Jarní miminka 2004 - Je libo další?:)

Rodičovství

Milé Jarňulky:) Předem se omlouvám za opožděně napsaný a poslaný deníček, nezapsala jsem si svůj termín a díky Alici jsem zjistila, že na řadě jsem s dalším já... Téma je jednoduché, neb se docela naskýtá...je libo další? Miminko?

Asi teď možná maličko udivím, neb je to právě měsíc, co jsme přišli o mimíska v bříšku a já jsem si ještě před 14 dny horlivě zjišťovala, kdy budeme moct začít s dalším snažením… Jenže najednou zjišťuju, že nevím, jestli další miminko vůbec chci… strašně se to ve mně mele. Upřímně bych miminko moc chtěla kvůli Davídkovi, ale je to ten správný důvod??? Zuzku dělí od Davči 10 let a mám tak doma vlastně dva takové jedináčky, takže jsme chtěli ještě jedno miminko k Davídkovi, aby nevyrůstal sám, Zuzku čeká za chvíli střední škola a kde bude mladší bráška?

Navíc jsem pohodlnější než před 10 lety se Zuzankou, jsem víc unavená, opravdu jsem poslední dobou hodně vyčerpaná nedostatkem spánku, prací na zahradě a na domě, v zimě byl větší klídek. Možná je to jen můj momentální pocit, ale sama jsem sebou zaskočená, co cítím, jsem hodně impulsivní a možná za měsíc budu tvrdit opak a zase se na další miminko těšit. Fakt nevím. Svou roli hraje i fakt, jak už jsem psala v jednom deníčku, absence babiček. Moje mamka přijede 1× za 14 dní nebo 3 týdny, je to fajn, ale nestačí to, mě ne. I já jsem u ní prakticky každý týden, i pohlídá, když musím ke kadeřnici, ale pravidelnost to žádnou nemá, aby se sama nabídla k hlídání, to ani náhodou (má sestřička, která to určitě bude číst, jen pokývá souhlasně hlavou, ale co můžem, viď?) Druhá babička je ve východních Čechách, takže …

Zjišťuju, že mi chybí kino, chybí mi prospaná noc, chybí mi alespoň kousek z mého dřívějšího života. Jo a podržte se, chybí mi i ta práce, to málo co teď můžu dělat nestojí ani za řeč…prostě si představuju Davču ve školce a sebe s klientama, ano s těma, od kterých jsem tak ráda zdrhla na mateřskou… Sice mi tohle všechno chybí, ale mám Davídka a moc jsme ho chtěli, to řešit nemíním…ale chce se mi do toho jít znovu??? Protáhnout si čas neprospaných nocí, čas lezení zoubků, čas miminek? Nešlo by aby se miminko narodilo tak roční, no dvouleté by bylo asi lepší?:)

Tak a teď mi ukamenujte:) Moc by mě zajímal váš názor, kdy a jestli chcete jít vy do dalšího miminka, jestli už se vám taky stýská po kultuře, třeba i té práci…jestli vás zmáhá noční vstávání…když asi tam, kde je možnost hlídání to tak rapidní nebude:) Já opravdu nevím, jestli jsem tak sobecká… ale možná tím, že na sebe mám čas tak akorát na netu, kdy David spí a to moc často není…že si udělám radost výletem do Plzně, ale pořád s tím kočárkem… možná je to jen přechodná krize, jsem fakt unavená, ale pořád šťastná, to jo, že Davíska mám:)

Tak dnes to bylo na mírně pesimistickou notu…

Těším se na vaše názory a příspěvky:)

Diny a Davča (11M)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek
 
Anonymní  25.04.05 14:01

Já!!!!!!
Senti

 
Anonymní  25.04.05 14:18

Ahojky Diny,
ne, myslím si že tě nikdo kamenovat nebude :-)
Když si čtu tvůj článek, přesně se vracím do svých pocitů když bylo Filípkovi kolem toho roku… Teď je o rok starší a můžu tě upozornit, že se mi TAK STRAŠNĚ stýská po dobách, kdy byl roztomilým mimískem, že bych do druhého šla hned (bohužel to v současné době není možné, ach jo :-() Ale uklidním tě - hlídání taky nemám (moje maminka mi oznámila, že kluka pohlídá až se bude sám umět najíst, obléknout a vyprázdnit) a krásně to zvládám, když už je takhle velikej. Práci jsem si našla, takže jsem zase o krůček spokojenější a narůstá mi ztracené sebevědomí.
Můžu ti trošičku závistivě říct, že jestli máš domeček a u něj zahrádku, tak ta práce s dětma musí být úžasná - zvláště až ti Davča začne sám běhat, to si klidně to druhé mimi pořiď. My bydlíme v paneláku a největší problém je neustálé vypravování se ven (teda MNĚ to činí největší potíže)…
Už tak je to dost dlouhé a doufám že se v té záplavě slov neztratilo to, co jsem ti chtěla říct ;-)
Měj se krásně, přeji brzkou změnu nálady a // test se šťastným koncem :-)
Ahojky Dana a Filípek 2 roky a měsíc

 
Anonymní  25.04.05 14:19

Diny,

vůbec nejsi sobecká, je to naprosto přirozený, že ta únava někdy na člověka padne… Já jsem se dokonce asi tak před týdnem z toho všeho nějak rozbrečela…
Najednou to prostě na mě padlo - Kája je totiž na mně hodně závislá, takže nějaké větší pohlídání, abych si mohla v klidu tak na dvě, tři hoďky zmizet a jít se někam odreagovat nepřipadá vůbec k úvahu - neustále mě musí mít za zadkem…
Ikdyž …teď v pátek jsem byla u kadřeřnice, zapomněla jsem se pochlubit:-) a to jsem byla z domu necelé 2 hoďky a hlídal manžel -jenže, to jsem pořád trnula, jak to splu zvládaj a hlavně - já chci někam vyrazit s manžou a vědět, že je Kája v poho!!! Ale věřím, že už to tak brzy bude, protože ségřina Andulka byla naprosto stejná a někdy kolem roku a půl se to zlomilo a teď jí úplně v pohodě hlídá naše máma skoro celej den a rodiče si vždycky někam odjedou! Já už se tak těším!!!!!!!!!!

Druhýmu miminku se nebráním, ale protože ještě MS nedorazila, tak to asi hned tak nebude. Ale mně to nijak netrápí, naopak by se mi to líbilo až tak za dva tři roky, až bude Káje 3 roky, kdyby se to narodilo - Karolínka bude přeci jenom rozumnější, dokáže mi třeba i podat plínku a pod. a když bude njehůř budu jí vždycky moci na nejnutnější dobu dát na chvilku do školky.

Senti a stále spinkající Karolíšek

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.04.05 14:22

jsem tu taky!

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 25.04.05 14:32

Ahoj
No Diny fakt super deníček!
ještě, když jsem byla s Pepčou, tak jsem chtěla hned další miminko, ted jsem sama tak nemohu plánovat, ale přemýšlela jsem a teď vím, že bych jen tak mimíska nechtěla, než vypiplám Viktorku bude to ještě trvat a pak dalšího mimíse? přesně jak říkáš DIny, neprospané noce, zoubky, noční kojení noční vstávání, … ale já jsem to dělala a dělám moc ráda, ale … Tak já mám čas na přemýšlení, než se objeví taťka číslo 2:-) ale zastávám stejné stanovisko jako Diny… myslím, že to není ale vůbec sobecké… teda já si nemyslím, že bych byla sobec a o Diny taky ne!!!

Jo holky,koupila jsem Viktorce pláštěnku je skvělááá!!! a máme už nové holínky!! tedy souprava do deště:-)
tak pa letím makat, schůze v práci nic moc.......
Lentilka

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.04.05 14:38

tak a přečteno.diny,úplně ti rozumím,ve mě se to tluče taky.manžel teď začal o druhém mimi nějak mluvit,ale mě se moc nechce.mám pro to několik důvodů:peníze,malý byt a moje pohodlnost.to poslední je asi největší překážka.peníze obstarává manžel,byt máme 1+1,ale 50m čtver.,stropy 3,3m vysoké…neumím si představit,že cvičím s kačkou,zvracím a roste mi bříško.takže druhé asi ano,ale pokusy až tak za rok.a asi to bude hodně kvůli kačce,aby nebyla jedináček.to mimi bude plánované,budem ho mít rádi.nerada bych,aby to vyznělo jen jako chladný kalkul bez citů!proboha to ne!!!jen si myslím,že na to teď nemám.s kačenkou se nám taky vplatilo čekat,je to náš poklad.a ještě jednu podmínku pro mimi mám.chci ho do mých 35,nechce se mi na různá vyšetření.kačka byla riziková,další bude taky.letos mi bude 31.tak a jdu si užívat rodiny.mimocho­dem,jsem na mateřský opravdu moc a moc šťastná.
luka a kačenka,momentálně tatínkova

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 14:45

Diny - já myslím, že vůbec nejsi sobecká. Tyhle pocity mívám taky a pesimistickou náladu mám teď už od pátku. Taky to na mě začíná padat a nervíky pracují. Pepča je závisláček, ale to jsou skoro všechny mimča v našem deníčku, a taky pěkný vztekloun. Mně tady chybí i kamarádka na procházky, celé dny jsem sama s malým, i když bydlíme u tchánovců a tchýně je doma. Ta s ním nejde ani na procházku.
Ale už končím s vylíváním srdíčka. Stačilo.

Druhý dítě určitě plánujeme, manža by chtěl co nejdřív, ale já dřív jak za 4 roky nechci. Třeba i proto, že ač bydlíme v RD, malý nemá ani pokojíček. Snad se to do té doby nějak vyřeší.
Taky se může stát, že změním názor. Zatím kolem mám známý, co mají děti do 3 let od sebe. Teď čekají 2 kámošky druhé mimčo, jedna bude mít rozdíl 6 let a druhá 7,5 roku. Tak třeba po jejich zkušenostech do toho půjdem dřív.
Takže zatím nic nelámu přes koleno a teď se chci věnovat Pepčovi.

Diny, teď bude léto, sluníčko a ten pesimismus určitě uteče pryč a ty nám začátkem podzimu oznámíš //. Držím pěstičky.

Miroušek a Pepča

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.04.05 15:18

Diny,
to je hodně aktuální téma. Taky jsme o tom s Davidem přemýšleli, tedy ne o tom, jestli mimi, ale kdy mimi. Tak nějak to nechal na mně, kdybych moc nechtěla hned, tak by nenaléhal. No a já? Já měla hlavně strach, že až bude vašek větší, tak já už nenajdu odvahu znovu absolvovat ty probděné noci a růst zoubků a tak. Tak jsem si řekla, radši všechno jednim vrzem, ať je to pohromadě, čtyři roky nebudu spát, ale pak bude klid.
Popravdě, vůbec v tom nehraje roli fakt, že bydlíme v provizoriu, moje mamka hlídat nemůže vůbec, protože pracuje od rána do noci (holt měla mě ve dvaceti, je to mladá babička, i když já si dala na čas) a druhá babča je taky ve východních čechách. Dokonce ani to, že zrovna teď dost bojujeme s financema. Prostě chceme dvě děti a chceme je co nejdřív.
Ale úplně chápu tvoje pocity. Trochu se toho bojím, Jak to zvládnu.
No a protože tohle téma tak přišlo… Ještě v pátek jsem říkala Magratě, že to nechci nikomu říkat. Ale já to stejně nevydržim 3 měsíce. Takže ať je to venku. Pokud všechno bude, tak jak má, bude mít Vašek někdy kolem Silvestra sourozence. Takže pro mě je pro tuto chvíli otázka zda mimi jo či ne, vyřešena.

Makýš a chrupejš

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 15:24

Makýš,

já jsem úplně dojatá, mooooc držím pěstičky, ať se miminko drží kde má a zatím potichoučku gratulujuuuuu!!!:) Holka, tys mě fakt dostala:)

A písni jak ti je, v jakém tt jsi, jak to zvládáš, co na to manžílek a tak?:)

Diny

 
Anonymní  25.04.05 15:25

Téda, to je překvápko:))) tak ať všechno jde jak má a máte třeba pod stromečkem ten nejhezčí dáreček:)))
Tfuj, tfuj..pro štěstí
 Pavla

 
luka
Ukecaná baba ;) 1272 příspěvků 25.04.05 15:27

makýš-gratuluju!!!ať je všechno ok!!!

miroušku-nějak mi uniklo,odkud jsi.nechceš někdy přijet?

luka

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 15:28

Miroušku:)

Jojo, to závisláctví, to je asi to co mě zmáhá nejvíc… po 3 dnech v Pardubicích (kde jsme byli jen spolu) nechtěl ani k tátovi!!! Natož k nějaké babičce, už jsem fakt padala na hubu, ani na ten blbej záchod si nemůžu zajít…

Do podzimu jsme si také s manžou dali čas na rozmyšlenou, jestli bude antiko i dál nebo jak a co… uvidíme:)

Děkuju za reakci na deníček a pusinku Pepčovi:)

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 15:30

Lentilko,

jé holinky, ty už taky máme ale pláštěnku ještě nééé:))))

Tak ta sladká holčička, co jsem jí poznala na delfínkových narozeninách, ta že se vzteká??? Tomu nevěřím:)))))

A neupracuj se!!!:)

Diny

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 25.04.05 15:31

Diny, moc hezky jsi to napsala. Pro mě je to taky tak trochu aktuální, i když by se zdálo, že jsem za vodou, když mám dvě děti. Ale manžel chce mít děti tři a poslední dobou o tom dost často mluví. On, říká, že dvě děti má skoro každej. Navíc dneska má spousta lidí problémy vůbec dítě počít, s čímž my jsme problém zatím neměli vůbec, ani finanční nebo bytový problém nemáme, tak je rozhodnutý, že mě přesvědčí a půjdeme do třetího. Má představu, že by se mělo narodit, až bude klukům tři a pět let. Jemu v té době bude 38. Jenže já to tak jednoznačně nevidím. :-( Nikdy jsem nechtěla mít jen jedináčka. Jsem ráda, že mám děti dvě, byly plánované, nechtěla jsem věkový rozdíl větší než tři roky. Musím se přiznat, že většinou mám dobrý pocit z toho, že jsem překonala vlastní pohodlnost a pořídila si je dva roky po sobě. Ale několikrát do týdne to na mě stejně padne, přijdou pocity, že jedu na horské dráze, kterou nemůžu zastavit, dělá se mi špatně z únavy, neshod s manželem a toužím utéct někam daleko, kde po mě nebude nikdo nic chtít. Však to znáte. Takže zatím jsem rozhodnutá, že třetí dítě za dva roky ne. Mě je letos 30, tak myslím, že mám ještě trochu času, chci se za dva roky vrátit do práce a pak se uvidí.
Ještě musím napsat, že z Tomáška se stal totální závislák, neustále mě pronásleduje po bytě, visí mi na kalhotech a chtěl by se nosit. Venku už je hezky, chodíme na písek nebo bereme Honzíkovo kolo a jsme co nejvíce venku. Takže kromě domácnosti už nestíhám ani emimino. Proto se omlouvám, že už asi nebudu moc reagovat, ale budu se snažit co nejvíc číst a občas napšu, co je u nás nového. V září má Honzík nastoupit do školky, tak se třeba pak zase rozepíšu.
Zatím pa.
 Mart

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 15:36

Senti,

úplně mi mluvíš z duše…nějaký manželský život…jako jít spolu někam…to vůbec nepřichází v úvahu, u nikoho Davča nevydrží:( Navíc je poslední dobou děsnej prsomil, svlíká mě 50× denně, já kojím moc ráda, ale tohle mi už vážně vadí v tom, že když mu nevyhovím, tak řve a vzteká se nebo dělá děsně smutnýho, tak polevím a to prso mu dám…chjo…

No info o roce a půl mi moc neuspokojuje, já doufala, že ta největší závislost bude tak do měsíce pryč…tak to nevím, jak přežiju:)))

A přesně jak říkáš, byla jsem v Pb na kosmetice, babičce jsem dala Davču do kočárku, spal hoďku, to jsem byla v klidu, no a pak jak jsem ležela s maskou, tak mi pípli dvě sms, no já věděla, že se něco děje, taky že jo, mladej prudil a pobrekával…babičku vidí jednou za uherák tak co se divím, že…no a ten řev když mě viděl z balkonu, že jdu…tak zoufalej, kde jsem ho to nechala samotnýho…děda dokonce zbaběle prchnul do ložnice vpřed sedmou, neměl na něj nervy…tak to mám prosím doma:)

Diny a momentálně spinkající andílek:)

 
Mart
Kecalka 456 příspěvků 25.04.05 15:37

Teda, to je zpráva, moc gratuluju!!!!! O pár řádků níž je můj trochu pesimistický komentář, tak si z něj nic nedělej. Já jsem taky pro mít dvě děti ne moc daleko po sobě. Hlavně neměj strach, jak to zvládneš. Z vlastní zkušenosti můžu říct, že zvládnout se toho dá hodně. :-) Ty děti za to stojí.

Mart

 
Lendula
Stálice 99 příspěvků 25.04.05 15:45

Ještě ani jednou jsem nepřispívala do diskuze aktivně, vždy jsem byla jen pasivní čtenářkou. Ale tohle téma je opravdu zajímavé, a to píšu nejenom proto, že jsem ségra Diny.:-)
Máme 13-měsíční dceru a manžel na mě nějak začal naléhat, kdy že tedy vlastně „zaděláme“ na to druhé mimi. Nějak jsem se toho zalekla, i když jsem vždycky tvrdila, že bych chtěla děti co nejdřív po sobě. Musím ale podotknout, že už od narození Štěpánky přemýšlím o tom, jaké to bude, až bude mít sourozence a moc se na to těším. I když na druhou stranu je to tak: ten kolotoč začne nanovo od začátku. Novorozeňátko, které nic neumí, s kterým není pořádná sranda, které vlastně pořád jen bulí a v lepším případě i spí. Ale hodně mě na tom mít druhé mimi láká to, že Štěpka bude mít sestřičku nebo brášku. A to nemluvím o tom, že uvažujeme i o třetím, ale to je přece jen hodně předčasné.:-)
Nejsem a nikdy nebudu žádná kariéristka, dokonce se zpátky do práce vůbec neženu, takže v tomhle směru mě nic od dalších miminek nebrzdí.
No, radši končím, podstatu jsem myslím vystihla, takže už to nebudu prodlužovat.
A Diny, úplně chápu tvé rozhodnutí, i když se klidně může za měsíc nebo za půl roku změnit… Vždyť jsme přece jen lidi, ne? A ti mají právo měnit svá rozhodnutí a názory.

 
makysek
Zasloužilá kecalka 964 příspěvků 25.04.05 15:49

Holky díky. Snad všechno dopadne dobře. Bojím se hlavně proto, že s Vaškem jsem sice chodila do práce, ale 12 hodin denně jsem prospala. Teď spim s bídou šest a to ještě přerušovaně. Jsem děsně utahaná…

DINY - Muselo se stát někdy koncem března, takže jsem fakt teprve na startovací čáře. Nicméně je mi na nic. U mě ranní nevolnost trvá 24 hodin, ale zas to není tak strašně intenzivní.
Odpusť, že se k tomu vracím, ale mně bylo strašně moc líto, když jste o mimi přišli. Jsem přesvědčená, že takovou mámu by si zasloužilo co nejvíc dětí :-) Takže doufám, že se nakonec rozhodnete ještě pro třetí…

MART - To ani nebyl pesimistický komentář. U vás jde přec jen už o třetí… Konec konců co třeba pořídit si bejby až půjde Tomík do školy? :-)

Makýš a pořádchrupejš (to zas bude večer usínání…)

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 15:51

Milá Dano,

jsem moc ráda, že jsi písla:) Máš pravdu, třeba to za nějaký čas uvidím jinak:) Momentálně mi závisláček dává tak zabrat, že si to fakt nedovedu představit… máš taky pravdu s tou zahrádkou, když je pěkně, je to super, jak si Davča hraje na písku (už sám běhá:), jak trhá trávu, jak důležitě nosí kamínky sem a tam:) Ale když prší jako dneska…tak to na mě padá:(

Pohlazení tvému Filípkovi!!!:)

Diny

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 15:57

Luko - díky, my jsme z třebíčska.

Miroušek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 16:00

Leni,

téééda, já koukám, že píšeš:)))

Ten kolotoč znova, to je právě to, co mě asi děsí nejvíc… já si vůbec nepamatuju, že bych byla takhle vyplivnutá u Zuzanky, ale teď mám vážně dost…jestli je to tím kojením???

Vy si druhé mimčo pořiďte určitě, já už dvě mám, u nás je to jako u Mart, třetí už je asi o něčem jiném, nechci být jen otrokem dětí. To vůbec není o kariéře nebo tak…nějak se ztrácím sama sobě, když jsou dny, jako teď…ale svoje děti miluju nade všechno, jen nevím, jestli prostě mít další, jestli to už „nestačí“:)

Pusu Śtěpánce!!!:)

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 16:02

Makýš,

ty lichometnice!!!:))) A nezapomeň, i u nás jako u Mart by šlo už o třetí mimi:)))) To první je dneska teda už poberťačka:))))

Opatruj se, moc na tebe a miminko myslím!!!:)

Diny

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 16:03

Makys - taky chci moc pogratulovat a držím moc a moc pěstičky, ať zdárně překonáte tyhle 3 měsíce a pak už je to za pár, že?:-)

Miroušek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 16:05

Diny - o tom záchodě mi mluv. Mně už připadá, že za chvilku nestihnu ani uvařit, jak mi pořád visí na nohách a řve.

A čas ukáže.

Miroušek

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 16:05

Mart,

vůbec se ti nedivím a moc tě obdivuju, jak s přehledem zvládáš oba ty své chlapíky:)

Klobouk dolů, jestli tě manža „ukecá“ brzy na další miminko…

Vůbec nevadí, že budeš psát míň, jen se fakt občas ukaž a písni, jak se máte, aby ses nám neztratila, to by byla škodaaaa:)

Závisláčka mám také, už fakt někdy nevím, co s ním…jen nosit a kojit, to je jeho představa dne…chjo…

Diny

 
Diny
Ukecaná baba ;) 2096 příspěvků 25.04.05 16:11

Luko:)

Přesně jsi to vystihla…hlavně kvůli Davídkovi…sice jedináček není, ale ségru má doma jen půl týdne (máme střídavou péči s exmanželem), za chvíli jí brácha fakt nebude brát, bude studovat střední ani se nenadějem…a doma budu mít špunta, co bude usínat v pokojíčku sám? Protože ségra bude lítat po dýzách anebo bude úplně v trapu? A také souhlasím s tím věkem, pokud se rozhodneme pro další mimi, tak do 35…máme tedy na rozhodování celé 3 roky a kus:) To je slušná doba:)

Aby to nevyznělo, že jsem na mateřské nešťastná, to ne!!! Ale někdy to na mě padne, přesně to popsala Mart. Jenže pak Davídek udělá paci paci nebo něco zažvatlá a přijde udělat berany duc a já jsem totálně odvařená matka:)))) Myslím, že to všechny známe:)

Pusu tatínkově Kačence:))))

Diny

 
Anonymní  25.04.05 16:25

Makýš!

MOC gratuluji a ještě víc držím palce, aby vše dobře dopadlo a Silvestra jste slavili, ako št¨Tastná 4členná rodinka:-)
Senti a Karolínka

 
Missorka  25.04.05 16:32

Ahoj Diny a holky,

já mám teda babičku co právě vozí a já mám naplánovanej úklid a jsem tady, to je fakt trochu úchylný. :-) Ale k tomuhle se nemůžu nevyjádřit, to chápete, ne? ;-)

Myslím, že naše situace je na emiminu docela profláklá, takže nemá cenu to moc rozebírat - Vojtovi je deset měsíců a já jsem v 6. měsíci, tudíž budou mít mezi sebou rozdíl 13 měsíců. Druhej mimís je absolutně neplánovanej a přes můj počáteční šok, 200% chtěnej a očekávanej, možná je to divný, ale já se snad těším ještě víc než u Vojty, protože tentokrát mnohem líp vím, do čeho jdu a jaký je to štěstí, předtím jsem jen matně tušila. :-) Možná mám na to nějakou šťastnou povahu, ale i ty starosti co s Vojtou byly na začátku (první tři proprdíkovaný měsíce a kojo problémy) mi přijdou strašně dávno a že tentokrát to budu řešit jinak a s nadhledem. ;-) Moje tělo si pořád pamatuje, jak strašně bylo unavený, ale mozek mu nedovoluje si myslet to špatný. :-) Prostě jste hormonálně tak zdrogovaný, že vám to ani náhodou nepřijde a držím se hesla: PROBLÉMY BUDU ŘEŠIT AŽ SE DOSTAVÍ.

Uznávám, že jsem zmlsaná - Vojta je strašně veselý vysmátý dítě, ochotný bejt s kýmkoli kdekoli a jedna babička funguje skvěle, druhá taky, i když je 60km od nás. Míváme s mužem soboty bez Vojty a je to fajn. Co fajn, je to úžasný. :-) Další věc, Vojta skvěle reaguje na jiné děti, je s nima strašně rád.

Pokud mám v mozku hluboko nějakou obavu - tak jsou dvě:

  1. bydlíme na vesnici a nemám to tu ráda. Dokud nepůjdu do práce, lepší bydlení nehrozí. zatím je to v pohodě, protože s Vojtou pořád někde couráme, ale s dvěma dětma nevím, nevím, doufám, že nezcvoknu, když jo, půjdu do Bohnic (ale jedině s notebookem)! ;-)
  1. druhá obava je legrační a to - třetí dítě co chce můj muž! Ono mu nestačí, že už takhle jsme za exoty v širokém dalekém okolí, kdyby bylo na něm, tak třetí dítě je tak nejpozději rok a půl po druhém… ;-)

Ten druhej problém berte s rezervou. ;-)

Závěrem chci jenom napsat - že jste prostě všechny skvělý maminy, a ať už se pro další děti rozhodnete kdykoli, nikdy toho nebudete litovat. Jak říká můj muž - v podstatě každej věkovej rozdíl má nějaký výhody a nějaký nevýhody ;-) A tak super lidičky jako tady by se rozhodně množit měli!!! ;-)

Peta, Vojta (10m) a Klíšťátko (26tt)

MAKÝŠ - MOC GRATULUJU A VŠECHNO JEN TO NEJ!!! ;-)

 
Lentilka
Kecalka 382 příspěvků 25.04.05 16:46

Makýšo!!
moc gratuluji, teda to je překvápko!!!ale krásné!!
Diny: jo máme doma vzteklinu a jakou :-) pusu Davídkovi

Lentila

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 17:01

tedy clovek vytahne paty z domu a hned je tady novy denicek :)

DINY - jak jsem ti psala,uplne te chapu. Delfinek ted ma taky zavislacke obdobi ,bud je prilepeny na mne ev.na Fildovi. Babicky - tak to je u nas to same co u vas. Kdyz chi nekam jit,vetsinou hlida Filda,spolecne nekam se nechytame
na druhou stranu me laka privest na svet jeste jednoho maleho tvorecka,ktery se tuli a duveruje :).
U nas je to uz vyresene,nejprve si musime poridit vetsi byt ( staci o jednu mistnost tedy 2+kk ),coz znamena,ze musim do prace a pak se uvidi.

MAKYS - tak koukam,ze si to na sebe praskla :)). Tedy dalsi tehulka :)

LUKA - my mame 1+kk,akorat nemame ty trimetrove stropy. Uzijte si jeste dneska tatky

MAKY - jakjste dopadly,vsechno v poradku?

MART - ja si myslim,ze takhle zvladas dva prcky

bezim delfinek si skripnul prstiky :((

market a chudinka

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.04.05 17:29

Ahojky Diny,

naprosto chápu Tvoje pocity. Vždyť Ty 2 děti máš a já je chtěla taky. Teď jsem taky permanentně unavená. Usnu kdekoliv a kdykoliv. Je to náročné období věnovat se zároveň 2 dětem, aby to druhé - starší nežárlilo. ale tohle období určitě pomine a bude jen líp.

Momentálně se mi po práci nestýská, to vůbec ne, ale jsem doma taky kratší dobu než Ty. Zatím mi ani kultura nechybí, protože volno trávím spaním :-))))

Beru si mě zase žádá, tak papa a nech to plynout, ono se to nějak vyvrbí. Jak říká Missorka a tímhle heslem se taky řídím, až něco nastane, budu to řešit.

Zatím papa Veronika Adámek a Beruška - 5 týdnů

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 18:20

tak pece se mi sekana,tak jsem zvedava,jaka bude

pres den tady delfinek mel kamaradku ( holcicka o dva dny starsi ), uz si umi rict,ze se ji chce kakat,delfinek je proti ni zaostalek hihi
byli jsme na prochazce a delfinek,kdyz videl,ze Karolinka tape,tak se svolil a nechal se drzet jen za jednu ruku :)

ted prudi tatu,asi se pujde koupat a pak chrnet

market

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 18:22

Veru - koukala jsem na berusku a ona je tak krasna. Jinak chapu,ze mas urcite zahul,ale neboj brzy bude lip. A tenhle vikend byl uplnek a ten myslim Adamek nema rad vid

zatim pa
market a delfinek

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 19:12

My jsme vykoupaní, ale spaní se asi konat nebude. Dneska Pepča má zase svůj den. Jen kňučí a sápe se po mně. Dokonce ani vysavač moc nezabírá a nestihl mi vyházet jeho oblíbenou poličku. To snad ani není on.

MAKY, MARUŠ - jak jste dopadly u dr.?

MARKET - delfínek to všechno dožene. Já budu Pepču dávat na nočník asi až na podzim. Sice nám ho tchýně už pořídila, ale mám dojem, že z něj už vyrostl. Nedávno si ho našel a sedl na něj a byl tam jak sardinka.

MISSORKO - to heslo je nejlepší. Taky jsem zvyklá brát věci tak, jak přijdou. Protože když se moc plánuje, tak to stejně nevyjde.

Jdu zkoušet uspávat, tak mi držte pěsti.

Miroušek a Pepča

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 19:14

Mirousku - tak drzim,at Pepca brzy odpadne

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 19:16

holciny - pred chvili jsem si psala s Diny,jedou s Davidkem do nemocnice. Zvracel ji 2× obloukem,rano ji spadl z matrace,tak se boji,aby to nebyl otres. Moc na ni myslim,snad to bude v poradku

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 19:30

Market - tak snad bude Davídek v pořádku, kdyby sis s ní pak psala, tak na ně taky myslím a dejte vědět, jak dopadnou.

Palečky zabraly, Pepča spí.

Miroušek

 
Euka2
Závislačka 3624 příspěvků 25.04.05 19:30

Ahoj markét,

díky za pochvalu Berušky, je to moje zlatíčko, stejně jako Adámek, samozřejmě :-))) Je nádherná, když kouká těma svýma kukadlama, ale takových fotek moc nemám.
Máš pravdu, úplněk Adámek nemá rád, ale bylo to hlavně tím nastydnutím. Naštěstí se to trošku lepší. Snažím se ho oblbnout a dát mu kapičky na kašel do džusu. Aspoň takhle je to schopnej „schroupnout“. Samozřejmě, že moc nejí, jak je zahleněný, ale jakmile si Tom vezme křupky, jako teď, tak to se může utlouct, aby to snědl :-((((((

Jdu se koupnout a hají, dnes je toho na mě přiveľa :-)

papa VABE

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.04.05 19:31

Hlášení
Parkování se po chvilce objíždění podařilo, sestra byla dobře nalazená, doktor v pohodě…V srdíčku má Terezka pořád malinkou dírku mezi komorama ale prý se zaceluje (ukazoval mi to i na UTZ ale krom černých a šedých čmouh jsem stejně nic neviděla). Kontrola v dubnu 2007 takže asi dobrý.
Terezka hrozně plakala.Začala když jí připli svorky na ruce od EKG, probrečela i celý UTZ.Kdybych nevěděla že to nebolí tak jsem jí sebrala a utekla

Maky

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 19:34

urcite dam vedet a nebo se Diny ozve sama

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 19:36

maky - tak same dobre zpravicky,to jsem rada :)). Kdyz vas chteji videt az za dva roky,tak to bude v poradku
Terezka je beruska,chudinka mala,ale uz to ma za sebou.

market

 
Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 25.04.05 19:38

Maky - tak to je fajn, že se to zlepšuje. Ani se Terezce nedivím, že se jí to nelíbilo. Když ji dávají po tělíčku hadičky a ona neví proč. Příště už to bude určitě úplně nejlepší.

Miroušek

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.04.05 20:12

Diny - pěkný a smutný deníček. Tak bych ti chtěla něco napsat o sobě jak to vidím já, která se o Terezku stará sama, babičky jsou nehlídací…V první řadě si myslím že to je všechno momentální krize a že za týden dva, měsíc…na to budeš koukat jinak. Taky jsem podobnou „krizí" nedávno procházela, potřebovala jsem si odpočinout, vyspat se, jít někam sama, nemuset vymýšlet jak mám jít ten chleba koupit a neriskovat že Terka mezitím vyskočí z kočárku…vylezlo sluníčko a tak nějak se to zlomilo a už to všechno vidím zase jinak a ne tak černě. Nicméně zatím druhé miminko nechci. Terezka je vymodlená a fakt si to snažím užívat a plně se jí věnovat a stejně tak bych se jednou chtěla plně věnovat i tomu druhému dítěti.Další miminko bych chtěla až bude Terezka samostatná a až mě nebude tolik potřebovat což si myslím není dřív než za 5-6let. Když se nedávno narodil Jeníček tak jsem byla dost lítostivá - přišlo mi líto že Terezka už není to malé miminko ale velká holka ale nijak mě to nezvyklalo k tomu pořídit si druhé. Já se na to svoje druhé miminko budu těšit a vychutnám si ho stejně jako Terezku ale ještě si pár let počkám. Navíc do našeho 1+1… Ale všem maminkám které to vidí jinak a miminko si přejí to moc a moc přeji.

Luko pokud si myslíš že máš v nepořádku štítnou žlázu měla by ti mudr udělat rozbor krve. Může to být přechodné (něco jako je třeba těhotenská cukrovka) a za nějakou dobu se to urovná. Nebo to vůbec nemusí být štítnou žlázou ale krev bych si vzít nechala pro jistotu.

Senti - mě tvrdilo už několik lékařů že já už tu poruchu mám na celý život. Mě ta štítná žláza nedokáže vyrobit ten hormon. U většiny případů se to časem může spravit podáváním dostatečného množství jodu. A co srazík v Kolíně? Mluvila jsi s Vvv??? Napadla nás Kutná Hora je tam prima cukrárna kde se dá být s dětičkama ale nevíme jestli se tam dostaneš. Doufám že to adresuji správné osobě a že jsi to byla ti kdo měl jet ve středu do Kolína.

Maky a Terinka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 25.04.05 20:30

ted mi prisla sms od Diny : jedeme na infekcni,nechaji si nas tam,hlavicka to pry neni

tak moc myslim na oba a doufam,ze bude vsechno v poradku

market

 
Peg
Kecalka 196 příspěvků 25.04.05 20:41

Holky psala mi Diny, otřes to není, zvrací z infekce zrovna čekají na Dětské klinice.

Peg

PS: k deníčku se vyjádřím zítra pa

 
Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 25.04.05 20:54

Pozdravuj Diny a maroda. Moc na ně myslíme, ať to zvládnou. Maky a Terka

 
Anonymní  25.04.05 21:11

Přihlášení bohužel nefunguje, snad se nebudu muset registrovat potřetí!! :o)

Diny, to vypadá na podobnou virózu, co měl Kubíček. Ať jste brzo fit, větinou to po 3 dnech odezní.

Téma deníčku je na dlouho, nevím, jestli se mi to dnes podaří…

Hned po porodu se mi začalo stýskat po bříšku. Těhotenství jsem si neskutečně užívala, i když bylo rizikové, lebedila jsem si náramně. Nějak mi přišlo líto, že Verunka už není takové malé miminko, velice brzo jsme začali plánovat další. Měla jsem v tom jasno, chtěla jsem odrodit do 40. Snažení jsme plánovali, jak bude mít Verunka rok, do snažilkovského deníčku jsem chodila už někdy od ledna (Veru je červnová).

V hlavě to bylo srovnané, ale stále jsem byla plná Verunky a bála se, že nebudou myšlenky na další - jinými slovy, že padlo rozhodnutí v hlavě, ale připravená na to zatím nejsem…

Jenže jak šel čas, přicházeli stále častěji myšlenky na miminko. Zhruba kolem Verunčiných narozenin bylo najednou v myšlenkách i v srdci místo pro miminko.

Kubíček se povedl na druhý pokus, narodil se, když měla Veru 23 měsíců. Těhotenství nebylo zdaleka tak pohodové. Břicho rostlo, ale Verunka ještě potřebovala občas zvednout, někdy mi usnula v kočárku a bylo stále obtížnější nosit jí s pupkem do 3 patra… Kolem Kubíčkova narození nastal nějaký zlom - Verunka byla najednou živější, víc mluvila, ale také dostrávala stále ztřeštěnější nápady. Dobu v porodnici jsme nějak zvládly, Marek s Veru chodili denně na návštěvy, Verunce jsem mimi hned ukázala.

Po příchodu domů to nějakou dobu šlo, holčička z toho měla legraci, že je v postýlce živé miminko, jenže… Jenže nezůstalo u hlazení po vláscích a radostného jukání do postýlky. Verunce zařalo docházet, že maminka už není zcela její, stále častěji si něco vymýšlela zrovna když jsem kojila. Buď chtěla čůrat nebo bumbat, pokud to hned nedostala, začala vřískat......

Dneska už je to zase jiné, ale v té době mě často napadlo, že trochu větší věkový odstup by byl vhodnější.

Jestli mít další miminko? Nevím, mám dvě děti, oslavím letos 40. Další těhotenství by bylo zřejmě mnohem náročnějí, riziko Downa s věkem poroste… Třetí dítě bych chtěla, ale kdyby to za mě odnosil a porodil někdo jiný…! :o)

Alice

 
Anonymní  25.04.05 21:21

Maky: to jsem moc ráda, že se Terezce srdíčko takhle krásně dává do pořádku! A za dva roky na kontrole už bude úplně vpořádku! A s tím Kolínem jsi se netrefila - v tom já nejedu:-)

Diny: MOC na Vás s Davídkem myslím a držím co nejsilněji palce, aby byl Davídek zase jako rybička:-(

Senti a už spinkající Kája

 
dandis
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 25.04.05 21:32

Nazdárek holčiny,

V první řadě musím pogratulovat Makýš k dalšímu miminku. To je nádhera, hlavně buďtě v pořádku a žádné problémy.

Tak se zase, po víkendové absenci, hlásím. Valuška dneska vytuhla nějak podezřele rychle, ani se mi tomu nechce věřit, protože včera nemohla zabrat aspoň hodinu. A to byla utahaná, protože jsme byli na návštěvě u sestřenky a tam si krásně zařádila. Asi nemohla usnout z přemíry dojmů.
DNeska jsme celý den čumákovaly doma, když bylo tak hnusně. Doufám, že se zítra vyčasí, protože být celý den zavřená doma. mi leze na mozek. Asi jako každé z vás :-))

Dinuško: jaképak kamenování, myslím, že takové pocity jaké popisuješ má každá z nás. Já jsem třeba i nad pořízením Valušky velice přemýšlela, jestli jo. A nakonec mě donutila moje lenost, dojíždět do práce. Taková já jsem hrozná :-)) Jsem si jistá, že kdyby mě nepřevelili, ještě bych byla bezdětná, fuj to jsem ale ostuda, že to tak píšu (tak do mě :-))))). Teď momentálně bych moc chtěla druhé mimi, ALE, zase moc přemýšlím a najdu 100 důvodů proč ne a taky proč ano. A to já mám navíc perfektní hlídání, Valuška je na moji mamku super zvyklá a beze všeho ji nechám u ní a jdu si po svých. Jenom se nám vždycky vypiš, ono to potřebuje ven. Já jsem právě moc ráda, že jsi napsala takový deníček. Hned mám lepší pocit, vždyť nikdo z nás není superžena :-))))))))))

Maky: já jsem ani nevěděla, že máte nějaký problémek ze srdíčkem. Tak máte kontrolu v pořádku, to je dobře.

Miroušku: tak jak dopadlo uspávání, dotaz psán ve 21:15.

Market: sekanou jsi dělala sama, nebo je kupovaná? Moje máti dělá výbornou, já už nejsem tak zdatná kuchařka :-((

Lentilko: tak hoď fotečku Viktorky v pláštěnce do galerky, ať se taky pokocháme :-)))

Senti: přejeme brzké uzdravení, když ta rýma je tak protivná :-(((

Kostičko: opožděně gratulujeme šikulce Ellence ke stoji. No neříkala jsem to :-))) Stačilo, aby se ve středu kukla jak se to dělá a už je to hotovo :-)))) Já mám takovou radost :-))))

Pavli: to jste měli štěstí, že si Klárka na vlastní ruce nevyzkoušela jak to s tou svíčkou je: Valuščin bratránek si to musel ošahat, joj to bylo veselo. Celá rodina okamžitě na nohou. Ale nic vážného se mu naštěstí nestalo.

Luko: a vám musím taky pogratulovat k šoupání po zadečku. Jsou ty děti ale vynalézavé :-)))

Maruš: abys věděla místo krupicové kaši jsem si v sobotu udělala, hrachovou. Mňam ta se mi ale povedla, musím se sama pochválit :-))

Alice: propáníčka, moc moc, děkuju za CD. Můžu ti říct, že Valuška je z nich úplně hotová. Jak ji nezaujme žádný večerníček, ani kreslené pohádky, tak na meďošky hleděla jak očarovaná :-)))) To se ti moc povedlo :-)))

No snad je to všechno, co jsem chtěla, dobou noc holčinky, miminka a batolátka.

Dana+Valuška

 
Anonymní  25.04.05 21:36

KUBA CHODÍ!

Kubíček už nám chodí!! Dneska vylezl sám na postel, asi před 3 dny začal lést na křeslo a sedačku - tam to má níž. Teď chodí častěji, bere to podél stěn, někdy se pustí a jen tak stojí, dělá vyplňující krůčky od nábytku k nábytku, ale s čím dám větší jistotou a mnohem častěji. Když mu podám ruku, chytne se jí, předtím šel vždycky na všechny čtyři, nedal se vodit za ruce. Také před sebou tlačí židli a pochoduje napříč kuchyní, to dřív také nedělal. Jsem zvědavá, s čím přijde zítra!!

A rozkecal se, napodobuje slova, stačí mu to několikrát po sobě říct a hned opakuje. Samo, že to nejsou správně vyslovená slova, ale perfektně vystihne melodii. I sám si víc brblá pod fousy!!

Alice

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »