Jarňulky 2005- PRVNÍ DNY VE ŠKOLCE A PRÁCI

Rodičovství

Ahoj milé Jarňulky , já se od září opět ( konečně !) stala pracující a Štěpán začal chodit do školky. Pocitů bylo spousta a zážitků taky . Tento deníček jsem sepsala hned první týden, dokud jsem byla plná emocí :). Tady je moje srovnání s rodičovskou dovolenou a pracující a školkovskou realitou

slovní zásoba : štěpán - během prvních tří dnů se mu megarozrostla ( a to jsem si myslela, jak už doma pěkně mluví :-)). začal používat slova jako „víkend" aj., skoro pořád děkoval a prosil a začal mluvit ve velkých souvětích. jeho hlášky „ paní učitelko, párek děti nesmí, tak já ho jíst nebudu !!" ( už znáte ) a " šunku taky nesmím, tak jsem ji vybral a dal Elišce " ( to je dnešní )
já - moje slovní zásoba se po nástupu do práce též rozrostla :-)) sice ne takovým tempem jako u syna,ale je to VIDITĚLNĚ lepší jako na MD !!..... též začínám víc používat odbornou terminologii, tak se snad ze mne stane „svéprávný" občan :-)
oblečení : š-včas jsem ( na MMB !) nakoupila desítky triček a tepláčků a později i botiček. většinu jeho šatníku ted tvoří tohle školkové oblečení. musíme tedy více chodit o víkendu do společnosti, ať unosí ty pěkné dražší oblečení :-). na doma se převléká jen na pozdní odpoledne, takže jedno tričko vydrží i týden! doma jej nemusíme ani vyzývat, ať se svlékne. automaticky po návratu se sám celý !!! převlékne, dokonce zvládne i ponožky :-)
já - moje oblečení se též programově razantně změnilo. již nevím ( a jsem tomu ráda), co to jsou pohodlné plátené kalhoty či rifle a tričko. mezi moje oblíbené se po 3 letech opět stalo elegantní oblečení, hurááá… i tady se ze mne stal civilizovanější a snad i hezčí :-) člověk

denní režim : ****zde je už předem jasný radikální rozdíl u obou

š- naštěstí se každý večer těší do školky !! ( pozn. druhý týden to bylo horší a třetí týden už najíždíme opět do normálu ).Po odpolední svačince se jej snažíme hned vyzvedávat a jdeme nakoupit. doma dáme společnou rodinnou večeři , večerníček, sport na ČT 1 a spát. je víc mazlivější a přítulnější, víc si maminky váží ! :-) dřív jsme měli velmi pomalý a klidný ranní rozjezd v pyžámku u tv ranních pořadů pro děti.

já- dříve,jak jsem psala, velmi pomalý rozjezd v pyžamu u PC ( emimino a MMB), snídaně, čekání na poštačku s balíčky z MMB a pak malý nákup pečiva, něco na oběd, povalování se s knihou či časopisem na gauči , prostě klídek, pohodička :-))) nyní rychlá ranní hygoška, příp. umytí vlasů. někdy dochystat věci do školky - tohle mi dělá zatím největší problém. musí mít stále náhradní PODEPSANÉ oblečení a zapomínám na tohle myslet . pak šalinkou do práce. I tady jsem si musela zvykat na nové - jízda BEZ DÍTĚTE. je mi jedno, jestli bude pro malého místo k sezení ( nedejbože, zda mi někdo pomůže s kočárem) a hlavně v ranních hodinách jezdí jiné osazenstvo. já si dokonce každé ráno SEDNU a nemusím kontrolovat, zda nade mnou nestojí nějaký důchodce s narvanýma igelitkama z Intersparu :-) je to fakt uleva. Když teď ve městě potkávám maminky s kočárkama, shovívavě se usměju a jsem ráda, že TOHLE mám za sebou :-), že mám nějak víc volnosti, že jsem tak víc ženská… nevím jak to dobře popsat, prostě se sama procházím v klidu po centru a jdu do jakéhokoliv obchodu :-) a nemám tu nálepku „matka na mateřské" ( nic ve zlem :-)) .

tolik od nás Z DRUHÉHO BŘEHU , Irias + Štěpánek 2r,7m

btw.na případnou vaši otázku, zda bych neměnila , je jednoznačná odpověď - NE !! mně to opravdu takhle vyhovuje. pořád nemám žádné stresy, jsem daleko klidnější … a tu ranní pohodičku si děláme o víkendu :-)

****
Gabule- 8.2. Štěpán, 12.9.2007 Emma
Ivous - 15.2. Eliška
Kris - 17.2 . Vojta
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam
Solcka- 19.2. Ondřej, TP-
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Luja- 26.2. Jakub, 13.7.2006 Kryštof
Indi- 27.2.Matyáš,TP 8.10.07
Hajdula- 28.2. Ondřej
Iv-ka- 28.2. Lukáš,7/07 Ondrášek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor
Liduška- 11.3. Ríša, 7/07 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Petulinka- 18.3. Sofie, TP -
Julie- 19.3. Albert
MaKačka- 19.3. Barunka
Lily- 24.3. Leuška
Ifča- 30.3. Jakub
Efča- 30.3.Vojta
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka, 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda
Olda- 15.4. Vítek
Pavča- 29.4. Barča
Brňačka- 3.5. Nelinka
MataP- 20.6.2003 Roderick, 24.4.2006 Frederika

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek
 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 18.09.07 20:20

Prga :-))) Kopčím koment z minulého deníčku a jdu číst:

Teda Sandro takový koment bych sepisovala týden :-)

Hajdulo jsem taky pro tu pizzerku, Ivča o srazu ví a zatím má v plánu dorazit. MaKačce písnu SMS, třeba se taky připojí.

Ani jsem vám nestihla napsat jak bylo dneska ve školce. Školka je nádherná, nová, no můj sen. Viděla jsem třídu kam by Erik začal chodit, učitelku, ředitelku, všechny úžasné. Problém je vzdálenost a Erikova nevolnost v autě při delší jízdě. A jezdil by hned po snídani tak to je ještě horší. Musím si to pořádně rozmyslet, je to tam jistota že ho vezmou ale s tím dojížděním ho nechci trápit. No uvidím, ještě mám pár měsíců čas na rozhodnutí :-)

My jsme dneska taky ven nevylezli a kluci byli oba pěkně protivný, to teda bude zima, snad se trochu uklidní.

Jdu na RP
Borůfka

PS: Máťo držím palec!

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 18.09.07 20:31

Irias pěkně napsáno, je vidět že Ti práce chyběla. A co pocity jako že už ho nemáš celý den na očích, hlídá ho někdo cizí, jak se tam k němu chovají děti, jestli není smutný, jestli mu nikdo neubližuje..... :-)) Jasně že je to krok k osamostatnění a jen jim ta změna a kolektiv prospěje, taky je zabavit už není úplně snadný a tam na to mají „odborníky“, ale já to určitě vořvu :-)) Na druhou stranu se těším právě na to „vzácno“ že se na sebe budeme víc těšit.
No čeká nás to všechny, jsem ráda za tvoje postřehy.

Borůfka

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 18.09.07 21:05

   Borůfko- to vzácno je supeeer. a uplně miluju, když dojedu z práce a doma na mne čeká manža se štěpou. a obavy, jak se mu daří ve školce,si NEPŘIPOUŠTÍM  !!! to bych se zbláznila a ono  v práci má člověk i jiné myšlenky :-)))    letím k tv :-))  pa zítra,,I.

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 18.09.07 21:37

Ahoj holky,  

Irčo - deníček pěkný, takový osobní. štěpánek je velký šikulka,že to takhle zvládá. Sama jsem zvědavá na Bertíka a mám obavu, že to taková brnkačka nebude… Je to náš ufňukánek a rozmazlenec. Musím se přiznat, že já se hrozně těším, až půjde Bertík do školky. Těším se na to volno dopoledne, které zaplním nějakou smysluplnou činností a nebude to jen úklid, vaření a vyřizování věcí zajišťujících chod domácnosti. Prostě si hodlám ten kousek mateřské dovolené, kdy budu mít taky nějaké volno jen pro sebe, aniž bych se musela cítit provinile, protože mi někdo (maminka) hlídá dítě, pěkně užít:) Což mi připomíná, že zítra budu volat ředitelce, protože jsem zjistila, že prý mají stále ještě tři volná místa od září, tak by mohl mazánek chodit alespoň jednou týdně na ty čtyři hodiny, ať si zvyká. Dám zítra vědět, jak jsme dopadli.  

A protože to Irča moc hezky napsala, že si připadá víc jako ženská, mám pro vás skvělý tip. Můj kamarád právě rozjel nové stránky a je tam docela zajímavé počtení, když se chcete odreagovat od dětí a manželů:) Tak tam nakoukněte, jak budete mít chvilku. je to www.clubzena.cz  

U nás celkem nic nového až na ten náročný víkend. V pátek byla svatba, přišla jsem v půl šesté a v sobotu jsme ještě nechali Bertíka našim a šli poprvé od porodu spolu s Jardou ven. Bylo to fajn, myslím, že bychom si měli takové volno udělat častěji, našemu vztahu to vyloženě prospívá:) Sice si mi manžel pokaždé opil do usnutí, ale nějak jsem ho vždycky domů dopravila:)  

koukám, že Vysočina bude opravdu letos v úzkém kruhu řekla bych už skoro rodinném:) Takže koncem týdne tam zavolám. Pokud si to nikdo další nerozmyslel.  

hezký večer všem,  

julie        

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.09.07 08:31

Dobré ráno,

že bych dneska předběhla i Skrolan? :-))

Irias, deníček je super, úplně tě chápu. Mně to sice vyhovuje doma, ale jak to po tobě čtu, úplně mám chuť si to aspoň na chvíli taky vyzkoušet. Asi to je tím, že Ondráš teď začíná celkem rozvazovat a neposlouchá.

Dneska zřejmě opět zůstaneme doma, neb k rýmě se nám přidal i celkem ošklivý kašel :-((, takže půjdu udělat cibulový čaj a vymýšlet zabavení na celý den. Což mi připomíná, že páteční sraz s dětmi je pro nás maličko ohrožen. Co vy, Borůfko?

Borůfko, jak moc daleko máte tu školku, že se rozhoduješ jen kvůli tý dopravě? Popis vypadá lákavě.
Jo, myslíš, že je třeba tu pizerku rezervovat? Že bych pověřila Lucku, má to nejblíž :-)) Vypadá to, že nás bude celkem dost a sejdeme se asi na 8 hod., ne? Tedy já můžu i dřív, tak dejte taky vědět, jak jste na tom časově.

Skrolan, jsem ráda, že jsi mi schválila nakonec ten dudlík při rýmě. Kdybys Ondráše viděla, v jakým byl psychickým stavu, určitě bys mu ho šoupla taky :-))) To se jen snažím omluvit sama sebe.....

Tak pádím na Krkečka :-)
Hanka

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 19.09.07 09:15

Ahojky,
Irčo,moc pěkně napsané.

Já jsem Vojtíkovo první dopoledne ve školce probrečela.Při­padala jsem si jak macecha:-(((.Jinak máme následek 3dnů v jeslích.Vojtík je nemocný.Celou noc nemohl dýchat,sípal.a štěkavě kašle.Tak jsem ráno šla k dr.i když asi vím co to je a páni doktoři stavkují.Tak jsem koupila v lékárně kapky.Odpoledne se projdu znova,snad tam jeden dr.bude.Jinak si na noc nachystám mražák a rectodelt.Mražak a otevřené okno fungovaly v noci.Ať žijí Laryngitidy:-(((.Do nemocnice nejdu.

A to jsem dnes potřebovala do banky a do spořky.Bude muset odpoledne manžel.

Dana

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 19.09.07 09:22

Dobre rano.  

Jo, jo, Hajduliiii, predbehlas me, vysavala jsem - budiz mi to omluvou. hihihi
Jasne, ze mu ten u te rymy dudlajs nech. Musi byt v naproste pohode, kdyz s nim budete koncit. A nejlepe pak alespon tri mesice bez nemoci. Ale pak kdyz uz se rozhodnes - tak musis vytrvat. Ted to bylo blby, ze onemocnel. Neres to, cas je dycky.  

Irias, krasny denicek, zajimave postrehy a pocity. Je videt, ze ti prace opravdu moc, moc chybela. Na ten pocit - ze si jdes z prace po meste a sama a ze si to uzivas - na ten si dobre pamatuju - u Dominiky - bylo to naprostoooo skveleeeee. Do ted to mam v zive pameti. Domca mela supr nastup do skolky, vse bez problemu a v klidu, tak jsem byla klidna i ja. Ale jak jsem psala - ten posledni rok materske jsem si to hooodne uzivala a ted si budu taky, ditko uz je velke , rozumne a da se delat spousta vyletu a zajmu a cestovat a porad nekam chodit. A u nas je to podmineno i tim, ze deti jsou dve, takze frmol a „nenuda“ je dycky.Takze ja ted do prace - ne - ale vim, ze az se bude blizit ten den „D“ - tak se do te prace a na ten jiny kolotoc budu mooooc tesit. Proste ZMĚNA!  

Pizzerka - 20:00 hod , utery, vyhovuje - sraz zase na Flore u toho hlavniho vchodu do obchodaku?
pekny den dnes - slunicko sviti.
Eva a Kubíno

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 19.09.07 09:59

   ahojte,  

děkuji za příjemné zhodnocení mého deníčku :-)) na příp. další dotazy ráda zodpovím,ale opravdu nesmíme být větší cítě než ty děti !!!!! :-))))))) každý den,když jdu pro štěpána, se vždy učitelky  ptám, jak se mu dařilo. tohle je pro mne zatím důležité. u větších  samostatných dětí to už není třeba..     PROSÍM O DOPLNĚNÍ PELETONKU U IV-KY A LÍDY ( dat. narození ) a u DALŠÍCH TP !!! písnu pak Lesině a ona jej doplní.    ted se rozmýšlíme, kam půjdeme na obídek, rej. na jakou ˇmňamku :-))) ještě, že tu máme mega restaurací !  

v práci jsem dnes do pěti a manža se š. pro mne dojedou autem. už se těším :-) Irias

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 19.09.07 10:05

Dobré dopoledne,  

Irias gratulace k deníčkům a k postřehům. Jste šikulky oba. Zvládli jste další krok v životě nejspíš na jedničku. Sama jsem na tento krok v našem životě zvědavá a zároveň z něj mám strach. Liborek je mamánek a já budu hledat po MD novou práci, takže to taky nejspíš nebude jednoduché. Klidně se přiznám, že by mi nevadilo, kdybych si to ještě o jednu mateřskou prodloužila. No uvidíme:-)))  

Julko k Vysočině: na kolik tam ten pobyt vyjde. Přemýšlím o tom, že bych se přidala. Bude ovšem záležet na korunkách. Budem po svat. trošku vycuclí. Tak mi písni nějaký info. A kdo že všechno jede?  

Jdu stavět komín s Liborkem, v troubě už čekají na zapečení těstoviny, pa
Marťa+Liborek

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 19.09.07 11:11

ahojky…  

jen v rychlosti, toho času mám poslední dobou pomálu…obě děti sou vzhůru, Nikolka kouká na hračky a Ríša štoluje budík v postely…nějak se mu zatím nechce do poledního spánku…  

Irčo moc pěkně napsáno a taky trošičku závidím tu „volnost“ bez dítěte (dětí v mým případě)…já nechala děcka Richardovi v pondělí a šla vařizovat něco na úřady a cítila sem se jak bez ruky…zatím su teda ráda na MD i když s omezeným slovníkem i šatníkem…užívám si to…za chvilku mi dětičky odrostou a já je do tý školky budu muset dát…a chodit do práce a starat se o domácnost…takhle je to zatím prostě pohodička.....každé z nás vyhovuje něco jinýho…kdybych se nebála financí a dalšího těhu, tak bych šla jako Borůfka a MaťaP do třetího…ale už se tak zdřejmě nestane…  

Nikolka se narodila 12.7.2007  

„svůj“ starej deníček nemám dočtenej, takže nějak nereaguju, takže prosím za prominutí…  

pááá Lída+Ríša+Nika

 
Uživatel je onlinesandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 19.09.07 11:11

Ahojky v novém deníčku!  

Irias - krásný deníček. Souhlasím v postatě se vším a doplním drobné rozdíly :-))  - už je to skoro rok a půl co jsem nastoupila do práce a pořád ještě nedělám na plný úvazek, už si to skoro ani nepamatuju, jak mi to přijde dávno a současný stav beru za „normální“ neumím si představit být jen na MD (btw. stejně jako ty jsem zjistila jaký je rozdíl, když jsem v práci a když jsem doma s malou - mám ve skříni dva typy oblečení: do práce / na MD; když jsem v práci jsem rozběhnutá hned od rána a stihnu toho pak obvykle víc i doma :-)  - já bohužel nemám čas se procházet bez dítěte po městě, mám to vždy naknap - z jeslí spěchám do práce, mám to jentaktak, abych to stíhala a dřív se prostě z bytu nevyhrabeme (asi na tom budu muset zapracovat), z práce do jeslí je to stejný, protože jí tam přeci jen nechci nechávat dýl než je třeba a když jí hlídá máma, tak obvykle učí od 18na fakultě nebo má jiný program (tancuje, chodí na koncerty, výstavy, na rande ;-) a spoustu dalšího) a já jí nechci zdržovat, už takhle mi moc pomáhá, že může hlídat.  - Anetku vyzvedávám pouze já nebo máma, Tibor to nestíhá, mají v jeslích jen do 17,30 a možná kdyby měli o hodinu dýl, což je problém i pro mě, když dělám „celý den“, tak v tu dobu teprve končím v práci  - pravda je, že si užívám chození z práce na oběd do restaurace/hospody, dobrý a navíc bez práce :-)  - jo a v Praze je jedno, v kterou hodinu jedeš mhd … důchodců je všude pořád plno  

ještě ad okna - no kdyby to byl byt, kde chceme zůstávat … ale vzhledem k tomu, že v současným stavu vydržely cca 10 let, tak bych je klidně ještě nechala tak, stejně tu vnitřní část si dělat nenecháváme (cpát do tohodle bytu peníze - ani za nic) takže pro nás změna žádná a je to jen aby to vypadalo na venek - hádejte proč, majitel chce pronajmout vystěhovaný byt co je přes dvůr, tak aby solventní cizinci nemuseli koukat na omšelý okna :-/
Navíc máme podezření, že nám to majitel dělá schválně, ptž si vzpomněl teď v září - to se to nedalo dělat v létě, kdy je tepleji?????!!!  

Mavo - já rozlučku se svobodou vlastně ani nedělala, byla jsem domluvená, že až přestanu kojit, tak to pak zapijeme další rok spolu se narozeninama a opožděně i státnicema  :-) co účes, už máš konečně vybráno?  

Dani - je mi líto, že to Vojtík omarodil, tak snad se to brzo uklidní. Já marodila loni spolu s Anetkou, jsme si pořád předávaly bacila, než se to u:,–(ilo.
U nás to vypadá, že laryngitida přechází do vlčího kašle, ale ještě se nechci radovat, v noci se malá kuckala jen jednou a tak jsem hned přispěchala s priesnitzem na krk a bylo hned dobře, od rána vypadá dobře, tak uvidíme co zítra řekne mudra. Jo a od října přecházíme k OZP, už jsem o tom uvažovala dřív a v pondělí jsem o tom mluvila s dětskou a ta říkala, že VZP se k nim chová vážně hrozně, takže adieu.  

Hajdulo - tvůj manžel má můj obdiv, že se do těch oken pustil a tvoje poznámka, že „jenom“ uklízíš je výstižná, on totiž úklid vlastně není vůůůbec žádná práce :-D Přejeme Ondrovi brzký uzdravení!  

Máťo - budeme držet palce při obhajobě a pak to zapijem - aspoň má člověk dobrý důvod ;-D pozdravuj Fredie i Rodericka  

ad sraz 25.9. úterý je pro mě krapet nevýhodný, že pak druhý den musím brzo vstávat, ale aspoň na chvíli dorazím a Flora je pro mě OK, takže si znamenám pizzerku jako posledně ve 20,00  

Borůfko - já píšu celkem rychle, tak mi to naštěstí tak dlouho netrvá a většinou bych byla schopná se rozepisovat i víc, ale to už bych tu asi fakt byla nonstop :-D Se školkou je bezva, že se ti líbí a to dojíždění a Erikovi nevolnosti jsou nepříjemný, ale třeba se to časem změní, nebo myslíš, že ne?  

Nějak mě víc nenapadá tak zatím pa, jdu ohřát oběd
 Sandra

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 19.09.07 11:18

Ahoj holky,
deníček super, už se též těším až Vojtu poprvé odvedu do školky, ale zároveň se toho bojím Ještě teď si pamatuju, jak jsem Já školku nenáviděla. Nesnášela jsem to tam. Zvláště obědy, které jsme museli celé dojídat. Hnus. Fakt.

Jinak už máme komplet ložnici, obývák s kuchyní. Ještě musíme dát do kupy Vojtíškův pokoj a už budeme zas žít civilizovaně. Už aby to bylo. Z nových spotřebičů se mi zatím podařilo vyzkoušit indukční varnou desku (to jsem nadmíru spokojená), digestoř (trochu moc hlučná) a myčka (tam mám trochu problémy s ovládáním, ale jinak super - skoro není slyšet).

S tím srazíkem my to asi nevyjde. Osmá večerní je na mě moc pozdě.

Tak zatím pa
Kris

 
Uživatel je onlinesandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 19.09.07 11:19

Lído - hih jsme se trefily s odesláním komentáře na vteřinu přesně :-) je pravda, že každé vyhovuje něco jiného a tak je důležitý, aby každá byla spokojená s tím, jak to má a hlavně, aby byly spokojený děti  

S.

 
Uživatel je onlinesandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 19.09.07 11:32

jeeeee … samozřejmě že NE vlčí kašel - ale VLHČÍ kašel :-))))))))))

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 19.09.07 12:02

jéé Sandři ta odesílací doba 11:11:52…to sme se fakt trefily…stejně máš pořád můj obdiv, ty jsi vlastně úplně první nastoupila do práce…  

Kris, takže vy už taky bydlíte…to sem nějak nepostřehla, takže gratuluju…!!!!

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 19.09.07 12:10

Ahoj zeny.  

No Sandro, ty teda vaaaliiiš. Dobryyyy!
Taky jsem se divila, nad jakym vlčím kašlem se to radujes,  a on to je vlhčí kašel. To by me nenapadlo. hihihi
Ale super, to bude dobry, uvidis.  

Nas Kubis nemocny nakonec asi neni. Vcera rano pokychal, sem-tam jsme utreli nos a dneska jen jednou. Asi jsem ho tema vitaminama narvala durch-und-durch. hihihi Uvidime zitra. Tak jsme byli zase na chvili venku a kochali se barvama - uz se to zacina vsude kolem kraaasne barvit, ze jo?  

Kris - nepruď - osma hodina je vcelku hooodne brzo - NOC JE JEŠTĚ MLADÁ!!!! Tak sup-sup, doma to chvili zvladnou, co?  

Tak jdeme obedvat a do hajan.
papa
E a K

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 19.09.07 12:34

   sandro- díky za tvé postřehy a  hlavně souhlasím s tím, že jak seš nastartovaná z práce, víc se toho stihne, člověk má tak nějak víc energie !! a taky míň říkám, že je mi špatně :-))))  

Lído- registruji datum a pošlu to, až  se ozvete  všechny    právě jsem si byla  vybrat nějaký podzim/zima parfém… jen mi jakžtakž voněl,ale ta cena :-(( 30 ml ( což je prd) přes 2 tis. :-((( chjooo    zítra tedy musím dát druhé kolo… I.

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 19.09.07 12:35

Ahoj Evi,
no, když u nás se chodí spát brzo. Kdyby to byl pátek, tak by to ještě šlo, ale v týdnu, nevim nevim …
A kde konkrétně je ta pizzerka. Psalo se tady sraz u hlavního vchodu  do obchoďáku na Floře. Který je ten hlavní vchod? Prosím o podrobnější popis. Jak jsem psala, nejsem ještě zdatná Pražanda.
 Kris

 
MataP
Závislačka 2619 příspěvků 19.09.07 12:43

TP 19.2.2008

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 19.09.07 13:24

Ahojky,

Hajdulo určitě bude lepší rezervačka, jestli to dobře počitám tak je nás už teď sedm. Osmá hodina mi absolutně vyhovuje. Pátek zatím můžeme, jsme zdraví tak kdybyste marodili napiš.

To dojíždění do školky je blbý, počítala jsem s tím že se tady u nás nedostane ale tohle je asi 15-20minut tam a pak odpo v zácpě zpátky. MHD se to od nás nedá, to bych musela do města a pak asi busem, no tipuju si hoďku. Ještě kvůli tomu máme doma navíc dusno, nějak se nemůžeme shodnout. Vašek je ze školky nadšenej a už to domlouval aby ho vzali od března, já tam vidím tu cestu a chtěla jsem ho dát až od září.

Kris tak ať jdou chlapi spát a ty pojď s náma zapařit, jednou za rok to zvládneš a o víkendu to dospíš :-)) Hlavní vchod je z ulice Vinohradská, zastávka tramvaje Flora.

Půjdeme odpoledne sbírat kaštany a pak se vrhneme na zvířátka, zase aspoň nějaká změna.

Borůfka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.09.07 13:33

ahojky,

tak dítě spí (sámo s dudlíkem), já jsem právě dojedla výborný oběd. Díky tomu, že jsme dopo skejsli doma, jsem stihla vydrhnout 10 párů bot (hurá, už nebudou překážet na chodbě a můžu je zase uskladnit do příštího léta), umýt wc a koupelnu a ještě mě čeká kuchyně. A dneska přijde tchýně :-(((
Včera nám přišel chlápek změřit ty vestavěné skříně a velmi mě potěšil. Nejen, že byl sympaťák, ale byl ochotný, poradil s výběrem lamina a navíc…což jsem teda čuměla…nám řekl, že dodělá ty vestavěné skříně v dětském pokoji (vloni nám to firma nedodělala, ač slíbila a nástavec měl stát kolem 10.000) - tato firma to udělá za 2.500, jsem myslela, že padnu. Navíc to bude všechno hotové do 14.ti dnů. Jestli se z nich ještě nevyklubou nějaký podvodníci, tak v dnešní době jsou fakt dobří! To jen moje nadšení :-)))

Sandro, vlčí kašel byl super, taky jsem přemýšlela, co to je :-) A za komentáře máš opět pochvalu, taktéž za to, že dorazíš na sraz! Jo, manžovi pochvalu vyřídím, ale víš, ono se mu to i celkem hodí jako dobrá výmluva - nemusí se mnou jezdit k našim…

SRAZ - jdu hledat číslo a zavolat tam na rezervačku, řeknu přibližně 10 lidí, takže když se rozmyslí někdo další, bude to v pohodě. Srazíme se teda ve 20 hod. před Flórou. Pro ty, které to nestihnou přesně na osmou, je to pizzerie DaVinci (myslím), až najdu to číslo, napíšu i přesnou adresu. Kris, nedělej fóry a přijď, ať tě taky poznáme. Taky mě napadlo, že by mohla dorazit Solcka a Pískle…holky, dyť to nemáte až tak daleko, ne?

Tak si jdu udělat kafíčko.
Hanka

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.09.07 13:35

Borůfko, včera i dneska.....než dopíšu svůj koment, je tu i od tebe..jsme se nějak shodly :-))

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 19.09.07 13:40

Ahoj
Lliduško - prosím tě už se u vás zase prodávají jabka??? máme jabkový deficit:o)
Ad školka - no já se pokusím ho přihlásit a od příštího září by mohl chodit… jestli ho vezmou… byla by to pro mě obrovská úleva, a taky trošku doufám že ho tam děti dají do latě…asi marně že???  prostě má svou hlavu a nic s ním nesvedem když si něco umane… jsem z toho čím dál víc vyčerpaná. Když na něho zařvu, zařve on na mě, když mu dám na zadek tak stejně svýho nedosáhnu a po dobrým to taky nejde…  nevíc se mi osvědčilo hrát mrtvého brouka, pokud nejde o život nebo majetek, tak se mi to zatím daří ukočírovat..
Jedna z ukázek… ráno jsme se ho ptali jestli chce sunar a on že jo… tak ho Marek udělal a on že ho nechce - tak mu Marek povídá že je na lince a až se rozmyslí tak ať si ho tam vezme… rozmyslel se během 2 minut a následujících 30 ječel že chce sunar… samo že nejsme otroci abychom mu ho nosili takže jsme si tvrdošíjně stáli na tom, že je na lince a že si tam má dojít, a on tvrdošíjně a dost hlasitě trval na tom že chce sunar ale nepůjde si pro něho… po 30 mintách si pro něj šel ale místo aby si ho vzal tak ho odstrčil na nejvzdálenější místo na lince a začal nanovo řvát, že na něj nedošáhne (stoličku má po ruce, takže stačilo jen vystoupit na stoličku)… to už Marek znechuceně odcházel do práce a já odešla do jinýho pokoje najít klid… 
Když jsem se vrátila, měl dopito…
A je to tak naprosto se vším, takže už jsem dost vyšťavená.
Matěj si začal stoupat, takže furt padá a v podstatě se ze stoje neumí dostat na zem, takže je to taky sranda  

Ale dnes si dáchnu - dopo jsem byla u zubaře , a odpopo jdu s holkama do hospody, takže aspon zregeneruju svůj chorý mozek  

tak zatím

 
Pisklatko
Kelišová 6322 příspěvků 19.09.07 14:09

Nazdárek babky a malý bobíci,  

tak už jsme doma, dědu pustili včera ze špitálu, tak jsem tam nechtěla opruzovat, páč potřebuje klid a toho by se mu s Matýnem moc nedostávalo. Děda vypadá po operaci ok a je mu dokonce i líp. Jinak u babí jsme si to parádně užili, v neděli jsme byli na bitvě na Bílé Hoře a bylo to super, zvlášť ňamkový bylo „kladivo“ - pivo s medovinou. Máťa obdivoval koníky, podium a pořád pobíhal:-) Vojáci, šenkýři a ostatní osůbky ho teda nebraly… Taky jsme zkoušeli pouštět draka, ale přestalo foukat, tak jsme měli smůlu. V pondělí jsme vyrazili na Petřín, bylo nádherný teplíčko. Největší prča byla v bludišti, vyřádili jsme se tam dosyta:-) Pro prcky doporučuju.Nas­bírali jsme plnej pytel kaštanů a ty se nám teda včera hodily, vyrobili jsme celou zoologickou:-)))  

Irčo - pěknej deníček:-) Jsem ráda, že se vám vstup do další části života s potomkem povedl a jste spokojená rodinka:-) Je vidět, jak moc Ti práce chyběla a rodičovská Tě prudila… Tak ať se daří i dál:-)  

Srazík - Hajdulo - taky se ráda přidám:-) Ještě se domluvím s manželem, ale nevidím žáden problém. Prosím napiš si mě na seznam. A prosím o název té picošky, kdybych tu 20 u vchodu nestihla. Půjdu před tím asi po nákupech:-) Jé, ráda vás uvidím:-)  

Hajdulo - s dudlem si nedělej hlavu, času dost:-) Radši pohodový dítě s dudlem, než vystreslýho uplakánka a ještě k tomu s rýmou. Kdyby se nám to tenkrát nepovedlo tak docela v pohodě, tak na to taky kašlu… Čert by to jistil:-) Jo a rýma ať je brzo fuč.  

A všem nemocníčkům brzké uzdravenííííí!!!!!!  

Sandři - téda to byla dovolenka, to Ti povím… Ale i tak jste si jí určo užili, no ne?:-)))))) Ať je Anetka brzo fit a ať se brzo vlčí :-) kašel změní v nekašel:-) Jinak super maxi komentáře!:-)  

Tak se babky mějte krásně, jdeme vytvořit něco k sváče a pak hurá do tý kosy. Dopolko jsme pěkně vymrzli, tedy já… Dneska jsme slamění, taťka jde na fotbal ke kamarádovi. Teda teď těch fotbalů je… Jo a Vyvolený taky občas zkouknu.  

Pískle s Máťou    

 
Lacenka
Neúnavná pisatelka 18644 příspěvků 19.09.07 14:19

krásný den, vlastně vlastním taky jedno jarňátko 2005. sice těsně ale je to tak. Honzík je 15.6.05. A jedno ledňátko07. I na našeho Honzíčka už došlo, včera byl poprvé sám celé dopo ve školce a musím se přiznat, že já žádnou úlevu nepocítila. Nemyslím teď  to, že mi doma zůstal Tomík, ale to, že asi ještě nejsem připravená se vzdát kontroly nad jeho životem a přenechat část jeho dne někomu jinému. Samotnou mě to překvapilo. Honzík byl ve školce moc spokojený, krásně si hrál, uklízel hračky, hlídal si čůrání a vůbec se mu nechtělo domů, ale já mám zatím asi problém. Celé dopo jsme koukali s babičkou směr školka, jak kdybychom hlídali jestli neuteče:-)) a v 11 mě babička definitivně vyslala ho „zachránit“. No jak už jsem psala, jedinej kdo potřeboval zachránit jsme byli mi dvě. Dnes už jsem ho tam neodvedla a nástup do školky se posouvá na leden 08. Případně pár náhodných návštěv. asi jsem divná že?

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.09.07 14:30

AD SRAZ: PIZZERKA SE JMENUJE DALÍ (oprava :-)), A ADRESA JE: PRAHA 3, SLEZSKÁ 2130/107 -mám dojem, že je na rohu ulic s Jičínskou. Ale určo to najdete tak - postavíte se zády k hlavnímu vchodu do nákupního centra Flóra, přejdete silnici a jdete rovně - to by měla být ta Jičínská a hned na prvním rohu vlevo to je. Snad si to pamatuju dobře, kdyžtak mě někdo opravte! Rezervačka je pro 10 kusů a když nás bude víc, určitě se zlobit nebudou :-))

Pískle, super, že dorazíš!

Mako, váš ranní výstup mi něco velmi připomíná. U nás to je v bledě modrém.

Jdu zabavit malýho prudiče.
Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 19.09.07 15:09

Tak jsem tu znova,  

mám dneska veget a více méně se nudím. Přijela teta a malý je z ní nadšen. Teď šli ven na písek a houpačku. Teta říká malýmu, ať maminku nechá, abych si mohla lecos připravit. Ale co, mám skoro vše hotové. Dodělala jsem jen ozdoby na auta a zkusila se nalíčit. A teď jsem zase zamrzla u PC.  

Lacenko tak takhle stejně bych asi dopadla já. Asi bych si taky myslela, jak malýho vysvobozuji a on by to byl třeba opak. Jo školka je změna pro obě strany. U nás to možná ponese těžko i táta, který u všeho moc rychle vyměkne. No start máme až za rok, tak se na to musíme pořádně připravit.  

Písklátko zdravím, taky se na kaštany chystáme. Už jsme byli dvakrát, ale u nás vůbec nepadají. Jsou pořád pěkně nahoře. Tak snad dneska něco najdem.  

Mako Liborek je taky někdy dubová palice. Když prostě nechce, tak s ním nehneš a hotovo. Taky si ho nevšímám a jdu pryč. Většinou sám vyměkne, a pak je na něm vidět, že ho to taky mrzí. Bohužel to vždycky rychle zapomene.  

No nic jdu se taky provětrat.  

Večer určo zas nakouknu, jsem dneska slaměná. Přítel dolaďuje poslední přípravy doma.
Marťa+Liborek

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 19.09.07 16:02

No holkyyyyy, clovek si da hodku na ucho a uz je tu tolik komentuuu. Chvaaaliiim.
Ale to cteni byla fuska.  

Hajduli - s tou skrini, dobryyyy. No vidis, nakonec plati, pomalym tempem dal dojdes. Ono kazde zlo je na neco dobre. Supr cena!!!  

Kris - tak jak psaly holky - Nakupni centrum Flora ma nakolik vchodu - z boku, ten hlavni je vepredu - je pred nim namesti - dlazdene a nejaka fontana , myslim. Takze u toho vchodu, nebo v nem - dle zimy ci tepla.  

Opet opakuji, kdo se chce z meho smeru pridat, tak muze, treba i Piskle. No nevim, zda to nemas pres Prosek obklikou. Ale jsem rada, ze tam neco od nas primo jede, takze nasedam na 136 a za 25 min. jsem tam.  

Kuba dal tri hodky. Zlaticko. Mam screbl s Domcou, capucino a jeste i hodku spanku - no Irias uznej, tohle zatim menit nebudu. hihihi. Ale ono to prijde, az se mi z toho zvracet bude chtit.
Na utery se tesiiiiiiiiiiim! Hajduliku, mas jednicku s hvezdickou!  

Eva a deti 

 
Uživatel je onlinesandrik
Neúnavná pisatelka 19500 příspěvků 19.09.07 16:17

tentokrát vás ošidím a nebudu reagovat na všechny

krátké zpravodajství o oknech - dneska dělník neměl ani jedno pivo (asi si netroufl, že jsem byla doma já) ale práce mu šla pomalu i tak nebo možná právě proto, nevím. Udělal dnes jen 1,5 okna. Na jeho obranu je, že ten lak jde dolu fakt špatně, chvilku jsem ho šmírovala při práci, jestli se nefláká ;-)

kaštany jsem sbírala už v Kadani a po večerech stihla vyrobit několik zvířátek - u Anetky vedla želva s žirafou :-)

a jsem ráda, že jsem vás pobavila s vlčím kašlem :-))) někdy se ty překlepy vážně podaří

Kris - ber to tak že už vám chybí Jen vojtíka pokoj a zbytek už máte, to je přeci nádhera, tak pořádně nastuduj návody na spotřebiče a užívej nové kuchyně

Hajdulo - téda taková firma se hned tak nevidí, tak jen aby splnili vše co slíbili a já si od tebe hned vezmu kontakt, jeden nikdy neví, kdy se to bude hodit

Mako - je vidět, že máte doma veselo, Anetka je taky vztekloun, ale je to vždycky v nárazech a pak zas pohoda, tak ať se to u vás brzo zlomí k lepšímu a M2 je šikula, za chvilku ti bude lítat po bytě

Musim jít poklidit po tom dělňasovi
S+A

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 19.09.07 17:30

Marťo,  

asi 3000. Více později, teď nestíhám…  

j.

 
Krista
Závislačka 4081 příspěvků 19.09.07 18:21

Zdar ženy,
tak předně díky Irias za deníček. Docela chápu, jak se asi cítíš, také si nepřipadám doma jako žena, ale spíš jako hadr na podlahu, uklízečka, hajzlbába atd. Přesto bych si ještě netroufla dát Zuzanku do školky, právě z těch důvodů, jak psala Borůfka, že bych měla strach,že se tam bude cítit sama, že se nezapojí, že jí bude někdo ubližovat tad.
Moc by se mi líbíl jiný model, říkala jedna kámoška, že v Německu viděla, jak jedna paní si brala tak 4-5 dětí k sobě domů na půl dne (což by mi umožnilo si odfrknout a nepřijít o rodičák) a pak je zase odlifrovala…no , taky by se mi to hodilo, ale znáte nějakou takovou???  

Sandro, teda řeknu ti, že ta dovolená byla pěkně zpí…ná. No, snad to byla ta nejhorší a všechny další už  budou jen lepší!  

Kris, gratulace k bydlení,to je radost, co?  

Abych si ujasnila ty srazíky: takže v pátek s dětmi kde??? V úterý večer na Floře bez dětí? BEruuuu!  

Pan Blecha už spí líp, zase zlobí s jídlem, masozeleninové příkrmy rozhodně odmítá, tak aspoň tu kaši zatím celkem dlabe…  

Zuzanka zlobí standardně. To, jak psala Maka mě zaujalo, pač dost často míváme podobné výstupy, ale já vyletím hned po prvním chcu/ nechcu a naplácám prdel. Potom následuje asi 5 min řevu a pak už je klid. Bývá to dost často. Taky naprosto neposlechne, když jí něco řeknu normálním hlasem, prostě musím zařvat a případně počítat do pěti (díky Máťo!).  

To jsem zvědavá, kdo na tu Vysočinu vlastně pojede…my tedy zatím stále platíme. Beru i postel pro Zuzanku, protože představa, že ještě povezu deku, prostěradlo a kdovíco už mě neba. Blecha bude v cestovní.  Takže pro Julku: prosím povléct i pro dítě, budeme až do čt, pro mě plná penze, pro malou obědy a večeře (sežeru je já). Kdyby se podařil pro mě apartmán, budu ráda, ale přežiju v nejhorším i v malém pokoji.  

Jdu na kaši, pa
Kristýna a spol          

 
Krista
Závislačka 4081 příspěvků 19.09.07 18:31

Mavo, je to skoro přesně 3000 za 4 noci pro tebe, neobsazené lůžko, s vlastní postýlkou, plná penze pro tebe, polopenze pro dítě vč.DPH, které nám někdy počítají, někdy ne. Podívej se na http://www.navysocine.penzion.com/?…

K.

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 19.09.07 18:52

Kristo,  

díky za rychlé info. ohledně Vysočiny. To není zas až tak zlé. Jestli ještě, tak prosím o ten termín. Probereme to s „manželem“ a dám vědět. Moc moc mě to láká. Postýlku ale nemám :-(((.
martina

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 19.09.07 20:18

ahoj,

sem tu dneska už popáté - čekám pochvalu od Mavy a Skrolan :-)) a jdu se sem uklidnit. Je tu tchýně a už jí fakt nemůžu rozdýchat. Holky, posuďte…přišla ve 4, přinesla Ondrášovi 3 skoro shnilý banány. Objednala si čaj a klimbala na gauči, zatímco já jsem dělala salát a hrála si s dítětem. Pak si dala se mnou salát a ještě si objednala chleba se sýrem (nikdo se jí neptal) a kafe, najedla se a spala dál. Pak přišel tchán a dotáhl si s sebou známého (absolutně neohlášeně), tak jsem jim udělala kafe a podala sušenky…tchýně pookřála. Chtěli si povídat, tak jsem si šla hrát s Ondrou (jako bych toho neměla za celý den dost, když jsme ani nešli ven!). Pak teda milostivě řekla, že ho vykoupe a ještě než šli do koupelny, přišel tchán, že jdou se známým domů…na to ona: A proč? VY někam spěcháte? Myslela jsem, že mě trefí. Pak teda Ondru vykoupala a mezitím si šel manža dělat k večeři smažák s bramborama. Nevěděl, že už jedla se mnou, tak se jí šel zeptat, jestli si dá taky. No samozřejmě, že dá! Takže si dala další večeři s manžou. Žádný „bylo to dobrý“ nebo aspoň „díky“. Ondra se pak taky najedl a pak chtěl křupíky a co myslíte, půlku mu jich snědla! Pak se zeptala, jestli si může zavolat a telefonovala asi půl hodiny. Holky, já fakt teču!!!!! A to je takhle pokaždé. Teď sedí v obýváku a spí u televize. Já prostě nemám sílu tam jít.

Omlouvám se za výlev, ale fakt už nejsem daleko jí něco říct.

Mavo, na mě to školkový téma působí naprosto opačně. Ondráš vždycky úplně nábožně kouká na děti, jak jdou se školkou na procházku, každý den se ptá, kde jsou a ještě nadšení Irias…prostě se jdu zítra zeptat do školky, jestli náhodou nemají místo a nevzali by ho třeba na jedno dopoledne v týdnu. Chtěla bych to zkusit..

Sandro, ten kontakt je www.vestavenky.cz, jsou to 3 majitelé a dělají všechno sami od kalkulací po montáže.

Skrolan, díky za pochvalu, snad to vyjde. Dneska to trošku zaskřípalo, když mi manža oznámil, že má příští týden pohotovost, ať klidně jdu, ale kdyby mu někdo volal na výjezd, budu muset okamžitě domů nebo třeba vůbec nevyjedu. Tak doufám, že mu nikdo volat nebude. Nebývá to moc často… (Ale náhoda je blbec, že.)

Kristo, sraz v pátek je ve 3 hodiny ve Človíčkově v Edenu, sraz v úterý je před Flórou ve 20 hodin.

Tak máte co číst a já si jdu dát panáka…
Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 19.09.07 20:34

OOOOOOOOOOOOO­brovská pochvala pro Hajdulu,  

taky jsem tu byla víckrát, ale pokaždé psát je mi blbý. S tchýní to máš teda na prd. Máš ji nějak zaměstnat jak dorazí. Ani ji neusazovat na gauč. Musíš si přece jít něco vyřídit do města nebo tak něco. Ať hlídá Ondru, a když u toho vyžehlí, že se taky zlobit nebudeš.
Tak zítra poreferuj, jak jste dopadli se školkou. Já mám někdy taky cukání. Říkala jsem si, že od tří bych ho tam taky šoupla. A nečekala až do září. Ale jsem to maminka, chci ho mít jen pro sebe. Uvidíme, třeba ho tam v březnu taky šoupnu. Jenže plánujeme stěhování. Tak si říkám, aby šel do školky tam kde bude chodit pořád. Aby si nemusel zvykat na nové lidi, prostředí a tak. Necháme to osudu, náhodě.  

V tv nic nedávají, jdu serfovat, ještě mrknu
dobrou noc
Marťa+Liborek  

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 19.09.07 20:55

Ahojky holky,

tak se hlásíme po sto letech a doufám, že už tu zase budeme častěji. Doma už jsme zabydlení delší dobu, ale zase tak nějak nestíháme, taky jsme trochu nemocnili, ale už jsem se na vás moc těšila :-)

Předně moooooc moc gratuluju Gabce k Emince a přeju hodně zdravíčka a štěstíčka :-)

irias - deníček je moc pěkný, přeju vám, aby takováhle pohoda u vás vládla stále :-)…já se těším i netěším, do práce už bych potřebovala jako sůl, pletou se mi dny a ztrácím pojem o čase, ale zase si nedokážu představit jak zvládnu odchod Barči do školky.....když jsem bez ní ve městě, tak si to užívám, ale zároveň mi pořád něco chybí a koukám smutně po maminkách s dětma…no uvidíme až to přijde

Julko - na Vysočinu bohužel nemůžu, rekonstrukce nás připravila o zásoby a tak je teď pro nás každá koruna dobrá, moc mě to mrzí, protože se nám tam moc libilo

Jinak jsem všechny komentáře jen tak zběžně prolítla, tak snad to brzy napravím

Hezký večer
Pavlína

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 20.09.07 07:37

brééé ráno,    hlásím, že v Brně pouhé 2 C !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!    odpoledne má být 17 C, to se se štěpánkem i projdeme :-)))  

irias

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 20.09.07 09:06

Dobreee raaanooo.  

Praha - kosa. Kolik presne - netusim, nemame teplomer, ale kosa.  

Ale sviti slunicko, cista obloha - bude pekne.  

Hani - pridavam se k Mavě - jses dobraaaaaaaa a mas veeeelikanskou pochvalu!!!
Tchyne - ty brrrrďo.  

vic pozdeji, zazvonila nam kamoska.
papa a pekny den
Eva a Kubik

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 20.09.07 09:23

Hezké ráno,  

jih moravy hlásí 6,8 st. jasno. Čekáme až oschhne rosa a jdeme ven.  

Dneska tu budu naposledy, ale za to pořádně:-))). Zítra se sem už asi nedostanu. Ráno jedu pro šaty, v jednu mi příjde dělat nechtíčky, v pod­večer do restauračky nanosit věci a zkontrolovat výzdobu tabule. Sjedou se i první svat. hosté, tak bude už veselo.  Nervy začínají pracovat. Dneska jsem se už moc nevyspala :-(((. Snad to všechno klapne, snad vyjde počasí, malej bude doufám hodnej a tak. Asi to znáte, ale musím se z toho vypsat.  

Hajdulo co školka? Byla jsi se tam přeptat?  

Odpoledne se zase ukážu, tak zatím všem hezký den  

Marťa+Liborek

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 20.09.07 09:34
 

MAVO- užij si svůj krásný den a PŘEJI VÁM HOOOOODNĚ ŠTĚSTÍČKA !!!!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!! a těšíme na podrobné info a fotečky !!  

Hajdulííí- tchýně je opravdu na odstřel. asi to chce opravdu hned zaukolovat, že půjde s malým ven apod. polehávat a pospávat může doma !!!  já se snažím velice eliminovat setkání s mojí a je to lepší !  a co vím, tak ve školce bývají nějaká místa navíc, co kdyby, tak to zkus  

i.

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 20.09.07 11:25

ahojky…  

Mavo tak už je to nadohled…taky se přidávám k přání překrásné svatby a pak už jen hooodně štěstí do života!!!!  

Mako ano prodej jablek je v plným proudu…auta tady jezdijou jak o život a odvážej si plný bedny jablek…  

Mako Kristo, ooooo jak su ráda že nejsu jediná s takhle tvrdohlavým a uvstekaným děckem…taky už sem přišla na to že prostě ustoupit nesmím i kdyby si hlasivky vyřval a měl z toho angínu nebo něco podobnýho…sou to hajzlíci a zkoušej to na nás jak můžou…Kristo já taky převážně musím zařvat, páč klidnej hlas u nás nic nesvede!!!!  

Mako s tou školkou…vždycky sem si mylsela že Ríšu šoupnu do Tišnova, jenže situace se změnila a Richard začal makat v Kuřimě, tak hodně uvažuju o tom že ho bude ráno vozit do školky a odpo ho vyzvedávat (žádný cestování busem do tišnova a s děckama pak zpět a podobně jak sem si původně představovala s tím Tišnovem)…ale má to jeden háček…Richard jezdí na 6…má v Kuřimě některá školka tak brzo otevřeno???? a ještě bych prosila, napiš mi jaký školky v Kuřimě sou atd.....předem dík…naše bábi o tom ví kulový…:o/  

pááá Lída+Ríša+Niky

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 20.09.07 12:06

Tak jsme stihli ranni capucino a snidani s kamaradama / kamoskou a jejim prtetem/ a taky prochajdu a nakup peciva a uz jsme doma. Kubikovi jsem dokonce dneska uz dovolila jet na motorce, neb se zda, ze tu rymu opravdu nema. Vcas jsme ji to zatrhli, hihihi.  

Mavo - poradne si to uzijte, pripravy, hosty, obrad, no proste vsechno.
Pisni jeste presnou hodinu - at na tebe mysliiimeeeee.  

Dneska jdu opet na Pavlak - k spec. dr. na ta nova rovnatka. Ale jsem v klidu, huba me uz neboli, tak to snad zvladnu, vidim to dnes tak na hodku a pul s otevrenou papulí - síla.    

Tak se jdu jeste honem co nejvic najist, a mam na tri dny utrum s tuhou stravou.  

papa a pekny den - nyni v Praze slunickove a na slunicku i teplo, jinak celkem kosa.  

Eva a Kubásek    

 
skrolan
Extra třída :D 12181 příspěvků 20.09.07 12:11

porad zapominam reagovat na Borufcinu skolku.
U me hraje prim vzdalenost. Takze kdyz mam skolku pres ulici a je O.K., tak jinou nehledam. Nevim, zda je to dobry pristup, ale takto se mi to osvedcilo i u Dominiky - neni nad to, kdyz je skolka u ruky.
Jo, kdybych vedela, ze je vylozene skolka na prd a blbe ucitelky a podobne, tak bych nevahala a sla nekde dal. Pokavad je skolka v poradku, neni co resit.
Pozor na prvni dojem z ucitelky - neosvedcilo se./usmevava muze byt pekna mrcha, prisna na pohled muze byt naproste zlaticko/
A taky - ucitelky se stridaji - jedna bude super, druha nemusi.  

Tak hodne stesti s vyberem.  

Eva

 
Borufka
Kelišová 5373 příspěvků 20.09.07 12:21

Čauves,

Evi tak na Tebe budu myslet, jdu na hygienu to je hoďka s otevřenou pusou :-))

Zítra s Človíčkovem počítám, Hajdula nejde tak jen Lucka a Krista, holky kdybyste nemohly tak mi písněte SMS ať se tam netáhneme zbytečne.

Mavo zítra pravou nohou a budete mít určitě krásně a všechno se podaří. Tak tfuj tfuj tfuj ať to máte až do důchodu :-)

U nás je vztekání taky nárazově, teď zrovna máme jeden větší náraz :-)) V klidu poslechne jen občas, jak se dostane do rauše tak často zvýším hlas. Přes zadek dostává už málo ale když tak to stojí za to.

Vyrážíme za chvilku do města, jdu balit
Borůfka

 
Kris
Kecalka 355 příspěvků 20.09.07 12:22

Ahoj holky,
tak mám za sebou ranní nákup v KIKA. Maj tam slevy na závěsy a záclony a tak jsem se vydala utrácet. Sehnala jsem záclony a závěsy do ložnice (laděno do modra) a záclony do obýváku (laděno do slunečních barev). Na závěs už mi nezbyly korunky. I tak to stálo přes tři tisíce. :-(((
Až je zapošiju a pověsim, tak pošlu fotečky. Myslim,že jsem vybrala docela hezký.
Vojtíšek tradičně zlobil, nevydržel chvilku na místě. Na nic jsem se nemohla soustředit, jak jsem ho furt hlídala, aby se neztratil.
To mě taky přesvědčilo, že školka je otázkou měsíce. Prostě se nedá nic dělat, ale dokud je se mnou doma celý den, tak jsem absolutně nemožná. Začnu ho tam dávat nejdřív na dopoledne a pak uvidíme.

Tak zatím ahojky
Kris

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.09.07 12:23

ahojky,

děkuji za pochvaly na počet komentářů (holky, to jsem si jen dělala srandu) a za projevy soustrasti s tchýní. Fakt jí nemůžu rozdýchat. Nejhorší na tom je, že chodí každý týden, většinou ve středu, ale přijde odpoledne a před devátou neodchází. Manžovi to už kolikrát taky vadí, tak jí řekne, ať jde domu, že jdeme spát :-)), ach jo, ale já nechápu, jak může být někdo takhle blbej!

ad školka - souhlasím se Skrolan, přesně, pokud je ta nejbližší školka vyhovující, jdu do ní. My tam ještě nezašli, dopo byla moc zima a měli jsme doma hodně práce, ale odpo tam zajdeme. Jsem zvědavá, ale moc šancí tomu nedávám.

Mavo, moc na tebe s tou svatbou myslím…ať máte krásné počasí, ať vše vyjde přesně dle tvého plánu a ať se ti manžel moc neskáruje a šetří se na svatební noc :-)), třeba byste mohli zadělat na druhé mimi, abys nemusela shánět tu novou práci :-))

Dneska mě Ondráš rozesmál, něco říkal a já mu absolutně nerozuměla a asi jsem se podle toho tvářila a on tak na mě koukal a pak říkal: mami, rozuměla jsi mi? A smál se u toho, byl k sežrání :-)) Poslední 2 dny už tolik nezlobí, až se divím, zrovna, když je zavřený doma. Asi jak po něm nechci, aby se oblíkal, atd. Pořád mi chce pomáhat, takže vaří, pere, věší prádlo…

Jdu se najíst. Dneska ten sígr vůbec nejedl oběd. Asi mu to nechutnalo, že tam bylo maso. Stane se vám někdy, že prckové VŮBEC nesnědí ani kousek oběda? Nevím, jestli to mám přejít nebo mu odpo říct, že až dojí ten oběd dostane další?????? Co vy na to?

Hanka

 
Mava
Generální žvanilka 24710 příspěvků 20.09.07 12:48

Tak jsem tady zas,  

beru to tu jako malou relaxaci, zapomenu aspoň na vše kolem :-)))-  

Evi tak je to 22,9,2007 ve 13,00hod.  

Hajdulo snad to vyjde. Bud. manžel slíbil, že moc pít nebude. Nechce aby ho malej viděl opilého. A se svat. noci, no uvidíme, ale zadělávat na druhého potomka nebudume. To snad začne až z jara.
A malej maso taky nejí. Jak ho vidí na talíři, tak řve, že on maso nechce. Když oběd nestí, tak mu ho ohřeju po spaní. No a když ho nesní ani pak, tak dostane až sváču. Žádný vymýšlení a vybírání. Někdy si jde pak sám pro jogurt.  

Jo a všem děkuji za přání aby to vyšlo. Teď se venku slunko míní strhat, jsem zvědavá v sobotu. Už tu asi prudím s tou svatbou. Tak čau
Marťa+Liborek    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15146 příspěvků 20.09.07 13:14

Borůfko-též jsem chtěla reagovat na vzdálenější školku. vím,že seš mobilní,ale …!!! pokud budeš chodit do práce, bude to horší anebo pokud budeš ještě vypravovat Adama, tak abyste vyjeli o hodně dřív. brala bych jen tehdy,pokud by to byla fakt spešl školka,kde mám jistotu 100 % výuky aj !!!!! prostě souhlas se Skrolan    Hajdulo- na tchýni musí tedy manža být tvrdší, říct jí to na rovinu a za včas !! :-))))  a k nejezení dětí. štěpánovi jsem zbytek oběda nikdy nedávala odpo ,ale ani sladkosti . ale co ted chodí do školky, tak se mi zdá, že tam skoro nejí. jdeme v 15,30 hod  na nákup a  on hned sní 1-2 rohlíky a doma pribiňák :-)… takžel může být hůř :-)))))) i.

 
Dana26
Echt Kelišová 9077 příspěvků 20.09.07 13:55

Ahoj,
Irčo,děti ne,že ve školce nejí.Ony jí,ale stejně chodí domů hladné:-))))).Tot je odzkoušené.Mirda má  ndeska tréning.Sni jeden koláč po cestě na tréning a druhy po tréningu.A přitom je zdechlý jak lunt.ted jsem mu objednala rifle z MMB.Velikost 116 a on s nich doslova vypadl:-(((.

Vojtík je nemocny.Ráno jsme byli u dr.Potvrdil mi,že ma Laryngitidu.Dostala jsem úpochvalu jak jsem to 2dny zvladla bez zdravotnické pomoci.Kdyby jich jeho děti prodělaly tolik co mé tak by věděl,že dr.je občas zbytečný.Dostala jsem ho,že jsem vrazila dítěti hlavu du mrazáku a že to pomáhá.Prý to nevěděl.Stejně jsme odešli bez receptu.Rectodelt i ostatní leky mam totiž nakřečkované doma.tak větrám at ma Vojtík vzduch a nějak to zvládáme.

Borůfko,souhlasím s holkama.Školku co nejlíž.Kluci zůstavají tam kde jsou,protože jiná blíž není.Ale zas je to důvod,proč nepůjdu opracovat do fabriky.Tu mám pod nosem,ale školku ještě takovych cca 20-30minut.A litat tam a zpatky se mi nechce.

Dneska jsem řádila na poště.Objednavala jsem na mmb pliny a po tydnu baliček nemam.Tak sme s pani začly patrat a zjistila jsem,že balíček je od 14.9.u nas na poště.jen mi ten kokot nedal opět listek do schranky.Už asi po 4.tak jsem si na něj stěžovala.

Jdu se chystat.za chvili přijde manžel a ja jdu pro Mirdu a s ním na tréning.

Dana

 
pavča1
Kecalka 300 příspěvků 20.09.07 14:39

Ahojky,

Jihlava je taky celkem slunečná, ale docela zima, konečně jsem vyprala všechno prádlo, tak snad to všechno uschne

Mavo - taky se přidávám, krásně si ten svatební den užij a přeju hodně moc štěstí :-)

Hajdulo - Barča taky někdy odmítá oběd, většinou ho pak sní k svačině, ale nic moc tomu nedává, celkově teď zlobí s jídlem :-(.....dneska teda snědla skoro plnou misku polívky, tak z toho mám vždycky takovou radost, kdyby to tak bylo každý den

Dani - Vojtík ať je brzy v pořádku a jseš teda dobrý zdravotník :-)

nám už se nějak nedaří odpolední spaní a když usne, tak jenom na chvilku, dneska to zase vypadá, že nezabere, ach jo.....ale zase je hodná, leží v postýlce, povídá si, zpívá si, tak ta chvilka klidu na odpolední kafčo snad ještě zůstane

á dítko volá čůrat, tak jdem

papa
Pavlína

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »