neslyšela. Také jsem se snažila vědomně Verunku netrestat, když bude žárlit a myslím, že se to povedlo. Několikrát se mi stalo, že začala kňourat, když jsem měla Kubu na klíně. Pokaždé jsem si jí zavolala, objala a povídala jí, že jí máme rádi i když máme ještě Kubíčka. I teď, když jde někdy na Kubu pěstičkou jí sice okřiknu a vysvětlím, že se to nedělá, ale pak jí obejmu a povídám si s ní.

Z uvedených hlášek doufám nepraktikuji nic, ten druhý okruh je ještě v nedohlednu… :o) Spíš se snažím uklízet spolu s Verunkou - dáváme večer hračky spát, čistíme společně zoubky… Kýčovitou čepici od babičky bych nejspíš obratem rozdala, ale nenutila dítě jí nosit. Už před narozením jsem varovala babičku, ať nám žádné oblečení nekupuje, že to raději vybereme spolu. Sice to nefunguje, ale je to aspoň v omezené míře.

Zato nejlepší hlášky ze všeho jsou od naší Verunky!

„Zavřeme mámu“ (zavírá dveře od obýváku)

„Polož Kubíčka“ (když kojím a ona chce kakajo)

„Vezmi batoh“ (když odcházíme od doktorky)

„Čůrat! Na kamínky!“ (ukazuje do štěrku u cesty)

„Kohoutice!“ (ukazuje na slepici)

„Půjdeme do postelíčka!“ (když jdeme do kostela)

„plivy. plivy“ (plive právě rozkousaný rohlík se sýrem…)

„Pádly, pádly!“ (pádluje ve vaničce teflonovými obracečkami)

Také obouváme kolobotky… Oblíbená je moje říkanka: „Hopsa, hospa, nesu kosti pro psa!“ a „Boban už je vyboben, z pudelky ven vytlačen“ (manželův výtvor na melodii Komáři se ženily…!) Nejlepší je rodinný hit „Utíkej smůďo utíkej, honí tě táta divokej. Utíká smůďa co může, plínka mu stačit nemůže.“ Melodii si jistě domyslíte… Myslím, že „pančitelka“ ve školce se bude jednou divit!!! :o)

Těším se, až se Kuba přidá!

Z našich společných perliček (já a ségra):

„Ty, ty éro! Dělá čáru!“ (když letělo letadlo)

„Zavidličkuj a unož!“ (u oběda)

Možná by mě napadlo i víc, ale už musím zase běžet.

Alice

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.10.04 18:48

Chichi Diny :-), musela jsem se smat,protoze podobne veci obcas rikam svemu svagrovi ( 13 let ), pak si vzpomenu na svoji pubertu a jak me moji rodice silene rozcilovali,na chvili se odmlcim a priste to reknu znova. Chudak delfinek,ten si se mnou jeste uzije :-))
hlavne si pamatuji vsechny vymluvy,ktere jsem pouzivala pri svych toulkach a nocnich vyletech,jsem zvedava,jestli se mi to vrati :-))

dlouho jsem se neozvala,nebot se stalo par veci ( nic za:,–(niho ) a nebyl cas.
takze v patek probehla prvni noc bez delfinka,vecer jsme ho odvezli k babicce,dostal kasi,pusu a odchazeli jsme. Dite vysmate od ucha k ucha. Uzila jsem si koncert,pokecala s kamarady,po dlouhe dobe jsme meli postel jen pro sebe :-))), rano budicek v 8 a uz jsme supajdili pro toho naseho broucka. Sedel v kuchyni,v ruce piskot a nestastny vyraz,uvidel nas a ten vyraz,hned jsem ho musela obejmout a mackat :-)). Babicka rikala,ze nemohl usnout a plakal,protoze se mu styskalo. Beruska moje :-))

v nedeli jsem dostala chut na cokoladu,tak jsme vyrazili na prochazku,bylo fakt nadherne,delfinek i chvili spinkal.Hlavne jsem si uzila manzilka

dneska rano si dite stouplo v postylce,takze nas to konecne donutilo snizit uroven uplne dolu,chjo moje zada. V 8 hodin mi Missorka privezla skritka na hlidani ( je to zlaticko), v poledne dorazila Kacii s Matyskem ( bohuzel fobie s Krystufka stale pretrvava ) a jako posledni prijela Fantagiro. Proste zase jeden dobry den

ALMERKO - 3 x hura,ze vysledky mate v poradku a uz nikam nemusite. Jinak Radimek zase vyrostl a vypada uzasne

MAJO - koukam,ze jste si vikedn poradne uzili,tak to ma byt :-)). Delfinek taky rad cuci do monitoru,bohuzel uz i ovlada klavesnici

LENI - gratulace k otocce :-), a ted uz to pujde vsechno rychlee

ALICE - drzim palce,at vam slunicko aspon trosku zabere. A kolik je ted aktualni vaha Kubika?

urcite jsem chtele jeste neco napsat,ale delfinek dava durazne najevo,ze by uz chtel vecerni kasi,protoze je pan hladovka

mejte se krasne a piste

magrat a delfinek (36 tyden ) - ve stredu bude stejne dlouho na svete,jako byl v brisku

mejte se krasne a piste

 
Anonymní  25.10.04 18:50

Holky moje zlaté,

konečně jsme doma. Dle magnetické rezonance je mozeček v pořádku, pochopitelně až na ten šant. A druhá velká novina přetáčíme se na bříško JUCHUUUUU.
Posléze napíšu víc, teď se musíme trochu vzpamatovat z těch nemocničních dojmů.

Ahojky Dana+Valuška

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.10.04 18:53

ahoj Kosticko
me si s tim kalendarem potesila moc,kdyby si jen vedela jaky trn si mi vytrhla z paty
jinak musim konstatovat,ze si fakt sikula,ja uz se tyden!! premlouvam k tomu,abych vyrobila nejake presnidavky,snad zitra :-))

mejte se krasne a pa

magrat a delfinek

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.10.04 18:59

Danus :-))

tak to je super zpravicka,Valuska je proste sikulka. Tak a ted si uz poradne uzivej

pusu vam obema

magrat a delfinek

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 25.10.04 19:01

Ahoj Margáto!

Poslední váha byla 8,70 kg a 70 cm, ale už je to nejméně 14 dní. Zatím ho ještě unesu! :o) Plínky máme pořád ještě do 9 kg.

Alice

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 25.10.04 19:19

Dano,
vitame Tě a Valušku zpátky doma. Je bezva, že děláte pokroky :-) tak nám napiš více.
 Mája

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 25.10.04 19:41

Ahoj Danuško a Valuško:o))

SUPER - SUPER - SUPER!!!

Posílám berušce pusinku a pohlazeníčko:o))

Baghira

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 25.10.04 21:51

Ahoj holky,
po delší době vás zdraví Mart s Tomáškem!

Diny, pobavila jsem se při čtení hlášek, které mě v budoucnu určitě neminou. Já sama si už konkrétní věty mé maminky nevybavuju, ale o to spíš je asi budu opakovat klukům.

Dano, jsem moc ráda, že se potrvrdilo, že je vše v pořádku a blahopřeju Valušce k přetáčení, teď už vám snad dají doktoři na chvíli pokoj a budeš si moci užívat své hočičky jako ostatní maminky.

Jinak u nás není celkem nic nového, Tomášek je zatím stále neplazící a nelezoucí, Honzík se začal pohybovat až v osmi měsících, tak máme ještě chvíli čas a klid. Také zuby nemáme žádné. Dneska jsem poprvé od zavedení příkrmů dala ovoce a to jablíčko, ale nedá se říct, že by po něm šílel. Je to náš malý konzervativec a bude si muset na novou chuť zvyknout. Zeleninku a kaše už baští jedna radost. Otvírá pusinku jako ptáček, a když dojí celou porci, tak se někdy ozývá, že by si přidal.

Ještě budu trochu poučovat, v minulém deníčku Maky a Almerka zmiňovaly zvádění příkrmů kvůli nedostatku železa. Já jsem se z různých zdrojů dočetla nusledující:
Příkrmy se opravdu zavádějí okolo půl roku také kvůli železu, do té doby stačí z mateřského mléka. Děti s alergickou zátěží v rodině je možno plně kojit o měsíc déle, protože čím delší plné kojení, tím lepší imunita a odolnost proti alergiím, alespoň podle statistik. Mezi sedmým a osmým měsícem už se i alergikům má dát zelenina kvůli železu. Děti na umělém mlíčku dostávají příkrmy už v pátém měsíci, protože kravské mléko obsahuje železa málo a musí být tedy do kojenckého mléka doplněno uměle. Jenže toto umělé železo organismus neumí tak dobře využít jako železo přírodní (z mateřského mléka a ze zeleniny, masa atd.)
Tak konec poučování, mějte se fajn, snad se ozvu dřív než zase za čtrnáct dní.

Mart

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 25.10.04 21:59

Ahojky,
tak máme dneska za sebou s Andrejkou doktorský den. Ráno jsem byla na kontrole já :-( Hned potom, co mi příjde ta rudá tetka, musím jít vypálit nějaký vřídek na čípku. Fuj, fuj, bojím, bojím. Odpoledne si zase šla Andrejka pro včeličku. Ale musím ji pochválit, neukápla u paní doktorky ani slzičku a po píchanci se ještě na Dr. řehnila ;o)) Snad se to obejde bez reakcí. No ale co se mnou málem šlehlo, byla Andrejčina váha ? 7,25 kg, tj. o 850 g víc než před měsícem! Paní dr. ale byla u vytržení ;o) No jo, malý otesánek.
Včera večer jsme si zase zaplavaly, plavací teta nám popřednášela o příkrmech. No je to o trošku jiné, než psala Alice, ale zkusíme si ušít na míru nějaký kompromis. Ale co mi důrazně řekla, bylo, že oběd se nemá zakojovat, ať si dítě zvyká na nějaký pevný režim (toto je oběd a mlíčko nebude…). Uvidíme ;o)
Včera jsem si objednala chůvičku od Philipsu. Dřív mi to přišlo jako zbytečnost, ale teď když mi Andrejka usne na delší dobu v kočáře a mně už se nechce venku mrznout, tak ji tam budu moct nechat a nebudu každou chvíli lítat a kontrolovat jestli tam nepláče. Jsem zvědavá, jestli se osvědčí.

K tématu:
Rodiče: Ukliďte si, máte to tu jak po výbuchu!
Rodiče: Nikde jinde se děcka tak nehádají, jak vy!
Rodiče: Jak se uvedeš, tak se to s tebou potáhne. (ve škole, v práci)
Taťka ségře, když se šprtá na zkoušky (a ona to miluje ;o) ): Máš se učit průběžně celý rok!

Kostičko ? jo, jo, v Teplicích je krásně. Můj děda tam byl v lázních na konci prázdnin. Když vidím, jak děláš dušičkové věnce, tak už se těším, až budem dělat ty adventní.

Alice ? teda Verunka musí být pěkné číslo upovídané ;o)) Ale když vidím hlášky tvoje a tvé ségry, tak asi má po kom, co? Jinak nevím, nevím jestli Andrejka za chvíli svou váhou Kubíka nepředhoní ;o)

Magrát ? toto letí, to budou oslavy, co? Co uteklo rychleji?

Dano ? tak to je super, že už jste doma. Teď už bude jen líp. Valuška je šikulka, že už se přetáčí. Andrejka se předvedla zatím jen jednou a teď už se nenamáhá ;o)

Lenka a Andrejka (skoro 20 týdnů)

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 26.10.04 09:56

Ahoj holky!

Diny,vybrala jsi moc pěkné téma.Skoro všechny hlášky,co popisuješ jsem slyšela doma a teď je rovněž praktikuju.Nej­známější je asi:Kdyby XY skočil z okna,tak ty taky skočíš?
Celý večer jsem přemýšlela,kterými průpovídkami lezu dětem na nervy.Nemohla jsem na nic přijít,tak jsem se jich zeptala.Prý jim lezu na nervy často,ale zrovna si na nic nemůžou vzpomenout.Tak to asi nebude tak zlý.
U nás máme neshody hlavně kvůli pořádku,tedy spíš nepořádku.A to jsem už párkrát použila větu:Já jednou nechci vidět tvojí domácnost!Což jsem doma taky slýchala.

Včera jsem byla s Radimkem na cvičení.Je to pro děti od 2 do 18 měsíců.Nejdříve jsem tam telefonovala a prý se mám přijít podívat na ukázkovou hodinu.Nedovedla jsem si představit,jak se tam bude s takovými prcky cvičit.Myslela jsem,že se budema s Radimkem jen dívat,ale rovnou jsme byli zapojeni do děje.Moc se nám to líbilo a už se těšíme na příští pondělí.Radimek tam byl asi druhej nejmladší,většina dětí se blížila roku.Nejdříve se sedělo na zemi,větší děti taky,menší na klíně nebo ležely před maminkou.Na různé říkanky se cvičilo.Potom jsme se po:,–(ily i s dětičkama na míče,nebo daly mimina na míče na bříško a „kutálely“ je.Nakonec se tancovalo v kruhu a zpívalo.Byl to docela záhul i pro maminy.Sem tam jsem měla výpadky v některých písničkách,ale to snad doženu.

Vítám Danu s Valuškou z nemocnice,hol­ky,chyběly jste tady.Valušce velká gratulace k přetáčení!!!

Musím končit,Radima přestalo bavit postýlkování.Jdu mu vymyslet nějakou zábavu.

Almerka & Radimek

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 26.10.04 09:58

ahoj holky tak tpo já si pamatuju:

Jsi starší tak máš mít rozum.
Sestra v tvém věku taky to nedělala, tam nechodila atd.
Nemůžeš tam jít máme o tebe strach, že jiní rodiče nemají nás nezajímá.
Dokud jsi doma a my tě živíme budeš nás poslouchat.
Zase jsi neumyla to nádobí. Ono se samo neumyje.
Vy tady jednou zhnijete, nechci vidět a´jak to bude u vás v domácnosti jednou vypadat.
Tady ten nepořádek zase není ničí.
Uč se jak chceš, pak budeš uklizečka.
atd atd.

:-)
Tak nějak doufám že budu „lepší“ nebo spíš „jiná“ ale to nám ukáže jen čas.

Peg a Anetka

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 26.10.04 10:52

Ahoj holčiny,

Diny: moc hezké téma - na některé hlášky si taky vzpomínám..:-) Ale bojím se, že se některým stejně neubráním. Občas se totiž přistihnu, že reaguji na některé věci stejně,
jako moje máma. A to mě jako malou děsně rozčilovalo!…Chudák Karolínka! Už teď jí lituju…:-))

A co je u nás nového?
Noc už je lepší - nebudí se tak často a když už, tak si sosne mlíčka a hned usne a protože máme postýlku na dosah ruky - ani jí ten přesun do pelíšku nevbudí. Dneska spala dokonce až do 9h, ale jinak máme pravidelný budíček v 8h, což ale jde, protože už líp spíme. Začíná už víc používat kolínka a občas se na nic i pohupuje a když jí držím a nožičkama se dotýká země, tak na nich péruje:-)

Dano: jsem moc ráda, že už jste zpátky doma a že Valuška dělá takové pokroky.

Mějte se všichni moc hezky a já se jdu zase věnovat Karolínce, protože se začíná vztekat, že jí máma ignoruje:-)

Senti a Karolínka

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 26.10.04 14:01

Ahojda berunky:o))

Pár střípků z Baghířího doupěte…

1. Tchýně se mnou zase nemluví… Měla jsem narozky a svátek, nějak jsme to s nima oslavili. Dali mi dárek, všechno bylo OK, odjeli na pár dní na chalupu, přijeli … a ona se mnou zas mluví sotva na půl huby (přitom já trubka se na ní pořád usmívám! Nechám toho, nezaslouží si moje zvednutý koutky!)

2. Oprášili jsme babyvak! Moje skoro devítikilová dceruška se totiž rozhodla, že bez maminky nepřežije ani sekundu…
Má šíje nevýslovně trpí…Pro příště mě prosím zdravte stylovým pozdravem Zlom vaz))

3. Přišel nám objednaný spací pytel. Je překrásný, ale dost velký a naducaný… Zkrátka, když do něj Eliš zabuduju, tak ze všeho nejvíc připomíná HODNĚ NACUCANÉ KLÍŠTĚ:o)) - obrovské tělíčko, malá hlavička a pacičky:o))

Bod č. 4 jsem zapomněla … to neva. Jdu vykydat chlív, je tu jak po výbuchu.

Baghira a Eliška (dnas 28 týdnů)

 
Hanyla
Kecalka 162 příspěvků 26.10.04 16:56

Ahoj Diny a holky,
tak máme dnes pět měsíců.Hanička se ještě nepřetáčí a zoubek taky ještě nemáme,ale to nevadí je to totiž taková pohodářka.

Diny,k deníčku,u nás se používají ty hlášky o kterých jsi se už zmiňovala,ale nejvíc si pamatuju hlášku mojí mamky,když mě bylo asi 17 let a už jsem delší dobu chodila s klukem tak nám vždycky říkala"chovejte se tak aby jste nechovali"aono to tak dopadlo.V deva­tenácti jsme se vzali,děti jsme chtěli,ale nešlo to a pak jsme se rozvedli.A ještě perlička,potom si mýho prvního manžela vzala moje sestra a mají spolu dvě děti.Navštěvujeme se pořád,jsme kámoši.

Senti,Karolínka je moc šikovná a hezky ti spinká.

Májo,Zuzanka se tedy předvedla jako vzorňačka,hodná holčička.

Almerko,ať se Radimkovi to cvičení pořád tak líbí.

Lenko,já měla vřídek na čípku taky,jenže mě to doktor zjistil v 16 letech na první prohlídce a hned mě ho vypálil takže šok,ale neboj nic to není.

Dano,jsem ráda že jste v pořádku a že Valuška dělá takové pokroky.

Alice,budeš mít doma veselo,až začne i Kubík říkat takové hlášky.My taky budeme mít křtiny,ale ještě nevíme kdy.

Kostičko,rodiče manžela jsou taky v lázních,ale ve Františkových.

Mart,ať Tomáškovi to jablíčko zachutná vždyť je moc dobré.

V neděli jsme měli vítání občánků a bylo to moc hezké a oběd i pohoštění jsem zvládla,ale byla to fuška.
Zatím končím mějte se moc hezky a pohlaďte za mě broučky.
Ahoj Hanula a Hanulka 5 měsíců dnes

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 26.10.04 22:10

Ahojky Jarňulky:)

Krásně jste se rozepsali, děkuju:) Já zítra odjíždím (teda celá rodinka) na 5 dní do Pardubic za manželovo rodinou (už se moooc těším, poňuchňám si 14-tidenní miminko, héééč:), vystřídá nás na našem baráčku má sestra s rodinkou (někdo se musí postarat o tu havěť, že:))), takže na netu budu až zase v neděli večer a to si pište, že vás zvizitýruju:)))) Tak neflákat se a hezky písat, jak se máte, co děláte a hlavně, co dělají vaše jarní miminka, dneska už teda skoro slečny a pánové, hihi:)))

Májo a Zuzanko, teda to koukám, jaká je Zuzanka hodňoučká, i zakroutit boky vás s taťkou nechala:))) A s tím kalendářem…jsi dobrá, já se ještě nedokopala, ostuda jsem…

Baghiro a Eliško:) Na tchýni se … neusmívej a co se týče výroby našeho miminka, tak se to má tak, že se sice snažíme, ale protože MS stále v nedohlednu, tak mímo taky stále v nedohlednu a já jsem docela ráda a klidně si ještě rok na ten další zázrak počkám a užiju si pořádně Davídka:) Prostě necháme to přírodě a ta si určitě poradí a brášku Vítka nebo sestřičku Nevímjaksebudej­menovat nadělí, až bude ten správný čas:) Jinak už jsem ti to myslím psala, ale Eliška jde neuvěřitelně do tvé podoby:) Je suprová:) A mám tě pozdravovat od Zuzanky, říkala, ať tu tetu, co tak krásně umí lhát a tvářit se u toho tak vážně, fakt pozdravuju a nezapomenu:))))

Alice, Kubíčku a Verunko, koukám, že malá už skvěle perlí, musíš mít doma veselo:) Teda a Kubík je fakt kus chlapíka:)

Magrátko a Kryštůfku, tak postýlku pro sebe jste s manžou měli a Kryštůfek byl pryč, jooo?:))) Nechceš si dát závody, kdo dřív nadělí sourozence, hmmm?:))))

Danuško a Valuško, super zprávička a velká GRATULACE k přetáčení na bříško, Valuška je šikulenka šikovná!!!:)

Lenko a Andrejko, chůvičku určitě oceníš, já si jí nemůžu vynachválit:) Ať už teda pro použití v domě, přece jen z každé místnosti není do jiné slyšet, nebo právě na zahradu (kde buď trůní malej nebo věším prádlo třeba já, no je podzim, už jsem asi dověšela:). Mám taky Philips, tu jednosměrovou a fakt pohoda:) Říkáme ji bonzačka:) Jo a hláška o učení celý rok, to znáááám, taky byla u nás, jen jsem si nevzpomněla, dík:)

Almerko a Radimku, tak vy chodíte takhle cvičit? Musí to být paráda a určitě se to bude malému líbit čím dál víc:)

Peg, tvé hlášky jsou super, také jsi mi je připomněla, to samé až na tu uklízečku, u nás se bůhvíproč strašilo popelářem, už jste někdy viděli holku popelářku?:)))

Senti a Karolínko, k pérování gratulujeme, to budete brzy lezci!!!:)

Hanulo a Hanulko, teda koukám, u vás doma to jsou skoro Rodinná pouta 2:))) Co se všude všechno nestane:))) Fotečka z vítání by nebyla? Jestli už je v galerce, tak se omlouvám, půjdu se juknout až po napsání komentáře:)

Kostičko a Elenko, tím kalendářem jste potěšili i nás, dneska jsem to říkala i své drahé sestřičce a půjdeme ho naší mamině zařídit napůl, bylo by blbý, aby měla kalendáře v bytě 1+1 dva, že:))) Jen abych se dokopala ty fotky stáhnout na CD, jsem strašná…

Mart a Tomášku, tak Tomík je taky bezzubec, teda zatím?:) Nám se zatím také neurodilo:)

Tak berušky, snad jsem vám napsala všem, co jsem chtěla, jdu doprat prádlo, pak se přitulit, pak chrupkat a ráno mě čeká balení, vyrážíme až odpoledne nebo k večeru, jak to vyjde manžílkovi pracovně, Praha bude teda asi dost zašvihaná…

Jinak u nás celkem nic nového, koťátko se odstěhovalo k tetě Missorce z vedlejšího deníčku PSTM, bude se u nich mít báječně , protože jsou to super kamarádi, co mají zvířátka moc rádi:)

Davídek začíná povídat něco jako bubu, hlavně když na něj dělám kuk, ale je to zřejmě náhoda, děsně se mu to líbí a řehní se:) Zoubky jak jsem psala 0 stav, vlásky rostou, v galerce jsou nové fotečky:) Spíme krásně, budíme se 1×, 2× za noc ale spíme poctivých 12-13 hodin, takže paráda. Jíme všechno, není jídlo, které by malý nejedl (teda z těch povolených samozřejmě:))), prostě radost pohledět, ne jako malá, když byla mimčo, to bylo vždycky navymýšlení:)))

Loučím se, mějte se krásně!!!:)

Vaše Diny cestovatelka a Davídek bezzubec:)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 26.10.04 22:20

Ahoj
Moc pěkný deníček. Přemýšlela jsem jaké hlášky na nás měli naše rodiče. Myslím že vše co tu kdo napsal jsem už někde slyšela :-)))
Ještě si pamatuji ?jsi starší tak máš přece rozum?? (mám mladší sestru)

Jinak bojujeme stále s mrkvičkou. Terezce se dneska sice už nezvedal žaludek ale odmítala otvírat pusinku :-(. Fakt se někdy dočkám že až se k ní bude blížit lžička s dlabancem otevře pusu dokořán??? Nějak se tomu nechce věřit. Vím že se s jídlem teprve seznamuje ale?tak nějak jsem si to představovala asi kapku jinak.

Magratko nás čeká pařba příští sobotu a máme už i domluvené hlídání ale myslím že to bude jen na několik hodin. Já bych to asi celou noc nevydržela :-(

Ještě jsem se chtěla zeptat mudr napsala Terezce Stoptusin na rozpouštění hlenů. Přijde mi že to jsou kapky pro dospěláky a ne pro kojence. Za prvé mají se podávat v tekutině a hodně se mají zapíjet. Za druhé z 96% jsou tvořeny alkoholem. Dala jsem je Terezce 3× a vždycky se málem udávila a vše co polkla vyzvracela. Naštěstí si s tou nemocí to její tělíčko poradilo a už je fit i bez kapek.
Máte někdo zkušenost čím se léčí takové dětské nachlazení?

Maky a Terezka (30.týdnů)

 
Anonymní  26.10.04 22:34

ahoj hanulo a hanulko, teda cas tak leti…nasa mala ma zajtra 21 tyzdnov…rastie ako z vody, je vazne strasne dlha…ma ako sedemmesacne dietky, no je chuducka, ale smejko…
nevedela som, do akej diskusie pisete vy z malickych pasazierov, nazrela som nahodou tu…teda, pisem strasne chaoticky..nabuduce to bude mat hlavu aj patu, letiiiiiiiiii­iiiiiiim
citlivka+lily

 
Anonymní  27.10.04 10:11

ahojky

tak slunicko uz to asi definitvne zabalilo a odstehovalo se do teplych kraju :-)

vcera prijela kamaradka,hrala si s delfinkem a ja konecne udelala presnidavky z jablek ( dneska rano jsme jednu ochutnali a fakt je to mnamka ). Vecer delfinek usnul az v 10!! , v noci hodil nekolikrat budicek a v 7 definitivne z postele. Stoupne si v postylce a hrozne haleka a ma strasnou radost z toho,ze si jdeme hrat. Mne trva tak pul hodiny,nez se vzpamatuji. Chvili si hrajeme,svaca a kolem 9 je mlady pan unaveny a vyzaduje spanek ( jeste aby ne,kdyz v noci ponocuje ).
dneska ma rymu,tak jen doufam,ze se mu to vic nerozjede :-((

DINY - tak si poradne pomazli male mimi a treba se brzy nastehuje k tobe do briska. Jinak koukala jsem na fotecky a Davidek je fakt sikulka. Jo a myslim,ze zavody bychom prohrali,protoze od te doby si nas delfinek dobre hlida :-))

LENKO - fakt nevim co uteklo vic,mozna ta doba kdy je delfinek na svete :-)) Jinak tedy Andrejka ma peknou vahu,holt ji proste chutna. O chuvicce jsem taky uvazovala,ale kdyz nekam pojedem,pujci mi ji svagrova. A fakt je potom clovek klidnejsi

HANULO - delfinek byl taky pohodar,otacet se zacal az kolem 6. mesice,ale pak to nabralo rychlost. A bez zubu jsme doted :-)) A vase rodinna story je fakt dobra :-)

ALICE - Kubicek je kus chlapika a Verunciny hlasky nemaji chybu

BAGHIRO - na tchyni se vykasli,je to proste k… A s tim babyvakem co na to rikaji tvoje zada :-)) ? ,ale hlavne,ze je slecna spokojena :-)). Jak pokracuje boj s mrkvi ?

MAKY - s tim lecenim ti neporadim,jeste jsem nemela nastesti tu cest. A mrkvicka se zlepsi. Delfinek se minimalne 14 dni tvaril,ze ho chci otravit a ted pekne papka a po mlicku ani nevzdychne ( tedy v noci to zase joo )

ALMERKO - to cviceni musi byt super a hlavne i relax,tady u nas to je od jednoho roku,stoji to asi 50,– na hodinu,tak se taky chystam. A myslim,ze tvoji deti si nemuzou stezovat :-))

SENTO - to je dobre,ze se spinkani upravuje,a za rok dva budou spat celou noc chichi. Jinak uvidis,za chvili bude Karolinka plazec :-))

uricte jsem na nekoho zapomnela,ale delfinek se zacina probouzet z prvniho spanku

mejte se krasne a zatim papa

magrat a delfinek ( dneska stejne dlouho na svete jako v brisku )

 
Anonymní  27.10.04 18:01

ahojky

tedy nekazen tady vladne,kde se vsechny toulate ?

delfinek ma total valeci den,nejradeji se jen vali,ale po mne:-), beda beda pokud chci jit jen na zachod. Dneska vlezl kocourovi do jeho mistnustky,fakt tady zacina byt veselo. Odpoledne jsem musela aspon na chvili ven,aby se ten muj drak uspal .
ted se vali po tatinkovi ( jeste ze existuji ) a ja mam chvili cas. Vecer odchazi hrat a ja tady zustanu sama. Slibil,ze se brzy vrati,tak se necham prekvapit

premyslime,co zitra podnikneme,mozna nejaka vystava ?

mejte se a piste

magrat a delfinek

 
almerka
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 27.10.04 18:57

Ahoj!

Tak jdu alespoň trošku napravit tu nekázeň.
Právě jsme se vrátili z večeře v restauraci,Ra­dimek to zvládl na 1.Měli jsme ho v autosedačce přicvaknuté na podvozku kočárku,tak měl pěkný rozhled.Já jsem přecpaná,že nemůžu ani dýchat.

Dneska začaly prázdniny,tak mám mládež doma.Půjčili pár filmů,máme veselo:-))

Omlouvám se,že je to tak krátké,ale jdeme do vany.

Zatím papa

Almerka & Radimek

 
Anonymní  27.10.04 19:05

ahoj

posilam velkou pochvalu a uzij si omladinu :-))

pa magrat a delfinek stojici u zidle

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 27.10.04 19:27

Ahojky Jarňulky!

Diny, opět skvělý deníček. Nemám sice jiné kreace přesně na téma já a moje Ellenka, ale u nás byla za příklad Jitka. Maminka mi vždycky říkávala, že Jitka umývala okna, Jitka uklízela, Jitka to a zase ono. Dnes ? Jitka sice umí šůrovat, ale svýmu manželovi neumí ani pořádně uvařit. Já nešůruju, neuklízím každý den do puntíčku, ale zato můj chlap se nají a na to, že bych uvařila něco nedobrýho, si zatím nestěžoval. Faktem je, že není vybíravý a jí všechno. Nic se nemá přehánět. Samozřejmě, když já přišla s tím, že bych chtěla na zábavu, bylo mi řečeno do půlnoci doma. Já na to, mami, Ivana a holky říkaly, že můžou přijít do dvou ráno a otřepaná odpověď ? až bude Ivana a holky skákat z okna, budeš skákat taky? V tomhle ohledu to znám moc dobře :o))
Dál: s tím hnitím ve špíně taky znám, kluků jsem moc domů nepřivedla, takže otázka co dělá jeho maminka, ta u nás snad nikdy nepadla. A když jsem přivedla, nikdo se neptal. Jinak si taky žádný nepamatuju, ale dala jsem si závazek, že se budu snažit svou výchovou být Elence jak mámou, tak i kamarádkou, protože takovýhle vztah matka-kamarádka moc nemám. Svý mámě jsem se jako malá nebo puberťačka moc nesvěřovala, spíš jen kamarádkám, a to bych chtěla u El změnit.
A situace ze současnosti, upozorňuju, že si na nic nestěžuju, ale to je pořád: vy mladí, vy se teď máte, plínky neperete, všechno máte pohodlný, to když jste byli s bráchou malí, i 30 plínek na jednoho jsem denně prala, vodovod nebyl, pro vodu se jezdilo k pumpě, automatka nebyla, pralo se ve sklepě v pračce atd. atd. Jediná moje odpověď na tohle je vždycky ? ale já za to nemůžu, že vymysleli automatku a jednorázový plínky :o)) Snad doba nepokročí tak daleko, že za dvacet let se budou děti samy kojit a na utírání pokakaného zadečku bude nějaký robot, abych pak nepřišla za El s písničkou: to za nás se musel zadeček utírat rukou a ty jsi byla přicuclá k prsu šestkrát denně!! To je tak všechno.

Jinak včera na RHB se sestra ptala, prý jestli se už otáčíme (minule byla asi mimo, protože jsem se jí s tím chlubila), a maminka byla pochválená za to, že velmi dobře zvládla třetí fázi reflexního otáčení. Takže aspoň nějaké pozitivum.

Maky: držím palečky, abys byla na Dušičky silná, dones tatínkovi ukázat Terezku, určitě by byl na ni pyšný. Můj děda umřel letos 25. května, dožil se sice titulu pradědeček, ale Ellenku nikdy neviděl. Tenkrát mi všichni doporučovali, abych nechodila na pohřeb, že by to pro mě byl psychický nával a že bych mohla ztratit i mlíko, takže jsem nakonec nešla, ale na dědu myslím pořád. Říkám si, že tam někde zhora na ni vidí a opatruje ji. A taky, když jsem letos dělala věnečky na hřbitov, nelíbily se mi žádné co prodávali, zjistila jsem, že je mám krásnější, protože do nich přidávám i tu lásku a úctu, kterou jsem cítila, že to dělám srdíčkem.

Pusinku na dobrou noc posílají Kostička a Elenka (zítra už 25 týdnů)

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 27.10.04 21:04

Ahojky holky,

hlásíme druhá zub! V pondělí v poradně nám paní doktorka řekla, že už je skoro venku, no a včera už cinkal. To jsou spodní zoubky, ale těm vrchním prý už taky moc nechybí.
Dneska jsme si zase zaplavaly ve vaně a teď už Andrejka spinká jak andílek. Však už mi taky pár nocí spí až do rána ;o)
Tak dneska jsem otestovala už i chůvičky. Venku bylo krásně, tak jsem nechala Andrejku spát v kočáře a pádila jsem vařit. Spala asi hodinu. Asi to fakt užijem.

Almerko ? jaké cviky cvičíte s dětma na balóně? Já sem tam Andrejku na balóně zhoupnu, ale to jen tak, že na něj položím na bříško a kolíbám, ale to vy vlastně taky.

Baghiro ? zlom vaz! Já musím zaklepat, ale zatím své sedmikilové dítko nosím bez újmy na zádech. Představila jsem si to klíště a musím se chechtat ;o))

Citlivko ? tak vítám zpátky další z Maličkých pasažérků. Ani nevím kam se poděly Drobeček, Andrea, Oli atd. Snad se ještě ukážou.

Diny ? užijte si výlet a pozdravuj malého jedlíka ;o))

Magrát ? to musí být sranda Delfínek a kocour ;o)) My máme labradorku Megy, ale s Andrejkou se zatím zdárně ignorují. Už se těším až si z ní Ája začne dělat koníka ;o)

Lenka a Andrejka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 27.10.04 22:07

Hej hola děvčata,

Konečně mám chvilinku vám napsat co se s námi dělo v nemocnici. V pondělí samozřejmě nic, jenom nás přijali. V úterý EEG kvůli epilepsii, vyšetření očního pozadí, oboje naštěstí v pořádku a nejhlavnější vyšetření, magnetická rezonance, se konala až ve středu. Takže od 4 hodin ráno o hladu, protože musela být Valuška uspaná, aby se nevrtěla. A až toto pondělí byly výsledky, no moje nervy. Každý den jsem bombardovala doktorku co a jak, ale až se s námi přišla rozloučit teprve tehdy mi řekla výsledky ( tak dlouho trvá vyhodnocení). Které jak už víte jsou v pořádku. Šant nám zůstane, ale to už teď vnímám jen jako malou nepříjemnost. Vlastně se potvrdilo, že cestička mezi mozkovými komůrkami je ucpaná, jinak je mozeček v pořádku HURARÁ. Nejhorší to bylo ve středu po narkóze, to Valuška děsně vyváděla jak byla omámená, vůbec jsem ji nemohla utišit. A to jsme musely ještě 2 hodiny vydržet, teprve pak mohla dostat napapat. Dovedete si určitě představit co se dělo. Jak mimi řádí když je hladné. Ale už je to za námi a já doufám, že do nemocnice půjdeme ležet až tak za rok a to jen kvůli výměně šantu. Ještě musíme čekat na výsledky z odběru krve a mozkomíšního moku, ale to snad bude taky dobré.
Ale z jedné věci jsem měla v nemocnici velikananánskou radost a to je Valuščino přetáčení na bříško. V pátek to předvedla 3× a teď je bříško naše. Jenom na ručkách se ještě pořádně neudrží (to musíme vycvičit) a tak mamka pořád běhá a pomáhá přetáčet na zádíčka, když už malá nemůže a začne fňukat. Jsem tak nadšená, moc jsem se bála aby Valuška nebyla opožděná, ale tím cvičením snad všechno doženeme. Teď už tomu opravdu věřím.
Dneska jsme byly na RHB a tam nás sestra moc pochválila, že jde vidět že to cvičení nešidím.Takže tento týden samé pozitivní zprávy. Jejda to je tak dobře. Svalil se mi z prsou obrovský balvan.
A představte si, ta naše beruška se v nemocnici jenom na všechny doktory a sestry smála, no hotový smíšek. Matka na nervy a dítě pohodář, ale ještě že tak. Aspoň jsem to taky zvládala líp než naše předchozí hospitalizace.

Tak děvčátka pádím do peřin, osobní komentáře budou až zítra. Dobrou noc babulky a miminečka.

Dana+Valuška

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 27.10.04 22:17

Ahoj Leni!
My máme taky labradora - Toma. Eliš ho miluje, směje se na něj jak sluníčko a pořád ho pošťuchuje a on si od ní nechá úplně všechno líbit (i když se mu pokouší vyndat oko z jamky:o)) nebo mu rve fousy) a hlídá ji jak oko v hlavě, když se k ní přiblíží někdo neznámý.

Baghira

 
Anonymní  28.10.04 12:00

Ahoj Kosticko

to je super,ze vas sestricka pochvalili,Elenka je proste sikulka

prosim te jak si ukazovala ve fotogalerii ten kalendar,kde si ho koupila ? Urcite si to sem uz psala,ale ja jsem hlava vykojena :-)

magrat a delfinek

 
Anonymní  28.10.04 12:03

Ahoj

tedy tise zavidime a gratulujeme k druhemu zoubku,u nas stale ticho po pesine

tak to je super,ze uz takhle vyuzivas chuvicku a uvidis,ze si ji poradne uzijes

jinak tchyne ma taky labradora,delfinek je z nej uplne hotovej a Chops si od nej necha skoro vsechno libit. POckej za chvili budete mit doma veselo :-))

magrat

 
Anonymní  28.10.04 12:39

Ahoj všichni Jarňuláci a Jarňujinky a samozřejmě i maminy. Zdraví Vás po dlouhé době Katka a uřehtaný Pavlíček - zanedlouho 7-mi měsíční!

Stíhám sice číst, ale ne moc psát, protože pořád někde jezdíme a klábosíme a tak. Včera jsme byli v porodnici, kamarádce se narodil 25.10.04 5:55 Alešek. Je to pěkný macík. Měl 3,75 kg a 53 cm, podle tatínka má rtíky jak bengálský bubeník a je prostě k sežrání a je tak malinký - to už snad ani není pravda, že ten náš čertík byl ještě menší.

Musíme pogratulovat Valušce k příznivým výsledkům, dále všem pizizubkám a pizizubákům k těm novým věcem v pusince, které dokážou maminku do prsíčka tak hezky kousnout, dále k dlabání těch barevných věcí, co nám maminky pořád dávají a tak hezky se snima maluje po prostěradle v postýlce (když se nám něco červeného nebo žlutého vrátí), křevrací se na bříško a zpět a samozřejmě našemu průkopníkovi Kryštůfkovi ke stání a prvním krůčkům!

My baštíme mrkvičku, brambůrek, cuketu, petržel, brokolici, žloutek, masíčko i jablíčko s banánem už asi měsíc a naštěstí nám to chutná a mamka má co dělat, aby stíhala nabírat lžičkou. Jenom nám nejede čajíček, takže stále zapíjíme z prsíčka.

Jinak jsme si za ten měsíc, co jsme se neozvali (ostuda), oběhli ortopedii a neurologii, protože naše levá nožička (jen lýtko) je stále drobnější a kratší, než ta pravá. Musíme s ní hodně cvičit, ať dožene tu pravou. Může za to naštěstí poloha v bříšku (žádná vrozená dispozice), jak jsme si hezky seděli s nohama u uší. Všehna vyšetření naštěstí taky dopadla dobře, takže doufáme, že se časem vyrovnají.

Musím souhlasit s Lenkou a Kostičkou, že v Teplicích je hezky a taky je tam moc hezká procházka s kočárkem. Je to sice na dlouho z Hranic, ale teď na podzim, když je všechno v parku tak hezky barevné, a je ještě hezky (jako právě dnes) - super procházka. Už aspoň víme, kam se dnes vydáme…

Takže přejeme krásný podzim bez zbytečných nachlazení, kašlíků a soplíků, posíláme všem uslintanou pusinku (taky trochu barevnou od mrkvičky).

Pa Katka a Pavlíček (3.11.04 - 7 měsíců!!! - toto letíííí)

 
Anonymní  28.10.04 17:05

Ahoj jarňulky,

už dávno som nepísala, ale čítam Vás stále, na to písanie nejak nezostáva čas… Keďže je naša trojčlenná rodinka v Prahe sama (inak máme všetku rodinku vrátane prarodičov na SK) bojujem so všetkým sama. Nesťažujem si, ale občas mi chýba, aby sa nejaká dobrá duša pohrala s malou Barunkou a ja tak získala trochu voľného času pre seba (napr. aj pre písania na e-mimčo).

Takže trochu o nás. Barunka mala pred niekoľkými dňami 6 mesiacov, takže sme začali s príkrmami, ale veľmi nám to nejde. Nič jej nešmakuje. Na obed sa snažím predstierať, že mrkvička so zemiakom je tá najlepšia vec na svete ( medzi nami - nečudujem sa, že jej to nešmakuje, mne tiež nie ) a večer pred kúpaním zase bojujeme s kašou ( s rovnakým úspechom, či skor s neúspechom :-( ). Baghiro, dik za odpoveď na túto tému v diskusii.
Zuby sa zatiaľ neukázali, ale to ma neprekvapuje, lebo my sme vo všetkom tak nejak lenivší. Prevracať na bruško sa začala presne v deň, keď mala pol roka a aj to som jej najprv musela vydatne pomahat. Naplašila ma doktorka na polročnej kontrole, ktorá povedala, že ak sa nezačne pretáčať tak do 2 týždňov po pol roku, že nás pošle na cvičenie. Tak som malú začala trochu postrkovať a ešte v ten deň to dokázala aj sama. Ako vravím - lmáme lenivčeka, ktorý si radšej počká…
Rovnako je to s kyčlemi. Stále nosíme na noc široké balenie - uf, uf :-( nemáme ešte narastené jadierka a nožičky sú trochu pevnejšie ako by mali byť. Takže kontrola až v lednu a do vtedy musíme doma trochu cvičiť tie kĺby a široko baliť na noc. Je to otrava, hlavne preto, že malá nie je žiadny trpaslík a už neviem vymyslieť ako baliť, aby to malo ten správny efekt a zároveň ju to netlačilo, keďže je baculka.

Inak je Barunka prípad, strašne rada sa chichoce a vyvádza a nerada je sama. Nevydrží sa hrať ani 2 minuty sama v miestnosti, chce ma mať stále pri sebe. Dokonca niekedy vyžaduje, aby som sa na ňu aj dívala, nestačí, že sa s ňou rozprávam a popri tom napr. varím. Ako ste na tom vy ? Tiež máte takých malých vydieračov ?

Pozdravujem všetky miminká a maminy.

Slavka a Barborka

 
Anonymní  28.10.04 17:57

Ahoj !

Ešte chcem upozorniť, že som vložila fotku Barunky do fotogalerie, aby ste vedeli o kom bola reč :-)

Majte sa,
Slavka

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 28.10.04 18:47

Ahoj holčiny!

Dneska bylo tak nádherně, že by to pomalu bylo i na tričko s krátkým rukávem!!!! To se nedalo nebýt venku skoro celý den. Dopoledne teda vyjel děda, ale odpoledne jsme drandily s Ellenkou my. Ještě pár takových krásných sluníčkových dnů a byla bych spokojená. Zimu mám sice ráda, ale nevím, jak ji bude snášet El, takže letos se moc netěším :o((

Magrát: s těma přesnídávkama ? donutily mě jedině okolnosti, že kdybych ještě chvíli čekala, tak mi ty broskve shnijou, to samý s těma hruškama, ale ty jsem dělala pozdějš. Jak mě tlačí čas, dokážu se vybičovat k vrcholným výkonům :o))) Jenom babi poznamenala, co budu dělat, až El ty přesnídávky nebudou chutnat. No, když jí nebudou chutnat, už se na ně těším. Ještě takový postřeh, tvůj manža hraje v nějaké skupině?

Alice: už se těším, až Elenka spustí hlášky jako Verunka. Budu to muset pilně zapisovat, ať se má holka v dospělosti čemu zasmát. Ta Kubíčkova váha je tedy úctyhodná, jsou s El stejně staří, ale byli jste ve značném předstihu před náma a jak vidím, pořád to trvá :o))

Dano: to jsem ráda, že už tu nemocnici máte s Valuškou za sebou. A samozřejmě gratulace k přetáčení, říkala jsem ti, že to bude cobydup.

Leni: s tou Andrejčinou váhou to nijak neřeš, El přibírala 3× po sobě po 5 týdnech 95dkg, naposled ?jen? 90dkg. Aspoň má zásoby, až začne běhat.

Almerko: takové cvičení dětiček s maminkama bych taky brala

Baghirko: z velkého spacáčku si nedělej hlavu, taky mi přijde, že máme malý kočárek nebo co, že je tam takový pomuchlaný, ale hlavní je, že těm našim prckům bude teplo, ne? A na tchýni se vyprdni!!

Hanylo: osud je nevyzpytatelný, asi to tak mělo být, ale kdybys to tu nepsala, možná bych ani nevěřila :o)) opravdu jako rodinná pouta ? pokračování. Mimochodem, sledujete je někdo?

Pro dnešek končíme, brzo jsme vstávali, takže budeme za chvilku koupat, uvidím, v kolik budeme vstávat zítra. Mějte se krásně, pusinku posílá Kostička a El (dnes 25 týdnů)

Dovoluji si dát do galerky moje vrcholné kreace, tak se nelekněte, dík.

 
Anonymní  28.10.04 20:02

ahoj

tak jsem myslela,ze dneska vyrazime na prochazku,ale pocasi venku se mi nelibilo a tak jsme se flakali doma.
rozhodla jsem se,ze po dlouheee dobe upecu buchtu,nasla si recept a protoze pulku pozadovanych veci jsem doma nemela,musela jsem na nakup. A ted pozor,napsala jsem si seznam,nakupuju nakupuju, rikam si super,mam vsechno,zaplatim ,nasednu do auta a jedu. Kdyz uz jsem skoro doma,doslo mi,ze nemam vajicka. Takze zpatky. Vajicka koupena,opet jedu domu a na stejnem miste mi doslo,ze jsem nekoupila maslo. No nejsem d… :-)), Filip se mi desne smal,ale buhta mu chutnala.
Ja si tak uzivam ty dny volna,tim myslim,kdyz je doma tatinek. Vyspim se a pres den se stara on. Proste pohodicka. Bohuzel tenhle i pristi tyden hraje a ja mam smulu. Rozhodla jsem se ,ze pojedu na Vysocinu,aspon se poradne nadlabnu :-))

KATKO - ja uz jsem si rikala,kde se tak dlouho toulate :-), s tou nozickou drzim palce,at se to brzy srovna. Co se tyce prikrmu,mame den ,kdy papa nadharne a pak jsou dny,kdy to vsechno pekne plive

SLAVKO - doufam,ze se nepletu,rodila si nakonec na Slovnsku? to si tedy ozvala po pekne dlouhe dobe :-) U nas babicky taky moc nefunguji

KOSTICKO - delfinkovi presnidavky chutnaji a ja jen obliznu lzicku. Jinak Filip hraje v kapele,ale v zadne slavne chichi,jsou radi ze jim zaplati cestak

MAKY - co ryma,je to pryc ?

Filip uspava a nejak se vzteka,tak ho jdu vyhodit, mejte se krasne a pa

magrat a delfinek

 
Anonymní  28.10.04 21:09

Ahoj Magrat,

jasne, som to ja. Uz som ale medzitým ako som porodila niekoľko krát písala, ale možno si to nezaregistrovala alebo si si neuvedomila, že som to ja. Fakt je, že to nebolo príliš často.

Dúfam, že sa polepším ;-)
Sledujem vás ale pravidelne, Delfínek je úžasné miminko, je neskutočne fotogenický a tak miminkovsky milučký.
Teším sa na ďalšie fotky.

Maj sa,
Slavka

 
baghira
Závislačka 2902 příspěvků 28.10.04 21:23

KOSTIČKO:Klobouk dolů, jsi moooc šikovná (a ta židlička je fakt nádherná!!!)

PEG: Fotky jsou taky strašně pěkné, úplně profi!!!! A závidím, jak ti Anetka baští!

MAGRÁT: Příkrmy končí stále pouze na bryndáku:o((

SLÁVKA: S tím vyděračstvím to taky známe:o)) Kam jsi dala Barčinu fotku? V Jarních miminkách jsem ji nenašla:o((

 
Slavka1
Nováček 1 příspěvek 28.10.04 21:43

Fotka je v Jarních miminkách, objavila sa tam až neskor, ale už je tam, skontrolovala som to…

Neskor pridám ešte nejaké ďalšie, ale pripájam sa cez mobil a ono je to dosť pomalé a labilné, takže si teraz nechcem blokovať spojenie.

P.S. Dneska Barunka prvý krát otvárala veľkú pusinku pri kŕmení večernou kašou !
HURÁ !!!!

Slavka

 
Anonymní  28.10.04 22:56

ahoj Slavko

tak doufam,ze se polepsim a treba ti aspon trosku muzeme nahradit rodinu :-)

pa magrat a probouzejici delfinek

 
Anonymní  28.10.04 22:59

Baghiro

ja uz jsem bryndak pri krmeni zavrhla,nebot me drahe dite by se radeji uskrtilo :-))

neboj i Elisce jednou zacne chutnat :-)

magrat

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 28.10.04 23:46

Ahoj všem
Tak hlásím že Terinka od včera leze jako rak. Postaví se na všechny 4 a ráda by lezla za hračkou a ono to jde jen pozpátku :-). Dělá tanyny a berany drc :-). Mrkvičku jsme vystřídaly brokolicí. Po té se jí žaludek kupodivu nezvedal a dalo by se říct že jí i chutnala ale?už vím kde je problém. Ona podle mě neví že musí otevřít pusinku a já nevím jak jí přesvědčit. Když se k ní blíží lžička pevně sevře rty a nepustí mě tam :-). Když se mi podařilo odlákat pozornost od lžičky dnes například botičkami které byly nesmírně zajímavé podařilo se mi do ní vpravit pár soust ale mlíčko zatím na celé čáře vede :-)

Magratko ? v kolik se vám vrátil taťka z hraní? Ten náš hraje zítra a říkal že je to jen nějaká akce do půlnoci tak jsem zvědavá v kolik se nám vrátí. Rýma je fuč už od včera, takže je to pohoda.

Kostičko ? děkuji. U nás se za dobu kdy jsem čekala Terezku stalo víc smutných věcí. V listopadu mi umřel dědeček. Měl najednou z ničeho nic akutní leukémii a nedalo se s tím nic dělat. A v lednu se to opakovalo s tatínkem. Byl sice diabetik ale tohle to nikdo nečekal. Všichni mě přemlouvali ať nechodím ani na jeden pohřeb ale já šla na oba. Musela jsem se s nimi přece rozloučit. S dědovou smrtí jsem se vyrovnala. Byl starý a staří lidé umírají. S tím že odešel i tatínek jsem se ještě nevyrovnala a bude to asi ještě dlouho trvat. Na Terezku se moc těšil. Byl to skvělí dědeček. Pamatuji si jak vždycky uspával synovečka v náručí. Choval ho a zpíval mu a on usnul. Někdy člověk dostane od života pěknou facku. Myslím že jsem to všechno zvládla díky Terezce bez ní bych to asi nesla mnohem hůř.
S Terezkou jsme mu tam donesli kytičku k svátku (jmenuje se Jiří) tenkrát to bylo ještě čerstvé a doufala jsem že skoro rok po té už to nebude tolik bolet. Děkuji za povzbuzení.

LenkaN ? Gratujujeme zubajdě k dalšímu zoubku :-) a prospinkaným nocím :-)

Dandis ? To je moc dobře že je Valuška v pořádku :-)

Slavka ? Barunka všechno zmákne. Proč dělat to co dělají ostatní když zítra je taky den že? :-) Naše Terezka je taky takový malý vyděrač. Taky odmítá hrát si sama a být sama. A i když leží naproti mně v lehátku a vidí na mě nestačí to, musím na ní koukat a vyprávět jí. Ale poslední dobou pozoruji že se přece jen malinko osamostatňuje. Od té doby co se dokáže jakž takž přemísti přece jen se mohu nepozorovaně na pár minut ztratit. Takže vydržet bude líp :-).

Ještě jsem se chtěla podělit o pár hlášek svého skoro 4letého synovce.
Porovnával co má ona a Terezka mezi nožičkama ? ?já tam mám pindíka a Terezka to tam má placatý?. Při kojení Terezky ? Terezka papá a zároveň jí nesmí nic ujít takže se co chvíli pouští a sleduje co se děje kolem. ?Terezka už nechce už nemá hlad a ty si schovej to prso mě to ruší?.Víteček pořád pomlaskává a olizuje si rtíky a babička se ho po docela po dlouhé době ptá co že to v té puse pořád má ? ale asi chlup z kočky?. Kde k němu ale přišel to je záhada.

Jdu do hajan. Mějte se a smějte se.
Maky

 
Maja80
Kecalka 182 příspěvků 29.10.04 14:56

Ahoj holky a mimíšci,

je táááák krásně a tak vůbec nestíháme se ozývat :-)
Ale při chvilce si vždycky pročtu Vaše komentáře. Jo a taky jsem se mrkla na fotky.

my jsme středu strávili v Hranicích (rehabilitace, poradna, obchody, apod.), včera celý den sbírali jablka, dnes mám napilno doma a večer cvičení a zítra jedeme k rodičům ty jablka zpracovat. Zuzanka teď usnula venku, ale bude papat,t ak nevím co stihnu:

Kostičko, Ty jsi fakt super šikovná. Ta židlička je super a ty věnce taktéž. (viděla jsem nějaké hrůzy z plastových kytek v Hranicích a z těch mi bylo málem špatně :-)
Napiš mi prosím jakou barvou jsi natírala tu židli, předpokládám, že tou speciální k ubrouskové technice asi ne, to by ses asi nedoplatila,že? Používáš normální Balakryl nebo tak? Díky

Lenko, často píšeš, že k Vám chodí plavací teta a že se pak koupete ve vaně, můžeš mi prosím přiblížit jak to probíhá a jak často Vás ta paní navštěvuje a jak často Andrejka doma „plave“? Jo a ještě je z Valmezu nebo odkud? Děkuji

Dano, jsem moc ráda, že je všechno vpořádku a že teď můžeš být po všech vyšetřeních klidná a hlavně že Valuška je tak šikovná. Jen tak dál holky.

Peg, ty Anetčiny fotečky jsou super. Asi se budeme opičit:-)

Teď mi Zuzanka začala plakat, tak za ní letím.

Užívejte všichni krásného počasí (dokud je)
Mája

 
kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 29.10.04 19:19

Ahoj holky!

Dneska jenom krátce jeden nápad, když jsem si teď večer vařila čaj. Jednu fotku do kalendáře určitě udělám, napadlo mě to, je to čerstvé, chcete to prozradit??? Položím El na podložku, kam poházím různě barevné obaly pytlíčků od čajů i s krabičkama. Minulý týden jsem si koupila zase nějaké nové Pickwicky - pomeranč s vůní orientu a malina a ostružina s vanilkou, tak to budu muset nějak chaoticky uspořádat a pak budu jen dělat cvak, cvak, cvak…

Dnes jenom krátce, myslím, že budu zase poslední komentář v tomhle deníčku (už se mi to několikrát stalo, takže víc napíšu do nového :o)))

Ahojky Kostička a Ellenka

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 29.10.04 20:41

Ahojky,

nestíhám, nestíhám. Nějak mám ten den moc nabitý a to nám na RHB přidali další cvik na boku, takže mám co dělat abych mezi kojením, přebalováním a cvičením vůbec šla s malou na procházku. A kde je potom domácnost? Budu si to muset líp zorganizovat.
Jinak jsme trochu nachlazení, to jsme si dovezly z Brna. Poradíte co dělat když Valušce odsaji nosík a přitom jí to vzadu pořád chrčí? Je zahleněná a nemůžeme se toho zbavit. Dost mě to trápí i když ji asi ne. Je pořád usměvavá jenom večer bývá trošku uplakaná a chce se víc chovat. Doktorka radila jenom stříkat do nosíku Vincentku tak snad to pomůže.
Jo a k dnešku máme 66cm a 6.800g, jsme holt takoví králíčci.
Tak jdu trochu uklidit tu moji zanedbávanou domácnost máte vidět tu horu prádla na žehlení, co horu, velehoru.

Kostičko: jsi hotová umělkyně, vždycky jsem takové výtvarníky moc obdivovala, když já nemám moc fantazie.

Tak čau a zase příště

Dana+Valuška (zítra 5 měsíců)

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 29.10.04 21:39

My jsme už na rýmu docela odborníci. Terezka jí měla už asi 3× :-(

Je dobré udělat v postýlce zvýšenou polohu to znamená podložit postýlku nebo naklonit rošt (podle typu postýlky) minimálně o 15 cm na té straně kde má malá hlavičku. Rýma tak stéká do bříška a miminko jí vykaká. Kapat vincentku nebo sterimar. Mudr nám doporučovala malou hodně chovat ve zpřímené poloze na to se osvědčil šátek na nošení. Také je dobré zvlhčovat vzduch ? navěsit na postýlku mokré prostěradlo. Zbytečně moc netopit teplo zhoršuje dýchání.
Rýma je nepříjemná tak přeji brzké uzdravení. My s ní bojovali začátkem týdne a už je to naštěstí OK.
 Maky

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 29.10.04 22:59

Díky, díky hned ráno budeme klopit, teď už naštěstí spí. Však nám to taky dnes dalo zabrat.

Dana

 
Senti
Kecalka 375 příspěvků 30.10.04 09:19

Ahoj maminky a mimískové,

omlouvám se, že jsem se tak dlouho neozývala, ale Mirek má od středy dovču, takže si spolu užíváme volno a pořád někde lítáme - ve st. a ct. jsme byli u tchýně, ve čtvrtek v noci jsme jeli k našim a tady jsme až do dnešního večera, potom jedeme domů. Počasí je super, takže se snažíme být co nejvíce venku.

Musím se Vám ale svěřit, co se mi stalo:-(((( Když jsme přijeli k rodičům, dala jsem malou na naší postel a mezitím povlíkala povlečení. Neustále jsem na malou mluvila a sledovala jí, aby nespadla. Pak jsem si všimla, že se přiblížila ke kraji postele, tak jsem hned k ní šla…jenže ona byla rychlejší a překulila se a…byla na zemi…Samozřejmě začala hned plakat a já jí musela utěšovat …byla jsem na sebe tak strašně naštvaná! Mirek hned přiběhl a taky utěšoval - byla jsem ráda, že mi moc nevynadal a že mě spíš utěšoval a říkal- to se stane…Naštěstí máme u rodičů hodně nízkou postel a měkký koberec, takže neměla vzadu na hlavičce žádnou modřinku a po chvilce utěšování se na nás zase smála a dováděla:-)

Nevím, jestli jsem se už nezmiňovala, ale už pár dní krásně spinkáme!!!
Zbudí se tak jednou, dvakrát - já jí nakojím a hned usne:-) Takže jsem krásně vyspalá!

Teď co Vám tady píšu, tak jí slyším, jak na se s tátou směje a je to krásný pocit…určitě víte o čem mluvím.

Mějte se krásně a posílám všem miminkům pusinku a maminkám přeji co nejvíce radostí s těma našema zlatíčkama.

Senti a Karolínka

 
LenkaN
Stálice 94 příspěvků 30.10.04 21:27

Ahoj Majo,
ptala se na plavací tetu. Tak je to Baby club Kenny a mají plavání na bazéně v Rožnově. Do 6 měsíců ale chodí plavací tety do bytu. Chodí k nám tak jedenkrát týdně (záleží na domluvě). Vždycky nám ve vaně ukáže co máme trénovat a my pak ještě tak dvakrát za týden napustíme vanu a zkoušíme (ideální by bylo plavat každý den, ale napouštět každý den plnou vanu si jaksi nemůžeme dovolit). Máme výhodu, že ta paní co k nám chodí se zabývá i psychomotorickým vývojem, takže nám radí jak malou nosit, co by měla a neměla, nějaké cviky apod. Kromě toho nám povídá i o prvních nemocech a jak na ně, o kojení, o příkrmech, masážích kojenců atd. Lekcí je celkem 10 a po nich by měla malá být schopná vydržet pod vodou (alespoň myslím). Po 6 měsících můžem na toto navázat už na bazéně. Je to super a Andrejka je ve vodě spokojená. Nevýhodou je pouze cena. Navíc k nám do ValMezu paní dojíždí svým autem, takže jí musíme platit ještě i cestu. Mají i internetové stránky, kdyžtak mrkni na www.bc-kenny.cz

Lenka

 
alice01
Ukecaná baba ;) 1461 příspěvků 31.10.04 20:13

Ahoj holky!

Ještě mě k tématu napadly hlášky mé maminky. Sice nepatřily nám, ale tatínkovi, jenže jsou tak skvostné, že se o ně musím podělit.

máma: Ty nic neděláš, jen tiše tlousteš.
táta: A to mám tloustnout nahlas?!

máma: Zatáhni ty závěsy, když rozsvěcíš, ať nám lidi nečumí do oken.
táta: Jen ať se podívají!

táta: kdo chce čaj, ať zakuká.
máma: Ale no tak!
táta: Tak ať zachrochtá!

táta: Každý svých průserů strůjce sám.

A navrch jeden od naší matykářky:
To je zatímavé s jakou urputností se bráníte jakémukoliv vědění!

Alice

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »